E'EN 102-JARIGE. Mevr. de wed. ZilverDe Jong, wonemdie Leuvenschestraat te 's-Gravenhage, de oud- ste bewoonster vermoedelijk van deze stad vierde dezer dagen haar 102en verjaardiag. De oude dame is nog zeer fcras, hoort en ziet goed, eet flink, slaapt uitmuntend! zon- der middagdutje en heeft nooit een drankje geslilkt. Ze is van een fweeling; baar broer stierf op 84-jarigen leeftijd Toen ze 82 was reed ze nog schaatsen, rn.fiar nu gaat het loopen moeilij'k. Man en twee kinderen zijn in den cbolera- tijd overleden. Een 'lief kindje uit het vijfde geslach't, een meisje van 7 34 maand', was de jongste van de vele familieleden, die op dezen dag in de Leu- vensche straat bun opwaehting maakten. FR'IJSWINNER TEOElN WIL EN DANK In een der gTootste dorpen van de Veluwe zou de Vrijw. Landstorm een schietwedstrijd houden, ten einde uit te maken, wie er wel- licht in de termen zou vallen aan het groote concours te 's-Gravenhage te mogen deelne- men, en voor welken wedstrijd tevens prijzen waren uitgeloofd. Daar genoemde wedstrijd echter op een geheel gerestaureerde baan zou worden gehouden, was de burgemeester uitgenoodigd, deze, langen tijd aan het gc bruik onttrokken baan te heropenen. Zooals te dezer gebruikelijk is, werd ook nu stellig verwacht, dat Z.Ed. Achtb. de eerste schoten zou lossen, waarom den markeur gelast werd, voor bedoelde serie, wk&r de kogels ook terecht mochten komen, de hoogstmoge- lijke cijfers aan te wijzen, van welke taak deze beambte zich zorgvuldig kweet. De burgemeester wenschte echter op het laatste moment van dit voorrecht geen ge- bruik te maken, waarvan den markeur geen kennis werd gegeven, zoodat de eerste deel- nemer aan den wedstrijd een serie maakte, als maar zelden voorkomt, ten gevolge waa*~ van hij dan ook onder de prijswinnaars mocht behooren. Toen deze schutter evenwel eenige dagen later te weten kwam, aan wel ke omstandigheden hij zijn geluk te danken had, wenschte hij van zijn rechten afstand te doen, doch uit den mond van een' zijner superieuren vernam hij, dat de lijst met de cijters reeds naar Den Haag was opgezon- den, en dus van eenige wijzigkig geeni spra- ke meer kon zijn. ,,'Hbl." NACHTAlRIB EID IN BAKKERIJE'N. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziglng der Arbeid'swet 1919. In de memorie van toelichting op dit wets ontwerp zegt de minister van arbeid, dat, daar niet te verwachfen is, dat de in het voorontwerp gedane voorstellen v66r 24 Oc tober 1921 tot wet zullen zijn verheven, aan art. 39 het tijdelijk karakter moet worden ontnomen. Krachtens dit artikel kan de Mi nister tot 24 October 1921 onder bepaalde voorwaarden toestaan, dat in broodbakkerlj- en nachtarbeid wordt verricht. Spoedig na de invoering der wet bleek, dat om verschiHende redenen in verschillen- de gevallen nachtarbeid behoorden te-wor den toegestaan en wel in het belang van de broodvoorziening der bevolking bij dubbele feestdagen1 alsmede bij ovendefecten, ziekte van personeel enz. Artikel 39 is ook nog voor een ander doel- einde gebruikt en wel om aan bedrijven met zes of meer bakkersgezellen en'kele uren v66rarbeid, zijnde arbeid, bestaande in het gereed maken van deeg en ovens, toe te pobftdhondten en bun atrtcbtsr steeg op. On- geveer een uur na het ontdekken van de mis- daad waren de honden reeds op het spoof van de misdadigers. Dit leddde naar een verwij- derd ravijin, waar de inbrekers zich geheel vet- politie van Colorado-Springs, een stad1 op lig waanden. om rood van het een staan. Daard'oor was het mogelijk vervoer en den verkoop van brooc vroeger uur af toe te staan dan met toepas- sing van art. 37 had kunnen! geschieden. Zulks bleek in verschiHende gevallen noodzakelijk om te voorkomen, dat de be- trokken broodbakkerijen tegenover het klem- bedrijf, dat sneller met zijn product gereed kan zijn, in een ongunstige positie zouden worden gebracht. Ook hier is, in verband met den in art. 39 gestelden termijh, voorzle- ning noodig. EEN NIEUWE PASFACILITEIT. Tot dusver waren vreemdelingen van En- gelsche, Bclgische, Fransche, Amerikaansche, Zwitsersche of Italiaansche nationaliteit, in- dien zij niet langer dan een maand hier te lande vertoefden, vrijgesteld van het aanvra- gen van identiteitskaarten. Met ingang van 15 September a.s. zal deze bepaling gelden voor de onderdanen van alle door Nederland erkende staten. Niet vrijgesteld van het aanvragen eener dentiteitskaart zijn de bewoners van Sovjet- Rusland, alsmede die van de Oekraine, van Lithauen Georgie, Azer Beidjan en Armenie. Ook geld de bepaling niet voor buitenland- sche arbeiders, werkzaam bij het mijnbedrijf hier te lande. ZIJN STUUR KWIJT OERAAKT. Uit Grave wordt aan de 's-Hertogenbos- sche Crt. gemeld: Een autobestuurder reed alhier de pont af naar Leur en daakte het stuur kwijt. Hij reed drie dames-fietsen daar- bij kort en klein. Gelukkig echter nog, want anders hadiden de dames het waarschijnlijk met den dood moeten bekoopen. Een waarlijk nog niet vertoonde moordda- dige vernielzucht had blijkbaar deze automo- biliot bcvangen. KORTE BERICHTEN. De Vereen. Nederl. Fabrikaat hield te 's-Oravenhage haar alg. vergadering Op 23, 24 en 25 Sept. worden in den Haagscnen Dierentuin een dahlia-tentoon- stelling en -keuring gehouden. in de gemeente Hoogeveen zijn eenige gevallen van typhus geconstateerd. NIEUWE BRITSCHE ONTWERPEN OP HET GEBIED DER TECHNIEK. Niettegenstaande alle economische moei- lijkhcden welke zich over de geheele wereld doen gevoelen, blijft Groot-Bjittanniie haar voile aandacht schenken aan de belangrijke, nieuwe voorstellen op technisch gebied. Een dezer voorstellen betreft het aanleggen van een scheepvaartkanaal tusschen de Forth en de Clyde. Statistieken werden aan de regeering voor- gelegd, met het doel te bewijzen dat het aan leggen van een dergelijk kanaal een' rendee- rendl gedeelte van het scheepvaart-verkeer tot zich zou trekken. Een ander belangrijk ontwerp is dat, het- welk voorstelt een spoorwegtunnel te bouwen onder de Thames bij Gravesend, met verbin- dingen Haar de spoorwegnettdn ten Noorden en Zuiden van de Thames. De kosten van dezen tunnel worden geschat op 6.000.000 pd sterling. Er worden verder ook stappen ge- daan om het geheele kanalen-net van Londen te reorganiseeren, dienaangaande werden kort gcleden belangrijke voorstellen ingediend bij het Regeerings Committee. 'EEN SOHIAT OP DEN BODEM DER ZIEE. In 1782 verging het transportschip „Gro- vtsnoor", dlat 150 passagiers aan boord' had1, bij; kaap Colony. Dtiit sch'ip vervoexdle een niet te schattm rijfcddm aan goud em juweelen. Thans is te Johannesburg en Kaapstad een swndicaat van ingenieims tot stand gdcomen, dat deze sOhotten wil onitrukken aan dte zee, waarin ziji hondend negen1 em dertig j aar be- dblven liggen1. Reedls heeft mem een aantal1 gouden em zil- vereni muntstukken van Spaamsche herkomst, die het jaartal 1772 draigen1, bovemgehaaidl en Imdische munt, Idie zeer oud blijkt fe zijm. RECHTiSPLEGING DER ElSKIMO's De politie heeft te Konghermuet, op Vic toria Island, in Canada, twee Eskimos, Ra- sabodi en Amokuk, gearresteerd, die zij be- schouwt als degemem, die in opdracht van den stam, waartoe zij behooren, het vonnis hebben voltrokken aan een lid van dezen stam, Ahkak, dat zich schuldig had ge- maakt aan moord op een ander lid, Aglue- muk. De stamgenooten1 achtten den moorde- naar een gevaarlijk lid der gemeenschap en veroordeelden hem met algemeene stemmen ter dood. Mannen en vrouwen omsingelden Ahkaks hut en namen hem gevangen. Ah kak, die het lot dat hem wachtte kende, ver- schafte Basabodi en Amokuk een uit rendier- vel vervaardigden riem, waarmede zij hem worgden. In het voor jaar komt deze zaak in openbare behandeling. 9PRINIKHANENPLAAG. Een sprinkhanenplaag teistert de zuidelij- ke districten van het Fransche departement Seine-et-Marne. Ongeveer 7500 iH.A. zijn reeds geheel verwoest. Een zoo enorme sprinkhanenplaag is nooit te voren in Frank- rijk opgetreden en het ministerie van land- bouw aeelt mede, dat deze plaag zoo onver- wacht kwam, dat men in de onmogelijkheid verkeerde, om tijdig maatregelen' te nemen. OUDE BRITSCHE, DOOR STOOM GEDREVEN MACHINES. Verscheiden voonbeeldem' zijm aam het licht gekomen vam Britsche machines, welke ge-. werkt hebben simds de allereerste dagen na de uitviudimg der stoommachine Het „Science Museum" in Londen heeft onlangs geexposeerd een pomp-machine, wel ke in het jaar 1791 gebouwd was door New- comen. Deze macrine is in gebruik geweest tot het jaar 1915 bij een mijnomdememing na- bij Derby Een andere machine, gemaakt in het begin der 19de eeuw, is eveneens aan het Museum geschonken. Beide machines zouden eventueel nog nuttig werk kunnen verrichten, hoewel het type zeer verschillend is van dat der tegenwoordige Britsche stoommachines. Het publiek zal, om het zwover te brengen, goed doen, iedere vernieling tegen te gaan. Door den keumieester van den Gemeeru- telijken Keuringsdienst zijn bij den winkelier C. B. alhier een ham en een rib, die in de Stalage lagen en niet van een goedbeurings- stempel waren voorzien, in beslag genomen, en is tegen den winkelier proces-verbaal op- gemaakt. Qevortden en verloren voorwerpen. Gevonden: een zwembroek, (blauw met wit) en een witte handdoelk, gemerkt 408 P. W, een dolkmes, gestoken in het heft met riemhaak, een zakmesje, een gesitreept meis- jestaschje met inhoud, een gouden broche van 3 Zeeuwsche knoopen, een sienspeld met opaalsteen, een zilveren collier, een mondhar- mina, een bos sleutels met een zakmes aan eeu sleu'telring, een nagelmesje, een wit wol- len kindertniitje, een sleutelring met sleutels, een: plat sleuteltje, een zakmes, een double sdiakclarmbandje; een celluloid haarspeld, een kora'len beursje met eau de cologneflesdh- je en zakdoCkje, een partemonnaietje met in houd, een grijze eolbertjais, een lidhtbruiine wandelstok. Verloren1: een beige jongemsjasje, eefi klein portemonnaietje, een haarspeld, een goudien halsketting met gouden figuurtjes, een pakje, inhoudende een nachtjapon, een zakatlasje, een doosje met postzegels, een zilveren arm band, een zilveren damesarmbandhorloge in aluminiunx armband, een gouden damesrimg met ovalen en platte steen, waarop parel'tjes en blauwe steen in het midden, een bruin le- deren1 hamdtaschje met dnhoud, een groote wit te bal, een groot wit broche met zwarte dan- seres, een gouden halskettting, een danker grijze pet, een dasspeld (uitgewerkie halve cent), een gouden broche, granaatmodel, een badpak, zwart met wit, een gouden lorgnet, een bruine poitemonnaie met koperen mion- tuur, inhoudende aan geld pl.m. 6 enz., een double armband met steentje, een double lorgnet, een portemonnaie met inhoud, een' fco- ralen kinderbeunsje met zilveren sluiting, een geribt gouden damesring, een' grijs fluweelen ceintuur met oran ja-gele zijde en fcwastjes. UIT EGMOND-BINNEN. Het 11-jarig dOchtertje van den heer R. liep met haar broertje in de duinen brameni te zoeken. De 48-jarige T. wist het jon'getje te bewegen zich te verwijderen en pleegde toen met het meisje niet te noemen handelingen. De vader deed aangifte, waarop de arres- tatie van T. volgde, ide aanvankelijfc ontken- de, doch Vrijdag tegenover den1 burgemeester een volledige bekentenis aflegde. T. is nu naar het Huis van Bewaring te Alkmaar cvergebracht. UIT SINT PANCRAS. Gister werd alhier een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen V,. V. V. I. en „De roode duivels", uit Alkmaar, en V. V. V. II en Go Ahead, mede uit Alkmaar. V. V. V. I verioor met 1—4, doch V. V. V. II Von met 01-3. Vrijdag tevoren kwamen de aspiranten I van V. V. V. uit tegen V. V. V. Ill en verlo ren de mach met 01. UIT SOHOORIL. Bij het op Zaterdag en Zondag j.l. gehou den concours-hippique behaalde in de ru- briek „tandems gespannen voor twee-wielige rijtuigen de heer A. J. Harbrink Numan, al hier, den eersten prijs met Knight Comman- deur en St. Felio. In de afdeeling „eenspannen open klasse, hoogte beneden 1.55 M. en hoogte boven 1.55 M." verwierf Knigt Commander weder den eersten prijs boven1 1,55 M. met specia- len' prijs. Knight Commander en. St. Felio, behaal- den daama nog in de rubriek „twee spannen open1 klasse" den 2en prijs. __Boekaankondigtng Bnitenland VERVOER VAN POL IT I EHONiDEN PER VLIEOMACHINE. Zooals men weet, bewijzen' de politiehonden vaak groote diensten, doch zij zijn niet onfe.l- baar, wanneer de misdadiger een grooten voorsprong heeft gehad, en zijn „ludif' dus tijd had om te verdwijnen. .Het is daarom ge- wenscht, de honden zoo spoedig mogelijk op de pllaats van de misdaad te brengen. Tot dat doel heeft thans de politie van Colorado het plan opgevat, om de politiehonden per ylieg- tuig naar de plaats van de misdaad te ver- voeren, en, volgens de „New York Times'", heeft de eerste proefneming reeds met succes gewerkt. Eenige inbrekers haidden van een bank te Buena Vista tweehonderd kilometer afstan gen, wendde zich dadelijk tot het vliegstation te Broadmore en een vliegma chine met drie de safes underd. 'De aarvan gele- Proyinciaal Nieuws CONCOURS HIPPIQUE. Tijdens de winkelweek te Hoom zal op Zondag 18 September een concours-hippique worden gehouden waarvoor het volgende programma is samengesteld: uur, een- spannen landbouwtuigpaarden, opengesteld voor paarden die nog geen lsten prijs heb ben gewonnen.. Prijzen 60, 40, 25, 10 en 5. 2 uur: eenspannen open klasse. Prijzen f 100, 60, 40 en 25. 2K uur: Eenspannen Ponnies met geen hooger stokmaat dan 1.52 M. Prijzen 40, 25, 10 en 5. 3 uur: Tweespannen openklasse. Prijzen f 100, 60, 40. 3% uur: Groot springconcours B. Prijzen f 250, 150, 75, 50 en 25. UIT HEIiEOO. De gehouden algemeene vergadering van den R. K.- Volksbond, waar de heer An- genent, secretaris van het centraal bestuur, net onderwerp: „organisatie en cooperatie" besprak, had tot gevolg dat een onderafdee- llng Winterzorg werd opgericht. In het bestuur werden gekozen de heeren Th. Bolten, J. Liefting, L. Denneman, G. Heine en C. Stam. Voor het bestuur werden gekozen de heeren C. Nijman en G. Smits. UIT BERGEN. Door den Tandibouwer H. Bakker, wonende Kogendijk, alhier, is aanfite gedaan, dat on der zijne schapen een geval van veeziekte „ro.tkreupel" vooricomt Door den heer P. Baretta, hoofd der ge- meentelijke U. L. O.-school, alhier, is ontslag gevraagd1 als hoofd van- en onderwijzer aan den cursus voor hefhalings-onderwijs in deze gemeente. Baldadige lieden zijn in hun brutaliteit zoover gegaan, dat ze een geteekende affiche voor de tentoonstelling van den kunstschilder Verbeck van het gemeentdijk aanplakbcrd naast her postkantoor hebben weggenomen Wanneer zal het in ons land mogdijk worden, dat men, evenals in Engeland en Amerika, wanneer de brievenbus vol is, zijn post bovenop of naast kan leggen, met de ze- kerheid, dat niets geroofd of veniieuld zal worden? „Hou Zee", tijdschrift voor de jeugd, uit- ave van de uitg. mij. E. J. Bosch Jbz. te laarn, geeft in zijn afl. no. 11 weer veel dat de jeugd gaame zal lezen. Behalve de ge- wone vervolgverhalen bevat het een opstel van H. J. Krebbers over de ontdekking van Amerika (met platen). F. J. H. vertelt tal van bijzonderheden. over de landdieren en de grond als hun bescherming tegen weer en wind en allerlei vijanden. In „Het Spel" (met plaat) geeft K. een waarschuwing tegen den hartstocht van het spel. J. D. K. vertelt iets van de uitvinding van glas en van glasblazerijen. Verder grap- jes, wetenswaardigheden, een gedicfitje „Na- zomer". trouwbaar en Stuy heeft een opmerkelijke goede partij: gespeeld1 gisteren. Kalm en met overleg wist hij, t ziji trappend of koppend de aanvallen der noodhemdesn te breken. Hart- land is iets fanatieker en hij' herstelt zich vlug. De backs dienen er om te denken, dat de manier van zich opstellen het halve spel is. Zonder noodzaak een bal eerst stoppeh en dan wqgtrappen is niet aan. te bevelen en drij ven is niet het werk van de achterspelens. In de middenlinie bezette Blok weer met vee succes zijn oude plaats: linkshalf. Zijn spel wals goed en het is te hopen, dat hij deze plaats bij. voortduxing zal blijyen bezetten v. d. Pol was als rechtshalf veel beter dan de vorige week. Storm debuteerde als centre- half en wij moeten eerlijk comstateeren, dat hij onze verwachtingen heeft overtroffen Zijn geheele figuur en vooral zijn uitmuntend kopwerk wijzen hem als't ware aan voor de spilplaats en bij emstige training zal hij' op die plaats nog veel kunnen presteeren. Uit- houdingsvermogen, opstuwen achter de voor- hoede en zuiver plaatsen zullen dan zeker nog beter worden. In de voorhoede heeft de lih- kerwing ReitsmaPeetoom prachtig ge speeld. Dat was fij nwerk. Hoe snel ging de buitenspeler steeds op het vijamMij'ke doel af. Een lust om te zien. Peetoom toondte zich op- nieuw een fijne voetballer met begrip van het spel-. Had de rechterwing evenveel contirole over den bal als de linker, dan kon van een eersteklas voorhoede worden gesproken. Maar juist die controle mist de reditervleugel, en ook de midden voor Rozendaal zal zich die nog heel wat meer eigen dienen te maken. In de eerste helft stelde hij bepaald te leur. Hij volgde het spel wel en was ook meestal op de goede plaats, maar hij faalde in't Ibenutten van eenige zekere kansen. Na de rust ging't bepaald veel beter. Kort voor de pauze maak te Peetoom met een ver, doch juxst geplaatst schot heel mooi de eerste goal. Na de rust ging alles vlotter. Rozendaal kopite heel mooi een comer in, en maakte uit een doorbraak nummer drie. Nijman kopt een zuiver van links voorgeplaatsten bal handig in en 'Bos maakte met een ferm schot het vijftal vol. Ajlzoo een mooie welverdiende 50 overwin- ning op een goed1 elftal, een overwinndng die vooral den trainer Mr. Mac Cleery buitenge- woon veel genoegen deed. En nu het Toerelftal. Een. pittige cotnbina- tie van elf goede spelers: Lamme (D.E.C.) doel, Sluijter (V. V. A.) en Sanders ('t Gooi) adhter, Priesterbadh (D.E.C, Brijer (D.E.C.) en Sweres ('t Gooi) midden., Brummelkamp (A.F.C.), Bade (t Gooi) Beyefbach (Bl. Wit), Bronkhorst (A.F.C.) en. v. d. Groef (D.E.C.) voor. De keeper heeft zijn doel uitmuntend verdfe- digd en gered wat hij kon. Backs en half- spelers wertkten met veel enthousiasme. De voorhoede oombineerde matig. Er waren in- dividueel wd enkde goedfe spelers. 't Scfaie- ten. was onvoldoende. Scheidsrecliter Loomeij- er was allerzins voldoende, doch wat strenger en loortastender optreden en wat meer mee- loopen had zijn lading nog meer ten goede gekomen. Wij gelooven wd dat Alcmaria langza- merhand1 een dtfal fcrijgt, waannee eenigs- zins gerust de competitiewedstrijden kunnen worden tegemoet gezien. Alomaria II speelde gelijk 22 tegen V. A. F. C. I. Bdde elftallen waren niet vol- ledig. Vooral V. A. F. C. kan, naar wij ver- moeden sterker ploeg in't veld brengen. Bij Alcmaria II waren enkele spelers, die wel de aandacht trokken. Toch hadiden wiji van1 d'e ploeg als geheel iets meer verwacht. V. A. F. C. speelde 'beter, dan wij verwacht hadden. De linkerwing was heel aardig. Wat de lagere elftallen betreft, won Alc maria IV met 42 van Hdloo, terwijl de Alcmaria-adspiranten met 40 van de Hei- looer adsp. wonnen. Gistermiddag ontving Go Ahead 1 Neer- landia I uit Amsterdam, welbekend uit de Alcmaria-wedstrijden en mocht de thuisclub tot haar genoegen een 3—1 overwioning boe- ken. 11.70-—/ 12; Blauweu 8.40—/ 8.80; Eigenheimers 7.10—/ 7.30; Slaboonen 44.8045.40. PURMERE1 „Beemster, Punnerend en Omitr." -NIX 27 Aug. Afslagvereeni- gmg „Ueemster, Punnerend Augurken: middel 1961 mand 0.77; basterd 14.35 mand 0.83; grof fijn 1.80; f-ijn fijn 3.80; stek 2399 mand 0.41. B OVENKAR'SP E'L „De Tuinbouw", Aug. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 10.5CX-/ 24,50; II 9.25; III 0.751; Roode kool 6.20; Witte kool 5.506.'50; Gele kool 8.50—/ 9; Uien 66.40; Slaboonen 7.609; augurken 0.040.55. ZAANDAM, 26 Aug. Veilinvereeniging „de Zaanstreek". Aardappelen 6.60—/ 8.50 per 100 K G. Drielingen 4.90—/ 5 per 100 K.G.; Uien 6ys ct. per pond; Slaboonen 32—38 ct. per pond; Snijboanen 26—54 ct.; Rabarber 5 ct. per bos; gr. kool 15J4 ct. per stuk; roode kool 14J4 ct. per stuk; andijvie 9.50— 9.80 per 100 sir.; postelein 100—140 ct. per ben; komkommers 2—1434 ct. per stuk, meloenen 32—66 ct. per stuk; bieten 1034— 12 ct. per bos; Dirkjesperen 12—1734 ct p. meloenen 32—66 ct. per stuk; bieten 32r—66 pond; Claps 3031 ct. per pond; Courre 12341334 ct. per pond. BROEK OP LA-NGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 27 Aug. In de heden gehouden1 veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 6.20— 13.20, 2e soort 0.40—/ 0.50. Wortelen l b—13 per 100 bos. Roode kool 5--/ 7.10, 2de soort 4— 4.70; Gele kool 6.10—/ 10.10; Witte kool 69; Aardappelen: Schotsche mul- zen 8.60; Schoolmeesters 6.908.40; Blauwe 6.20-/ 9.30; Eigenheimers 7.60; Gele nep 12.30—/ 13.'50; Drie lingen 11.30-/ 11.70; Uien 12.60- 12.80 alles per 100 K.G. Aanvoer: 625 st. bloemkool; 69000 K G. roode kool; 32150 K.G. witte kool; 29100 K.G. gele kool; 3990 bos wortelen; 9500 K.G. uien; 3235 K G. gele nep; 9200 K.G. aardappelen; 570 K.G. slaboonen. PURMEREND, 26 Aug. Afslagvereeni- ging „Beemster, Purmerend en Omstr." 478 zak aardappelen 1.63—/ 2.50 per zak (25 K.G.); 357 zak slaboonen 8.18— 9.50 per zak (15 K.G.); snijboanen 2.50 tot 11.10 per zak; peren 0.06—/ 0.56 per K.G.; appelen 0.05—/ 0.36 per K.G pruimen 0.98—/ 1.08 per K.G.; roode Sport. DRAVERIJ-UITSLAGEN DUINDIGT. De ubslagen der gisteren op Duindigt ge houden draverijen luidea als volgt: 4e klas draverij. 1. Kampioen B. (rijder C. Ockhorst), 2. Louise B. (rijder A. Hulse- bosch), 3. Lohengrin Henry (rijder W. T. Smits, eigenaar). 2e en 3e klas draverij. 1. Klasina (rijder J. Jansen), 2 Koningin Draisine (rijder C. Ock horst), 3. Luitcnant (rijder J. Klarenbeek, ei genaar). De vijf overige paarden uit deze course werden gediskwalificeerd. Kassier G. en Ken neth wegens springen. Dora, Koning B. en Bertha Paul H. wegens onzuiver draven. Groote prijs van Duindight 800. le klas heerrijderscourse. 1. Henriot (rijder A. L. v. Coeverdien), 2. Luana (rijder D. J. Schuijl), 3 Jessa Mochestez (rijder J. Kruithof). DE DRAVERIJEN. Voor de draverijen' op Woensdag en Zon dag a.s. zijn weer heel wat paarden inge- schreven. Voor Woensdag het respectabele •etal van '58. Tevens zal dan plaats vinden te Rijkskeuring van Harddravershengsten Voor Zondag, laatsten kertnisdag, zijn niet minder dan 68 paarden aangegeven. De courses beloven dus heel wat. VOETBAL. ALCMARIA VICTRIX—TOER ELFTAL 5—0. Met zeer veel genoegen zullen de talrijke Alkmaarsdhe voetbal liefhebbers zeker boven- genoemden wedstrijd hebben gevolgd'. Er was veel te waardeeren en er is door t geheele elftal een verdienstdij'ken wedstrijd gespeeld. In tegenstelling met de vorige week was nu de ?de helft beter dan de eerste. 'Alcmaria had Bosman weer in't doel en Stuif in de achterhoede en dat bleek een geduchte ver- sterking. De keeper toonde zich weer zeer be- Dadelijk na den aftrap ontwikkelde zich 'n vlug spel. Beide ploegen telden eenige inval- lers De eerste momenten was de thuisclub in d'e minderheid 't Gevolg bleef dan ook niet uit en weldra hadden de gasten de leiding. Hierdoor geprikkeld kwam de groenwitten- voorhoede duchtig opzetten en gelukte het. Elfring uit een voorzet van links gelijk te ma ken Na de thee zagen we Go Ahead' meer- malen fraai combineerend op 't Neerlandia- doel afgaan, doch de achterhoede der gasten was m goeden vorm. Uit een goed opgezet- ten aanval volgde het tweede doelpunt en even later werd nummer drie in't net gedepo- neerd. Met nog eenige verbeteringen: in 't elftal, beschikt Go Ahead1 momenteel over 'n goede ploeg, hetgeen nog menige tegenstander in't komend seizoen zal ondtervindeni. Door de afrastering van het speelveld en door't spannen van gaas geeft't terrein aan de Wilhelminalaan een groote verbetering ondergaan. 27 5— 5- kool 9.1214 per 100 stuks; rabarber 2.9'0—5; uien 2.30—/ 3.75 p 34 H.L Handel vlug. NOORDSGHiARWOUDE, 27 Aug. Schotsche muizen 8.10; Duken 7.10; Schoolmeesters 7.40-/ 8.40; Eigenhei- 6.80:7.70; bl. eigenheimers 5.907.90; blauwe aardappelen 8.70; Bravo s 6.90; Spercieboonen 45.20 60; Grove uien1 11.80—/ 12.20; Drie lingen 12.20—/ 12.30; Nep 12.20- f 13.20; Gele kool 6.80c-/ 10.10; Roode kool 5—/ 8; Witte kool 6.40—/ 8.40 alles per 100 K.G. Boswortelen 9.70—/ 12.40 per 100 bos. Bloemkool 10.90 per 100 stuks; 2e soort 0.60. Zeetfttftngen Mark tberich ten. ALKMAAR, 29 Aug. Op de heden ge houden weekmarkt waren aangevoerd: 24 koeien en ossen' 450—/ 675 4 vette kalveren 65—/ 160; p. ned. pond 0.90 tot 1.10; 26 nuehtere kalveren 16f 40; 26 vette schapen 41—/ 54; 299 vette var- kens per ned. pond 1.181.24. AMSTERDAMSCHE VEEM'ARKT. AMSTERDAM29 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 445 vette koeien le kw. 1.551.70; 2e kw. 1.20—/ 1.40; 3e kw. 0.80—/ 1 per K G.; 165 melk- en kalfkoeien 500— 750; 49 gr.askalveren l'OO—150; 47 nuehtere kalveren 20—/ 33 per stuk; 89 schapen 30—/ 50; 593 vette varkens le kw. 1.42, 2e kw. 1.38, 3e kw. 1.28' per K.G. schoon gewicht. AMSTERDAM, 29 Augustus 1921. De aardappelprifzen waren heden: Andijker blauwen 7.40; Andijker bonten' 8.18; 'Spuische eigenheimers 5.50— 5.70; Sp. pooters 34; Zeeuwsche bonten 88.25; Zeuw. eigenheimers 5.60—/ 5.75; Zeeuw. blauwe eigenhei mers 6.50—f 6.75. Aanvoer 9 ladingen. WARMENIHUIZEN, 27 Aug. 1921. Roode kool 6; Gele kool 7.20—/ 7.50, Witte kool 6.50—/ 7; Uien 111.60— 12.20; Nep 12-/ 12.90; Drielingen STOOMVAAKTLIJ'NIEIN. STY. MIJ, NEDERLAND. Ambon vertr. 27 Aug. v. A'dam n. Java. Roepat vertr. 27 Aug. v. A'dam n. Java. Ronid'o (thuisr.) vertr. 24 Aug. v. P'adiang Sumatra (uitr.) arr. 26 Aug. ite Port Said;. KON. NED. STB. Mil J). Achilles vertr. 26 Aug. v. Hamburg naar A'dam. Venus vertr. 27 Aug. v. A'dam a. de Mm Zee. Adonis arr. 26 Aug. v. Triest te Lissabon, Caster arr. 26 Aug. v. Messina te Lissabon. ;rate vertr. 26 Aug. v. Kopenhagan n. Am sterdam1. Juno vertr. 26 Aug. v. Newcastle n. Triest. Nero vertr. 26 Aug. v. Bordeaux n. La Palli- ce. Pluto vertr. 26 Aug. v. Barcelona n. Tarra gona. Tel'lus vertr. 26 Aug. v. Pueblia n. Liss'abon. Theseus vertr. 25 Aug. v. Livorno n. Napels. Titan' vertr. 26 Aug. v. Passages n. Bilbao. Uranius vertr. 26 Aug. v. Sousse n. Malaga. KON. HDLL. LLOYD. Hbllandlia, v. Nlew Orleans n. A'dam, arr. 25 Aug. te Havana. KON. WEST-IND. MAILD. Hebe vertr. 24 Aug. v. Curasao n. Carupano. Van Rensselaer (ithuisr.) arr. 27 Aug. ite Ply mouth. Jan' van Nassau vertr. 27 Aug. v. A'dam n. Hamburg. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Burgerd'ijk arr. 20 Aug. v. R'dam te New- Orleans. (Verb.) Soestdljk vertr. 27 Aug. v. R'dam m. Phila- 'delpbia. Westerdijk vertr. 26 Aug. v. New York n, R'dam. Ardbver (thuisr.) vertr. 26 Aug. v. Melbour ne. Eastminster Abbey arr. 26 Aug. v. Hamburg ite Bremen:. Malvolio vertr. 27 Aug. v. R'dam n. Austra lia. HOIL'L. BR.-INDTg LIJN. Stadsdiik vertr. 27 Aug. v. R'd'am n. Hamb. HOLLAND-WE ST-2AFRIKA-LIJN. Hontesiroom vertr. 27 Aug. v. A'dam- n. Hamburg. IHOLLAND-ZUrD-AFRIKA LIJ'N. Bloemfontein' vertr. 26 Aug. v. Kaapstad n. W alvisohbaai. Jagersfontein (uiltr.) vertr. 25 Aug. v. Lu- deritzsbucht. HOLLAND-OOST-AZie LIJN. Radija (ithuisr.) vertr. 25 Aug. v. Sabaug. ROOT. LLOYD. Patrlila vertir. 27 Aug. v. Ro#. n. Batavia. ROTTERD. ZUID-AM'ERIKA LIJN. Albireo arr. 22 Aug. v. R'dlam te B.-Ayres. STTV. MIIJ. OOEAAN. Keemun, v. Japan m. R'dam1, arr. 23 Aug. te Shanghai Lycaon; v. Japan n. A'dam, arr. 24 Aug. te Suez. Ningchow arr. 24 Aug. v. R'dam te Kobe. Teiresi'as v. Japan n. A'dam vertr. 23 Aug. v. Singapore. li£T»

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6