•looper in die St. Otoftateeg. op 3 September 1920. Nlaar men zich zal herimneren werd! een looper van de Javasche Bank in een perceel in genoemde steeg op klaarlichten dag be- rcofd van een bedrag van ruim 33.000. Mr. Wolfscn. de Offieier van Justitie, had terzake van dietstal (berooving) tegen dm 27-jari- gen H. H. D. vier jaar gevangenisstraf ge- eischt, ierwijl hij de veroordeeling van den 31 -jarigen A. v. H., de 27-jarige A. G. W. en en 40-jarige HI. K. terzake van heling van ieder tot drie had1 geeischt. De rechtbank, von- nis wijzende, achtte den aan D. ten! aste geleg. den- diefstal wetitiig en overtuigend bewezen en veroordeelde beklaagde tot drie jaar gevange nisstraf. A. v. H. werd wegens heling tot Jwee jaar en A. G. W. en H. K. wegens hot "voordeel trekken uit de opbrengst van eenig door misdrijf verkregen good', eveneens ieder tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld1. In het vonnis van de Rechtbank overweegt zdjy dat, hoewel betreffende belkl. van H. een1 genees- ikundig rapport is uitgebradit, waarin tot de oonclusie wordt gekomen, dat v. N. zijn bui- tengerechterlijke bekentenis (voor den rechter- commissaris) in een droomtoestand kan heb ben afgelegd, dit niet het geval is, daar v. H. deze bekentenis ook later cn vroeger aan an- dere personen heeft gedaan. De buitenrechte- lijike bekentenis wordt door de Rechtbank als waar aangenomen. AKiRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAiR. Zitting van 23 Aug. 1021. BEDELARIJ. Petronella de Zw., 52 jaar oud, zonder vaate woon- eni venblijfplaats, thans gedeti- neerd^ stond terecht ter zake openbare bede- larij, gepleegd op 1 Aug. j.l. te Helder. Beklaagde is blind. Zi) had tijodens haar aanhouding op de boxst een stuik karton bevestigd, waaiop ge- schreven stond: „God behoede u voor blind- heid." In haar hand droeg zij een blikkeni bakje, dat zij het publiek presenteerde. IBekl. ontkende te hebben gebedeld, maar alleen handel in potlooden te hebben ge- dreven. Zij verklaarde aardappelen te kunnen schillen. Beklaagde is door de politieagent Beukers aangehouden. Zij heeft onder het uitsteken van haar bakje gezegd: Geef wat aan de anne blinde vrouw God geeft het u terug. Zoo men zeide, maakt bekll. en1 haar caval- (lier dJkwijls misbruik van steriken drank. Het O. M. vorderde 12 dagen hechtenis. Druizendmaal dankbaar, zeide bekl. snik- kend en groette de rechtbank hij' bet weg- gaan met de amicale woorden: Dag men- schen VERiDU1ST EKING VAlN EEN RIJWIEL. De op 6 Mei 1884 geboren ex-notarisklerk Klaas B., zonder vaste woonplaats, thans ge- detinesrd, stond terecht ter zake dat hij 16 Juli te Zwaag een rijwiel heeft verduisterd. Bedoeld rijwiel was het eigendom van ze- keren Pauw en door den kastelein M. Keizer in bruikleeni genomen. Bekll. leende op zijn beurt het rijwiel van Keizer en verkodtt net aan den koopman P. Klaver te Hoogwoud voor 7.50 welk geld hij ten ei'gen bate aanwendde. Bekl. verkeerde tijdens het plegen van het fei't onder den invloed van sterken drank. De oorzaak van zijn maatsch. misfere was trouwens de alcohol. Hij heeft zijn ouderlijk erfdeel er geheel doorgel apt en had meenma- len aanvallen van diilirium. De oficier achtte een flinke stra voor bekl. gewenscht, ook om zich aan geheelonthou- ding te kunnen wennen en Vorderde 6 maan- den gevangenisstraf. De verdediger, mr. Josephus Jitta, achtte bekl. een slachtoffer van den drank. Voorheen bekleedde bekl. een positie van vebtrouwen. Pleiter concliudeerde bekl. een voorw. straf met streng toezidht op bekl. zoodat hij' zich niet meer aan drank te button zal kunnen gaan. BEIDELAKIJ. De 58-jarige los weikman Aibert Z., geb. 8 Nov. 1865 te Hoogwoud, zwervend en thans gedetineerd, heeft te Alkmaar op 18 Juli gebedeld. Hij vroeg aan een agent van politic om een paar centen teneinde brand te koopen. Hij' deal zulks met het doel om op- gezonden te worden. Bekl. was kortelings uit de Rijkswesrkin- richting te Veenhuizen ontslagen. Hij ver- langde thans tot het volgend voorjaar te worden opgezonden. De officier kon zich niet met het verzoek vereenigeni en vorderde 3 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van 2 jaar en 8 maanden. TENUITVOERLEGGING VOORW. VEROGRIDEELING. Deze zaak wordt met gesloten deureni be- handeld. EEiNV. BELEEDIGING. De niet verschenen beklaagde Cornelia Br., huisvr. J. G., wonende te Egmond aan Zee, heeft zich op 17 April schuldig gemaakt aan eene beleediging van L. Glas, huisvr. Leendert Blok. Bekl. heeft laatstgenoemrie getuige ver- schil'lende beleedigende woorden' toegevoegd. Bdd. heeft voor de politie verklaard alleen het woord „luizen)hark" te hebben gebruikt. Er was kwestie over een glasruit die bij Blok was Vernield door den echtgenoot van beklaagde. Eisch 10 boete of 10 dagen1 hechtenis. BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De landbouwerszoons Jan en Anthonius P., resipedtievelijk 21 en 22 jaar oud, gebo ren en wonende te Harencanspel, stonden terecht ter zake beleediging van den rijks- veldwachter J. W. Schouten en den gemeen- tevddwachter J. Homan van Dirkshom. Zij hebben de ambtenaren onderscheidene beiLeedigende woorden op den' openbaren weg nagesmreeuwd. 'Dit feit is 'gepleegd op 5 April. DO veldwachters kwameni ten nuize van beklaagden om onderzoek te doen naar een gepleegde overtreding en werden door bekl. op geweldige wijze uitgesdiolden. Beklaagden zaggen dat de veldwachters zeer onhenoorlijk en1 ruw optraden. Toen zijn zij ook onverschillig geworden. Bddl. Jan P. gaf toe dat hij beleedigende woorden had gmruikt, maar zijn broeder Antoon beweerde de veldwadhtere niet te hebben beleedigd. De rtjksvektwachter QEbotrten peraiateerde bij zijn verklaring dat beide beklaagden be leedigende woorden hebben gehruikt. Eisch tegen1 ieder J 50 boete subs. 50 da gen hechtenis. DIEFSTAL VAjN LIJFGOEDEREN. Bekl. Jan E., loonploeger, oud 41 jaar, en wonende te Bovencarspel, was ten laste ge- legd diefstal van verschiUende waschgoede- ren te Enkhuizen. Deze goederen behoorden toe aan mej. E Vrdend Spoelders en de diefstal is gepleegd in den nacht van 25 op 26 September. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL VAN EEN PORTE- MONNAIE MET EENIG GELD. De 22-jarige veehouder Arie K., stond te recht wegens diefstal van een portemonnaie met 3, die hdji op 17 April uit een kast bij den 7 Pj arigen arbeider w. Roos te Sijbe- carspel heeft weggenomen, terwijl hij bij den bestoiene Je gast was. 'De reclasseering adlviseerde bekl. ditmaal voorw. te veroordeelen Het O. M vorderde dienovereenkomstig 4 maanden gev. voorw met een proeftijd van 3 jaar. MISHANDELI NO. Petronella G., geb. 8 Juni 1881, te den Haag, voorheen wonende te Helder, thans te Amsterdam, stond terecht ter zake ifliishande- ling van de 18-jarige Bertha v. Tongerloo te Helder. Bdd. woonde op 24 Mei ten' huiize van die familie op een kamer. Zij had Bertha den mond aan bloedan gestoxnpt. Bekl. ontkende dit. De vriendin van de mishandelde Tannie Kooijman heeft bekl. een klap aan Bertha zien geven, waardoor de mond van haar vriendin begon te bloeden. Eisch 10 boete subs. 10 dageni hechtenis. EEiNiV, BELEEDIGING. E>e 62-jarige Trijntje D., ihuisvr. van D. R. te Graft, stond teredht ter zake dat zij op 26 en 27 Mei zou hebben beleedigd S. Koot- je, huisvr. van P. Gxoot aldaar. Bekl. erkende getuiige Kootpe alleen op 27 Mei te hebben beleedigd. Sijtske Kootie verklaarde dat ze op beide dagen door bekl. was beleedigd. Zij heeft op 27 Mei gezegd: aardbeien stelen dat kan je. Betaal jij je jodekoeken maar. Bekl. ontkmde dit te hebben gezegd. De veldwachter Hendrikse heeft echter op 27 Mei toevallig ook de geincrimineerde woorden gehoord. Bekl. was geweldig drif- tig en opgewonden. Het O. M. vorderde 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Bekl. vond dat wel wat erg. Ouwe men- sdhen kunnen dat niet opbreftgen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Gemengd Nieuws LOONACTIE IN HET PETTENBEDRIJF. Men schrijft namens den Bond in de Klee- ding-industrie In December 1920 waren onderhandelingen aangevangen tusschen den Nederlandschen Bond van Pettenfabrikanten en de bonden in de Kleeding-industrie, teneinde de collectieve arbeidsovereenkomst, die 1 Januari 1921 zou eindigen, te hemieuwm. Inmiddels trad een vrij omvangrijke crisis-werkloosheid in, op grond waarvan den Bond van Pettenfabrikan ten de onderhandelingen afbrak. De Bond verklaarde zich echter bereid bij gunstiger bedrijfsverhoudmgen de onderhan delingen te hervatten. Als gevolg daarvan hebben de 'Bonden in de Kleeding-industrie, met name de Modeme Bond en de Chr. Bond, zich kort geleden in een schrijven tot den Werkgeversbond gericht, waarin tengevolge van aen verbeterden bedrijfstoestand, werd verzocht de onderhandelingen in zake de ar beidsovereenkomst, te heropenen. In een schrijven, gedateerd 25 Juli 1921, heeft het bestuur van den Werkgeversbond den betrokken Bomdem in de Kleeding-indus- trie medegedeeld, dat naar de meening van het bestuur „de toestanden in het Pettenbe- drijf het heropenen van de besprekingen niet wettigen". Het bestuur van den Bond in de Kleeding- industrie heeft thans naar aanleiding van dit schrijven in enkele plaatsen waar het Petten- bedrijf wordt uitgeoefend, de arbeiders en ar- beidsters opgeroepen voor een vergadering, alwaar de gansche stand van zaken zal wor den behanaeld, en eventueele maatregelen ter doorvoering van de looneischen zullen wor den vastgesteld. SANATORIUM „BERG EN BOSCH" TE APELDOORN. Nadat de paviljoens voor volwassenen reeds eenigen tijd in gebruik en als regel vol bezer zijn, is nu ook het kinderpaviljoen, dat plaats biedt voor 60 patienten, in gebruik genomen De vereeniging ,.Herwonnen Levenskracht" heeft daarin een 35-tal patienten doen opne- men, zoodat er nog enkele plaatsen voor par tial lierea beschikbaar zijn Het gebeele paviljoen is verdeeld in 2 dee- len, de helft voor jongens cn de helft voor meisjes. Slechts kinderen tot 14 jaar kunnen daarin ondergebracht worden BRIEVE N1MALEN. De directeur van het postkantoor Amster dam brengt ter kennis, dat brievenmalen zul len' verzonden worden naar Ned. Oost-Indig, met uMzonderki'g van Atjeih en Onderhoorig- heden', Sumatra's Oosikust, Palembang, iBan- ka, Billiton, Riouw en de Westerafdeeling van Borneo, per stoomschip „Patria" van de Rot- terdamsdie Lloyd. Hiet zeeposttarief is op de ze zendingen van toepassieg. „BEZUINIGING" AAN OORLOG. De marechausseekazeme te Ter Apel, v66r 20 jaar door een particulier naar de toenma- lige eischen-gcbouwd en sedert aan het Rijk verhuurd (voor 450's jaars) schijnt niet meer te voldoenalthans op het aanbod van den eigenaar om het gebouw voor 13000 aan het Rijk af te staan, is afwijzend beschikt en nu gaat men over tot den bouw eener nieuwe kazeme, die ongeveer 1 ton zal kos- ten, ten dienste van zes manschappen. VEENBRANiDEN. Te Sellingen (gem. Vlachtwedde, Gron.) is onmididellijk met alle kradht gewedet aan het blussChen van den veenbrand. De toestand liet zich ernstig aanzien, enkele huizen, waiar- onder een groote boerderij, liepen gevaar. Zondag werkte een konte flinke regen mede aan het blussdhingswerk. Of de brand aan Duitsdlhe, dan wel aan Nederlandsche zijde van de grens is ontstaan, is niet met zekerheid te zeggen. Het veen brandde aan weerszijden. BRANDEN. Ten gevolge van het inslaan van den Mik- sem is Maandagavond te Fredieriksoord een woning afgebrand, toebehoorende aan de Maatschappi) van Weldadigheid te Frede- riksoord en bewoond door M. de Vries. Huis en inboedel waren verzekerdl. Een koe en twee geitrn zijn in de vlammen omgekoonen. Ook rogge, haver, hooi en bijna de gdheele inboe- dd zijn verloren gegaan. Te Uitgeest zijn eergistermiddag vier ar- beiderswoningen: afgebrand, benevens een aangrenzeode hooiberg. De brand is ontstaan door vonken uit een waischfomuis. Twee van de woningen waren niet verzekerd. VERTROKKEN PERSONEN. J. J. Godijn, N'.H houtbewerker, Ropjes- kuil 64, Schagen. E. Vonk, N H., dienstbo- de, Wilhelmiinalaan 28, Amerongcn. - J F. Wigman, N.H., correspondent, Heiligland 20, Amsterdam. P. J. N. van Vegten, R K., timmcrman, Brecdatraat 21, Bloemendaal. G. L. Kiesener, kantoorbediende Ned' Spoor- wegen, Kanaalkade 32b, Groningen. D. Schermer, N.Hbakkersknecht, Toussaint- straat 21, Zaandam. L. Poppinga, G.K., commies ter sccretarie, Nieuwesloot 79, Sta- vorcn D H. Kool, DG, dienstbode, Vo- lenzang 15, Antwerpen. C. Velkers, enstbode, Langestraat 75 Leeuwarden. H M. A. Kaag, R K., apotheker ass., Mient 11, Hoorn. N. H. Stoop, R.K, arbeider, Ingelandstraat 3, Heerhugowaard. CM Kraakman, R.K., dienstbode, Landstraat 34, Haarlem. P. J. Schoo®, R.K., arbeider, Nieuwlandersingel 23, Duitschland J. Zandbergen, NH., koopman, Laat 118, Zwol- le. A. Hofman, R.K., dienstbode, Klein Nicuwland 25, Haarlem. C. van Wierin- gen, N H Kerkplein 9, Winterthur (Zwitser- iand) S. G. Slom, timmerman, Noorder- kade 66, Bergen. M. P. Mooijboer, NH., Ritsevoort 27, Warnsveld. G. F. Schnei ders R Kgecstelijke, Mient 9, Nootdorp. J. Westcrdijk, N H., kastenmakcr, Uitenbosch- straat 65, Amsterdam. J. Baniert, HA., koopman, Hekelstraat 23, Heiloo. Th. W. A. Stroomer, R.K., Spoorstraat 63, Gestel P. Dijkema, conducteur Ned SpoorwDreb- belstraat 28, Medemblik. N M. A. Velze- boer, R K., geestelijke, Laat 209, Volendam. W. Duijnmayer, R.K., Oudegracht 114, Heiloo. M. Ahlers, E.Ldienstbode, Lan gestraat 83, Amsterdam. AM. Willig, N HMagdalenenstraat 22, Amhem. J. Rozeboom, Gcr., sigarenmaker, Uitenboscli- straat 16, Almelo. INGEKOMEN PERSONEN. J. de Jong, DG., dienstbode, Koningsweg 21a, Amsterdam. J. de Haas, N.Hdir. Coop Ver ,Ons Belang", Verdronkenoord 123, Castricum. W, H P. M. Hoffman, N.H, kinderjuffrouw, Langestraat 102, Amersfoort. J. Rienks, G.K., bankwerker, Overdiestraat 78, Spaamdam. P. J. Kohn, R Kkapper, Langestraat 34, Helder. J. A. Slijkerman, RK., arbeider, Stationsweg 18, Velsen. P. E. Bijlsma, G.K., Zeglis 41, Hel der. A. J. Nederveld, N.H., metaalbewer- ker, Schoolstraat 5, Amsterdam. F. A. Schut, R K., arbeider, Laat 65, Noord'-Ameri- ka. C J. Koopmeiners, R.K., zandvormer, Baansingel 15, Schiedam. J. M. Phaff, D G., Zeglis 79, Amsterdam. N. van Baar, R.K., spoorwegarbeider, Visscherslaan 19, Koedijk. M. Baltus, R K., dienstbode, Bo- terstraat 10, Limmen. P. Cloeck, N.H., Em- mastraat 77, Tilburg. A. MargadantGo- vers, Cabeljauwstraat 2, Wageningen. A. Zwart, N.H., huishoudster, Spoorstraat 57, Schageu. G. Hop, N.H., kantoorbediende, Verdronkenoord 36, Graft. W. Kuijper, R K., dienstbode, Oudegracht 46, Egmond a. Zee.C. A. Zuurbier, R.K., Verdronken oord 9, Oudorp. C. J. Kager, R.K., meu- belmaker, Westerweg 34, Schoten. J. Klomp, landbouwersknecht, Meerweg 30, Ha- renkarspel. C. A. M. Kroft, R.K., liefdezus- ter, St Elisabethgesticht, Delft. J. M J. Abel, R.K, liefdezuster, St. Elisabethgesticht, Delft. S. Scheepstra, opperman, Karen- huis, Heiloo. N. J. Reuzenaar, R.K., wa- genmeester Ned. Spoorw., Ritsevoort 36, Enk huizen. A B. Pierik, R.K., varensgezel, Boterstraat 7, Ned.-Indie. T. H. Dekker. NH, Kennemerstraatweg 1, Assen. V. Zeilstra, O.K., verpleegster, Kennemerpark 9, Dalfsen A. C Berkhout. R.K., dienstbode, Verlengde Landstraat 21, Oterleek A. van Angeren, R.K., dienstbode, Stadsziekenhuis, Utrecht. N. E. Melker, R.K., kuiper, Nieuwpoortslaan 139, Middelburg. P. Hondius, N.H., typograaf, Snaarmanslaan 50, Noord-Amerika. Knnst en Wetenschappen BGMONOSGHE KUNSTKRING GEEiRTRUIDA VAN VLADERACKEN. Maandagavond heeft de Eigmondsche Kunstkring te Bergen aan Zee in het hotel Nassau-Bergen nog een „Intiemen kunst- avond" gegeven. Geertruida van Vladeracken' zong een rtieuw programma en boeide opnieuw door de prachtige voordracht der verschillende liederen en de smaakvolle costuums, ook weer geheel versdiillend van de drachten op den avond te Bergen-Binnen en Egmond. Bijzondere aandacht trok het „Gezang der KruisvaanderS" (1095, bewerkt van Geertr. van Vladeracken) dat mevr. van Vladeracken' in het Latijn zong, gekleed in een licht ge- waad met een groot rood kruis ter hoogte van de borst. Ook de oud-Fransche volkS' liederen sloegen erg in, het hiarbij gedragen costuum was een weelde van fiiischheid der kleuren, evenzoo als de dracht (met Wom en) bij de oud-Hollandsche boerenlied'jes de door haar zelf bewexkte oua-Hollandsche evrouw van Vladeracken zong de volgen- liederen,,Daer staet een cfooster in Ooeten- rijk", ,,'t Haeskenj", „>De Meisjea van Kiel- rechr' en het Vlaamsche jSchoon lieveken, waar waarde gij" en in bewerking van Ju lius Rontgen ,,,De vier Weverkens en „Ade- lijn". Het auditorium werd hoe langer hoe en- ihousiaster en> heeft de zangeres aan het slot estdriftilg toegejuicht en' tot een toegift ge- dwongen. En zij. zong (een schat van een boerinne!) nog „Waervan gaen de boeren zoo mooij." De kunst van mevrouw van Vladeracken is zeer veeMjdig, zij is niet alleen een uit- stekende zangeres maar tevens een zeer voortreffelijke actrice, en weet als componiste met de eenVoudigBte middelen veel te berei- ken. Als wij, de prachtige kleurencombinatles en smaakvolle ensceneeringen ten deele toe- sohriiven aan den scfailder Jan Poortenaar, die de zangeres weer schitterend heeft bege- leid, kunnen wiji zeggen, dat mevrouw van Vladeracken en de heer Jan Poortenaar ons voor oor en oog juweeltjes hebben gegeven, die wij lang in dankbare herinnering zullen bewaren. Wij hopen dit artistenpaar in het a s. win- terseizoen op een der Egmondsche kunst- kringconcerten te Alkmaar te ontmoeten. GEWIJD CONCERT. Aldus noemden mej Riek Frank, sopraan- zangers, te Amsterdam, en de heer Ferd. Kloek, organist, te Hilversum, de uitvoering van zang- en orgelstukken, gisteravond in het kerkje te Bergen aan Zee gegeven. De stem der zangeres was voor de plaats waar zij zong te groot, te zwaar, maar on- danks dat, wat heeft mej. F. toch veel te ge- nieten gegeven in (we noemen slechts een paar nummers) de Uederen van mej. van Hen ries, uit de „Kleengedichtjes" en in de liede ren van Bach.' Voor twee jaar hoorden we mej. F. te Ber gen, in liet zaaltje van „de Rustende Jager" een hemclsbreed verschil, toen en nu; de stem was nu veel krachtiger en voller. En dan de gloed die er uit haar zang straalt! De organist, die in dit kerkje wil concer- teei-en, kan slechts beschikken over een Duitsch harmonium, hij moet zich dus behel- pen. Merkwaardig is daarom de wijze waarop de heer K. de zesde sonate van Mendelssohn uitvoerds, en een stemmings-atmosfeer wist te verkiijgen in o. a. de „Meditation" van Mailly. Zooals de heer K. deze nummers op een gewoon harmonium voordroeg, doet het verlangen opkomen hem eens op een groot kerkorgel te hooree. A K. Marktberickten. BROBK OP LANiGENlDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 23 Aug. 1021. In de heden gehoudem veilingen werd betaald voor Blomikool le soort (per 100 st) 28.10 tot 36.10; 2e soort 10.30—/ 11.80. Wortden f 8.90—/ 12.50 per 100 bos. Roode kool 68.50, 2e soort 4; Gele kool 7.10--/ 10.70; Witte kool 7.80—/ 9.80; Aardappelen: Schoolmees- ters 8—/ 9.20; Btlauwe 6,70—/ 9.90; Eigenheimers 7.507.80; Drielingen 4.60—/ 5.10; Kleine 2.80—/ 2190; Due 8.30; Bieten 3.10—/ 5; Gele nep 13 tot 13.80; Drielingen 12.10-/ 12.30; Uien 12.50J 13.60; Slaboonen 49.80 tot 56.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1100 st. bloemkodl; 133650 K.G. roode 'kool 24150 K.G. witte kool; 40300 K.G. gele kool, 3500 bos wortelen, 15850 K.G. uien, 1035 K.G. gde nep, 14300 K.G. aardappe len, 1200 K.G. bieten, 640 K.G. slaboonen. WARM'ENHUiIZ'EN, 23 April 1921. Roode kool 6.30J 7.30; Gele kool 6.36; Witte kool 7—/ 7.30; Uien 12.60 tot 13; Drielingen 11; Nep 12.40; Uitschot roode kool 4; Schoolmeesters 6.80; Dukeni 6.80; Blauwen 9.10. BOVENKAR'SP'E'L „de Tuinbouw", .23 Aug. 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 718; II 47; III 0.752; Roode kool 6.50—/ 7.75; Witte kod 6.50-/ 7.75; Gele kool 10— 12.75; Uien 6.30—/ 6.70; Kleine uien 6.20—/ 6.40; Slaboonen 6.60—7.70; Augurken 5—7 dt. per K G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 22 Aug. 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14—/ 21.50; II 5.50 8.75; III 0.80—/ 3.25; Roode kool 7 tot 8.50; Witte kool 7.259; Gele kool 9.7'510.50; Uien 6.70; Kleine 5 80 Slaboonen 5.706.30. NOOROSCHAjRWOUDE, 23 Aug. iSchotsche muizen 9.10; Julia f 5.70 6.20; Duken 7.50; Schoolmeestense 8.30—/ 9.10; Eigenheimers 5f 7.10; Blauwe aardappelen 6.60—/ 8; Brave's 6.60—/ 7.10; Dridingen 3.70—/ 5.10; Kleine 2.40—/ 2.60; Spercieboonen 46; Grove uien 12.9013.60; Drielingen 11.70—/ 12.50; Nep 12.50-/ 13.30; Roode kool 6.10—/ 8.90 alles p. 100 K.G. Boswortelen 7.40—/ 12.30 per 100 bos. Bloemkool 9f 18.60 per 100 stoks. Gele kool 6.70—/ 930; Witte kool 7.40—/ 9 per 100 K.G. PURMEiREND, 23 Aug. Afslagvereenl- ging „Beemster, Purmerend en Otmstreken". 620 zak aardappelen 1,42542.10 p. zak (25 K.G.)185 zak slaboonen 8.70— 10.0254 per zak (15 K.G.); snijboonen 7.50—/ 15 per zak (1'5 K.G.); peren 0.10—/ 0.52 per K.G.; appelen 0.08— 0.28 per K.G.; roode kool 7—/ 12 60 per 100 stales; piien 2.70—/ 3.10 per 54 H.'L. Handel vlug. 427STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 23 Augustus. 3e Klasse, 2e Lijst. 18 32 73 87 143 182 252 257 273 444 536 572 597 601 609 666 676 681 696 712 777 796 826 935 1049 1360 1387 1409 1420 1484 1486 1629 1658 1681 1770 1775 1812 1822 1914 2071 2144 2178 2282 2442 2528 2632 2645 2662 2685 2687 2860 3015 3039 3045 3085 3138 3140 3220 3258 3275 3305 3337 3338 3341 3415 3453 34% 3531 3621 3639 3659 3677 3708 3747 3786 3933 4152 4225 4229 4235 4357 4378 4452 4511 4115 4522 4523 4542 4543 4568 4587 4691 4823 4835 4886 4950 3de klasse, le lijst: 3109 moet zijn 3199. Zeetfldingen STOOMIVAARTLIJNE N. 9TV. MI J. NEIDERLAND. Enggano vextr. 23i Aug. v. A'dam n. Java. Billiton (uitr.) arr. 20 Aug. te Padang. Johan de Witt (uitr.) vertr. 22 Aug. v. Suez. Sumatra (uitr.) vertr. 22 Aug. v. Malta. Vendel (thuisr.) vertr. 21 Aug. v. Genua. KON. NED. S'TB. MIJ. Baarni arr. 23 Aug. v. Hull te A'dam. Calypso vertr. 22 Aug. v. Jaffa n. Haiffa. Castor vertr. 22. Aug. v. Pinatar n. Lissabon. Dido arr. 22 Aug. v. Havre te Lissabon. Ganmedes vertr. 21 Aug. v. Konstantinopel n Vo'lo. Stella vertr. 22 Aug. v. Gibraltar n. Algiers. Agamemnon vertr. 22 Aug. v. Konstantino pel. n. Bourgas. Iris, vertr. 22 Aug. v. Patras n. Bad. Merope arr. 24 Aug. v. Lervik te IJmuiden. Orion vertr. 22 Aug. v. Samos n. Gythion. Pluto vertr. 22 Aug. v. Carthagema n. Bar celona. Zeus vertr. 22 Aug. v. Lissabon Rott. 'HOLLAND-AMERIKA LI'JN. M'oerdijik, v. 'San Pedro n. RTdam arr. 21 Aug. te Comox. Nieuw Amsterdam arr. 23 Aug. v. N.-Yoik te R'dam. KON. HOLL. LLOYD. Frisia, v. A'dam- n. N.-Orleans, vertr. 22 Aug. van', v. Vigo. KO'NL WEST-LND. 'M1AILD. Hector .arr. 201 Aug. v. Hamburg te Talea- huano. Orestes, v. Coronel n. Land., arr; 20 Aug. te Panama. Prins Fred1. 'Hendr'k (thuisr.) arr. 22 Aug. te Havre. HOLLAND-AUSTRALK LIJN. Boston Abbey (uitr.) air. 22 Aug. te Sydney. Airdover vertr. 20 Aug. v. 'Sydney n. R'dam. HOLL. BRITSCHUNDIe LIJN. Aldebaran (thuisr.) vertr. 221 Aug. v. Colom bo. Bolton Abbey arr. 21 Aug. v. Rangoon te Calcutta. Tamora (uitr.) arr. 22 Aug. te Bombay. Kirkstall Abbey arr. 21 Aug. v. R'dam te Hamburg. HOLLAND-OOST-AFRIKA LIJN. Mercurius (uitr.) vertr. 18 Aug. v. Delagpa- baaf n. Beira. HO'LLAND-WEST-AFRrKA LIJN. Hontestroom arr. 23 Aug. v. W.-Afrika te A'dam. Terelstroom arr. 22 Aug. v. A'dam te Hamb. HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Alcor arr. 20; Aug. v. Rott. te Hamburg. Tjimanoek (uitr.) vertr. 21 Aug. v. Shanghai m. Yokohama. HOLLAND-ZU1D-AFRHKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) vertr. 22 Aug. v. Al- goabaail n. Kaapstad. ROTT. LLOYD. Bond'awioso arr. 22 Aug. v. R'dam te Batavia. Djember (uitr.) vertr. 22 Aug. v. Port Said. Kawi (uitr.) arr. 22 Aug. te Marseille, seilte. Mferauke (thuisr.) vertr. 22 Aug. v. Port Said. Tambora (thuisr.) arr. 22 Aug. te Suez. Wilis arr. 20 Aug. v. R'dam1 te Batavia. ROTT. ZUTD-A ME RIKA LIJN. Merak (thuisr.) vertr. 20 Aug. v. St. Vincent. STV. 'MilJ. OCE'AAN. Bellerophon arr. 23 Aug: v. Japan te R'dam. Eurylochus, v. Japan n. A'dam, arr. 191 Aug. te Marseille. i Mentor, v. Japan n, A'dam, vertr. 19 Aug. v. I Port Said1. 5086 5131 5169 5177 5275 530(2 5316 5323 5412 5474 5479 5509 5524 5535 5546 5572 5593 5604 5654 5662 5679 5740 5773 5804 5822 5826 5861 5899 6033 6035 6142 6201 6218 6360 6427 6491 6600 6604 6605 6607 6615 6640 6652 6658 6679 6680 6723 6761 £786 6795 6802 6847 6967 7006 7012 7055 7127 7141 7193 7251 7253 7255 7382 7453 7553 7623 7624 7690 7746 7815 7838 7863 7921 8088 8275 8356 8407 8453 8525 8532 8626 8642 8671 8844 8887 8933 8951' 8984 9014 9127 9151 9156 9286 9340 9360 9481 9644 9765 9888 10028 10036 10040 10085 10087 10095 10148 10264 10398 10444 10582 10655 10697 10783 10809 10820 10902 10939 10946 10988 11025 11036 11092 11127 11218 11265 11307 11388 11391 11481 11590 11592 11602 11655 11729 11742 11784 11868 11961 11962 11986 12011 12030 12035 12195 12410 12430 12466 12483 12538 12559 12576 12624 12678 12917 12941 13020 13093 13274 13307 13535 13586 13643 13723 13777 13784 13806 13824 13884 13893 13910 13914 13974 13992 14015 14069 14081 14084 14123 14346 14397 14416 14424 14449 14534 14834 14846 14883 14886 14903 14913 14989 14995 15016 15051 15068 15075 15083 15335 15353 15371 15418 15493 15509 15534 15556 15586 15589 15607 15787 15802 k 15848 15930 16002 16020 16051 16058 16102 16110 16150 16231 16292 16312 16327 16378 16405 16412 16526 16578 l 16603 16720 16733 16777 16807 16823 16829 16841 16883 17031 17041 17067 l 17083 17115 17199 17250 17341 17345 17451 17465 17508 17541 17553 17583 17589 17608 17648 17685 17708 17747 17826 17845 17885 17940 18029 18277 p 18281 18293 18343 18409 18432 18459 t< 18530 18564 18569 18670 18700 18702 t< 18767 18818 18920 18928 18947 19010 19014 19015 19136 19154 19214 19217 19230 19252 19273 19285 19486 19498 19499 19568 19656 19678 19700 19722 19738 19825 19908 19972. 19990 20029 - 20031 20050 20060 20106 20229 20265 20315 20321 20331 20382 20449 20527 20531 20543 20554 20559 20662 20672 20677 20716 20724 20740 20753 20772 z 20903 20926 21004 21125 21143 21184 8 6 21231 21234 21255 21355 21363 21372 21407 21428 21435 21467 21470 21488 21492 21544 21550 21564 21675 21686 21711 21714 21718 21765 21935 21941 h d n 1 21949 21994 22117 22122 22145 22196 22204 22226 22264 22333 22337 22342 22395 22418 22422 22462 22559 22574 22600 22646 22648 22653 22704 22706 v 22709 22710 22726 22779 22789 22813 b 22846 22875 22955 d wordt door 21.000 SKsen erkeod ais het beste versterkingsmidde) voor Zenuwen en Llctvaam. I V 0 (Y g

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6