SLAAPKAMERMEUBELEN BUROEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ier kennis van be- langhebbenden, dat ten behoeve van de MARlKFTEN op de ZATERDAGENt, in de kennisweek *e Louden op de LAAT tusschen Huigbrouwerstraat en Kitsteeg, kan worden begonnen met het opzetten der atalletjes des VRIJD AG® AVOND9 daarna voarafgaamde na 81 uur. Alkmiaar, 24 Augustus 1921.. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W C. WENDELAAR, Vooizitter. DON'ATH, Secretaris. jeugd-congres, bijeen, waahaan gedelegeer- den uit EhiitscMand, Franikrijk, Engeland, Oostenrijk, Ned'erlaaid, Zwitserland en de Scandinavische landein deelnemen. Volgiens beridbten! uit Waischau hebben te Posen, Thorn, en in andere steden van die 6treek betoogtogen van arbeiders tegen de duurte plaats gevondlen. Te Rawitsch twain het tot een crnstige botsing met de politie, waarbij zeveni pensonienl gedood werden en ze- veni gewond. Te Karlsruhe zijn wederom 34 Duit- sche kmj'gsgevangenen uit het gevangenen- kaimp te Avignon aangekomen. Thans wor den nog 69 Duitsche krifgsgevangetDen in Frankrijk vastgehouden. Onder de arbeidende klasse van Delhi (Britsch Indie) is een bewegtog gaande te- fen zelfbestuur, daar wordt gevre^d dat dit et begin zou zijn van een1 ongehoord lijden der gertoge Masse. Men verklaart er de voor- keur aam te geven te starvm diaii onder zulk een zelfbestuur te leven. Uit Central en uit Noord China komen bericbten ointrent een wervelstorm gevolgd door overstroomingen, waardoor een ont- zaglijke schade is aangericht. Naar de „Daily Chronicle" uit Parijs verneemt, bevinden zich te Lourdes thans minstens twintig duizend bedevaartgangers voor de eexste nationale bedevaart sedert den oorlog. Op de Shetl an d-ei 1 anden is een rffjfce boeyeelheid koper ontdekt. De mijn-installa- tie wordt aangelegd en men- verwacht dat de exploitatie de volgende maand zal beginnen. De Duitsche rijksregeering bereidt de uitgave voor van een Witboek omtrent d'en toestand in het Saartgefoied. Het zal btonen- kort dten Rijksdag bereiken. De „Grazer Tagepost" verneemt uit Belgrade, dat de Albaneesdie opstandelln- gen' een overwinning hebben behaald over de regeeringstroepen en op Tirana, den zetel der regeering, aanrukken. De Albaneesche regeerfng heeft de stad verlaten. Van de Russische grens wordt gemeld: De te Beriijo aangekomen' minister van financien van Letland heeft de opdracht voor Letland een goederencrediet van 500 milli- oen mark van DuitsChland te bekoimen De Stockholmsdhe courant „Dayligbt Allehanda" ontvangt van versChillende zij- den beridht, dat Russische agemten Zweden bereizen, om groote aankooperi van Zweedsch graan te doen. In het geheel moe- ten tot ou toe leveringen zijn afgesloten van 100.000 ton; voorts moeten nog dagelijks nieuwe afsluitingen tot levering van graan aan Rusland geschieden. In den op Maandag gehouden tweed en partijldag der vereenigde comimunistische parti) van DuitsChland, werden dr. Oeyer, Duwell en Waldemar wegens een in een tijdschrift gepubliceerd artikel met 236 stem- men uit de partij gestooten. Koning Alexander van JoegoslaviS heeft in een proclamatie den volke kond ge- daan van zijn troomsbestijgiag. De vroegere Duitsche, thans EngelsChe stoomboot „Kaiserin Augusta Victoria" nu ..Empress of Scotland" en de. „Tirpitz" zul- len op de Vulkan werf worden omgebouwd tot het gebruik van olie als hrandstof. Ook de stoomboot ,,Imperator" is tot hetzelfde doel in Hamburg aangekomen. De stoomboot „Hawaian" bracht hier 120 Amerikaansche paarden aan. Drt Is fokmaterieel, hetwelk moet dienem tot verbe-. tering van de Duiische paardenteelt. De paarden zijln aan verschillende kairters van landhouw geleverd; een deel moet aan Frankrijk afgelevera worden. Bimienland EERSTE KAMER. De Staten van' Zuid-HoLland hebben in de vacature-Bavinck tot lid van de Eerste Ka- mer gekozen prof. mr. A. Anema (a.-r.), hoogleeraar aan de Vrije Univeraiteit te Am sterdam, met 38 stemman, 18 stemmen waren uitgebracht op dr. T. Stoop (s. d.), wethou- der van Dordrecht; 11 op dr. A. Plate (lib.), oud-lid van de Tweede Kamer, te Rotterdam; een stem was uitgebradht op den beer Scha- per (s. d.) en eveneens Sen stem op dr. Aletta Jacobs (v. d.) (Reeds in een gedeelte van ons vorige op- laag geplaatst). SCHRIFTELIJKE V RAG EN Op vragen van den beer Braat betreffende vergoeding van bescbadigde zilverbons, heeft de minister van financien geantwoord: Rechtstreeksche opzending van zilverbons door postambtenaren aan het agentsehap, 'komt, voor zoover bekend, niet voor. Het is niet gewenscht te bevoideren, dat steeds de voile waarde van beschadigde zil verbons wordt uitgekeerd, daar een dergelijke handelwijze, zooals de practijk heeft aange- toond, tot fraude leidt. Tot voor eeniige jaren goild als regel, dat voor 3/4 gedeelte van een zilverbon de voile waarde werd vergoed. Het bleek echter, dat menigmaal van twee bons een vierde gedeelte werd verwijderd, om die stukken weder als een halven bon aan te bieden. Vandaar dat sedert eenigen tijd, behoudens in zeer bijzon- dere omstandighedenals brand enz., voor 3/4 zilverbon sledits de halve waarde van 'n bon wordt vergoed. Voor de helft, onverschil- lig welke, worat de halve waarde verstrekt. omdat het herhaladelijk voorkomt, dat een bon door het vele vouwen over de lengte is doorgescheurd, terwiji dan de 'bezitter een van de beide helften beeft verloren. Voor 1 /4 zilverbon wordt geen vergoeding verleend. De thans gevolgde gearagslijn behoort te worden gebandhaafd. Nienyrs. DE RE'IS VAN DE KONING1N EN DE PRINSES. "Het stoomschip Merope is vannacht te IJmuiden aangekomen. NA DE KELLNE RSSTAKING De afdeeling Utrecht van Fiorecai heeft besloten baar toesluit omtrent het terugnemen van stakers te wijzigen en in dit opzidit zich geheel ie gedragen naar't van den beginne af door T hoofdbestuur gegeven advies, zoo als dit ook in Amsterdam, Rotterdam en den Haag is opgevolgd, namelijk om zooveel mogelijk het ontelagcn personeel terug te ne- men voor zoover het daarvoor in aammerking komt, eni met in achtneming, vani de genomen besluiten' betreffende het nietontslaan van het werkwillige personeel ter wtilile van de stakers'. CEANp^STIENE JENPEVEIRSTG'KERIJ ONTTiDEKT. In het benedenbuis van een panidi aan die Ceintuurbaan te Amsterdam hebben anibtena- ren der aetijmtzdn een geheime jeneverstokerij en een groote hoeveelbeid' giStende em uiiige- giste grondstof onitdekt. De branderij had olijkbaar nog zeer kort igeleden gewerkt. Voorts is inihet huis een partij glucose ge- vonden em ongeveer 100 liter spiritus. De ambtenaren vondten aanleiding de di- recties der gemeente-waterleidlimg en van de 'gasfahriefcen. te waarschuwea tegem het ont- rechtmatig onttrckken van gas en water aan die dliensten. BLIKSEM INOESLAGEN. Tijdens een hevig onweer, dat zich heden boven de gemeente Nieuwer-Amstel ontlastte, sloeg dfe bliksem op twee plaatsen ini de boer- deriji van den heer C. J. Schrema te lBoven- kerk. De boerderij werd een' prooi der vlam- men. Ftet huis bleef behouden door krachtig optreden der brandweer. Persoomlijke onge- lukkem fcwtamen niet voor. Verzekering dekrt de schadC. DE PASPOORTEN-ELLENDE. Een medewerker van het Hbl., G. Nypels, scbrijifit aan zijn Wad Het antwoord in zake de paspoortenverlen- ging in Ndderland vao den minister van bui- tenlanidsche zakem aan het Eensite-iKamieriid den heer Van Embden, heeft mij heden tocb eens duidelijk bet nut van Kamerleden betwe- zen. Want toen ik enkele inaanden geleden denzelfden minister precies hetzelfde vroeg, kreeg ik het lakomieke antwoord dat dat nu eenniaal niet ging. Een verstandige raadi' of vingerwijizing scbijmt dus niet opgevolgd te worden, wanneer eem dter desfcundigen er op wijlsit, imaar eerst wanneer zullks door een in- vloedrijik Kamerlid gebeurt. Maar boofdzaak is dat wij, redzigers, al- weer een stukje heroverd hebben op het door de ambtenaren van oorlog en na-oorlog be- zette gebied. Jammer genoeg blijft de minis ter nog maar steeds het door dezen veroverde terrein hardnekMg verdedigen' en trekt hij slechts voor ons offensief noodgedwongen en elk stukje vendedigemd terug. „Die verlenging zal echter niet kumnen plaats hebben, iindien het paspoort niet imeer m goeden staat verkeeTt, of niet meer vol- doende open rtiimte biedF', schrijft de minis ter. Maar waarom dan niet in eens ons om- practisch, in geen enkCle portefeuille want veel te groot, paspooriboekje vervangen door 'n kledner, dlat, opgeborgen in 'n lederen por tefeuille, jaren in goeden staat zou kumnen blijven verkeeretL, vooral als de omslag van wat steviger materiaal gemaakt werd? En waarom voor die paar menschen, die zooveel reizen, dat ze met de 24 bladzijiden van ons fegenwoordig paspoortenboekje voor enkele jaren niet toekomen, dan niet beschikbaar te stellen een boekje met 24 of 48 bladzijden meer? - De bespadng aan paspoortenboekje-vol- sdhrijvers, die wij den minister aan de hand gedaam hebben het lijkt helaas wel meer op „opgedrongen" of „afgepersP' moet toch van dien aard zijn, dat er die paar pa ginate papiier meer van af kumnen. DRIJFT NEDERLAND HANDEL MET RUSILAND? Men schrijft aan' de'„Tribume" „tni sioyjet Rlussia" van Augustus, No. 2, vimden wij het volgende hoogt belamgrijke me- dedleelimg, ontleendi aan het Handelsrapport van het Departenient van Handei en de Ver eenigde Staten, d.d. 28 Mei 1921. De Holland'sche zakenbelaochebbenden hebben een syndieaat georganiseerd om den hamdlel met sovjet-Rusland te financieren, be kend1 onder den naarn van de finna .Vlessing en Co., met haar hoofdkantoor Javasrtaat No. 1, Den Haag. Vblgens een- mededeeling van den consul- generaal te Rotterdam' zijn de firma's, die rich speciaal voor Rusland inieresseeren, die finna Vlessing en Co. van 'Den1 Haag, Gebr. Lucard'ie te Leeuwardem en 'K. Smit te Oro- ningen'. „Deze zaken," deelt de Amerikaan sche consul mede, „drijven eenigen tijd han dei met Rusland d.w.z. met ae bolsjewiki. Kort geleden heeft de omvang van den han dei zoo'n vlucht igemomien, dat niet eem van de fimate in staat is hem te financieren..."' De zaken die de finna dreef, bestonden hoofdza- keliik in het verkoopen aan Rusland van oude uniformen, khaki; schoenem, ondegoed en an dere kleedimg, met medicamenten en andere soorten legerbehoeften, waarvoor terug te ont- vangen' is vlas en goud met verschepingen, die tusschen' Revail en R^dam geregeld wa ren. Het saldo voor deze scheepsladingem' is met de bolsjewiki vereffend met goud', verla- den van RCval naar A'dam. Deze combinatie controleert momeniteel diem geheelem handei, sedert het de credietem in handen; heeft, die door de Russische autoritei- .ten gesteld zijn. De Hollanidlsche zakenwereld is alleeni aamgewezen op die nieuwe syndieaat, maar het zaken doen is zoo winstgevend, dat men- geen' klacht hoort onder den toeloop van Hollandsche exporteurs. VOORIDEDLIGE HANDEL. Te Assem is binnengebracht een 20-jarige bewoner van te-Gravenhage, die aldaar aan zijn vader eem bedrag van f 1000 gestolen had, waarvoor hij een motorfiefcs kocht. Te Assem heeft hij den moto voor J 850 ver- kocht doch wist er na den koop mee van door te gaan. Te Amsterdam verkocht hij den motor weer voor 350, doch ook toen ge- lukte het hem den motor mee te nemen. Te Rotterdam s hij aamgehouden en naar As- sen gebradht. EEN IN'BREiKERSBBNDE In den nacht van Maandag op Dinsdag hadden inbrekers het d"orp Vught bij 's-Her- togenbosch tot opera tieterrein hunner werk- zaamhedem gekozen. 'Hun eerste beizoek gold het raadhuis, en wel het eerst de burgemeesterskamer. Alle BEDDEN bn MATRASSEN DEKENS -:- -:- SPREIEN M. MEIJEB ZOON papierem werdem doorgesnuffeld en ongeveer 100 ontvreemd. De brandkast werd gefor- ceerd, doch' zonder succes; want een' bedrag van j 11.000, waarop mem het blijkhaar ge- mumt had, was jui&t Maandagavond bij- eem notaria gedeponeerd. De dievem beproefden daarna hum geluk bij mevr. wed. Diepen. Daar bemerkte men echter onraad en de indringers, die leven binnenshuis hoordem, sloegem op de vlucht. Zij gingen nu naar Huize Tervliet, be- woond door den heer V. Rouppe Van der VoortVan Dijk. Daar warem zij gelukkiger en konden zich met eem bedrag van 600 uit de voeten makem. Vervolgens begavem zij zich naar den Boxtdlschen Weg waar ze binnenlslopen1 in Huize Reeburg, het woonhuis van het Tweede Kamerlid mr. S. A. Swane. Hier wistem zij ongeveer 400 meester te worden. Daarna waagden zij nog een vijfde po- ging ten huiZe van mevr. wed. De Leyer, aoch werden in 'hun werkzaamheden ge- stoord en verjaagd. Het is de politie nog niet gelukt eenig spoor van de dadere te vinden KORTE B'ERICHTEN. De gevrecsde vlekziekte hreidt zich te Eemnes meer em meer uit Verscheidene bees- ten zijn reeds gestorven. Ook te Loosdfrecht hebben' zich gevalleni met doodelij'kem afloop voorgedaan. Op de beide scheepswerven van de fir- ma Bakker te Gouderak "is aan' bijna het ge- heele personeel', circa 150 werklieden, omitslag aangezegdi tegen 27 dezer. Op het Frederiksplein te Amsterdam heeft een aanrijding plaats gehad' tusschen eem motorwagm van lijn 11 em eem wagen van Circus Hagenbeck. Van den motorwagen werdlen eenige ruiten verbrijzeld em het voor- baloom ontzefc. Op dem Haarletnsmerweg te Amsterdam Is eem benzinetank van een auto im brand ge- raakt. De eiigenaar reed' d'aarop de auto to het water. Later is het voertuiig door het ge- meentelijk reddimgstoestel op het droge ge- bracht. Gistermiddag is aan' het Vollkszeebad' aan het Scheveningsche strand de 100,000e badkaart uitgegevem. Den jeugdigen bader, die de l OQ.0OOe was, is een kunstvoorwerp aangebodten. HISTORISCHE ANECDOTEN. De hertog van Wellington omtvtog eens het schriftedijk verzoek om den weldadig- heidsbazar, dien een dokter wilde tot stand brengen, door eem bijdrage te steunen. Als verklaard vijand van al die philanstropische ondernemtogen antwoordde de hertog to een tamelijk grof schrijven', waarin hij over der gelijke bazaars en al wat daarmee samen- hing een vernietigend oordeel uitsprak. De sluwe dokter operid'e desniettemto zijn bazaar en' verkocht <fen brief voor twintig pond sterling, em danfcte zijn doorluchtig- heid voor diens „Bijdrage ten bate der ar- men". Telegrammen Tan heden OPSTANDEN IN BRITSCH-I'NDIe. .BOMBAY, 24 Aug. Emstige opstamden hebben te Calicut plaats gehad. De toe- stand te Tirurangadi is zeer ernstig. De spoorweg is vernield. De telegraafverbin- cungen zijn afgesneden. Het 'postkantoor is een prooi der vlammen geworden. Vier- honcerd manschappen' van het rigiment van Linster zijn naar Calicut gezomden. De opstandeltogen breken de rails op. BE LASTING OP PETRO'LEUMPRO- DUCTE'N. 's-GRAVE'NHAGE, 24 Aug. ,De Direc- tie der Bataafsche Petroleum Maa'tschap- pij verzocht in een schrijven aan dien minis ter van ko'lonien, bet daarheem te leiden, dat het bestaande exportrecht op petroleum- producten worde afgeschaft en geen andere belasttogen worden togevoerd welke uitslui- tend! op petroleum-producten uit Nederl. Indie zulleni drukkem en verdere belastto gen, welke evemtueel noodig mochten zijn, slechts geheven zullen worden van de be- drijfswinsten' en dan van alle bedrijven op gelijkem' voet. Dure Groenten maar gelukkig goedkoop Fruit. Bq mq vindt U een sorteering, een kwaliteit en bovenal prijzen als nergens anders, b.v. Stoofperen (die rood stoven) 10; Zoete Appeb (die niet stuk koken) 1016; Moesznur (die blank en fijn ko ken) 1015; Rijpe Handperen: Dirkjes 10; Prinsen 20; Jutte 25; Claps 30; Hand- zoet 16; Handznur 101525—30 enz. enz. Groenten goedkooper dan bij anderen H. SCHIPPER, Oudegracht 12. Tel. 339. Uitsluitend prima Aardappeen prqs per 35 K.G. 270, 400, 450, 500. Extra koopje blauwe (zoete) Drniven slechts 50 cent. Provinciaal Nieuws DE LAND- Eh) TUINBOUWTEN- TOONSTELLING TE HEILOO. Heiloo is weer ongelukkig Dat was alge- meen de uitroep van velen, die voor de L. E. T. T. voelen en gistermiddag den regen zagen neervallen. De optimisten antwoordden: „geen zorgen voor den tijd" en zij werden in het gelijk gestdd. De L. E T. T. 1921 mag zich inderdaad verlieugen begunstigd te zijn door prachtig zomerweer en daardoor had alles reeds vroeg een recht feestelijken aanblik. De com- missieleden liepen met recht prettige gezich- ten rond. Wetende dat't weer de kooper is, warcn zij thans vol vertrouwem, dat deze dag, waaraan zoovd risico is verbonden, dit jaar ook financieel zou slagen. Het aantal inzendingen kan goed genoemd worden. Ook de rubriek „ter opluistering" verdient aller belangstelltog. Een nieuweltog in deze rubriek was de „Ned. Witlooierij en Peletrijenfabriek" te Alkmaar. Deze fabriek kwam met een inzending vachten uit, groote en kleine, van allerlei soorten diercn, die het bewijs leverden dat de fabriek in staat is te le- veren wat men wenscht, ook op het gebied der fijnere lederbereiding De prijzen waren bovendien ongekend laag. De fabriek wil er „in" komec en zal er zoo „in komen". De heer J. Stubisky, van Alkmaar, was dit jaar to deze rubriek met zijn inzending op't gebied der zadelmakerii, eveneens voor het eerst aanwezig en ook hij sloeg een goed fi- guur, al vermocjit hij tegenover de inzen ding van den heer N. Massee de kroon niet te spannen. Dit behoeft trouwens geen verwon- dering, want de heer Massee zet steeds zijn beste beentje voor om in Heiloo een goed fi- guur te slaan. De heer J. Kuit, van Alkmaar, kwam met een prachtige inzending rijwielen voor den dag. Ook de heer A Englander was met een aardige inzending aanwezig. In landbouwwerktuigen was de heer Stout- jesdijk onovertrefbaar. De gezelligheid op het terrein werd ten zcerste verhoogd door de muziek van het har- moniecorps ./Harmonic" uit Wieringen. Dit uitnumtende corps verwierf in versdiillende wedstrijden in ae lste afdeelingen meerdere eerste prijzen. De leden verschijnem steeds in uniform en ook dit animeert. Onder de inzending „groenten" viel die van den heer Smit, Heiloo, die met 30 soorten vruchten, te telen op zand'grond, aanwezig was, niet het minst op. De schapen-expositie, die weer alle to Noord-Holland voorkomemde schapen-typen gal, was niet zooals het vorig jaar een re clame voor het Texelsche schaap. Over het al- gemeen waxen de andere typen veel beter in conditie. Vooral in de oude rammcn waren de typen Wenslydale en Lincoln uitstekend. Van de oude sehapen mag dit van alle typen gezegd worden. Vermelding verdient een ooi met 4 1am- mm-en van den heer Groot. Deze ooi munt uit door buitengewone vruchtbaarheid. Zij wierp n.I. in 6 jaar 19 lammercn, waarvan zij er 17 groot bracht. De inzendingen rundvee mochten ditmaal gcroemd worden. Vooral de rubrieken „ou- dere stieren", „melkkoei-?h", ,^nerkvaarzen" en ,,kalfdragende vaarzen" muntten uit Reeds onmiddellijk bij den ingang zag men een mooie verschijning in den vorm van ,Constantijn 28", eigenaar de heer P. Zwart. Dit dier was een ware getuigenis van een zuiver Noordhollandsch ras. De jongere dieren waren niet te roemen, evenmin de twinters. i Wel zouden wij in het vrouwelijk fokvee een weinig meer unifonniteit gewenscht heb ben, vooral to den kruisvorm. De afdeeling Paarden" was zeer goed be- zet wat het aantal betrof. Van de kwaliteit kon dit niet gezegd worden. De collecti'e 2%- jarige maakte hierop evenwel een groote uit- zondering. De jury had' in deze afdeeling bij het toe- kennen der prijzen een buitengewoon moeilij- ke taak. Deze collectie paarde adel aan mas- sa. Om 12 uur sprak de voorzitter, de heer M. Mulder, een- speech uit, waarto hij deed' uitko- men, dat de L. E. T. T. voor boeren, tuinders en de gemeente van groote waarde was. De inzendingen worden jaarlijks beter. Heiloo behoeft niet achter te staan bij andere plaat sen. Spr wees op de landbouwtentoonstel- ling te Bodegraven, heden gehouden, waar 500 stuks veo waren ingezonden. Een ten- toonstelling is daarom zoo goed voor de ge meente, omdat daar niet alleen het beste vee, maar ook de mooiste vrouwen komen. (Ge- laqh). Spr. dacht aan Bergen, dat door de wedrennen zoo bekend is geworden, en hoopte, dat Heiloo veel menschen zou trek- ken, die in het lieflijk dorp de rust van een' werkzaant leven kwamen genieten. Spr. riep den burgemeester een speciaal woord van wel- kom toe en deed uitkomen, dat deze, die, toen de bestuursleden wegens de tekorten bij de pakken wilden gaan neerzitten, zich bereid verklaarde evemtueele tekorten te willen dra- gen, dit ten zeerste verdiendie. Ook de leden van den raad, die het belang van de tentoon- stelling erkenden, door een gouden medaiUe beschikbaar te stellen, heette spr. hartelijk wclkom Voorts sprak de heer M. een woord' van wel- kom tot inzendsters, inzenders, commissie, bestuurs- en juryleaen en' pers, zonder wie een tentoonstelilng niet kan slagen. (Ap- plaus) De 'burgemeester, jhr. mr. N. van Foreest, i eerc-voorzitter. bekwam hierop het woord, on de tentoonstelling te openen. Spr. ring aan met den voorzitter voor diens vriendelijke woorden een hartelijk woord van dank te brengen. Spr. was met hem van meening, dat het feest voor Heiloo van groote beteekenis was. Dat vandaag de zon zoo heerlijk scheen, mocht zeker een geluk worden genoemd, te- meer waar de laatste jaren de tentoonstelling geplaagd werd door regen en storm. Spr. was daarom vol moed, dat heden de tentoon stelling ook financieel zou slagen. De ten toonstelling overziendie, sprak hiji er zijn voldoening over uit, dat ondanks een droog- •to, die sinds menschcnheugenis niet werd be- lecfd, het vee zoo goed gedijde. Het verheug- de snrcker dat dit jaar het vee niet door het mond- en kleuwzeer had geleden, want deze riekte was voor den veestapel erger dan een droge zomer. Met den wensch, dat de tentoonstelling i'r>r>rtourend in omvang mag toenemen in het belang van land- en tuinbouw en van Heiloo in het biizonder. verklaarde spreker de ten toonstelling voor geopend. (Applaus). Hierop werd de eerewiin rondgediend. iibsbg van de tentoonstelling is de volgende: Stieren, geboren in 1919, le pr. P. Zwart, Heiloo; le pr. C. de Vries Jz., Santpoort; 2e pr. P. Frans, Heiloo. Stieren, geb. in 1920, 2e pr. S. Ligthart, Heiloo. Stierkalveren, geboren to 1921, 2e pr. P. Zwart, Heiloo. f De beste melkkoe, gekalfd hebbende tus schen 1 Januari en' 31 Mei 1921. le pr. P. Frans, 'Heiloo; 2e pr. D. Schermerhon, Kalkhoven, Egmondermeer; 2e pr. E. Dz. Govers, Alkmaar. Twinters, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Med 1921, le pr. J. Mulder, Heiloo. Melkvaarzen, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1921, le pr. P. Frans; 2e pr. M. Mulder, beiden te Heiloo. 'Herfstkalvers of dikke koeien (afgewls- seld), die voor 1 December 1921 moeten kal- ven, le en 2e pr. P. C. Schuitemaker, Alk maar. Herfstkalvers of dikke koeien (niet afge- wisseld), die voor 1 December 1921 moeten kalveo, le pr. J. P. Kraakman, Akersloot; 2e pr. J. Mulder, Heiloo. Kalfdragende schotten,'geboren to 1918, die voor 1 December 1921 moeten kalven, 2e pr. Th. Broers, Heiloo. Kalfdragende vaarzen, geboren to 1919, le en 2e pr. P. Frans, Heiloo. Gelde vaarzen, geboren to 1919, 2e pr. M. Mulder, Heiloo. Kuikalveren, geboren' na 1 Januari 1921, le pr. O. Fransen, Oterleek; 2e pr. M. Mul der, Heiloo. Vette koeien, le pr. S. Slnit, Alkmaar; 2e pr. C. Zeeman, Heiloo. De fijnste vette varkens (minstens 2 St.), le en 2e pr. P. Frans; Heiloo. Zeugen (onversohillig van welk ras: min stens 1 jaar oud met biggen met ouder dan 8 weken), le en 2e pr. G. Muis, Heiloo. Dekbeeren, le pr. N. Bakker, Heiloo. Acht vette sehapen, le en 2e pr. J. Borst, Heiloo. Vier lamtmeren, geboren to 1921 (geen rammen), 2e pr. D. Greeuw, Heiloo. De mooiste gekruiste ram, geboren in 1921 of eerder, le pr. J. M. Bakker, Stompetoren, 2e pr. D. Greeuw, Heiloo. rokschapen, type Tesselsch, zichtbaar gc- worpen hebbende (4 stuks), le pr. E. Dz Govers, Alkmaar. Ooi met hare in 1921 geboren lammeren, type Tesselsch, le pr. E. Dz. Govers, Alk maar. Ooilammereri, type Tesselsch, geboren in 1921 (4 stoks), le pr. E. Dz. Govers, Alk maar; 2e pr. J. M. Bakker, Stompetoren. Ram, type Tesselsch, geboren in 1920 of vroeger, 2e pr. J. M. Bakker, Stompetoren 2e pr E. Dz. Govers, Alkmaar. Ramlam, type Tesselsch, geboren in 1921; le pr. J. M. Bakker, Stompetoren; 2e pr. Dz. Govers, Alkmaar. Fokschapen, type Wensleydale, zichtbaar geworpen hebbende (4 stute), le pr. P. v. d. Old, Barstogerhorn; 2e pr. W. b. Groot Jbz., Starnmeer. Ooi met hare to 1921 geboren lammeren, type Wensleydale, le en 2e pr. Wb. Groot Jbz., Starnmeer; eerv. verm. P. v. d. Oord, Barstogerhon. Ooilamimeren, type Wensleydale, geb. In 19211 (4 stuks), le pr. P. v. d. Oord, Bar stogerhorn; 2e pr. Wb. Groot Jbz., Starn meer. Ram, type Wensleydale, geboren in 1920 of vroeger, le pr. P. v. d. Oord, Barsinger- horn; 2e pr. Wb. Groot Jbz., Starnmeer. Ramiam, type Wensleydale, geboren in 1921, le pr. Wb. Groot Jbz., Starnmeer; 2e pr. P. v. d. Oord, Barsingerhorn. Fokschapen, type Lincoln, zichtbaar ge worpen hebbende (4 stuks), le pr. K. Breg- man Jz., Noord-Beemster. 001 met hare to 1921 geboren lammeren, type Lincoln, le pr. K. Bregman Jz., Noord- Beemster. Ooilatnmeren, type Lincoln, geb. in 1921 (4 stuks), le pr. K|. Bregman Jz., Noord- Beemster; Ram, type Lincoln, geb. to 1920 of voeger, le prijs K. Bregman *Jbr. Noord'- Beemsfer. Ramlam, type Lincoln, geboren in 1921, le en 2e pr. K. Bregman Jz., N.-Beemster De beste bok (Saanemras), le pr. Federa- tief Bestuur der Geitenfokvereeniging Hei loo; 2e pr. Mathijs Dekker, Heiloo; eerv. verm. D. S. de Vries, Heiloo. De beste geit (Saanenras), le pr. Th. Buys, Heiloo; le pr. Th. Buys, Heiloo (van Federatie); 2e pr. Math. Dekker, Heiloo; 2e pr. D. S. de Vries, Heiloo (van Federatie). De beste geit (gekruist ras), le pr. Alb. Kroon, Heiloo; 2e pr. S. A. Akkerman, Hei loo; 3e pr. J. Admiraal, Heiloo (van Fede ratie); 4e pr. S. A. Akkerman, Heiloo (van Federatie); eerv. verm. J. Admiraal, HeilQo. De mooiste luxe hond, le pr. Th. H. van G'ijzen Alkmaar (Duitsche Herder); 2e pr. G. J. Bornebroek, Uitgeest (Groenedaler); eerv. verm. I J. Witbaard, Castricum (Coc kers Spaaniel1)K. Groot, Alkmaar, (Herder) J. A. Pries, Limmen 2e pr. 'J. Blokker, Boe- kelermeer. Toomen kippen, zuivere rassen, 1 hSan en 2 kippen, voor elk ras afzonderlijk, le pr. J. Kromhout, Alkmaar, H. Mooi, Egmond-bin- nen, D. Haasbroek, Alkmaar, H. J. van El- ven, Bakkurn, P. Oudejans, Bakkum; 2e pr. J. Kromhout, Alkmaar, J. Blokker, Egmond- binnen, D. S. de Vries, Heiloo, G. Casteele, Castricum. Indische loopeenden2e pr. C. Zwaan, H.- Hugowaard. Kafkoenen, geboren to 1920. 2e pr. D. S. de Vries, Heiloo. Konijnen( een ram en een voedister). le pr. H. J. Feldlberg, Alkmaar- 2e pr. J. Krom hout, Alkmaaren P. Wit, Heiloo. Voedsters met jongen (groote rassen). 2e pr. S. Met, Alkmaar en Nioo Apeldoorn. Voedsters met jongen (andere rassen). le pr. W. Beumer, Bakkum. Nesten jongen. J. Kromhout, Alkmaar en D. Iiaremaker Gz., Koog aan de Zaan2e pr. D. Haremaker Gz., Koog aan de Zaan- Het mooiste luxe ijtuig. le en 2e pr. Jac. Mascle, Heiloo. Het mooiste boerenrij'tuig. le en 2e prijs Jac. Mascle, Heiloo. Landbouwwerktuigen, le pr. H. C. Stout- jesdijk, Alkmaar De mooiste vaas met bloemen, 1 e en 2e pr G. F. Smits, Heiloo De mooiste verzameling bloemen, (afge sneden in vazen), le pr. G. F. Stnits, Heiloo, 2e pr J. v. Gemeren, Heiloo. 'De mooistet verzameling-groenten, le pr J. Drijver, kw. Helena, Heiloo. Verschilende soorten van groenten, 5 le pr. em 2 2epr. J. Drijver kw. Helena, Heiloo. le en 2 2e pr. J. Kjonijn, Heiloo. 2 le en 1 2e pr. I J. Visser, Heiloo. le en 2e pr. J. Zaal, Heiloo. 4 2e pr. C. Stroomer, Heiloo. De mooiste verzameling fruit, le pr. G F. Smits, Heiloo; 2e pr. H. F. Koek, Bever- wijk. Voor de beste Edammer kaas 10 stuks a 2 K.G., le pr. „Concordia", Alkmaar; 2e pr. „Kennemerlamd", Egmond-ibinnen3e pr. P. Smit, Heiloo. Voor de beste boerenboter, 5 K.G., 2e pr P. Smit, Heiloo. Voor de beste fabrieksboter, 25 K.G., le pr. „Kennemerland", Egmond-binnen2e pr. „Concordia", Alkmaar. Etalagewedstrijd, 1« pr. P. Klopper, C

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2