0N0T0 Safety-Vulpenhouder Wekelijkscli overzicbt IDE! UC1, Gprntming pr Heeren-lHodes. SBie etalage's. F^ANaCKE 9TUTXBNTBN DOOR HOLLAND GEINVITEERD. Het bestuur der Vereeniging „Nederland in den Vreemde" deelt mede: De Nederlandsche Studenten Organisatie, het verbond, dat thans alle Nederlandsche studenten omvat, noodigt in het midden van September, gedurende 14 da gen, een aantal Fransche studenten uit. Medewerking wordt hierbij verleend door het Oenootsdhap „Ne- derlandFrankxijk", „Nederland in den Vreemde" en de Algemeene Nederlandsche Vereenigmg voor Vreemdelingenverkeer. Men hoopt eene gemakkelijke passage te kunnen aanbieden en huisvesting bij fami ne's in den Haag. Door de heeren prof. dr. Salverda de Grave, D. Valkhoff, dr. Nier- meyer en mr. van Kan zijn voordrachten toegezegd over Nederlandsche onderwerpen, terwijl nog met anderen besprekingen gaan- de zijn. Tevens wordt gezorgd voor excur sies naar Amsterdam, waar verschillende musea en fabrieken zullen worden bezich- tigd. Ook bezoeken aan Rotterdam en naar buiten staan op het program. De minister van Financien is gemach- tigd tot de uitgifte van 200 millioen schat- kistpapier. in een weide bij Winterswijk zijn twee koeien van een veehandelaar door waterge- brek omgekomen. Vermoedelijk door het gebruik van be- dorven drinkwater stierven te Uden veel kip- !>en, onder verschijnselen die op cholera ijken. DURE REDDING. Men achrijft uit Muiden: Tal van hengelaars op de Vecht; op den wal en op de brughoofden. De laatsten mo- f;en zich verheugen(?) in de bijzondere be- angstelling onzer jeugd, die nog al levendig van aard is, niettegenstaande, of juist door de warmte. Hoe *t zij, eensklaps een plons, en.... een jongetje van een jaar of 7 is van't bruggehoofd in de Vecht gevallen. Een in- specteur van den R. v. Arb. ziet uit de zaal van cate Veldzicht het ongeval, holt naar de plek des onheils en springt in motorrijders- costuum te water, duikt en brengt den fclei- nen drenkeling boven. Met behulp van boot- jes worden beiden op 't droge gebracht. Doch.... de inspecteur is zijn portefeuille met ruim 200 kwijt. Kinderen hebben haar zien drijven en zinken. Na vijf uur dreggen door twee personen, nog niets terug gevonden. Een slechte belooning voor een menschlie- vende daad. EEN VERGISSING Een tram-passagier in Den Haag kwam Woensdagmiddag tot een minder aangename ontdekking Hij had namelijk zijn actetasch, waarin zich 15 aandeelen h 1000 bevonden, op het achterbalcon van den wagen neerge- zet Een andere passagier staple daarna in en deponeerde zijn actetasch tegen die van den ander. Onderweg sprong de laatste reiziger van de tram en nam bij vergissing de ac tetasch met de 15000 aandeeltjes mede. In de tasch die hij achterliet bevonden zich slechts waardelooze papieren. DE KIPPEN KOMEN TERUG. In Friesland hebben dit jaar kippen- en broedmachlnes zooveel kuikens uitgebroed, dat het aantal hoenders in die provincie we- der ongeveer zoo groot is als v66r den oor- log De prijs der kuikens is ongeveer 40 pet. cedaald. munt uit door zijn eenvoud, zoswel ia uiterlijk als in construetie; zijn gemakkelijk# wijze van wiling en reiniging zijn geheel lekvrij zijn. Voorhanden in den boekhandel van do K.V. vh. HBRMs. COSTER Zn., Stadsnieuws GEM. ARBEIDSBEURS. Doelenstraat, in de Oude Ambachtsschool Tclefoon No. 645. Geopend op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot 11 uur, bovendien des Maandagsavonds van 7 tot 8 uur. Aangeboden: 1 assistente in de huishou- ding, 2 baggerlieden, 1 banketbakker-kok, 1 bankwerker (leerling), 1 betonwerker, 1 bloe- mist, 1 bookbinder, 1 boeremarbeider, 1 chauf feur, 1 fietsenmaker, 5 grondwerkers, 1 hout- draaier, 1 huisknecht, 1 koetsier, 1 landbou- wer, 1 machinedrijver, 2 metaalslijpers, 2 meubelmakers, 1 schoenmaker, 1 schrijver, 1 smid, 1 sigaremnaker, 1 steenbikker, 1 stoker machinist, 1 straatmaker, 3 tuinlieden, 1 werk- ster, 1 ijzergieter, 1 zandvormer en 18 losse arbeiders. Gevraagd1 dagmeisje, 1 looicrmeester, 1 los arbeider, 1 magazijnmeester, 2 schilders, 1 timmcrman en 2 werksters. Alkmaar, 23 Juli 1921 De Directeur, C. DEKKER. ALKMAARSCH BIOSCOOP-THdATER. Het Nordiskprogramma heeft als hoofd- nummer: „Het Web van de Spin", een drama, dat zich afspeelt in de Chineezenwijk van San-Francisco en waarin Sessuc Hayakawa de hoofdrol speelt. Het geheime genootschap Bo-Sung spreekt de doodstraf uit over ten van zijn leden en de leider, die zelf de dochter van den voordeel- de begeert, zorgt wel, dat de jongeman, die door Te Giok (dit is de naam van het Chineesche meisje) wordt bcmiind, door het lot wordt aangewezen haar vader te dooden. Maar de lage plannen van den ouden snoo- daard lijden schipbreuk en na veel avonturen gaan de jongelieden per schip naar China, om daar een nieuw leven te beginnen. Tal van echt typischetafreeltjes komen in deze film voor, prachtig getosceneerd en mooi opgenomen. Al doet de rol, die hij, in deze film speelt, Hayakawa's bijzondere talen- ten nu juist niet op hun voordeeligst uitko- men, toch is hij goed als de jonge Chinees. Helen Jerome-Eddy speelt zer verdienstelijk als het Chineesche meisje, terwijl Marc Rob- bins echt de onsympathieke genootschapslei- der voorstelt. Journaal, natuuropname en eenige vroolij- ke nummers gaan vooraf. CINeMA AMeRICAN. Het programma wordt deze week geopend door een interessant journaal. Volgt een klucht in 2 acten, getiteld: „Bigorno bij de holbewoners", een fantastisch droom-avon- tuur van Bigorno en partner, dat hartelijk doet lachen. Een dramatische twee-acter „Dc Hoogste Macht" geeft in de hoofdrollen King Baggot en Edna Hunter. Het hoofdnummer is een crimineel drama in vijf aetcn: „Een rechter- lijke dwaling". De millionairszoon William Jeffries wordt gehouden voor een moorde- naar, maar door zijn vrouw, die eerat mis- kend was door William's ouders, wordt zijn onschuld duidelijk bewezen. De schitterende foto van deze film zal ze- ker iedcr belangstellend toeschouwer opval- len. Alice Joyce en Gladden James vervullen de hoofdrollen. De pianist, de heer Gerritsen, zorgde als steeds voor een uitstekende, passende bege- leiding. Provlnciaal Nieuws UIT STOMPETOREN. Vrijdagavond werd in de openbare school alhier de eerste ouderavond gehouden. Acht ouders waren tegenwoordlg. bij afv/ezigheid van B. en W. werden zij welkom gehcetea door het hoofd der school, die het doel der ouderavonden uiteen zette. Na deze bespre- king wcrd besloten de commissie alhier, evenals te Oterleek, te doen bestaan uit drie leden en als zoodanig gekozen de heeren: J. M. Bakker, G. Huizer en C. Hartland, die alien de benoeming aannamcn. De commissie benoemde daarna den heer J. M. Bakker als voorzitter, den heer G. Hui zer als sccretaris. UIT URSEM. In de voltallige raadszitting alhier werden een zoo groot aantal missives voor kennisge- ving aangenomen, dat het publiek vermoedde, vergeefs een gang naar het raadhuis gedaan te hebben. Dat den heer Th. A. Hoogewerff eene premie was toegestaan voor het bouwen eener dubbele woning wist men al lang, dat de gemeenterekening over 1920 zal worden nagezien door de heeren J. Buis, J. Koopiman en J. Broertjes ontlokte aan een der heeren de vraag, of een deskundige hun de noodige in- lichtingen zou geven, daar hij nog maar „een jongen in de 'korte broek" was. Dat eene zangvereeni ging, waarvan men den naam nog niet kende en van welter be staan velen niets wisten, vroeg om in een. der Jokalen van de gem.-school repetities te mo- gen houden en een subsidie voor de te maken kosten, wekte het opgekomen publiek uit zijne dommeling, toen B. en W. voorstelde op dat verzoek aiwijzeud te beschikken. De vijf raadsleden pleitten alien voor dat verzoekae heer J. Koopman, enthousiast musicus, be- greep niet, wat de reden van dit advies van B. en W. was. Aangehouden, maar verwerping der subsi- die-aanvragc. Aan de orde was toen het verzoek der diaco- nie van de Qassis Hoorn om eene subsidie aanvrage, voor 1921 en 1922 telkens van 100. De voorzitter zeide, dat dit voor 1921 niet meer mogelijk was; voor 1922 zal dit ver zoek bij de begrooting ter sprake komen. Vborts werd meegedeeld, dat de ingenieur van de Prov. w^terleiding niet ongenegen is, eene mondelinge bespreking omtrent de wa- tervoorziening in deze gemeente te houden. De voorstellen van den administrateur van het 0. E. B. tot het doen van herstellingen van het bovengrondsch net, gaven aanleiding beschouwingen over spaarzaamheid te hou den. De heer J. Broertjes achtte het gewenscht ook in't net van de Schermeer verbeteringen aan te brengen. Men besloot de hoog noodige werkzaamheden te verrichten en niet boven een bedrag van 100 te gaan. De heer Ruijter wist zijn voorstel om den heer J. Kok eene vergoeding te verleenen voor het gedurig verstrekken van drinkwater uit diens pomp er „door te halen". Hieraa ging de Raad over in geheime zit- ting. Donderdag j.l. maakten de kinderen van de O. L. S. alhier, een uitstapje naar Bergen en Egmond aan Zee. Zoo slecht als het weer het vorige jaar was, zoo prachtig was het nu. Een vcoolijk zonnetje en een frisische wind maakten de rijtoer alleen al tot een waar ge- not. In den speeltuin „Duinvermaak" te Ber- gen, werd uitgespannen. Toen ging men naar de duinen. Daar werd door oud en jong genoten. Daarna volgde een prachtige tocht door mooie lanen met bosschen begroeide duinen en spoedig was Egmond bereikt. Allen stap- ten uit en onder het zingen van't bekende „Blonde duinen weest gegroet" enz. ging men naar het strand. Vlug waren de schoe- nen en kousen uitgetrokken en plasten en dansten de juichende kinderschaar in het wa ter. De ouderen prefereerden een rustig zitje in een badstoel om te kijken naar het drukke kindergewoel. Omstreeks half zes ging men terug naar een uitspanning, om den inwendigen mensch nog eens te versterken, en om 7 uur werd de terugtocht aanvaard. Ot de kinderen plezier gehad hebben? De gloeiende wangen en glinsterende kinderoog- jes hebben het u op dien dag genoeg gezegd! Dat was de heerlijkste voldoening voor alien, die er zich voor ingespannen hebben, het schoolfeest te doen slagen. mSTTORISOBCB AINIXTDOTBH". worden, reed hij vaak's avonds laat per auto naar zijn huis te Walton Heath, en kwam dan 'smorgens terug. Op een goeden avond Naaat mr. Lloyd George premier was ge- raakte de auto en panne op Brixton Hill, en de president en de hem vergezellende politie- man besloten am de rest van het traject per etestnaciw tnaas sS be leggso. Ewa pwe bsSrw- tea warm ze onderweg, toen de „conductri- ce" om haar geld kwam. Yergeeta zocht Lloyd George in al zijn zakken hij had geen pen ny hij zich, en moest van den inspecteur two pence leenen. Een paar dagen later arriveerde in Wow- ningstreet een postwissel van een paar spe cial contables" te Grimsby. Dit ataaltje van politiehumor veroorzaakte de noodige vreug- de in den familiekring van den minister, en de premier gaf zich de moeite om het volgen- de aatwoord te zenden: „Mr. Lloyd George dankt de specials" voor de royale wijze waarop zij hem bijstand verleend hebben. Het bieden van hulp aan hem, die in de misere zit, is in overeenstem- ming met de schoonste tradities van de „Spe- cial Constabulary". Geniertaal Ohnrgianier was doodsbecuauwd voor tocht. De giedsachte aan een verkoudiheid rnaakte hem anstig. Eens bij een aanval, Charnagier was toen nog kolionel in Afrika bleef hij te paardl zittian met gekruiste ar- men, voor een musketvuur, zoodiat de kogels, dicht als hagel om ham' heen vlogen.. Terwijl hij zoo stondl iamianidi bean toe: Maar ketone1, pas toch op. Ghargaaier bedankte dlen waaxsdhuwer, keek rechts en links in die bergmgte, waar in hij zich 'bevond en haailde de kraag van zijn jas tot over zijn ooren. Hij dlachit, dat zijn kameraad helm op den tocht opmerkzaam gemaakt had. Voor de „Presse" een feuiletton schrijivend, deed Eugene Sue daarin een' zekeren Co- chard, lampenmaker figureenen. Cochard, Lampenmaker wonende op die Quai des Or- f^vres zond Eugene Sue een gerechMijke dag- vaarding en de schrijver vesaiiiderdfe nu dim naam in Cochin, boatwerker. Van den bou levard du Temple kwam weldra eeni Cochin., bontwerker opdagen, die van een duel sprak. Cochin alias OochardL werd nu Cauchois, kruidienier. Cauch'ois, kmideniet in de rue de Bac, schreef aan Sue, dat hij hem op straat zou opwachten om hem bij de eerste gelegen- heid1 de beste d© leaden te broken. Woest doopte nu Sue zijn held, die geen Oochard1, Cochin, of Cauehoia mocht heetea om in Go- chon, renteniier en.... die heer Cochon, rente- nier, verschijnt. Met tranen in de oogen kwa aide man' zich over die hem aangediane krenlking bekiagen. initusschen was Cochon een gemoedelijk mensch, zoodat Sue met hem een schikking wist te treften zoodat de naam Cochon bleef. 'De mooie Remain was de leveling van t publiek en dus had hij veel vijandien. Een er- van nam hem op de volgende manier. Het ge- heurde tijdens de laatste opvoering van La Charhonniere. In den wiinkal van nouveautes wordt de z us ter van Michel (Romain) gear- resteerd als verdacht van disefstal. Om nu mooier zijn ontroering weer te geven, ver- dwijlnt Michel een paar secondien tusschen de coulissen om te midden van de henrie, die d© ontdekking veroorzaakt doodisbleek terug te keeren. Daarom had hij een1 borate! kl'aar gelegd, bestrooid met witsel. Dim avond' was de 'borstal bestrooid met zwartsel. In zijn h|aast merkte Remain er niets van en wreef zich't gezicht pikzwart. En zoo veracheen hij weer op't tooneel zwart als em kolenbrander, wat iemand deed opmerkeni: Eindelijk komt er in La Chacrbenniere toch een kolenbran der. Er outsioaA gelach, voorai onder de an dere spelera m ijlings verdween Romaiin. Bij 't zim' van zijn zwart gezicht in dm spiegel ontstak Romain in woede m zwoer, dm schuldige te zullm tuchtigen.. Hij weigerde zelfs verder te sprekm, maar ten slotte gaf hij .toe, Wie't hem leverde, is hiji nooit te we- ten gekomen. Koningin Christina van Zweden kon men maar niet bewegen haar onderdanen te ver- gunnen, vreemde ridderorden te dragen. Toen men er weer eens bij haar op aandrong. zei ze: Neen, heeren, ik ben gewoon mijn schapen zelf te merkm. Jozef II ontving eens een request van een Weener fabrikant, om toestemming tot het bouwen eener fabriek en tevens een verzoek om voorschot, daar zijn vrouiw haar vermo- gen daartoe niet wilde geven. Jozef rnaakte daarbij de kantteekening „Ik houd het met de vrouw". Zoolang de hertog van Choiseul aan het Fransche hof nog in blakende gunst stond, werd hij door alien gevleid, zelfs door Vol taire. Na den val van den minister, in 1870, dreef Voltaire echter even goed den spot met hem, als de andere hovelingen, die vroeger onder- danig en kruiperig tegen hem waxen. Choi seul nam op bittere manier wraak op den dichter: hij plaatste namelijk diens portret ails weerhaan op zijn buis, om op die manier te kennen te geven, dat de schrijver met alle winden medraaide. Toen de Fransche schrijver Diderot te Sint Petersburg was, verlangde keizerin Catbari- na II van hem, dat bij een pas voltooid blij- spej daar dadelijk zou laten opvoeren. Hij weigerde dit, omdat er in zijn werk hier en daar nog verbeteringen gebracht inoesten worden. Het schijnt wel, rftijnheer Diderot, merk te de keizerin wrevelig op, alsof ge bang zijt, dat uw stuk uitgefloten zal worden. It heb vier van miin stukken laten opvoeren en ben even dikwijls uitgefloten, maar daar stoor ik me volstrekt niet aan. Dat is met mij een geheel ander geval, antwoordde Diderot. Als Diderot, de schrij ver valt. dan valt de heele Diderot. Maar als de dicht'eres Catharina valt, dan blijft de kei zerin nog altijd in haar glans over. Van WbsfaSngtan, den gitxrten Anwrflcaan, wordt beweerd, dat hij slechts tene aardig- heid in zijn leven heeft gezegd Bij de debat- ten, die in het cangres over de inriebting van het bondsleger werden gevoerd, vroeg ten der leden of bet niet raadzaam zou zijn, de sterk- te van het leger op drieduizend man vast te stellen. Toen stond Washington op en ried aan te vens het besluit te nemen, diat geen vijande- lijk leger boven de tweeduizend man het land mocht binnenrukken. Op een zijner laatste soirtes in de St. Ja mes Hall te Londen werd Rubinstein in dte vestibule door een dame aangesproken, op het oogenblifc, dat hij zich naar het podium wild© geven om het concert te beginnen. Q, mijnheer Rubinstein ik heb vergeefs getracht een biljet aan het plaatsbureau te krijgen. Hebt u er misschien nog een voor Mevrouw, an'twoordde de groote pianist, ik heb maar een plants disponibel en als u die wilt aannemen, wi'l ik u haar gaarne af- staan. O, duizendmaal diank. Natuurlijk neem ik haar aan. En waar is die plaats? Aan de piano, mevrouw. Sport. VOETBAL. Alcmaria—D. H. C. Deze wedsitrijd zal morgen op den gewo- nen tijd 2 uur aanvangen. D. H. C. heeft ge- antwoord op een telegram'van Alcmaria, dat ziji om twee uur wilde spelen. De heer S. Boefcman zal dezen wedstrijd leaden. Dat Alcmaria voor deze hoogst belangrijke ontmoeting, zoo sterk mogelijk in't veld zal komen. Een overwinning en zelfs een gelijk spel brengt Alcmaria absoluut buiten degra- datiegevaar. De Alcmaria-supporters zijn vol vertrouwen en zullen zeker in grooten getale morgen aanwezig zijn, om nu eindelijk het de- finitieve einde van het seizoen mee te maken. CONCOURS-HIPPIQUE HOOFDDORP. Het aantal insChrijvingen is dit jaar weer bijzonder groot; zelfs nog grooter dan ver- leden jaar. Het aantal gouden en zilveren eereprijzen en medailles, door verschillende personen gegeven uit liefde tot deze paarden- sport en uit sympathie voor deze vereeniging vormt een zeer bezienswaardige collectie. Bovendien zijn er nog eenige duizenden fuldens aan geldprijzen uitgeloofd en kost- are kunstvoorwerpen. Het concours in Haarlemmenneer heeft altijd een bijzonder karakter gehad, dat is de innerlijke waarde van soliditeit van de prestaties en de groote deelname van de fok- kers zelf in deze gemeente. Ook ditmaal zal er voor de paardenlief- hebbers veel te genieten en te leeren zijn; moga het prachtige zomerweer der laatste dagen meewerken; er is voor duizenden be- zoekers een goede plaats. Marktberichten. ALKMAAR, 22 Juli 1921. Op de heden gehouden kaasmaikt waren aangevoerd 186 stapels wegende 116904 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijksmerk 72, zonder rijksm. 68.50; commissiekaas met rijksmerk 80. Boerenkaas: kleine met rijksmerk 67.50, zonder rijksmerk 75; commissiekaas met rijksmerk 87.50, zonder rijksm. 68. Handel vlug. ZAANDAMi, 22 Juli. Vedlingvereeniging „De Zaanstreek". Aardappelen 5.508 per 100 K.G.; Drielingen 44.50 per 100 K.G.; An- dijvie 1.60—/ 7.50 per 100 str.; Sla 2.60—/ 3.20 per 100 kr.; Tuinboonen 60 tot 90 ct. per zak; Slaboonen 1921 ct. p pond; Uien 67Y> ct. per bos; Peen 2028 ct. per bos; Pieterselie 4 ct. per bos; Kom- kommtrs 3—11 ct. per stuk; Aalbessen 40— 4S ct per pond; Bananen 11—12 ct per stuk, Postelein 1530 ct per ben; Selderie 410 ct. per bos; Augurken 720 ct. per ?ond; Kruideniersperen 1318 ct. p. pond; ellon 25 ct. per pond; Rabarber 12—14 ct per bos. ALKMAARISCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 22 Juli. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 4.40—/ 10.10 p. 100 K O, Drielingen 3.1b-/ 3.00 per 100' K.Q. Aardbeien 16—/ 49 per 100 K.G. Aalbessen 61—/ 98 per 100 K.G. Andijvie 3.10—/ 6.80 per 100 stuks. Appelen 0.18—/ 0.59 per K.G. Bloemkool I 10.30—/ 17.20 p. 100 St. Bloemkool II 47 per 100 stuks. Doperwten 9—/ 21 per 100 K.G. Kropsla 4.30—/ 9.90 per 100 stuks. Kruisbessen 0.390.48 per K.G. Pieterselie 4.20—/ 5.70 per 100 bos. Perziken 0.11—/ 0.32 per stuk. Peren 0.200.43 per K.G. Postelein 0.160.45 per ben. Peulen 10^-/ 24 per 100 K.G. Rabarber 2.10—/ 5.50 per 100 bos. Roode kool 8.10—/ 10.40 p. 100 K.G. Selderie 4.30—6.20 per 100 bos. Spinazie 0.380.49 per ben. Snijboonen 32—/ 41 per 100 K.G. Spercieboonen 30—/ 46 per 100 K.G. Tuinboonen 4.80—/ 7.20 per 100 K.G. Tomaten 0.20—/ 0.48 per K.G. Uien 4.307.20 per 100 bos. Wortelen 8.20-/ 13.50 per fOO bos. Zwarte bessen 1.25—/ 1.40 per K.G. Aanvoer: 1200 bos wortelen; 3000 K G. spercieboonen; 2000 kropsla; 225 mandjea postelein. WIJDENES, 22 Juli 1921. Veiling Tuin- dersbelang. Roode bessen 30—34 ct.; idem (prolefic) 36—37 ct.; witte bessen 25—26 ct.; peren 10—15 ct.; appelen 816 ct.; slaboonen 8X12 ct. alles per pond; perziken 89 ct. per stuk; snijboonen 26—39 ct. per 100; bloemkool 58 ct. per stuk; loode bessen blbcveiling 59 ct. per K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 22 Juli 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 7—/ 22.50; II 1—/ 2.25 Roode kool 68.60; Witte kool 8.50. Slaboonen 5.204.60 per 15 K.G. ZWAAG, 22 Juli 1921. Veiling Bangert en Omstreken. Bessen roode 3438 ot., witte 30—35 ct., prolefic 36—41 ct.; Kruisbessen 10—11 ct.; Tomaten 1622 ct.; Frambozen 4151 ct.; Pruimen 39 ct.Druiven 8190 ct.Slaboo nen 1014 ct.; Snijboonen 1824 ct.; Ap pelen 1820 ct.; Peren 14—17 ct.; Peulen 6—12 ct.; Wortelen 913 ct.; Bloemkool 810 ct.; Komkommers 1520 ct. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenfenveiling) 22 Juli 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort (per 100 st.) 6.30— 22.20; 2e soort 0.90—/ 6. Wortelen 4.90—/ 10.90 per 100 bos. Roode kool 6.70—/ 7.90; 2e soort 4— 4.70; Gele kool 12; Aardappelen: Julia muizen 6.10—/ 7.20; SchotscEe inuizen 7.2012.60; Schoolmeesters 4.40— 8.70: 'Blauwe 5.30—/ 7.20; Eigenhei- miers 6.208.20; Drielingen 2.50 7.30; Kleine 2.70—/ 2.90; Graafjes 8.70—/ 11.30; Koksianen 5.40—/ 6.40 Due 6.10—/ 7.30; Negentigvoud 5.80 tot 6; Zilvernep 20.60—/ 22.10; Gele nep 6.90f 13; Tuinboonen 4.20; Sla boonen 2831 alles per 100 K.G. Aan voer: 22180 st. Bloemkool; 81450 K.G. roo de kool; 300 K.G. gele kool; 7000 bos wor telen; 825 K.G. nep; 247.000 K.G. aardap pelen; 227 K.G. slaboonen; 210 K.G. tuin- noonen. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juli. Schotsche muizen 6.1011.50; Julia 5.807.10; Koksianen 5.606.20; Duken 5.40—/ 6.30'; Schoolmeesters 4.30—/ 7.20; Eigenheimers 5.70— 7.70; Graafjes 9.50—/ 11.50; Blauwe aardappelen 5.20—/ 7.50; Drielingen 3.10—/ 7.40; Tuinboonen 4.304.80, Zilveruien 5.90'6.40; Drielingen 8.60-/ 11.60; Nep 18.90—/ 22.70; Roode kool 6.70—/ 8.80 per 100 K G. Boswortelen 7.20 per 100 bos. Bloemkool 713 per 100 stuk3; 2e soort 1.40—/ 2. Gele kool 11.60 per 100 K.G. vaa ter Amsterdamsche Beurze genoteerden fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landboawcrediet. 1000 '18 1000 '19 1000 '16 1000 '17 1000 '16 1000 '19 1000 '15 1000 '16 1000 '17 16 Jnll. !8 Juli. 22 Juli. 1 VOORDAM 0 9, Telef. 9, ALKMAAR. Reichard de oomponiet van „Ww iet der Deutachen Yaterland", had eens in een hotel te M'aagdenibung den naeht door,gebracht, toen d'e eigenares eirvan hem des morgens met veel huigingen kwam ibedaniken voor de eer, die hij hare woning had beweaen, door er zijn iu- trek in te nemen. [Reichaidt wees de hiulde van de hand, en hoorde toen^ dat de gazamenlijke liedertafel® der sitad Maagdenburg hem in den vr'oegen moregn en auhade hadden gebracht, die een half uur geduurd had. Het bleeik, dat de ooinponist van deze hul- de, die de halve etad in rep. en roer had' ge bracht, hoegenaamd' niets gemenkt had' en rustig was 'blijlven doorslapen. FONDSEN. 5 obi. N.W.S. 5 idem 4K idem 4M idem 4 idem 6 O.Ind. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Insulinde Olie. Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. My. VorstenL Handelsver. A'dam Javaache Cult. Dordtsche Petr. gew. Gecons. HolL Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi HolL Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Senembah 7 obi. Holl. Spoor 7 obi. Staatsspoor South. Pacific Union Pacifio Prolongatie Ex-divldend 19 Juli. 20 Juli. 21 Juli. 911/4 91 91 90®/i4 918/s 94 94 94 94 94 89S/S 897,4 8911/!, 891/, 897i« 831/4 837,4 83i/b 831/4 83% 82i/4 83 821/ia 813V 827/u 931/, 93 937/1, 938/8 93% 903/8 90 903/8 90 90% 851/s 85 851/4 853/4 858/4 851/8 85 851/4 853/4 142% 851/4 1423/4 1391/, 1448/4 142 141* 140 142 145 145 161 1583/4 161% I6O3/4 158 401/, 391/, 42 41 38% 298 303 304 299% 983/4 998/4 99i/8 98% 913/4 91 92% 92 131 1428/4 1391/4 135 134% 171 i/t 165 1741/, 175 171 4201/, 412 427 4221/, 415 290 2831/, 298 296% 286% 457 456 4661/, 469% 4578/4 170 1685/8 1738/4 173 1738/4 4991/, 4881/, 497 l/g 500% 488 3941/, 385 395 396 394 1031/, 1038/4 103 102% IOO1/4 161 160 165 165 150 205 206 209 215 235 144 148 151 152 162 116'/g* 116 1168,fe 1157/g 120% 335 334 331 336 339 338 335 333 430 420 419 1047m 1041/s 1037/, 104 104 104 103 1031V16 1031/4 103iVu 94 96 146 1461/, 148 148 149 3 3 3 3 28/4 m

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 10