DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit den Alkmaarschen Raad. Mo. 170. ZATERDAG SPAARBOEKJES 23 JTJLL Dit .rammer bestaat nit S blaflen Deit Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feesfdagen, nitgegeven. Abonnemenisprijs bij vooraitbdaling per 3 maanden vooi AUrwumr 2.Iran™ door hef geheele Rijk 2.50. Alzortdeilrjke en bewfjsnnmmers 5 tenia. Prijs der gewone AdwrfMitiin. Per cegel 0.2S, b§ groole eontracten rabat. Orocfe letters a»» plaalarnimte. Brieve* franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrnkkerQ vjk. HERMs. COSTEB ZH^N, Voordam C 9. Telefoonnumraer 3. Telefoonnr. Eed&etie 83. Dlreetenr0. H. KRAK. HoofdredacteurXJ. EL ADEMA. Buitenland. DE TOESTAND IN OPPER-SILEZIe. De uittartende houding der leden van den „Selbstschutz", over het volksstemmingsbied verspreid, schijnt zelf voor de Duitschers aan- stootelijk. De ,^<attowitzer Zeitung" publi- ceert een oproep aan hen, waarin zij worden uitgenoodigd om bezadigder op te treden en niet openlyk met hun militaire teekenen te pronken. Geheel ontwapend schijnen dus de Selbstschutz-mannen nog niet, ondanks de be- dichiten, die ons dit meldden. Lord Harding, de Engelsche gezant te Pa- rijs, heeft de Fransche regeei'mg medege- deeld, dat zijn regeering gaame het voorstel aanneemt, om een commissie van experts naar Silezie te zenden, en daarbij de hoop uit- drukt, dat deze commissie onmiddellijk zal vertrekken, opdat haar rapport nog aan de aanstaande confercntie van den Oppersten Raad te Boulogne zal kunnen worden voor- gelegd. De „Times" vemeemt uit Oppeln, dat de Fransche troepenmacht bij het bitmenrukken van Kosel werd aangevallen door een aantal demonstranten. Zij zag zich genoodzaakt te vuren. Een Fransch oppasser werd doer de bevolking achtervolgd en gewond. Te Rosenberg is een Italiaansch escorte /an een convooi gevaagenen' aangevallen en door een overweldigend aantal inwoners van het district bestookt. Zij waren genoodzaakt de gevangenen los te laten. Een Wolff-telegram maakt melding van een order van generaal Lerond, die veel te denken geeft omtrent de verhouding tusschen Enge- land en Frankrijk inzake Opper-Silezie. Het telegram luidt: „In een rondschrjjven aan de Fransche troepencommand an ten en dis- trictscontroleurs beveelt Lerond dat alle Poolsche regeerings- en militaire autoriteiten alien steun moest worden verleend en dat het neutraie optreden der Engelschen door een krachtig optreden van de Franschen tegen de Duitsche bevolking moest worden vennin- derd. In Kattowitz is een controlebureau in- jericht, dat toezicht moet houden op alle Engelsche maatregelen in Opper-SileziS". NOaRDHOLLANDSCH LANDBOUWCBEBIET. Rente 4 70. NAAR DE ONTWAPENING. In het „Petit Journal" zet Viviani uiteen, dat het onverschillig is waar de besprekin- gen over de ontwapening worden gehouden. Alleen de oplossing der kwestie, die de ge heele wereld aangaat, is van belang. De we reld zou het mislukken van deze poging dan ook niet vergeven, zei Viviani. Dat zou een desillusie beteekenen en het failliet der nobele denkbeelden van de menschheid. Alle te Was hington uitgenoodigde naties moesten echter de ontwapening van Duitschland eischen, want zonder dat zou geen resultaat mogelijk zijn. DE STRIJD IN KLEIN-AZIe. De bczetting van Eskisjehir door de Grie- ken, reeds gisteren door ons gemeld, is een groote overwinning voor hen. Immers, de j Grieksche legers staan nu aan den spoorweg I naar Angora, het Kemalistische hoofdkwar- tier Zij zijn daarvan evenwel nog een 250 K M. verwijderd en het is daarom nog niet zoo zeker, dat de oorlog nu al gauw beslist j zal zijn, zooals men in Grieksche militaire kringen al meent te mogen aannetnen. De chef van den Turkschen generalen staf, Zeki pasja, zeide, in een gesprek met jouma- lsten, dat hij vast gelooft aan de eindelijke zegepraal der nationalistische troepen. De generaal voegde er bij, dat het verlies van grondgebied of van een versterking totnogtoe van ondergeschikt belang was. Het natio nalistische leger trok zich terug zonder em stige gevechten. Men moest nog de botsing der beide legers verwachten. Het geidt hier zeker nog maar het terug trekken volgens te voren opgemaakte plan- nen", een term, dien men nog wel kent uit den grooten oorlog. Het prijs geven van een belangrijk spoorwegkruispunt zou dan ook zonder botsing geschieden De berichten uit Athene, die melding ma ken van den buit der laatste dagen, doen wel wat anders vermoeden. Ook het groote aan tal krijgsgevangenen wijst wel terdege op ge- leverde gevechten. Er blijkt den Turken ook nog wel wat aan het bezit van Eskisjehir gelegcn te liggen, waarom anders de aanvallen op de vleugels der Grieksche legers in de streken van Blled- jik, Jenisjekir, Alehaissar en Eskisjehir, waarvan een telegram uit Konstantinopel spreekt, er bij voegende, dat zij succes had- den? In de zitting der Grieksche Kamer deelde Goenaris, de minister-president, de -overwin ning van Eskisjehir mee; de afgevaardigden verhieven zich van hun zetels en juichte luide den koning eni het leger toe. D-aaraa begaven ze zich in optocht, met de ministers aan het hoofd, naar net konmklijk paleis en naar de hoofdkerk, waar een Te Deum werd gevierd in tegenwoordigheid van de koningin, de prinsessen en autoriteiten. Koning Konstantijn is gisteren van Smyrna vertrokken naar Eskisjehir. Prins Nicolaas en de minister van oorlog vertrokken eveneens naar het front. HONGERSNOOD EN CHOLERA IN RUSLAND. Omtrent den omvang van de ramp die Rusland thans teistert, wordt nog medege- deeld, dat in het Wilna-district een tekort van circa 2 millioen ton graan is en dat voor heel Rusland het tekort aan graan het ont zettende djfer bereikt van 3,840,000 ton Daarbij wordt opgemerkt, dat dit toevallig juist dezelfde hoeveelheid graan is," welke de Sovjet-regeering dacht te zullen bijeenfcrij- gen door middel van de belasting in natura, welke onlangs door Lenin is ingevoerd. In- tussohen vlucht de boerenbevoLklng door een panisdhe angst bev-angen, het land uit; het vee sterft en als er niet spoedig hulp komt zullen er in het aanstaande voorjaar geen handen zijn om het gebied van de Zwarte Aarde, de voormalige groote voorraadschu- ren van Europa, te bewerken en te bezaaien. Wat er dan van Rusland worden moet kan men zich nauwelijks voorstellen, maar het dreigt een wereldramp te worden zooals nooit is beleefd, want men bedenke maar eens, dat thans reeds het aantal slachtoffers van den hongersnood in Rusland op tien- duizend per dag wordt geschat. le Novgorod heeft de uitgehongerde be volking de levensmiddelenmagazijnen der sovjets bestormd en toen die leeg bleken te zijn, een aanval gedaan op de woningen der Sovjetcommissarissen, die moesten vluchten om te ontkomen aan de woedendende menig- te, die hen wilde dooden. Uit andere gedeelten van het Wolga-ge- bied wordt bericht, dat de uittocht der be volking voortduurt, zoodat vele dorpen in de hongerstreken reeds geheel verlaten zijn. De prijs van een brood van 400 gram is al tot 12 duizend roebel gestegen. Het gist overal en te Odessa zou volgens de „Prawda" een uitgebreide samenzwering ontdekt zijn om de Sovjteregeering omver te werpen. Maar behalve de hongersnood breidt ook de cholera zich uit. Van Taganrog en Rostof verspreidde de epidemie zich naar't zuiden en er zijn al honderden gevallen geconsta- teerd te Wladikawkas en Tiflis. Ook aan de kust van de Zwarte Zee woedt de epidemie, vooral te Novorossisk. Tengevolge van het gebrek aan desinfectie- en geneesmiddelen en andere geneeskundige hulp, en wegens den onvoldoenden hygienischen toestand in de Russische steden eni dorpen kan de bestrij- ding van de epidemie niet met kracht worden begonnen. In de streek van Koeban komen dagelijks gemiddeld 700 choleragevallen voor; in het Donsche gebied ruim 900 geval len, in het departement Saratof 1500 en te Rostof want in de steden heerscht de ziekte -het ergst sterven, volgens de „Tempffdagelijks 4500 menschen. Pok te Moskou zijn reeds 129 choleragevallen voor- gekomen. Naar verluidt, zal Maxim Gorki binnen- kort te Berlijn aankomen ten- einde een hulp- actie op touw te zetten voor de gouverue- menten waar 'hongersnood heerscht. Uit Helsingfors wordt nog gemeld, dat de Sovjet-regeering zich heeft gewend tot den Amerikaanschen senator France, die op 't oogenblik te Moskou vertoeft, met verzoek aan de Ver. S-taten om door spoedige zen- ding van graan de catastrophe te voorkomen De verdeeling van dat graan, de controle over die verdeeling" en a lies wat de organisa- tie van de hulpverleening betreft, wil de 'Sovjet-regeering overlaten aan de Ameri- kaansche eommissies, die tijdens haar ver- blijf in Rusland een vrijgeleide zullen heb ben en aan wie alle mogelijke vrijfieden zul len' worden verleend, die ze maar zouden vragen Volgens het Oost-Europeesche nieuwsagenit- schap zou -de Amerikaanscfie senator op deze smeekbede hebben geantwoord, dat hij er van overtuigd was, dat de regeering der Vereemgde Staten tot hulp aan het Russi sche volk bereid is, maar dat de controle alleen door de Amerikaansche gedelegeerden over de verdeeling der levensmiddelen, niet zou moeten geschieden, maar ook door ver- tegenwoordigers van het Russische volk, die hun mandaat zouden moeten krijgen door middel van een vrije veririezing. Lenin zou bereid zijn, die voorwaarde aan te nemen, maar zijn tegenstanders beweren, dat dit gelijk zou staan met een vrijwillig afstand doen van de Sovjet-macht. Toch acht men het waarschijniijk, dat Lenin zijn zin zal doordrijven. Een bericht uit Lember bevestigt, dat de sovjet-regeering zich langs vertrouwelijken weg tot de Vereenigde Staten om hulp heeft gewend, maar voegt daaraan toe, dat van Amerikaansche zijae, de volgende voorwaar- den werden gesteld. In de eerste plaats de onmiddellijke demobilisatie van net roode leger; in de tweede plaats het onverwijld weder invoeren van de politieke vrijheid, in- zonderheid van de vrijheid van drukpers; in de derde plaats het onmiddelijk uitschrijven van verkiezingen voor een constitueerende vergadering en ten vierde het terugkeeren van alle vluchtdingen uit sovjet-Rusland. Die voorwaarden zijn heel wat sdherper en 't is de vraag of Lenin daarvoor te vinden zal zijn. DROOO AMERIKA. De „Brooklyn Eagle*' beweert, dat er een drijvend caf6 geexploiteerd wordt bij het Long Island, fee mijlen bulten de kust. Het schip, dat de Engelsche vlag voert, moet een groote hoeveelheid likeuren hebben afge- leverd aan Amerikaansche schepen, die het buiten weten der autoriteiten daartoe kwa- men opzoeken. NOODWEER IN ZUID-DU1TSCHLAND. In Zuid-Duitschland heeft een geweldig noodweer een groot gedeelte van den oogst vernield. Vele dorpen znij overstroomd, zoo dat de bewoners een goed heenkomen moesten zoeken Bovendien zijn een groot antal hui- zen door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. NEDERLAND EN DE STTLLE ZUID- ZEE-CONFERENTIE. Eastern Service seint uit Tokio: Vele bladen zetten uiteen, dat ziulk een groote koloniale mogendheid als Nederland niet ter zijde gesteld kan worden, als er vxaagstukken, die de Stille Zuidzee betreffen, besproken moeten worden. De Yorodzu zegt, dat Nederland de mo gendheid is, diie Japan het best kent en die Japan's beste vriend genoemd moet worden. In de Chuo zet kapitein Matsuoka, van de Japansch-Nederlandsche Vereeniging, uiteen, dat Amerika een fout heeft begaan door Chi na wel en Nederland niet ter conference uit te noodigen, zoodat de houding van idst laat ste land geheel natuurlijk genoemd moet worden, daar het unfair is Zuidzee-vraagstuk- ken te bespreken zonder dat Nederland daar bij tegenwoordig is KORTE BERICHTEN. De Rhone bij Lyon is bijna droog, zoo dat een troep sdiapen er zijn gaan eten van het jonge gras, dat tusschen de steenen op den bodem der rivier was opgescihoten. In het Engelsche Lagerhuis is verwor- pen een motie, om de wet tot 'heffing van in- voerrechten op den Duitschen invoer voor schadeloosstellingsdoeleinden tijdelijk buiten werking -te stellen, Generaal Nollet heeft een onderhoud gehad met Briand. De maatregelen voor de ontwapening gaan geregeld hun gang en de vemieling van het zware gescfaut is Vol- tooid. In een nitraatfabriek te Bodio in het canton Tessino (Zwitserland) is een ontplof- fmg voorgekomen, waardoor alle machines en- vier belendende huizen vernield zijn. Er moeten twintig dooden en gewonden zijn. Thans zijn de Engelsche militairen ook uit Belfast teruggetrokken. De Russische regeering -heeft het gou- vemement Odessa met cholera besmet ver- klaard. In het -Don-gebied breidt de epidemie zich ook met groote hevigheid uit. Volgens een te Napels versohijnend blad bestaat aldaar een bende met vertakkingen door heel Italie, die ten doel heeft het uitvoe- ren van kinderen en jonge meisjes per vlieg- tuig. Tal van kinderen en twee jonge dames worden al vermis! Verschil lende arrestaties hebben plaats gehad. De Volken'bond-commissie voor de ont wapening heeft haar werkzaamheden volein- digd. De sub-commissies zijn uiteengegaan en zullen hun arbeid pas op 1 September te Ge- n£ve voortzetten. Uit Geneve wordt gemeld, dat Kard IV, die het voomemen -had te kennen gegeven, de volgende maand1 Zwitserland te verlaten, aan den Bondsraad het verzoek heeft gerich! zijn verblijf in Zwitserland te mogen verlengen. Er is een militaire conven-tie geteekend tusschen Letland, Litauen en Estland. De I-taliaansche gezant te Riga wees er op, dat Polen aan deze unie der Baltische landen moest deelnemen. Den 25dezer zal te Helsingfors een con- ferentie worden gehouden tusschen ministers van buiten I andsdhe zaken van Fin land, Est land, Letland' en Polen, teneinde hunne hou- dig te bapalen ten oprichte van Rusland. De jongste raadsvergadering heeft ongetwij< feld in het teeken van de race»sport gestaan. Wanneer men althans het in woeste vaart op een bakbeest van een motor voortvliegen nog ander de sport mag rangschikken. Er zijn er die in sport iets veredelends zien en in de allereerste plaats het gemeentelijk sportpark voor gezonde, kracht en levenslust opwekkende lichaamsoefeningen willen gebruis ken. En er zyn er ook, die motor>races, bokswed* strijden en misschien ook wel stierengevechten, onder de sport rangschikken omdat het be» oefenen van al deze volksvexmaken de spieren staait, de stoutmoedigheid aanwakkert, den Jan Salic.geest van het jongere geslacht zal doen verdwynen. Misschien is er plaats voor beide opvattin« gen. De maatschappij bestaat nu eenmaal uit voorzichtigen en brutalen, uit zwakke en sterke naturen, uit bewonderaars van geestelijke scheppingen en uit hen die slechts in enthousi» asme komen voor een honderd»kilomcters»uur« race, een stukgemepte kaak en bewusteloos ge» slagen bokser. Het begrip sport heeft in de laatste jaren een geheel nieuwe beteekenis gekregen. En voor die sport is in breede volkskringen een zoo groote belangstelling ontstaan, dat tal« ryken zich gehaast hebben daaruit een zoo groot mogelijk financieel voordeel te trekken. Wij behoeven er niet meer op te wijzen hoe voomamelij'k de dagbladpers en de geillustreers de bladen de belangstelling voor alle takken van sport levendig houden en hoe, mede als gevolg daarvan, telkens weer kolommen lange verslagen gepubliceerd worden over de geest> driftige ontvangst van een verm'aard biljarter, voetballer of bokser of de buitengewone be» langstelling welke bijzondere boksx of races demonstraties in den regel van de zijde van het publiek ten deel valt. Moet hiertegen stelling genomen worden? Er zijn er velen, die met verontwaardiging zien hoe menigmaal gebeurtenissen van histo* rische beteekenis op het gebied van wetenschap en kunst onopgemerkt blijven naast de gelijks tijdig plaats hebbende demonstraties van om het hardst racende motorseigenaars of de zwaarste slagen uitdeelende bokskampioenen. Wij herinneren ons nog onlangs een geestige parodie van Charivarius bij den feestelijken in« tocht van den biljarter Bos in onze hoofdstad, en van de laatste dagen komt ons weer de ver» gelijking in herinnering die sommige Ameri« kaansche bladen tusschen mevrouw Curie en mevrouw Carpentier gemaakt hebben. De vrouw van de wetenschap voor de bekro< ning van haar arbeid naar Amerika getrokken viel in het niet tegenover de echtgenoote van den man die in den kortst mogelijkcn tijd de grootste bloedneus kan stompen. Het gaat met den strijd tegen de sport>fana> tici als met de ontwapening. Men is het er over het algemeen over eens, dat wij een andere richting uit moeten, maar de groote vraag is slechts wie er het voorbeeld van zal geven. Moet Nederland ontwapenen, zich weerloos maken, als zijn buren hun legers paraat hous den? En moet men op sportgebied in Alkmaar ab les weren, wat in onze oogen een ruw vermaak of van weinig veredelenden invloed is, met de zeer groote waarschijnlijkheid, dat het eenige wat men bereiken kan is, dat men Alkmaar voortaan zal mijden en andere gemeenten de financieele vruchten van dezen boom des sportbederfs zullen plukken? Wanneer wij in onzen Raad de diverse mee* ningen hooren, dan is er zeer zeker een groot verschil in appreciate over de hier ter stede gehouden motorraces en een zeer uiteenloo. pende beschouwing over het nut en het doel van het gemeentelijk sportterrein. Er is een raadslid als de heer Ringers, die, door eenige anderen gesteund, onverbloemd verklaart, dat hij ons sportpark slechts voor gezonde, veredelende lichaamsoefeningen be» schikoaar wil stellen en daarom opnieuw van Alkmaar de victorie wil laten uitgaan en alle motorraces nu en in de toekomst in deze ge» meente onmogelijk wil maken. Lijnrecht tegenover hem staat een raadslid als mr. W. C. Bosman, die de meening toege« daan is, dat dergelijke races toch niet te keeren en te onderdrukken zijn, omdat zij een uiting zijn. van wat er in een bepaal'd deel van ons volk'te veel is aan energie en stoutmoedigheid. En hy vindt het op deze wyze demonstreeren van kracht en behendigheid, deze tarting van het gevaar en in de waagschaal stellen van het eigen leven iets dat de wereld ten slotte voor« uit moet brengen. Z66 zal zal men de techniek verbeteren, z66 zal men tot steeds grootere volmaaktheid der snelheids»voertuigen moeten komen, zooals ook door de ongelukken der stoutmoedigen in de lucht, het vliegtuig van een hechtere con« structie, van steeds grooter betrouwbaarheid is gsrwordea. Tusschen beide opvattingen in wist de socia aabdemocratische fractie in den beginne blijko baar niet welken weg in te slaan. Had zy zich, zooals zich aanvankelyk liet aanzien, met de opvatting van den heer Rin* gers vereenigd, dan waren motorraces in Ally maar voor goed onmogelijk geworden. Nu koos men, voornamelyk na de rede van mr. Bosman, een tusschenweg en werd een mo« tie ingediend volgens welke slechts toestem« ming tot races zullen gegeven worden, wanneer de baan daarvoor zoo in orde gebracht zal zyn, dat slechts de renners zelve aan gevaar kunnen blootstaan. En de voorzitter, die zich aanvankelyk in minder gunstigen zin over het veredelende van motorraces had uitgeiaten, prees later derge« lyke wedstryden ook als uitingen van durf en stoutmoedigheid, die een krachtig middel zou» den kunnen zyn om den Jan Saliegeest in ons volk te bestryden, waarom het college met uitzondering van den heer Sluis, die zich by 1 den heer Ringers c.s. aanaloot dan ook de mo tie van de soc.«dem. fractie heeft overgeno< 1 men. Wly zullen hier weinig zeggen over het In de interpellatie naar voren gebrachte bezwaar in« zake het onvoldoende politie*toezicht tijdens en na de races. Men had en dit is zeer begrijpelyk een 9000*tal toeschouwers niet verwacht en heeft ten slotte met het beschikbare gedeelte van het politiescorps gedaan wat er gedaan kon wor» den. Wy kunnen moeilijk beoordeelen of het in dergelijke spoedgevallen mogelijk is de hulp der Rijksveldwacht in te roepen. Wenschelyk is het zeker, dat na dergelijke wedstryden op onze buitenwegen en voor* namelijk op den Kennemerstraatweg met kracht tegen overtreding der maximumsnelhedd wordt opgetreden. Wie een „stoomfiets" bezit en motorraces heeft bijgewoond, schijnt een onweerstaanbare bevlieging te krijgen op den terugweg naar eigen woonplaats voor een soort Burlage of Breeman te spelen en waar de buitenwea gen by het leegstroomen van het sportterrein overvuld zyn met wandelaars, is het te ver« wonderen dat emstige ongelukken tot dusverre nog zyn uitgebleven. Het antwoord van den burgemeester, dat hij ook na het tweede ongeluk de races niet stop gezet heeft omdat dit ongeluk niet aan de baan was te wyten, heeft ons niet kunnen be» vredigen. Onverschillig waaraan dergelyke ongelukken te wyten zyn, komt het ons voor, dat er na twee emstige ongelukken alle reden is om verdere voortzetting der sport»genoegens ech* terwege te laten. Het zal ongetwyfeld de meening geweest zijn van hen, die na het ongeluk den heer Marbus overkomen, demonstratief het »port« terrein vrywillig hebben verlaten. Wy gelooven, dat de raad ten.^otte het ver» standigste besluit heeft genomen. Wy behooren helaas niet tot de idea» listen, die meenen dat van Alkmaar opnieuw de victorie in den stryd tegen de verruwing der sport kan uitgaan. Dit kwaad is zoo algemeen en getuige de groote Amerikaansche boksparty zoo diep ingevreten, dat er een revolutie op sportgebied zal noodig zyn om nieuwe denkbeelden en nieuwe inzichtea geboren te doen worden. Het is een feit, dat als men in Alkmaar de motorraces weert, deze in Duindigt, Veendam of elders zullen plaats vinden en men daar de voordeelen zal trekken die Alkmaar ontgaan zullen. En ten slotte neemt iedere racer vrywillig aan de wedstryden deel. Hy kent het daaraan verbonden gevaar en mag verantwoordelyk voor eigen daden gesteld worden. Het publiek dat ook vrijwillig dergelyke wedstrijden bywoont heeft recht op be» scherming tegen lichamelyk letsel, waarvoor door verbetering der baan afdoende gezorgd kan worden. De eenigen die dikwyls onvrijwillig en op de meest gevaarlijke plaatsen dergelijke wedstry» den bijwonen zyn de politiesagenten. Wy hebben al hooren zeggen, dat dit de ri» sico van het door hen gekozen vak is, het komt ons desniettemin noodzakelyk voor, dat zulke maatregelen getroffen worden, dat deze men* schen door een doeltreffende baan*afsluiting van dezelfde bescherming tegen letsel als alle andere toeschouwers verzekerd kunnen zyn. Van de motorraces naar het herhalings>on« derwys is een groote sprong, waarmede wy geenszins te kennen willen geven, dat er in dit onderwijs geen voortgang zou zitten. Eigenlyk bestaat dit onderwys niet meer, het heeft tenminste een nieuwen naam gekre< gen en heet nu vervolgaonderwys. En omdat het een nieuwen naam heeft, moest het, volgens de voordracht van B. en W., ook een nieuwen leider hebben, wesihalve de heer Kooy, die van dit onderwys lange jaren de ziel is geweest, gevaar liep ondanks de sympathieke daad van zUn eoUega's, die op On na niet wilden aolliciteeren zijn plaats aaa een ander te moeten afstaan. De Raad heeft het onbillyke en voor den be» trokkene grievende daarvan blijkbaar ingezien en den heer Kooy met groote meerderheid van stemmen opnieuw de zorg voor het voortgezet onderwys opgedragen. De rest der agenda, waarvan talryke voor* stellen werden aangehouden, geeft ons geen aanleiding tot nadere .bespreking. Slechts mag gemeld worden. dat, dank zij de actie der Vereeniging Volksonderwijs, met den meest mogelijken spoed aan het oprichten van een school voor openbaar U. L. O. voor jon» gens en meisjes zal gewerkt worden. tl 1 of rvrvon liil/' m l, i 1 Un m a 1«

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1