Proyinciaal Nieuws Stadsnieuws. van 19 Augustus 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. traffeacte faet oodterwespea aan KooinSfliJke goedkeuring van raadsbesluiten, boudemde bepaling van bet verhoudingscijfer, c.q. per centage van hefting voor de pLaatsdijke in- komstenbelasting, antwoondde de Minister van Binnenlandsche Zaken: Wanneer lhet besluit van den raad, bepa- lende het invoeren van een helasting naar het inkomen, tevens het verhoudingstijfcr, c.q. het percentage van heffing, vaststelt, maakt die factor deel uit van het heffingsbesluit en is, indien dat besluit de Koninklijke goedkeuring ontvangt, in die goedkeuring begrepen. Tot dusver placht echter, indien het verhoudings- tijfer, c.q. percentage van heffing, bij afzon- derlijk besluit door den raad1 werd' bepaald, dit besluit niet aan de Koninklijke goedkeu ring te worden onderworpen. Nu een nauw verband is gdegd tusschen de Rijks- en gemeentelijke inkomstenbelasting en inzonderlheid de invordering van deze laatsite door de Rijksadministratie zal geschie- den, kan deze practijk, welke indruischt tegen het bepaalde in de artt. 233 en volgende der Gemeentewet, niet langer gedoogd worden. De termijnen, in die artikelen gesteld, zijn waarborg, dat de eiseh van Koninklijke goed keuring het spoedig ten kohiere brengen van de aanslagen niet zal verhinderen. Wegens de controle op de naleving van art. 247, eerste lid, der Gemeentewet volgens de nieuwe lezing van dat artikd, kan in het alge- meen niet volstaan worden met heffingsbe- sluiten, die slechts bepalen faet aantal opcen- ten, dat ten hoogste op de hoofdsom van een Rijksbelasting zal gelegd worden. Gemengd Nieirws NA DE KE'L'LNE R9STAKI NO Mien meldt aan de Nl R. Crt. dat het dage- lijksche bestuur van H'orecaf, naar aanleiding van de tusschen de besturem van Horecaf en den R.-K. personeelbond gehouden bespre- king, besloten heeft, de leden te adviseeren, de loonen tot den dag van de staking alsmog volledig uit te betaien en zooveel mogelijk het ontslagen personeel ferug .te nemen, voor zoo- ver het daarvoor in aanmerking komt, en met in achtneming van de besluiten betreffende het niet ontslaan van' het werkwillig personeel ter wdille van de stakers. Besloten is de verdere besprekingen uit te stetlen tot begin October EEN IKL'EHNIE VERGISS1NG. A. S., van dfe militaire politic nabij fort Schiphol, heeft te Haarlemermeer den land- bouwer V., die per rijwiel passeerde, zoo met de vuist in het gelaat gestagen, dat dien het bloed uit deni mend spoot. De politie maakte tegen S. proces-verbaal op. Deze heeft bekend en verMaard zidx in den persoon te hebben vergist, omdat hij meende te doen te hebben met den arbeider S., dien hiji in verbandl met vroegere kwesties een flink pak elaag had toegedacht. DOODSLAG. Te Musselfcanaal (Or.) heeft de scheepsge- zei Wolters den arbeider H. Raatjes een zoo hevigen slag met een- paal op het faoofd toe- gebracfat, dat de dood onmiddelilijk volgde. De dader is gevamkelijk naar Winschoten gevoerd. DE BEiZU INIIGINGSPLANNEN De Ned. meldt, dat te bevoegder plaatse het voomemen bestaat, om den werktijd op de departementen dagelijks met een half uur te verlengen. Dit staat niet in verband met het werk der bezuinigiogscommissie daar haar arbeid niet ligt op faet terrein der wehk- tijden. VERGADERING VOLKENBOND. De Nederlandsche regecring t;eeft, overeen- komstig art. 4 van het reglement van orde van de vergadering van den Volkenibond, den secretaris-generaal verzocht op de agenda van de aanstaande zitting van de vergade ring, welke op 5 September aanvangt, te plaatsen het .punt: regeling van de Interna tionale Statis+iek. Dit punt heeft reeds een onderwerp van studie uitgemaakt van een daartoe door den Volkenbond ingestelde commissie. Uit het door die commissie in October 1920 uitge- brachte rapport blijkt, d'at geen overeensteim- ming werd bereikt omtrent de vraag, in hoe verre de intemationale statistische aibeid bij den Volkenbond ware te centraliseeren. De Nederlandsche Regeering is van oor- deel, dat het vraagstuk thans voldoende is voorbereid voor de behandeling in de verga dering. Vooral, waar de Volkenbond steeds meer en meer de hulp der Regeeringen in- roept, ten einde, ten behoeve van zijn versdhil- lende werkzaamheden, statisitisch materiaal te verzamelen, schijnt het, ter voorkoming van dubbelen arbeid, gewenscht, dat de leden van den Bond een beslissing nemen, omtrent de vraag, op welke wijze de intemationale sta tist ielc op de meest pfaktische wijze zal kun- nen worden georganiseerd. MI9HANDELING EN BE ROWING. Door J. S., is aan het posthuis-Zeebad te 's-Oravenhage aangehracht de 40-jarige kell- ner P. M., die in de Maasstraat, nabij den Pompstationsweg, op den grond lag. Om- streeks half 9' eergisteravond is deze M. door een viertal mannen aangevallen die hem van zijn geld, ter waarde van 30 beroofden, hem neersloegen en op den weg achterlieten. M. is zoodanig mishandeld, dat hij1 per auto naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Het politie-onderzoek leidde tot aanhouding van den 17-jarigen loswerkman H1. O. wonende in de Werfstaat. R O. heeft bekend het misdrijf gepleegd te hebben. NED. TANDTECHNISOHE VEIREENIGING. Dezer dagen hield bovengenoemde ver- eeniging een algemeene vergadering. In deze vergadering werd tot oprichting van een werkloozenkas besloten en een nieuwe aetie, ingeluid voor bandhaving der tarieven der laboratoriumhouders, waaraan steeds meer getorad wordt. Het hoofdbestuur werd bij1 acclamatie her- kozen. De voorzitter, de heer W. Heuzebroek, hield een inleiding over door de vereeniging te eischen bevoegdhed'en. Hij ging na hoe zij tot ons standpunt gekomen is. De tandartsen bestrijden ons steeds door middel van de Comm. B. O. O. T., dat is ter bestrijding on- bevoegde uitoefeningen tandheelkunde, welke commissie een geheele politiedienst georga niseerd heeft om technilcers te betrappen, al- dus spreker. Hij ging na de veranderingen in de tandheelkundige opleiding en de be- zwaren van verschiflenae tandartsen daar- tegen. In het Octooemummer 1920 ran het Tijdschrift voor Tandheelkunde, werd1 na 7 jarigen proeftijd de opleiding een mislukMng genoemd. De tandheelkundige wetgeving sinds 1913 voldoet dus niet. Men zoekt naar een bet ere opleiding, de eene wil meer nisch, de ander meer wetenschappenlijk. Wij zijn het met het laatste eens. Bij de tandartsen is kentering merkbaar, de tandartsen erfcennen, dat ze door hun aantal niet voldoende hulp kunnen geven, daarom Dental Nurses en Prophylaxis. De vermeerdering der tandartsen houdt geen tred met de vraag naar hulp. Zij hebben dus hun principieel verzet prijs gegeven en laten ook nietTandartsen bij patienten toe. In het buitenl'and wordt veel toegestaan aan de technikers vervolgde spreker. Wij hebben ook onze eischen geformuteerd: De instelling van een opleiding met exa- meni en diploma tot tandtechnicus van Staatswege. Tot de bevoegdheden, die daarna dbor spreker werden genoemd. Hij verdedigde uitvoerig dat program. Wij willen staan naast de tandartsen als de vroedvrouwen naast de doktoren en1 verlosktmdigen, zeide hij. De tandartsen zijn te fclein in aantal om voldoende hulp te geven, daarom willen wij meehelpen om aan het volk gebitten te ver- strekken en de mond'en te zuiveren. en te be- waren. Ten1 slotte werd na eenige besprekingen1 met algemeene stemmen d'at program aan- genomen. GEWETENSGELD. Er is blijkens de jongste opgave in de „S1- Ct." niet minder dan 258.044.88 aan gewe- tensgeld wegens te weinig betaalde belasting bij verschillende Rijksontvangers gestort. EEN NOTENDOPJE NAAR INDIe. Men schrijift aan jHet Vaderland^' Woensd'ag om 1 uur heeft van Rotterdam uit het mime sop gekozen een motorbootje van 100 ton, de Jfar. v. d. Does de Bye, ge- bouwd voor rekening van de Singkap Tin Mij., bij de heeren Smit, Kind'erdijk. Het scheepke kan, zonder onderweg brand- stof op te doen, ineens doorvaren naar Singa pore. Het heeft 2 motoren met 2 schroeven leder van 90 P..K. Twee oud-gezagvoerders van de K. P. V. M., de heeren Steenborg en Baasbank, voeren het bevel, resp. als kapltein en diens plaats- vervanger. De. bemanning bestaat uit chef ma chinekamer benevens 7 jongelui, vrij wil ti gers, die op deze wijze hun passage naar In die verdienen, en 2 Javaansche tedienden. Het notendopje werd uitgeleide gedaan door directeuren en commissar issen en aan den Hoek verliet het gezelschap weer het vaartuig, nadat mr. Philips den vertrekken- den een hartelijk vaarwel had toegesproken. EEN MiETEOO'R. Woensd'agavond 8.55 vertoondte zich bij Eibergen een luchtverschijnsel van West naar Oost juist in1 de richting van de opkomende maan en verdween in het Oosten benedein de maan langs. De meteoor gaf den indruk van een vuurpijl met groeneni glans en bewoog zich met matl- ge snelheid, zoodat hij1 goed met het oog was te volgen. Uit Winsterswijk meldit men nog: Woensdagavond te 2 min. v<56r negenen za- gen men aan den Z.-hemel, pl.m. 45° ten N van den horizon, een prachtigen meteoor ver- schajnen, die langzaam m Oostelijke richting verdween. iHSj bereikte den horizon niet. lHet verschijhsel duurde pl.m. 30 sec. De staart had een lengte van 5 graden en was blauw- achtig gekleurd. De maan stond reeds .aan den Oostelij'ken hemel en overigens was'nog geen ster zichtbaar. KORTE BERICHTEN, Bij Terhome is een boerenknechtje, dat om te sleepen een lijn van een passee- rende stoomboot wilde grijpen, uit zijn roei- bootje gevallen en verdronken. Aan een Durtsche processie van eenige honderden personen, afkomstig uit Havert, welke 'n bedevaart wilde houden naar het rec- toraat Mariaveld te Susteren, heeft bij het oversdhrijden van de greos de militaire poli tic den toegang op Nfederlandsch grondge- bied geweigerd. Behoudens enkelen, die van een pas voorzien waren., moest de heele pro cessie onverrichter zake terugkeeren. Te Wemp (Dr.) heeft de landbouwer A. H. zoo'n trap van zijn paard gekregen, dat hij onmiddellijk dood was. Te Winschoten zijn in het Huis van Be waring opgesloten twee gasfitters van de gas- fabriefc te Oude Pekela, verdacht van afper- sing en mishandeling van den directeur. Te Oosthuizen is in de (orthodoxe) va- cature een modern1 zestal voor predikaot ge- fonneerd. Het aantal werkloozen in de diamant- nijverheid daalde in de afgeloopen week van 7072 tot 6877. Een onderwijzer te Groningen lag aan bloedvergiftiging m het ziekenhuis. De dok- ter meende dat bloed1 van eeri ander redding zou kunnen brengen. Een van den patient bood zich aan en enke'e ma- len is hem bloed afgetapt, doch deze opoffe- ring heeft niet mogen baten en de patient is overleden. De werfeman L. W.'die in de brouwerij Limburgia te Weert met een machine van groote hoogte naar beneden is gestort, is aan de bekomen verwondingen overleden. Bij zijn werkzaamheden op het Han- delsterrein aan de Binnenhaven te Rotter dam is de loodshaas A. H. ineengezakt. Dood door inwendige verbloeding werd ge- constateerd. Op de Japansche rubberondememing Daman Salak op Borneo is een contractkoeli 4 dagen gekneveld opgesloten geweest. Een, spion waarschuwde den controleur, die den koeli in vrijheid liet stellen. Hij wordt thans in het militair hospitaal verpleegd. Mgr. dr. W. H. Nolens viert 13 No vember a.s. zijn zilveren jubileum als Kamer- lid. Door vonkem uit een locomotief van de Oosterstoomtram, ontstond gistermiddag een begin van boscbbrand tusschen Doom en Leersum. Het trampersoneel en voorbijgan- gers probeeren; het vuur te stuiten. De felle Noordenwind maakte het blusschingswerk zeer moeilijk. Men hoopt echter het vuur meester te worden, voordat de bocrderijen in de nabijheid in gevaar komen. Te Dodewaard is de hofstede van W. R. afgebrand. Veel, vee ging verloren. Ten> nadeele van een handelaar in mo- torrijwielen is uit een garage in de Groote Houtstraat te Aimsterdiam door een omgeveer 22-jarig handelsreiziger, een motoorrijwie" ontvreemd. Ten nadeele van een bezoeker zijn uit een kleedkamertje in de bad- en zwemmrichting Obelt, ontvreemd een lederen portemomnaie, inhoudende 3.50 en een zilveren remontoir- horloge. De Ned. inzend'ng ter pluimveetentoon- stelling belooft een volledig overzicht van on- zen pluimveestapel. In het Reitdiep, nabij Zoutkamp, is gis- teran1 de stoomboot Reitdiep, kapitem Kra mer, tijdens het laden gekanteld en gezonken De opvarenden wisten zich te redden. Do la ding erwten was verzekerd. Het schip wordt gelicht. 'De scheepvaart is niet ge stremd'. En een nieuw ontwerp Jachtwet zal meer rekening worden gehouden met de fclachten der landbouwers. De Nederlandsche vereeniging Landver- huizing waarschuwt tegen verhuizing naar Australie, zoowel boeren als vakarbeidters. Vijf Nederlanders dingen mede in den uitboudings-proef voor paarden Spa-Osten- de. B. en W van 's-Gravenhage stellen deni Raad voor, te procedeeren -tegen het Centr verrekenkamtoor voor Brandstoffen. Gistermiddag is de gashouder van acetyleengas in de spoorwegwerkplaatsen aan de Moreedelaan te Utrecht door onbekende oorzaak met een hevigen fcnal uiteen- gespron- gen1. In de buurt zijn veel rui-ten verbrijzeld. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats ge- had. Heeren-Modemagazijn WOLTERINB-WACKERS YERPLAATST naar da overzijde MIENT 9, Alkmaar, JULIA AERTS, VAN GENNEP EN SCHOLTEN. Op den „feestavondvan de Egmondsche Kunstkring, morgen, Zaterdag 20 dezer 's av. 8.uur in het Badhotel „Welgelegen" te Egmond aan Zee, zal de pianiste Julia Aerte werken van Franz Liszt, G. Piemfi en Bellmann ten gehoore brengen. De heeren R O. van Gennep en J. H. Scholten zingen levensliedijes van Emrle Hullebroek, Manna de Wijs. J. H. Scholten enz., de heer Schol ten verder liederen van Tosti en anderen-, do hear Van Gennep zal nog voordrachten ge ven van Marie Madeleine enz. Na afloop van den Intiemen kunstavond is tramvcrbinding naar Alkmaar. Van 11 tot 2 uur zal een groot feestbal worden gehouden. UIT OUDKARSPEL. De voetbalvereen-iging Blauw-Wit heeft besloten zich bij den Noordholiandschen Bond aan te sluiten, in verband waarmede - het noodig is gebleken van naam te verande- ren. Bij den Bond is reeds een vereeniging van denzelfden naam aangesloten en dat gaat nu eenmaal niet. Ze zal nu voortaan den naam van Wit-Blauw dragen. De Tuinbouwvereeniging „De Een- dracht" hield Donderdagavond een ledenver- gadering, vooral in verband met een- nieuw voorstel van het Noordermarktbestuur betref fende het vergrooten vn- de sluis te Noord- Scharwoude. Present waren 26 leden. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van het bannebestuur en een dito van het ge- meentebestuur dat ze niet genegen zijn in het aandeelenkapitaal deel te nemen. Verder werd medegedeld, dat de pootaard- appelen uit Friesland in aantocht zijn, dat ze door Kokkis zullen worden bezorgd, dat ook de Idialpoters meekomen, waarvoor de heer Stennenberg toegezegd heeft een vorstvrij plaatsje te zullen inruimen en dat de heer Tuinman deze voor de vereeniging zal ver- bouwen. Daar steeds blijkt dat er leden zij a, aie voor de contribute minder sneezen opge- ven dan ze im werkelijkheid verbouwen1, heeft het bestuur besloten een controledienst in het leven te roepen. Elk jaar zullen een vijftiental leden worden gecontroleerd, aangewezen oij loting. i Het punt .vergrooten van de sluis" kwam hierna aan de orde, waarbij de voorzitter ine- dedeelde, dat het met het plaatsen van rente- looze aandeelen is misgeloopen, waardoor het marktbestuur gemeend heeft een anderen weg te moeten inslaan. Door de aanwezige bondsbestuurders werd uiteengezet hoe het bondsbestuur deze aange- Icgenheid wenscht te regelen Van de f 18000 die noodig waren, is slechts voor 5000 aan aandeelen geteekend, zoodat dit plan moest vervallen. Als nu de afdeelingen bereid zijn, met 1/20 in plaats van met 1/10 uitkeering van den omzet tevreden te zijn, kan de rente voor het op te nemen kapitaal bij elkaar ko men Opgemerkt werd, dat dit juist het nuis- houdgeld van de vereeniging is, doch daar werd tegenover gesteld, dat dan de contribu te, die nu 1 cent per snees is, icts hooger zal moeten worden gesteld. Natuurlijk werden verschillende gedachten naark voren gebracht, den een wilde het nog eens probeeren met rentelooze aandeelen bij de'leden afzonderlijk, een ander merkte op, dat de vereenigingen die er het meeste belang bij hebben, tot heden de minste belangstelling getoond hebben en met het nieuwe voorstel juist de afdeelingen die de minste belangen hebben, het meeste moeten offeren, omdat ze de grootste zijn, weer een ander merkte op, dat het ook uit verhoogde schutgelden zou kunnen worden gevonden, nog een ander was van oordeel, dat alleen het aanbrengen van een kolk afdoende kon zijn en het ver grooten van de slus weinig zou baten, enz. Ten slotte werd tot stemming overgegaan en werd met 17 stemmen vo6r en1 9 tegen be sloten het voorstel van het Marktbestuur te aanvaarden Bij de rondvraag bepleitte de heer Stennen berg de wenschelijkheid dat het aantal be- stuursleden voor den Bond niet werd afge- meten naar het aantal leden, doch naar den omzet van elke afdeeling. Het zijn veelal fi- nantieele punten die aan de orde komen en dan komt het voor dat een groote afdeeling met een kleinen omzet evenveel te vertellen heeft dan een groote afdeeling met een groo- ten omzet. Tegenovef de laatsten is dit onbil- lijk. Eet na Fruit!Maar betaai ook voor bet alterbeste geen woekerwinsten. In frnit ben ik zeer speciaal, dat koopt a beslist nergens mooier, goedkooper o! nit betere sorteering. Handperen 10, 15,~!20; Hand- znur 10, 15, 25; Stoofzoet 13; Moeszuur 8, 10. De echte fijne heerlijke roodstovers 10, enz. enz. Bananen 8, 10, 12; Extra koopje heerlijke blauwe Drniven slechts 60 (honigzoet); Spercieboonen 15, 20, 25; Snijboonen 25; Wortelen 10; Uien 10 enz. enz. H. SCHIPPER, Ondegracht 12, Tel. 339. Heerlijke aardappelen per zak 270, 400, 450, 500, kwaliteit nergens beter. De voorzitter gaf blijken hiervoor niet veel te gevoelen, omdat het geld al reeds genoeg spreekt. Het zal waarschijnlijk een punt voor de eerstvolgende beschrijvingsbrief worden. De vergadering werd hierna gesloten. UIT NOORDSCHARWOUDE. „Tuinbouwbelang" vergaderde deze week met 12 leden, om een beslissing te nemen over het voorstel van het marktbestuur inzake het finantieel gedeelte voor het vergrooten van de sluis aldaar. Het voorstel werd onver- anderd aangenomen. VEETENTOONSTELLING TE PURME- REND. De vereeniging tot het houden van veeten- toonstellingen te Purmerend hield gisteren een tentoonstel-ling van vet vee, fokvee en paar den, welke weer goed gesl-aaga is. Er was een groot aantal inzendingen van zeer goede quali-teit. De tentoomstel'ling werd in „De Doele" in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur onicieel geopend door den voorzitter, den heer K Drost, lid van den Gemeenteraad. D burgemeester van Purmerend voerde daarna ook nog het woord. Daana volgde dte uitspraak van de keur- meesters. De voomaamste bekromingen wa ren-: Inzending van zes koeien met een- stier, in- •esdireven bij een fokvereeniging: le prijs P. onges Dz. te Beemster. Dte fijnste en- beste vette koe, afgewisseld: le prijs P. Met Pz. te Beemster. De fijnste en beste vette koe, afgewisseld: le prijs P. Miet Pz. te Beemster. De fijmste en beste vaara of schot, niet ouder dan 2y% jaar: le prijs J. Bremmerama te Beemster. Het fijnste en beste gemeste kaif: le prijs C. 'Mlet te 'Bteemster. De beste 3-jarige of oudere rijstier: le prijs N. N. van P. iKoeman-te Westwoud. De beste 2J4-jarige rijstier: le prijs ,Gluck AuP' van P. Jonges Dte. te Beemster. De beste 1 %,-jarige rijstier: le prijs „Meiine 3" van P. Jonges te Beemster. E)e beste melkkoe, afgewisseld: le prijs ,,Anna VIII" van P. Jonges Dz. te Beemster. De beste melkkoe, niet fgewisseld: le prijs „Chattelljon VIII" van C. D. Kaaskooper te Oosthuizen De beste melkgevende vaars: le prijs N. N van J. Koopman te Beemster. De beste zichtbaar kalfdragende koe, afge wisseld: le prijs „Anna VI" van P Jonges Dz et Beemster. De beste zichtbaar kalfdragende koe, niet afgewisseld: le prijs „Anna X" van P. Jon ges Dz. te Beemster. E)e beste melkkoe met melkataat: In deze rubriek verkregen „Chatteljon VIII" van C. D. Kaaskooper en „Axma VIII" van P. Jonges elk een lsten prijs. De twee beste Texelsche melkschapen: le en 2e prijs C. D. Kaaskooper te Oosthuizen De twee beste melkschapen van ander type: le en 2e prijs K. Bregman te Beemster. E>e vier beste vette schapen (ooien): le priis J. Edel Kz. te Beemster J E>e vier beste vette schapen (weeren): le en 2e prijs T. Heynis te Purmer. OORRESPONDENTIE. W. P. Az., alhier. Aan uwe besohou- wing over overtreding der arbeidswet door de bakkerspatroons kunnen wij geen plaats verieenen. DE KAASMAiRTK. 'De aanvoer was weer iets minder, doch bedroeg toch nog ruim 100.000 K.G. De prijzen gaan steeds omhoog en belie- pen voor de commissdekaas reeds 98 per 50 K.G. Die voor de kleine fabriekskaas was 89.50 per 50 K.G. Kaasprijzen yan 1 per pond voor het publiek waren zeker niet voorzien en geven voor de consumenten geen prettag vooruit- zicirt. A'LLE SOORTEN LEDERWAREN. Pri ma Fransch- en Engdsch fabrikaat zijn goed- koop vericrijgbaar bij L FRA-NKENIBERO, Altanaar. CONCERT IN DEN HOLT. Het Harmoniegezelschap „Excelsior", van Noord-Scharwoude (dir. de heer P. Pranger), zal op Zaterdag 20 Augustus a.s., van 8 tot 10 uur 's avonds, een concert geven in den Hout Het programma luidt als volgt: „Scaldis marsch. J. Morks. Ouverture „Tandcred". C. Rossini. Fantasie „Jean de Fin- landc" J. N. Hummel „La.ura-Waizer" (Der Bettelstu- dent). Q Milldcker. Pauze Ouverture „Die Zigeunerin". M. W Balfe. Fantasie „Lucretia Borgia O Donizetti. „Die Italienerin in Algier". O. Rossini. Marsch finale. Wij willen er even op wijzen en ook uit de advertentie in ons nummer van gister blijkt dat dat er onder deze nummers stuk- ken voorkomen, waarmede men in de afdee ling „Uitmuntendheid", de hoogste afdeeling dus, den eersten eereprijs heeft behaald, het- geen dus een waarborg is voor goede muziek CONCERT op ZONDAG 21 AUGUSTUS 1921, des avonds van ly, tot 9 54 uur, in den Stadshout, te geven door het Stedelijk Muziekcorps, directeur de heer H A. Maas 5. Programma Sam Vlessing. Jubileum-Marsch. Kelcr Bela. Ouverture-Comique. H. Vieuxtemps. Reverie. A. Andran. Fantasie uit de opera „Mas- cotte". P. J. Oomes J. O. Z. Marsch. (Jurgen's Oliefabrieken Zwijndrecht). Eoers van heden te Intereontin. "olo Vorige koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 voorheen fa. Schneiders. P A U Z 6. (Ontvangen per draadlooze telefoffn.) STAATSLEENIN GEN. 5 Nederl. '19 BANK »IN STELLIN GEN. Kol. Bank Indischs Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Gultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordiscfae Petr. Gee. Holl. Olio Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd, Rubbsr Nederl. Rubber ibbe. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadl SOHEEPVAARTEN. Oude Vaert Saheepvaart Usie Holl. Lloyd Paketvaart Ouda Boot Holl. Stoomboot SGHEEP V A ART BUITENL. Marine comm. Marine oref. TABAKKEN. Oude Ddi Senembah Medan Deli Batavia Beeoeki AMERIKA. Southern Rails UH«a pacific 94»/w 137^ 137^ 16H/4 349/i. 941/, 402 2815/8 1571/, 135 II68/4 1261/4 140 43 4308/4 159 *621/4 95 48 9'A« 501/, 741/, 176 2121/, 1225/, 671/, 1181/, 117 86} 13'Via 501/s 325 419 315 359 100 25 1508/* WISSELKOERSEN. Vddrbetn koers op heden 94 j - 94} 137} 142 137^-9 14 161 35 351/4 35 94 403 282 159} 137 118 130} 407 161} 139 116} 129 406 161 140 117 129 162 136 406 282 1611,4 130 430 159 465 43 159 464 426 150* 463 160 461-2 430 160 460 93 48 95 95 95 122} 116-7 211 211 122} 67 116-7 325 415 314 355 98 251/4 152 - Berltjn Brussel Londen New-York Parijs Weenen Zwitserland Vorige koers. 3 87 24.50 11.79 3 21 25 - 0.39 54 55 3.78-3.82 24.42}-24.47} 11 783/,—11.79 3.22- 24.94—25.— 0 37 -0.39 54.50—00.00 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) 3 90 3.85-3.90 los'f-r. Ranknapier (ongestempeld) 0.38 0.37}-0.41 Idem (gestempeld) 0.36 -

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2