M gewoonten, pile pzoniM. ten minder goede gezondheid komt zelden zander oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alco hol gebruiken, laat naar bed gaan en geen liehaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken als bloedfilters; als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij ver- zwakken bii overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft Eet schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loomheid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ont- steking van de nieren of blaas, rheumatische pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaffen een gocde gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u hierin bij- staan; zij versterken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwaterzucht, rheumatiek, steen en derge- lijke urinezuur-kwalen. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstandiger begin maken dan ihet dit spe- ciale niergeneesmiddel. Te Alkmaar verkrijgbaar by NSerop Slothouber h 1.75 per door De Commisaris der Koningin heeft in deze zijne voile medewerking toegezegd.. UIT BERGEN. Het Kohier van den Hoofdelijkeni Omslag dezer Gemeente, d'ienst 1921, is door den Raad vastgosteld tot een totaal 'bedrag van 148606,15. Het heffings-percentage werd bepaald op 4 J4 van het in de heffings-veror- dening gen'oemde verhoudings-cijfer. (V'orig jaar 314 pCt.). Het bedrag van den aanslag zal ongetwijfeld menigeen tegenvallen. Men' oordeele echter niet te vlug, wij'l die aanslag is berekend over 16 maanden, n.'l. van 1 Ja nuari 1921 tot 1 Mei 1922, zulkS in ver band met den overgang der invordering op 1 aatetgenoemden datum door het Rij'k. De be- talingstermijnen zijn door den Raad vastge- steld op 15 October, a.s. gedeelte van den aanslag, op 15 Januari 1922, 1/4 gedeelte, en op 1 Mei 1922 het laatste 1/4 gedeelte van den aanslag. Bij de politic is aangiifte gedaan, dat Za- terdagavond1 j.l. omstreeks 10 uur, een hee- ren-rijwiel is ontvreemd, staande 'tegen de villa „Onder-het Strood'ak" te Bergen aan Zee. Voorts dat omstreeks den zelfden tijd 'n tclokje uit een in de Eeuwige Laan staande auto is ontvreemd. Laat dit weer eene waarschuwing zijn om vooral niet buiten noodzaak auto's en rijwie- len onbeheerd buiten' te laten staan. In verband met het aanstaand vertreik van den Burgemeester naar het Buitenland, zal de raad Woensdag"31 Augustus a.s., des avonds 8 uur bijeen komen, o.m. ter benoe- ming van een tijdelijken Wethoudervoorloo- pige vaststelling van de Gemeente-Rekening, dienst 1920, en benoeming van een schatter ter bepaling der waarde van de sehoolgebou- wen enz. van St. An ton i us- en St. Ursula- school der St. Josph-Stichting, alhier. UIT HARENKARSPEL. Maandagmiddag vergaderde de raad de zer gemeente. De voorzitter opende de vergadering en wijdde op deze plaats een> woord in verband met de ramp die de gemeente getroffen heeft door de overstrooming waardoor velen ook van onze ingezetenen een groot deel van hun brood verloren hebben. Het is een groote slag vooral omdat de hoofdzaak tuinbouw- bearijf is en bijna alien niet voldoende sterk zijn om te missen waarop al hun hoop ge- vestigd was. De tuinbouw is toch de laatite jaren al niet voordeelig geweest. Het is een slag, veel is vernietigd en veel arbeid is ie- niet gedaan. Het bestaan van velen dreigt hiermee ten gronde te gaan. Ik hoop echter dat ze het hoofd weten boven water te hou- den en hun moed en energie zullen bewaren waarvan ze tijdens de ramp ruim bewijs gegeven hebben. Ze hebben als een man hun best gedaan ter bevordering van een spoedig dichten en ik twijfel niet als dezelfde energie ook bij voortdhring bestaan blijft, ze het eenmaal te boven zullen komen. Ik vraag de medewerking van den raad, om te steunen als daarvoor gelegenheid is en ik twijfel niet van zorgvuldige organisatie. Afdeelitnig zeven is een uitgestrekt onder- aardlsch departemenit. Zij werkt altijd in het duister en zoodOende is haar kleur een han- dige bedekk'img voor donkerden en meer sinis- tere werkzaamheden. Zij krijigt dikwijls op- dracht voor dingen, van welke officieel Ehiitsch'land het raadzaam vindt, niets af te wetem, en die officieel Duitschland dus, wan- neer de gelegenheid het wensohelijik maakt, al. tijd veiliig van zich af kan' schuiven. Ik stalk de pen van het insigne in mijn bre- tel en maakte ze daar vastioen propte ilk de rest van de beziittingen van den gestorvene in zijn tasch, zette zijn hoed1 op en gooide zijn overjas over mijn arm, nam zijn tasch en sloop weg. In een oogwenk was ik in mijn ka- mer 'terug. In mijn brein woelde een opgewon- den plan voor een groote onderneming. Hier vlak bij mij lag de sleutel van het ge- sloten land1, dat het geheim bewaarde van mijn verloren broeder. De vraag, die ik mijzelf steeds gedaan had', sinds ik de Amerikaan- sche idenfiteiispapieren van den doode had ontdekt, was deze. Had ik den durf Semliin's Aimerikaanschen pas te gebruiken om zelf in Duitschland te komen? Het amtwoord op die vraag lag in de kleine zilveren ster. Ik wist, dat geen Duitsch amibtenaar van welken rang ook en hoe zijn orders ook luidden, doorgang zou weigererf aan de zilveren ster van afdeeling zeven:. Maar die moest ook alleen maar in het alleruiterste geval gebruikt wonden. want ik had mijn papieren van een neutraal onder- daan. Ais ik maar eenmaal den voet kon zet- ten in Duitschland, dan zou ik wel op mijn in- gevingen vertrouwen om verder te zien, wat mij te doen: stond. Dat was de halve brie! in' het linnen omhulsel. fWordt vtrvoltfd), of de raad verteent hare medewerking. Ik heb een bezoek gebracht bij den commissaris der koningin en gevraagd of er mogelijkheid! bestaan zou, bij net watersnoodfonds aan te kloppen en neb de verzekering gekregen dat dit mcgelijk was. We kunnen tevens op dlen vollen steun en medewerking van hem rdke- nen. Een woord van dank daarvoor aan den commissaris is zeker op zijn plaats. Morgen- middag wordt een vergadering gehouden in verband met het regelen van de scbade. De notulen werden goedgekeurd. In verband met een adres van de Tuin- bouwvereeniging betreffende de sluis te N.- Scharwoude deelde de heer Dekker mede dat alle toezeggingen zijn ingetrokken omdat tot een andere regeling besloten is. In verband daarmede werd het adres voor kennisgeving a ap gen omen. Ged. Staten hebben machtiging verleend omtrent aansluiting aan de waterleiding. Goedgekeurd is de aanbesteding voor aan- bouw aan de school te Dirkshorn welke 5 September zal plaats hebben. Van den minister van arbeid was bericht ingekomen dat de vergoeding voor woning- bouw over 1920/21 als rente en materiaal- bijdrage 1'099.82 is. Goedgekeurd is het kohier schoolgeld1 2e kwartaal. Het rapport voor electrificatie van het Waarland is ingekomen' en door ingenieur Boom toegelicht. iElk raadslid zal er een ontvangen. Een vergadering zal worden gehouden om de rechten en verplichtingen aan de ingeze tenen bekend te maken. Uit het rapport bleek dat de kosten onge- veer 10.000 zullen zijn. Aan rente, aflos- sing en kosten van stroom eniz. zal jaarlijks 4322.60 moeten worden opgebracht. Gerekend is op 95 aansluitingen en de prijs per kilowatt zal dan 53 cent moeten zijn waarbij gerekend is op een afname van 80 kilowat per aansluiting terwijl 10 straat- lantaarns zullen geplaatst worden. Hoe grooter de afname, hoe lager de pro- ductiekosten worden. Als het Veld en Zijde- wind ook aansluit, kunnen de lasten van het kabelhuisje tezamen met Oude-Niedorp ge- dragen worden. In verband met vrij zeker komende werkeloosheid is een vergadering gehouden met den directeur der arbeidsbe- middeling als gevolg waarvan te bevoegder plaatse geadresseerd is, met verzoek deze bij de Zuiderzeewerken geplaatst te krijgen. Voor de brandspuit te Waarland is 20 meter nieuwe slang voor 2.3'5 per meter aangekocht. De burgers werden opgewekt geen ongekookt of besmet water te gebrui ken. De vergoeding voor het herhalingsonder- wijs over 1920 bedraagt 1020. De voorzitter deelde mede, dat voor het Waarland als tijdelijk hoofd der school be- noemd is mej. Hartman. Pas was een schrijven ingekomen van het kerk- en schoolbestuur te Waarland, dat ze bereid zijn de school aldaar voor bijzondere school over te nemen. Voor hoofd der school te Waarland is uit 5 sollicitanten de volgende voordracht opge- maakt: 1. J. Renoud te Haarlemmermeer; 2. J. H. Arpeau te Amsterdam; 3. W. Stedis- ma te 's-Gravenhage. Medegedeeld werd dat no. 1 acte Tuinbouw heeft. Deze werd met algemeene stemmen benoemd met ingang van 16 October. Vastgesteld werd een instructie voor de gemeentegeneesiheer en' de vroedvrouw, na- dat een onderhoud met de betrokken perso- nen had plaats gehad. Een voorstel van den heer de Vries om in de instructie van de vroedvrouw op te nemen dat bij overlijden voor de nagelaten betrek- kingen zal worden gezorgd, terwijl in de instructie „kan'" staat werd met op een na algemeene stemmen verworpen, nadat door d'en voorzitter gewezen was dat van een vroedvrouw de nagelaten betrekkingen meest al niet onverzorgd achterblijven,. In de instructie voor de vroedvrouw is een tarief bepaald, waarbij voor on- en minver- mogenden een bedrag beneden 12.50 be paald is. Daar door haar steeds als mini mum f 12.50 geheven werd, zal ze nu het tekort ontvangen uit de gemeentekas. De heer Francis prees het werk van de verloskundige, doch keurde het af dat ze in een adres verscheidene zaken noemde, die met de zaak als zoodanig niets te maken hebben. Aan de orde kwam de verordening op de hoofdtel. omslag. B. en W. hebben het beter geacht geen 100 opcenten op de inkomsten.- belasting te heffen, omdat daarnaast even- goed een kohier noodig zou zijn, wat dan niet progressief mag zijn en de middelmatige inkomens het zwaarst getroffen worden, geen 100 opcenten op de vermogensbelasting te heffen omdat dit weinig invloed heeft doch de gewone wijze van heffen meer toe te passen, de kinderaftrek, die tot heden 40 was "te veranderen in 30 met een regelma- tige verhooging van 10 per kind tot 14 jaar, de aftrek voor noodzakelijk levenson- derhoud te laten op 600 met de bepaling er bij dat een' inkomen van 800 onbelast- baar blijft. Wethouder de Groot bepleitte een vastte aftrek van 60 per kind. De heer Francis meende dat het noodig was voorzichtig te zijn al te groote aftrek en stelde 50 vast aftrek per kind voor. Nadat nog enkele tusschenvoorstellen wa- ren ingediend werd ten slotte het voorstel van B. en W. onveranderd aangenomen. Een voorstel van den heer de Vries om 100 opcenten op de vermogensbelasting te heffen werd verworpen. Een opmerking omtrent het heffen van fo- rensenbelasting zal onderzocht worden. Zoowel de verordening op de heffing als die op de invordering worden goedgekeurd. Het heffingspercentage werd voor het jaar 1922/23 voorgesteld op 1.10. Hoewel men algemeen van oordeel is, dat dit uiterst moeilijk te bepalen is. Dit jaar was het 1.05. Besloten werd het ook voor het vol- gend jaar op 1.05 te bepalen. Dr. Groenhart verzocht in een schrijven om salarisverhooging met ingang van 1 Ja nuari 1921. B. en W. achtten het verzoek allessinds billijk en stelden voor het met 300 te ver- hoogen. De heer de Vries stelde na toelichting voor om het salaris met 600 te verhoogeii, welk voorstel met 6 tegen 1 stem werd verworpen. fid voOTSteft ran 3. «a If. toiJ mi met i algemeene stemmen1 aangenomen, 1 Januari 1921 zal de verhooging ingaan. Alvorens definitiei tot aansluiting aan het waterleidingbedrijf te besluiten stelden B. en W. de eisch te stellen dat het Prov. bedrijf een vol jaar het onderhoud van de straat op zich neemt en het plan in het Waarland door te trekken tot wed. Stoop. Het plan was opgemaakt tot de oude kaas- fabriek. De raad ging hiermede accoord. De voorgestelde wijzigingen in de bouw- en woningverordening werden daarna goed gekeurd. Aangeboden werd daarna de gemeentere- kening over 1920 met een ontvangst van f 83052.9714, een uitgaaf van 84550.5414 alzoo een saldo van 1497.57. Daar voor het onderwijs nog 2320 ont vangen moet worden is de toestand niet on- gunstig te noemen. Voor het nazien dezer re- kening werden heeren raadsleden aange- wezen. De gemeentebegrooting voor 1922 werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van 94725.3614 en een post onvoorzien groot 2059.98. De H. O. is hierbij bepaald op 24000. De begrooting voor het burgertijk armbe- stuur werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van 7187. Daarbij is gerekend op een gemeente-sub- sidie van 4800, wat 800 meer is dan het voor 1921 en 1100 meer dan voor 1920. Een verzoek van de heeren Pater en de Jong om 9 maanden terugbetaling van ver- gunningsrecht werd toegestaan. Daarna sluiting. UIT SINT PANCRAS. Per bekkenslag opgeroepen, vergaderden belangstellende kiezers dezer gemeente in het lokaal van den heer H. Gerritsen, ter bespre- king van de raadsbesluiten omtrent den ver- bouw van de school met den bijbel. In zijn openingswoord verzocht de leider dezer bijeenkomst, de heer C. Kloosterboer, de bespreking zakelijk en kalm te voeren. Ver der zeide hijWij weten weinig, maar de uit- breiding van de bijzondere school staat vast. Was het eerste planverbouw van de bestaanr de school en bijbouw van een 3de lokaal, nu is't'reeds geworden: oude school wordt turn- zaal en aangebouwd wordt een lokaliteit voor fietsen'bergplaats, kleedkamer, spreekka- mer enz. en daaraan aan de geheele nieuwe school van 3 lokalen. Dit plan is hem te grootsch, vandaar deze protestvergadering. Uit de vergadering werd gevraagd! of hier nog iets aan te doen is, waarop werd opge- merkt, dat het besluit wel was gevallen, doch dat er toch pressie op kon worden1 uitgeoe- fend, zoo noodig bij hoogere autoriteiten. Inmiddcls waren1 3 leden van den raad, de heeren' van Kampen, Schuit en Kloosterboer, ter vergadering gekomen, waarna aan deze heeren de vraag gesteld werd, of zij konden veriblaren waarom de lokalen: nu waren open- gesteld voor 43 leerlingen, terwijl toch eerst op 30 zitplaatsen wias gerekend. Ook werd1 door een ander gevraagd1: Mag de raad zulke besluiten nemen, bedoeld werd in comite. Een der raadsleden gaf te kennen, dat de oude school niet deugde en daarom maar voor turnzaal zou ingericht worden. Vervoligens zette de heer Van Kiampen: uiteen hoe zijn houding inzake schoolbouw was en dat men medegegaan was met't voorstel van B. en( W. volgens het advies van den Inspec- teur, daar verbouw van de oude school evenveel zou kosten als aanbouw van een nieuwe school 't Is ook door hem gezegd in comite, ook hij wenscht de openbare school groot te maken. Na nog ecnige bespreking over ldeine on- derwerpen werd een protest-adres voorgele- zen en aan de goedkeuring van' die vergade ring voorgelegd. Dit adres werd ongewijzigd aanvaard en door verreweg de meestc der aanwezigen onderteekend, om verzonden te worden aan Ged. Staten dezer provincie, ver- zoekende het raadsbesluit inzake school bouw niet goed tc keuren, omdat de gemeente daardoor te zwaar in de sclmlden geraakt. Hierna sluiting der bijeenkomst. UIT HENSBROEK. Op de wedstrijden van den Westfrieschen Tuimkring, Zondag te Avenhorn gehouden, behaalde onze gymnastiekvereeniging niet minder dan 7 prijzen, bovendien viiel nog een tweede personeele prijs ten deel aan den heer B Loos voor hardtoopen op de Iange baan (1500 Men aan mej. G. Klerk een prijs voor estiafette-loop. De behaalde mediailles zijn: een eerste prijs Slingerbal, vijf tweede prijzen driekamp hee ren, stok-oefeningen dames, grensballen da mes, estafette-loop jongens en stok-ocfeningen heeren, een derde prijs damesdriekamp. Flink zoo U. d. I.Reeds telt het vaandel 54 me diailles in 12 jaren tijds. UIT OBDAM. Bij de aanbesteding van een te maken be- tonnen brug in den dorpsweg waren ingeko men 3 inschrijvingsbiljetten, n.l.: J. Engel 1148, P Borst 875 en C. Luken 780. Aan dczen laatste is het werk gcgund. De be grooting was 1162. Kunst en Wetenschappen CONCERT OPENLUCHT-THeATER TE BERGEN. Begunstigd door bij uitstek mooi zomer- weer, gat Zondag j.l. de „Berger Koorveree- niging". directeur de heer Joh. Brands, een uitstekend geslaagl concert. Hoewel deze vereeniging nog slechts enkele jaren bestaat, konden wij alras merken, dat hier met trnst, onder bekwame leiding, wordt gestudeerd. De heer Brands laat bescnaafd en fijn genuanceerd zingen, daarom voldeden bijna alle nummers, zonder uitzondering uit stekend. Vooral in de p. p. gedeelten ontwik- kelt deze jonge vereeniging een zeer mooi en semble, hetwelk vooral uitstekend tot zijn recht kwam in het prachtige „Tcce quo modo moritur" van Handel en „Ave Maria" van Arcadclt. Deze nummers voldeden ofts in- ziens het best; niet dat de andere nummers aan uitvoering veel minder waren, maar in de forto gedeelten is het koor soms wat minder mooi van klankgehalte. Wij twijfelen echter niet, of, als men op den ingeslagen weg blijft voortgaan met ernst te studeeren, ook ait eu- vel wel zal worden verholpen. Tot slot moest het „Liea van een Meisje en een Schipper", van H, J. den Hertog, nog wegens het spontaan applaus worden gebis- seerd. Als solisr deed zich de heer Jan Hogav vorat uit Alkmaar in een 4-tal met zorg geko- zen nummers hooren. Deze tenorzanger heb ben wij al reeds meerdere malen gehoord en hoewel solo-zang in de openlucht in den regel niet inedevalt, voldeed hij hier uitmuntendi. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordeli}kheid. van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). DE BLEKKMEER OVERSTROOMD. Wij wenden ons tot onze landgenooten in het algemeen om financieelen steun. De groo te slag, die de verschillende landverbruikers in den Bleekmeerpolder, voor het meerendeel kleine bouwers, heeft getroffen, maakt het noodzakelijk, dat hier financieele hulp wordt geboden. Pngeveer 80 H.A. land, waaronder ongeveer 60 H.A. vruchtbaar bouwland, zijn ondergcloopen, waardoor de oogst is verlo ren gegaan. Een oogst, die zooveel beloofde en voor alle bouwers, bij deze ramp betrok ken, een verlies beteekent. dat de eerste ja ren niet kan worden ingehaald1. De moeizame arbeid van een geheel jaar is voor niet ge weest, en behalve de geleden schade staat men thans voor de vraag waarvan men in de naaste toekomst zal moeten leven. De winter zal komen, zonder dat men heeft kunnen' oog- sten, de verdiensten staan totaal stil. Men heeft zich een oogenblik zoo'n toestand in te denken en men huivert reeds bii de gedachte aan een dergelijk lot. Hier is dus hulp noo dig, die in den vorm van financiieelen steun den nood kan helpen verlichten. Daarom doen wij bij dezen cen beroep op de hulpvaardig- heid van onze landgenooten. Wij roepen alien op een geldelijk offer te willen brengen en hierdoor bij te dragen tot het helpen vergoeden van wat door die over strooming verloren is gegaan, Hiervoor heeft zich een comite gevormd uit de bestu- ren der verschillende tuinbouwvereenigingen, waarvan secretaris-penningmeester is de heer A. Timmennan, te Oudkarspel. Zendt aan hem uwe bijdragen, uwe gaven, hoe klein ook, en ge doet een iiefdewerk, dat niet ge- noeg kan worden' gewaard'eerd. Wil ons hel pen, vragen wij u, opdat de toekomst voor de getroffen bouwers wat lichter worde. Namens het Comite voomoemd, A. TIMMERMAN, Secretaris-Penningmeester. Oudkarspel, 29 Augustus 1921. Marktberiohten. ALKMAARSOHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 29 Augustus. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie 5.70—/ 11.60 per 100 stuks. Appelen 0.12—/ 0.50 per K.G. Augurken 0.20^-/ 1.10 per K.G. Bloemkool II 8.30^-/ 1-7.80 per 100 st. Druiven 0.54—/ 0.80 per K.G. Gele kool 6.20—/ 9.10 per 100 K.G. Groene kool 6.10—/ 14.80 per 100 st. Kropsla 4.20—/ 10.50 per 100 stuks. Komkommers 8—/ 1,8 per 100 stuks. Peren 0.140.55 per K.G. Postelein 0.60—/ 0.78 per ben. Rabarber 4.80—/ 6.80 per 100 bos. Roode kool 4.20—7.80 per 100 K.Q. Selderie 1.10^—/ 4.20 per 100 bos. Spinazie 0.81—/ 0.9'5 per ben. Snijboonen 56—/ 110 per 100 K.G. Spercieboonen 59—/ 80 per 100 K.G. Tomaten 0.12—/ 0.29 per K.G. Uien 12.50—/ 15.20 per 100 K.G. Wortelen 10.20—/ 18.40 per 100 bos. PURMEREiND, 29 Aug. Afslagvereeni- ging „Beemster, Purmerend en- Ornstr." 235 zak aardappelen 2.052.38 per zak (25 K G.); 140 zak slaboonen 9 9.25 per zak (15 K.G.); snijboonen1 3.20 tot 10.80 per zak (15 K.G.); peren 0.12 tot 0.73 per K.G.; appelen 0.081 0.28 per K.G.; perziken 7.40—/ 14 per 100; pruimen 0.81 per K.G.; roode kool 0.10 tot 12.10 per 100 stuks; rabarber 3 80 per 100 bos; bieten 29 per 1000 stuks; wortelen 18.30 per 100 bos; uien 2.70— 2.90 per 14 H.L. Handel vlug. BOVENKAR SPIEL „de Tuinbouw" 29 Aug. 1921. Heden besteedde men voor: Blomkeool I 1-0—/ 18; II 4—/ 7, III 0.7'52; Roode kool 4.50—/ 6; Witte kool 56; Gele kool 8.50—/ 10.50; Uien 4.70J 5.50; kleine 5—/ 6. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 29 Aug. 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaa'ld voor Bloemkool le soort (per 100 st.) /II— 23.10; 2e soort 8.10—/ 10. Wortelen 7.80111 per 100 bos. Roode kool 5.707.40, 2e soort 5.10 tot 5.50; Gele kool 7.80—/ 11.10; Wit te kool 6.609; Aardappelen: Schotsche muizen 10.60; Schoolmeesters 8.80 10.60; Blauwe 6.5010.20; Eigen- heimers 6.40—/ 7; Bravo 6—/ 7.80; Drielingen 4.40—/ 6.50; Gele nep 13 20 tot 14; Drielingen 11.40—/ 11.90; Uien 10.9012.60; Slaboonen 56.80, alles per 100 K.G. Aanvoer: 8900 st. bloemkool; 96200 K.G. roode kool; 46450 K.G. witte kool; 34000 K.G. gele kool; 11250 bos wor telen; 6300 K.G. uien; 1627 K.G. gele nep; 10450 K.G. aardappelen; 46 K.G. slaboo nen. WIJDE'N'ES, 29 Aug. Veiling „Tuinders- belang" Druiven 3135 ct.Trosperen 4146 ct. William Durkes 11141314 ct.; Merode 1112 ct.; Clapps favorite 2226 ct.; Du- randeau 810 ct.; Beigneur d'Esperen IS IS ct.; Jutteperen 151614 ct.; Dirkjes 9 TO ct.; Hertogin Elsa 10—12 ct.; Slaboonen 2528 ct.; Uien 46 ct. alles per pond. WARMENIHUIZEN, 29 Aug. 1921. Roode kool 5.60—/ 7.50; Witte kool 6.80; Uien 11:50-/ 12.10; Nep 13— 13.60; Drielingen 11.50—/ 11.90; Blauwe aardappelen 8; Eigenheimers 7.60; Duken 6.40. Aanvoer: 2050 K.G. aardappelen, 1050 K.G. witte kool; 4975 K.G. roode kool; 10600 K.G. uien. NOORiD'SCHARWOUDE, 29 Aug Koksianen 7.80; Schoolmeesters 7 7.90; Eigenheimers 6; Blauwe eigenhei mers 8.108.50; Bravo's 8.20; Drie lingen 3.20—/ 4.40; Spercieboonen 55.10—/ '59.30; Kroten 4.70; Grove uien 12f 12.50; Drielingen 11.90— 12.10; Nep 12.80—/ 13.70; Gele kool 6.70—/ 9.70; Roode kool 4.90—/ 6.90; Witte kool 6.608 alles per 100 K.G. Bosworteien 7.70—/ 11.20 per 100 bos Bloemkool 6.80—/ 28.10 p. 100 stuks. 2e soort 44.10. ZWAAG, 29 Aug. Prijzen van heden': Druiven 37—50 ct.; Appelen 5—27 ct.; Peren 636 ct.; Perziken 1016 ct.; Prui men 50—86 ct.; Noten 10—12 ct.; Slaboo nen 2025 ct.; Snijboonen 20—30 ct.: Wor telen 10^-16 ct.; Sla 57 ct.; Rabarber 35 ct.; Uien 67 ct.; Aardappelen 46 ct.; Komkommers 812 ct.; Augurken 15— 42 ct.Bloemkool 1*525 ct.; Tomaten 612 cent. Zeettj dingen STOO MJV AARTLIJNEN Stv. Mi). Nederland. Roepat (uitr.) air. 28 Aug. te Newcastle. Bkvtang, v. Bangkok a Amsterdam, vertr. 27 Aug. v. Genua. Celebes, v. Newyork n. Java, vertr. 27 Aug. v. Genua. Nias (uitr.) vertr. 27 Aug. v. Genua. Vondel arr. 29 Aug. v. Batavia te Amsterd. Sumatra (uitr.) vertr. 27 Aug. v. Suez. Kon. Ned. Stb. Mij. Achilles arr. 28 Aug. v. Hamburg te Amster dam. Amor arr. 27 Aug. v. Havre te Thames Ha ven. Bacchus vertr. 27 Aug. v. Sulina a Gonstan- za. Castor vertr. 27 Aug. v. Lissabon a Arnst. Erato arr. 29 Aug. v. Kopemhagen te Amat Deucalion vertr. 28 Aug. v. Rotterdam a. Lissabon. Gunymedes vertr. 26 Aug. v. Vol© a Laf- kanai. Iris arr. 27 Aug. V. Patras te Triest. Irene vertr. 27 Aug. Napels n. Tarragona. Jason vertr. 27 Aug. v. Smirna n. Konstanti- nopel. Minerva vertr. 27 Aug. v. Bordeaux n. Bar-, ry Docks. Nero vertr. 27 Aug. v. La Pal'Iice a Amster dam. Oberon vertr. 27 Aug. v. Algiers n. Cairtha- gena. Pluto arr. 28 Aug. v. Barcelona te Valencia. Pollux vertr. 27 Aug. v. Rotfcerd. n. Lissabon' Stella arr. 28 Aug. v. Algiers te Malta. Tellus arr. 28 Aug. v. Pueblo te Lissabo-n. Theseus vertr. 27 Aug. v. Napels n. Messina Titan arr.'27 Aug. v. Amsterd. te Santander. Venus air. 28 Aug. v. Amsterdam te Rott. Vulcanus arr. 27 Aug. v. Amsterdam te Hamburg. Kon. Hall. Lloyd. Kenmemerland arr. 27 Aug. v. Amsterd. te New York. Drechterland: vertr. 29 Aug. v. Amsterd n. Buenos-Ayres. Hollaindia, v. New-Orleans n. Amsterd1., ver- trok 26 Aug. v. Havana. Rijnland (uitr.) vertr. 27 Aug. v. Rio Janeiro Zcelamdia (uitr.) vertr. 28 Aug. v. Rio Jan. Kon. West-Ind. MaiLt. Crynssen vertr. 26 Aug. v. Trinidad n. Bar bados. Prins der Nederlanden arr. 24 Aug. v. Am sterdam te Barbados. Van Rensselaer (thuisr.) arr. 28 Aug. te Ha vre. Holland Amerika Lijn. Amsteldijk, v. Rott. n<. Cuba, Mexico en New- Orleans, arr. 28 Aug. te Santander. Waaldijk arr. 28 Aug. v. New-Orleans te Rotterdam. Beukelsdijk vertr. 26 Aug. v. Baltimore via Newport-News n. Bremen en Rott. Kinderdijk, v. Rott. n. d. Pacifickust, vertr. 27 Aug. v. Colon. Noordam, v. New York n. Rott., vertr. 29 Aug. v. Plymouth. Warszawa arr. 28 Aug. v. Rott. te Danzig. Holl. Br.-Indie Lijn. Kirkstall Abbey (uitv.) arr. 28 Aug. te Ham-, burg. Stadsdijk arr. 28 Aug. v. Rott. te Hamburg Kon. West-Ind. Maild. Diana, vertr. 24 Aug. v. Curasao n. Haiti. Jan van Nasau arr. 29 Aug. v. Amsterdam te Hamburg. Ulysses arr. 29 Aug. v. Guayaquil te Lou den. Holland—Oost-Azie Lijn. Boeroe (uitr.) air. 28 Aug. te Port Said. Alderamin (uitv.) vertr. 26 Aug. v. Singapo re. Tjimamoek (uitr.) arr. 26 Aug. te Yokohama. Holt. West-Afrika Lijn. Texelstroom vertr. 28 Aug. v. Amsterdam n W.-Afrika. Holland-Zuld-Afrlka Lijn. Jagersfbntein (uitr.) arr. 28 Aug. te Kaap- stad. Rietfontein (uitr.) arr. 25 Aug. te Dakar. Holland—Australia Lijn. Eastminster Abbey vertr. 28 Aug. v. Bremen n. Hull. St. Albans Abbey (thuisr.) vertr. 27 Aug. v Port Said. Holland—Oost-Afrika Lijn. Netley Abbey (uitr.) arr. 27 Aug. te Port Soudan. Rotterd. Lloyd. Bandoeng (uitv.) arr. 26 Aug. te Sabang. Deli (uitv.) vertr. 27 Aug. v. Antwerpen. Djambi (thuisr.) vertr. 25 Aug. v. Padang. Kawi (uitv.) vertr. 28 Aug. v. Port Said. Malang arr. 27 Aug. v. Rott. te Leith. Merauke (thuisr.) arr. 28 Aug. te Marseille Palembang, v. Genua n. Batavia, vertr. 28 Aug. v. Port Said. Patria (uitv.) arr. 28 Aug. te Southampton. Sindoro (uitv.) vertr. 27 Aug. v. Golombo. Sitocbonao (thuisr.) vertr. 28 Aug. v. Port Said. Tambora (thuisr.) arr. 28 Aug. te Marseille. Tosari arr. 29 Aug. v. Rott. te 'Hamburg. Rotterd. Zuld-Amerika Lijn. Merak (thuisr.) vertr. 27 Aug. v. Las Pal- mas. Stv. Mi). Oceaan. Antenor, v. Amsterd. n. Batavia, arr. 27 Aug te Port Said. Eurymedon arr. 29 Aug. v. Batavia te Am sterdam. Polyhemus, v. Batavia n. Amsterd., arr. 27 Aug. te Suez. Tantalus, v. Amsterdam n. Batavia, arr. 27 Aug. te Port Said. Teiresias vertr. 29 Aug. v. Port Swettenham n. Amsterdam. Teucer vertr. 25 Aug. v. Manilla n. Rotter dam.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6