Belangrijk loeHs 50 stel Klaverruiters Holl. Herdershond, Sigarenmakers flinke Noodhulp Nette Werkster Heerenrijwiel, Vat zondt gij doen met 'n kvart millioen Stoombootdienst Alkmaar Packet. Boelhuis te Koedijk RIJWIELEN Guus KlUnnen, a Kamers te huur. Een Dienstbode NET DAGMEISJE een noodhulp Vernletiglng Faillissement. Hnlshouding. waschvronw Eiectrlcien, bekwame dienstbsde. Gevraagd een MEISJE, Werkster. leerling gevraagd huisknecht of bewaarder. Het Rfjwielhnis. reuzen netti In Ned si. marconisttelefoon- telegrafist. hnisraad eninboedel. Jongens- en Msisjes- RIJWIELEN. Laat 148, Telel. 671. FUma HERMs. DE RAAT - Hoogstraat 6-8 - Telefoon 491. een -we*" -.icier. De heer Jonker: Is er em voordxacht? De voorzitter: Zooals u bekend kan zijn, is dat bij; em wethouderskeuze niet de ge- woonte. De beer Jonker: 't Kon zijn, dat er al combinaties gemaakt waren. De voorz.: Dat is em zaak, die de politie- ek partijen aangaat. De heer Jonker: Nu ja, maar u zou 't misschien kunnen weten. Heeft u er al iets van gehoord? De voorzitter: Nem. Bij de stemming werden uitgebraoht 3 stemmen op den 'heer v. Hall. De overige vier zijn bianco. De voorzitte: Mijnheer v. Hall, aceepteert u deze benoeming? Op het toestemmend antwoord merkte de voorzitter op, dat hij hetzelfde zou kunnen zeggen, als zoo juist tegen den heer Krab: „Verscheidene jarm heb ik op aangename wijze met u als wet houder samengewerkt en ik verheug mij over uwe bereidwilligheid om de benoeming aan te nemen." De heer v. Hall twijfelde er niet aan, of de samenwerking zou van aangenamen aard' zijn. Het speet hem, dat de heer Jonker daareven zinspeelde op het maken van groe- pen. De heer J.: Die verdeeling in groepeni is de schuld van het huidige bestuur. Er is to- taal geen samenwerking en met slinksche manieren worden de zakm voorbereid. De voorz.U mag niet spreken van slink- sche manieren. De heer Jonker: Waarom niet? De voorz.: Omdat we moeten trachtm fatsoenlijk te blijven. 't Is wel waar, dat In andere gemeenten, zelfs in groote als Am sterdam, het wel eens anders gaat, maar dat moeten we hier niet doen. Laten we de discussies hoog houden. De heer Jonker: Dan zal ik probeeren't heel netjes te zeggen, al is dat wel een beetje moeilijk voor me. Ik moet terug Tcomm op het thema van de vorige vergadering. Toen hreft u, mijnheer v. d. Hall, ook de benoe ming aanvaard en u zei- dat te doen om 6en persoon. Als wethouder zullen we dus wei- nig aan u hebbem en de gemeente ook niet. Twee jaar geleden heeft u zdf gezegd, dat u te oud werd en nu wilt u alweer als wet houder optreden. Bovendien wenschte u nooit samen te gaan met oud-kathoelieken. Ik zeg nogmaals, voor mij maakt het geloof niet *uit. Maar u heeft gezegd, u zoudt het nooit doen. En nu gaat u armpje door met wethouder de Oraaff. Die man is mij sym- pathiek, maar u heeft er juist zoo op afge- geven. Dat is voor mij een> bewijs, dat er op slinksche wijze gewerkt moet zijn. De heer Snoeks: Ik moet ook terug komen met mijn eersie verklaring, dat ik voortaan geen vertrouwen stel in het dagelijksch be- stuur met een mijnheer van Hall als woord- draaier. Bovendien schiint er een groep te zijn, die het algemeen belang niet op d'en voorgrond stelt, zoodat er personen geweerd worden alleen omdat ze Roomsch-katholiek zijn. Ik zeg absoluut mijn vertrouwen in het Dag. bestuur op. De voorzitter: Dat spijt me, want een >U. GKBOREN REIJEB JAJf, Zoom van M. ZWAAN bk CH. H. ZWAANTissen. Alkm&ar, 24 Jul! 1021. Varnebroek 80. TESSTOND GEYRAAGD voor 8 maanden, nlet beneden 17 Jaar, b$ C. LEQUIT, Sigarenma- g&zjjn K.RJE.N.Q,, Eulgbrouwer- straat D 0. Bjj arrest van het Gereohtshof te Amsterdam, Vacantlekamer, d.d. 21 Jul! 1021, is het vonnis der Arrondlssementsrechtbank te Alk- maar, d.d. 30 Juni 1021, wearbjj JOH. DIRK APPEIi, drukkeren ultgever van de „Nieuwe Courant" te Alkmaar, is verkJaard In staat van faillissement, Biedt zloh aan eenv. BUR- GERDOCHTER als huiahondstar bjj eenig HEER of DAME of als hulp in de huishonding van klein gezin. Good kunnende koken en bekend met WECK. Br. fr.|lett.A. 0., boekhandel T R A P M A N, Sohagen. Mr. P. LANGEVELD, Curator. Alkmaar, Oudegraoht 275. Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst is het faillissement van P. J. J. JONKER, handelsreiziger te Alkmaar, ge- eindigd. Alkmaar, 23 Juli 1021. Mr. P. A. OFFERS, Curator. De door den E.A. Heer Rechter-Commis- saris goedgekeurde eenige uitdee- lingslijst in het faillissement van H. VAN WONDEREN, schilder te Bergen, is 25 dezer ter griffle van de Rechtbank te Alkmaar ge- deponeerd teneinde aldaar gedu- rende 10 dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuld- eischers. Mr. P. A. OFFERS Curator. Alkmaar, 25 Juli 1021. Een nette gevr. om een KINBERWASCHJE bij zich aan huis te nemen. Brie- ven onder letter F 261, bureau v. d. blad. Er biedt zich aan een bekwaam bekend met alle voorkomende werk- zaamheden. Brieven onder No. 2250, aan Boekh. K. TER BURG, Koor- straat. op DONDERDAG j ujlsZ, v.m. 10 UUR, In de groote zaal der „HARMONIE" van een Te aien Woensdag van 14uur. W. TIMMERMAN, beBedigd makelaar, K o o 11 u i n. Te koop ongeveer bjj A. DEN DAS, Kanaaldijk, Bergen. Deer vertrek te koep: 1 jaar oud, waaksch en zeer lief bjj kinderen. Prijs billijk. Adres CHOORSTRAAT 22. GEVRAAGD. Te ALKMAAR 1 Aug. gevr. een LOON f 325. Wasch vrij. Brie ven onder letter E 260, bureau van dit blad. voor heele of halve dagen, of „Toko," Langestraat No. 67. zoodanig trouwen te hebben in B. en W. wanneer ze met goede voorstellen komen. De heer Snoeks: Dan zullen die voorstel len toch van de meerderheid van het college van B. en W. moeten komen. De heer v. Hall: Ik wil alleen even op- merken, dat ik op al die insinuaties niet zal antwoorden. Ik zou anders hatelijk worden. De heer Snoeks: Dat is heel verstandig van u. Ga anders gerust uw gang. U kunt uw hart ophalen. En dan wil ik ook nog wel wat zeggen. De voorzitter: Stilte. De heeren worden persoonlijk. De discussies zijn gesloten De heer Snoeks bromde nog tegen, maar 't hielp niet. Rondvraag. De heer Snoeks: Hoe gaat het met bet inn en der belastingpenningen? De voorzitter: Op't oogenblik hokt dat natuurlijk een beetje. De heer Snoeks: Ja, en een heel beetje ook. Verschillende personen hebben een dwang- bevel gekregen, waarvan er drie al betaald hadden. De voorzitter: U weet zelf, dat de ontvan ger bedankt heeft, omdat hij voelde, dat hij t niet meer kon. Wacht u nu nog even, tot de nieuwe ontvanger in functie is. Dan zal alles naar we hopen zuiver zijn en goed van stapel loopen. De heer Snoeks: Maar dat is alweer iets, waarvan de schuld op B. en W. geschoven wordt. Is er al een schrijven binnengekomen van Egmond-binnen over de gaskwestie? De voorz.Ja, en dat zou besproken zijn in de gasCommissie. Zooals u weet, ben ik tijdelijk voorzitter daarvan en deze week ben ik eenige dagen ongesteld geweest. We zul len dat zoo spoedig mogelijk in behandeling nemen. De beer Krab: Ik stel voor om in 't ver- volg de rondvraag af te schaffen en als iemand wat te vragen fieeft, dan moet hij dat maar schriftelijk doen. De heer Medik spottend: Daar heb je't al! 't Is in orde hoor. Je bent een zoete jongen. De heer de VrijIk steun het voorstel. E>e heer Medik: Mooi zoo, daar heb je Jan Boezeroen ook. De voorzitter: Heeren, laat ons niet hate lijk zijn, laat het hier nu zoo'n toestand niet worden. De heer Medik: Toestand worden? Er komt geen toestand, want er gebeurt niets. De heer Snoeks: Ik ben absoluut tegen het voorstel. Ik kan me dat nog voorstellen in een groote stad maar hier met zoo'n peu- terig rondvraagje kunnen we't wel monde- ling af. De heer Jonker: Ik ben nu toch nieuws |ierig, wie hiervoor den heer Krab bewerkt De heer Krab: Ik ben niet bewerkt! En als u daar'meer van weten wilt, dan wil ik het u met alle plezier onder vier oogen, bui ten de pers, duidelijk maken. De heer Jonker: En ik wil nu wel dadelijk zeggen, dat op die manier de gemeente aan mij een reuzenstrop zal hebben. De voorzitter: Secretaris, wil u zoo goed dit in de notulen vast te leggen, dat de I Voor direct GEVRAAGD een (tot half Augustus) voor alle huis- houdelijke bezigheden. LANGESTRAAT 88. GEVRAAGD, Vrijdags of Zaterdags. BAANGRACHT 4. GEBR, DE WAARB, LAAT 99. gevraagd. Aanvangssalaris f 8. per week. Firma R. J. HOUWING, Mient C 7, Alkmaar. ER BIEDT ZICH AAN een Jong net PERSOON als o n g e d i p 1. Br. onder No. 2249 aan Boekh. K. TER BURG, Koorstraat 1. AANGEBOBEN In prima staat, spotprjjs. HULST- STRAAT 10. Deze moet toch iemand trekken, ook U kunt dat zijn I Geheele Obi. f 10.25, halve Obi. f 5.26. Voor alle trekking geldig. Behalve de hoofdpremie van f 250.000 nog 9899 premifin, waarbjj vele van f 20.000, f 15.000 enz. totaal meer dan 8 ton. Zendt postwissel of storting' postgiro 89440. Premie Obi. Leening Geb. v. Knnsten en Wetensehappen, Heerengracht 455, Amsterdam. I evens zjjn Obllgaties verkrjjgbaar b. d. Agenten De Vnes, St. Annastraat 13, Carels, Langestraat 45a, Go- vers, Lombardsteeg 39, DikSzn., Hofplein 35, Alkmaar. Tan ALKMAAR: 6. f 9.10.2.30 6.#l7.30 uur Tan AMSTERDAM: 6.30 *8.9.30 2.15 f4.30 6.— uur Niet op Vrijdag en Zaterdag. f Niet op Zaterdag en Zondag. Een nette bij G. OUDES, Magdalenenstr. Een net PERSOON zoekt b e- trekking als Br. letter H 263, bur. d. blad. op DONDERDAG 28 JULI 1921, ,s morgens te 10 ure, ten huize van JACOB OTTO Jz. Sr., aldaar, van Deurw. KLEIN. heer Jonker zegt, dat de gemeente aan hem een reuzenstrop zal hebben. Ik vind die uit- drukking z66 droevig voor een raadslid, dat ze genotuleerd moet worden. De heer Jonker: Ik zal alles tegenwerken. Wij zijn met ons drieen altijd in de minder- heid en hoe we ook vooruit willen, we win- nen niets. De heer 'Snoeks: Als de rondvraag afge- schaft wordt, dan bedank ik. De voorzitter: De heeren, die van plan zijn v66r te stemmen, weten dus, dat zij in 't vervolg het gezelschap van den heer Snoeks waanschijnlijk zullen moeten missen. Voor stemden de heeren de Graaff, de Vrij, v. Halj en Krab. De heer Medik: „Over zoo'n voorstel stem ik niet." De anderen zwegen. Hierop werd de vergadering gesloten. UIT OUDKARSPEL. Niettegenstaande het bij politieverordening verboden is, hebben koedrijvers bet hier nog al eens voor een gewoonte om het vee los door de gemeente te drijven. Zelden gebeurt het dat de inwoners daarvan last ondervin- den, wat misschien wel oorzaak zal zijn, dat er niet op toegezien wordt. Den vorigen Donderdag echter nholde een koe wel wat al te ver. Door het openstaan van een hek kwam ze op het erf van den heer van Ree, daarna achter het huis, daarna in de gang van het woonhuis, waar natuurlijk van omkeeren geen sprake was, zoodat de eige- naar van het huis genoodzaakt was het beest door de voordeur weer naar buten te loodsen. Het was geen prettige gewaarwording, doch het beest heeft zich gedurendc zijn be- zoek netjes gedragen. De gemeenteraad vergaderde Vrijdag- morgen voltallig. De voorzitter decide mede, dat niej. Bossen in functic getreden is. Bij de laatste kasopname waren de boeken Dij den gemeente-ontvanger in orde en bleek in kas te zijn 522,81 Reclames op den Hoofdelijken Omslag wa ren ingekomen van P. Kostelijk, Abr. Hart, A. Schene, H. Lijnbach, H. Hart Mz. cn P. Kok. Mej. Zaagman-Schuitmaker zonde een dankbetuiging voor de verhooging harer jaar- wedde. De voorzitter deelde mede. dat de gemeente voor het onderwijs over 1918 nog 29,16 zal ontvangen. Medegedeeld werd, dat als hoofd voor de Ulo-school benomd is de heer Jansonius t e Schaamda. De voorzitter deelde mede, dat het huis voor dit hoofd reeds ontruimd is en met de De grootste sorteering tegen de laagste prijzen vindt U alleen in Speciaal goedkoop adres voor Kaars-, Carbid- en Electrische Lantaarus. Bagagedragers, Duozitjes, Toetpompen - Zadels. Alle mogelijke onderdeelen. Buitenbanden vanaf f 4.-- met 1 jaar garantie. Binnenbanden vanaf - 2.~ met 1 jaar garantie. Eerste klas Reparatfe-inrlcbting. zeer goedkoope aanbieding. Zaklantaarus en Batter^en. hoek Krebbesteeg. Kinderwagenband m. Spiraaldraad direct te bevestigen. hodon sp9oiaalpTilz9n g9ldon nog voor dozo tDook. Kullen handhaven enze positie op het gebied der eoncurremtie. Ilrla®®den mot inffang van heden den pifls onzer B0XLEDEREN HEERENBOTTLNES tot f 8.76 en zijn dus, in de geede kwaliteiten, beneden elke concurrentie. Payglop 14. gevraagd. NIEUWESLOOT 55. Gevraagd een net Mej. GROET, Landatraat 60. werkzaamheden daarin reeds een aanvang is gemaakt. Een ingekomen verzoek van den Noordhol- landschen Bond voor Drankbestrijding, om tapverbod op kermisdagen, stelden B. en W. voor kennisgeving aan te nemen. N'a discussie aangenomen. Van de .Tuinbouwvereeniging „De Een- dracht was het verzoek ingekomen;, om finan- tieel mede te werken tot het vergrooten van de sluis te Noord-Scharwoude. B. en W stelden voor om hierop afwijzend te beschikken, omdat het meer een direct be lang voor den Noordermarktbond is en ook in deze gemeente en plan tot vergrooting van de sluis is en dit othc ook wel door deze ge meente alleen zal moeten worden opgebracht. De heer Schrieken dacht, dat deze sluis ook meer een plaatselijk belang had. De heer Hart merkte op, dat het besluit om tot het vergrooten van de sluis te Noord- Scharwoude mede te werken, in de Tuin- bouwvercniging niet met algemeene stem- men genomen is. De grootste drang is uit het Waarland enz. gekomen. De heer Melten achtte het een voordeel voor de tuinde sralhier. De heer van Exter merkte op, dat het in den Noordermarktbond is voorgesteld als een groot belang voor de markt, doch de groot ste belanghebbenden laten het alngst op zich wachten. Het Waarland b.v. geeft maar 100 renteloos voorschot. De heer Hart merkte op, dat ook rekening moet worden gehouden met het vergrooten van de plaatselijke sluis. De heer Paarlberg vroeg hoeveel ingezete- nen er belang bij hebben om de sluis in deze gemeente te vergrootn. De heer Baker meende, dat de sluis te Noord-Scharwoude van belang was voor de gemeentenaren hier en zou er v66r zijn een nader oderzoek in te stellen. B en W. wilden afwijzend beschikken. De heer Schrieken was v66r aanhouden. In stemming gebracht werd met 4 tegen 3 stemmen besloten het adres niet aan te hou den. Voor aanhouden waren de heeren Paarl berg, Bakker en Schrieken. Dezelfde heeren stemden bianco toen besloten werd om afwij zend op het adres te beschikken. Op hot verzoek van den heeren Wienk en Prijs om ambtshalve te worden vrijgesteld van betaling der personeele belastig, werd af wijzend beschikt, doch aan hen werd eenige vergoeding toegestaan voor verrichte nacht- diensten in het belang van de veiligheid. De heer Wienk zal 50, de heer Prijs 25 ontvangen. Ter tafel kwam een schrijven van het Pro- gevraagd. Pension Agatha." vinciaal Waterleidingbedrijf inzake het aan- brengen van brandkranen en spraitstukken. B. en W. stelden voor om drie brandkranen aan te brengen, waarvan de kosten 100 h /110 per stuk bedragen. De heer Paarlberg stelde voor om 23 spruitstukken en 1 brandkraan aan te bren gen. Hij is overtuigd, dat dit in de naaste toekomot het bluschmiddel zal worden en dan zullen met vee lminder kosten de kranen kun nen worden aangebracht. De spruitstukken kosten 20. De heer Bakker stelde voor om 3 brandkra nen en 2 spruitstukken aan te brengen. Het voorstel-Bakker werd na stemming aangenomen. Aangeboden werd de gemeen te-rekening, met een ontvangst van 133496,35 en cen uitgaaf van 135934,42, alzoo een nadeelig sal- do van 2438,08 Daarbij is begrepen het nadeelig saldo van de levensmiddelen tot 30 Juni Het nadeelig saldo was het vorig jaar 3339,53^. 2200 is meer aan H. O. teruggegeven dan geraamd was. De rekening van het Burgelijk Armbestuur gaf aan een ontvangst van 4380,10, een uit gaaf van 4644,13%, alzoo een nadeelig sal do van 264,0314. Wat met het nadeelig sal do van het vorig jaar bijna 1100 wordt. Bij de rondvraag deed' de heer de Groot enkele vragen inzake de melkcontrole. De heer Paarlberg zou de poiltieverorde- ning beter gehandhaafd willen zien, waar van gesloten emmers gesproken wordt. De heer Bakker vroeg naar de mogelijk- heid om water te laten komen, omdat vele ingeztcflen daaran behoefte hebben. De voorzitter vond daaraan te veel practi- sche bczwaren verbonden. De heer Bakker vroeg hierna naar het huis van den heer K Borst, bewoond door den heer Dignum. Hij had daarover ook in co- mite al eens gesproken, doch dat huis wordt zoo goed onderhouden, dat de bewoners door den muur heen het schoouste gezicht op den blocmentuin van de buren hebben. De voorzitter zeide, dat de heer Digmum niet betcr kon doen dan aan de hand van een artikel van het Burgerlijk Wetboek een advo- caat in den arm te nemen. Het is een civiele zaak doch de heer Borst is verplicht het huis goed bewoonbaar te houden. Ten opzichte van de melkcontr61e zou de heer Bakker van alle slijters de rcsultaten van het onderzoek willen publiceeren. De heer Hart deelde mede, dat aan de Spoorstraat een pijp van de gasleiding een flink stuk boven den grond staat. De voorzitter delde mede, dat dit voor Noord-Scharwoude is, doch er alles voor is om het in de gascommissie ter tafel te bren gen. Hierna werd de vergadering gesloten. Zeettjriingen STOOMVAART'LIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) vertr. 21 Juli v. Colombo. Lombok (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Gibraltar' %Prinses Juliana (uitr.) vertr. 21 Juli van Colombo. Riouw (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Perim. Roepat (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Gibraltar. Kon. Ned. Sib. Mij. Ori6n vertr. 22 Juli v. Lissabon n. Algiers. Bacchus vertr. 20 Juli v. Smyrna n. Bourgas. Dido vertr. 22 Juli v. Kopenhagen n. Amst Hermes vertr. 20 Juli v. Ibrail n. Gibraltar Venus vertr 21 Juli v. Napels n. Catania. Vesta vertr. 21 Juli v. Salonica n. Con- stantinopel. Holland-Amerika Lijn. Burgerdijk, v. Rotterdam n. New-Orleans, vertr. 22 Juli v. 'Santiago. Rotterdam arr. 22 Juli v. Rott. te N.-York. IJseldijk vertr. 23 Juli v. Rott. n. N.-York. Rott. Lloyd. Bandoeng vertr. 23 Juli van Rott. n. Java. Kawi arr. 23 Juli v. Batavia in den N. Water- weg. Besoeki (uitr.) vertr. 22 Juli v. Perim. Djocja arr. 18 Juli v. Batavia te Soerabaya. Goentoer vertr. 20 Juli v. Batavia n. Rott. Tabanan (uitr.) vertr. 22 Juli v. Perim. Soerakarta arr. 21 Juli v. Soerabaja te Melbourne. Holland—Oost-Azil Lijn. Alcor (thuisr.) arr. 22 Juli te Suez. Holl. West-Afrika Lijn. Amstelstroom vertr. 18 Juli v. Lagos n. Port Harcourt. Saturnus (thuisr.) vertr. 20 Juli v. Loanda Holland Zuid-Amerika-Lijn. Randfontein arr. 21 Juli v. Delagoabaai te Port Natal. Zuiderdijk vertr. 22 Juli v. Hamburg naar Rotterdam. Holl. Br.-lndii Lijn. Aldiebaran (uitr.) vertr. 22 Juli v. Ranigoon u, Basseln. STV. MIJ. OCEAAN. Alcinous, v. Batavia n. Amst. arr. 22 Juli te Suez. Sarpedon vertr. 23 Juli v. Amst. n. Java. Tantalus arr. 23 Juli v. Java, l.v. Londen, te Amsterdam. Teiresias, v. Rott. n. Japan, vertr. 19 Juli v. Shanghai. i! Loopjongen

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 4