De grootsto publiciteit wordt bereikt door te adverteert n in Zutphensclie Courant Provlnc. Noordbr. an 'sHertogenb. Courant Alkraaarscbe Courant Provlnciale Gronlnger Courant Schledamsche Courant Dordrecbtsche Courant - Leldsch Dagblad - Deutsche Courant - Middelburgsche Courant - Dagblad van Gouda - 0 Provlnciale OverUss. en Zwolsche Courant Oprechte Haarlemsche Courant Leeuwarder Courant Prov. Geldersche en NUmeegsche Courant Arnhemsche Courant Provlnciale Drentsche en Asser Courant rdoipDiDiODPoinin t \i Venter wand aangeboden de winsrt- en rer- liearekening van het 0. E. B. De winat van dit bedriji is 234,0% Deza retains ward in handen van de heeren Hart en Oud gesteld om rapport. De winst- en verliearekening van het Le- vensmiddelenbedrijf sloot met een nadeelig saldo van 972,17. De rekening werdi in handen gesteld van de heeren Van' der Wou- de en Verduin. De heer Hart vond het niet goed, dat de commissie van het Levensmiddelenbedrijf nooit officieel is ontslagen. Spreker keurde t ai, dat die heeren, die steeds hun beste krach- ten voor de zaken hadden gegeven, niet ten- minste cen bedankje hadden gehad. De voorzitter deelde mede, dat diit gelaten was uit bescheidienheid en dat het zoo wel goed is. Aan de orde was de vaststelling van het kohier voor het schoolgeld over het 2de kwartaal van 1921. Dit beliep tot een bedrag van 224,80. De heer Mulder vroeg naar aanleiding hler- van of tegemoet gekomen wordt aan huisge- zinnen waarvan veel kinderen school gaan. Spreker wist, dat er een groat gezin is, dat het voile bedrag heeft betaald. De voorzitter deelde mede, dat alleen aan hem een gedeeltelijke ontheffing wordt ver- leend, die daartoe een' verzoek aan den Raad richt. Hiema kwam aan de orde een voorstel van de heeren Hart en Mulder betreffende een tariefswijziging van den H. O. en een hef ting van 1(X) opcenten op het vermogen. De heer Hart gal uitvoerige inlichtingen. De heffing van 100 opcenten zal de eemeente opbrengen 1500 en men bereikt daarmede de personal, die men and®* niet bereita kan. De heer Mulder gelocfde niet aan de vocr- deelen' van die belasting. Wethouder Visser was er bang voor, dat zij, die door deze belasting worden getroffen, b.v. huurdera van hun land meer zullen laten betalen, zoodat het geld dus weer door anderen zal worden oi net ge >pgebr; t 4 teg racht. Eindelijk werd met 4 tegen 3 stemmen be- sloten tot heffing van de 100 opcenten op het vermogen. Aan de orde was dus de tariefwijziging voor de heffing van den H. O. Wethouders Beets, medeonderteekenaar van het voorstel, zeide, dat daarin gewezen was op de goote sprongen in het tarief. Spreker heeft een nieuw tarief samengesteld en de groote sprongen daarin vermeden. Het gaat daarin met een rijzing van 100. Spreker meende, dat dit tarid meer zal voldoen dan het bestaande. De heer Hart gaf een uitgebreide uiteen- zetting van verachdllende taneven, zooals ze door hem waren opgemaakt. De heer Oud kon zich met het adres ver- eenigen. De voorzitter stelde na verdere bespreking voor, over te gaan tot stemming over: aan- houing van het adres tot de volgende verga- ae dering of tot behandeling op deze bijeen- komst De heeren Oud en Verduin Waren onvoor- bereid, naar ze zddlen, wijl dit punt niet op de convocatie was geplaatet. De voorzitter ztide, dat het toch al in de vorige vergadering was besproken. Besloten werd daama tot aanhouding tot de volgende bijeenkomst. Een concept-veror- deniog zal bij de raadsleden rondgaan. Wethouder Visser meende, dat nu ge- stemd was over al of niet aannemdng van net adre3. Het zou dus verworpea zijn. De voorzitter merkte op, dat hij wel dege- lijk gezegd had, dat er over zou gestemd wor den tot aanhouding of behandeling van het adres. Wethouder Visser legde er zich bij neer, maar handhaafde zijn meening. Hiema volgde sluiting. UIT WARMENHUIZEN. Tijdens de godsdienstoefening in de Herv. Kerk alhier op Zondag 31 Juli werden door de zangvereeniging „Varia" eenige mummers ten beste gegeven, w.o. de zangstukken waar- mede onlangs op den wedstrijd te den Helder een 3en prijs werd behaald. Prachtig klonk de zang in net mime en goed bezette kerkge- bouw en zeker was Ds. Oterdoom de tolk van alle hoorders, toen hij na afloop van den dienst een woord van dank sprak, en' hoopte, dat „Varia" meermalen tot opwekking en ver- hooging van onze godsdienstsamenkomsten zich in de kerk zal laten hooren. UIT BERGEN AAN ZEE. Lawntennis. De jaarlijksche Lawntenniswedstrijden op de mooie gravelbanen te Bergen aan Zee zul len 12, 13 en 14 Augustus aldaar gehouden worden, onder leiding van den heer Mr. H. D. A. van Reenen. UIT BERGEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is langs de spoorbaan tusschen Jan Jacoblaan en jachtpad, waar Donderdag de boschbrand woedde, het nog steeds rookende terrein op verschillende plaatsen opnieuw beginnen te branden. De nachtveiligheidsdienst met den nachtwacht, dje opdracht hadden gedurende den nacht een oog in het zeil te houden, heb- ben de vlammen1 gedoofd, en den boschwach- ter P. R. gewaarschuwd, zoodat deze maatre- gelen kon nemen, toezicht te laten' houden, om verdere onheilen te voorkomen. Door een zestal broodbakkers is aan den burgemeester verzocht, de door de Co6p. Verbruiksvereeniging „Volharding" gevraag- de vergunntng om in hare bakkerij tusschen 8 uur namiddags en 6 uur voormiddap bak- kersarbeid te doen verrichten, niet te verlee- nen, daar zij meenen, dat de bakkers dan we- derom tot het treurig bestaan van den nacht- arbeid terugkeeren, waar de Raad v66r de in- werkingtreaing der Arbeidswet 1920 reeds te gen was, en daarvan blijk pf door het vast- stellen van eene verordening tegen den nachtarbeid In bakkerijen. De beikende telepaath „Mal6itz", die het vorige jaar ook op het Redactiebureau van de Alkmaareche Courant op schdttermde wiize zijn talenten demonstreerde (de lezers zullen rich een en ander nog wel herinneren) geeft Woensdagmididag a.s. te 3 uur in de Rusten- de Jager een telepatisehe seance. Hij zal daar staaltjes van massasuggestie, hypnose en magnetisme demonstreeren. Dm morgens 11 uur zal hij een demonstra te germ, door per auto een gehe&ne opdSrach* uit te voeren, een zeer sterk staaltje van zijn door een' commissie, bestaande uit die heeren Verkerk (Akmaar), Hoksbergen en Klomp (Bergen) en Engera (Amsterdam). Wij kunnen reeds mededeelen, dat de tele paath, wanneer het hem gelufct, de opdracht stenk staaltje van' zijn uit te voeren een zeer talent zal hebben vertoond. vertentie in dit nummer. Men zie de ad- was avon- Bergen, De concertzaal van de Rustende Jager Zaterdagavond geheel bezet, We zijn dit op de Pisuisse- en Hemsing-avonden, den' van vroolijke, kleine kunst, gewoon geraakt Pisuiisse weet, hoe hij' zijn publiek moet pak'ken en ondanks zijn steeds onderbrekende, gezellige causerieen. weet Hemsing hem al- tijd met zijn internationale liedjes uitnemend te begeleiaen. Pisuisse is een eerste klas oon- ferencier en in zijn mimiek is hij uitstekend. Ditmaal werden door hem een veertien-tal Fransche, Duitsche, Engelsche en Holland- sche liedjes gezongen. De zaal daverde meer malen van het lachen. Pisuisse eindigde met het onvergetelij'ke lied van Dirk Witte: „Mensch durf te leven'' en hij deed het op een wijze, die de bezoekers in vervoering bracht. Op het door de Maatschappij tot bevor- dering der Toonkunst te 'sOravenhage ge houden examen slaagde mej C. J. M, E. Schmieden, te Bergen aan Zee, voor de acte piano lager onderwijs. In veribandt met de schoolkwestie binnen deze gemeenite hebben Burgemeester en Wet houders den Raad het navolgemde rapport it: 4 Juli |J. heeft de Raad: dezer gemeente met de OBerger-Schoolvereendging ten' Raad- huize eene btsprciteg gehouden. Uitgezondeid de heer Hoksbergen. war® site raadsleden tcgenwoord'igvan de Berger Schoolvereeni- gimg waren' aanwezig mevrouw Sdleger-B'lout en de heer Kloots. Het bestuur van de Berger-SdioolVereen i- ginig deelde den Raad mede, dat het voonne- mens was den leden der vereenigitng een: voor stel te doen-, ami bdji den Raad een request in te dltemenL ten' eindfe i dezne gemeente krach- tens de Lager-Qndierwijswet 1920, met geld door die gemeente te verstrekken, een school te bouwen1 voor Lager en Uiigehreidl Lager On derwijs met 9 Jdassen en' een gymnasstiek-lo- kaal. Uiitvoerig werd omtrent dSit punt van ge- daditen' gewiMeld Tot eene overeenkomst tusschen1 beidfe paitijc en heeft deze besprelding niet geleid. Toch zal getrachti worden deze zaak op te lessen vol- gens de bepalingen' der wet 1920 en zooveel mogelijfc in het belang dter gemeente. Om tot dit doel te geralken, heeft tteh eer Kloots in een onderholud met den eersteondergeteekende zijne wenschen' uiteen gezet. De heer 'Kloots was Ibereid het plan om van wege de School- vereeniging te bouweni, te laten varen en de gemeente zelf te Laten bouwen, indien deze be- reid zoudem zijln: le. Het maximum aantal leerlingen in elke kiase vast te stelien op 20: 2e. Btaiten de schooluren nogo nderwijs te dioen: geven in niet bij de wet verpliehte vakken; 3e. De leemiddeien en schoolmeubelen van de Berger-Sdioolvereeniging tegen1 tax- aitie over te nemieni Tegen het deidte punt gestaat geen bezwaar. Wat net tweede punt betreft zoude daarmede zooveel mogelijk rekening kunnen' worden' ge houden. Het ingaan op net eerste punt zoude echter niet mogelijk zijn met het oog op de groote fimandeele bezwaren. Immers, indiem de gemeente eene verordening maaikte waarbij bepaald w.erd dat in eene kl'asse aan niet meer dan 20 kinderen les gegeven' modht wor den:, dan' zoude deze bepal ing wlgens de wet 1920 voor alle scfaolen in deze gemeenite gel- den. 'De Openbane Lagere school bestaat thams uiti zes kliassen'. Worden1 deze Jdassen als hier- voren bedoeld, gespliitst, dan zoude men nog 6 leerkradhten noodig hebben, die echter niet door het RSjk worden1 vergoed. Aannemende voor iedere leerlcracht en1 traktement van 2500.dan zoude deze splitsing alleen voor deze openbare Lagere school aan de ge meente 15000.kosten. Voor alle schoien te samen1 zoude dit voor de gemeente eene jaar lijksche meerdere uitgave van 35.000.— be- teekenen:, beihalve de kosten' voor den aanbouiw van a'll de llokalen, die voor deze spliitsing noo dig zoude warden' voor de versdullende scho ien. Voor de gemeenite zoude eene dergelijke regeling een fioandeele ramp zijn. Uit een1 andenhoud met mevrouw Selleger- Elout kreeg de eerst-andergecedcendte cten in- druk, dat zij meer gevoelde voor eene Biizon- dere Sdiool voor Fager en uitgebreid fager onderwijs, door de Berger-Schoolvereenigimg te bouwen, doch met geld van de gemeente. Daar de gemeente editcr reeds eene school1 voor uitgebreid1 Lager onderwijs gesticht heeft, die a an alle eischen voldoet en die uit den aard dter zaak nooit overbevolkt zaliz ijn, zou de de Schoolvereeniging slechts eene Bijzon- dere Lagere school moeten bouwen op eene plaats nader overen1 te komen. De leerlingen van deze school1 die als eon opleddingssdhoal met 6 kliassen kan worden besdiouwd, kunnen dan nh het doorloopen der zesde klasse, O'ver- •gaan naar de Gmeentelijke rnieuwe 'U.L.O.- School. 'De kosten van den bouw en de imnichting dezer bijzondere lagere school zouden de ge meente naar ruwe schatting op 60 k 70 dui- zend gulden komen te staan, terwijl door den heer Kloots de bouw eener bijzondere school voor Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs met 10 lokalem, een' spreekkamer en een- gym- nastieklokaal, buiten' den giond en de schoot- meubelen, op 130.000.wordt geschat. Wil men de wenschen der Schoolvereeniging en de belangen der gemeente vereenigen, dan zoude dit votgens ons College het beste kun nen geschieden, doordat de Schoolvereeniging eene Bijzondere Zes-klassisdhe Lagere School bouiwt en1 dat de leerlingen dezer school later overgaan op de Gemeentelijke U.LO.-School. wenaigen mensch te versterken, zoodat het verkeer dan niet zoo druk is. Had het gebeur- de later op den middag plaats geyonden, dan was het, nu zoo goed afgeloopen incident, ze ker in onze tamelijk smalle dorpstraat met ongelukken gepaard gegaan. UIT HEERHUGOWAARD. Door den inspecteur van de wlksgezond- heid en den hoofdingenieur van den provin- eialen waterstaat zal hder den 3deni Aug. een voordracht worden gehouden om het groote nut van een waterteidtog aan te toonen. Aan den diensplichtige L Swinkela, uit deze- gemeente, is voorgoed vrijstelling van militiedienst verleend. UIT H E I LOO. Zondagmiddag had op het sportterrein een vriendschappelijke wedstrijd plaats tus schen Heiloo (H. S. V. I) en Alkmaar (V. A. F. C. I II ill) gecombineerd plaats. De Heilooers waren hun gasten te sterk. De rust ging in met 2—0 en eindigde met 52 in het voordeel van Heiloo. Zondagmiddag had op't voetbalterrein aan den Westerweg de aangekondigde me- daillewedstrijd plaats. Teleurstellend voor de ionge dub was dat alleen' de match tusschen de V. V. H. I (Heiloo) en S. V. V. I (Schoorl) don doorgaan, omreden Alcmaria was weggebleven en' de pogingen om een andtere club voor haar in de plaats te krij- gen gefaald h'adden. Toen wij Zondagmiddag voor het eerst dit wetbalveld betraden viel het ons op hoe keurig dit veld in orde was. Het elftal po- seerde juist voor den photograaf. To eneven over twee de scheidsrech'ter H. W. Kaagman, seer, van den' Alkmaarschen voetbalbond, de bdde elftallen in het veld riep, was de belangstelling niet groot, hoe- wel het later beter werd. Het begin was dadelijk goed voor de asten. Spoedig was een doelpunt gemaakt, et was of men dadelijk meer actief werd want de rust ging in met 2—1 met het war ded wor Heiloo. Onmiddellijk na de rust werd door Hdloo nog een punt gemaakt. Na een venwede kamp, waarin van weersdjden het doel meermalen werd beStookt maa&te Schoorl er door een strafschop een' punt bij, waf na eemigen tijd herhaald werden en dus werd met een gelijk spel besloten. Daar bij het verstrijken van den tijd de strijd onbeslisf bleef werd de medaille bij loting aan Heiloo toegewezen. De scheidsrechter vatte zijn taak ernstig op en leiddie de match goed. UIT HOORN. Voor het examen Engelsch L. O. slaagde te 's-Gravenhage mej. E. C. Bos, alhier. UIT OUDKAKSPEL Zondagmiddag hadden een tweetal voet- balwedstrijden plaats op het terrein van D. T. S. D. T. S. II speelde tegen Blauw Wit II al hier met als uitslag 3—0 in het nadeel van D. T. S. D. T. S. Ill speelde tegen 'N. V. V. te Noord-Scharwoude met 4—0 in het nadee' van D. T. S. UFT NOORDSGHARWOUDE. Zondagmiddag hield de zangvereeniging Crescendo een matinee in Concordia met me- dewerking van mej. B. Speets (viool) en den heer Cor Keeman (piano). Dat de belang stelling ook hier meer en meer gaat toenemen om iets goed1 te hooren bleek ook hier. De groote zaal van Concordia was ndettegen- sitaande het vrij warme weer bijna geheel ge- vuld. Er is volop, zoowel van' zang, viool als pi ano genoten. Een daverend, welverdiend ap- plaus gaf daarvan ten voile blijk. O. m. wer den gezongen „Natuur" van M. Leeuwens en „LentedauiW" van Ph. Loots, de nummers waarmee te Helder den eersten prijs is be haald. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Beroepen is bij de Ger. Kerk te Aalten de heer S. v. d Molea, candidaat alhier. UIT SOHERMERHORN. Zondagmiddag omstreeks half ten had hier een voorval plaats, dat wonderlijk goed is af geloopen. Een 4-tal heeren kwamen, gczeten in een wagentje, bespannen met een paard, op hun rijtoer richting Alkmaar door ons dorp, waar zij in cafe Koster even een kleine ver- frissching wilden gebruiken. Het paard werd vastgemaakt en juist waren de heeren geze- ten, toen uit het Oosteinde een motorfiets kwam. aangereden, die door haar geweld het paard zoo schichtig maakte, dat het losbrak en met den wagon achter zich1 aan, de motor fiets achtema rende. Met razend geweld vloog ret op hoi geslagen paard door het dorp en werd ten slote in de Schermeer bij de boerderij van den heer Broersen tot staan febracht. Paard en'wagen waren' er wonder oven wonder goed afgekomen. Dat geen persoonlijke ongelukken plaats hadden, is wel te danken aan het vroege uur, waarop het voorval plats had. Juist om dien tijd zijn de meeste menschen bezig den in- Sport Derby begaf h§ ztch per auto naar den Haag om daar in de derde oourse Ivan le Cosaque te rijden en met dozen draver den eersten prijB te winnen. Acht paarden bleven in deze course weg. De Juliprijs werd na een absoluut falen van den favoriet Claurel H'all, gewonnen door de Ooudsterdochter Dora, nog altijd een uitstekend paard. Behoudens een zwak oogenblik in 't begin heeft de merrie goed geloopen (1.36). Zij won met ovennacht. De tweede prijswinster Bathilda kwam 9 sec. na haar binnen. Amie was derdle. Claurel Hall moest wegens kreupelheid dlen strijd opgeven. De Houiprijs een heenijdeTiscourse over 2400 M. bracht weliswaar maar 4 paarden in't veld, maar't waren er dan ook 4, die er wezen mochten. Vier, voor Alkmaar onbe- kende grootheden Dandelion, Nez Rond, Luan'a eni Lizzie Burg gingen van start. Lizzie Burg scheen ons niet geheel in con- ditie en Dandelion kon de snelle pace niet wlgen. Maar Luana en' Nez Rond werdOn1 samen eeni mooien strijd. Wat zat daar een spanning in. Beide paarden liepen zeersnel. Nez Rond misschien nog iets meer dan Luana. Maar de laatste Hep prachtig, zon- der fout era werd door D. G. Schuit uitste kend gereden. Nez Rond maakte twee fouten en' dat moest hem tegen de snelle Luana den eersten prijs kosten. Toch was 't verschil in tijd nog maar seconde. Men was van een boeiende course getuige geweest. Voor do rijders der winnende paarden in deze course waren kunstvoorwerpert beschikbaar gesteld. Met eenige bartelijke woorden wer den deze door den heer P. Oly uitgereikt. Aan den heer Schuit een bowl-stel, aan den heer Prins eeni reisnteessaire en aan den heer J. Stok rijder van 'Dandelion een por- tefeuille, portemonnaie eni een sigarenkoker. De heer H arbrink Numan te Schoorl was zoo weiwillend geweest zijn fraaien ooncours- kampioen Knight Commander" aan de be zoekers te toonen. In de pauze werd dit zeldzaam fraaie dier door den rijder Hen- driks voorgereden. En men was werkel'ijk in bewondering. Wat een gang! Welverdiend applaus. De heer D. J. Govers voorzitter der Ken- nemer Sportclub, bood deni eigenaar van het paard eeni verg. zilvereni medaille aan, als blijk van erkentelijkheid der K. S. De Korlebaanprijs was vol verrassingen. In de eerste rit viel de favoriet Vitality al af. Toen' werd naast Auto het aardige paardje van Stal Wien, Gioriette, genoemd als win- naar. Maar terwijl deze twee in den eind- strijd voohten om de overwinning (het been) ging de op 720 M. vertrekkende Emanuel als de derde er mee heen. Het laatste rechte eind was zeer spannend. Auto kwam gehed bui- tenom en was nog bijna als winnaar geein- Na ten ronde was de favortet Claurel Hall de leiding al kwijt, maar Bathilda moest die spoedig afstaan aan Dora eni deze ging daama zoo zeker op de overwinning af dat zij 9 st s. voor nummer twee binnenkwam. Claurel Hall garaakte er steeds meer uit, de hengst liep mank en gaf den strijd op. 1. Dora 2305 M. van J. B. Lijnkamp, Halfweg, rijder A. Comimijs, tijd 3.41*/i> (1.36); 2. Bathilda 2210 M. van C. Zwaan, Hoom, rijdter P. Kout, tijd' 3.50V6 (1.44); 3. Axnie, 2365 M., van G. Vos, Midwioud, rijder J. Vos, tijd 3.54J/o (1.39). III. Houtprijs. Handicap lste klasse. 2400 M. Vier van de acht ingeschreven paarden kwamen niet op. De vier paarden, die echter aan' deze hieerrijderscourse deel- namen waren van prima kwaliteit n.l. Dan delion, Nez Rond; Luana en Lizzie Burg. De strijd om de 500 bepaalde zich1 al spoedig tot twee paarden n.l. Nez Rond en Luana. Nez Rond maakte twee groote fou ten en dat was een weelde, die de snelle hengst van> Stal C. zich' tegenover de prach tig loopende Luana niet kon pennitteeren. Tooh was't verschil in aankomst nog me- nietn seconde.) De getoonde tijd 1.33 viel ons nu niet be paald mee. 't Was echter een bijzonder span- nende course. Lizzie Burg leek ons niet ge- heel „fit" 1. Luana (2550 M.) van J. W. 'Schuijl. 1.3314); 2. Nez Rond (2550 M.) van stal 1.3314); 2. Nez Rond (2250 M.) van stal digd. Het verschil met Emanuel was gering. De gedelailleerde uitslag d de draverijen vol'gt hieronder I. Qroote Prijs van Alkmaar. Derby L. Afstand 2400 M. 'Prijzen 600, 200, 100 en 50, benevens 500 voor den fokker van het winnende paard waarvan 250 is uitgeloofd door de Ned. H. en R- vereeniging. Ingeschreven 12 paarden. Niet opgeko- men 8 n.l. Lady H., Lion, Liberty, Louise B, Lulus, Leo R., Laura H. en' Laura R. De vier deeinemande paarden starten op den vlag. Lady Hesperus is reeds dadelijk „hors de concours"; Lord Brown Hall gaat naar voren maar krijgt aan Luitenant al Spoedig een1 zware concurrent en't is reeds vast dat deze twee paarden den strijd om den prijs zullen uitvecbten. Vooral do voor- laatste rondo geeft een mooie kamp. Als Lord Brown Hall weer juist een1 mooien aanval van Luitenant heeft af geslagen, staat hij 400 M. voor't einde plotseling zoo goed als stiil, Luitenant maakt hiervan gretig gebruik en gaat als winnaar door de finish weer, evenals op Duindigt, direct gevolgd door L. B. Hall, 20 sec. daarna komt Lord V. bijna gelijk met Lady Hesperus' I. Luitenant 2400 M. van J. Klarenbeek, Buitemveldert, rijder A. Comimijs, tijd 4.00'Ve (1.40); 2. Lord Brown Hall, 2400 M. van M. J. Oppelaar te Koudekerk, rijder C. F. Ockhorst, tijd 4.01 Va (1.40 ruim); 3. Lord V., 2400 M., van D. de Vlieger te Nieuw- Vennep, rijder A. de Vlieger tijd. 4.201/a (1.48 ruim); 4. Lady Hesperus, 2400 M., van J. W. Schuijl, 'Rotterdam, rijder B. ten Hagien tijd als 3. II. Juliprijs. Prijzendraverij tweede en derde klasse. Afstand 2200 M. Ingeschre ven 9 paarden. Niet opgekomen 5 n.l. Kono- ra, 2230 M., Kassier G. 2240 M., Kenneth 2235 M., Catrien R. 2240 M. en Ida S. 2250 M. rijder L. F. Prins tijd 3.583/a (1.3314); 3. Dandelion (2500 M.) van J. W. Schuijl, Rotterdam, rijder J. Stok, tijd. 4.04a/a (1.37 ruim). Niet geplaatst Lizzie Burg 2575 M. IV. Kortebaanprijs. Draverij korte baan. Max. 800 M. Van de 22 ingeschreven; paar den kwam juist de helft op waarvan Leo zich in de eerste serie r ?g terugtrok. le serie. Vitality (790 M.); Auto (775 M.) en Amie (750 M.) Tot aller verrassing Het Vitality het voor de laatste 100 M. ineens zitten. .Het paard geraakte er uit en Auto won met Amie als tweede. 1. Auto; 2. Amie. 2e serie. Long Ago (785 M.); Gioriette (730 M.); Dora (765 M.) en Eben Haezer, (710 M.) 1. Gioriette; 2. Dora. 3e serie. Condor (740 M.); Castro (756 M.) en Emamtel (720 M.) 1. Emanuel; 2. Castro. le demi-finale. Auto, Amie en Gioriette. 1. Gioriette; 2. Auto. 2e demi-finale. Dora, Castro, Emanuel. 1. Emanuel; 2. Castro. Finale. Auto, Gioriette, Castro en Ema nuel. Na een langdurige start gaan eindelijk de paarden weg. Gioriette is de favoriet doch is minder snel dan in de beide vorige ritten. Emanuel houdt zich best. Auto komt gewel- dig opzetten. Gioriette raakt iets achter. Op 't laatste rechte eind ontspint zich een span- nende strijd. Auto komt in voile snelheid1 buitenom doch kan Em'anueli niet kloppen. Deze laatste wint onverwacht met zeer mi- nifam verschil voor Auto. Gioriette kwam derde en' Castro sloot de rij» 1. Einanlud (720 M.) van Ph. Khijnen- burg, den Haag, rijder eigenaar; 2. Auto, 775 M. van J. W. H. Geerlings, Purmerend, rijden B. ten Hagen; 3. Gioriette (730 M.) van Stal Wien, rijder J. van Leeuwen; 4. Castro (755 M.) van A. P. J. van dor Kroon, Abcoude, rijder P. v. d. Kroon. Hiertmede was de coursedag geeindigd; 14 Augustus is de volgende meeting. Marktberichten. PUiRMERENlD, 30 Juli. Afslagvereeni- ging „Beemster, Purmerend en' Omstr." 1129 zak aardappelm 1.88 per zak (25 K.G.); 934 zak slaboonen 5.32 per zak (15 K.G.); zak (15 per zak (15 KiG.); doperwten 44.80 per 100 pond; peren 0.08—/ 0.64 per K.G.; appelen 0.12r—0.70 per K.G.; 9894 tnand augurken: middel 0.40; bas- erd 0.66; grol fijh 1.15; stek 0.21; bommen 0.19 per mand (6 K.G.); roode kool 1314.70 per 100 suks; sla 5 per 100 fcrop; rabarber 5.40 per 100 bos. Handel zeer vlug. WARMENHUIZEN, 30 Juli 1921. Roode kool 7.50—/ 8; Zilvemep 17.90; Schotsche Muizen 7.50—/ 10.30; School- meesters 7.20—/ 7.70; Drielingen 3— 7; Negentigvoud 7.407.50; E'igen- heimers 7.807.80; Koksianen 7.50; Duken 7.50. Aanvoer 24600 K.G. aard- appelfen165 K.G. nep; 5975 K.G. roode kool. fc.); snijboonen' 2.806.90 per K.G.); 275 zak tuinbooneu 0.71 DRAVERIJEN KENNEMER SPORT- CLUB. Na een rusttijd van acht weken, heeft de Kennemer Sportclub gisteren weer courses gehouden en mooi weer en een voldoend aantal bezoekers waren al vast twee factoren voor een succes. De opkomst der paarden Het echter weer te wenschen over. Van de 51 ingeschreven paarden kwamen er 22 op d. i. ongeveer 45 pet. Wij, hopen voor het succes der draverijen op 14 Aug., 31 Aug. en 4 September, om ons alleen bij de drie volgen de te bepalen, dat dan minstens 75 pet. der ingeschreven paarden aanwezig is. Het maakt de conurses voor de echte paarden- Hefhebbers wel zoo interessant. De Qroote Prijs van Alkmaar, de Derby L. was, ook wat den uitslag betreft, een 'her- haling van de Duindigt Derby. Ook daar won Luitenant met gering verschil van Lord Brown H'all. Gisteren had Lord Browu Hall langen tijd een hevigen strijd te voeren met Luitenant, die zich van een beste zijde Het zien, vooral de voorilaatste ronde was zeer spannend. Lord Brown Hall, gereden door Ockhorst, scheen zidh werkelijk te zul len faandihaven, toen hij' halverwege de laat ste ronde plotseling alls't ware stilstond. Luitenant maakte daarvan onmiddelijk ge bruik en nam de leiding. Wel kwam Lord B. H. weer opzetten; doch met sec. voor- sprong, was Luitenant eerste. Lord V. en Lady Hesperes kwamen 19 sec. later binnen. Luitenant heeft uitstekend geloopen (1.40) C. Ockhorst was alle envoor deze rit naar Alkmaar gekomen. Onmiddellijk na deal 4>CVA t>4 HvV UUvll J j-J V-X X^CIjDl

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6