f la Stadsnieuws Ingezonden Stukken. Telegrammen van heden Marktberlehten. van It Augustus 1921. Opgave van Noordhollandscli Landbouwcredlet. Eoers van heden te Vorige koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 vorgadoring ran do voraoniglng Sohuttaraer kwam o.a. in bcip raking hot too ratal ran da dealing Alkmaar, am by da regoering ta dringen op wettelyke regaling ran alle doer' vaart door Nederland en vrystelling ran da watertollcn in den vorm van bruggelden door de gemeenten gaheven. Verschillende &anw©zi» gen gaven him verontwaardiging ta kennen over de huidige toestanden, nu met de schip» pera naar willekeur wordt gehandeld. De kos< ten vocr de schippera zijn van dien aard, dat zij bijna niet dragelyk zijn; de heffingen wor» den tegenwoordig door bet geheele land sterk willekeurig gedaan. Op voorstel van den voow zitter werd besloten, het verzoek van Alkmaar nu te laten rusten, maar aan het hoofdbeatuur op te dragon, onverwijld maatregelen te nemen, welke er toe kunnen leiden dat aan de bestaan* de toestanden een einde komt AANSCHOUWELUK VOORGESTELD. Dezer dagen stond voor den residentte'rech' ter te Batavia terecht een Europeaan, die een inlander een verzoiing had toegediead. Slacht* offer en beklaagde stonden naast elkander voor de groene tafel, waarachter de rechtvaar« dige landraad pleegt te zetelen. Beklaagde bekende. Hoe hebt gi) het gedaan? vroeg aieuws. gierig als alio reohters, de kadi. Hoe ik het heb gedaan? Wei zoo, ant» woordde het losbandigo heerschap, op hetzelf* de oogenblik ter verduideiyidng den klager op« nieuw een geweddige muilpeer toedienende. Beklaagde keek triomfantelijk, de inlander wist niet hoe hy het had en de residentierech' ter eischte vijf en dertig gulden boete. Aldus het Soer. Handelsblad. Wy vinden het bericht niet erg geloofwaardig. EEN NIEUW LIBERAAL WEEKBLAD. 7 September a.s. zal het eerete nummer verschijnen van een nieuw weekblad, getiteld „De Vrijheid", Algemeen Nededandsch weekblad onder joumalistieke leiding van Mr. J. J van Bolhuis te 's-Gravenhage. Dit weekblad zal in politiek opzicht een vrijzin- nig karakler dragen en ruimschoots aandaeht schenken aan de economische politiek en aan den tocstand van de Nederlandsche Industrie. Tegelijk met de verschijning van- dit n.ieu- we blad, dat zal worden uitgegeven door de N.V. Drukkerij en Uitgevers-Maatschappij ,.De Vlijt" te Arnhern, zullen de weekbladen „De Loods" en „De Nationale" ophouden te verschijnen; het derde vrijzinnige weekblad ,.De Vaderlander" is, zooals bekend, eenige weken geleden reeds opgeheven. NEDERLANDSCHE TENTOONSTEL- LING TE KOPENHAGEN. Men meldt uit Kopenhagen Politiken vemeemt, dat hler het volgende jaar een groote Nederlandsche tentoonstelling zal worden gehouden, waarschynlijk op het ge» heele Tivoli'terrein, welke een beeld zal heb» ben te geven van Nederland's kunnen op het gebied van kunst, nyverheid, kunstnyvenheid, landbouw, enz. Er is dezer dagen een Deensch comit6 opgericht, dat zal helpen by de voorbe« eriding van de tentoonstelling. Het is niet uitgesloten, dat het verwachte be» zoek van Koningin Wilhelmina aan het Deen< sche hof tegelykertyd zal plaats vinden. HENNEN EN HANEN. Men schrijft uit Barneveld: De vraag naar jonge kippen van zuiver Barneveldsch ras neemt steeds toe, terwijl de prijzen tnervan geregeld stijgen Voor „Bar- nevelders'' wordt reeds graag tot 15 per stuk betaald. Daarentegen zijn de jonge witte haantjes bijna onverkoopbaar. Zelfs vond een landbouwer alhier 'smorgens niet min der dan 20 vreemde haantjes tusschen zijn kippen vandelen, welke diertjes ongetwijfeld snachts door een buurman op het erf zijn- losgelaten. KORTE BERICHTEN. Het bestuur van de Ver. voor de Effec- tenhandel) adviseert den leden in September geen beurevacantie te houden, Ten noorden van de batteriji bij Scheve- ningen is gisteren de 16-j arige C. L. bij het baden in zee vcrdromken. Onder voorzitterschap van mr. H. Smeenge, uit Amsterdam, is Donderdagmid- dag te Utrecht de algemeene vergadering van de Schippersvereeniging „Schuttevaer" be- gonnen. UIT WIERINGERWAARD In deze gemeente herscheu de mazelea in vrij sterke mate, in verband waarmede de schoolvacantie een week werd verlengd. De heer L. A. Smelik, onderwijzer al- HeU tegetmaiidera, die hy in de heftigste woor- denwiassding plotaeling met een kwiakalag in de algemeene vroolijkheid weet te deen deelen. Moge zijn opvolger even erastig voor de belangen onzer gemeente op de brea staan als wij dat van mr. Sluis tot dnsverre go- wend zijn geweest Red. Aikm. Grt.) DE WETHOUDERSVERKIEZING. In een gisteravond gehouden diruk bezochte vergadering van de afd. Alkmaar der S. D. A. P. werd met algemeene stemmen besloten, aan de raadsfractie volmacht te verleenen.met een of meer der burgerlijke partijen een over- eenikomst aan te gaan, om bij de totstandko- ming van een compromis, den heer Westerhof als wethouder te helpen verkiiezen. Aan de linksche raadsfracties is een schrij- ven gezonden, waarin bericht wordt over welke punten de fractie een bespreking wenscht, met het verzoek te berichten wat hunnerzijds voor het tot stand brengen van deze overeenkomst gewenscht wordt. SCHOOLTASSGHEN in Leder en Wasdoek L. FRANKENBERG, ALKMAAR. DE GRONDOPHOOGING VAN DE TERRElINEN VOOR ROCHDALE. Naar wij vememen hebben B. en W., na overleg met die commissie voor het gemeente- iijk grondbedrijf, aan de aannjemers van het van de tenrei- werk voor de nen voor hier, is als zoodanig benoemd te den Held'er. Mr. SLUIS HIEEET ONtSLAG GEINOMIEN. Mr. D. Sluis heeft heden ontslag genomen als wethouder dezer gemeente. Hij werd als zoodanig benoemd in de raadsvergadering van 9 September 1/919, tot den eersten Dins- dag van September IMS. De verkiezing ter vervulling van deze vacature moet, ingevol- ge art. 84 der Gemeentewet, plaats hebben binnen 14 dagen, d. i. v66r of op 26 Augus tus a.s. Dientengevolge zal in de op 25 Au gustus a. s. te houden raadsvergadering tot het verkiezen van een nieuwen wethouder worden overgegaan. De te benoemen wet houder treedt af op het tijdstip waarop de- geen m wiens plaats hij is gekomen, moest aftreden. (Art. 82).' (Wij moeten het besluit van mr. Sluis na- tuurlijk eerbiedigen. Het wethouderschap eischt tegenwoordig heel wat tijcT en ingespannen1 arbeid en wanneer een advocaat dien tijd, met het oog op zijn practijk, niet 1 anger kan missen, is het begrijpelijk, dat hij den1 wethouderszetel voor een an der raadslid beschikbaar stelt. Met mr. Sluis gaat een wethouder been, die emstig getracht heeft het belang der ge meente zoo krachtig mogelijk te dienen. Hij was in onderwijszaken doorkneed. Hij heeft bovenal de gemeente belangrijke dien- sten bewezen als voorzitter van de econo mische commissie. Dat hij een man met een eigen overtui- ging was, bewees hij kort geleden nog met zijn van het college afwijkende standpunt inzake het motorraces-vraagstuk. Mr. Sluis, die gelukkig als raadslid voor Alkmaar behouden blijft, is een man met een helder oordeel, slagvaardig in het debat en toch een sympathieke figuur voor zijn de grondophooging Rochdale, bericht, d'at de ophoo- ging van het terrein moet worden voltooid Toen bekend was geworden, dat de minis ter, ook na het ontvangem van de inlichtin- gen over deze aangelegenheid, de gelden voor het bouwen van de 40 woningen door Rochdale, niet beschikbaar wil stellen, is den aannemera gevraagd geworden voor welk bedrag dczen het werk wenschten stop te zet- ten. Er was toen reeds een rekening van een 40.000 gemaa'kt. De aannemers waren bereid die werkzaam heden voor 35000 schadevergoeding te be- eindigen. Het geheele wenk is aangenomen voor 108000. De commissie van het grondbedrijf en deze meening wordt door het college van B. en W. gedeeld, vond het onder deze omstandig- heden wenschelijker om 33000 meer uit te geven en dan een bouwrijp terrein te hebben. Men was van meening, dat te eenigerdjd, hetzij deze, hetzij een andere regeering wel weer een regeling voor het bouwen door wo- ningbouwvereenigingen tot stand zou bren gen. In dat geval zou de gemeete slechts staan voor het renteverlies voor den tijd die er in deze kan verloopen. Mocht deze zienswijze onjuist blijken dan zullen de gronden verkocht worden. DE KAASMAR'KT. De prijzen der kaas gaan bdangrijk om- 50°K G bedroegea bedea 87 h 88 per 'Dit behoeft geen verwondering te wekken aangezien tengevolge der droogte de melk- gift der koeien belangrijk is vennindierd en slechts op een behoorlijk kwantum kan wor den gehouden1 door de dieren in het land met kostbaar bijvoer te voederen, wat in normale zomers niet voorkomt. De boeren mogeni zich toch gelukkig ach- ten met deze prijzen1, die ondanks de bezwa- rem zeker een loonend bedrijf geven. Tal van veehouders staan om andere re- den en evenwel voor groote verliezen. De vetweiders moeten n.I. hun duur inge- kocht vee, tengevolge van de groote afname van het Argentijnsche vleesch in ons land, met groote verliezen verloopen zelfs op de sehapen wordt een 20 per stuk verloren, waarbij dan nog geen cent is voor het weiden van de beesten. Slechts de boeren die de zuivelproductie tot hun hoofdbedrijf hebben gemaafct verkee- ren in gunstige omstandigheden. VERBOUW1NG OPGEDRAGEN. De verbouwing van het perceel aan den Kennemerstraatweg No. 21 alhier tot belas- tingkantoren, is bij onderhandsche aanbeste- ding opgtdragen aan de laagste inschrijvers, de heercn S. Spruit en P. Meijer. CONCERT BERGEN'S HARMONIE, op Zondag 14 Augustus, 'savonds 1% uur, in de Buiten-Societeit. Programma 1. De Rustende Jager- Marsch. M. Schuurman Jr. par. Joh. Beekman Jr. 2. Doux Espoir. Valse. P. Kelsen 3. L'Aurore d'un Beau Jour. Fan- tasie Overture. J. Martin. 4. T :nda de Charmounix. Fantasie sur l'Opera O. Donizetti. 5. Premiere Berline Polka. Louis Billant. P a u z e. 6 Marsche de l'Avenir Ferd. Rousseau. 7 Ontwaakt gij lieve Lente, Fantasie joh. Beekman. 8 D-'ns l?s Bois Polka voor Piston Chr. Muldermans. 0 T n T uvembourgeoise, Ouverture. Jac. Martin. 10. Une Fete d'Ete, Potpourri Populaire A. Kom. KtnrWm hen^den 16 ;aar worden zonder -rr>te:de me* tee^e'ritpri LIGHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 9 01 uur licht op. dabe. De iedeo ran den rand van beheer ziin benoemd tot liquidateuren. DE KWESTIE VAN OPPER-SILEZI8. PARIJS, 12 Augustus. De Oppemte Raad besloot de kwestie van Opper-Silezie aan den Volkerenbond voor te leggen. (Button Da Ofmanu aim: dot dt van de Redac- robriak tmrifci geem- Dat krijgt U nergens, dat is bij niemand anders zoo te koop. Versche blauwe Pruimen 38; Bananen 810; Meloenen 25 (per pond); Rijpe Suikerperen 15; Dirkjesperen 10; Fijn prachtig Handzour 25; Moeszuur 810. De beroemde Spiegelpeer (de meest rood- stovende) 13 enz. enz. enz. Heden nog mooie Snijboonen 30 cent; pracht Slaboonen 25; pracht Andijvie en jonge Worteltjes goedkoop enz. enz. H. SCHIPPER, Ondegracht 12. Tel. 339. Aardappelen prima prima, per zak zeer billijk. LIQUIDATIE. 's-GRAVENCHAGE, 12 Aug. In de Dinsdag gehouden buitengewone alge meene vergadering van aandeelhouders der petroleummaatsch appij Saltereek werd met algemeene stemmen besloten tot liqui- 130 K.G. CHILIS ALP ETER VOOR 58.50. M. de Red. I In uw verslag der vergadering van „Alc- maria", Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelin'genveikeer" alhier, woidt o.m. medegedeeld als door den voorzitter gezegd, dat aan genoamde vereeniging was in reke ning gebracht 130 K.G. Chilisalpeter voor 58.50. Voor mij ligt een noteering van een Kunst- meshandel ter dezer stede met datum 28 Juni 1921 aangevende als prijs voor vrij board of spoor Alkmaar, J K.G., makende dus voor 130 K.O., 'volgens de rekening van Bartje, 27.30. Vergelijilang van deze prijzen hrengt mij tot de volgende vragen Heeft de voorz. van „Alcmaria" rich met zijn mededeeling vergist in opgaaf van kwantum of prija? Of is door of namens die Gemeente aan de Vereeniging „Alcmaria" een hooger bedrag in rekening gebracht als door haar is be taald? Of heeft de Gemeente werkelijk tegen zoo'n buitensporigen prijs gekocht? Het lij'fct mij wel van algemeen belang, dat op deze vragen duidelijk anhvoqrd wordt ge- geven. Is U, M. de Red., dit met mij eens, dan zult U zeker aan de Voorz. van ,^Alo rn aria" of aan den heer Hoek, 'Directeur der Plantsoenen hiervoor wel gelegenheid willen geven. Bij voorbaat dankend. X WlETTELIJME REGELING VAN DE* RECHTSIPOSIITIE EN DE PENSIOMEE- RING VAN WATE!RSCHAPSA'M)BTENA- REN. Den laatsten tijd zijn over deze twee aan- lan'gige Wetsontwerpen, n.I. die van de Rechtspositie en de Pensioneering van Ambte- naren, waaronder ook de Waterschapsamfote- naren vallen, heel wat tongen en pennen in be- weging geweest. Hoch achten wij het niet overbodig, yHfa wensdidijk, enikele punten dier Wetsontwer pen nogmaals n,aar voren en onder de aan daeht van de Waterschapsambtenaren te brenw gen. Hoewel ihet bestaan der Waterschappen en1 'oldens in ons land en vooal in Holland uit vorige eeuwen dagteekent en dus ook het be staan der Watersdiapsa-mbtenaren van oudlen datum is, was het voorheen alsof die Ambte- naneni niet -bestonden, althans buiten den kring der Waterschappen em Polders was mm bestaan/ vrijlwel onbelkend. Pas voor enfcele jaren is daarim eenige ver- andering gekomen, hebben sommige Water- schapsambten aren begrepen, dat-hun belang gelegen' was in „orgamisatier' en1 zijn 'hier en daar in ons land Vereenigimgen en Bonld)en, van Watersch apsambten area opgericht. Dit was dte eerste stap in de goede ridh- ting ep' ofscboon deze Vereenigimgen en Bon- den, uit den aard, hummem gunstigen invloed slechts plaatselijk deden gelden, gaf het toch meerdere bekendheid aan hun bestaan en hebben zij, behalve andere invloeden, zeker 'n steeotje er toe bijgedragen, d'at de Staatscom- missie in haar ontwerp-wet op de Rechtsposi tie ook de Waterschapsambtenaren heeft ge- noemdi, wat door de Regeering is overgeno- men. Het is niet onze bedoeling hier de voordee- en dezer Wet op te somtnen of uit een cri- isdi oogpunt befceiken de gebrdken, die ddit ont- werp aankleven, uit te spinnen, alleem willen wij in de eerste plaats met waardeering op het verblijvend teit wijizen? dat de Water schapsambtenaren wier positie thams nog ge- heel rechteloos is, en' wier wel en wee geheel !>erust in handen hummer Besturen, in meer genoemid1 ontwerp zijn opgenomen en in de tweede plaats, dat thans meer dan ooit te vo ren1 het wel begrepen belang ran iederem Ambtenaar, dus ook die der Waterschaps ambtenaren mode brengt, dat hij' zich aan- sluit bij een Bond of Vereeniging. Wanneer hij dit nalaat, blijft hij ah een en op zichzelf staan als in den vroegercn toestand. Hij kan als zoodanig van de hern in de Wet toege- kende rechiten1 geen' gebruik maken, terwijl in het tegenovergesteld'e geval zijne organisatie voor zijne belangen zal opkomen en daar- over met de Overheid overleg kan Hoezeer aansluiting voor.de Waterschaps ambtenaren thans moodig is zullen wiji trach- ten in het volgende nog nader aan te toomen. Hiervoor noemden wij het een verblijdend feit, dat de Waterschapsambtenaren' onder de Wet op de Rechtspositie vallen, van nog groo- ter beteekenis is het naar wij meeneni, dat de ze Ambtenaren met name zijn genoemd in de ontwerp-wet, Pensioonregeling voor de Ambtenaren en hunne Weduwen en Weezen. Zoodira dit Ontwerp tot Wet is verheven, hebben alle Waterschapsambtenaren en even- tueel hunne Weduwen en Weezen; recht op pensioen. Dit recht zal door velen, die waarschijmlijk nooit geloofdl hebben, dat hunne illusien op dit punt ooit verwezenlijkt zouden worden, danfcbaar worden aamvaard. Voor de thans niet pensioengerecihtigden moet het eene groo te geruststelling zijn, te wetem op den ouden dag voor gebrefk gevrijwaard te zijn, of bij on- verhoopt vroeger overlijden, hunne weduwen en kinderen niet in kommervolle omstandig heden te moeten adhterlaten. In gewone gevallen kan men op 65-jarigen leeftijd gepensioneerd worden. Het pensioen bedraagt voor elk jaar na de inwerk^tre- ding der Wet 2 pet. van het gemiddelde trac- tement over de laatste 3 jaren genoten met een minimum van 30 pet. en tot een mJBcimum van 70 pel. van dat bedrag. Voor dit pensioen behoeft door den1 betrok- ken beambte niet te worden gestort, want vanaf het tijdstip der inwerkingtreding der Wet zijn de Besturen der Waterschappen en Polders jaarlijks eene bij de Wet genoemde bijdrage verschuldigd aan het Pensioenfonds voor het pensioen van hun ambtenaren. Dit is voor de Waterschapsambtenaren een enorme vooruitgang, als men bedenkt, dat slechts een zeer klein aantal onder hen op het oogenblik pensioengerechtigd is. Deze voor uitgang heeft echter alleen voor een klein deel, n.1 voor de jongere en pas aangestelde Waterschapsambtenaren die groote beteeke nis, voor de oudere Ambtenaren met een aan tal dienstjaren, verreweg het grootste deel, ziet hit er zooals hier verder zal worden aangetoond, minder schitterend uit. Uit de gegevens waarover wij momenteel beschikken, blijkt, dat het corps Waterschaps ambtenaren ten opzichte van pensioneering op het oogenblik in drieen kan worden ge- splitst, n.I. een deel en wel het grootste n.I. pl.m. 69 pet. dat nu nog niet de minste aan- spraak op pensioen kan maken, een ander deel, dat wel pensioengerechtigd is en daar- voor jaarlijks stort en wel het kleinste deel n.I. pi m 12 pet., terwijl het ovtrige n.L pl.m. 19 pot. een premievrij pensioen is toegekend. Laatstgenoemden verkeeren dus in het gun- stigste geval en tot zekere hoogte 'brengen wij gaarae een eeresaluut aan de Besturen van en1 Polders, die dat premie- Ambtenaren, die storting betaalden to den1 vornr van1 lager genoten salaris, dan aan an dere Ambtenaren to gelijksoortige betrekkto- geni is toegekend Vanaf heft tijdstip van inwerkingtreding der Wet zijn nu wel alle Waterschapsambte naren premievrij1 ht Waterschappen en forcers or annere pi rechtelijke lichamen doorgebraoht, tellen' la ter- bij( de pensioneering niet mede, tenzij diit aantal' dienstjaren to1 zijn geheel door de Be sturen van1 Waterschappen1 en Polders, waar bij, betrokken Ambtenaren in dienst zijn of waren, wordt togekocht. Wordt tot dien to- koop overgegaan, dan is aan die Besturen de bevoegdheid toegekend 1/4 van het bedrag van den tokoop op den betrokken Ambtenaar te verhalen in de 10 eeratvolgende jaren n.I. elk jaar 1/10. Het behoeft zeker geen nader betoog, dat dit laatste voor Ambtenaren met 10 tot 40 en meer dienstjaren- een zeer, zeer bezwarende bepaling is. Het wil ons vooikomen, dat de bepalingen omtrent inkoop to de ontwerp-wet zijn opge nomen om de gelegenheid te openen enikele tijdelijke dienstjaren te kunnen tokoopen, maar dat de Wetgever niet heeft gedacht, dat ;evallen' van inkoop van meer dan 40 dienst- aren zicih zouden kunnen voordoen. Door het Comite van Neutraal Overheids- personeel is ta request aan1 de Tweede Kamer der Staten Generaal o.m. verzocht om het op de betrokken Almbtenaen' te verhalen 1/4 ge- deelte genoeInd, to art. 129 der Wet te vermin- deren tot op 1 /8 gedeelte. 'Mlaar zelfs al zou deze gevraagde wijzl- ging in de Wet worden aangehracht, dan toch zou bedoelde bijdrage van de oudere Water schapsambtenaren met hun groot aantal dienstjaren een te groot offer vragen, wat voor velen1 niet te betalen- zal zijn. Van meer bevoegde zijde zullen de leden van de Tweede Kamer op deze bezwarende bepa lingen in de Wet vriji zeker worden gewezen, dcch er kan nog meer gedaan worden. to de Wet wordt het bedrag van1 den takoop van het aantal dienstjaren niet vastgelega, maar zal later biji maatregel van inwendig Bestuur worden- bepaald. Het is dus voor de Waterschapsambtenaren nog niet te laat om in deze voor nunne be langen op te komen en het daarheen te leiden. le. dat het btdrag van den inkoop van het aantal dienstjaren niet te hoog wordt ge- steld, opdat de Ambtenaren, op wie een ge deelte daarvan zal worden verhaald, niet te veel worden getroffen 2e dat de Ambtenaren, die nu reeds pre mievrij pensioen gerechtigd zijn, ok van de bijdrage voor inkoop worden vrijgesteld. Aan de Ambtenaren, die reeds jaarlijks voor hun pensioen hebben gestort, worden dez stortingen ingevolge de bepalingen der Wet in mindering gebracht van het door hen bij te dragen gedeelte voor ioknop. De eenige weg voor de Watehpcsra De eenige weg voor de Waterschapsambte naren om deze gunstige bepailngen opgeno men te ki ijgen in de maatregel van inwendig Bestuur, is naar onze meening, zich te doen vertegenwoordigen i nde Centrale Commissie van Georganiseerd Overleg. Het ligt aan den Watersch apsambtenaar zelf te beoordeelen of hij aan zich zelf, zijne verplicnt is, niet vrouw en kinderen al of daartoe mede te werken De hiervoor genoemde belangen hebben alle Waterschapsambtenaren gemeen en1 deze zijn van te groot belang, om niet de kletoere en persoonlijke overwegingen, die hen tot he den wcerhielden als lid toe te treden, op zijde te zetten en zich bij deze of gene Vereeniging of Bond van Waterschapsambtenaren aan te sluiten Wanneer dit goed begrepen wordt, zal nie mand langer aarzelen zich als lid aan te melr den, want door organisatie alleen kan hij zijne belangen door zijne vertegenwoordigers in de Cent ride Commissie van Georganiseerd Overleg dolh bepleiten. edere Waterschaps- ambtenaar, hetzij hoog of laag to rang, die met ons wil medewerken het hiervoor uiteen- gezette doel te bereiken, wordt uiitgenoodigd hiervan onder duidelijke opgave van naam, woonplaats, betrekking, benevens van het aantal dienstjaren sedert zijn 18en jaar bij Waterschap, Polder of ander publiekrechtelijk lichaam doorgebracht. v66r 31 Augustus e.k. kennis te geven aan den ecretaris van den Bond, v. d. Vinnestraat 21r, te aarlem. De reeds bestaande Vereenigingen en Bon- den van Waterschapsambtenaren kunnen elk voor z'ch bij een der richtingen van de Cen trale Commissie van Georganiseerd Overleg aansluiten, maar terecht is er nog onlangs gezegd de plaatselijke of categorale organisaties hebben hun tijd gehad'. Wil men in het onderhavig geval het meest mogelijke succes bereiken, dan dienen ook deze organisaties zich te vereenigen. Hoe grooter het aantal leden is, dat geza- menlijk voor dezelfde belangen pleit, des te kleiner wordt de kans van n i e t te zullen sla- gen. Het Bestuur v. d. Bond van Ambtenaren bij de Waterschappen in Zuid- en NoordLHolland, M 1. VAN HEUMEN, Voorzitter. P. KLOK, Secretaris Haarlem, Augustus 1921 ALKMAAR, 12 Aug. 1921. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aangevoerd 2392 hectoliters. Tarwe 18f 19; Rogge 17—/ 19; (Ontvangen per draadlooze telefoon.) JM. STAATSLEENINGEN. i NederL 'IS BANBUNSTELLINGEN. KoL Bank Indische Bank Handel MpR. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde OKefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel eonun. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Votatenl. Dito action* Compania Poerworedjo Bodjong- PETROLSUf Orion Dordtscha Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber NederL Rubber Intercontin. Rpbber Kolonlgie Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SGHEEPVAARTEN. Oude Vaart Seheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot H6H. Stoombeot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine Dref. TABAKKEN. Oude Daji Senembah Medan Dell Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Unian pacific 94'Via 138 1394 160 34«/s 94J 406 2864 161 136 II 63/8 1231/4 142 44 447 156* *82 97* 50 10 50 751/a 173 216 1218/4 681/4 1161/4 119 86 13* 581/4 340 418 312 345 100 251.8 150* PROLONGAT1E vorige koers 41/4 heden 4 pCt. WISSELKOERSEN. Vodibem koers - 94 s/i« - 138 139* 137-8* 159 136*-8* 34-5 34* 35* 35 35 93* - 398 280-5 116 403 280-5 159) 136 118 122 403 282-3 160 137) 122* 403 159* 137 122 402* 282-4 159) 122* 44 450 158 480 44 161 481 450 164) 483* 451* 165* 486) 451* 164* 486) 96 96* 49 95* - 121* 216 121* 121*8/4 121) 1158/4 349. 418 312 350 100 25 150 Berlljn Brussel Louden New-York Parljs VCeenen ZwitserlanO Vorige koers. 3 96* 24 47* 11 768/4 3 208/4 25.25 0.42 54 25 op hedeu 3.90-3.92 l/j 24 38-24.43 11 7612,— 11.771/, 3.211/4— 25.12-25,18 0 40 -0.41 54.25-45.30 VREEMD BANKPAPIER. Onitsch Bankpapier 1 rood) 4 05 3.99-4.02 "osi't.r Bankpapier (ongestempeld) 0.30 0 33—0.35 Idem (gestempeid) 0.45 0.34—0.361/,

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2