i 11 I I i. i hottdao met het doeft am een gymngatfekrer- eeniiging op te richten. Aanwezig waren onge veer 26 personed, zoowel dames ails heeren. Na eenige besprekiagcn werd! besloten de vereent ,,Tumlust" te doopen. Voorzitter werd de heer J van Zooneni Az., secretaris de beer J. Kossen, penningmeester de heer D. Bloc ker en1 commissar is van ordte de heer J. Mee- reboer. UIT WARMENHUIZEN. De raad vergaderde hedenmorgen ten 9 Y> ure. Voorzitter de loco-brngemeester, de heer Swan. Spr. veronderstelde, dat de heeren wel met de situatie bekend waren en oordeelde het daarom onnoodig uiteen te zetten waarom hij de leiding van de vergadering op zich had genomen. Ingekomen was een adres van de wed Kroon ite iKrabbendam, houdende het verzoek haar voor een reductie op den gasprijs in aanmerking te laten komen. Werd in handen gesteld van B. en W. Van de Federatie Schagen der Ned. Veree- niging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken was het verzoek ingekomen, om op de begrooting een post subsidie drankbestrij- ding uit te trekken, ter bevordering van het menscheliik geluk. B. en W. stelden voor het verzoek voor ken- nisgeving aan te nemen. De heer Slot was het wel niet eens met de strijdwijze der vereeniging, ads drooglegging van gemeenten, omdat dit een omgekeerde uit- werking heeft. Spr. meende desnicttegenstaan- de, dat het noodig is; dat de menschen op het verkeerde van het alcoholmisibruik worden gewezen en spr. wilde daarom wel steun ver- Teenen. Op voorstel van den voorzitter werd beslo- ten het adres bij de begrooting te behandelen De rckening der gemeente over 1920 werd hierop, na rapport van den heer Kraakman, voorloopig vastgesteld. Hierop kwam in behandeling dc vaststel- ling van het vermenigvuldigingscijfer voor den H. O aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat er 467 aan- geslagenen zijn. Volgens de begrooting is cr 38000 noodig, waardoor het vermenigvul digingscijfer 3 Vi moet worden. De heer Molenaar veronderstelde, dat het nog wel mogelijk was dit cijfer op 3 te hou- den De heer Slot begreep dezc opmerking niet. De heer Molenar veronderstelde, dat het batig saldo van 1920', groot 4000, wel ten goede kon komen aan den H. O. voor 1921. Ook oordeelde hij het wel mogelijk, om op enkele posten tc bezuinigen. De heer Groot meende, dt het voiig jaar bij de begrooting al zoo zuinig mogelijk was gehandeld. De heer Gntker was aanvankelijk ook van meening, dat verhooging voorkomcn kon worden. Er wordt echter vaak minder ont- vangen dan geraamd was, zoodat ook spr. meende, dat het niet minder dan 3% niet gaat. De voorzitter deelde nog mede, dat de pro vinciate voorschriften verplichten een batig •saldo van 1920 op de rekening van 1922 te plaatsen. De heer Slot concludeerde, dat het noodza- kelijk was het cijfer op 3H te stellenDe meeste uitgaven zijn bovendien aan den la- gen kant geraamd. Zonder hoofdelijke stemming werd beslo- ten het vermenigvuldigingscijfer op 3% te stellen. De voorzitter oordeelde. dat dit wel ver- schrikkelijk klinkt, doch dat niet vergeten mocht worden. dt dan ook het tekort van 8000 van het vorig jaar gedekt was. De raad ging hierop in comite. UIT IFEERHUGOWAAKD. Onze stationschef, den heer Lindeman, is als zoodanig overgeplaatst naar Terborg en in zijine plaats alhiier is benoemd de heer J. Sluis, stationschef te Workutn (Frieslaod.) KOEDIJK. Augustus. Ondertrouwd: Klaas Hareman en Maria Smit. Getrouwd: Albert Westendbrp en Aal- tje van Die. Jan Sthuijt en Maria Oud. Over led en: Johannes Nicolaas Spaans oud 5 maanden. Wijntje Glijtus, oud 85 jaar, weduwe van Jan Zwart. Dirk Vader oud 69 j'aar, gehuwd met PetroneMa Visser. Maartje Burger, oud 71 jaar weduwe van Pieter Geus. ST. PANCRAS. Augustus. Geboren: Nelly Ali, d. v. Cornells Kloosterboer en Maartje Balder. Pieter, z v. Abram Ba'kker en Reinoutje Jongert. Gehuwd: Klaas Groen en Alijda van Rlieenen. Pieter van der Bijt en Maartje Groen. Adrianus Langenberg en Aattje Sjoerdsma. O v e r 1 e de nNeeltje Tol, 63 j., echtgen. v. Dirk Kloosterboer. BROEKOP LANGENDIJK. Aug. On dertrouwd en getrouwd: Jan Bak en Reinoutje ten Bruggencate. Geboren: Antje, d. v. Kr. Otto en A. Otto. Neeltje, d. v. Abr. Schoon en N. v. d Molen. Pieter, z. v. G. van Manen en M. Trommel. Overladen: Neeltje Steen 72 j. weduwe van Jan Vroegop. W'lNKEL. Augustus 1921. Geboren: Guurtje, d. v. Pieter Keijzer en Marie Droit Cornells Gerrit, z. v. Pie ter Geel en Neeltje Blaauboer. Cornells, zoon van Jacob Koeten en Roelofje Bosscha. Gerrit, zoon van Jan van der Welle en Elisabeth Admiraal. Gehuwd: Geen. Overbed en: Geen. OUDE NII'EDORP (Aug.) Oeboren: Cecilia Maria, d. v. Gerrit Kam- per en: Griet'je Hfoogeboom. Overleden: Cornel is Kramer, 30 j., echtg. v. Trijntje Groot. Jacob Vis, 73 j., echtg. v. Antje Houtlkooper, overled'en te Castricum. Evert van: Leeuiwcn, 91 j., weduwnaar van Geertje Spaansen. bdek den teegang gaan onto werd op lgemeene de jaarlijksche vergadering der Nbderlandsche Vereeniging voor Vreexndelin- genverkeer, in 1920 te Middelburg gehou- den, eene commissie benoemdi, die tot taak heeft na te gaan, welke maatregelen genomen kunmen worden ter afwcnd'ing van het drei- gend gevaar, dat weldra het schoouste deel van' Ndderland niet meer toegankdijk.zali zijn, 66k niet voor den rustigen, ordelievenden na- tuurminnaar. Uit de besprelkingen op de vergadering dier Commissie, op Zaterd'ag 27 dezer te Amster dam gehouden onder voorzitterschap van den heer G. A. Pos, Hoofd-Consul van den A. Nl W. B. en onder-voorzitter van de A. N1. V. V., bleek, dat de slutting van' dte meeste tandgoe- derent veelal geweten moest worden aan de dikwijls verregaande, nietsonitziende baldadig- heid der bezoekers. Ook de drukkende belas- tingeni verminderem in niet geringe mate het genot der bezitters em doen het gevaar niet denkbeeldig schijmen, dat bni ddor sluitinig tn door verikoop steeds meer natuurschoon' onbe- reikbaar zak worden. of zelfs verloren za1 gaan. De Commiissie zal trachsfent de aandacht van dien wetgever te vestigen op het abgemeen bebamg, bij de blijvende openstelling van landgoederen betrokken, waarmcde ook zoo- vele piaatselijke belangeh verband houden en voorts de medewerking inroepen van able wel- denkenden, opdat meerdere sluitingen voorko- men worden. Ook zal een beroep gedaam wor den op ondenvij zers-organ isa'iies, teneinde de jcuigd1 te wijzen op den plicht het natuurschoon te beschermeni, opdat dit, het gemeem goed kan blijvem van gansch het Nbderbandsche volk. ONS NATUURSCHOON, iMen meldt aan de NL R. Ct. In yerband met de omstandigheid, dat steeds meer eigenaars van landgoederen, par- ken en bosschen den toegang daartoe aan het publiek gaan ontzeggen, is op de jaarlijksche vergadering van de Algemeene Nederland- sche vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, in 1920 te Middelburg gehouden, een com missie benoemd, die tot taak had na te gaan, welke maatregelen genomen kondem worden om te voorkomeu, dat weldra het schoohste deel van Nederland niet meer toegankelij'k zou zijn voor den rustigen liefhebber van de natuur. Uit hesprekingen in een dezer dagen te Amsterdam gehouden vergadering van die commissie, onder voorzitterschap van den hr. G. A. Pos, hoofdconsul van den A. N. W. B. en ondervoorzi'tter van die A. N. V. V., is ge- bleken, dat de slutting van de meeste land goederen veelal geweten moest worden aan de dikwijls verregaande baldadigheid van de bezoekers. Ook de drukkende belastingen ver- miinderen in niet gexinge mate het genot van de bezitters en doen de verwacbting niet denkbeeldig schijnen dat, behalve door si Si ting, ook door verkoop steeds meer natuur schoon oubereikbaar zal worden of zelfs ver loren zal gaan. De commissie stelt zich voor, de aandacht van den wetgever op het algemeen belang, bij een blijvende openstelling van landgoederen betrokken, waarmede oak zoovele piaatselijke belangen verband houden, en voorts de me dewerking in te roepen van atle weldenken- den, opdat meerdere sluitingen voorknmen worden. Ook zal een beroep worden gedaan op onderwijzerSorganisaties, ten einde de jeugd te wijzen op den plicht, het natuur schoon te beschermen opdat dit het gemeen goed kan blijven van net gansche NOderland- sche volk. HET PR ED IKANTSTR ACTEM EN T. Men schrijft van Hervormde zijde uit Frieslamd aan dte N. Rl Ct. Tusschen Sneek en Franeker, in het vrucht- baarste deel van den Frieschen greidhoek, ligt het dorpje Cubaard. Over de Hervormde gemeente aldaar meldt het Hervonnd Zondagsblad, geredi- geerd door eenige rechtzinnige predikanten in deze provincie, het volgende: „Er wordt van Cubaard verteld, dat het zijn vorigen predikant, overleden, een- voldoend tracte- ment heeft onthouden. Er wordt zelfs een krasse uitdrukking gebezigd: men had Ds. Timmermans Paquy laten hongerlijden. Na het overlijden heeft men diens weduwe zon der eenige hulp de wijde wereld ingezonden. En als het Uu zoo moest en niet anders kon, wijl de financien ontbraken! Doch het trac- tement (heel loffelijk, dat nu zoo'n tractement gegeven wordt!) van den tegenwoordigen predikant bewijst, dat het geen onmacht was, dat de vorige dominee niet meer kreeg, en ook van onmacht niet mag gesproken wor den, als de weduwe zonder eenige hulp van Cubaard nu zelf moet trachten in haar on- defhoud te voorzien". In zijn repliek op het bovenstaande meldt de heer J. Osinga, pres.-kerkvoogd van Cu baard, in genoemd blad o! a. het volgende: „Ware het, dat het tractement met den toe- slag den predikant en zijn gezin een honger lijden gaf (wat wij tegensprekeu) dan was Ds. Timmermans Paquy voor zich zelf nog niet geheel onbemiddeld en wel in staat om het tekort aan te vullen." Verder blijkt uit zijn schrijven, dat men d'e weduwe niets meer beeft gegeven, behalve wat haar volgens de bepalingen van het gratiejaar toekwam, dan den toeslag, door haar echtgenoot genoten. Tot goed begrip van het volgende diene nog, dat genoemde kerkvoogd een der rijkste boeren van Frieland is. In zijn dupliek schrijft d'e vasie medewer- ker van genoemd blad: „Als men een boe- renplaats huurt, moet men die dan huren, ZUJNfGHEtD. De zestien rijksveldwachters aan de Arr. Rechtbank te Utrecht hebben ieder een eigen rijwiel, omdat zij, in dienst zijude, daarvan gebruik moeten maken, schrijft liet „Centr." Daar evenlwel slechts twee veldwachters te gelijk dienst doen, verzochten zij, twee Rijksrijwielen te mogen ontvangen, te ge-, bruiken door alien. Dit zou, naar zij meen- den, een groot voordeel voor hen opleveren, terwijl het Rijk, wegens afschrijving en on- derhoudkosten, nog geen tweehonderd gul den per jaar zou bahoeven te betalen. Het verzoek werd niet ingewilligd, doch eenigen tijd later kregen de belanghebben- den berichit, dat het Rijk voortaan aan elken veldwachter, voor het gebruik van zijn eigen rijwiel, eenie toelage van 54 gulden per jaar zou uitkeeren: Dit kost het Rijk het peulschilletje van 864 gulden 's jaars Van bezuiniging gesproken.... DE KOSTEN VAN EEN VISUM. Een lezer schrijft aan het Hbld., dat hij! aan het Poolsche consulaat te Rotterdam voor een doorrcisvisum voor Danzig, heen en tcrug door den Poolschen corridor, geldig voor een maand, f 64,zegge vier en zestig gulden heeft moeten betalen. Stadsnieuws. ft Gemcngd Nieuws de suurrrNO van landgoederen EN 'HET VRIEEIMDIE LI NGE NVE'RKEE R In verband' met de betmirenswaardige om- standigbedten, dat steeds meer eigenaars van landgoederen, parken en bosschen aan bet pu- dat men van *t gemak kan leven of niet? Of mag een landheer bij 't verhuren reke ning houden met het persoonlijk bezit van den huurder? Of moet alleen de huurprijs naar waarde van't land in rekening ge- bracht"? En verd'er: „Wct de heer O. in 't huren van plaats en landerijen hoogelijk af- keurt, gaat hij verdedigen inzake de pasto- riebewoners. Hij1 vertelt ons nu onomwon- den, dat de Herv. Gemeente van Cubaard voordeel heeft genomen van't persoonlijk be zit van htm predikant. Dat hij daartegen geen bezwaar heeft". De medewerker van genoemd blad had den heer O. ook nog kunnen vragen, of hij er genoegen mede zou nemen, indien de zuivel- fabriek hem die een vermogend man was geregeld voor zijn melk een paar centen per liter minder uitbetaalde dan aan een houder van een paar koeien. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. DonderdUgavond werd aihier ten stadhuize een vergadering van de Kamer van Koophan- del en Fabrieken gehouden. De Voorzitter opent de vergadering, waar- na de notulen ge'ezen en vastgesteld warden. Uitgegaan is Een schrijven inzake vedbetering van het telefoonverkeer. Een brief aan H. M. dte Koningin houden de verzoek om zrao spoedig mogelijk een wet- telijke regeling van iiet accountantswezen tot stand te bi-engen. Ingtekomen is: - iSchrijven van den heer Messelaar, waarbij deze onder de aandacht brengt het in JHet Noord- Hollandsch Dagblad" van 20 Aug. j.l. versChenen arti'kel„Ter voorkoming van nog meer ongemak." Adressant wensdht, dat iter besprebing van den inhoud zioo spoedig mogelijk zal ver^aderd worden. Dc Voorzitter leest het artikel in kwestie voor het gaat over de verbouwing van ons treinstation. Zooals men weet, bevindt zich op het 2e .perron een vrij langwerpig gebouwtje (boeken kiosk, wadhtkamer 3e klas, wacbtkamer l e en 2e klas en personeelkantoor)dewijl er meer kantoorruimte noodig is, zal er nu vol gens de aanbestecfing in de lengte nog een stufc van 7 meter aan het bestaande gebouw tje toegevoegd moeten wordenhet kantoor van den dief zal zijn ingang 'krijgen, daar, waar thans.de kiosk staat en de kiosk zal ver- plaatst worden meer naar achter alleen staande ongeveer halverwege het perron. 't Is nu tegen de voorgenomen verlenging van het bedoelde gebouwtje. Op het 2e per ron, dat het N. H. D. meent te moeten waar- schuwen. Dat gtebouwtje staat er op zoo korten afstand van1 de portieren der aankomende en vertrtekkende treinen thans reeds zeer hin- derlijk. Als het reizigersveilkeer detwat druk is (en aan het station te Alkmaar heerscht op' heel veel dagen een waarlijke buitengewone druik- te), dan is de ru'imte tussdhen bed'oeld ge bouwtje en de treinportieren veel te kleinde reizigers bo tsen er tegen elkaar op en kunnen er geen uitweg vindenmen neemt er gere geld een zeer hinderlijke en soms ook gevaar- lijilce opstopping waar. De heqr Messelaar ach-t dte zaak van zoo'n emstig belang, dat een dringende behande ling door de Kamer van Koophandel en Fa brieken noodzakelijk is. Spr. heeft zich door den aannemer Apeldoom op de hoogte van de plannen laten stellen en daaruit bleek, dat de toestand allertreurigst belooft te worden. De eenige uitweg oin te ontsnappen aan dieze „verbetering" is in plaats van' het voorgeno men plan, nog een verdieping op het bestaan de bij te zetten. Het gaat bier hoofdzakelijk om ruimte voor den stationschef, wat door n verdieping bij te bouwen evengoed kan bereibt worden. iDe heer v. d. Klei vestigt er de aandladht op, dat het station Alkmaar op een na het meest drukke verkeer van alle stations in Noord Holland heeft, en dat het perron juist het smalste is, kornt nu nog een verlenging van het gebouw, dan wordt b.v. bij het openstaan der portieren alle verkeer onmogelijk, het is noodig op het voorstel Messelaar in te gaan. De heer Cloeck meent, dat men veel beter zou doen met het gebouw naar het einde van het perron te brengen, dan zouden de treinen steeds wat verder te staan komen en de ruimte veel grooter zijn. Wij moeten ons op het standpunt stellen d;at het perron op zich zelf nu reeds te smal is. Het gebouw moet daar heelemaal weg en slechts als dat niet gaat kunnen wij ons met verbouwmg vereenigen, rnaar dan geen verlenging, wel een verdie ping er boven op. Het voorstel Cloeck wordt met algemeene stemmen aangenomen. Vrijidag zal reeds een schrijven houdende een verzoek in dien zin verzonden worden. Aan het voorstel van de Kamer van Koop handel te Den Haag om vermindering van spoorwegtarieven aan te vragen aan den 'Mi nister van Waterstaat voor Jaarbeursbezoe- kers wordt adheasie betuigd. Verder ziin ingekomen enkele gedrukte stukken, mededeelingen, enz. Rondvraag. De heer Bosman bespreekt bestaande plan nen tot overweging ^van de Turfmarict. Spr. wil de belangen van velen niet prijs geven om die van eten enkele en dit dan nog maar ge- durende enkele weken In het jaar. Spr. wenscht in deze een adres naar den raad te zenden. Dte heer Messelaar is niet tegen' overwelving der Turfmarkt maar wenscht daaraan dan te verbinden de voorwaarde, dat de vaart en brug bij Servaas tot 7 meter verbreed en tot 3 meter verdiept wordt. De heer Cloeck wil het aan den raad te zenden adres als volgt inkleeden „In de vergadering van de Kamer van Koophandel is het adres inzake overwelving besproken, en daarbij werd door een der le- den de aandacht gevestigd1 op het fdt. dat bij overwelving zander verbreedkig der brug de Ouctegnacht niet geschitot z>ou blijven voor het verkeer van schepen tot 150 ton; een tweede lid wees op de noodzake'ijkheid dat aan de Zoutkeet de breedte geschiikt is voor schepen van 250 ton. Reden waarom ook de aandacht van den raad1 op deze feiten gevestigd wordt." Aldus wordt gesloten. Hiema slutting. Ingezonden stukken. (Buiten verartttooordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rabriek bewijst geens- zins; dai de Redactie er mede instemt). Alkmaar, 2 Sept. 1921. M. de Redacteur, Gaame wilde ik even de aandacht vesti gen op de straatverlichting des morgens vroeg. Hedenmorgen op straat komende, stond ik direct in het donker. De Bleekerslaan doorkomende, kon ik de in dit smalle laantje staande huizen niet onderscheiden, het was een loopen op goed geluk af. Bij de Heilooerbrug brandden 2 lantaams, terwijl de brandende lantaarns op het Ritsevoort net gedoofd werden. Nu geef ik toe, dat er om half vijf weinig wandelaars zijn en er weinig verkeer is Maar in een kermisweek, nu er van alles in de stad is en men nogal eens van inbraak hoort, vind ik, d^t het uitdraaien der lan taarns wel een uurtje later kon geschieden, daar ook de controle der politic m. i. totaal onmogelijk is. U dankend voor plaatsing van boven staande. EEN BELANGHEBBENDE. volgen. Wat de heer Z. aan eene behoefte. hier doet, voidoot A. K. Marktberichteu. Kunst en Wetenschappen JAN ZWART. Alvorens iets te zeggen van den laatsten or- gelavond in de Groote Kerk, geven we eerst eenige bxjzonderheden uit de muzikale loop- baan van den heer Zawt. De heer Z. heeft zich in deze orgelbespelingen doen kennen als een organist van groote bekwaamheid en veelzijdigheid en menigeen onder hen die deze orgelavonden bijWoonden, zal het mis- schien interesseeren iets meer van hem te we- ten dan dat hij te Zaandam woont en te Am sterdam organist is. In 1877 werd de heer Z. te Zaandam gebo ren, bleei er tot 1880, toen Rotterdam zijn woonplaats werd. Het eerste muziekonderwijs op ongeveer elfjarigen leeftijd (in't harmoni- umspel) kreeg hij van den heer H. van Eijlk, hoewel het plan toen nog niet-bestond om vak- musicus te worden. De studie werd eerst op ernstige wijze voortgezet bij den heer G. B. van Krieken, organist der Zuiderkerk, die door den heer Z. genoemd werd een „in 't bijzondcr voortrdfelijk koraalspeler-orga- organist". Aan hem dankt hij zijn voiming als kerkorganist. Op z'n vijftiende jaar werd Z. organist der Gerefonneerde Kerk te Rotterdam, en twee jaar later als zoodanig bij de Hervormde Ge meente te Capelle a. d. IJsel. Deze betrek- king vervulde hij tot 1898. In dat jaar deed hij vergelijkend examen voor organist bij de Her- steld Evang. Luthersche Gemeente te Amster dam en werd door heeren examinatoren (G. A. Heinze, A. Pomper en C. Immig Jr.) als No. 1 op de voordracht geplaatst. Z'n mede- sollicitanten waren A. W. Rijp, H. F. Bos en C. de Wolf, thans respectievelijk organist te Amsterdam (Nieuwe Kerk) Utrecht, (Dom- kerk), Amhem (Groote Kerk). Deze benoe- ming heeft den doorslag gegeven tot het zich geheel wijden aan de muziek. Eenige maanden onderwijs van den heer H. de Vries, de organist der Rotterdamsche Groote Kerk, deden, zegt de heer Z., mijn inzichten in koraalspel en compositie verbreeden en verdiepen. In Amsterdam be- gon Z. van tijd tot tijd concerten te geven, die gunstig werden beoordeeld, totdat les ge ven en koordirigeeren maakten dat het orgel- concertspe! wat op den achtergrond geraakte. Eerst in 1913 begon Z. met geregeld or- gelconcerten te geven. Aanldding daartoe was het ioegang geven tot de kerk op eenige uren der week, waarbij den organist ver- zocht werd op een bepaald uur het orgel te doen hooren. Deze taak noemt de heer Z. er een die hem „hoe langer hoe meer een meer dan gewone is geworden". Van lieveredle heeft die taak zich uitgebreid. In Amsterdam geeft de heer Z. jaarlijks dertig orgelavonden; Alkmaar is gevolgd, daama Purmerend en nu lcomt ook den Helder aan de beurt Behalve als organist is de heer Z. ook als paedagoog en koordirecteur werkzaam, en heeft indertijd het initiatief genomen tot de uitgave van Nederlandsche orgelmuziek, die, door de tijdsomstandigheden gestaakt, eerst- daags weder voortgezet zal worden. Het doel dat de heer Z. met deze orgelr avonden beoogt, is: het orgelspel, dat in vroeger fijden zeer in aanzien stond, ook nu weer te cloen herleven en meer en beter te doen waardeeren. Dit doel is wel op weg te slagen; de belangstelling in Alkmaar is stij- gende en de laatste orgelbespeling gister- avond had zelfs zeer veel belangstelling getrokken.. Met het oog op gepasseerden „Koninginne- dag" had het programma gedeeltelijk een na- tionaal karakter („Hynuie" en „Bede" over oud-Hollandsche liederen, variation over „Wien Neerlandsch bloed", fantaisie over ,Zij zullcn het niet hebben"). Ook vermeldde het programma een werk van den heer Fr. Visser, sedert kort stadge- noot, n 1 een thema met variaties, dat, hoe wel oorspronkel'ijk voor klavier geeompo- neerd, zich uitstekend voor het orgel leende; de heer Z gaf er een kleurrijike audi tie van. Ofsch'oon niet op het programma vermeld, was het slot van dezen laatsten' orgelavond't „WHhelmus", door alien staande medegezon- gen. Na afloop vereenigden zich in de kerkeka- mer eenige belangstellenden, waar de heer Z. door den heer Schipper werd toegesproken ■en hem uit naam van vele getrouwe bezoekers een enveioppe met inhoud werd overhan- d'igd. Voor het college van heeren kerkvoogden voerde de heer van Toomenburg het woord. Beide sprekers gaven uiting aan hun gevoe- lens van hooge waardeering en dankbaar- heid, waama de heer Z. in eenige goedgeko- zen, eenvoudige woorden dankte. Wat ens betreft, gaame zullen ook wij den heer Z ten volgend jaar terugzien, en hem, met hetzelfde enthousiasme van heden be- zield, in zijn kunstenaarswerk belangstellend BOVENKARSPEL, 1 Sept. „De Tuin- bouw." Heden besteedde men voor B'loerakool 1/14 tot 22, 2de soort 5 tot 10, 3de soort 1.25 tot 2, Roode tool 5.25 tot 6, Witte kool 5.50 tat 6,25 Gele kool 1.25 tot 8,50, Uien 4.25 tot 4.80, Kleine 5.50 tot 6, Slaboonen 6 tot 8.30, Auguifen 4 A 52 cent per K G. PURMEREND, 1 Sept. 1921. 194 zak aardappelen 2.12)4 tot 2.33 per zak (25 K.G.), 146 zak slaboonen 8.64 tot 9 per zak (15 K.G.), Snijboonen 6 tot 10 per zak (15 K.G.), Peren 0.08 tot 0.74 per K G., Appelen 0.06 tot 0.28 per K.G., Perziken 7 tot 13.30 per 100 stuks, Bie- ten' 20.50 tot 42.50 per 1000 stuks, Wor- telen 18.50 per 100 bos, Uien 2.65 tot 2.95 per Yi H.L. Handel vhig. WARMENHUIZEN. 1 September 1921. Roode kool 5.10 tot 5.60, Gele kool 5 tot 5.70, Witte kool 6.60, Uien 8.80 tot 9.40, Nep 8.70 tot 9.50, Driellng uien 8.80 tot 9.10, uitschot roode kool 0.90 tot 3.30, Blauwe aardappelen 8.60. Aan- voer: 9800 K.G. gewone nep en uien, 1400 K.G. aardappelen, 8425 K.G. roode kool, 3250 K.G. gele kool, 7550 K.G. witte kool. B'ROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. In de heden gehouden, veilingen werd be- taald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 13.20 tot/21, 2e soort 3.90 tot 7, Roode 'kool 4.40 tot 5.90, Roode kool /3 tot 4.10, Gele kool 4.60 tot 6.60, Gele kool 3.50 tot 4.20, Witte kool 6 tot 8.80, Witte kool 3.10, alles per 100 K.G., Wortelen 4.10 tot 7.10 p. 100 bos, Schot- sche muizen 9.60, Sdhoolmeesters 6 tot 10.70, Blauwe 6.60 tot 9.70, Eigenhei- mers 6.30 tot 7.60, Bravo 5.90 tot 6.70, Drielingen 4 tot 4.60, Bieten 4.30, Gele nep 10.60 tot 11, Drielingen 8.90 tot 10.40, Uien 10 tot 10.60, Slaboonen 58.40 tot 64.90, alles -per 100 K.G. Aanvoer 1400 st. bloemkool, 98700 K.G. roode kool, 35000 K.G. witte kool,, 42300 K G. gele kool, 8370 bos wortelen, 29850 K.G. uien, 6000 K G. gele nep, 12600 K.G. aardappelen, 300 K.G. bieten, 208 K.G. slaboonen. NOOKDSCHARWOUDE, 1 Sept. Duken f 6.30, Eigenheiiners 6.10 tot 6.70, Blauwe aardappelen 6.80, Sperciteboonen 50 tot 60.20, Grove Uien 9.50' tot 10.20, Drielingen 9 tot 10.30, Nep 9.30 tot /ll, Roode kool 5 tot f 6.60, "Boswortelen 4.60 tot 8,40 per 100 bos, Gele kool 5.10 tot 8, Witte kool f 6.20 tot 6.80. Zeettjdingen STOOMV A ARTLIJNE Ni. Stv. Mi). Nederland. Bimtang, v. Bangkok n. Atoa-m, vertr. 31 Aug. v. Gibraltar. Boeton (thuisr.) arr. 29 Aug. te Portugalete. Krakafau arr. 30 Aug. v. A'dam te Batavia. Nlas (uitr.) arr. 30 Aug. te Catania. Oranje (uitr.) vertr. 30 Aug. v. Genua. Prinses Juliana (thuisr.) vertr. 28 Aug. v. Sabang. Roepat (uitr.) vertr. .31 Aug. v. Newcastle o/T. Saparoea vertr. 31 Aug. v. A'dam n. Java, via Newcastle. Kon. Ned. Stb. Mi). Agamemnon arr. 30 Aug. v. Constamtza te Galatz. Danae vertr. 31 Aug. v. Venetie n. Triest. Ganymiedes arr. 30 Aug. v. Lefkandi te Smyrna. Iris arr: 31 Aug. v. Triest te Flume. Orpheus vertr. 30 Aug. v. Alicante n. Tarra gona. Pluto vertr. 30 Aug. v. Alicante m. Cadix. Tellus vertr. 31 Aug. v. Cadix n. Geut-a. Achilles vertr. 1 Sept. v. A'dam n. Lissabon. Bacchus vertr. 31 Aug. v. Ooostantza n. Al giers. Fauna 'arr. 1 Sept v. A'dam te Cuxhaven. Titan arr. 31 Aug. v. 'Santander te Villa Garcia. Ulysses vertr. 1 Sept. v. Londen n. Hamburg. Kon. Holt. Lloyd. Ddfland (thuisr.) vertr. 29 Aug. v. Las Tal mas. Limburgia (uitr.) vertr. 31 Aug. 12 u. u.m. v. Steuthampiton. Maasland1 (thuisr.) vertr. 30' Aug. v. Las Palmas. Rijniandi (uitr.) vertr. 30 Aug. v. Santos. Kon. Paketv. Mi). Siaoe, v. R'dam n. Bat., arr. 31 Aug. te Port- 'Said. Kon. West-Ind. Maild. Stuyvesant arr. 30 Aug. v. Bremenhaven te Hamburg. Crynssen vertr. 27 Aug. v. Barbados n. Ha vre. Medea arr. 20 Aug. v. Puerto Barrios te Kingston, Jam. Rott. Z.-Amdrika Lijn. Podd-ijk (uitr.) vertr. 31 Aug. v. Bilbao. Zuidterdljk (thuisr.) arr. 31 Aug. te Santos. Holland Amerlka Lijn. Amsteldijk, v. R'dam n. Cuba, Mexico en N - Orleans, arr. 31 Aug. te Corunna (verb.) Moerdijk, v. Vancouver n. R'dam, arr. 30 Aug. te San Francisco. Nlieuw-Amsterdam, v. R'dam n. New-York vertr. 1 -Sept. v. Plymouth. Holl. Br.-Indi? Lijn. St. Augustine Abbey (uitr.) arr. 31 Aug. te Port Sato1. Holland-Oost-Afrika Lijn. Aiehiba larr. 1 Sept. v Japan* te A'dam-, 1. v. R'dlarn. Mercurius arr. 30 Aug. v. Beira te Zanzi- Holland-Oosl-A zii Lijn. Boeroe (uitr.) vertr. 29 Aug. v. Suez. Holl. West-Afrika Lijn. Zaamstnoom (uitr.) vertr. 24 Aug. v. Gr. Baseam n. Gr. Lahou (verb.) Rott. Lloyd. Riudjani (uitr.) vertr. 3=1 Aug. v. Suez. 'Maliang vertr. 1 Sept. v. Leith n. R'dam. Stv. Mi). Oceaan. Prometheus vertr. 29 Aug. v. Batavia n. Am sterdam. Emryiloditis, v. B&iiavis'in. A'dam, air. 31 Aug. te Gtavcsend. Agamemnon, v. Japan n. R'dam, vertr. 28 Aug. v. Port Sato1.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6