DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Feuilleton. Christoffel en Columbus 177 MAAIDAG 1 AUGUSTUS flonderd drie en twiutigste jaargang 1921 Abonnementsprijs bij vooruitbctaling per 3 maandon f 2.—, fr. per post f 2.50. Rowijsn. 6 ct. 4(tvortontiepr. 25 ct. p. rogol, jrrootoro letters nuar pluutwruimte. Brievon franco N.V. Bock- on.Ktandcisdr. v.b IKcrnis. t'ostcr Zoon, Voordam CO, Tel. Adminietr. No. 3. Bcdictio No. 33. Provineiaal Nleuws UIT NOORDSCHA'RWOUDE. raad dezer gemeente verf aderde Vrij- dagmddag voltallig. Mededeeling weid gedaan van de staaf in- zake mel-kcomtro-le van 15 Juni tot 19 J i'i in deze gemeente. Deze staat is reedls gepubli- ceerd. Het harmoniegezelschap Excelsior zond een dankbetuiging voor de verleende subsidie. Van het provineiaal bestuur van Noord- Holland was de mededeeling ingekomen, dat het ontwerp wet inzake de vereeniging van gemeenten aan de regeering is aangebodlen. Van het prov. waterleidinghedrijf was een schrijven ingekomen, dat nader dtoor B. en W. behandeld zal worden. Van de woninghouwVereeniging Algemeen Belang was de mededeeling ingekomen dat ze accoord gaan met de kostenbepaling groot 1257.50 voor het bouwterrein. De goedkeuring was ingekomen op de sup- pletoire begrooting, de betalingen- uit onvoor- zien en de af- en overschrijvingen. Mededeeling was ingekomen dat de vergoe- ding ingevolge de wet van Mei 1897 be- draagt 1874,28. Van het benoemde hoofdi voor de U. L. 0> school den heer Janssonius te Scheemda is bericht ingekomen, dat bij, zijn functie met in- gang van 1 September hoopt te aanvaarden. Door den Rijksontvanger is op 2 Juni aan den gemeenteontvanger uitbetaald 521,81. Van het prov. drankweereomite was het verzoek ingekomen om met de kermisdagen een tapverbod uit te vaardigen. De heer Barten voelde hier wel voor omdat de kermis er wel door zou opknappen dodi de ©verige heeren waren van oordjeel, dat het meer kwaad dan goed zal doen en het drank- gebruik in deze gemeente niet van1 dien aard is dat het nemen van de gevraagde maatrege- len noodig is. Besloten werd dan ook na vrij breedvoerige hespreking om op het adres afwijzend te be- schiklcen. Van de vereeniging van Ned. gemeenten was het verzoek ingekomen om den strijd te gen de malaria voor 5 jaar te steunen met een jaarlijks bedrag berekend naar 5 cts. per in- woner. In het adres werd de mededeeling ge daan, dat Rijk en Provintie een rudme fm-an- cieele bijdrage hebben ioegezegd. De heer Ootjers was van het nut dezer be- strijding ten voile overtuigd doch meende dat het gewenscht was dat deze zaak uitsluitend door Rijk en Provincie ter hand genomen werd, omdat een deel der gemeenten wel en een ander deel niet zal steunen. De heer, Keizer was van hetzelfde gevoelen en meende dat het financieel beter te regelen is door een co-mmissie in denzellden geest als de gezondheidscommissie haar wericzaamhe- den laat betalen. Spreker had ook gaame de resultaten ver- nomen van hetgeen tot heden gedaan is en stelde voor om afwijzend te heschikken in d'e hoop dat ook andere gemeenten een zoodanir besluit nemen, waardoor een betere financier le regeling bevordeiu zou kunnen worden. De heer de Geus vroeg wat er tegen was om voor 1 jaar stem te verleeneo en de heer Barten zou er voor zijn aan het verzoek on- verminderd te voldoen. Na verschillende bespreMngen werd ten slotte besloten voorloopig voor een' jaar de gevraagde steun te verlesnm. Van de societeit „Qns Genoegen" was de mededeeling ingekomen, dat 11,12 en 13 Sep tember een provindale Volfwoistrijd in deze gemeente zal worden gehouden. door de schrijfster van Elisabeth and her German Garden" 66) Opstaande, Hep hij: de groote kamer in, ens juist toen Anna Felicitas met een serviesje en Anna Rose, achter haar met een schaaltje fcoekjes <aankwam, zag mijnheer Ridding, die zich fllink in postuur zette, zijn das even' recht schoof, dien vervelenden kerel, dien „Trekpot- Twist op zich affco-mem. Dat vial tegen. Hiji was niet listig uit het hotel ontsnapt, had1 niet allerlei onaamgena- me igevol'gen geriskeerd en geen wandeling in de middaghdftegemaakt om met Twist te zit- ten praten NMijnheer Ridding was een vrieo- delijke, beminmelijike oiude heer, die op 'n andte- ren tijd met allie plezier eens een uurtje met Twist geoonyerseerd had, maar dezen middag had hij: nu zijn zirnnen speciaal gezet op't ge- zelschap dfer Twinldlers, zooals iemand soms zijn zinnen kain zetten op een bepaald1 gerecht en woedend telieurgesteld is als het hem ont- houden wordt. Buitendian hij: was todi voor den drommel niet van plan; vdjf dioillar voor zijn thee te betaleni, als hij die niet ge- serveerd ifcreeg onder de onistandigheden die ze het geld waard maaktend ,,'Blltij! u te ontmioeten, mijnheer Twist," hui- chdrf'e hij echter welstaanshalve, toen mijn- heer Twist zich had! voorgesteld, terwijl zijn blildben gretig afdwaalden naar de aaderende Anna's blikken, die mijnheer Twist met nieuwe zorg vervulden. Ze dteden hem besluiten dadelijk aan het ta- feltje pl'aats te nemen, zeggende: „Als u't mij veroorlooff, mijnheer..." Ridding is rnijn naam." „AJls u't mij veroorllooft, mijnheer Ridding, ou dflo ui graag onze bedloeliing rneit deze thee- Ze vragen de oificieele aanwezigheid van den raad bij de opening en de besdukbaar- stelling van een medaille of kunstvoorwerp. Daar dit adres pas was ingekomen, werd het in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Aan de heeren P. de Geus en Toomstra werd' wegens vertrek de noodige afschrijving op den EI O. veretend. Hiema werd de gemeenterekening aangebo- den met een ontvangst van 60917,22% een uitgaaf van 59394,60, alzoo een batig sal- do van 1522,6214. De buitengewone ontvangsten en uitgaven waren 65500. Voor het nazien van de rekening werden aangewezen de heeren de Geus, 'Heeman en Duyves. De reclames op den H. O. zouden door den geheelen raad inclusief B. en W. worden behandeld UIT HEILOO. Zaterdagmiddag had de practische les in de bijenteelt alhier plaats, welke uitging van de aid. Schoorl en Omstreken der Nederland- sche Vereeniging tot bevordering van de Bijenteelt. De les dreigde te mislukken, ten eerste omreden de heer L. van Griersberg, Rijks-bijenconsulent, door ziekte verhinderd was, ten tweede om de geringe belangstel- ling. Echter bood de heer ten Brugge, gedi- plomeerd ijmker, dadelijk aan deze les te ge- ven en omreden de belangstelling van dat kleine clubje werkelijk goed was, besloot men toch door te gaan. Zoo togen de aanwezigen een 20-tal naar de bijenstal van den heer J. Buurkester, stationschef alhier, en de niet-ijmkers zullen zich den gang naar die bijenstal niet beklaagd hebben, zoo'n paar uur in mooi zomerweder, tusschen het gezoem der bijen. Hebben niet- ijmkers een doodelijke vrees voor bijen, de ijmkers niet, zij bewegen-zich rustig tusschen de diereu en vatten zonder handschoenen en masker alels aan Een geopende bijenkast heeft voor hen niet den minsten afschrik. Het erest kregen wij een lconingiimekastje van ozen plaatsgenoot, den heer W. v. a. Vail, te zien. Dat deze nog een: nieuweling in het vak was, kon men dadelijk zien. Han den en gezicht wartn beschermd cn dank zij het masker dat ons bereidwillig was verstreki bekeken ook wij: dit naderbij. Daarna werd een least van den heer Buur kester getoond en het is hoogst interes^iit, een blik, zij het dan een vluehtige, in het bij- enleven te'slaan. De drie bijtnzwemien, ko- ningin, werkbij en dan van het begin- der ont- wikkeling tot volkomen insect, het oybergea van stuifmeel, dat onmisbaar is voor het op- voeden der jonge bijen, alsmede hce de ko- ningin wordt opgeborgen, hebben wij kunnm bewondereq. Zeer interessant was het te zien hoe de ho ning wordt bereidt. Zoolang de honing te nat is, d.w.z. niet rijp, blijven de vellen zonder deksel. Worden deze door de bijen met een wasdeksel afgesloten, dan is de honing rijp. Daarop waeht de ijmker. Met een- scbarp mes worden de wasdekads verwijderd en in een centrifuge de honing uit de raten geslin- gerd. Rijpe. goed bewaardc honing blijft, mits goed afgesloten, jaren lang goed en vortnt een uitstekend vodsel' voor kinderen en zwakken. Dat ook de voordeelen van bijen- houden van belang zijn voor land- en tuin- i bouw, hoorden wij nader uiteenzetten. De op- f brengst der kasten hangi van verschillende ji omstandigheden af. Wij vemamen dat 3 kas-1 ten van den heer Buurkester 113, en van den i heer v. d. Vail 2 kasten 67 pond honing had- S scfaenkeriji eens uitJeggen." Mijnheer 'Ridding vroeg zich af, waarom in 's duivelis naam- die Trekpot-Twist onge- noodigd aan zdjln tafcltje kwam zitten. Vijf dollars f Waaradmig 'geen- Meinigheid. Daar- voof had je toch zeker wel het recht op een vrij: taMtje! Maar dte Anna's hadlden in geen geval' ikun- neni blij.ven praten, want op dat oogenblik stopte er een' auto voor't hdcje en kon men de voetstappen van versoheidene mensehem op het tuinpad hooren naderen. Mjnheer Ridding spiiste zijn ooren, want, naar wat hij: den voriigen avond en: ook dien morgen nog gehoord had, meende hij al heel we'imig toeloop te mogen verwachten. Vier jonge mannen traden biunen. Mijn heer Ridding kende ze. niet. „Niet veel zaaks," meede hiji na een vluchtiige beschouwing, en- met een gevoell1 vani j aloersche ergemis, heter op zijn plaats als hij twintig jaar was ge- west, zag hiji hoe verheugd de Twinklers hen tegemoet traden. „Wie zijn dat?" vroeg hij kortaf aan mijn heer Twist wat ongeduldig. Ook hij had zijn ooren.' gespitst, toen hij al die voeistappen hoorde, en was niet weinig teleurgesteld.* En hij hervatte, wat de ontstemde mijnheer Rid ding met zijn belangstelling bij de jon&e- lui „vervdend gewauwel" noemde, Toch werd ook zijn aandacht telkens naar de An na's en de experts getrokken. De jonge man nen verkeerdon blijkfoaar in de meesi opge- wefcte stemming, craaiden om de twealingen heen en bewonderden lachend en met allerlei uitnoepen hun1 kleedij. Men zou gezworen heb ben-, dat ze elfcaar hun -l'even lang gekend had- den. De tweelingen straaiden en zagen er zoo den opgebracht, rekent men deze op een gul den per pond, dan is ook dit van beteekenis. Verschillende kasten werden besproken en ook de nieuwere kast, waarvan men het. in- wendige kan zien, biedt groote voordeelen boven de ouderwetsche strookorf. Waarom het noodig is jonge koninginnen te kweeken of in voorraad te hebben, werd actueel behandeld. Tevens hoe zwakke volkcn sterker en meer productief worden gemaakt en goede volgen met behulp van zwakkere nog beter waren te maken. Op aangename en onderhoudende wijze heeft de heer ter Brugge on-s een paar uur bezig gehouden en velen aan zich verplicht. Het dankwoord aan hem- voor zijn hulp, hoewel gcheel onvoorbereia, was zeker op zijn plaats Het bestuur deed daarop een beroep op de aanwezige ijmkers, om meer belangstelling, meer samenwerking tot verbetering der bijen teelt en mer contact met elkander te zoeken. De weinige belangstelling bij' practische les en op de jaarvergadering werkt ontmoedi- gend. Voorts wei'd rrog medegedeeld, dat accijns- vrije suiker verkrijgbaar wordt gesteld tot 7 Augustus. Voor opgave kan men1 zich aanmel- den bij den secretaris, den heer J. Buurkester, alhier. 4 v Op eenige vragen werd gean-twoord en uit de belangstelling kon- men1 opmaken, dat men elkander veel ondervinding met de bijenteelt had mede te deelen. Na een beroep op alien om leden voor de vereeeniging te wmnen, had de sluiting plaats. UIT SINT PAN1CRAS. iDe raad dezer gemeente vergaderdte Vrij- dagavond voltallig. De n-otulen werden goed- gekeurd. Uit de notulen van een navergadering bleek, dat besloten is om het bestaande schoolgebouw van de bijzondere door een nieuwe te vervan-gen omdat een nieuw ge- houw niet meer zal kosten, dan alle verande- ringen die er aan zullen moeten worden aan- gebracht ,om aan die gestelde eisdhen te vol- doen. Het bestaande schoolgebouw zal dan be- schikbaar worden gesteld voor gymnasti'ek- en vergaderlokaal, waarvoor de gemeente een jaarlijksche bijdrage zal verleenen' van 325.—. Het gebouw zal niet voor politieke verga- deringen beschikbaar worden gesteld om niet in moeilij-kheden te komen. Ingekomen was het verslag van de provin cie NoiordL'Holland dat voor liefhebhers ter inzage ligt en het verslag van den toestand en exploitatie van de lichtbedrijven, waarvan alle leden een exemplaar thuis ontvingen Gced!:euring was ingekomen om de veror- dening in verband met de warenwet, op de gemeenechappelijke regeling met Koedijk in zake de veenderij, op dte instru-crtite voor de vroedvrouw en op een suppl. begrootinkje. Aan de onderwijzeres mej. Koning is we gens keelaandoening, die een- operatie tenge- volge had, een verlef verleend von 3 den. Volgens mededeeling van den inspecteur zal het moeiliik zijn een tijdeiijke in haar plaats te krijgen, waarom geadviseerd werd om met dte beide overblijvende krachten eten regeling te treffen. Aangeboden werd de gemeenterefcenihig met een ontvangst van 73379,33. een uit gaaf van 3766,03% alzoo een nadteelig sal- do van 386, 29J4. Daar nog niet is ingekomen het bedrag groot 500 dat voor het herhalingsondterwijs ontvangen zal worden en de rekening begon met een nadeelig saldo van f 2690,89 Y, is de 1 stand van de rekening alleszins gunstig te ke den Twuiverweg. Voor het nazien van de rekening werden aangewezen de heeren Muurling, Van Kam- pen en Kloosterboer. i Van het gemeentebestuur van Alkmaar was het antwoord! ingekomen op het voorstel inza ke dte Twuiverweg. Het is bekend zei voorziitter dat we voor- s-telden om den Twuiverweg over te nemen' tegen een vergoeding van 400 'sjaars of een totaal bedrag van 8000, Al-kmaar antwoordde, dat ze deze eisch te hoog vin-den en meenen dat 200 tot /250 voldoende is, als St. Pancras meent, dat het zonder vergoeding niet te aanvaardjen is. Er wordt in het schrijven van St. Pancras gesproken van- 2 bruggen-, doch er is er maar een en die brug heeft sin-ds en-kele jaren nog ruim 2700 gekost zoodat die voorloopig weinig onderhoud zal eischen. B. en W. hebben nu de zaak nog eens ge- inspecteerd doch meenen- het voorstel van Al'kmaar te laag te moeten achfen. Wel is na der gebleken da t die andere brug van het am bacht is en wel de slechtste, doch de wegwer- ker wordt oud en zal binnen afzienbaren tijd door een duurdere kracht moeten wordten ver- vangen, de zij-bermen van den weg zakken weg, de boomen staan in het water en1 de weg is op die plaatsen uitgezakt. Een en ander samen-gevat meendten B. en W. te moeten voorstellen een bedrag van 250's jaars of 5000 vergoeding. totaal. Dan- is er tevens rekening mee gehouden. dat het voor deze gemeente van eenig belang is den weg in eigendom te hebben. De heer Slij'ker zou beslist niet lager willen gaan en ook de heer Kloosterboer vond het laag. De heer van 'Kampen achtte het voor deze gemeente van zooveel belang, dat hij het voorstel van: Alkmaar onverandcrd zou wil len aanvaarden. Na verdere hespreking werd: met 6—1 stem- men besloten het voorstel van B. en W. te aanvaarden. 'De heer van Kampen1 stemdte te gen. Van de federatie Schagent van de Ned. Ver. tot afschaffing van ale. dr. was het verzoek ingekomen om subsidie om de vereeniging in staat te stellen het aantal afdteelingen uit te breiden en ook in- deze gemeente een afdee- ling te stichten. B. en W. hadden- dit adres behandeld en adviseerden om er afwijzend op te heschikken ten eerste omdat hier destijds een vereeniging geweest is doch deze geen levensvatbaariieid b-leek te bezitten en ten tweedte omdat de ge meente droog ligt, wat op zich zelve reedls een pracht propaganda voor deze beweging kan genoemd worden. De heer van Kampen zou een subsidie wil len toekennen, om ie bevordenen dat ook an dere gemeen ten droog komen. De heer Kloosterboer zou 10 willen ge- ven. t De heer Muurling zou er voor zijn als het maan- V00f He propaganda in het algemeen was, doch achtte het voor deze gemeente op zich zelve niet noodig. Na eenige hespreking werd besloten om op het adres afwijzend te bestehikken. De heeren Kloosterboer en van Kampen stemden tegen. Een verzoek van het prov. drankweercomi te om tapverbod gedurende de kennisdagen, werd voor kennisgeving aan'genomen. Hiema gin-g de raad in couiite voor de suppl. begrooting dienst 1921 en voor behan- deling van enfcele reclames. t Is wtaar dat hij't zoo gewenscht had; maar bezat die vrouw dan n-iets geen idee, geen S7- j voir-faire? Voelde ze niet, dat ze nu moest opspringen, de leiding nemen en een eind ma- -ten aan die ongepaste gekhe:d-n:akerij „Zooals -ik u verielde..hervatte mijnheer vergenoegd uit, vond mijnheer Twist, als poes ies die gestredd worden. Hij kon ze haast hoo. ren spinnen. Hulpeloos wi den hoek wasr mevrouw hij een blik naar den hoek wasr mevrouw Bilton, zooals hij haar verzocht had, ernstig over haar grootboek gebogen zat. Ze verroerde zich niet. Twist, zich met moeite weer tot mijnheer Rid ding wendencg om de oo-gen van den merk- baar teleurgastelden ouden heer weer op de meisjes gevesfigd1 te zien. „Daarvoor was hij dus hierheem gewaim- deld!" dacht mijnheer Twist verontwaardigd, „enkel en alleen- Mijkbaar om de tweelingen te zien em met hen- te kurnnen praten. In't Hotel hadden ze zeker zijn aandacht al getrofckem. „BegimseMooze ouwe schurk'l" mompel-de mijn- heer Twist, berwijd het (Moed -hem naar ,'t boofd steeg. Luid hoorbaar zei hiji: „Zooals ik u verttelidte en hij vervolgde zijn relaas j zonder dat zijn gedtaditen er bij waren. j Opnieuiw kwamen er bezoekers binnen. Ze waren per auto gtekomen1, doch het rumoer, dat de „experts" maakten, had't gesinor van den motor overstemd. Mijiiheer Twist en- mijta- heer Ridding, beidten met sombere gezichten i -het drukke troepje gades'laande, bemerkten I hum biinnenitreden, dloord-at Anna Felicitas I plotseling de hlocnotes, waarop ze h aar be- stdll'inigen moest noteeren, liet vaMen en -aar- zelend, zichifbaar verlegen, een stapje nader kwam. OlmMjkendte, in1 die richting der dteur, zagen ze een! manndiilk en twee vrouwtelijke wezens op deni drempel staan-. Mijnheer Twist kienldte ze natuurlijik niet; hij kendte bijna niemand in de sfreek, zelfs van aanzien, maar mijnheer Ridding kende ze wel. Dat will- zeggen, hiji kendte ze heel goed van aanzien en had zorg- vu-ld'ig vermedten1 hen nader te leeren kennen, want het waren: Duitschers. 'Nu behoorde mijnheer Ridding tot de men- schen, die niet van IDuitschers houden. Hij- be- hoordte tot de mensChen, die hun syra- of anti- patbiie plaatsen, zooals hup.' courant het hun voonschrijft. 'Em het dagMlad dat 'hiji las was aniti-Duitsoh. Om redenen, verklaarbaar in iemand, die niet van Duitschers faoudt, doch tegelijkertijd! een lastilg warm hart bezit, wei- gerde hij1 dte leelijke geru-chten omtrait dte Twinklers te geJ-ooven. Buitendien, zou hij: vertteld, dat ze uit Elngeland kwamen en hun rol-r's gedurende een1 lang verblijf in1 t bui- tenland haddien opgedaan Maar om onaan- genaamhedien' te vermijden- sprak hij zijn ge- icof in den onschuldi hunner nattenatitelt niet uit in dte slaapfcamer, die hij, zeer tegen zijn zin, met die dilkke oude dame deellen moest. BehallVe dus voor de Twinklers gevoelde hij, voorgdicht door zijn lijflbliad, wat hij: noemde een gezonden, insiinctieven afschuw voor all wat maar Duiitscher heette, van ver of van na-hiji, gena-turaliseerd of niet. „Ein zij' voelt dien afschuw ook," dacht hij, zeer voldaan over die sympathie tusschen hten, toen hij Anna Felidtas zoo aarzelend en te^ gem haar zin dte bezoekers tegemoet zag gaan. „Een bewijs alweer, dat de menschen zich vergissen." Wat Anna Fdicitas echter dteed aarzelen was nietis ahders dian tooned'-vrees. 'Hier wa ren nu dte eerste vreemddimgn, de eerste ecfate, totaal onhekende bezoekers, zooals ze in el- ken wimkel en' in elk hotel bitmnenkwamem. Mijlmheer Ridding was een' vriendl geweest de „vaklui'" feiidijk ook; maar nu begon het bedrijf eerst recht, moest er ecfat ,^:akelij'k" gteh;andteldl wordten. Anna Fdicitas had geen ocgenWlik gedacht dat ze verlegen zou zijn als het zoo vuirig verlangde en zoo zorgvuldig voprberddte oogenblik aamforak, maar toch was ze het, en d at kwam! d'oordat de bezoekers zich zoo overdrevem, zoo ongemotiveerd bl-ij: -toondten haar te zien. Zelfs nog op dtem drem pel staandte, glimJIachten ze haar alle drie met zoeten glimlach toe. Daar was ze niet op voor- UIT KOEDIJK. Vrijdagmiddag kwam de Raad dezer ge meente in voltallige zitting bijeen. De voorzitter-secretaris, de heer Kooiman, opende de bijeenkomst en las de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd wer den vastgesteld. De voorzitter deed daama mededeeling van eenige goedgekeurde besluiten, die van Ged. Staten waren ingekomen. Onder de ingekomen stukken bevonden zich verzeeken van W. Bus en P. Tervoort om afschrijving van hunnen aanslag, in den H. O. wegens vertrek uit de gemeente. B. en W. steldem voor hierover goedgun- stig te beschikkken, wat door den Raad na eenige discussie werd goedegekeurd. Van een 8-tal ingezetenen waren' bezwaren ingekomen B. en W. stelden voor deze be- zwaarschriften te gelegener tijdi te behandB- len. Vooris was ingekomen een schrijven van het Drankweer-Comite in Noord-Uolland, be- helzendte een verzoek tot tapverbod geduren de de kermisdagen. B. en W. meenden, dat voor een dusdanige bepaling geen- voldoende tennen aanwezig zijn. Zij stelden dus voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen-. De heer Hart was van gevoelen, dat een tapverbod slecbts een prikkel zou zijn tot drinken, en dus omgekeerd zou werken. Spr. meende, dat het drankmisbruik in de gemeen te Koedijk nihil is. De voorzitter decide mede, dat volgens de statistieken het drankgebruik in 1920 per hood was 1.39 L. Dat cijfer was in 1913 2.07. De toestand is dus op het oogenblik gunstiger. De voorzitter wilde met dit stuk in ver band brengen een schrijven van de Ned. Ver eeniging tot afschaffing van- alcoholische dranken, houdende verzoek in de rekening 1921/22 een post „drankbestrij ding" op te nemen. De heer Hart meende, dat er verschil is tusschen de 2 stukken en dat ze dus ieder af- zonderlijk moesten worden- behandeld. Wethouder Beets wilde geen post er voor begrootea. Er zouden dan te veel adressen inkomen, meende spreker. De heer Van der Woude was het met den heer Beets eens. De gemeente-financien zijn niet te best. Tensiotte werden de stukken voor kennis geving aangenomen. Van de schoolcommissie van de R. K. school te Oudorp kwam een verzoek in voor een gelddijke bijdrage voor het a.s. school- feest aldaar. B. en W. stelden voor hiervoor 30 be schikbaar te stellen, wijl op die school onge- veer 60 kinderen van Koedijk gaan. De heer Mulder .was er ook wel voor te vinden, maar zeide, dat de gemeenteraad van Oudorp over hetzelfde verzoek afwijzend be- schikte. De heer Verduin: We spreken over de kin deren van Koedijk en niet over die van Ou dorp. Ock de heter Hart liet rich in dien geest uit. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. B. en W. boden vervolgens de gemeente rekening over het afgeloopen jaar aan en stel den voor deze in handen te stellen van de heeren Mulder en Verduin, om er later rap port over uit te brengen. De inkomsten bedragen 175.393,09, de uitgaven 186.793,28^, alzoo is er een na deelig saldo van 1400,19H. bereid! geweest en het maaktc haar zenuwadb.- AMerliefst, aJlleriiefst!" riepen de nieuw- aangekomenden uit, de kamer, de ta-feltjes en de Anna's in een breeden, allies waardeerenidlen gliml-ach omvattende. „Bekendeni?" vroeg mijnheer Ridding, mijn heer TwisFs uifleggiigen opnieuw afbrekende. „Neen", antwoordde mijnheer Twist. Wangelbeckers," lichitte mijnheer Rid ding kortaf in. „0," zei1 mijnheer Twist, tangs wiens tota ls onwetendheid de n-aam eenvoud'ig aifgleed. „Nu, zoo kiwam- ik dam tot het besluit...." ,,'Neen' maar, dit is een- alleraard-igst een gen-iaal' uitgevoerd plan," verklaarde mijn heer Wangelbecker, steeds bewondierendi glim- ladhendte, nadat hiji Ahna Felicitas bloc-no tes had opgeraapt en- ze haar met een diepe bu-'ging haid1 overhandi'gd. „A13eriiefst edit smaakvol bekooriijk vond mevrouw Wangelhecfcer, rondkijkende. ,,Reuzd'euk ddnvoudig, zooals ze hier in Amerika zeggen vericlaarde juffrouw Wan gelbecker, en ze t-achte en knikte Anna Feli citas toe met een1 blikje van vriendscfa-appclij- ke verstandhouding. ,.Gebruikt u thee of koffie?" vroeg Anna Felicitas gejaagd. wOf wilt u missdiien lie- ver chocola met slagroom? Al deze dranken kunnem koud of...." ,,0, heeriijk, heerlijk!" riep mevrouw Wan gelbecker, Ainna Fdicitas m haar glimlach opmemend'e. ,,De chocolh met slagnoom is werkelijk heer- lijfc", zei-Anna Felicitas met emst. „Alerlieflst innlg smaakvol f' riep me vrouw Wangdbecker weer, blijkbaar onuit- puttelijlk -in' haar waardteering. ,,'En u kunt ook ijs krijgen," dedde Anna Felicitas mee, met haar oogem op de bloc-no tes, om den Wangdbeckschen gHmlach maar niet te zien. „En en allerici soort van ge- bak en...." Oln-wtnur- (J. II. Kit All. II T). N. AllHMA. t-ig.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 5