Opraiming Heeren-Modes. SPAANDER&C 0. houwer Simons voerde het uit, en de Direo* i teur der Plantsoenen gai het geheel een waardige omgeving. En, ge weet het reeds, geheel Alkmaar, rijjk en arm, klein en groot, droegen er toe bij; can het gewild denkbeeld te verwezenlijken. Met recht mag het daarom worden ge- noemd eon'hulde van de Alkmaarache Bur- 'gerij. Thans is ook gereed het album, bevattend de namen der gevers, hetwelk zoo straks de dames uit ons Comite U zullen aanbieden. Burgemeester Ripping en Mevrouw. Er zijn U bij Uw vertrek toegewenscht mooie dagen in het rustige tijdperk van Uw leven. Mij dunkt, deze dag is er eene, van die, ik zou zeggen „de mooiste", een dag, waaraan Ge de herinnering nooit zult verliezen. Onze grootste voldoening is het, dat Gij beiden, gesterkt door de rust van't ambteloos leven, zeive bij deze onthulling moogt aam- wezig zijn. Met eerbied en blijdschap verricht ik de mij opgelegde taak de Ripping-bank te onthul- leri. I>e Burgerij draagt haar aan U op en ver- zoekt U de daad te verrichten die noodig is dm haar te verheffen tot een Gcmeentelijik monument te Uwer eere. (Applaus.) De bank werd hierop onthuld en mede door de keurige bloemenversiering werd een monument ziclitbaar dat een aanwinst voor de gemeente mag worden genoemd. De heer Ripping beantwoordde de rede met de volgende toespraak: Dames en Heeren! Laat ik beginnen met uit te spreken een. woord van dank, dat het comite zoo welwillend is geweest om de ont hulling van dit monument tot heden uit te stellen. Immers daardoor is ook mijn vrouw in de gelegenheid deze plechtigheid bij1 te wonen. Het is nu ruim 2 jaar geleden, dat bij mij het plan rijpte mijn betrekking van burgemeester neer te leggen. Ik behoef niet te bekennea, dat het plan niet dan na grooten strijd bij mij tot uitvoering kwam. Ik gevoelde maar al te zeer wat de overgang voor mij zou zijn, om als hoofd van deze bloeiende ge meente heen te gaan en te worden een amb teloos burger in 'n andere gemeente, maar ik ineende, dat ik niet anders kon en mocht, want ik gevoelde, dat deze gemeente noodig had niet alleerr een man met een gezonden geest, maar ook een met een gezond lichaam. Moei- lijke jareu lagen achter ons. De 5 crisisjaren zullen door alien, die daaraan hun zorgen hebben besteed, zeker niet licht vergeten worden. Wei werd er daarom van enkele zij- den tot mij gezegd„nu komt er een gemak- kelijken tijd aan, probeer het daarom nog eens", doch ik begreep wel goed, wat de nieuwe tijd zou baren. Zooveel had er moeten rusten, dat er moest komen een man met een krachtigen geest en wiL in staat om het ini- tiatief te nemen en uit te voeren wat uitgevoerd moest worden. Dat begrip om rust te nemen vcrsterkte mijn besluit, des te meer toen ik ge- zien had, dat de regeering mijn opvatting deelde en het verheugt mij, dat ze aan het hoofd van deze gemeente heeft geplaatst u, burgemeester, van wie veel voor de toekomst •g verwacht worden. Mr. Leesberg, gij waart het, die in de ver- gadering van 28 October de vriendelijke woorden tot mij sprak en ons een geschenk aanbood, namens ae burgerij, en ons toevoeg- de, dat er ter zijner tijd een1 blijvende herin- nering aan mijn burgemeesterschap zou wor den geplaatst. Ik heb u toen)mogen bedanken voor uw woorden, hoewel u in uw toespraak te veel waardeering had gelegd en ik meen, dat gij mij een lof toezwaaide, die ik in die mate niet verdiende. Thans doet gij dat weer. Ik acht het mijn plicht, ook namens mijne vrouw hardgrondig dank te zeggen aan alien die tot het totstandkomen van de bank heb ben medegewerkt. Inzonderheid aan de da- mes en heeren die voor dit alles het initiatief n men de leden van het huldigingscomite. 1 heeft gezegd, dat alles is gewrocht door Mkmaarders en daarbij1 de namen genoemd van den voormaligen gemeente-architect, den bee'd houwer Simons en den heer Hoek, direc- teur van de plantsoenen, met wien ik zooveel i n heb mogen samenwerken. Ik geef u de verzekering, dat de wijze van de totstandko- ming van dit werk voor mij de bank een dub- be'e aantrekkelijkheid geeft Het verheugt r'h dat de bank speciaal in Alkmaar en door 1 'kmaarders is vervaardigd. U heeft mij uit- genoodigd de daad te verrichten, waardoor d? bank een gemeentelijk monument zal wor den, door den burgemeester te verzoeken de bank uit naam van u alien te aanvaarden. Ik "fc! or ":et aan of het gemeentebestuur, at eenmaal zoo welwillend is geweest, de n'aats voor de bank af te staan, zal ook dit- maal de gewenschte bereidwilligh'eidi toonen nlaats voor de bank afgestaan, gaat mij bijzonder ter harte. U noemde haar een stuk Alkmai rsche geschiedenis en dit is inderdaad zoo. Jaren geleden was de tegenwoordige Hertenkamp niets dn een groentetuin. Een ;>aar groote kweekers bouwden daar groente En hoe verdienstelijk dit werk ook was, toch was het jammer dat hun bedrijven de mooie 1 'put tot ontsiering strekten. Ik heb toen bij een toenmaligen Raad pogingen aangewend, de groentetuinen voor de gemeente aan te koopen. Dit is aanvankelijk mislukt. Men dacht toen anders dan tegenwoordig. Men was toen nogal eens conservatief. De Raad was oev.eesd, het budget te veel te bezwaren. Gelukkig waren er toen twee Alkmaarsche burgers, de heeren Moens en Bosnian, die de tuinen gekocht hebben en die ons later voor denzelfden prijs deze hebben willen over- en, toen de Raad tot de slotsom was .geko- men, dat de aankoop wel degelijk een ge- meentebelang was. Wig de analen onzer ge- meente-geschiedenis kent, weet dat dit niet gemakkeujk gegaan. is, om hier te krijgen het kamp, waar thans ons oog op is gevestigd. Ik heb er persoonlijk veel moeite voor gedaan en stel er daarom prijs op, dat de bank juist hier mocht verrijzen. Waar het gemeentebe stuur tot dusverre zijn welwillendheid heeft oetoond, daar d'urf ik met vrijnioedigheid e^n berocp op het gemeentebestuur doen en u burgemeester, te verzoeken deze bank voor de gemeente over te willen nemen. (Applaus). De dames de Lange-Tigler Wybrandi en Prins-Vlcssing overhandigden den burge- meestcr hierop een fraai, door den heer W. Appel Jr. vervaarriigde album met de hand- teekeningen van de personen, die voor fact huldeblijk hadden bijgedragen „Uit naam1 van het Gosmil^, zeide jikvt.. de Lange daatbij, „heb ik het genoegen on- zeu oud-Burgemeester een album te overhan- digen met de handteeekeningen van alien, die aan het huldeblijk bijgedragen hebben als een teeken van Waardeering voor alles wat U als Burgemeester gedaan heeft en met den harte- lijiken wensch, dat wij U en Mevrouw nog dikwijls hier mogen zien." 1 De burgemeester dankte met ecnige vrien delijke woorden voor deze attentie. Burgemeester Wendelaar zeide hierop het volgende: Dames en Heeren! De oud-burgemeester Ripping heeft een beroep gedaan op de wel willendheid van het tegenwoordig gemeente bestuur, om de bank te willen aanvaarden en te onderhouden, als blijk van waardeering voor het werk van burgemeester Ripping. Ik zou haast willen zeggen: dit beroep is niet noodig geweest. Het is voor ons een eer en genoegen aan het verzoek van den heer Rip- Eing te voldoen. Uit de lofrede van Mr. Lees- erg en ook door de groote tegenwoordig- heid van de burgeressen en burgers blijkt, op welk ccn groote waarde geschat wordt, wat gij voor de gemeente gedaan hebt. Dit behoeft geen verbazing. Niemand beter dan ik kan beoordeelen, wat uw werk is geweest. Ik, die op het oogenblik poog uw voorbeeld te vol- gen en tracht te bereiken wat gij) bereids voor de gemeente hebt verricht, ik weet precies wat het is en stel er prijs op, hier in het openbaar te verkareri, dat de oud-burgemeester Ripping gedurende de 20 jaren, dat hij aan het hoofd dr gemeente heeft gestaan, geen oogenblik van den dag voorbij heeft latcn gaan. Hij heeft zijn beste krachten in dienst van de ge meente gesteld. Zeer terecht heeft de heer Rip ping er op gewezen, dat het in deze tijden zooveel gemakkelijker is aan het hoofd van deze gemeente te staan, dan in de crisisjaren, die jaren waren van groote zorg, inspan- ning en moeite. Burgemeester Ripping heeft steeds de gemeente op waardige wijze geleid, zoodat er zelfs tijdens de moeilijkste oogen- blikken geen bijzondere moeilijkheden zijn voorgcvallen. Het is mij, omdat ik dit alles zoo goed weet, het grootste genoegen, na mens de gemeente het gedchenk over te mo gen nemen en u te verklaren, voor zoover dit nog noodig is, dat dit monument ter uwer eer ongeschonden voor het nagcslacht be- waard zal worden. (Applaus). Tal van aanwezigen feliciteerden hierna den heer en mevrouw Ripping. Hierna werd naar de Buitensocieteit ge- wandeld, waar den genoodigden, namens niet gemeentebestuur een tea werd aangeboden. Het Stedelijk Muziekcorps, onder leiding van den heer Maas, gaf een concert, dat te ongeveer 5 uur eindigde. Tijdens het concert maakten velen in de Buitensocieteit van de gelegenheid gebruik, om den heer en mevrouw Ripping de hand te drukken. GEEN RIJKSSTEUN VOOR HET BOUWEN DER WONINGEN VOOR ..ROCHDALE". DOOZEN LUXE POST laagste prijzen, grootste sorteering. L. FRANiKENBERG, ALKMAAR. BENOEMD. Onze vroegere stadgenoot, de heer N. P Hendrikse, is bij beschikking van den Minister van Justitie d.d. 22 Juli 1921, met ingang van 1 Augustus 1921, benoemd tot Rijksklerk 2e klasse ten Parkette van den Procureur- Generaal bij het Gerechtshof tc Amsterdam. MOOIE OVERWINNING. Bij dc turnfeesten te West-Graftdijk be- haalde de gymnastiekvereeniging ,,De Hal ter" den len prijs; Duitsche driesprong aspi- ranten, den len prijs hoogspringen meisjes- aspiranten, den 2en prijs heeren touwitrek- ken, den 2en prijs heeren hindernisbaan, en den 2en prijs dames hindernisbaan. Nader schriift men ons: Zondag had onder leiding van de Techni- sche Commissie de jaarlijksche Turndag plaats te West-Graftdijk, welke, dank zij het buitengewoon mooie weer, de groote opkomst van publiek en turners(sters) en aspiranten, liitmuntend is geslaagd. - Met 2 booten waren de AlkmaarSche gym- nasten en die uit den omtrek naar West-Graft dijk gekomen, uitgeleid door een groot pu bliek, hetwelk er een groote behagen in schepte het frissche jonge volkje in hun hel- dere pakjes te zien vertrekken. Nadat de booten ontladen waren en den in- wendigen mensch versterkt, werd in optocht een ommcgang door de gemeente gemaakt, voorafgegaan door het plaatselijk muziek corps, waarna men het door de regelingscom- missie en der vrijgevigheid van wethouder Koppen goed geoutilleerde terrein opmar- cheerde. Na den vaandelgroet verwelkomde de voor- zitter van de Turnkring Alkmaar en omstre- ken de leden van het eere-comite, de afgevaar- digden van het Gewest Noord-Holland van het Kon Ned. Gymnastiekverbond, de genoo digden en belangstellenden, wees op de prach- tige medewerking te West-Graftdijk van alien inzonderheid van Burg, en Weth. ondervon- den, waarvoor hij hartelijk dank zegtte, en legde er den klem op, dat men naar hier was getogen om meer en meer de gymnastiek in gang te doen vinden de lichamelijke sport bij uitnemendheid. De uitvoering had een uitstekend verloop, de massale nummers werden correct uitge voerd, terwijl het toestelturnen en sprrng- nummer aller bewondering opwekten. Hierna hadden de diverse wedstrijden plaats, waarvan door elke verecniging een 5-tal deelnemers voor elken wedstrijd afzon- derlijk r.ioest ingcschreven worden. De uitsiag was als volgt: Hindernisbaan heeren: le pr. vcrg. zilv. med. S. S. S. van West-Graftdijk; 2e pr. verg. zilv. med. „De Halter" van Alkmaar. Hindernisbaan dames: le pr. zilv. med. S. S. S. van West-Graftdijk; 2e pr. bronzen medalje ,.De Halter" van Alkmaar. Hindernisbaan Jongens: le pr.. zilveren medalje S. S. S. van West-Graftdijk; 2e pr. diploma „Turnlust" van Alkmaar. Hindernisbaan meisjes: le pr. zilv. med. S. S. S. van West-Graftdijk; 2e pr. diploma „Voorwaarts" van Stompetorcn. Duitsche driesprong jongens: le pr. zilv. med. „De Halter" van Alkmaar; 2c pr. di ploma „Voorwaarts" van Stompctoren. Hoogspringen meisjes: le pr. zilv. med. „De Halter" van Alkmaar; 2e pr. diploma S. S. S van West-GTaftdijk. Touwtrekken dames: le pr. zilv. med. "„Voorwaarts" van Stompetoren; 2e pr. zilv med. „Turnlust" van St. Pancras. Touwtrekken heeren: le pr. zilv. med. „Voorwaarts" van Stompetoren; 2e pr. zilv. med „De Halter" van Alkmaar. De prijzen werden door den voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt en een bij zonder woord van dank gebracht aan de Technische Commissie Tunikring Alkmaar en Omstreken voor de uitstekenae leiding, aan de jury voor hare vele werkzaamheden, in het belang van den kring en1 de regeliags- commissie. De voorzitter sloot, na alien een weerzien in West-Graftdijk toegeroepen te hebben, onder luide hoera's dit goed geslaag- de feest. Ten negen uur stonden honderden de boo ten aan de Voormeer af te wachten en toog men uiterst tevreden huiswaarts. (Wij komen morgen nog op dit feest terug). UITSTAPJES PER ALKMAAR PACKET. Wij ontvingen een fraai geillustreerd werk- je, waarin op aantrekkelijke wijze verteld wordt van de zomergenoegens welke men door rcisjes met de Alkmaar Packet in onze omgeving kan smaken. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 17 Juli tot en met 24 Juli zijn geno- men door heeren 1114, door dames 983, door onvermogenden 194 baden, totaal 2291 baden. Hoogste temperatuur 74 gr. laagste 67 gr. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.32 uur licht op. BURGERUjfCE STAND. G0BOREN: Gijsbeitus, z. van Hendrikua Scholten en Johanna Maria van de Snelacheuit. Levea- icos aangegeven kind van Adrianus Gerardus Konijn en Alida Dekker. Cornelia, z. van Leendert Visser en Antie de Vries. Reijier Jan, z. van Maarten Zwaan en Christina Hendrika Tissen. Jasper, z. van Gerrit Vis en Hillegonda Reijne. Sport. KORFB ALWEDSTRIJ DEN. Het ligt in het vooraemen van de Koribal- vereeniging ,J<racht en Vlugheid" alhier, oni in de maanden Augustus en September serie- wedstrijden om een zilveren wisselprijs te houden. De bedoeling is, dat een eventueel batig saldo zal afgedragen worden aan de Verecni ging ,JKinderbewaarplaats" alhier. Alcmarta stoat D. ti. C. met 2—0. Alkmaar behoudt zijn tweedeklasser. Onder groote belangstelling vond gisteren- middag de voor Alcmaria zoo belangrijke de- gradatiewedstrijd plaats tegen D. H. C. En tot groote vreugde van alien heeft Alcmaria op afdoende wijze getoond de sterkste te zijn der drie degradatie-candidaten. Zij won bei- de wedstrijden met een doelgemiddelde van 6—0. Alle gevaar is dus voorbij en wij felici- teeren de vereeniging Alcmaria Victrix en haar bestuur, in't bijzonder de heeren Olie, Witte en Lutterot met het succesvolle einde van het seizoen '20'21. De heer Olie, wien in het moeilijke seizoen. dat achter ons ligt weer niets te veel was voor Alcmaria werd gisteravond vooral hulde gebracht, terwijl aan mevrouw Olie bloemen werden aangebo den. Een welverdiend blijk van sympathie. Het volledige eerste eiftal van Alcmaria, dat gisteren zoo kranig de eer van Alkmaar verdedigde mag zeker een hartelijk woord van hulde niet onthouden worden, voor het vol- hardende spel in den wedstrijd tegen D. H. C. Allen, zonder uitzondering, hebben mooi werk geleverd. De verdediging behield in de moeilijkste oogenblikken haar tegenwoordig- heid van geest en kon daardoor, af en toe bij- gestaan door Fortuna, de score blank hou den. De middenlinie was puik, maar in't bij zonder noemen wij hier de rechtshalf K. v. a. Pol, die gisteren uitmuntend werk heeft ver richt. Van der Horst kan bij Alcmaria niet ge- mist worden en Blok blijkt meer en meer een prima halfback. Voor zorgde onze rechtsbin- nen J. Bos voor de beide puntjes. Het eerste doelpunt na elf minuten gemaakt, was een pracht. Zoo mooi hebben wij dezen speler dit seizoen nog niet zien scoren. Het doelpunt na de rust dankte hij aan zijn fanatiek door- loopen. Mooi spel leverde de linkerwing, meermalen bepaald eerste klas wat deze spe- lers gaven. Storm was met zijn koppen niet gelukkig, Nijinan was niet zoo op dreef als anders. Bij het weinige, dat hij ever't geheel te doen kreeg, waren ook meermalen heel goede dingen, Tal van spannende momenten kwamen voor beide doelen voor. Stuy bracht door opvallend goed kopweric dikwijls redding of plaatste mooi naar de voorhoede. Aanvoer- der Hartland greep weer steeds blikseinsnel m, als ergens gevaar dmgde. Hoe mooi kop- te hij den keihard genomen vrijen schop uit't doelBosman zorgde als steeds in laatste in- stantie voor de nul. D. H. C. heeft zich een sportieve tegenstander getoond. De spelers waren sorns wat forsch maar *eerlijk. Elke overtreding werd bovendien onmiddellijk ge- straft. Scheidsrechter Boekman, bijgestaan door twee neutrale grensrbchters, lrweet zich uitstekend van zijn verantwoordelijke taak. De verdediging van D. H. C. anders het sterkste deel van't eiftal, had gisteren geen gelukkigen dag. Ten minste de backs niet. Ze ker de zenuwen. Zij trapten onzuiver en mis- ten ook wel eens. De keeper heeft uitstekend werk geleverd. Hij heeft aan 'beide punten geen schuld. In de voorhoede vAn D. H. C. roemen wij gaarne het keurige spel van den rechtsbuiten en middenvoor. De wedstrijd D. H. C.D. O. O. moet nu beslissen, wie van deze twee degradeert. Zoo was dus de 24e Juli een vreugdevolle dag voor Alcmaria en hare supporters. Binnenkort zal het behoud van het tweede- klasseschap op feestelijke wijze worden ge- vierd. Na een eenigszins moeilijke reis, is Alcma- ria's trainer, de Iersche voetballer J. Mac Cleer, gisteravond uit Belfast, via Rotterdam, in Alkmaar gearriveerd. Deze prima voor- hoedespeler van de beroepsclub Belfast Cel- •tic, zal in de komende week beginnen met de Alcmarialeden eens duchtig onder handen te nemen. Men hoopt dezen trainer te kunnen behouden tot een eind in 't nieuwe seizoen Misschien zullen wij weldra eens kunnen me- dedeelen, wat de heer Mac Cleer denkt van de Alcmaria voetballere en aankomende spelers DAML EN SCHAAKWEDSTRU'D. Aan bovengenoemden wedstrijd, in de Bui tensocieteit georganiseerd door de club V.V.V. alhier, namen in 't geheel 19 personen deel. 16 dammers en drie schakers. Bij de dammers werden de prijzen geWon- nen in de hoofdklasse door W. Verkroost van Sint Pancras mot 6 punten. In de eerste klasse A. door G. van NieuWkuijk te Alk maar met 5 punten. In de eerste klasse B. door Jb. Toepoel te Sint Pancras met 5 pun ten, na loting met A. Booij te Alkmaar, even- eens 5 punten. In de tweede klasse werd prijs- winnaar P. Noom te Alkmaar met 4 punten. De wedstrijd had een zeer geanimeerd vrr- loop en de Buitensociteiteit blcek bij uitstek te voldoen vooe een dergelijken wedstrijd. 't Viel ons niet mee, dat zoovele goede en bekende darners, zoowel als schakers uit Alkmaar schitterden door afwezigheid. Er v/aren er die door bijzondere omstandighe- den verhinderd waren, maar van sommigen bleek de animo toch minder groot. dan wij verwacht hadden. De liefhebbers uit Noord- Scharwoude, Sint Pancras en Warnienhuizen verdiencn een woord van hulde voor hun am- bitie. Boekaankondlging „Hou Zee", tiidschrift voor de jeuigd, uitga- ve van de Llitgevers-Maatschappij; E. J. Bosch Jbz. te Baarn, geeft ook in de Juli- aflevering weer verschillende wetenswaardige dingen, als b.v. in het vervolg van „De over wintering der Hollanders op Nova-Zembla" en in „De verkeerde wereld", een opstel, waarin F. J. H. tal van bijzonderheden van Australische dieren en boomen vertelt, P v. R. geeft aanwijzingen voor het maken van een barometer, die ieder kan construeeren. J. Stamperius begint een historisch verhaal van de lotgevallen van een jongen Transvaalschen Boer tijdens den laatsten vrijheisoorlog te gen Engeland. In ,,De Catacomben" vertelt K een en ander van die oude vergaderplaat- sen en tevens begraafplaatsen der eerste Christenen. Verder bevat de aflevering de vervolgen van de reeds eerder aangevangen verhalen, een gedichtje aan den „Zomer", anecdotes, een zoekplaatje. Verschillende kiek- jes tusschen den tekst verhoogen de aa»trekke- lijkheid. TELEGRAF1SCM W1ERBERICHT. 25 Juli. Medegedeeld door bet Nedertasdstfh Meteerologisch I^stituut te De Bfldt Geldig to den avond van 26 Juli. Ih het gebied van de waaraeming is de hoogste stand van den barometer 764.5 te Karlsruhe. De laagste stand van den barometer 743.9 te Haparanda. VERWACHTING. Meest matige zuidelijke tot westelijke wind, zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. Marktberichteii. AMSTERDAM, 25 Juli 1921. De aard- appelprijzen waren heden Andijker muizen (groote) 4, Andijker blauwe 4.50, Andijker bonten 4.50, An dijker eigenheimers f 4.40, Schoolmeesters 5.20 tot 6, Zeeuwsche eigenheimers 4 tot 4.50, Zeeuwsche blauwe eigenheimers 4.50 tot 5, Malta spring per K.G. 9 tot 11 ct. Aanvoer 3 ladingen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 273 vette ikoeien le kw. 1.60 tot 1.75, 2e kw. 1.40 tot 1.50, 3e kw. 1 tot f 1.20, 105 melk- en kalfkoeien 500 tot 650, 31 grasfcalveren f 100 tot 140, 122 nuchtere kalveren 14 tot 20, 58 schapen 30 tot 50, 651 varicens, vleesch 1.20 tot 1.24, spek 1.12 tot 1.16 per K.G. (schoonge- wicht). ProYinciaal Nienws UIT EGMOND AAN ZEE. De raad dezer gemeente vergaderde 22 Juli. Het nieuwe raadslid, de heer A. Krab, werd door den secretaris binnengeleid en legde de vereischte eeden af. De voorzitter heette hem met genoegen welkom in den kring, zich herinnerende hoe aangenaam de samenwerking met den heer Krab als raadslid vroeger was. Spr. ver- wachtte dan ook dat de heer K. ih't vervolg ook alle krachten zou inspannen om de be- langen der gemeente te behartigen. De heer Krab antwoordde hierop, dat hij hoopte zich een waardig lid van den gemeen- teraad te zullen betoonen. Aan de orde was nu de benoeming van van 25 Juli 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbouworedlet. Koers van heden te Vorlge koers. 94 142 145 158 33} 92 415 281} 171 145} 134} 133) 148} 43 333 419 309} 331 93 149 pl.m, 1.30 146 159 42 92 401-12 167 139 138 130 44 453 177 489 99 46 330 418 305 330 92 26 150 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 140 143 398 400 402 280 163 165 138 137 135} 137 138 126 127 128 456 450 451 175 174-5 176-7 484 484 485-8 98 97 99 225 225 118 72 74 120 120 330 - II II 1 1 pl.m. 2.30 Naar wij vernemen is er bij het bestuur van de gemeente van de regeering een schrijven ins gekomen, waarin wordt medegedeeld, dat in verband met de ministerieele circulaire van 1 Juni, de gevraagde gelden voor bet bouwen van de 135 woningen en 5 winkelhuizen voor de bouwvereeniging .Rochdale" niet worden toegestaan. De regeering blijft dus aan haar circulaire van 1 Juni vasthouden en dit oii» danks het vertoog van Mr. Leesberg in de raadsvergaderin'g van 23 Juni j.I. waarin deze aantoonde, dat het niet oirbaar is om deze aanvraag op formeele gronden af te wijzen, aangezien de raad reeds voor het bekend wor« den der ministerieele circulaire in de raads» vergadering van 27 Mei z. h. s. besloot om aan de bouwvereeniging een grondvoorschot van 241.250 en een bouwvoorschot van 1.030.000 toe te staan. Nu de regeering aan de gemeente de gelden blijft weigeren, zal er van den bouw wel niets kunnen komen. Zooals men weet is de gemeente reeds met de ophooging van het terrein aangevangen, zoodat in deze een financicele strop wel niet zal uitblijven .tenzij het rijk alsnog de daar* voor uitgegeven gelden, als zijnde uitgegeven voor werkverschaffing, vergoedt. Een moeilijks heid hierbij zal wel zijn, dat men hiermedc, naar weer om andere redenen is beweerd, te doen heeft met een aangenomen werk. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) ST AATSLEENIN GEN. 6 Nederl, TP BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. OULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Voratenl. Dlto action* Compania Poerworedjo Bodiong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber NederL Rubfuar Intercoptin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi 1 SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Seheepvaart Unie lien. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl.. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude D^Ji Senembah Medan Deli Batavia Besoekl AMERIKA. Southern Raile Uniea pacific 4573/4 1738/4 488 IOO1/4 46 10V8 49} 72 150 235 121) 73} 115 122 85 H8/4 61s/i« PROLONGATIE vorige koer» 2heden pCt, WISSELKOERSEN. VOdrbeuri koers op heden. 402 135 139 127} 451 177-8 488-9 99 1191/4 74 120-1 322 415 Berlljn Brussel Londen New-York Parljs Weenen Zwitserland Vorige koers. 4.14} 21.10 11 411/4 3.' 73/4 24 70 0.42 5230 4.0811)4.11 24.10 24.15 11.4411.47 r/n 3.19-3.20 24.74-24 49 0 391/8-0.42 52.35—52.45 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) idem (gestempeld) 4.22} 0.30 0.45 4.13-4.18 0.10 0.38—0.40

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3