DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Fenilleton. Christoffel en Columbus 1*0, IS4 flonderd drio en twlntigste jaargang Abonnementsprijg bij voomitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. Bowijsn. 5 ct. Advortontiopr. 25 ct. p. rogol, grootore letters naar plaatsrnimte. Briovcn franco N.V. Book- en Ilandelfldr. v.h. norms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Administr. No. 3. Rcdactio No. 33. Buitenland DINSDAG Direetour0. II. KRAIL. IloofJi-odacteurTJ. N. ADEMA. 0 AUGUSTUS NAAR DEN VREDE IN IERLAND. Volgens sommige berichten uit Dublin loopen de wapenstilstand- en de vredesonder- handelingen gevaar, doordat de regeering besloot, de Sinn Fein-afgevaardigde Mc Ke- own niet in vrijheid te stellen. De correspondent van de „Evening Stan dard" te Dublin verneemt echter uit officieele Sinn Feiner-bron, dat de geweigerde vrijla- ting van Mc Keown de wapenstilstand geens- zins in gevaar zal brengen en dat de Dail Eyream niet zal weigeren de vredesvoorstel- stellen te behandelen. Toch zal deze kwestie natuurlijk door de Sinn Fein-leiders worden besproken en men hoopt nog, dat ook Mc Keown in staat zal worden gesteld, de samen- komst van de Dail Eyream bij te wonen. Naar de Tel. verneemt is Mac Keown gisteravond in vrijheid gesteld. DE OPSTANID' IN MAROKKO.' De Slpaansche regeering is uiterst karig met haar mededeelingen omtrent den toestand in Marokko, hetgeen wel een aanwijzing te rneer is, diat de toestand! in het Rif-gebied1 voor de Spanjaarden steeds ongunstiig blijft, om niet te zeggen, hacholijfker wordt, ten zuiden van de kustpiiaais Melilia, waar Nador, Ze- iloean en- El Arrudt liggen. Wel zou generaal Navarro er in geslaagd zou zijn door de vijandelijke linies heen te breken die hem om- eingelidSen, in de bergstelling van Airuit. Het Heine gamizoen te Nador heeft zich, nadlat eem pogiing tot ontvluchting mislukt was, overgegevan en mocht, nadat die wa- pens en mumitie waren uitgeleverd, naar Me lilia terugtrtekken. Het geVaar voor Melilia schijnt voorlooplg afgewend, maar door het verlies vain Nador, Leloean en Airuit heeft Spanje van zijn posi- ties in het Rif-gebied verlorcn, op Melilia en hear naaste omgeving na. Een geibied van 1500 A 2000! viertcante mijlan is door de in- boorlingen heroverd en is aliiihans tijdel'ijk voor Spanje verforen gegaan. Vliegens dlile zijn teruggekeenf van verken- ningstochten boven het gebied waar de cata strophe gebeurde, rapporteeren, dat de Spaansdhe kampen en posten alle verlaten zijn en dat de wegem bezaaid zijn met rtransport- wagens, auto's, en honderden lijken. •Hoe die stemming order die inlandsche be- volking is Mijkt uit een bericht uiit Melilia, volgens hetwelk alile inlandsche bediendten zich 'l'angzamanhand stilletjes uit de voeten hebben gemaakt om naar hun! stam terug te keeren. Ook te Ceuita zijn alle inlanders, die in de haven werkzaam waren, of die weiikten aan den weg Ceuta naar Tetoean, zwichtend voor dte bedreiigingen van! hun' stamhoofden, verdwenem. •Het zenden van versterktogen uit Spanje word't volgens berichten aan de „Temps" bemoei'lijkt door de bonding van een deel der Spaansche bevodfcing, die betoogingen houdt tegein het inschepen van troepen, zoodat in de havensteden krachtige maatregclen genomen moeten worden om het publiek buiten bet af- gezatlte gebied van de kadien te houden. Dte bevoMng in haar geheel wil van het Marokkaanscbe avonituur niet weten, dot is ook al1 gebleken nit het besluit dat de regee ring heeft moeten nemen en waarbij de gren- zen des landls gesMen wordlen voor alle jon- geliedeni van dienstpiichtigen leeftijd, die moehten wilier tracbten het land te verlaten. DE TOESTAND IN OPPER-SILEZIe. Reuter verneemt, dat alle maatregelen ge nomen worden opdat tijdens de zitting van den Oppersten Raad geen incidenten in Op per-Silezie zullen voorkomen. De rijkskanselier dr. Wirth heeft te Floren ce in een onderhoud met een vertegenwoordi- ger van het „Nuovo Giomale" inzake de Opper-Silezische kwestie verklaard: „Men heeft het mij in sommige kringen kwalijk genomen, dat ik gesproken heb van Duitscbland's recht op Opper-Silezie, doch ik mag toch niet verzwijgen wat waar en rechtvaardig is. Men kan van ons geen groote prestaties verwachtcn, wanneer men ons de handen af- houwt, en wanneer men ons, in strijd met door de schrijfster van ..Etteabeth and her German Garden" 74) Hij1 gooide de rem los en zette den motor aan met zooveel kracht, dat de auto met een' schok vooiuiitsahoot. Elliott wuifde weer met z'n stok, miijinbeer Twist beantwoondde den gr'oefc door heel, heel even1 aan zijn pet te tiik- ken;, en' snorde toen den! weg af, in een omrne- zien uit het gezicht verdwijnende. „Zou bij niet goedvinden, dat u bier een poosje zit?" voeg de zee-officier. ,,'t Zou bed onredlelijik zijln", vond1 Anna Felaciitas, „een mensch moet todi ergens zit- ten!" „En hijl lachte verrukt om dirt antwoord1, zooala biji ongeveer om alles wat ze zei ver rukt laicbte, en zeker voor de twintigste maal vertelde bij haar dat ze ,gewoon eerig" was en het aardigste, geestigste en liefste meisi- je dial hij! nog ooit onitmoet had. Anna Feli- citas vlijde zich, na de onderbreking, weer gemakkelijk in't gras neer, leende een gewil- lig oor aan die alleraangenaamste bewerin- gen en begon zich vtrwondcrd af te vragen, of ze nu misschien eindelijk op't punt zou zijn verliefd te worden NMuwqgpwrig omtreat die vwrsMAdieb au»- recht en rechtvaardigheid en tegen den wil van het volk in, Opper-Silezie ontneemt Men heeft Opper-SileziS als een wapen- smidse bestempeld. U weet echter zeer goed, dat Duitschland geen oorlogszuchtige plan- nen kocstert en dat het zijn doel en streven niet op de vervaardiging van' wapenen heeft gevestigd. In de pcTsstemmen van den laatsten tijd is herhaaldelijk het denkbeeld eener voorloopi ge oplossing van de Opper-Silezische kwestie ter sprake gekomen. Ik behoef nauwelijks te betoogen, dat een dergelijke oplossing voor de Duitsche regeering onaannemelijfc zou zijn. Zij zou in strijd zijn met den duidelijkea tekst van het vredesverdrag en de kiem be- vatten .van voortdurende conflictcn in het Oosten. Wij wachten op de beslissing Yaa den Op persten Raad. Deze beslissing zal van het grootste belang zijn voor de toekomst van Duitschland, alsmede voor de toekomst van Midden-Europa." Uit Kattowitz wordt gemeld: Zondag hebben de Polen in het Opper- Silezische industriegebied pogingen in het werk gesteld, om tegen heden een algemeene staking te proclameeren. Hun pogingen heb ben echter zoo goed als geen succes gehad In het algemeen zijn heden de ploegen zoo goed als voltaliig aan het werk gegaan. DE3 NDOD IN RUSLAND. iDe buitenlandsche bladen berichten, d!at een depuitatie uit de Russische handels-dde- ga€e te Llondm een bezodk heeft gebracbt aan den eensfen minister om uit naam van de Sovjct-regeering een beroep te doen om hulp voor het homgenlifdende Rusland. De toestand in Rusland zal een ondkrwerp uitmafcen van de besprekingen van deni Op persten 'Raad te Panjs. Naar de „Sunday Times?' bericht, is Lloyd George voor het verleenen van hulp, ook om- dat het gevaar voor de rust van Europa niet te overzien is, wanneer de troebelen die tenge- volge van den hongersnood ontstaan, verdere uitbieiding fcrtijgen. iKerenski1, oud-presidenit dter voorloopi'ge Russische regeering direct na de revodutie, heeft o:p zijn doonreis te Piarijs voor „Le Jour nal" een. artikel gescbreven, over dlen tegen- woordiigeni toestand in Rusland, waaraan het volgende is ontleend: „De bo'Isjewiiki zijn zclf geefwomgen te er- kennen dlat de droogte niet alleeni schuld heeft aan de geweldige rampen waardioor Rus land getroffien' wordt, rampen die zonder voor. beeld zijn, zelfs al1 gaat men drie eeuwen te rug. iEn toch zijn er ook in de laaiste tijden weli periodes voorgekomcn van twee- tot dhrie jaar droogte achitereen, waardoor de oogst in groote streken vemietigd werd. Op het oogen- blifc evenwel dreiigt de totale ruine. Hoe meer de droogte toeneemt. hoe sneller en overtui- gendier de oinmoigelijkheid1 zal blijken van het systeemi waaraan Lenin den genadeslag zal toebrengeh'. De honger en de hloedige dwaas- heid van het bolsjewisme zijto met elfcaar ver- benden als de Siameesche tweelingen. iDen dwang die dloor een minderbdd word't uiige- oefenrf, het onderdirukken van ieder initiatief, van iederen vrijheid1, de ondragelijke terreur hebben! Rusland ten verderve gevoend!. !De be- wijzea zijln er nu. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden vervolgt Kerenski of de meerderheid van het roode leger bestaat uit gemobiliseerde boereni, die fflooiit een1 betrouwbaren steun voor de Siovjet-regeering zullen voimen tegen de u'itgehongerdle en wanhopige bevolking. Dat begrijpen de tegenwoordiige heerscherS in Rus land ook wel en zdji begrijpen evanigoedi dat een steun veiiieenien door de beschaafde we- rdd reorganisatie in het Russische bestuur zal beteekenen. Dati heeft de „M'ir", het te Berlijlm uitgegeven blad1 van T dOn 25sten Jul! reeds gescbreven. Tot aan den komendfcn oogst zal Rusland minsitens tot 10 millioen poedl (128 tot 160 millioen! K. G.) tooren noodig hebben." •De Engdsdhe beer Howes, die zich sinds Aprill ingevolge opdracht van1 het Amerikaam- sdie hulpcomiite in het gebied' van Brest Litowsik en Pinsk bevindt, besdhrijft aan de gclijkheid1, wendde ze het hoofd naar hem toe om faern eens igoed aan te Hjken, waarop hiji haar onstuimig en opgewonden vertelde, dat ze oogen had .als viooltjes, maar dat ze tegelijk schitterdlen als sterren. Zijn zeemans- aard1 deed hem, blijkbaar, ook in de Jiefde, recht op zijn doel afgaan. Hierop wendde Anna II haar hoofd weer af. 't Klonfc heerlijk, maar t maakte haar een beetje veriegen, en ze wist niet recht wat ze er op zou antiwoordlen. En toen zei hij, op even' onstuimigem, diepen toon, dat haar oor vol- maak'ter van vorrn was, dan hij: er nog ooiit een op een meisjeswamg gezien had1. Zou ze haar gczicht wel eens willen omkeeren, om hem te laten Hjken, of ze er iaan den' anderen kant nog net zoo een had? Anna Felicitas fcneeg een' kleur, niet heel zeker wetende, of ze haar ooren' dien mongen wel gewasschen had je vergat je ooren zoo licliter vielen altijd zooveel verschillen- de dingen te wasschen en toen vertelde hij haar, dat als ze bloosde, het was alsof de cerate wilde roos op den eersten zomermorgent na de scfaepping der aarde opengdng. Ot trof Anna Felicitas zoo, dat ze in een staat van stille gelukzaligheid verzonk, rustig afwachtend! wat er nog verdler zou komen. Hoe igrappig, dat haar gezicht hem aan; al die mooie dingen deed1 dericen 1 Jareni ang bad) ze het dag aan dag in dlen spiegel gezien' en er nooit lieis buitemgerwoons aan' opgemerkt. Voor haar was t •envoudig een gezicht ge- Evening Standard de vreeselijke toestanden, die in dit centrum van de streek, waar hon- ijdi rie dlagen geledten Brest-Litowsfc verlaet, dagelijks 2000 vTuchtelingen deze stad binnen- gersmood' heerecht, bestaan Hij zegt, dat, toen' niji "■ingt stroomden. to vele gevallen hadden deze lie- den niets om in te woneni, als aarden button. Zij leden zoozeer van den honger, dat hunne lidiamen gezwollem en hunne wangen ui'tge- zet waren'. Wanneer iemand op huni vleesch dndcte, kwam1 dit langzaam weer omhoog, als een ingedeukte gurnmi baL Deze toestand van zwelling is cent voorteeken van den dood. De lijders kruipen versuft en' hopeloos to hunne button en sterven. Howes vondi to eene stadl 10 dter rijikste familigm aan een maal, dat uit stroo eni gras was toebereid. Duizenden ande ren koken gras met wortelen in water, om eene smakelijke soep te bereiden'. •De Vtorwartei bevesbigt het bericht uit Pa- rijS, betrefflendle het b^luit der Amsterdam- sche toteraationiaile, te Berlijn eene internati- onaie conferentie bijeen te roepen ter beraad- slaging over den hongemsnood to Rusland1. Volgens de Vorwarfs zal deze conferentie an. Zaterd'ag aanvangen. DE OPPERSTE RAAD. De Opperste Raad kwam gistermiddag om drie uur bijeen. De minister van buitenland sche zaken, Briand, heette de gedelegeerden welkom; hij verklaarde verheugd te zijn over het feit, dat een vertegenwoordiger der Ver- cenigde Staten weer bij de beraadslagingen der geallieerden tegenwoordig is. Aan de commissie van deskundigen werd verzocht, het resultaat van haar arbeid mede te deelcn De voorzitter dezer commissie zette de juridische beginselen uiteen, waaromtrent de deskundigen tot algemeene eensgezindheid waren gekomen. Sir Hurst zette to bijzonder- heden het Britsche standpunt uiteen, waama Laroche het Fransche standpunt ontwikkelde. Ten slotte werden ook door den Italiaan- gedelegeerde eenige opmerkmgen gemaakt. Hedenochtend zal de Raad ae leden der to- tergeallieerde commissie te Oppeln hooren over de verschillende vraagstukken, welke to verband staan met den huidigen toestand in Opper-Silezie, to het bijzonder betreffende de veiligheid. De geheele Engelsche pers erkent ten voile den emst der taak, waarvoor de Opperste Raad zich thans in hare zitting te Parijs ziet gesteld. De „Titnes"-correspondent te Parijs schrijft: „De Fransche pers schenkt veel aandacht aan het feit, dat Lloyd George ter conferentie komt, voorzien van het door de eerste ininisr ters der Dominions hem verleende mandaat. Het is wellicht goed, dat onze Fransche bondgenooten van te voren reeds realiseeren, hetgeen zij niet steeds hebben' gedaan dat het Britsche rijk het tens is over de Brit sche politiek". De Daily News" schrijft: „Het feit, dat Lloyd George naar Parijs is gekomen, weten de, dat zijn zienswijze ten aanzien der Opper- Silezische kwestie zoo goed als dezelfde is als die van het Britsche volk, moct hem ver- trouwen inboezemen en dus een bron van kracht voor hem zijn. Het blad beschouwt de aanwezigheid van de Amerikaansche vertegenwoordigers als een zeer hoopvol teeken en zegt, „dat Enge- land nimmer zal toestemmen in de vorming van een Elzas-Lotharingen in Oost-Europa". De „Manchester Guardian" legt eveneens den nadruk op het belang der aanwezigheid van de Amerikaansche gedelegeerden. „Het is in het belang van Amerika, schrijft het blad, dat de Europeesche vrede duur- zaam blijft gehandhaafd. Het zal zich verzet- ten tegen alles, hetwelk gevaarlijk is voor den vrede, nu of in de toekomst". VRIENOiELIJiKE ATTENTrE. Dte Britische Rijiksoonferentie is gesloten en to een adres dat bij, die gelegenheid den En- gelsdien kontog is aangeboden wordit uiting gegeven aan de gevoelens van iloyale toewij- ding aan. de kroon welke het Vereenigd' Ko- niukrijk, dte Domtotons, de kolonien en protec- toratten bezielen. In het adres wordt o.a. verklaard: „Bij al onze beraadslagjngen zijn wij ons eensgezinidl weest: een diing Waar je mee zag en mee at en dat je in ieder geval wasschen moest (wat je overigens ook mocht overslaan als je te laat was voor't ontbijt), omdat iedereen het zag; maar een voorwerp, dat niets te maiken hadl met vioolltjes en sterren en allerlei mooie heerlljke dingen, Ze zou dit wel eens graag aani den jongen Engelschman verteld hebbenl en er hem at- tent op m aken, dat zijn verbeeldinig igeen reke- ning nield met de feiten en hij wel gauw tot verstandiger, kalmer inzicht zou fcoment, maar toen zij; zich naar hem toewenddte, om hem dit te zeggen, bemerkte ze, bijna met sdirik, dat ze onmiddellijk weer den anderen kant uit moest kijfcen. Ze ikon hem eenvoudig niet aan zien. Stel je voor! dacht Anna Felicitas, aan- dadi'tig naar haar teenien' starende. En toch hadl hijl zuike mooie, lieve oogen, en zoo'n innlige, hunkerende uditdirukiktog in zijn ge zicht. Waarom Ikon ze hem nu niet aankijken? „0, hemel, Wat een: benauwde geschiedenis", vond Anna Felicitas, haar teenen to't oog houdende alsof ze bang was, dat ze op den loop zouden gaan. „Ik weet wel," hervatte Elliott, „d'at ik naar uw idtee allerlei overdreven nonsens praat Drie jaar geleden zou ik mczelf heb ben' uiigelachen, als ik zooiets ook maar ge- dadht laat staan1 gezegd' had; maar die beestachtige smeerboel en'ellende, die je to den oorlog ziet, veranderen een mensch doen je opeens zoo gewelig verlangen naar bewust geweest, dot dte hechtste band, die onze ver van elk and er verwijderde vo<lken bindt, de kroon is en het is ons vaste besluit dat geen verandering in onzen itoestand die gemeeo- sch appelijke verknochtheid onzer vol ken en regeerilngen jegens het rijk en zijn souverein zal kunnen verzwakken. Oventuigd van Uwer Majestei'ts groote belangsteMimg to alles wat het welzijta van onze volken betreft, spreken wij ons vertrouwen uit, dat onze arbeid in de ze conferentie, die het beiang van de gehede wereldi raaikt, U voldoentog moge geven en: leiden moge zooveel tot de wdvaart en de veiligheid van Uwe Dominions, als tot den DE TOESTAND IN HONGARIJE. In de Hongaareche Nation ale Vergadtering heeft dte minister van buitenlandsche zaken verklaard, dat dte hooge geatlieerdte commissa- riS Maandag naar Baranga zal vertrekkeni om er dte ontruimtog voor te bereiden1. iDe ge- al'ffieerdten zullen controle uitoefenen over de onitanuimling door de troepen en over de scha- de, die zdji kunnen hebben aangericht gedu- rende de bezetttog. De kwestie der westelijke gemieenten' zal niet kunnen worden geregeld voordat Baranga is ontruimd. HET ZINKEN VAN DE „ALASKA". iNaar uit Eureka gemeld wordt, zijn bij1 het vergaan van de „Alaska" welken schiip- breuk wij gister meldden, 48 menschm omige- komien, n:ameljjk 36 passagiers en 12 leden der bananuing. Toen het schip op een rif diep, scheurdte de bodtem open; het zonk bin- neni een half uur. Twaalf diooden en 166 over- levenden, ondter wie 30 gewonxton, werden naar Eureka gebradht. De oorzaak van de ramp is de zware mist. 'En werden vier reddingsibooten uiiigezet, waaTvan er een omsloeg. Verscheidene men- schem werden uren lang, drijvend op reddtogs- gordtels, opgepikt. IDe kapitodn was de laatste op den voorsteven toen het schip zonk. DE MIOORDENAAR VAN TIS2A OEVAT. IDe moordenaar van den Homgaarsdhen president Tisza, de vroegere officier Gzser- nyak, is Zondag te Hamburg onidefct en gear- itesteerd meldt het N. v. d. D. Gzsemyak woonde in Hamburg onder zijn juisten naam en was geetnployeerd in een werkplaats voor audomobielen. Hij bezOcht dikwijls een post- kantoor, waar hneven voor hem aankwamen. Het zeer omvankrijke postverkeer uit Weenten en 'Boedapest was de post opgevallen, welke dit aan de palitite-overhedten medtedeelde. Er werden briieven voor communisten in beslag :enomen en geopend, en dit leidde tot ont- fckkiing van dlen moordenaar. VERDUISTERINiG VAN f 100.000. Tegen 'Mirhad, mantrie-boekhoudier der B. O W. te Tand'jong Pandan (Biilitom Ned. O.-Indlile) is wegens verduistertog van een bednag van ongeveer 100.000 zes jaar ge- vangenisstraf geeischt. 'De verdediger pleitie vrijspraak, eubsidiair een lichte straf to verband met de aan achte- loosheid grenzende vergeetachtigheid der comtroleerende ambtenaren. DE ONVOLLEDI'GE VROUWENKLEE- IDINGI Volgens de „Daily Mail" hebben de chefs van verscheidene groote kantoren en- banken te Brussd dii'e hloe danger hoe meer veront- rust werden' dloor die Heeding van huh vrou- weffijfc kantooipersoneel, paal en peik' gesteld aan dte buitensporigheden der mode, die de rokken en mouwen steeds korter en de halzen en ruggen steedls minder bedekt maakte. Ze hebben nu het dragen van zwarte overjurken vooigeschreven dit vlak onder de Hn begto- nen, en bijha tot op den grand reiken en1 naar men zegt 'komen hun vrouwen telkens oever- waclit eens Hjken op het kantoor van hun echtgenooten, om te zien of de jonge dames die voogeschreven kantoorkleeding' wel dra gen. NIET SCHREELJWEN VOOR MEN GE- SLAG EN WORDT. De Fransche bladen' hadden zich geweldig druk gemaakt over het bericht uit Berlijn, volgens hetwelk een in Stettin voo rekening van Hugo Stinnes gebouwd schip „Bodhe Ku- die heerlljke mooie dingen, drijven alle val- sche schaamte op de vlucht. Waarachtig, ik zou nu zonder blikken of blozen met u over God kunnen spreken, terwijil ik, drie jaar ge- ledteni, me zou gegeneerd' hebben. Zijn naam met eerbied te noemen. Ja, ik rnaak nu zelfs wel eens een gedichtje! We dichten tegenwoor dig 'allemaal, >en niemand zou zich nu ook schamen a'ls hijl biji zijn gtebed betrapt werd;. Ik geloof vast en zeker, dat als ik eens weer een scbooljongen moest worden en tnijln moe- der kwam me opzoeken, ik haar tegenover al de j'ongens, desnoods miidlden op straat, in mijh armen zou nemm en kussen. Btegrijpt u wel goed, hoe'n geweldige, hoe'n radicate verandertog dat beteekent, Heine meid, dite nooit broers gehad' hebt? Zel'dzaam1 lief, aan- bidtdtellijk-mooi wezentje?" En daar gtog hij weer heen... „Toen ik klein was", zei1 Anna Felicitas, nog alitajld haar voeten bestudeerende, ,Jiad- den we een 'gouvemante, die wou d'at ik al tijd bedacht 1 voor ik ids zei of ik d'atzclf- de graag zou zeggen, wtanneer mijn oudters het hooren1 konden. Zteu u graag herhaten, wat u tegen' mij zegt, ala uw oudcrs het hoo ren konden?" „Om dten drommel niet", antwocwdde Ellin ott zonder bedenken. „:Nlu dan", zei Anna Fe!icitas; zacht ver- wijitend. Ze voeldie rich cen fcleto beetje ,te- leurgesteld en wou eigenlijk, dat re 'i maar niet gevraagd had. go Stinnes" zou gedoopt worden, om aldus aan te duiden, d'at men het door de Fran- scheni uitgevonden scheldwoord „Boche" als een eere-titel besdhouwde. „De Temps" wijdde zelfs een heel artikel aan „deze meer karakteristieke uittog van Duitstehe mentaiiteit" en herinneide aan „de® frisschten en vroolijken krijg", dte gruwden dter Duitsche troepen, het „vodje papiier", den' brand van Leuven, deportaties, torpedeerin- gen en1 all de andere wandaden van het Prui- sische miil'itaisme. -Ziehier reeds dte reactie, die zich cpenbaart!" riep een Parijsch blad uit. ,^'iehier den terugkeer tot de oude Prair sische mentaiiteit. Ziehier hoe dte Hunnea van Leuven, Reims en Rijssel1 weer pp het itooned verschitoen onder het mom van overwonneni er berouwhebbendenVoor de hede wereld verkon'digen Zij itro'isdi te zijn op hun1 titel ,,Boches!'' iHer blad heeft zich intusschen voor niets zoo hevig opgewonden, want, naar de „Deutsche Allg. Ztg." van de Stinnes- maatschappij verneemt, mite het desbetreffen- de gerecht, dat ook to de Duitedie pens sail in omloop geweest is, elkess grand GiRDOTE 'BRAND IN OOST-LONDEN. Een hevige brand' woedt op eene gftoote Scheepstimmerwerf te Stratford in Oost-Lon- den, welke toebehoort nan de finna Gi'ikstea. De werf beslaat eene oppervlakte van 20 ac res en de waarde van het hout aldiaar werd op ongeveer een' millioen pond' sterling geschat. Htet grootste deel daarvaa te vemield, en die toandweerlieden wenden wanhopige pogin gen aan, om Ide nabuiige gebouwen te reddiea. De werf 'grenst aan dien oever der rivier ea vrach'tsdhuiten, m'it hout gdadten, staan to riammen. Eir toopen geruchten, diat de brandi te go- stieht door liieden, die er niet te geslaagd wa ren, wek te bekomien op dte wen, maar men golooft, dat het uithreken van het vuur ver- oorzaakt door eene storing to da electdsebs igeleidiing. KORTE BERICHTEN. De militaire overeenkomst tusschen Tsjecho-SlowaHje en Zuid-Slavie is te Praag onderteekend. Uit Moskou wordt gemeM, volgens een te Kopenhagen ontvangen bericht, dat Le nin van plan is nog v66r 20 Augustus zijn buitenlandsche reis te begihnen. In Engeland zal' den 35en dezer dfe l'50ste geboortedag van Sir Walter Scott worden herdacht. De Engelsche fcroonprins zal zijn aan- staand bezoek aan Britsch-Indig combinee- ren met een bezoek aan Japan, een beant- woording dus van het bezoek van den Japai> schen kroonprins aan Engeland Frankrijk heeft bij het algemeene se cret ariaat van den Volkenbond zijn goedkai- ring gehecht aan het instituut van het per- manente Internationale hof van justitie. In de linnenweverijen te Rijssel en om- streken is een algemeene staking uitgebro- ken. De arbeiders weigerden het verminderde loon te aanvaarden. Zondag is nabij Mfincheberg (Duitsch land), een groote stoomzagerij geheel afge- brand. De schade wordt op em half milfioen Mark geschat. Maandag is in de Brunswijksche me- taal-industrie een algemeene uiteluiting be- gonnen. Uit Kopenhagen wordt gemeld: Vol gens een1 bericht in het te Revai verschijnen- de communistische blad „Trud" zijn voor eenige dagen verschillende oorkonden en acten, die zich in't Kremlin te Moskou be- vonden, door tot dusver onbekend gebleven daders gestolen. Te Rennes is de kazerne van het 4ilste regiment infanterie geheel door brand ver- woest. Volgens berichten uit Tokio heeft Ja pan den lien November als datum voor dte opening van de conferentie te Washington goedgekeurd. Uit het kamp met geintemeerden bij Kottbus is een groot aantal Polen; uitgebro- ken. Door schoten van schildwachten wer den 3 van hen zwaar gewond. „Ik zou u meeuemeu, buiten hun gefaoor", vulide Efflott aan. „0", dacht Anna Felldtaa verlieht. Ze had gedaan, wat stdllig voilgens tante Alice haar plicht als besdraafd' meisje was en Ikon nu met een gerust geweten luisteren naar wat hij vender mocht te zeggen: hebben. Bn hiji had' ongelooflijk veel te zeggen en alles was van buitengewoon aangenamen aard. Alles bij elkaar genomen, gdoofde An- na^ Fdicifas, dat dit well de aangenaamste en heilzaamste ochtend was, dien ze obit had deorgebradit. Uren'lang zaten ze daar naast elkaar, en de tijd vl66g om. Verncheiden keer kwamen er menschen in auto's voorbij, die naar hen keken, doch dit verstoorde haar wel- behagen in 't minst niet. Ze wist heel goed, dat ze Anna Rose blioemen moest helpen plukkcn en schikken voor de theetafels, en toch voelde ze niet de minste gewetenskwel- ling. Ze wist, dat Anna Rose terecht verbaasd zou zijln over haar wegblijven, maar het raak- te haar koudte toleeren niet. Tegen, den' miiddag had ze zich' hopeloos, reddteloos 'gecompromii- teerdl iui dte oogen; van heel Acapuloo, want de menschen die door de laan waren- gereden, ventelden aan de menschen:, die het niet had den gedaan, wat ze gezien: hadden. Eens kwam er een groote auto voorbij: met een ten- gere, jonge wediuwe er in, dte even heel ver baasd naar het jonge paar keek, maar ail bij na haast voorbij was gesnord, een Ellieott haar hcrkende en toe kon wuiven. (Wordt vervolgd.) i

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1