e De Kermis. I •- "tun- "t init i wn t agmorgCT wen3 oirtfer groote belang- de nieuwe kerk in gebruik genomen ZoircJ stellim en had de plechtige inwijding er van plaats door ds. A. W. Feenstra. KORTE BERICHTEN. De Vrijz.-Democr. Bond houdt zijn al- txeme verg adering op 8 en 9 October, te tisferd'axn. Onder leiding van den heer P. Lub, werd j.l. Zaterdag te Utrecht de landelijfce bij- eenkomst gehouden, welke door den Cenitr. Ned. Ambt. Bond was belegd voor het per- soneel bij de Raden van Arbeid. De regeering wenscht de nooduitkee- ring aan gemeemten te beperken tot de jaren 1921 en 1922. Heden is het 25 jaar geleden, dat de 'hr. J." C. Redele, te Dordrecht werd benoemd tot lid van het dagelijlksdi bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland. In haar dienst, trn huize van den heer P. M. M. K., op de Leuvehaven te Rotter dam, is de 22-jarige dienstbode G. R., uit Hamburg, dOod in haar bed gevonden tenge- volge van gasontsnapping. Een gaskraan bleek niet geheel gesloten te zijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Waalwijk de kapitein van den lichter Thor te water geraakt en verdronken. Gisteren is te St. Mcolaasga de boerde- rij van F. Z., te Huizum, bewoond door R. P., door den bliksem getroffen en geheel uitge- brand. Te Utrecht werd1 Zaterdag, onder voor- zitterschap van den heer H. Prive Jr., de jaarvergadering gehouden van het Bureau voor Sociale Actie ten dienste van Handels- reizi'gers en Handelsagenten. Ingesteld is een staatseommissie met op- draCht te onderz-oeken, hoe op de meest doel- treffende wijze de financieele verhouding tus- schen rijk en gemeenten zal zijn te regelen. Te Angeren is een jongen aangetast door typhus, nadat hij water had gedronken uit de Waal. Bij de Rijkspostspaarbank is in Juli ruim 12 ton meer ingelegd dan terugbetaald. De Afrikaansche Levensverzekering Mij. te Johannesburg heeft aangeboden de loopende polissen van de Kosmos over te ne- men. Birnienland 30STE CONFERENTIE DER INTERNATIONAL LAW ASSOCIATION TION. DEN HAAG, 30 Aug. In de Ridderzaa alhier werd hedenochtend in tegenwoor- digheid van talrijke autoriteiten, de 30ste conference der International Law Associa tion plechtig geopend door prins Hendrik met een korte toespraak in net Fransch. waama achtereenvolgens het woord voer- den de minister van justitie, de burgemees- ter van 's-Gravenhage, mr. Loder en en kele buitenlandsche leden Daama hielc ■rof. Jitta een rede over de toekomst van et intemationaal privaatrecht. Des mid- dags werd in het vredespaleis ret Asser- monument onthuld met redevoeringen van den heer Jitta en den Franschen gezant. Aan de na te laten familie van den heer Asser is een album aangeboden. Na den lunch, waaraan prins Hendrik aanzat heeft de conferentie tevens 'smiddags haar werkzittingen in het vredespaleis aange- vangen Na afloop van de Asser-hulde werd een gardenpartij in den' tuin van het vredespaleis aangeboden door de regee ring, die's avonds in Palace-Hotel een luisterrijke soiree geeft. Stadsnieuws. 90HRIFTELIJKE VRAGEN. Door den heer Scheurer zijn aan den minis ter van ondexwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekenld, dat op Zondag 11 September 1921 te Amhem op het sport- terrein Kluizeweg om 3 uur precies van rijks- wege georganiseerde groote provinciate pro- pagand'ademonstraties voor lichamelijke oefe- ning zuJlen worden1 gehouden Heeft de inlspecteur van de lichamelijike op- voeding in de eersie inspectie en de rijkscom- missie tot onderzoek der cursussen voor de lichamelijke opvoedling in Gelderland1 boven- genoemde demonstratics van lichaamsoefe- ningen op Zondag 11 September 1921 met goedkeuring van den minister alzoo geregeld? Is de minister bereid, alsnog deze demon- stratie op een anderen dag te laten geschie- den en zorg te ragen, dat in den vervolge der- gelijke demonstrates niet meer op Zondag plaats hebben!? ProYinciaal Nieuws UIT OOORN. Nlamens het R.-K. Schoolbestuur aihier is aan B. en W. gevraagd gddan beschikbaar te willen stellen voor de bouw van een R.-K. School op het Achterom. Een bedrag is ge vraagd van 180.000. Telegrammen van heden DE MOORD OP EiRZBERGEiR. BER'LIJN, 30 Aug. De ouders van den vaandrig Hirschfeld, die in een kleine plaats bij Naumburg vertoefden en: door omstandigheden, die in het belang van het onderzoek nog niet kunnen worden ge- publiceerd, vereischt worden, zijn gisteren v.m. in voorloopige hechtenis genomen en op weg naar Berlijn. NIEUWE POLITIEKE MOOIRD. BEUTHiEiN, 30 Aug. Den afgeloopen nacht is de burgemeester van Lipine, dr. Rosner, toen hij zich naar zijn woning be- gaf, door drie onbekende mannen gevolgd en toen hij naar binnen wilde gaan, door trie schoten gedood. De daders hebben weten te ontkomen. Dr. Rosner was een der voornaamste leiders van de beweging in Opper-Silezie. GOUD NAAR' AMERIKA. FRANKFURT, 30 Aug. Naar de .Frankfurter Zeitung" vemeemt, zijn de laatste weken groote hoeveelheden goud van Duitschland naar Amerika gezonden. Het betreft 48 millioen gouden marken, wdke som de Rijksbank aan het Rijk had afgestaan, toen het bedrag van 1 mil liard, hetwelk als schadeloosstelling moest betaald worden, gecompleteerd moest worden. ONLUISTEiN IN HOLZMINDEN. BRUNSWIJK, 30 Aug. In het district Holzminden heerscht sinds de "voorlaatste week een volkomen oproer. De aanleiding hiertoe moet in de levensmidddenduurte worden gezocht, terwijl de beweging ook door communistische agitatie gesteund wordt. Bij de onlusten werden de land- bouwers door de demonstranten uit de huizen gehaald en met geweld' gedwongen met roode vaandels en plakkaten voor de optochten uit te gaan; landlieden, die dit weigerden, werden neergeslagen. In Hehlen werd een schuur met oogst- voorraden door de menigte in brand ge- stoken, waardoor alles verloren ging; de schade bedraagt 7 a 800.000 Mark UIT SLUI'T INGE N LUBE'CK, 30 Aug. Wegens een conflict met de werklieden over de indeeling van den arbeid heeft de d'irectie van de Flen- derwerf de onmiddellijke sluiting van het bedrijf besloten. De uitsluiting der bouwarbeiders te Dresden heeft thans plaatsgehad; 30.000 arb«id«r« zijn hierbij MtrekkM. VOLONTAIR GEMEENTE-POLITIE Met ingang van Maandag 29 Augustus 1921 is als volontair bij de gemeente-politie alhier werkzaam gesteld onze stadgenoot, de heer M. Zoll. ONDER EEN WAGEN. Gistermididag stapte een vrachtrijder uit Bergen.' op het Zevenhuizen, alhier, van zijn wagen af, zonder om te zien. Een wielrijder, die hem juist wilde passeeren, reed' tegen hem aan, met't gcvolg dat de vrachtrijder het evenwicht verloor en met zijn beenen onder den wagen geraakte. Hij bekwam eenig letsel, hetgeen zich echter niet ernstig liet aanzien. Hij is ter observatie naar het ziekenhuis op- genomen. DE KONINGINNEDAG. De hoofden van die verschillende takken van dienst zijn door B. en W. gemachtigd hun personeel morgenmiddag vrijaf te geven, voor.zoover de belangen van den dienst zich daartegen niet verzetten. DE CHRISTELIJKE ORANJE-VEREENIGING. De Christelijke Oranje-Vereeniging bericht in een advertentie in dit nummer aan haar le den, dat 6 September in de „Harmonie" die verjaardag van H. M. de Koningin herdacht 'zal worden. De vereeniging richt aan de burgerij het verzoek, om ter eere van den verjaardag der Koningin morgen de vlag uit te steken. P'RIJS BEiHAALD. Op de Zaterdag j.l. te Groningen gehou den harddraverij voor paarden (korte baan) won „Vitality van Stal Wien, alhier, den eersten prijs 300.) BRIEVENBUS GEPLAATST. De directeur van het postkantoor alhier declt mede, dat 30 Augustus een standaard brievenbus wordt geplaatst aan het Groot Nieuwland, hoi.k Oudegracht, met lichtingen als op het bord: boven de bus aangegeven zal zijn. NIEUWE DIENSTREGELING ALKMAARrPACKET. De met 1 September a.s. aanvangende nieu we dienstregeling van de Alkmaar-Packet is de volgende: Vertrek Alkmaar 9 uur (niet op Zaterdag), 2.30 uur en 6 uur (niet op Vrijdag). Van Amsterdam: 8 uur (niet op Vrijdag), 9 30 uur, 2 15 uur (alleen op Zaterdag en Zondag), 4.30 uur (niet op Zaterdag en Zon dag) en 6 uur. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 8.20 uur licht op. BADHiUIS WITTE KRUIS. In de week van 22 tot 27 Aug. zijn in het badhuis vap het Witte Kruis genomen: 80 kuipbaden, 90 regenbaden lste klas, 201 re genbaden 2e en 3e klas, te zamen 371 baden. VERTROKK'E'N PER'SONEN. A. J. Kooij, N.H., Eikelenbergstraat 1, Arnhem. K. Krom, N.H., dienstbode, Hoeverweg 24, Ursem. C. A. Wormsbec- ker, rem., dienstbode, Westerweg 33, Zeist. P. Swart, N.H., Karenhuis, Haarlem. J. C. Snoeck-Kunsi, N.H., Boomkampstraat 30, Heiloo. J. Hoogenbosch, R.K., Steijn- straat 47, 0.- en W.-Blokker. M A. L. J. Cuijpers, Koorstraat 10, Utrecht. P. C. M. Veer, R.K., Gr. Nieuwland 6a, Rosmalen C G. de Munk, R.K., Heiligland 38, Uden- hout. S. G. Stavenuiter, R.K., onderwij- zer, Veerstraat 1'6, Zijpe. F. Hollenberg, veehouder, Kennemerstraatweg 116, Oudorp P. A. C. F. da Thest de Bok, R.K., on- derwijzer, St. Annastraat 26, Amsterdam. W. v. d. Wijgaart, id. id. id Rozendaal. P. Lahuwitz, id. id. id. Laren. W. E. Heijer, RK., Stationstraat 48, Amsterdam. A. Olthoff, N.H., dienstbode, Lange- straat 75, N.-Scharwoude. INGEKOMEN PER'SONEN. W. F. K. Mann, N.H., Baansingel 26a, leerling machinist, Hoorn. C. Blom, N.H., dienstbode, Geestersingel 45, Amsterdam. P. Groot, R.K., Schermerweg 56, Z.- en N.- Schermer. T. Plevier, N.H., dienstbode, Langestraat 35, Heemstede. G. Ekkers, N.H., timmerman, v. d. Woudestraat 20, Haskerland. M. Verhoeks, N.H., dienst bode, Karnemelksbuurt 24, Beemster. E. M. Kessels, R.K., dienstbode, Schouten- straat 17, Limmen. L. Harthoorn, N.H., dienstbode, v. Everdingestraat 71, Winkel. F. H. Maurick, Snaarmanslaan 71, Zwolle. - J. J. Wiering, R.K., rijwidher- steller, St. Annastraat 12, Nibbixwoud. A. Sjoerdsma. G.K., Drebbelstraat 28, St. Pancras. A. B. Roskamp, R.K., dienstbo de, Langestraat 99, Nijmegen. J. Buit- kamp, operateur bioscoop, Laat 34a, Sneek. C. M. Brouwer, R.K., modiste, Nieuw- poortslaan 142, Parijs. C. Mulders, N.H. Nieuwpoortslaan 149, N.-Amerika. S. Beijer, N.H., Kanaalkade 43, Amsterdam. J. Postma, N.H., dir. Handdsscholen, Wes terweg 90, Bergen. C. Bakker, R.K., dienstbode, Wilhelminalaan 9, Wervershoof. B. Stuurop, sigarenmaker, Uitenbosch- straat 01, Ktnnpen. A. Kwantes, N.tt., Parkstraat 4, Wormer. Th. J. v. Veggd, R.K., xnonteur rijkstdegr., Stationatraat 46, Amsterdam. M. A. C. Meissen, R.K., dienstbode, Laat 101, Nibbixwoud. P. W. d. d. Vis, Ger., leerl. klerk post., Bergerweg 12a, Heemstede. C. van Veen, R.K.; poli- tie veiligh. dienst, Liefdelaan 23, Rotterdam. In ons kerniisioverzicht in de courant van gisteren zal men het Cabaretgezetechap dat onder leiding van Louis Contran in hotel Toelast, optreedt, gemist hebben. Thans ma- ken wij met veel genoegen van dit uitstekende gezelschap melding. Een avond, daar dloor- gebracht zal men zich zeker niet beklagen. Mevr. Hetty Ruys zingt uitstekend met veel voordracht haar inslaande liedjes. Wij noe- men in't bijzonder het aan haar opgedragen „Artisten wiegeliedje" van Kees Pruis Me vrouw Ruys zal weldra het Cabaret verwisse- len met de Ooerette, die daardoor een serieuze artiste wimt. De heer Meyer Hamel was voor ons een nieuwe verschijni'ng. Deze sympathie- ke artist zong zijn geesti^e liedjes tot alter te vredenheid. Zijn succes was groot en' welver- diend. De „Boskmatch" sloeg bepaald in. E>e id6e van dit leuk lied is oorspron'kelijk van Meyer Hamel. 't Is bewerkt door Louis Da vids. Louis Contran trad op als conferencier en deed zich verder in zijn typeering, zijn liedjes, enz., als een goed Cabaretartist ken- nen. Het bekende duo KroonPolak zorgd; voor uitstekende muziek. Een smaakvol ver- sierd podium gaf het gdieel een aardige aan- trekkelij'kheid en intimiteit. ,PE JANTJES". Bij de voorstelling van „de Jantjes" was bet gisteravond weer stampvol De populaire liederen hadden het bekende succes en mevr. Vischer-Blaaser en de heer Maurits Vigeveno (de naam van dezen zanger-acteur kwam gis teren tamelijk verminkt in ons verslag voor) zongen ze met veel entrain. „WEET JE 'T AL VAN SCHELLEVISCH- MIE"? Dat zouden wij u willen vragen. En als u het dan nog niet weet, ga dan naar den schouwburg van het ensemble Solser en Hes se, op het achtereinde van de Laat Gisteravond mocht deze schouwburg zich in een druk bezoek verheugen, veel beter al- thans dan Zondagavond, Het publiek was heel enthousiast, m'eermalen moest er gehaald worden. Alle spelers hebben zonder uitzondering bun best gedaam en getracht hun spel zoo goed mogelijk over het voetlicht te brengen en uitstekend zijn ze daarin geslaagd. Wij zullen niet uitweiden over het stuk zelf. men zie daarvoor het verslag in ons nummer van gister, maar even willen we toch nog zeggen, dat het stuk er een is, dat altijd inslaat. Tn het 2e en het 3e bedrijf treden nog op The Mazda's" in hunne nieuwste danscre- ->Res Het is een genot deze danseres en dan- ser hun fantasicn te zien uitvoeren Ook zij moehten Iuiden (en verdienden) bijval oog- sten. Boefeaantendlging Sportnotitieboekje voor Voetbal. Door den heer Delboy te VGravenhage is een zeer handig en bruikbaar boekje in den handel gebrach t, dat vooral de echte voetbal- liefhebbers welkom zal wezen.. Zij kunnen daarin, om een goed overzicht van net geihee- le seizoen te hebben verschillende noodzake- b'ke aanteekeningen maken, over competitie- wedstrijden, over de standen, over de verrich- tingen van het Ned Elftal enz. Een aardige uit gave! Rechtszaken ARRONDISSEM ENTS-REiCHTB AN K TE ALKMAAR. Uitspraken van heden. Petronella de Z., ged., bedelarij, 12' dagen hechtenis. Klaas B., ged., rijwielverduistering, 4 maanden gevangenisstraf. Alb. Zw., ged., bedelarij, 3 dagen hecht. en 1 jaar en 8 maanden opz. A. H., Helder, ter uitv.legging voorw. vonnis, geen uitspraak. C. B., huisvr. G., Egmond aan Zee, belee- diging, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Jan en Anth. P., Harencarspel, beleedi- ging van ambtenaren, ieder 30 boete of 30 dagen hechtenis. Jan E., Bovencarspel, diefstal, 3 maan den gevangenisstraf. Arie K., Midwoud, diefstal, 4 maanden voorw. gev. met 2 proefjaren. Petronella G., Amsterdam, mishandeling, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Trijntje D., huisvr. R., Graft, beleediging, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Sport. KEGELEN. Bondenwedstrijd te Rotterdam1. Tusschen d§ afgevaardigden der verschil- endc kcgelbonden (20 in gctal) i® Zondag te Rotterdam een interessante wedstrijd gehou den. Alkmaar heeft rich in dit concours kranig geweerd. De ;ien Alkmaarders zorgden er 'voor, dat de Alkmaarsche Kegelbond den derden prijs behaalri met 504 hout. Eerste was Rotterdam met 5u8 hout. Tweede Am sterdam met 505 hout. Vooral in de tweede ronde maakte Alk maar met 268 hout een zeer goed figuur en had daardoor zelfs een oogenblik leiding. Dank zij een mooie serie van 65 van den Am- sterdammer Nieman werd Alkmaar met 1 punt door Amsterdam geklopt. SERIEWEDSTRIJDEN K. V. K. V. ALKMAAR. Men schrijft ons: Ook op den tweeden dag v. d. K. V. K. V.* seriewedstrijden mag deze vereeniging met genoegen terug zien. De ingeschreven 12- tallen waren op tijd aanwezig, zoodat alles vlot verliep. De stemming onder speelsters en spelers was prettig, de bezoekers hebben genoten, zoodat zeker mag gesproken wor den voor een goede propaganda voor de korfbalsport in Alkmaar. Om 10 uur v.m. kwam het lste twaalftal in het veld en om ongeveer half zes werd het einde der laatste wedstrijd gefloten, zoodat in 't geheel 7 wedstrijden waren gespeeld, waarvan wij 'i varloop hiaronder laten wl- V. K. V. III-©. O. 8. II (Caatricum) 0—I. Hat begin was «ngelukkig voor de K. V.-era. '1 Bleak al apoedig dat zq bet tegen de zwaardere D. O. S.-menncben niet zouden kunnen bouden. De K. V.-aanval was veel te zwak en niet bij machte een enkel punt te maken. D. O. S. maakte in de ver- lenging het eenige punt. K. Z. Ill (Koog a. d. Zaan)—'K. C. V. I (Stompetoren) 21. De blauwzwarten heb ben met hard werken den wedstrijd kunnen winnen. Stompetoren gaf niets toe en liet geen oogenblik los. De heele wedstrijd werd vlug gespeeld en maakte dan ook een pret- tigen indruk. Z. K. V. II (Zaandm)Unie I (Westzaan) 02. Een heel mooie wedstrijd, met keurige staaltjes van korbalspel. Unie speelde mas- siever en was dan ook direct de meerdere van Z. K. V. Met twee mooie schoten wist Unie zich. in de demi-finale te plaatsen. K. Z. II (Koog a. d. Zaan)Velocitas II 02. Direct na den uitgooi wist Velo zich meester te maken van den bal en dank zij't goede spel en de reusachtige lengte van haar aanvoerder, wist zij den geheelen wedstrijd het spel te beheerschen. Haar dames, be- trekkelijk alien nog jong, speelden een uit stekende partij. K. V. K. V. I (Alkmaar)—M. K. V. I (Medemblik) 1—0. Bang klopte het hart van de meeste K. V.-ers. Niemand wist bij benadering te zeggen hoe sterk M. K. V. on geveer was. Eindelijk werd er vemomen dat ze zoowat bovenaan stonden in *en boogerc klasse der competitie dan K. V. en nog die- per zakten de hoofden. Toen echter de scheidsrechter 'beginnen floot, Wist elke K. V.-er dat het lste twaalftal alles zou geven om een behoorlijk figuur te maken, zoo mogelijk om te winnen. Direct na den uitgooi door M. K. V. was het K. V.-doel in gevaar, maar de verdedi- ging was op haar post en werkte den bal keurig weg. Een doorbraak van K. V. volg- de, een goed schot maar precies naast de korf. Langzaam kwam nu K. V. door hard werken in de meerderheid en na een kleine schermutseling wist een der heerenleden van K. V. een punt te plaatsen. 't Gaf een heele verademing. K. V. had de leiding. Nog enke- le goede schoten volgden doch zonder suc ces. Na rust begon M. K. V. op te zetten, vooral toen door een blessuur de aanvoerder van K. V. zich niet meer geheel geven kon. De verdediging hield echter dapper vol en het middenvak zorgde goed voor het weg- werken. De M. K. V.-aanvoerder zag echter nu en dan kans om een keurig schot op de korf te lossen, doch steeds zonder succes. Hij speelde van zijn club zeker wel de mooiste partij. Het einde kwam met een overwinning voor K. V. Van de dames speelden Bets H. en Eng H. zeker wel het beste, terwijl Klunen als mid- denvakspelers, zeer zeker genoemd mag worden. K. V. mist nog erg, dat eigenaardi- ge soepele spel, dat andere dubs laten' zien. Oefenen K. v., steeds oefenen, en uw spel zal steeds beter worden. Unie I—V. I. O. S. I (Graft. 1—4. Unie speelde haar 2den wedstrijd op dezen dag en had al haar energie zeker opgemaakt, zoo dat V. I. O. S. dan ook een betrekkelijk ge- makkelijke partij aan haar had. Velocitas II—Swift TI fAmstredHm) d—1. Dit was nu nog eens korfbal. Vliegensvlug soepel spel. Uitstekend plaatsen, gebruik ma ken van elke fout der tegenpartij en een goed schot. Hoewel Velo haar 2den wedstrijd speelde gaf zij Swift de handen vol. Van ver- moeidheid was bij haar menschen geen sprake. Driemaal wist Velo het Swiftdoel te bal. Driemaal wist zij het Swiftdoel te door- doorboren en zich door deze overwinning in den eind'wedstrijd te plaatsen. De demifinale wordt gehouden op Zondag 11 September en is, na loting, als volgt vastgesteld: A 10 uur v.m. R. O. D. A. II—Wester- kwartier II. B 11 uur v.m. D. O. S. IIde Leeuwen I. C 12 uur K. V. K. V. II—Kenn^mers I. D IH uur R. O. D. A. Ill—K. Z. III. E 2uur K. V. K. V. I-^B. E. P. II. F 3H uur V. I. O. S. Iwinnaar A. G 4*/« uur D. O. S. Iwinnaar D. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cathanna Maria en Gerardus Hendricus, d. en z. van Gerardus Hendricus Ranzijn en Maria Geertruida Smit. Klaas, z. van Ger- ri J tan Bameveld en Jacoba de Loud. Antonius Nicolaas, z van Nicolaas Denne- man en Maria Margaretha Zut. de te TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 30 Augustus. Medegedeeld door het Nederlandsch Metecrologisch Instituut te De Bildt Geldig tot den avond van 31 Aug. In het gebied van de waarneming is hoogste stand van den barometer 767.3 Valentia. De laagste stand van don barometer 742.9 te Karlstadt VERWACHTINO. Zwakke tot matige westelijke tot noord- westelijke wind, licht tot halfbewolkt, aan- vankelijk nog eenige regen, zelfde tempera- tuur. Marktberichten AMSTERDAM, 30 Aug. 1921. De aard- appelprijzen waren heden': Drentsche eigenheimers 4.55; Hillegom- mers eigenheimers 7.70; overige pxijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. PURMEREND, 30 Aug. Aanvoer en prijzen van heden: 14 stapels kleine fabriekskaas f 86 per 50 K.G., met rijksmerk 91; 38 stapels boeren- kaas 87, met rijksmerk 9110 stapels commissiekaas met rijksmerk 98; 3 stapels Goudsche kaas met rijksmerk 77 per 50 K.G.; 1140K K.G. boter 2.90-/3 per K.G.; 691 runderen waaronder 345 vette koeien 1.40—/ 1.75 per K.G.; 298 melk- en geldekoeien 300—/ 750, handel matig; 38 stieren; 31 paarden 250—/ 450, han del stug; 113 vette kalveren 22.30 p. K.G., handel matig; 200 nuchtere kalveren, slachtkalveren 25—/ 60; Jokkalveren 25 tot 58, handel matig: 334 vette varkens 1-161.24 per K.G., handel matig; 51 magere varkens 36—/ 60; 244 biggen 1830, handel stug; 1014 schapen 4060, handel matig; 80(1 lammeren 2037, handel matig; 57 bokken; kip- eieren 12.50—/ 13.50, appelen 5(00 zak 1.50—/ 10; Peren 250 zak 2—/ 8. van 30 Augustus Opgave van Noordbollandsch Virlge keen. 1921. L&ndbouwcrediet. Koers van heden te pl.D. 1.30 pl.m.1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2 94«/8-) 137) 136 159-60 13614-8 1351/*-6 136J-8 159 136-8 30 28V* 27)-8 25) 26) 93) - 396-7 397 390 396 396) 1561/* 134 99 126 157 134 100 126 156*/* 134 99) 156*/* 100 126 157 100 V* 126 V* 42 412 150 443) 410 150 444) 1501/* 443) 150 444 150 443) S3 1 I 93) 121*/. 123 212 121V* 121V* 1 1 1 117 330 420 329 360 94 24) 150) flfll ir (Ontvangen per draadlooze 8T A ATSLEENIN GEN. t Nederl. *19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpn. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorsteaL Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine Dref. TABAKKEN. Oude Deji Senemban Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Uniaa pacific PROLONGATIE 94 Va 134S/a 136 158 V* 301/* 93J 3961/* 275 156) 134) 100) 125*/* 136 42 4131/* 149*/* 441) 91*/* 48 9»/i 45) 64*/* 160 212 122 y, 66 116 ik 115 86) 111/, 491/s 332 425 320 360 977/g 24) 1501/8 vorige koers telefoon.) 3i/< heden 2*/« pCt WISSELKOERSEN. Vdorbeurs koers op heden Berlijn Brussel Londen New-York Parijs Weenen Zwitserland Vorige koers. 3 70 24 11 803/4 3 20 24777k 0.371/, 54 35 3.68-3.71 23.96-24.01 11.7814-11.79 3181/4-0.00 24.75-24.80 0 39 -0.4014 54.35-00 00 VREEMD BANKPAWER. Duitsch Bankpapier D ,(rood> 3.7214 3.74- 3.7714 Oostenf. Rankpapier (ongestempeld) 0.30 0.30- 0.32 Idem (geatcmpeld) 0.35 0.32— 0.33 SSrSS^W

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3