r - I De Kermis. Telegrammen van heden lt mi s t em Wetenschappen StadshieuTrs. van 29 Augustus Opgave van Noordhollandsch 1921. Landbouwcredldt. M DE TERAARDE1BElSTELLINO VAN- ERZBERGER. WIESBADEN, 29 Aug. Onder zeer groote belangstelling is de Centrumafge- vaardigde Erzberger ter aarde besteld. Meer dan tweehonderd! politiebeambten zorgden voor de handhaving van, de orde. 24 Katholieke vereenigingen waren1 verte- genwoord'igd. In den stoet werden o.a. op- gemerkt de oud-kanselier Fehrenbach, de ex-president Prunk, de oud-minister van financien Kohler en de ex-minister van binnenlandsche zaken Remmelo. De rijks- president was vertegenwoordigd door den minister Giesberg Bij d beurtenis niet de aanleiding is voor onlus- teni in de naaste toekomst. wij zullen niet nalten al het mogelijke te doen om de da- ders te arresteeren. Daarna spraken nog Fehrenbach en vertegenwoordigers van de Badensche Centrum-portij. Bij de baar verklaarde deze o.m. „»7ij weten heden no£ niet of deze ge GEERTRUIDA VAN VLADERACKEN De vermaarde liederzangeres Geertruida van Vladeracken, die Woensdagavondl (Ko- ninginnedag) op den Intiemen Kunstavo-nd" der Egmondsche Kunstkring optreedt, zal dezen keer, behalve Middeleeuwsche Neder- landsche, Duitsche en Lat nsche liederen en balladen, Fransche chansons, Engelsche en Schotschc volksliederen en oud-Hollandlsche boerenliedjes (in bewerking van Julius Rontgen en Geertruida van Vladeracken) ten gehoore brengenvan de laaitsten o. a. „Waer- van gaen de boeren zoo moot??", „Waer steet jou vaders huis en- hof" en „Te Kieldrecht". Mevrouw van Vladeracken en de heer Jan Poortenaar hadden dezer dagen een zeer groot succes in het Kuhaus te Zandvoort. OPENLUCHTSPELEN EGMONDSCHE KUNSTKRING. .,De Amstcrdammer", weekblad voor Ne- derland, wijdt in zijn laatste nummer een groot artikel (met illustratie) aan de Open- luchtspelen door de Egmondsche Kunstkrilng te Bergen, dezen zomer georganiseerd,,, srhrijft zeer gunstiig over de vo-orstellingen '"^n ..Adam in Ballingschap", ..Lanselet ende Sanderijn" en „Elckerlyc" en brengt hulde ?an de Egmondsche Kunstkring. die deze zo- T"°mitvoeringen mogelijlc maakte. zien en ging met de fieta aan de hand loo- pen in de rich ting Heiloo. KGNINiGINNEDAG. De christelijk Gran je-Vereeniging noodigt, blijkens een advertentie in dit blad, alle inge- zetenen uit tot het uitsteken van de vlag op 31 Aug., den verjaardag der koningin. GEBOUW „WAAKT EN BIDT". De aandacht wordt gevestigd1 op de geael- lige bijeenkomst, welke ter -gelegenheid van de kermis zal plaats hebben in het gebouw „Waakt en Bidt", aan de Laat, op Donderdag 1 September, des avonds te 8 uur, en uitgaan- de van de Nat. Chr. Ger. Onthoudersvereeni- ging. Een tweetal sprekers zullen optreden, terwijl verder de avond zal worden aangie- vuld met zang en muziek. DE TELEPAATH MAoLITZ. De telepaath Maloitz geeft Vrijdag in cafe „Populair" een seance. Morgenmiidd'ag 2 uur zal hij tevoren in een auto, daartoe welwillend door den heer Met afgestaan, onder leiding van de politic, een door de politie-autoriteiten opgestelde op- dracht uitvoeren". EEN MOOI STUK WERK. In de etalage van den heer Hildlering, aan het Luttik-Oudorp alhier, is een fraaie Bestel- wagen tentoongesteld', die geheel in de werk- plaatsen van den heer Hildering, ten behoe- ve van den banketbakker den heer P. Kuijk, Mient, alhier, is vervaardigd. De driewieler is zeker een reclame voor den vervaardiger. DE STOOMCAROUSSEL VOOR ONZE ABONNe's, Eve rials vorige jar en heeft ook dit jaar de directie van de Alkmaarsche Courant met den heer Antoon Benner een overeenhomst gesloten, waardoor het de directie, dank zij een jinancieel offer, mogelijk is geworden in het nummer van heden een bon te plaatsen, waarop de lezers a 5 ct. per stuk ten hoogste 6 kaartjes kunnen verkrijgen, die zoowel voor de grooteren als voor de kleineren recht geven op een toegang met rit voor de stoomcaroussel met cake-walk op het Hof. Het voordeel hiervan springt wel in het oog, wanneer men weet dat de entree voor kinder en 10 ct. en voor ouderen 25 ct. per persoon is. De kaartjes zijn tegen de inwisseling van de in dit nummer voorkomende bon, vanaj morgenochtend 8 uur aan oris bureau Voor- dam 9, verkrijgbaar. Meer dan 6 kaartjes kunnen wij op tin bon niet verstrekken. De kinderen mogen echier wel van buren, faimilieleden of vrienden de bans inwisselen. Zooveel bons dus, zooveel keer 6 kaartjes a 5 cent. De bons kunnen tot Woensdagmiddag 5 uur aan ons bureau worden ingewisseld zijn geldig tot Woensdagavond 7 en uur. BEINOEIMINGEN Bij kon. besluit zijn voor het tijdvak van 1 September 1921 tot en met 31 Augustus 1922, benoemd aan de R. H. B. S. alhier: tot leerares mej. S. E. Wurdemann en1 mej. J M. Wak-ker; tot leeraaren de heeren C. J. Struyk, J. Monel, Th. de Crauw, A. H. P. Blaauw, W. L. M. E. van Leeuweni P. Clerk en A. W. Blokhuijs. P OL III EN IEU1WS. Gistermiddag beging bij1 een woordeniwis- seling tusschen een zekere J. L. en een be- woner van de Lombaristeeg, de dOmheid om met zijn pols door een raam te slaan, waar- bij hij zich vrij1 ernstig verwonde. Gisteravond viel v. d. V. door eigen on- handigheid uit de schommelschuitjes op de kermis. Hij is ter observatie naar het ziekemhuis overgebracht. Vraagt eens iemand hoe hem onze leve- ranties bevallen. Zijn antwoord maakt U tot onzen vasten afnemer. L. FRANKENBERO, ALKMAAR. DRONKEN OP DE FIETS. Gisteravond half 9 werd de concierge van het Sportpark door twee dames gewaar- schuwd, dat er aan de Zandersloot een man lag te kreunen. Onmlddellijk toog de heer v. d. Kuij-t op onderzoek uit en zag, dat juist een man bij den wal op kroop. Hij was erg dronken en drijfnat en- zal waarschijnlijk de geluiden hebben gemaakt, die de dames hadden gehoord. De man klauterde zoo goed en zoo kwaad als het ging weer op zijn rij- v/iel, maar het fietsen ging toch niet, want een 1'5-tal meters verder rolde hij aan den kant van het water. Ondanks het reeds on- dergane bad was hij nog lang niet ver- trouwd te rijden. Hij scheea dit zelf in te 5 snelheid. Het meisje achter ALKM. BAD- EN ZWEMINRIOHTIDSPG. Van 21 tot en met 28 Augusteus zijn ge- nomen door heeren 872, door dames 483, door onvennogenden 114, te zamen 1469 baden. Hoogste temp. 71 gr., laagste 64 graden. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 8.20 uur licht op. De kermis is in vollcn gang, ledereen geniet, jong en oud. Ieder zoekt de gelegenheid' op, die hem't beste lijkt. 'We behoeven daar met over uit te weiden, ieder moet voor zichzell maar uitmaken, op welke wijze hij, zijn kermis't best denkt te vieren. We laten hieronder een opsomming volgen van hetgeen er zooal op het kermisterrein te zien en te doen is. Men kan dus zelf een oordeel vellen. Komen we op het Hofplein, dan worden we getroffen door de schitterende verlichting van de stoom-caroussel van den heer Antoon Benner. Daarbinnen draait en hobbelt alles d-ooreen, jong en oud en- alien hebben vreese- lijk veel plezier. We verlaten den „stoom" en gaan de Nieu- wesloot over langs een menigte kramen en tenten enz. enz., zooals een gelegenheid tot ringengooien, een wafelenkraam, koek- en suikerwerken-ki'amen, een galanterieen-idem, een waargezzers-tent, ettehjke tenten en stal- letjes met zure waar en gebakken en gerook- te visch. Ook vindt daar een plaats de geheel- onthouders-tent. Verder zijn er nog gele- genheden waar men zijn geluk kan beproeven met schieten. Dan treft men er nog een snel- foto-salon aan en voorts het panopticum, hetgeen wel de inoeite waard is er even bij te blijven stilstaan en er binnen te gaan. We zien daarbinnen zeer getrouwe nabootsingen van verschiilende bekende personen zoowel uit vroeger tijden als van den nieuwen tijd. Alle boeiden zijn prachtig gecostumeerd en het geheel biedt, overgoten met een stroom van electrisch licht, een schitterenden aan- blik. Alle personen en groepen op te noemen is ondoenlijk, we volstaan met: Ons Vorsten- huis, vanaf koning Willem I tot koningin Wi-lhelmina, ex-keizer en -keizerin van Duitschland', von Hindenburg, de vredescon- ferentie, Venus, Amor, Emile Zola, I>reyfus en vele andercn. We verlaten de Nieuwesloot door links de Patemosierstraat in te slaan en we komen al- dus op het Kerkplein, waar de schouwburg van „Dc Jantjes" geplaatst is. We gaan deze voorloopig voorbij (hieronder vindt men een verslag van dit stuk) en wandelen de Koorstraat in tot de Laat, waar ons. alweer treft een onafzienbare rij van kramen en tenten etc., in dezelfde groote verscheidenheid als op de Nieuwesloot. We vinden daar na j; een draaimolen en vele gelegenheden voor het koopen van koek, galanterieen en anders- I zins, de nougat-kraam van den- heer Jacob Stuve tegenover de R.K. kerk, de gelegenheid voor het snoepen van suiker van den heer Jb. Hart land, de nougat-kraam van den heer Willem Stuve en die van den heer Jilles Lau- wers tegenover de firma Bervoets. Geheel achter op de Laat staat de schouwburg van Solser en Hesse, waar „Schellevisch-Mie" wordt opgevoerd, waarvan we elders in dit nummer eveneens een verslag geven. Dit was steeds de plaats voor Ter Tali's Revue, doch deze vond dit jaar een onderko- men in de „Harmonie", waarover men elders in dit nummer iets vindt. We gaan nog even een kijkje nemen op de Mient, waar men dan vindt het etablissement Porton, speciali-teit in beignets, poffertjes en wafelen, welke heerlijkheden men daar kan genieten onder de voortreffelijke muziek van een eerste-klas strijfcje. De Mient verleent ook gastvrijheid aan de wafelen-kraam van den heer Zilver. Na nog even een blik te hebben geworpen op de zweefmolen. op de Korie Nieuwesloot, richten we onze schreden naar de Paarde- markt, maar gaan door de Langestraat, om- dat het daar niet zoo heel druk is, en omdat we gauw ons doel willen bereiken. Enfin, we bereiken ons doel en daar rijst voor ons op de hooge achtbaan, d e attractie van alle kermis-vermakelijkheden voor men- schen, die graag griezelen. Een auto-tje staat gereed als we aankomen. Aan een ketting worden we opgetrokken tot het hoogste punt van de rutsch-baan. Ineens voelen we dat we langzaam dalen en we hoo- len een klein meisje zeggen, dat ze 't ,,lekker" vindt cn een paar helaere oogjes van het kind kijken fier rond, alsof het meisje ver- baasd is over haar eigen durf. Maar haar gezichtje veranedt als we sneller naar bene- den vliegen. Het lijkt een oogenblik alsof we door de lucht zweven met een razende ons kijkt niet meer fier, maar angsbgfflletjea ontenappen haar. Tot we weer langzaamaan de hoogte in gaan en over het gezichtje van het kind trekken nog enkele na-rillinkjes van' de door- gestane emotie. Dat herhaalt zich enkele ma- len en eindelijk komen we tot stilstand en stappen uit. Over cle vraag aan ,Jiet meisje achter ons" hoe ze h e t vond, denkt ze even j na en komt dan tot de conclusie, dat het toch prettiger is naar boven dan naar beneden te gaan. We verlaten deze inrichting, en ons klinkt nog in de ooren het snerpende gegil van' et tehjke jongedames, die het „toch zoo fijn vin den, maar't is zoo kil". Dan hooren we nog het overmoedig geloei van hen-, die we ge- voeglijk „rodelbaan-maniakken" zouden kun nen noemen, omdat ze als't ware niet uit het auto'tje vandaan zijn te slaan. We loopen voorbij de „vliegtuigen" en de schommelschuitjes" en werpen nog een blik op danssalon, hippodrome, de Dajakkers- en andere tenten en richten voorts onze schreden wederom naar de Laat, om een bezoek te bren gen aan „Populair", waar een uitstekend ge- zelschap artisten ons gedurende de kermis aangenaam bezig zal houden. O. a. treedt (iaar op een sneldichter, de heer Jose! van Praag. Men mag hem een onderwerp opge- ven, onverschillig welk en hij zal u, zonder voorbereiding, dus voor de vuist weg, een gedicht over dat onderwerp zingen. Zijn ge- dich'tjes zijn naar wij constateerden, steals vol geest en> humor en dragen er vast veel toe bij de stemming bij het publiek erin te hou den. Nog andere artisten, zangeressen en zangers, o. a. Rozini Blazer en duo-Diede- rich, dragen het hunne daartoe bij, en voor- zeker kunnen wij zeggen-, dat men over een bezoek aan „Populair" geen spijt zal hebben. Een uitnemend strijkje helpt de pauzes be- koiten. Ook bij den' heer Nettenbreijere, in het Koning-Willemshuis is het plezierig Het ar- tisten-gezelschap Cirrardi van Rotterdam zorgt daar,voor door verschiilende liederen voor te dragen. De attractie. is de opvoering van de operette „De vrouw van Sherlock Holmes", een- komische scene, waarvan ieder zal genieten, die deze inrichting bezoekt Het stuk zal gedurende de kermisweek iederen avond worden opgevoerd. In het Maastridits bierhuis van den- heer K. Groot, Peperstraat B 1, speelt tijdens de kermis het groot electrisch orchestrion, gra tis. Men ga ook daar een kijkje nemen. Vooral verzuime men niet een bezoek te brengen aan het cafe van.1 den heer Jorissen, in de Langestraat. Men wordt daar zeer aan genaam bezig gehouden door een muziek- corps van dwergen. Deze kleilne muzikanten blazen dat het een lust is om te hooren. Laten we vooral niet vergeten te noemen de danseres Edi Smeraldina. Haar creatie, de dansende viool, is schitterend. We hebben daarvoor niets dan lof. Men beoordeele het' zelf. De heeren Jan Brink en Harry Woodward vergasten het publiek op zeer aangename wijr ze op zang en voordracht. In het cafe van den heer Hi de Boer, hoek GeestZevenhuizen, was het zeer gezellig. Men geniet daar van het uitstekende strijkje, dat zich daar doet hooren. In het rotel „Cenrum", aan de Kraanbuurt, trad zeer ten genoege van' het publiek „Bol- letje" op. Men ziet dus, er zijn op de kermis gelegen heden genoeg, waar men zich kan vermaken. IN DE HARMONiIE. Ter Hall's revue „Lach er maar om" wordt dit jaar niet in de tent aan het einde van de Laat gegeven1, maar in de Harmonie, die voor het houden van de keurige balletten met de fraaie lichteffecten uitstekend ge- schikt bleek. Dat dit alles in „onze Harmonie" mogelijk is, acht men uitgesloten, wanneer men het niet heeft gezien. „Men krijgt hier waar voor zijn geld" het was algemeeni de uitwerp die wij' opvingen. Het publiek was enthousiast. Van de 25 tafereelen was het eene al mooier dan het andere. Roosje, mevr. Kohler-van Gelder, dbch- ter van Mephisto, maakt met Siem en' Saam, de heeren Nieuwenhuizen en Buziau, nadat deze een verjonginigskuur hebben ondergaan, een reisje waarbij zij van alles te zien krijgen. De kostbaarste costuums kan men in deze revue weer bewonderen. De feestelijke ont- vangst der marine-officieren in Indig Is prachtig. De huldiging van de duikboot, komt ons, na het wereldgebeuren, misplaatst voor. Het zou ons te ver voeren' alle belangrijke tafereelen te schrijven. De revue gaan zien is het beste wat men doen kan. Geestig is ae entree der harleikijntjes, waarin die dief het meest verontwaardigd is, als hiji bestolen wordt. De heeren Buziau en Nieuwenhuizen zor- geni er op uitnemende wijze voor, dat het publiek om hun geestigheden hartelijk kan lachen. De revue als zoodanig munt meer uit door schitterende tafereelen en balletten. „De badkuipen", „dle schemerlampen1", de „Gezelschapsspe!en uit den ouden tijd" zijn tafereelen die men om hun schoonheid niet gemakkelijk vergeet. In de beelden „Arbeidslust" en „In de Alcoofwoning" wora."> de plagen van onzen tijd gehekeld. Van 8 uur tot half 12 amuseert men1 zich in de Harmonie uitstekend, al is het refreln „Rom bom bom lach er maar eens om" aan het slottafereel, dat overweldigend is door costuums en lichteffecten, er geeni dan Ean- gen blijft. DE JANTJES. Voor een uitverkochte zaal, boven en bene den, gaf het ensemble Jacques Sluijters, gis- terenavond zijn Openingsvoorstelling in de tent achter de Groote Kerk. De Jantjes is een volksstuk bij; uitnemendheid, juist edit zoo'n stuk dat het publiek in een 'kermisweek noo- dig heeft. Afwisseling van ernst en luim, tafreelen met echte typilsche toonedtjes uit het Am-sterdamsohe -leven. Wat dit stuk bovendien zoo aangenaam en aantrekkelijk maakt zijn de liederen, die er in gezongen worden. De teksten echt van Louis Davids, de muziek van Margie Morris. Ver- schPlende van deze liederen hebben' reeds een groote mate van populariteit verworven'. Wiji noemen slecfa'is: Wordt nooit verliefd1 want dto ben jo verfonaa. Ala Jo built ben Jo een stakker. Heel goed zongen Mies Blaasen en Vigeveno de „Ode aan het IJ", terwijl de laatste bijzonder op dreef was in zijn af scheidslied en in het bekende: „Als de tros wordt losgesaneten". Luid' applaus klonk na elk dezer liederen. Wat de vertolking van dit stuk betreft, daarover konden wij hoogst tevreden zijn. Het stuk eiScht een groote bezetting waaronder verschiilende echt Amsterdamsche 'typen. Ge heel naar den eisch werden deze uitgebeeld. We noemen b.v. Tante Piet de logementhoud- ster (Bets Cremer) en haar man, Oome Ger- rit (J. Sluyters Sr.). Aardig die z.g. ballet- meester in de tweede acte, Verder de Mop en zijn vrouw Nla Druppel. Riek Berkhout speel- ■de dit laaggezoniken type heel goed, maar had er zeker iets minder afschrikwekkend kunnen uitzien. De xollen van de dric Jantjes: Dolle Dries (Jacq. Sluyters Jr.), de Sdiele (Joh. Vischer) en Blauwe Toon (Maurits Wge- vens) waren uitstekend' bezet. Sluyters echt de ruwe, hartelijke matroos en koloniaal. Vi scher alleraaa'digst als de Scheie Manus, die zco komisdh zonder cverdrijving alles over't voetlicht bracht. Vooral door zijn zangersta- lent was Vigers aangewezen voor de rol van „de Blauwe", de arme koloniaal, die het va- derland niet meer terug zag. Greet en Jans, de meisjes van Dries en Ma nus, vonden bekwame vertol-ksters in de da mes Vischer-Blaaser en Lemaire. De eerste zong haar liederen met veel succes, Marie TimrottBraakensiek was als Doortje een medelijdenwekkend schepseltje wat zijl behoor- de te zijn. Joh. Lemaire vervulde een drietal rollen op verdienstelijke wijze. De decora gaven wel echt het milieu, waar in het stuk speelt. Vooral het derde bedrijf met als slot het vertrek van de „Prinses Ama- Iia" sloeg geweldig in. Hoogst vo:ldaan ver- liet omstreeks half twaalf het publiek in op- gewekte stemming de zaal. Wij twijfelen niet, of het bord'je „uitverkocht" zal deze week nog meermalen aangehangen moeten worden;. Het succes van „de Jantjes" hier zal niet onder- doen voordat in andere plaatsen. BIJ SCHELLEVTSOH-MIE. Een aardige schets van het Amsterdamsche volksleven, met een groot aantal leuke, pittige gezegden. 't Begint al direct, als we de ver- loving van Neel bijwonen, de diochter van Mie en Kees. Hoe eensgezind en vToolijk zijn al ien Maar dan komt de hoofdprijs van de Staatsloterij, de honderdduizend of „de ton'', gelijik wij hem meest hooren noemen, tusschen Kees en Mie en de andere lui van de Visdi- markt. De „grozigheid" krijgt Mie te pakken en wij zien haar terug als een caricaJtuur van een rij'ke dame, een onmogelijk soort Fransch sprekend en veel moeite dbendte om haar man ook op te heffen tot dien voornamen staat, want Kees kan zich al zeer slecht schikken in zijn nieuwen rijkdom. Het gaat met Mie zoo- ver, dat zij „om het standsverschil" de verlo- ving van haai- dochter Neel later Helene geworden mqt den schipper Dric wil ver- breken. Dfrrk^ voder uutiaaakut (to ato- wen pretendent naar Heltae'g hand als een oplichter en dan het uit met de voornaamheid van Mie en Kees. Zij besluiten weer tot het vroegere leven terug te keeren, waaraan zij met tranen in de oogen terugdenken. In't 3e bedrijf zien wij Mie dan weer op de Visch- maiikt terug, waar zij zelve haar geluk uit- zingt, nu zij de "grootheid heeft vaarwel ge- zegd. Zij maakt er zich, evenmia als Kees, dkuk over, dat de notaris er vandoor gaat met het restant van hun geld. Het stuk houdt de bezoekers bezig tot half elf en wie er geweest is, zal stellig nog lachen, als hij even weer denkt aan die vele grappige tooneeltjes vooral in het tweedle bedrijf. het tijdperk der voornaamheid. Maar ook de bei- de andere bedrijven zijn daaraan rijk, terwijl het derde bovendien laat zien hoe mild1 de lui van dte Vischmarkt zijn, als het er om gaat den nood in een arm gezin te lenigen. Alles te zamen- genomen, verwachten we stellig, dat „Schellevisch-Mie" in de schouw- burgtent van het ensemble Solser en He achter op de Laat, nog een druk bezoek hebben. Spel en stuk verdienen het. Jutte, Jutte, Jotfe, extra koopje mooie Jutte slechts 16 cent, zegge 16 cent, Dla- manten 15; Stoofperen, zure en zoete Appels 10 cent. Ik heb een enorme sortee- ring van appels en peren, die koopt u ner- gens beter, nergens goedkooper. Groenten naar omstandigheden zeer billijk enz. enz. enz. H. SCHIPPER, Oudegracht 12, TeL 339. Onze Aardappelen zijn prima, per 35 K.O. 270, 400, 450, 500. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Petrus Johannes, z. van Bemardus Smel- tirnk en Anna Bont. Jean Gerard, z. van Franciscus Johannes Vrijhoel en Elisabeth Cornelia van den Bogaerde. Pieter, z. van Jacob Engelsman en Dirkje Ooms. Trijn- tje, d. van Jacobus Phaff en Aaltje Leegwa- ter. Adriaan, z. van Arie Nouwen en- Neel- tje Verplamke. Cornel is Johannes, z. van Nicolaas Joseph van de Kamer en Maria Rosa Bierman. - Pieter, z. van Petrus Lin- deboom en Johanna Maas. OVERLEDEN: Josina Johanna Goverdfna Augustefn, ge- huwd met Aart den Otter, 77 jaar. Cor nelia Ruifer, 1 jaar. TELEGRAEISCH WBiRBERICHT. 29 Augustus. Medegedeeld door het Nederlandsch Metecrologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 30 Aug. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 762.6 te Biarritz. De laagste stand van den barometer 751.2 te Haparanda. VERWACHTING. Zwak-ke tot matige westelij'ke tot zuidelijke wind, aanvankelijk opklarend, later weer kans op regen of onweer, zelfde temperatuur. Co Vorige Eoers ran heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 - -- - HVs pLm. 2.30 136} 29} 395} 155} 99 412 148-50} 442} jjWij TFGFN RFACTTF BERiLIJN, 29 Aug. De rijkskanselier, die oorspronkelijk zou deelnemen aan den Katholiekendag is naar Berlijn terugge- keerd. Gisterochtend zou een ministerraad gehouden worden, waarin de binnenland sche politieke toestand zal wordeni behan- deld. Er zullen maatregelen getroffen worden tegen de opkomende reactie. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) ST AATSLEENIN GEN. fi Nederl. TP BANK»IN STELLIN GEN. KoL Bank Indisehs Bask Handel Mpn. INDU8TR. OND. BINNENL. Insuliude Oliefabr. INDU8TR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult Vorateal. tto actioaa Jompania Poerworedjo Bodiong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Kolpnisle Rubber Deli Bat. Rubbeur Serrbadjadi SOHEEPVAARTEN. Oude Vaert Sebeepyaart Usie Holt Lloyd Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot SGHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine prof. TABAU„ Oude Senemf. Medan Sell Batavia esocki AMERIKA. Southern Raila Uniea pacific PROLONGATIE Berlijn Brussel Londen New-York Parijs Weenen Zwitserland 94} 04} 1341/g 1351/4 134} 136} 160 137} 137} 136} 31 Vi 30} 30} 30 921/g 03} 402 400 395 395 394 283 275 275 1581,8 158 156 1551/4 155} 135} 135 134 110} 102 98 99 99} 126»/4 126} 125} 125} 1351/4 42 43 414 416 410 412 412 150»/4 149-51} 149} 149 449} 443 440 443 441 941/4 93 93 J 92} 46} 47 451/4 7n - #u 1588/4 2158/4 1227/g 122} 123 68 117 M* 1151/4 86} 49Vb 333 352 429} 429 320 320 364} 360 97 97 24} 24} 1501& 150 Vorige koers. vorige koers 3 heden 3y« pCt. WISSELKOERSEN. Vddrbeurs koers op heden 3.74 3.62-3.84 24.05 23.98-24.04 11.83 II.8OI/4—II.8I 3.21 3.201/8 —3.20% 24.68 24.75—24.80 0.371A 0 36-0.37 5430 54,25-54.20 VREEMD BANKPAP1ER. Duitsch Bankpapier (rood) 3.821A 3.67—3.71 Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) 0.33 0.30-0.32 Idem (gestempeld) 0.35 0.31 - 0.331/5 SPAANDER Co.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3