Ook voor ktaderen zip Foster's Maagpillen het ideate laxeer- middel, gemakkelijk in te nemen en aange- naam van smaak. Prijs 0.65 per flacoa, alom verkrijgbaar. hipiques worden gehouden. Ook is de con> currentie van paardensport uitgesloten. Op grond van het contract was het uitgesloten. aan de V. V. V. toe te staan om concours- hippique te houden. Nu de vraag oi men den len Zondag van kermis niet heeft kunnen geven voor het hou den van motorraces. Oil*, heeren, hebt mij toegegeven, dat het houden van motorraces moordend is voor de paardenraces." Mr. Bosnian: „Wat heeft het gemeentebe stuur daarmede te maken Mr. Leesberg: ,Het gemeentebestuur heeft een contract aangegaan met de Kenne- mer Sportclub voor 3 jaren. Het Burgerlijk Wetboek verbindt niet alleen voor wat er in het contract staat, maar partijen zijn ook ge- bonden aan de nakoming van het contract te goeder trouw. Men heeft dus ook zedeliike verplichtingen na te komien en het gaat dus niet aan een daad te stellen waardoor de paardenraces niet te vermoorden'. Ik heb ge- voor gewone h andelsovereenkomsten geldt, klemt voor B. en W. als overheid nog meer Voor cms stond vast, dat de paardenraces in het honderd zouden loopen, als wij motorra ces lieten houden voor de paardenraces en dit heeft met den heer Govers niets te maken. Ik acht mij door den goeden trouw verplicht de paardenraces niet te vermoorden'. Ik heb be tracht voor de motorraces den taatsten Zon dag van kennis te krijgen en dat is mij niet gelukt, omdat de data's voor de paardenraces verband houden met de races over het geheele land. Hetgeen gebeurd is, is niets anders dan een royale, no-be le opvatting van een gesloten contract. B. en W. kunnen ook zeggen: „Wij moeten zooveel mogelijk geld in de gemecnte zien te krijgen", doch spr. kan dat standpunt niet huldigen. Wanneer de Kennemer Sport- club goedgevonden had om 4 September af te staan (het kon dit echter niet), dan had gi; van mij 4 September kunnen krijgen en vraagt gij 14 September, dan kunt gij de baan krijgen. Er is toen in details getreden, dat is slechts te beoordeelen door hen die de zaak van het begin tot het einde hebben medege- maakt. Spr. meent, dat er omtrent de feiten wel ieto valt weg te cijferen. Het niet kun nen doorgaan van de motorraces op 7 Au gustus is niet de schuld van het gemeentebe stuur. Een en ander hield verband met d'e in- terpellatie in den Raad over de vorige reces. Dezelfde avond toen de Raad besloot, de ra ces te laten doorgaan, hebben B. en W. de zaak besproken en den avo-nd daarop de Com missie van Bijstand1 en wel van 7 tot 11 uur en wel met uw bestuur. Gij hebt toen de ver- klaring geteekend, waarbij afstand werd ge- daan van 7 Augustus. Er is door B. en W. geen dag en geen uur verloren laten' gaan; Mr. Bosman: „De heeren zullen zich.ehr- inneren, dat aan den heer Hoek gevraagd is, hoe lang het zou du-ren om een hek te zetten. Het antwoord daarop was: „Zeker 14 dagen". Wij hebben daarop gezegd, dat wij niet meer aan 7 Augustus behoefden te denken." Mr. Leesberg wenschte er slechts op te wij- zen, dat B. en W. alles hebben gedaan om- de zaak ter wille te zijn. Wat nu het houden van de motorraces in het algemeen betreft, zooals het de lste keer was, konden de motorraces gehouden worden voor 150 en 200 en moest het bestuur zelf met haar werklieden het terrein in orde laten brengen. Wiji staan op het standpunt: „Wij verhuren het sport- park waarin een baan li-gt, geschikt voor het houden van paardenraces" Wil men daar motorraces houden, dan- moet men dat zelf weten. Ons is iederen keer verzocht de baan daarvoor op kosten van de vereeniging met werklieden van de gemeente in orde te ma ken In de commissievergaderingen heeft spreker steeds scherp omlijnd gezegd: T,Voor de 150 en de 200 krijgt gij niets anders dan een sportterrein waarin een baan voor paardenraces." Wij vonden goed de baan door gemeentewerklieden in orde te laten brengen. Daarin zitten nachturen en Zondags- uren en dat alles moet betaald worden. De heeren hadden echter de keuze, het werk door eigen werklieden te doen verrichten. Dit standpunt werd ingenomen v66r het onge- val. Over alle nunten van de rekening te spreken oordeelde spr. voor de vergadering niet geschikt In het tweede stadium werd door den Raad een groote verantwoordelijkheid op B. en W. pelegd en wij hebben toen gezegd dat er een 2e afrastering gemaakt moest worden, bin- nen den tegenwoordigen ring. De kosten daarvoor bedroegen 2700 en de kooplieden achter de bestuurstafel moeten het met ons eens zijn, dat een dee-1 van die kosten behoo- ren te drukken op degenen ten wiens beboeve ze gemaakt worden. Spr. vond het overigens niet goed, dat vertrouwelijke onderhandelin- gen, over en weer gevoerd, aan het publiek worden prijs gegeven. Dat werpt een ver- keerd licht op de zaak. Door het ongeval zijn groote bezwaren in het midden gebracht voor het houden van motorraces De verant woordelijkheid is gelegd bij- het gemeentebe stuur en door dit alles zijn de kosten voor't houden van motorraces belangrijk vergroot geworden. (Applaus). Mr. J P. Bosman kan zich niet.begrijpen, dat het Dagelijksch Bestuur van de gemeente met de Kennemer Sportclub contractueel is overeengekomen, dat anderen geen concourse hippique op de baan mogen organiseeren. Het is wel eigenaardig en dit doet zeer, dat de eenigen, die hier in de gemeente een con cours-hippique heeft gegeven en dit is onze vereeniging, nu geen concours-hippique mag houden. Wanner er een voorrecht voor het houden van een concours-hippique zou wor den gegeven, dan behoorde dit aan Alcmaria te zijn verleend, doch wij zijn zelfs over dat contract niet gevraagd. Wij hebben de aan- dacht op een concours-hippique gevestigd. Door omstandigheden, ontstaan door den oor- log, rustte ons concours-hippique een paar iaren en B. en W. gaan, zonder ons er fit te kennen een contract met de Kennemer Sport club aan, waarin aan haar alleen het recht wordt gegeven voor het houden van' motorra ces Toch wordt hier verteld, dat B. en W. Alcmaria zoo'n goed hart toedragen. (Ap plaus). Mr J P. Bosman: „Mr. Leesberg zegt zoo'n buitengewoon fatsoenlijk man te zijn en aaarom niet te kunnen goedkeuren, dat de paardenraces schade ondenronden van da motorraces. Het dagelijksch Bestuur heeft m den Raad ook wel eens iets gehoord over de rendabiliteit van het sportpark en Mr. Lees berg had het ook wel eens aangenaam kun nen vinden, dat een ander kwam om ook die .baan te huren, temeer waar die andere was de bevriende vereeniging Alcmaria. Is de ge meente garant voor cle financien van de Ken nemer Sportclub? Spr. kan dan ook het standpunt in deze van B. en W. niet begrij- pen. Wij gevoelen het als de plicht der 'ge meente om zich niet te bemoeien met de finan- cieele resultaten onzer vereeniging, evenmin ;als met die der Kennemer Sportclub. Daar ,zijn verschillende besturen voor en die heb ben een dergelijke voogdij niet noodig. Spr. z,ou als er tijd was, als oud-voorzitter uxen kunnen spreken over de grievende dingen, ons ten doel gevallen, doch zal idt niet doen. Spr. moet evenwel toch even trekken aan de veer, die de heei Gorier zi-ch op zijn hoed p-laatste. Spr. was n.l. de eerste geweest, die met het. plaatsen van een kiosk op het Stationsplein voor den dag was gekomen. Sp-r. heeft twee dingen willen hebben en die bewijzen dat Alcmaria niet alleen gaat in de rich-ting der feestelijkheden. Spr. heeft een eigen' kantoor voor Alcmaria gewild en een schouwburg en had daarmede het aanzien van de 6tad op het oog. De kiosk werd een verschrikkelijke lij- densgeschiedenis en eindelijk is het besluit ge vallen om een bovenkamer in het Waagge- bouw aan Alcmaria af te staan. Wat met de schouwburg gebcurde, zal spr. maar niet op- halen. Spr. wil in verband met de opmerking van den heer Gorier er slechts op wijzen, dat hij eenmaal het voorrecht heeft gehad l*/4 uur in pleno met het gemeentebestuur te ver- gaderen en wel over de schouwburg. Wan- neer spr. ooit ergens bekaaid is afgekomen,, dan is het van die raadszitting. Wij hadden de Bergerhout gevraagd De meerderheid van den Raad zei „neen". Wij vroegen,,Waar dan?" Het antwoord was: „Dat kan ons niet schelen, zoek zelf maar een terrein". Wij kozen het Stationsplein en maakten daarvoor plannen gereed. Ondanks de zeer vriendelijke en welwillende houding van het gemeentebe stuur, bleek ras, dat een motie van den heer van den Bosch verder reikte. Wij zien nu weer hetzelfde De invloed van het raadslid Govers reikte verder dan de welwillendheid van het Dagelijksch Bestuur, en daar ligt voor ons het zwaartepunt. Spr. was er al lang uitgegaan, wanneer hij niet door de vriendelijke verhou- ding van zijn medebestuursleden- was weer- houden, doch nu hebben wij gezegd: „Wii kunnen blij-kbaar toch de goede snaar niet vinden. Laten wij zoo verstandig zijn heen te gaan." Het zal wel aan ons liggen. Ons be sluit staat absoluut vast. Wij kunnen er niet over denken een benoeming aan te nemen. Wij zijn beu" (Applaus.) De voorzitter wees er nog op, dat meenna- len te Aikmaar gelijk met ,,Duindigt" courses werden gehouden. 4 September wordt er al leen in Aikmaar gedraafd. Spr. gelooft dan dat het bestuur van de Kennemer Sport club. wanneer het dit eras tig had gewild, bij de Ned. Harddraverij- en Renvereeniging geen bezwaar zou hebben ontmoet om den datum te veranderen. Spr. zcgde voorts Mr. Leesberg dank voor de vriendelijke woorden aan het adres van het bestuur gericht. maar met Mr. Bosnian was spr. het eens, dat het het gemeentebestuur niet aangaat of er een paar honderd men- schen meer of minder op de draverijen ko- men. Spr. is overtuigd, dat het weinig zou schelen. Over het algemeen worden de drave rijen slechts bezocht door de menschen die eens een tientje wagen. Spr. behoort er ook toe. Spr. was overtuigd, dat wanneer er te- gen de wedders en gokkers maatregelen wer den genomen, er zeer weinig menschen zou den overblijven om de draverijen van de Ken nemer Sportclub te bezoeken. (Krachtig ap plaus). Spr. gunt de Kennemer Sportclub de zeer voordeelige conditien van harte. Spr. zou, als hij Mr. Leesberg was geweest, des- tijds hri: contract ook hebben aangegaan, al is hij overtuigd', dat deze op-dit moment het contract niet zou hebben -geaccepteerd. Spr. is ook voor het nakomen van het contract. Zij moeten 2 keer in de kermisweek draven en dit kunnen zij. Spr. meent evenwel, dat de ge meente niet verder behoeft te gaan. leder die een contract sluit, loopt risico. In de kermis week is bet sportpark 6en dag vrij en spr. oordeelt het de plicht van het Dagelijksch Be stuur, om dien dag in't gemeentebelang pro- ductief te maken. Het is hier meten met twee maten en daardoor belet men ook de inwo- ners honderden guldens te verdienen. (Krach tig applaus). Wethouder Thomsen wenschte alleen de hoofdzaak, n.l. dat hier van de zijde van het Dagelijksch Bestuur een zekere tegenwerkin-g zou zijn, te bespreken. Wie dat meent, dwaalt. Het is mogelijk, dat het gemeentebe stuur iets gedaan heeft, dat beter gedaan had kunnen worden en het is ook mogelijk, dat er andere aanmerkingen zijn. Een gemeentebe stuur, dat alles het beste doet, zou een won der zijn Dit moet men evenwel aannemen, dat het gemeentebestuur en dit geldt voor ieder lid en ook voor het Dagelijksch Be stuur als geheel de vereeniging een goed hart toedraagt. Het heeft ten zeerste waardee- ring voor het bestuur van uwe vereeniging. Spr. is het met den heer Gorier eens, die zei- de: ,,Valt er nog niet eens te praten?" Wij willen redelijk zijn en dan is er ongetwijfeld een oplossing te vinden. Wij moeten elkander willen vinden en daarom betreur ik uw be sluit om af te treden. Van harte hoop ik, dat u op uw besluit wilt terugkomen. (Applaus). Mr. J. P. Bosman„Dat is een apenliefde. die de iongen dooddrukt." Mr. Lcesber-g bleef van meening, dat de goede trouw vordert om in verband met het contract met de Kennemer Sportclub geen da- den te doen die de paardenraces schaden en zoo'n daad zou het houden van motorraces in de kermisweek zijn. Mr. Bosman„Dat is niet in- strijd met het contract." Mr. Leesberg: „Maar wel met moraliteit". Mr. Bcsman: In het onderhoud met het Dagelijksch Bestuur hebben wij verzocht de Kennemer Sportclub voor het dilemma te zet ten dat wij 28 Augustus motorraces gaven of op 4 September. Het Dagelijksch Bestuur leeft die vraag van ons niet gedaan. De hee ren hadden er geen zin in Wij willen niet het nadeel van de Kennemer Sportclub. Wij wil len den breeden weg en wenschen slechts in de kermisweek 6en dag het sportpark na de draverijen van de Kennemer Sportclub. Spr. is overtuigd, dat het antwoord van de Kenne mer Sportclub, wanneer de vraag zoo was overgelegd, anders zou hebben- geluid. De heer Half geloofde niet, dat het gebeurd zou zijn. 4 September was vastgesteld en dat is juist een datum, waarop er in Aikmaar alleen wordt gedraafd. Men dient te begrij- pen, dat wij juist daarom van dien datum geen afstand willen doen. Van de courses op denzelfden dag in meer plaatsen is alleen Den Haag de schuld. De voorzitter concludeerde ten- opzichte van B. en W., dat het dus juist was wat hij gezegd hadDe heeren willen wel, maar kun nen niet Zij moeten rekening houden met te veel stroomingen en omstandigheden. Men heeft de wederzijdsche partijen gehoord. Tot elkander komen wij niet. Mede namens de an deren decide spr. mede, dat zij- er niet over denken aan te blijven. Spr. gaf in overwe- ging 4 andere bestuunsleden te kiezen. De heer Gorier gaf in overweging dit punt van de agenda aan te houden. (Applaus). Spr betoogde, dat de bestuursleden met zorg rnoesten worden gekozen en wilde een onder- linge bespreking, om spoedig een- nieuwe ver gadering bijeen te roepen. (Applaus). Mr J. P. Bosman had nooit achter den kalmen secretaris gedacht, dat hij voor Cesar wilde spelen. Een volgende vergadering wordt hoogstens door den heer Lewijt bijge- woond. Spr. oordeelde het dus beter om in deze vergadering een keuze voor de nieuwe bestuursleden te doen. Voor uitstel gevoelde spreker niets. De heer Trijbetz stelde voor om niet tot stemming over te gaan. Spr. verzocht de warm geloopcn heeren, om hun besluit 14 dagen te overdenken. De heer Gorier verklaarde, dat niets hem meer vreemd was dan voor Cesar te willen spelen. Bij spr. staat het behartigen van de belan- gen van de V. V. V. op den voorgrond-. Spr. is overtuigd, dat men thans geeni 4 mannen- kan kiezen om het bestuur van Alcmaria te vormen. (App-laus). De heer Kater vroeg of het niet was, om, gehoord de besprekingen, aan Kennemer Sportclub toestemming te vra voor het houden van motorraces op 28 gustus. (Applaus). Mr J P. Bosman betoogde, dat de heeren het mis hadden, wanneer zij veronderstelden, dat het testuur boos was. Er is slechts een gees-t van groote apathie over dit bestuur ge komen Ons besluit om heen te gaan- is rijpe- lijk overwogen en staat onherroepelijk vast. Gaat men nu zoo uiteen, dan veiioopt het zaakje Spr. gelooft, dat de heer Gorier mis- schien met voor Cecar wil spelen, maar dan ioch voor Crassus. Het 25-jarig bestaan- van de vereeniging is niet ver meer. Men doet d-us goed niet uiteen te gaan, zonder een nieuw bestuur 'e hebben gekozen. De heer Mooij betreurde het heengaan van dit bestuur, dat Aikmaar 2 prachtdagen be- zorgde, zeer. Spr. gaf in overweging om 11 September races te houden. Er komen men schen genoeg. De voorzitter was overtuigd, dat ook dan het publiek wel zou komen. Het gaat echter om het feit dat wij in de kermisweek noch v66r, noch tusschen, noch nh de draverijen van de Kennemer Sportclub motorraces mo- "mn houden Ook de ontzettend zware condi- tieen vinden wij geen medewerking. Wij wil len een datum, die wij geschikt achten voor Aikmaar en haar burgerij en meenen, dat de zorg van de overheid niet zoover moet gaan als met de Kennemer Sportclub het geval is. Met klem drong spr. er op aan, een nieuw bestuur te kiezen en dit niet te doen in eene vergadering, waarin alleen de heer Gorier aanwezig zal zijn. De heer van Vuure zou gaarne zien, dat het bestuur de bewering, dat het de vereeni ging een goed hart toedraagt, waar maakte door aan te blijven. Den heer Keijsper kwam het, na de laatste uitlating van den voorzitter, voor, dat het bestuur niet vrij uit gaat. Het gaat gelijken op dwingelandij en dat mag in de V. V. V. net heerschen De voorzitter zeide. dat hij overtuigd is, dat er op 11 September genoeg menschen zullen komen. Dan is het bevordering van het vreemdeiingenverkeer om de races op 11 Sep tember te organiseeren. De conclusie is ge- trokken, dat de motorraces in de kermisweek nadeelig zijn voor de draverijen en daarom is het bevordering van het vreemdeiingenver keer om de motorraces op 11 September en niet in de kermisweek te houden. Spr. heeft de conclusie gekregen, dat het bestuur ten op zichte van het Dagelijksch Bestuur der ge meente te pessimistisch gestemd is. Spr. heeft nog al eens besprekingen bijgewoond, waar door hij mocht concludeeren, dat het gemeen tebestuur homogeen is in het behartigen van de belangen van Alcmaria. Wat vroeger ge beurd is, wil spreker buiten beschouwing laten. Waar de vergadering het algemeen gewenscht oordeelde, dat het bestuur aan- bleef, daar waagde spreker het nog eens het bestuur te verzoeken in het belang van de V V V. aan te blijven. (App-laus). De heer van der Sleesen d-rong er bij het bestuur ook op aan om aan te blijven. De heer Trijbetz diende de volgende motie in: „De vergadering, gehoord de besprekin gen naar aanleiding van de ontslagname van het bestuur, besluit de behandeling van dit punt te verda-gen." Deze motie lokte een uitvoerige d'iscussie uit. De heer Trijbetz trok ten slotte, toen hij verriam, dat de aanneming van de motie het gevolg zou hebben, dat de aftredende heeren in een volgende vergadering toch niet zou- rien verschijnen, zijn motie in, waarop de heer Oorter zijn voorstel, om een volgende ver gadering voor het kiezen van vier andere be stuursleden uit te schrijven, weer naar voren 'bracht Nog werd een korte discussie gevoerd tus schen Mr. J. P. Bosman en den heer Thont- sen over de meerdere of mindere welwillend heid van het Dagelijksch Bestuur der ge- m^pn+e tegenover Alcmaria. De heer Weijdeman betoogde nog in krach- tige bewoordingen- dat cen bestuur, dat het voile vertrouwen van de led'en heeft, voor stormcn buitenom niet mag heengaan. De heer Krak deed nog het voorstel om een voorloonig bestuur te kiezen. Ten slotte liet het bestuur rich door dien ,heer Chr. Viaser vennurwea om nog 8 dagen aan- te blijven, aangezien hun particuliere plannen daardoor niet geschaad kunnen wor den. De vergadering voor de bestuumveririieziag werd- bepaald op 17' Augustus^ eveneena in „de Unie". De voorzitter sloot hierop de vergadering INGEKOMEN PERSON EN. J. Broekhuizen, N.H., machinist, Verdron- kenoord 45, Cas-tricum. C. G. J. Eecen N.H., Oudegracht 291, Heiloo. A. Klinlk- hamer, N.H., v. d. Woudestraat 43, Oir- schot. Mr. R. Plate, N.H., griffier Recht- bank, Kennemerstraatweg 28, Bergen A. Bakker-Krijgsman, N.H., dienstbode Noorderkade 44, Z.- en1 N.-Sohermer. G J. Hoogkarspel, N.H., letterzetter, Stuart- straat 48, Zaandam. J. Burger, N.-H Nieuwpoortslaan 100, Heiloo. A. de Hoog, R.K., bouwkundig-opzichter, Verdron- kenoord 38, Enkhuizen. D. van Putten N.H., bouwkundig-opzichter, v. d. Woude straat 83, Enkhuizen. P. F. de Bruijne, R.K., kleermaiker, noodw. Westerweg 12. Vlissingen. D. Ton, N.H., los arbeider le Kanaalstraat 9, Beets. R. Pastor, R.K., sigarenmaker, L-andistraat 45, Amster dam. H. Verdoes, R.K., Nieuwlandersin- gel 65, Bloexnendaal. H. Westers^ N.H. Dahliastraat 1, Nieuwe Pekcla. L. Rep- ko, N.H., schilder, Ropjeskuil 1, Amster dam. C. Brinkman, R.K., dienstbode, Hei looerdijk 44, Schermerhorn. R. Dalstra, O.K., dienstbode, Oudegracht 102^ Leeuwar- den. W. Baltus, R.K., Westdijk 9, Ouden bosch. G. Koch, N.H., Hoogstraat 16 Bolsward. J. G. Jansen, N.H., -kantoor- bediende, Westerweg 56, Amsterdam. A. Prijs, N.H., dienstbode, Spooratraat 34, Harenikarspel. E. M. Netten, R.K., Lan estraat 1'5, den Haag. A. Joosten, N.H. udegracht 5, Zutp-hen. D. Homma N.H., arbeider, le Landdwarsstraat 6, Heer- hugowaard. C. Timmer, R.K., kruide- niersbediende, Groot-Nieuwland 44, den Haag. W. C. Wubben, RJK-, St. Elisa- bethgesticht, liefdezuster, Rotterdam. A C. v. d. Does, R.K., liefdezuster, St. Elisa- bethgesticht, Delft. VERTRQKKEN' PERSONEN A. Naber, R.K., winkeljuffr., Langestraat 16, Utrecht. A. R. Honing, T>.G., piano- onderw., Verdronkenoord 16, Zaandam. H. W. M. Bonnes, N.H., 'bouwkuneTigteeke- naar, Metiusstraat 9, Utrecht. J. Graf, R.K., Scharloo 25, Amsterdam. M. Maar- leveld, N.H., Snaarmanslaan 41, Zaandam L. E. v. Zeben-de Kok, N.-H., Zeglis 44, Dordrecht. D. J. Pustus-Slot, N.H., Over- dies-traat 7, Amsterdam. W. A. Keij, N.H., Kinheimstraat 8, Delft. P. Kalian see, N.H., kantoorbediende, Nieuwesloot 1, Velsen. M. de Groot, N.H., leerl. machi nist, Stuaristraat 48, Uithoorn. A. G. A v. Engeln, R.K., Laat 114, Ajmersfoort. Th. C. M. Mu<Me, R.K., journalist, Breed- straat 31-, Goes. E. de Groot, N.H., dienst bode, Koorstraat 10, Rotterdam. G. Velt- kamp, N.H., bankdirecteur, Costierstraat 19, Veenendaal. D. Heins, R.K., Eikelen bergstraat 23, Enkhuizen. R. Visscher, Ger., sigarenmaker, Uitenboschstr. 17, Kampen. J. Schoonhoven, insp. levens- verzekering Mij., Oudegr. 157, Bergen. Marktberickten. ALKMAARSCH'E EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 10 Aug. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 8.70—/ 11.40 p. 100 KjG. Drielingen 4.10—/ 6.20 per 100 K.G. Andijvie 4.20—/ 8.30 per 100 stuks. Appelen 0.12—/ 0.40 per K.G. Augurken 0.20—/ 1.16 per KG. Bloemkool I 16.30—/ 27.80 per 100 st. Bloemlkool II 4—/ 7 per 100 stuks. Groene kool 5.2Q—f 8.80 per 100 stuks. Kropsla 3.60—/ 7.80 per 100 stuks. Komkommens 7—/ 14 per 100 stuks. Meloenen 0.60—1.05 per stuk. Perziken 0.100.27 per stuk. Peren 0.12:—/ 0.45 per K.G. Postelein 0.45—/ 0.72 per ben. Rabarber 5—/ 8.20 per 100 bos. Roode kool 10.40—/ 12.60 p. 100 KG. Selderie 2.8(X—5.30 per 100 bos. Spinazie 0.92 1.18 per ben. Snij-boonen 0.52—/ 1.05 per KG. Spercieboonen 36—/ 60 per 100 K.G. Tomaten 0.16—/ 0.35 per K.O. Uien 12.60—/ 14.50 per 100 KG. Wortelen 9.90—/ 18.20 per 100 bos, BROEK OP LANGENDIJ-K (Langedij- ker Groentenveiling), 10 Aug. 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort (per 100 st.) 12.70— 26.20, 2e soort 4.20—/ 11.90. Wortelen 7.20—/ 9 per 100 bos. Roode kool 9.20—/ 12.70: 2de soort 2.203.60; Gele kool 9.30—/ 15; Witte kool 1316.70; Aardappelen: Schotsohe muizen 9.90—/ 10.60; School- meesters 9.40-/ 11.10; B-lauwe 10— 10.60; Eigenheimers 6.80—/ 10.10; Drielingen 3.8<K-/ 7.50; Kleine 2.90— 3; Due 9.50f 10; Negentigvoud' 9.70 tot 10.40; Bieten 5.20; Gele nep 16.30 tot 18.60; Drielingen 13.70-/ 14.60; Uien 14.40f 16.90; Slaboonen 32.10 tot 35.80, alles per 100 KG. Aanvoer: 7000 st. bloemkool; 140000 K.G. roode kool 14300 K.G. witte kool; 17775 KG. gele kool; 12750 bos wortelen; 1000 KG. uien; 2550 K.O. gele nep; 47000 K.G. aardappe len; 300 KG. bieten; 200 KG. slaboonen. ZAANDAM, 10 Aug. Veilingvereeniging „De Zaanstreek". Aardappelen 8.80—/ 10.40 p. 100 KG. Drielingen 5—/ 5.40 per 100 KG.; Pos telein 16—88 ct. per ben Peen 1831 ct. per bos; Andijvie 3—/ 8.20 per 100 str.; Sla 4.608 per 100 str.; Augurken1 6 36 ct. per pondKomkommers 2—0 ct. per stuk; Selderie 21034 ct. per bos; Pieter- selie 24 ct. per bos; Dirkjespeer 93415 ct. per pond; Bananen 11—12 ct. per stuk; Slaboonen 2025 ct. per pond; Snijboonen 18—24 ct. per pond; Tomaten 12—'1334 ct. per pond; Bl. pruimen 3452 ct. per pond; Citroenen 6.50 per 100; Gele pruimen 26 tot 40 ct. per pond; Suikerpeer 13—14 et. per pond; Roode kool 21 et. per stuk. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 10 Aug. 1921. 'Heden besteedde men voor: Slaboonen 4.70—/ 6.30; Roode koo! 9.25—/ 13; Witte tool 14-/ 15; Gele kool 17.50; Bloen&ool I 26—/ 45; II 6.50—/ 22.50; Snijboonen 5.10—/ 5.50. WIJDENES, 10 Aug. 1921. Veiling Tuin- dersbelang. Peren 835 ct.Appelen 722 ct.Drui- ven 58—60 ct.; Slaboonen 15—16 ct.; Au gurken 3040 ct., alles per pondSnijboo nen .55102 per 100; Komkominers 810 ct. per stuk. ZW'AAG, 10 Aug. Veiling Bangert en Qmstreken. Bessen 49 ct.; Druiven 62—75 ct.; Fraxn- bozen 61 ct.; Pruimen 3554 ct.; Tomaten 6 ct.; Slaboonen 25—32 ct.; Uien 6—7 ct.; Appelen 5—30 ct.; Peren 548 ct.; Rabar ber 3 ct.; Aardappelen 45 ct.; Perziken 7—13 ct.; Augurken 1537 ct.; Komkom mers 7—13 ct. SGHAGE'N, 11 Aug. Op de heden gehou den markt waien aangevoerd: 24 stieren 160500; 16 gelde koeien magere 250500; 92 gelde'koeien vette 475f 800; 30 kalflkoeien 500—/ 675; 40 nuchtere kalveren 20—/ 40; 37 sdia- pen magere 3545; 260 schapen vette 40—/ 54; 99 lammeren 20—/ 28; 24 varkens magere 40—/ 60; 24 varkens vette 1.10—/ 1.24 per KG.; 140 biggen 18—/ 36; 40 konijmen 0.25—/ 1.50; 187 kippen 1.50—/ 4; 96 KG. boter 2.70—/ 3 per KG.; 8090 klpeieren 12.5014 per 100 stuks; f67 eendeie-, ren 11 per 100. NOORDSGHARWOUDE, 10 Aug. Schotsche muizen 10.20—/ 10.90; Julia 11.30; Duken 1010.70; Schoolmees- ters 9.30f 10.30; Eigenheimers 5.80 tot 9.80: Blauwe aardappelen 8.50— 11.10; Drielingen 3.60—/ 8; Spercie boonen 3033; Snijboonen 29.90; Zilveruien 8.509; Drielingen 10.50 tot 11.40; Nep 25.10—/ 27; Grove uien 11.20—/ 12.30; Drielingen 13—/ 14.90 Nep 15.90—/ 17.10; Gele kool 13— 16; Roode kool 9—/ 12.10; Witte kool 12.6014 alles per 100 KG. Boswortelen 5.80—/ 8.60 per 100 boa. Bloemkool 21.20 per 100 stuks. PURMEREND, 10 Aug. Afslagvereenl- ging „Beemster. Purmerend en Omstr." 1100 zak slaboonen 5.46—/ 7.07 per zak (15 KG.); snijboonen 3—/ 10.80 per zak (15 KG.); peren 0.10—/ 0.75 per KG.; appelen 0.070.95 per KG.; Komkommers 8.30 per 100 stuks; 11676 mand augurken: miadel 0.67, basterd ,f 0.81, stek 0.31, grof fijn 1.59, bommen 0.29 per mand (6 K.G.); roode kool 19.60 per 100 stufks; wortelen 15 per 100 bos; Yt H.L. uien' 3.253.60 per X H.L. Handel vlug. ST A ATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 10 Augustus. 2de klasse 3de lijst. Prijzen van 30, 14 181 513 700 989 1280 1760 1951 2157 2372 2461 2845 3051 3233 3429 3967 4154 4392 4619 4830 5006 5274 5824 6101 6280 6454' 7061 7417 7788 8011 8163 8448 8549 9018 9248 9614 10208 10595 10979 11289 11580 11743 11908 12355 12558 12694 13116 13548 13756 14102 14435 14629 15095 15358 15573 15732 16039 16320 6632 16961 17178 17413 7762 18018 8203 18491 18899 19187 19361 19711 9835 20250 20406 20750 21254 21613 21862 21975 22191 22616 22872 Vorfg met 2 24 298 534 727 1047 1341 1792 1986 2188 2380 2515 2907 3131 3243 3479 4022 4173 4395 4763 4855 5022 5276 5959 6102 6317 6489 7303 7456 7814 8047 8280 8454 8646 9070 9280 9620 10341 10752 11012 11350 11591 11753 12023 12397 12584 12847 13118 13554 13804 14141 14479 14640 15177 15370 15611 15756 16060 16369 16633 16998 17245 17453 17921 18050 18210 18541 18903 19236 19396 19713 19848 20258 20422 20905 2(313 21730 21869 21991 22233 22632 22918 69 322 543 763 1090 1358 1797 2070 2213 2385 2583 2951 3166 3269 3524 4084 4192 4447 4775 4859 5092 5400 5977 6145 6361 6563 7355 7579 7850 8074 8352 8467 8685 9095 9298 9883 10370 10951 11087 11412 11712 11774 12165 12434 12610 12853 13235 13581 13858 14310 14542 14648 15186 15385 15646 15763 16207 16370 16650 17068 17257 17511 17932 18059 18215 18546 18915 19266' 19472 19739 19884 20285 20427 20908 21375 21770 21875 22069 22274 22692 22952 144 329 557 768 1109 1570 1895 2081 2320 2417 2594 2966 3167 3288 3574 4108 4243 4468 4779 4954 5113 5416 6021 6250 6365 6804 7381 7693 7927 8089 8385 8475 8874 9148 9299 9911 10389 10967 11247 11475 11716 11799 12174 12450 12618 12891 13332 13636 13872 14373 14598 14779 15288 15481 15673 15845 16225 16460 16886 17095 17260 17591 17939 18087 18391 18687 19161 19304 19479 19745 20010 20311 20575 20927 21455 21835 21898 22083 22390 22717 22964 168 434 605 833 1121 1572 1910 2087 2334 2421 2691 2984 3178 3322 3604 ,4133 4307 4507 4801 4962 5120 5599 6061 6267 6373 6814 7402 7752 7929 8146 8406 8481 8977 9180 9438 9936 10533 10970 11263 11508 11723 11823 12293 12487 12622 12892 13482 13654 13946 14378 14613 14849 15326 15552 15677 15856 16291 16540 16910 17110 17312 17611 17945 18093 18411 18759 19179 19323 19604 19762 20072 20316 20579 21025 21536 21839 21917 22131 22460 22735 22978 172 505 678 934 1163 1692 1915 2134 2336 2444 2787 2988 3210 3394 3851 4151 4334 4517 4802 4985 5137 5610 6077 6277 6394 6968 7412 7783 7946 8154 8426 8535 9013 9215 9610 10030 10554 10974 11277 11570 11738 11852 12324 12542 12649 13084 13488 13694 14022 14418 14623 14929 15333 15559 15730 15031 16314 1<\550 16954 17138 17359 17621 17963 18123 18449 18794 19185 19358 19706 19780 20137 20389 201703 21163 21609 21843 21930 22134 22564 22799 ave 20270 met J 2000 meet zijn

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6