De grootste publiciteit wordt bereikt door te adverteeren in: mmmm a a a 0 a a a Indira gezond, toltJt gezond/ Buitenland Rechtszaken ITiinst en Wetenschappen Ingezonden stukken. Boekaankwidiging Marktbericbten. Zeetfldingen Zutphensche Courant Provlnc. Noordbr. en 'sHertogenb. Courant Alkmaarsche Courant Provincial© Gronlnger Courant Schledamsche Courant Dordrechtsche Courant Leldsch Dagblad - Deutsche Courant - Mlddelbnrgsehe Courant Dagblad van Gouda Provlnclale Overljss. en Zwolsche Courant Oprechte Haarlemsche Courant Leeuwarder Courant Prov. Geldersche en Ntjmeegsche Courant Arnhemsche Courant Provlnclale Drentsche en Asser Courant Maak geen gewoonte van het gebruiken van geneesmiddelen. Ala gij ziek zijt, hebt gij waarschijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij weder gezond zijt, dierat gij met het gebruik op te houden. Zorgzame ge- woonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, verkwikkende slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijnse- len van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen ge- woonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's mor- gens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt giji blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine bewolkt, zanderig of brandend? Ge- schiedt de loozing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumatisch, voor- al bij. vochtig weder? Zijt gij moedeloos, al- tijd vermoeid, zonder lust en wilskracht? wordt gij duizelig na een poos gestaan te hebben? Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias? Als gij „ja" moet antwoorden op een1 van deze vragen, is het bepaald noodig, om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij met beter doen dan ommidddl'lijk te begin- nen met Foster's Rugpijn Nierem Pillen'. Te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop Slothouber h 1.75 per doos. ten; in 19'17 werd daartoe een: oommissie be- noemdi, die in Augustus 1Q<1Q haar verslag uiibracht. In Jluni 1920 werden de wetsont- werpen bij, de Tweede Kamer ingediend, in Februari 1921 etodelijk verscheen het voor- loopig verslag en kortentijd d'aarna ook de memorie van antwoordi. Intussdhen zijtn reeds vele in den dienst ver- grijsde landsdienaren met een schamelpensi- oentje in dezen abnormalen'tijd in den waren zins des woords „op straat gezet." Het wordt daarom meer dan tijd: dat de hiergemoemde wetsontwerpen onverwijld in behandeling worden genomen, opdat zij al- thans in dit jaar nog in het Staatsblad kun- neni verschijnien. Op eenige belanigrijke aangelegenhed'en, deze wetsontwerpen betreffende, widen wij nog even de aandacht vesMgen. Nu de salarissen: van de militairem m:eer in overeenstemming zijn gebracht met die van de burgerrijksambtenaren, is het een billijke eisch, dat ook de pensioenen zooveel mogelijk met elkaar overeen kornen. Dit is met de toge- diende militaire pensioenwetiten niet het geval. De pensioenwetten voor die burgerrijfcsamib- tenaren zien er heel! wat voordeetiger uit, dit feldt in het bijzonder voor wat betreft het be- alen van het voile pensioenbedrag. Aan het militaire personeel wordt als regel reeds pen- sioen verleend op 56-j arigen, aan den rijks- ambtenaar echter eerst op 65-jarigen leeftijd. Wit een militate derhalve het voile pensi oenbedrag bereiken, dan moet hij al op 16-ja- rigen leeftijd in dienst zijn getreden. De rijks- ambtenaar lean negen jaar langer provitee- ren( van' zijin voile maximum salaris. Om1 dus eenige gelijkstelling te betrachten, zal het noodig zijn, of den leeftijd van pensi- aneering te brengen op 65 jaar, of te bepalen, dat bij onitslag op 56-jarigen leeftijd het voile pensioenbedrag 70 wordt gegeven. Ten aanzien van hen die voor 1921 zijn ge. penstoneerd zal men gumstiger bepalingen in het leven dienen, te roepen. Zij toch zullen, wanneer ziji zullen worden gepensionneerd ingevolge de nieuwe wet, aan pensioen ontvan- gen 70 van het vroeger genoten salaris. De salarissen van het militaire personeel zijn met ingang van 1 Januari 1920 belangrijk verbe- terd en toan meer in overeenstemming ge bracht met die van de rijksambtenaren. Verleent men hen derhalve het pensipen naar den maatstaf van de vroegere salarissen, dan zal dit zeer weinig verschiHem, in vele ge- vallen gelijk of minder ziin. dan bet met 40 verhoogdie pensioen, hetwelk hen volgens de oude pensioenwet is tocgekend. 'De wenschelijkheid springt dus duidelijk in het oog, dat men voor de hier bedoelde cate goric militairen het pensioen opnieuw vast- stelt naar een salaris, dat door hen zou zijn genoten indien ziji op 1 Januari 1921 waren gepensionneerd. Onder deze gewezen mili tairen' wordt bittere ellende geleden. Wij heb ben in het vorenstiaande slechis enkele voorn a- me grieven ten aanzien van de nieuwe militai re pensioenwetten naar voren gebracht, opdat onze Vollks-vertegenwoordiging alsnog met een en andier bij de beoordceling kan rekening houden. Binnenkort zullen1 wij nog enkele an- dere bepaligen onder het mes nemen, en dan tevens over het Ontwerp-weduwenwet voor de militairen eeni beschouwing geven. DE WONINGBOUW. De ministers van Arbeid en van Financien maken een regeling bekend betreffende de uit- betalingen in zake den bouw met premie en hypotheek en de voorschotten, welke regeling in het kort hieropneerkomt: Op naam van den heer K. Th. G. Lange, chef van de afd. Comptabiliteit van het depar- tement van Arbeid, wordt een giro-rekening geopend. Wekelijks des Woensddags wordt in de „St.-Ct." eene beschikking gepu- bliceerd, waarbij de verschillende. gedurende de afgeloopen week aangevraagde bedragen zooveel mogelijk beschikbaar worden gesteld. Een overdruk van die beschikking zal aan de betrokken gemeentebesturen worden toegezon- den. Gelijktijdig met die verzending zal dan van vorenbedoelde giro-rekening op de giro- rekening van de betrokken gemeente een be- drag worden overgeschreven, overeenkomstig het totaal-bedrag der ten behoeve van die ge meente beschikbaar gestelde bijdragen of ge- deelten daarvan. Het behoeft geen betoog, dat het in verband daarmede zeer gewenscht is, dat alle betrokken gemeentebesturen eene gi ro-rekening hebben. Mochten enkele gemeen- ten tegen het nemen van zoo'n rekening over- wegend bezwaar hebben, dan zal de uitbeta- ling natuurlijk bij assignatie plaats kunnen vinden. Aanvragen om uitbetaling van premien kunnen intijds, doch ten hoogste twee weken van te voren, door het gemeentebestuur ge- schieden aan het dep. van Arbeid. Bij een eenigszins groot plan, dat niet in zijn geheel in eens aangevangen of afgewerkt wordt, zal uitbetaling van een evenredig deel van elken termijn kunnen worden aangevraagd. Het bouwaediet zal in het algemeen per perceel ten hoogste in zerea adit tennijnen worden betaalbaar besteld. Aanvragen om uitbetaling der termijnen van het bouwere- diet kunnen intijds, doch ten hoogste twee weken van te voren, door het gemeentebestuur geschieden aan het departement van Finan cien (afd. Generale Thesaurie (bureau Wo- ningbouw). Van het tijdstip waarop de woningen ge- schat moeten worden zal het gemeentebe stuur tijdig kennis hebben te geven aan het departement van Financien, met mededeeling van het percentage, hetwelk het bereid is als hypotheek te verstrekken. SNIJBOONEN. Men meldt uit Sappemeer aan het N. v. d. D., dat tot veier verrassdng er eenige handel is gekomen in de oude gezouten snijboonen. Veel van den yoorraad van voor enkele ja- ren, die waardeloos was, is vemietigd en vele zouters en kleine 'handedaren zijn dood- arm gewiorden, maar toch zijn nog belangrij- ke hoeveelheden, inder,tijd voor ongeveer 1 per vat en lager verkocht, bewaard en gere- geld bijgezouten. Men vertelt ops van een handelaar, die 3000 vaten tegen. dien prijs kochT en die ze thans van de hand kan doen voor ongeveer 8.per fust. Een zoet winstje dus van on geveer 20,000. Maar verscheidenen willen: tegen dien prijs geen zaken doen en hopen op hooge prijzen, vooral ook met het groote gebrek aan voedsel in het buirenland. KORTE BERICHTEN. Dezer dagen ontvimgen 77 leden van de Kamper emai'llefabrieken te Kampen van hun- ne directie een geschenk, omdat zij een kwart eeuw aan de fabriek werkzaam waren. 'Enke le jaren geleden: werd een soortgelijke onder- scheiding aan ruim dertig leden van het per soneel toegekend'. Te Zelhem ('Geld.) is dezer dagen een verieden jaar voor f 8000 gebouwd hu'is ver kocht voor nog geen 4000. Als het overal eens op die manier ging, zou er een' betere tijd1 voor de huurders aanbreken. Te Kerkrade is Zaterdagmfddag een mijPwerker in het open veld door den bliksem getroffen en gedood'. HET INTERN1 ATIONAAL VREDES- CONGRES. Het intemationaal vredescongres dlat te Luxemburg bijeen was, heeft zijn zittingen opgehevm, na te hebben gestemd' over de ver schillende resoluties. Een dezer mloties juicht het initatief van president Handing toe om een ontwapeningsconferentie bijeen' te roe pen er aan toevoegende, dat de algeheele oot- wapening slechts zal kunnen wordbn bewerk- steliilgd door een bond van volken,, welke alle beSdhaafde Volken der werdd omvat. Boven- dien wordt er in de motie op aanged'rongm, dat in afwachiting van1 de besluiiteni der Wadhingtonsrfie conferentie de vlootbouw geheel zal worden uitgesteld en dlat als eer- ste stap op den weg der ontwapening te land de legers der andere landen minstens zullen worden beperkt in d'e mate, welke door he4- verdrag van Versailles aan Duiltschland is opgelegd. Alle voorstellen, welke door de pro- paganda-commissie werd&i ingediend, zijn aangenomen, evenals die der commiissie voor opvoeding en sociale en economisdhe studien Het volgende congres zal te Londen' plaats hebben. SINEEUW I'N! ZUrD-AFRIKA. Een vertraagd telegram1 uit Kiaapstadl meldt, dat in Transvaal! en Oranjevrijstaat, bene- vens in een gedeeltie van de Kaapprovincie een voor het land buitengewone koude heerscht. De barometer is er aanmerkelijk beneden het vriespunit gedaaTd. De berg Ingeli (biji de grens van Griqua- land met Pondoland) hiedt een: zeldzaam schouwspel. 'De helling van den: berg is n.l. over een uitgestrektheid van ongeveer 20 mij- len met een dikke sneeuwliaag overdekt. EEN 'NIEHW SOORT LNB'REKEIR. Mlen: seint uit New-Yonk aan d'e „Daily Mail" dat de politie den laatsen tijd1 doende is om de hand te le'ggen op een inbreker, die niet uitgaat om' te stelen, doch er alleen ge- noegen in vindt in het huis, dat hi} met zijn bezoek „vereert", den boel kort en fclein te slaan. Nog onlangs vond de politie een raam open van een: villa, ingericht door een jong echtpaar dat op de huwelijksreis was. Men vond alle sieraden stukgeslagen, ook ikristal en aardewefk, alsmede meuibels, sehilderijen, enz. In de tapijten had1 men moedwillig gaat- jes gebrand. Niets was echter gestolen. DE GROOTE ROSCHBRA'ND IN SILEZIe. iDe groote boschhrand in het district Pszcy- ne bij Nikulowice, Liota, Kiszowieg en Orki is ten' deele gebluscht. Men heeft geconsta- teerd, dat de brand gesticht was door de Or- gescb. Twintig soldaten van de Orgesch zijn gearresteerd en hebben bekend, dat zij order hadden gekregen boschbranden op den rech- teroever van de Oder te stichten1. De Duitsche bladten „Volkswille" en ,.0'berschlesischer Ku- rier" erkenneni, dat de orand is aangesticht. Er zijn ongeveer 2500 morgens afgebrand in de buurt van, Zawodzie en Rybnik. De brand maakt het treinverkeer biji Rabowni'a onmoge- lijk. Er is een' d'oip verwoest. De Duitsche bla- den constateeren, dat dit de grootste brand! in Opper-Silezie is in Men jaren. DE VE'RLORElN DOGHTER. Een gewezen spoorwegbeamibte te Phila delphia heeft 30 jaren lang naar zijn doch- ter gezocht, om haar te zeggem, dat zij 90.000 dollar heeft geeerfd van haar groot- vader. Hij, had het land het laatst gezien, toen zij zes maanden oud1 was. Thans heeft hij haar terug gevonden als moeder van vijf binderen. Toen haar moeder een half jaar na haar geboorte stierf, vertrouwde de vader het kind toe aan de zorgen zijner zuster. Spoedig daarop verhuisde hij naar Missouri, terwijl zijn zuster met het kind naar Texas vertrok, daarna naar Illinois en ten slotte naar Bir mingham, in den staat Alabama. Daar werd het kind groot en trouwde. In. 1889 het meisje was toen juist een jaar oud stierf de grootvader, die haar zijn geheele vesrmogen naliet. Haar vader die het kind uit het oog had verloren, pl'aat- ste herhaaldelijk advertenties in de bladen, om haar verblijfplaats te ontdekken. Sedert 1890 heeft hi} ledere week geadverteerd, steeds echter zonder succes, doch vorige week ontving hij een brief van een vroegeren vriend, die hem mededeelde, waar zijn d'och- ter zidh bevond. Deze vriend had de laatste van de ruim 1600 adVertenties gelezen AUTOBA'NDIETEN IN NEW YORK. In het hartje van New York, voor de Ford- fabriek, hebben auto-bandieten een] brutalen aansliag gepleegd. De betaalmeester van- die Ford1 maatschappij, keerde met 2000 dollar van de bank terug onder escorts van twee re- ohercheurs. Toen zij voor de fabriek stil hid den, reedis tegelijk een1 andere auto voor, waarin vier mannen, die revolvers op den be- taalmeester richtten. Deze sloeg geen adit op hun bevel en sphong op het trottoir. Een sal vo klonk; de betaalmeester ontkwam onge- dleerd, maar zijn twee metgezellen waren op slag doo'd. De bandieten werdten in 'n Snellen auto ach- tervoigd. Achttien mijlen van Memphis reden zij een landeliike laani in. De politie-auto stoof vooruit en kreeg een Haiding kogels van eenige burgers, die de politie voor de misdadi- gers aanzagen. Een politie-luitenant werd' ge dlood en drie andere zwaar gewond. Alle n.i- sporingen naar de auto-bandieten zijn ver- geefSdh geweest. GEMOEiDELI'JK. Het gaat voor den Weenschen strafrechter vaak gemoedelij'k toe. De vorige week stond Katherine Jaux te- recht. Er was tegen haar een klacht wegens eertaantasting ingediend1 dioor1 een andere vrouw, Katherine had namelijk aan' kennis- sen vertddi, dat die andere vrouw wel de straat opging om er met heeren kenniis te ma ken. Door den rechiter ondlenvraagd, ant- woordde Katherine. dlat ze «nkel vender ver- teld had, wat men haar varteld had'. Er werd over het gedrag van- die andere vrouw heel veel gesproken, zei ze. Maar wist je ook o<f er iets van waar was, vroeg de reehter. Neen, zei Katherine. Dan mag je zoo iets ook niet verdler ver- tellen. Nu zal ik je een hechteniisstraf moeten o,pleggen, zei de reehter. Als ik tot gevangenzetting veroordeeld word, beneem ik mi} onmiddellijk het leven, riep Katherine uit. Nu, zei de reehter, er zijn wdl eenige verzachtende omstandighedenIk veroordeel je dan maar tot een geldlboete van1 300 kro nen. Ik dank u zeer, dlat u mi} het leven ge- red hebt, Edelacbtbane, dloor mi} niet tot hech- ten'is te veroordeelen. Maar een boete van 300 kronen is mij werkelij'k te hoog. Wat zijn nu driehonderd kronen, ant- woordlde de reehter. Dat zijn maar drie vre- deskronen. Dat is eilgenlijk waar, gaf Katherine toe. Ik betaal de dirie kronen ARRONDISSEMENTbRECHTBANK. Zitting van 16 Augustus. Uitspraken. Arie S., metaaldraaier ,te Alkmaar, gedeti- neerd, werd ter zalke feitelijke aanranding der eerbaarheid1, bedloeld in art. 246 W. v. S., veroordeeld tot 6 maanden gev. voorwaardle- lijk met een proeftijd van: 3 jaar, zultos ten aanzien van de opgelegde straf op de- navol- gende gronden overwegende dat de rechtbank zich niet ver- eenigt met het oordeel van den raadsman van beklaagde, mhoudende,.dat aan beklaagde diens misdrijf niet zou kunnen worden toege- rekendi, zoodat hi} als niet strafbaar zonder meer aan de maatschappi} zou moeten; worden teruggevem; overwegende dat de Rechtbank integenideel van oordeel i's, that beklaagde, hoewel niet ge heel normaal, toch als toerekenbaar moet wor den beschouwd en dat in verband met den zeer emstigen en voor derden zeer gevaarl'ij- ken aard van1 het gepleegde misiMjf, alle m'aatregelen moeten genomen worden om het plegen van dergelijke misdrijven door be klaagde in het vervolg op zoo afdoend moge- lijke wijze te vooricomen overwegende dlat een gevangeni'sstraf zon der meer, die zou medebrengen dat bekl. na betrefekelijk niet langen tijd weer als volko- men vrij man, Zonder eenig toezicht in de maatschappij zou terug kamen, in dezen een aan de Rechtbank onvold'oende beveiliging voor die M'aatschappi} toeschijnt; overwegende dat de Rechtbank zich volfco- men vereenigt met het oordeel van dien' des- kunidige, dat het mogelijk zal zijn, dezen stel- lig niet in alle opziGhten geheel nortnalen man door een langdurige psycWatrische be handeling niet onbelanigrijk te verbeteren; overwegende dat het derhalve de Recht bank nuttig voorkomt bekl. een voorw. ver- oordeeling met voorwaarde van psycMatri- sche behandeling op te leggen, terwijl boven- dien door een> d'rie-jarig toezicht van d'ien psy chiater en van het genootsdiap tot zed', verbe- tering dter gevangenen en door de voortduren- de bedreiging van de voorwaaxdelijke opge legde gevangenisstraf gedluxende langen tijd zoo sterk mogelijk waatborgen tegen herha- ling van het misdrijf worden verkregen, ter wijl de mogelijfcheid ontstaat, dat beklaagde op die wijze voor altijd van de neiging om Soortgelijke handelimgen te plegen zal worden bevrijd'; veroordeelt hem deswege tot een gevange nisstraf voor den tijd van 6 maanden. Be- veel't dlat die straf niet zal worden onder- gaan, ten zij dat de Rechtbank later anders moCht gel'asten op grond, dat de veroordeel- de zich v66r het einde van een proeftijd van 3 jaar aan een strafbaar feit 'heeft samldlig gemaakt 6f de navolgende bijzondere voor waarde niet 'is nagek'omen. Stelit als bijz. voorwaarde, dat bekl. zich onmiddellijk, n,adat hem de to art. 14e W. t. Strafr. bedoelde kennisigevtog zal zijn bere- kend, stelle onder de behandeling van een psychiater en zidh zal laten behandeien zoo- lang deze zulks noodig zal achten en dat hij zich houden, zal aan de voorsdhriften voor zoover die niet zijn godsdienstige of staat- kundige vrijheid beperken hem te geven door dien psychiater en door de hiervoren ge- melde afdeeling van het genootsdhap tot zed1, verbetering der gevangenen. MUZIEK. Van Melchert Schuurman Jr. ligt al eenigen tijd een „Wiegeliedje" op aankondi- ging te wactaten. S. heeft het geschreven voor viool, violon- cel en klavier. De melodie wordt grooten- deels beheerscht door een motiefje bestaan- de uit een kwart en twee achtste noten', welke melodie to't begin althans beurteltogs door de vtool en de eel wordt voorgedragen,. Het 'tempo is „langzaamkens wieglend" maar wordt later, beweeglijk, daarmede wel- licht te kennen wi'llende geven dat de baby aan wien het stukje is opgedragen wel eens niet zal willen slapen. 't Is een goed klinkend, aardi'g stukje, al leen is de toonaard voor de strijkinstrumen- ten wel wat onpractisch gekozen. „Maar het klinkt zoo mooi zei S. me en daarom had hij de toonaard van Des gekozen. Van de bezoekers van de „Rustende Ja- ger" te Bergen is het reeds een geliefkoosd nummer ge worden. A. K. (Buiten verant woordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Het is naar aanleiding van het gisteren- avond geplaatste raadsverslag der gemeen te Schoorl, dat ik u befleefd voor onderstaan- de plaatsruimte in uw blad verzoek. Ik lees daar in onder anderen dat de heer Liihrs eenige verdachtmakingen lanceert aan het adres van het G. E. B. De heer Liihrs zegt dan. dat het voor hem den schijn heeft dat de zaken minder goed to orde zouden zijn. Wat bedoelt de heer Liihrs hier mede? Is het hem niet duidelijk hoe het G. E. B. werkt, of baart hem de admtoistratie zorg? Mij is het dan een raadsel waarom de heer Liihrs nog nooit eenige moeite gedaan heeft om zich hier van op de boogte te std- len, hetzij bij mij persoonlijk of op de secre- tarie, waar hij uit de maanddijksdhe ftoan- cieele staat het geheele bedrijf van A tot Z kan nagaan, of is het hem niet duidelijk dat het G. E. B. over 1920 een winst gemaakt heeft, terwijl de andere gemeentelijke bedrij- ven met verlies werkten, of is het den heer Liihrs nog niet duidelijk dat de winst op de creditzijde van de batons geboekt wordt? U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de ptoatsing. Schoorl, 17 Aug. 1921. De Administrateur G. E. B. J. W. SOHOONE. Het Masker. Jultoummer. De nummers 13 en 14 van het Masker zijn tot een vereenigd. Naar aanleiding van de Graaida-opvoeringen te Laren vindt men voorin een- portret van P. C. Hooft. De bij zondere beteekenis van dit Jultoummer vindt zijn oorzaak in de opname van een fraai Middeleeuwsch spel van Vtoamsche Oor- sprong: Het Spel van de V vroede ende van de V dwaeze maeghden. Met een inleiding en toelichtingen van den hoofdredacteur Si mon Koster. Het tweede gedeelte van deze voor liefhebbers interessante uitgave volgt in het Augustusnummer. Van de overige artl- kelien noemen wijHet tooneel1 in Antwarpen Les Romanesques (openluchtuitv.) „De dienstbode" van E. Veterman. Bilhne and Film. Dit bekende Duitsche blad gaat voort met't uitgeven van interes sante nummers1. No. 15 van den derden jaar- gang geeft tal van fraaie foto's op tooneel en filmgebied en' niet te vergeten op het ge- bied van de mode (alleen voor dames!) G. PURMEREND, 16 Aug. Afslagvereeni- ging „Beemster, Purmerend en Omstr." 1197 zak aardappelen \.71Yi—f 2.423S per zak (25 K.G.); 281 zak slaboonen 7.49^9.10 per zak (15 K.G.); snijboo nen 4—/ 1'2 per zak (15 K.G.); tuin- boonen' 0.77 per zak (15 K.G.); peren 0.12—/ 0.81 per K.G.; appelen 0.10— 0.68 per K.G.; roode kool 1218.40 per 100 stuks; andijvie 3.10 per 100 bos; bieten 2:5.50 per l'OOO stoics; Y H.L. uien 3.854 per Y H.L. Handel zeer vlug. BR'OEK OP LANGEMDIJ'K (Langedij- ker Groentenveiling), 16 Aug. 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort (per 100 st.) 14.10 tot 28.70; 2e soort 10-/ 12. Wortelen 1212.60 per 100 bos. Roode kool 810.80; 2de soort 2 7; Gele kool 10—/ 12.30; Witte kool 7.20—/ 11: Aardappelen: Schotsche mui- zen 9.30—/ 11: Schoolmeesters 7.20— 9.70; Blauwe 6.40—/ 8.70; Edgenhei- mers 7.208.80; 'Drielingen 4.20 7.70; Kleine 2.80—/ 3; Due 8.3(H- 8.50; Bieten 4.20; Gele nep 13.70— 15.10; Drielingen 11—/ 11.70; Uien 12.80—/ 14.10; Slaboonen 42.10—/ 43 alles per 100 K.G. Aanvoer 3000 st. bloem kool; 188000 K.G. roode kool; 25400 K.G. witte kool; 52000 K.G. gele kool; 1125 bos wortelen; 6550 K.G. uien; 2100 K.G. gele nep; 51000 K.G. aardappelen; 350 K.G. bieten; 84 K.G. slaboonen. NOQRD'SOHARWGUIDE, 16 Aug. 'Schotsche muizen 9.70; Schoolmeesters 8.10—/ 10; E'igenheimers 8.108.50; Drielingen 2.60—/ 6.90; Kleine 2.20— 3; Spercieboonen 36.50; Zilveruien f 8; Drielingen 10; Nep 30.10; Grove Uien: 13.1013.90; Drielingen 12.10 tot 12.40; Nep 15—/ 16.10; Roode kool 9.10—12.20; Gele kool 8.40—/ 11.70, Witte -kool 8.3010.90 alles p. 100 K.G. Boswortelen 9.50—/ 12.40 per 100 bos. Bloemkool 18.20 per 100 stuks. WAiRM'ENHIUIZEN, 16 Aug. 1921. Roode kool 8.40—/ 9.90; Gele kool 10.40; Witte kool 8.40—/ 9.10; Uien 13.50; Nep 16; Drielingen 1212.20; Schoolmeesters 8; Duken 8. Aanvoer: 4925 K.G. aardappelen, 20475 K.G. roode kool1250 K.G gele kool; 6600 K.G. witte kool; 550 K.G. uien. BOVENKARSPE'L „de Tuinbouw", 16 Aug. 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14—/ 24; II 8—/ 11; III 10.25; Roode kool 9750—/ 11; Witte kool 8—/ 10; Gele kool 12—/ 15; Slaboonen 5.707.40; Snijboonen 4 tot 7. STOOMVAARTLIJNBN. STV. MIIJ. NDD'-EKLANiD. Jam Pietersz. Coen arr. 15 Aug. v. Batavia ibe IJtouid'en. Johan de Witt (uitr.) arr. 15 Aug. te Genua. KO'N. 'NED. STB, MIIJ. Ganymedes arr. 14 Aug. v. Malta te Kkmstan- tinopel. Ino arr. 15 Aug. v. A'dam te Kopenhagen. Irene vertr. 15 Aug. v. Ceufca n. Mblilla. Zeus arr. 14 Aug. v. Cartbagena te Alicante. Merope arr. 15 Aug. v. Drontheim te Chris- .tiansund. 'HOiL'LANI>AME'RBKA LIJN. Amsteldijlki, vertr. 16 Aug. v. A'dam n. Rot terdam. Burgerdijk, v. Rotterdam n. New-Orleans, vertr. 14 Aug. v. Tampioo. Soestdiijik arr. 16 Aug. v. Baltimore te Rott. Maartensdijlk, v. Rotterdam n. New-Orleans, vertr. 15 Aug. v. Santiago. Rijindam arr 16 Aug. v. 'New-York te Rott. KO'N. WEST-IND. M'AIL'D. Aurora vertr. 13 Aug. v. Curacao n. New- York. Berenice (thuisr.) arr. 14 Aug. te Havre. Ffelder vertr. 14 Aug v. Colon n. Guayaquil:. Orestes vertr. 13 Aug. v. Guayaquil n. Man ia. Van Rensselaer vertr. 13 Aug. v. Trinidad' n. Barbados. ROTT. LLOYD. Sindoro (uitrvertr. 15 Aug. v. Suez. Deli vertr. 16 Aug. v. Rott. n. Antw. SalaMga vertr. 16 Aug. v. Rott. n. Southamp ton. KON. HDLL. LLOYD. Zeelandia (uitr.) vertr. 15 Aug. v. Lissabon. HDLL. WF.ST-AFRIKA LI'JN. Hercules (thuisr.) vertr. 12 Aug. v. Dakar. Homtestroomi (thuisr.) vertr. 12 Aug. v. Las Palmas. RDTTEIRD. ZUID-A'MERIKA LIJN. Ailbireo (uitr.) vertr. 15 Aug. v. Rio Janeiro. Poeldijk vertr. 16 Aug. v. Rott. n. Hamburg. HD'LL.-BR.-INDIe LIJN. Al'debaran (thuisr.) arr. 15 Aug. te 'Madras. HO L LAND-OOST-AJZIe LIJN. Radja (thuisr.) vertr. 11 Aug. v. Hlongkong. HOLLANDiZUID-AFRIKA LIJlN. Bloemfontein (uitr.) arr. 12 Aug. te Port Natal. (Verb.) Riettontein vertr. 15 Aug. v. Rott. n. Z.-Afri- k<i STOOMV. MIIJ. OCEAAN. Antenor vertr. 13 Aug. v. Liverpool n. Java. Idomeneus, v. A'dam n. Batavia, vertr. 15 Aug. v. Pad'ang. Lycaon, v. Japan n. A'dam, vertr. 11 Aug. v. Colombo. Ningchow, v. Rott. n. Japan, arr. 12 Aug. te Shanghai. DlDlOIEllOiOlOiOIDIDlO aataaaasaiai

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6