Ben gezontfen eetlnit verwddken Foster's Maagpil'len, welke zorg dragen voor behoodijke vloeiing der gal en .afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs 0.65 per flacoo, alom verkrijigbaar. le dagen vanzelf geneest, zoodat een schijn- baar succes met een of ander middel al zeer liehit is te verkrijgen. In verband met deze laatste opmerking gaat hiernevens eeni door deni distridsveearts te Rotterdam samengestelden staat van het verloop van alle in het district Rotterdam van 1 Mei 1921 tot 1 September 1921 voor- gekomen gevallen van mond- en klauwzeer, waarvan er 5 met het middel! van den heer Van den Berg zijn behanddd. ,(Deze staat maakt melding van 116 aangetaste runderen, 7 varkens en, ongeveer 15 sdiapen; van deze dieren is silechts 1 varken gestorven. Voorts wordt vermeld, na hoeveel dagen in de meeste gevallen na 3 dagen de voedsel- opneming weer normaal was.) Het is dan ook, naar het oordeel der ge- neesmiiddelencommissie, niet onmogelijk, dat voor een juiste beoordeeling van het middel een nieuwe epizo&tie zoude moeten worden afigewacht of in een ander land, waar de ziekte wel in voldoende hevigheid voorkomt, het onderzoek zoude moeten worden verricht. Ter voorkoming van vertraging in het uii- brengen van naar eindrapport geeft de Staatecommissie ten stotte in overweging, het onderzoek van het middel a an een nieu we oommissie op te dragen, waarin de leden van de voomoemde »uib-commis»ie bereid zijn zitting te nemen. Het ligt overeenkomstig dit advies in. het voornemen van ondergeteekende een nieuwe oommissie te vormen, ten einde de gelegen- heid open te stellen het middel van den' heer van den Berg, alsmede, billijkheidshalve, al le middelen, waarvan demonstrate na 1 Juli 1920 niet meer is ioegestaan, alsnog te de- monstreeren. Hierbij wordt evenwel opgemerkt, dat, ook al mocl't 'het oordeel omtrent het middel van den heer Van oen Berg gunstig uitvallen en al moobt een eenvoudige organisatie tot pro- pageering van dit middel worden mgesteld, ook dan nog het gansche land niet van de ziekte zoude fcunneni worden veriest, vermits het middel wordt gezegd een geneesmididel te zijn, waarvan niet mag worden. aangeno- men, dat het de uitroeiing van de ziekte kan bewerken. Op vragen van den heer Dressdhuys be lief fende de berekeniing van de som voor in- schrijving door handelszaken te betalen in- gevolge art. 19 der HandeTsregisterwet 1918, heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel gantwoord: In de toelichting, vermeld op de formulie- ren, welke voor het Hanidelsregister worden ingevuld, wordt het in de handdszaak ge stoken kapitaal omsdhreven als zijmde „het op het oogenblik der aamgifte (evenrtueel vol- gens de balans van het laatste boekjaar) werkelijik aanwezig eigen kapitaal der han- delszaak. derhalve het gestorte kapitaal, eventueel vermeerderd met reserven, of ver- minderd met verliezen en verhoogd met het geleende kapitaal, voor zoover dilt laatste deelt to' winst en verlies." Deze toelichting werd wenschelijk geacht, omdat, daar ingevolge het 4de lid van art. 19 der Hamdelsregisterwet 1918 de aamgever zelf aangifte kan doen van het in de han- ddSzaak gestoken kapitaal, de desbetreffen- de bewoordiingen gemakkeiijk op vanschillen- de wijze kunnen worden uitgelegd en dus tot verwarring aanleiding geven. Het gevolg daarvan zou zijn, dat de 36 commissien, be- doeld bij art. 26 der wet op de Kamers van Koophandel 1920, welke met de eerste in- richting van het Handelsregister belast zijn, bij de rangschikking in de schiaal, bedoeld In het lste lid van art. 19 der Handdsregister- wet, op van elkander verschillende wijzen zouden te werk gaan, hetgeen ongetw feld tot onbillijkheden zou leiden. Bij de gegeven omschrijving is er v66r al- les naar gestreefd billijkheid te betrachten en vooral ook een regeling te treffen, die, in welken rechtsvorm de bandelszaak ook ge- dreven zou worden, voor alien, dez^lfde zou zijn. Er zij op gewezen, dat nadrukkelijk be- paald is, dat het gestort kapitaal eventueel met reserven moet worden vermeerderd, zoo dat ook 'hier de noodige ruimte voor een bil- lijke toepassing is gelaten, in verband met het 5de lid van art. 10 der Handelsregister- wet 1918, betwelk aan de Kamers van Koop handel en Fabrieken, respectievdijk de com missien vorenbedoeld, de bevoegdheid geeft de zaak in een hoogere Masse te rangschik- ken dan werd opgegeven, wanneer zij van oordeel zijn, dat de beteekenis der zaak, afge- zien van het daarin gestoken kapitaal, rang- schiikking in een. hoogere fclasse wettigt. Het is aan de commissfien overigens be- kend, dat het de wensch van ondergeteeken- de is, dat art. 19 voomoemd in alle opzioh- ten zoo billijk mogelijk wordt toegepast en er wordt dan ook in daarvoor in aanmerking komende gevallen door ondergeteekende niet geaarzeld van de bevoegdheid" hem toege- kend in het slot van het 5de lid van art. 19 der HandeLsregisterwet, om een aanslag te verminderen, wanneer hem zul'ks billijk voor komt, gebruik te maken. Ondergeteekende heeft ten slotte geeni en- kele aanleiding .te vpronderstellen, dat de toe- komstige Kamers van Koophandel en. Fa brieken niet de noodige zuinigheid zullen be trachten. Op de bestaande commissien, be doeld bij art. 26 der wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken, wordt trouwens behoorlijk toezicht uitgeoefend, dat zij; de noodige zuinigheid betrachten. Bovendien is bij; artt. 19 en 21 der wet op de Kamers van Koophandel 1920 aan deni minister voldoen de bevoegdheid gegeven. om in te grijpen, wanneer bezuiniging wenschelijk mocht blij- ken. RE1SKOST ENiVEROOEDTNO. In de vergaderimg van 21 December 1920 spraken de Staten van Noord-Holland de wenschelijkheid1 uit, dat in sommige geval len^ ter beoordeeling van Gedeputeerde Sta ten, vanwege de provincie vergoeding van reiskosten worde verleend aan familieleden van in gesticihten buiten de provincie ver- pleegd wordendie geestelijk zieken, bij1 het be- zoeken van deze patienten. Oedieputeerde Staten van Noord-Holland kebban thans ter uitvoarinf van dit besluit de rotgeode regelen vastgessteM: Onder reiskewten wordt verataan de vracht voor plaats heen en terug_ in de laagste Masse van het te bezigen openbaar middel van vervoer, langs de kortste route tusschen de woonplaats van den bezoeker en het ge- sticht. In ieder jaar zal1 ten hoogste viermaal voor bezoeken aan denzelfden verpleegde vergoeding van reiskosten voor persoon worden verstrekt. De vergoeding wordt alleen gegeven. voor bezoeken aan personen, die op contract met de provincie Noord-Holland worden ver- pleegd in gestiditen buiten de provincie, mite die gestichten op een afstand van ten rninste 50 K.M. van de woonplaats van den bezoe- ker zijn gdegen. Voor het verkrijgen der vergoeding komen alleen in aanmerking de echtgenoot(e) van de(n>) verpleegde en zij, die de(n) verpleegde in den eeraten of tweeden graad van bloed- verwantschap of zwaigersohap bestaan, mite van hun onvermogen tot het betalen der reiskosten is geblekeni en zij in de provincie Noord-Holland wonen. Ter uitvoering van deze regding hefeben Gedeputeerde Staten de mediewenking der ge- meentebesituren ingeroepea Het ligt in de bedoeling, dat degene, die een bezoek wenscht te brengen, daartoe de goedkeuring vraagt van den geneesheer- directeur, onder opgave van de fiamiliebe- trekking, waarin hij tot den verpleegde staat. De geneesheer-directeur geeft aan den ver- zoeker een veridaring af, indieni hij in ver band met de belangen van den verpleegde tegen het bezoek geen bezwaar heeft. 'De verklaring van den geneesheer-directeur wordt door den verzwker afgegeven am den burgemeester zijner woonplaats. De burgemeester geeft, ind'ien veraoeker onvermogend is, hem een veridaring, die verzoeker afgeeft aan het gesfdoht. Gedeputeerde Staten verzoeken den burge- meesters 'belan.p-hebbenden hiermede in ken- nis te stellen. Zij' zouden het betmiren, in- dien belanghebbenden, doordat hun niet be- kend is, dat in sommige gevallen reiskosten worden vergoed, van het bezoeken1 van in gestichten verpleegde familieleden werden feruggeJhouden. DE LOON'RAAjD. De Scheepv a artvereen lgmgien Noord en Zuidi hebOen den volgendien brief gezonden aan de Nederlandsche Federatie van Trans- portarbeiders te Rotterdam. „Toen in het najaar van 1920 het contact 'tusschen den Cemtraien Bond van Transport- arbeiders en Uwe Federatie eenerzijds en onze Vereenigingen anderzijds werd hersteld, geschiedde zute onder het uitdruikikelijk voorbehoud onzerzijds, dat door Uwe Fede ratie datgene wat tussahen ons zou worden overeengekomen, niet alleen naar de letter, maar ook naar den geest zou worden nage- leefd. „Bestond bij ons reeds einde Juni j.l. ge- gronde twijfel aver de wijze, waarop het ge- sprokene in den Loonraad tegenover uwe leden werd voorgesteld en toegelicht, thans staat voor ons vast, dat door uwe vertegen- woordigers in den' Loonraad, met name door den heer Molenkamp, het bekende besluit inzake de havenreserven, in strijd met de zijnerzdjds gedane toezegging, ailenninst te genover uwe leden is verdedigd, om van de uwerzijds gegeven voorstelling over den gang van zaken in de betrokken- vergadiering van den Loonraad maar niet te spreken. „Ten overvloede wordt in uw schrijven aan den secretaris van den Loonraad van 9 dezer de juistheid der notulen van de ver- gadering van 22 Juli aangevochten, terwijl over de bovengenoemde toezegging van den heer Molenkamp alleen. bij de vertegenwoor- digens uwer Federatie in den Loonraad een afwijkende meening blijkt te bestaan! „Het zal u onder deze omstandighedien wel niet te verwonderen te vememen, dat wij ten behoeve van de vaststdling der loon- en arbeidsvoorwaardem van havenarbeiders en mindere schepelingen op verdere samenwer- king met een organisatie, die op dusdanige wijze de arbeiders misleidt en onzen tijd nutteloos in beslag neemt, geen prijs stellen. „Wij hebben mitsdien besloten uit den Loonraad in de vervoerbedrijven tetrug te treden." Aan den Centralen Bond van Transport- arbeiders, den Nederlandschen Bond van Christelijke F abriekas- en Transport arbei ders en den Nederlandschen R. K. Bond van' Transportarbeiders „St. Bonifacius" is af- sChrift van dezen brief gezonden, met de volgende bijvoeging: „Wij zouden niet ongeneigd zijn de be- sprakingen over vaststdling van loon- en arbeidsvoorwaarden enz. onder instelling van plaateelijke arbitrage commissies, met uwe organisaties direct voort te zetten. „Gaarne zullen wij vernemen of u hiertoe bereid zijt." Buitenland VREESELIJKE ONTPLOFFING. In een deel onzer oplaag van gisteren heb ben wij nog het volgende telegram kunnen opnemen: „De in Pfaltzisch Oppau gelegen fabrieken van de Badensche Anniline- en sodafabrieken zijn hedenmorgen half acht in de lucht gevlogen. Er zijn 1000 dooden en gewonden. Twee arbeiderstreinen werden on der het puin bedolven. Alle ruiten in Mann heim en in het op 25 K.M. daaraf gelegen Heidelberg zijn door de ontploffing ver- nield. Groote brokstukken steen en ijzer zijn uren ver weggeslingerd. Stukken kwamen in Ludwigshafen en Mannheim terecht. In de in de omgeving liggende plaatsen zijn talrijke daken van de huizen gestagen. In Ludwigshafen liggen de straten met glasscherven bezaaid. Ook in Mannheim hebben de fabrieken tengevolge van de ont ploffing geleden. Ook hier zijn dooden en ge- wonden te betreuren. In Ludwigshafen zijn verschillende huizen ingestort. De sindsdien ontvangen berichten toonen aan, dat de ramp inderdaad vreesblijk is go- weest. 'De fabriek, waar de ontploffing plaats vond, ligt aan den Rijn, aan den spoorweg Ludwigshafen-Gross Karlsbadh van de Pfal- zische Eisenbahn. Toen de ramp plaats had, warea de arbei ders der fabriek nog niet volledig opgekomen, wat een geluk mag heeten. Was de ramp een paar uur later gebeurd, dan waren de gevol- gvn nog noocfkrttSgw geweest in de fafcrtek oevonden zich hoofdzakelij'k slechta arbeiders van firma's, die er werkzaamheden hadiden te verrichten, en wier anbeidstijd om zeven uur begon. Reeds voor acht uur was de uitwer- king van de ramp op de Rijmbrug merkbaar. De trams reden niet meer en werden door menschdijke krachten in beweging gezet om de Rijnbrug te kunnen passeeren. In de stra ten zag men nog meer venbrijzelde ruiten dan op den anderen Rijnoever. Een zeer groo te opwinding maakte zic'h van de bevolking meeker. Men zag van den kant der anilinefa- briek reeds de eerste lichtgewonden komen. Zij waren gedeeltelij'k met bloed bedekt en nog niet verbonden. Daarna kwamen de verbonr den gekwetsten, waarvan sommigen moesten worden ondersteund. Aan den ingang der fa briek speelden zich afgrijselij'ke tafereelen af. De gewonden van Oppau waren daarheen ge- transporteerd. Ook droeg men dooden weg. Zij die uit Oppau .teruggekeerd waren en aan het ongeluk waren ontsnapt, waren, ook al waren zij niet gewond, met een laag vuil bedekt. Manschen verdrongen zich aan den ingang der fabriek en trachtten van de terugkeeren- den inlichtingen omtrent hun familieleden te verkrijgen. Hartverscheur>jnde tooneelen speelden zicb daarbij af. Van alle zijden kwamen Rood'e Kruis-expe- dities opdagen om gewonden te vervoeren en hulp te verleenen. Ook vrachtauto's van de Fransche bezettingstroepen zijn in grooten getale naar de plaats des onheils getrokken. Ludwigshafen gelijkt op een reusaditig zie- kenhuia. Alle scholen zijn ala ziekenhuizen in- gericht. Alle beschikbaine transportmiddelm zijn naar de plaats dea onheils gezonden om de gewonden af te halen. !Db plek van de ramp is afgezet. Het 6500 inwooers tellende plaatsje Oppau biedt em treurig beeld van verwoesting. Geen huis is er heel gebleven. Zonder een enkele uitzondering zijn alle hui zen-ingestort of de daken afgerukt. De schok, welke de ontploffing teweeg- bracht, was zoo geweldig, dat men te Frank fort meende, dat er een aardbeving plaats had. De stroomvoorziendng van de team, leed stoomis. In Mannheim was de luditdruk zoo sterk, dat omlaaggelaten rolluiken geheel naar binnen werden gedrengen In Mannheim waren 'in de eerste uren na de ramp in vele bedrijven de menschen naar buiten gevlucht, zoo ook de telefonisten, zoo dat het telefoonverkeer werd verbroken. Ook de scho'len en vele zaken alsmede groote fa brieken werden gesloten. Vele gezinnen heb ben in de haast hun wonmgen verlaten, welke op vele plaatsen zwaar zijn beschadigd. Ge- heele machinededen kwamen in Mannheim neer. De gezinnen verblijven thans in de open lucht. Ook in Friedenheim is bijna geen huis, waarvan de ruiten niet zijn vemield. De katholieke eerediensten zijn geschorst. De directie van den schouWburg heeft bekend gemaakt dat de tooneelvoorste'lmigen zullen worden uitgesteld, Ook de banken hebben ge sloten. Met het oog op het feit, dat de voile om- vang van de ramp nog niet te overzien is, heeft het Frankforter 'beursbestuur besiloten' de aandeelen van de Badische Anilin- und Soda Fabrik voorloopig niet in de 'koerslijsten te noteeren. De directie van de fabrieken heeft medege- deeld, dat met zekerheid is vastgesteld, dat de ontploffing in een silo-loods is ontstaan, waar 4000 ton ammoniak, sulfaat en salpeter wa ren opgeslagen. Van de gashoudm is alleen het ijzeren ge- raamte overeind gebleven. Een zeer gevaariij- ke gele damp stijgt op de plek van de ramp op. Op het oude kerkhof, ongeveer honderd meter van de plaats van de ontploffing ver- wijderd, zijn groote grafsteenen door den luchtdruk opgeheven. Het lijkenhuis van het nieuwe kerkhof is totaal verwoest. De lijken, die tot dusverre zijn gevonden, zijn voor het meerendeel erg verminkt. Een groot aanta'l dooden werd reeds door de familieleden her- kend en weggevoerd. Volgens het Acht-Uhr-Aibendblatt moeten er meer dan duizend dooden en 2000 gewon den zijn. Andere schattingen zijn aanmerke- lijk lager, maar alle berichten zijn het er over eens, dat de ramp ontzettend is geweest. De totaJe in de fabriek aangerichte schade wordt op minstens 150 millioen mark geschat. Het bedrijf wordt slechts in de oude fabriek, die op 500 meter van de nieuwe fabriek te Oppau is verwijderd, voortgezet. De schade aan gebroken ruiten in Mannheim en Lud wigshafen alleen bedraagt reeds vele milli'oe- nen. De stationsklok, als ook de andere klok- ken te Ludwigshafen, zijn op 7 uur 33 minu- ten blijVen stilstaan. De avondbladen uit Mannheim bevatten kolommenlange verslagen en interviews met ooggetuigen. In massa's stroomden de arbei ders de fabriek uit, de meesten badend in hun bloed. Te Oppau liggen hondepien gewon den. Op het nood'lottige oogenblik moesten in de fabriek 820 arbeiders aan het werk zijn ge weest, over wier lot nog niets bekend is. Vol gens de verklaring van een arbeider waren er nog 800 man van de nachtploeg aan het werk, van wie naar hij meent, wel niamiand er het leven zal hebben afgebracht. De vrees voor een nieuwe ontploffing is vol gens de directie van de anilinefabriek onge- grond. Volgens de „Neue Badische Landeszeitung" waren er op het oogenblik van de ramp in het geheel 6000 arbeiders en employe's aan het werk, volgens een andere lezmg echter 2500. Vemomen wordt, dat in den laatsten tijd in het laboratorium van de fabriek nieuwe proef- nemingen werden gedaan en het is niet uitge- sloten dat de ontploffing daar een gevolg van is. In de vernielde fabriek werd met een druk van twee duizend atmosferen gewerkt. Sport VOETBAL. Competitielndeeling en programma. Alcmaria is voor't komende seizoen inge- deeld in de Tweede Klasse A en wel met de volgende clubs H. F. C. (Haarlem), E. D. O. (Haarlem), Schoten, V. S. V. )Vdsen), Z. V. V. (Zaan- dam), Purmersteijn (Purmerend), Hollandla Hoom), W. F. C. (Wormerveer), Hortus Amsterdam). Het programma voor de eerste tien wedsitrij- den luidt als volgt: 25 Sept.Schoten—Alcmaria, 2 October: Alcmaria—H. F. C, 9 October: Z. V. V.— Alcmaria, 16 October: AlanatraLtortus, 23 October: Purmereteijn—'Alcmaria, 30 Octo ber: Alcmaria—E. D. O., 6 November: Alc maria-—Hollandia, 13 November: V. S. V.— Alcmaria, 20 November: W. F. G—Alcma- ria, 27 November: AlcmariaSchoten. Ingeaonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). Mlijiniheer die Redacteur. Ik zal niiet ingaan op het ingezomden stuk van mevrouw BolDanijs, alis antwoord op dat van' mevrouw AukesiTimmers inzake de Allkmaarsche zwemschool; dat is bij mevr. A. in goedfe handen. Alleen wil ik protesteeren tegen dit dfine zinnetje: Zocfn artikel als bewijs van activlieii te genover de komende stembusnachtmerrie is wel merkwaardig. In haar geest doorredeneerende, zou ik, verwijzemde naar hetgeen. zif verder schrijft over „Rochdale" (weet mevr. 'B. soms niet dat een dergelijke bou'w in dezen tijd' door den minister niet wordt goedgekeurd?), pre- cies't zelfde kunnen zeggen .aan haar adres. Zoo de waard is, vertrouwt hij; zijn gasten. Beleefdl danJrendl voor de verlieende ruimte, M. J. BRONiKE—PUSCH. ANTWOORtD OP IMGEZO'NiDEN STUK D.D. 21 DEZER DrAiOONIEHSUIS ALK- MAAR. Op dfa beschuiidiigingen voor Wat betreft hat financieel beheer der gelden van verpleeg- den in die Ddaconie verwijst andengeteekende naar hat Bestuur. In heriimering onmgt hij hiertoe die Juatitiezaken in 1920 (opgewor- pen door den heer N. O. Alleman), waarblj een en ander voldoende la weerlegd geworden-. •Hiet bedrag van 9.voor schoenrepara- tie ten behoeve van vader en' moeder der Dia- conie is juist, doch die schoenien zijn na de be- doeldte reparatie ten geschenke gegeven .aan verpleegdien. Dit kan heden nog bevestigd worden. Hloe de behamdeling jegens verpl'eegdetn is geweest meent 'hij, dat dit voldoende bij; het Alkmaarsch publiek bekend is en dit wel nog de levenden, doch niet de dooden fcunneni be- wijzen. Verder wenscht ondergeteekende zach met personen1 als de heer Alleman betreffende de ze kwestie niet in te laten. Alkmiaar, 22' September 1921. J. BROEK, Lindenlaan 115. Itarktbefleliteii PURMEREND, 21 Sept. Afslagvereeni- ging ,^eemster, Purmerend en> Omstr." 952 zak aardappelen 1.44f 2.30 per zak (25 K.G.); 314 zak slaboonen 8.10— 8.30 per zak (15 K.O.); snijboonen 5.70 tot 6 per zak (15 K.G.); peren 0.05 0.56 per K.G.; appden 0.06—/ 0.37 p. K.G.; komkommers 10.'50 per 100 stuks; Augurkeni: middel 0.74, basterd' 0.64, stek 0.38, grof fijin 2X)5, bom 0.30, fijn fijn 4.05 per mand (6 K.O.); bloem- kool 413.90 per 100 stuks; roode kool 1.90—/ 7.20 per 100 stuks; savoye koal 68 per 100 stuks; spinazie 1.28— 1.59, postelein 1selderij 56.50 p. 100 bos; rapen 3.50f 8.40 per 100 st.; bieten J 31.50—/ 33 per 1000 atuks; Uien 1.50—/ 2.55 per H.L. Handel vlug. SOHiAGEN, 22 Sept. Op de heden' gehou- den veemarkt waren aanvoer en prijzen: 11 stieren L50-/ 350; 40 gelde koden (magere) 200—/ 500; 87 gelde koeien (vette) 24066; 70 kalfkoeien 400— 800 4 vaarzen 50-/ 75; 50 nuchtere kalveren 18—/ 28; 280 6chapen vette 38—/ 58; 280.lammeren 20—/ 37; 11 bokken en geiten 4f 1'5; 41 varkens magere 30—/ 38; 51 varkens vette 1— 1.12 per K.G.; 200 biggen 15—/ 33; 73 konijnen 0.25f 2.50; 325 kippen 0.503.50 40 eenden 0.75-^/ 4; 62 K.G. boter 2.903.20; 5545 kipeieren 12.5014.50 per 100; 730 ecndeieren 12 per 100. ZWiAAG, 21 Sept. Druiven 3041 ct.Notem 1019 et.; Tomaten 26 ct.; Slaboonen 2536 d.; Snijboonen 2642 ct. Uien 45 ct.; Aard appelen 4—5 ct.; Appden 518 d.; Peren 635 d.; Wortelen 81 ct.; Bloemkool 16 tot 25 d.Perzi'ken 622 d.Komkommers 10—17 d.; Auguricen 10—35 ct. BROEK O'P L'ANGENDIJK (Langedijker Groentenvdling), 21 Sept. 1921. In de heden gehouden vdlingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 4 12.80; 2e soort 1.5O-/ 3.80. Wortden 8.30—/ 12 per 100 bos. Roode 'kool 3.50—/ 6; 2de soort 2 3.10; Gele kool 4—/ 7.10, 2de soort 2.10—/ 3.40; Witte kool 4.40-/ 7.20; •2de soort 1.30—/ 3Schoolmeesters 4.80, Blauwe 8.90—/ 9.10; Eigenheimers 7.30, Bravo 7—/ 8.10; Bieten 1.90—/ 5.80; Gele nep 3.90—/ 9.70; Drielingen 7.10 tot 7.60; Uien 9.6010; Losse worte len 3—/ 7.30; Slaboonen 30.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3875 st. bloemkool; 40300 K.G. roode kool; 50500 K.G. witte kool; 30800 K-G. gele kool; 1050 bos worte len; 8075 K.G. losse wortelen; 21300 K.G.. uien; 1166 KG. gele nep; 7300 K.G. aard appelen; 4300 K.G. bieten; 17 K.G. slaboo nen. ZAANDAM, 21 Sept Veiliagvereeniging „De Zaanstreek". Aardappelen 9 per 100 K.G.; Sdderie 25 d. per bos; prei 16 d. per bos; andijvie 3—/ 10.20 per 100 str.; gr. kool 314— 1014 d. per stuk; spinazie 40—66—136 d. per ben; peen 20—28 ct. per 'bos; postelein 10—1>2 d. per 'ben; snijhiet 42 d. per ben; baet 9—10 d. per bos slaboonen 27—28 37 d. per pond; komkommers 1—12 d. per stuk; druiven 28—39 d. per pond; tomaten 214—6 d. per pood; zure appden 415 d. per pond; sioofperen 3—9 d. per pond1; maagdeperen 10—1214 ot. per pood; zure renetten 8 d. per pondi; zode appden 7814 ct. per pood; roode kool 214—614 d. per stuk; rabarber 314 ct per bos; snijboonen 40 d. per pond. WARME'NHUIZEN, 21 Sept. 1921. Roode kool 4.2)0—/ 4.50; Gele keel 4.SKW 5-90: "Wm Sool 4JO-V AJSO;, Uien 9.40—/ 9.80: Nep 9-/ 10.50; Drielingen 7.40—/ 8.20; Peen 7.20- 8; Blauwe aardappelen 7.40; Drielingen 2.20. Aanvoer: 3600 K.G. roode kool; 2950 K.G. gele kool; 7000 K.G. witte kool; 11550 KG. uten; 3325 KG. nep; 2300 KG. peen; 875 KG. aardappelen. BOVENKARSPEL „de TuinbouV', 21 Sept. Heden besteede men voor: Bloemkool I 5.50-/ 8; II 1.50-/ 4 III 0.75—/ 2; Roode kool 4.50—/ 6; Witte kool 4.50—/ 6; Gele kool 5— 7.50; Uien 3.90—/ 4.80; Kleine 4.40- 4.80; Slaboonen 6.60—/ 4.80; Bieten 24—/ 34 per duizend'; Augurken 6—53 d. per kilo. NOORDSCHARWOUDE, 21 Sept. Eigenheimers 4.707.60; Blauwe aardappelen 6.109.10; Bravo's 7.10 tot 7.50; Drielingen 2.80—/ 3.80; Sper- deboonen 4040.60; Kroten 3; Grove Uien 9.50—/ 9.80; Drielingen 7.608, Nep 9.30—/ 9.80; Peen 7.30—/ 7.70; Roode kool 3.50—/ 5.80; Gele kool 4.60 tot 6.60, alles per 100 KG. Boswortelen 6.301*1.80 per 100 boa. Wite kool 4.10—/ 5.10 p. 100 K.G. Bloemkool 7 per 100 stuks. ST AATSLOTERIJl Trekking van Woensdag 21 September Prijzen van 70,—. 64 248 344 396 424 702 775 853 987 1206 1514 1648 1856 1890 1919 2194 2315 2394 2503 2512 2617 2767 2826 3314 3411 3550 3559 3594 3897 3956 4015 4547 4714 4900 5309 5371 5441 5478 5575 6625 6676 5737 6324 6610 6878 7365 7384 7475 7629 7632 7790 7851 7976 8132 8184 8245 8252 8384 8446 8551 8606 8856 8913 8944 9168 9218 9458 9762 9909 10091 10251 10294 10362 10392 10486 10524 10545 10826 11217 11360 11675 11710 11746 11807 11917 12339 12373 12389 12467 12472 12919 12957 13077 13110 13126 13136 13152 13236 13246 13463 13609 13617 13670 13764 13792 13829 13848 13906 13959 14020 14214 14393 14419 14597 14677 14877 14887 14969 15102 15231 15267 15268 15365 15675 15823 15888 15974 16243 16374 16450 16509 16703 17015 17233 17304 17328 17412 17431 17438 17532 17682 17786 17862 17867 17949 18055 18286 18471 18514 19157 19346 19400 19440 19705 19830 19839 19859 19934 19995 20016 20190 20241 20245 20354 20363 20468 20872 21006 21029 21156 21178 21241 21547 21697 21828 21882 21973 22068 22409 22474 22527 22618 22684 22903 N ieten. 114 205 290 309 402 455 595 604 624 655 779 831 883 892 949 978 991 1012 1019 1106 1138 1178 1196 1267 1274 1282 1303 1350 1393 1405 1507 1510 1525 1569 1599 1667 1693 1696 1712 1774 1865 1866 1995 2045 2112 2135 2138 2162 2164 2217 2238 2240 2283 2289 2294 2299 2378 2650 2708 2751 2756 2772 2790 2813 2909 2915 2974 3004 3014 3016 3020 3240 3265 3315 3373 3387 3422 3572 3622 3623 3631 3752 3785 3825 4073 4096 4158 4172 4252 4333 4342 4407 4537 4674 4724 4752 4771 4791 4894 5024 5052 5062 5124 5150 5238 5262 5279 5286 5364 5540 5543 5576 5617 5722 5769 5823 5843 5908 5944 5966 5992 6064 6067 6133 6222 6226 6248 6290 6312 6315 6319 6374 6414 6424 6474 6479 6490 6524 6635. 6636 6731 6733 6830 6838 6877 6943 7002 7030 7031 7051 7070 7076 7081 7124 7239 7257 7279 7438 7529 7542 7548 7552 7574 7870 7871 7876 8010 8084 8113 8242 8365 8529 8631 8675 8691 8693 8706 8709 8784 8832 8948 8978 9015 9042 9076 9188 9349 9371 9450 9456 9464 9483 9484 9532 9554 9625 9681 9700 9739 9849 9865 9913 9962 10029 10094 10101 10152 10186 10190 10246 10281 10530 10543 10585 10631 10682 10714 10884 10922 10968 11040 11075 11080 11171 11178 11208 11295 11369 11380 11410 11517 11521 11545 11581 11588 11643 11721 11726 11794 11810 11867 11900 11950 11963 12006 12024 12117 12199 12208 12210 12544 12580 12589 12635 12637 12666 12680 12709 12746 12771 12817 12823 12839 12972 13088 13164 13181 13184 13258 13325 13357 13369 13381 13442 13566 13603 13640 13656 13667 13684 13691 13773 13791 13799 13815 13826 13891 13920 13962 13979 14035 14089 14190 14208 14280 14306 14317 14327 14392 14523 14541 14603 14608 14635 14675 14717 14718 14730 14765 14843 14866 14959 15120 15166 15181 15236 15252 15302 15305 15327 15343 15352 15478 15507 15570 15638 15681 15810 15847 15893 15903 16037 16079 16109 16139 16196 16205 16267 16302 16377 16389 16404 16422 16490 16327 16534 16585 16591 16702 16708 16726 16748 16812 16830 16835 16848 16873 16876 16924 16943 16972 17000 17009 17038 17145 17167 17234 17296 17340 17420 17422 17459 17464 17466 17540 17551 17554 17601 17617 17635 17679 17829 17891 17901 18012 18088 18109 18311 18393 18453 18455 18470 18487 18511 18521 18522 18523 18526 18625 18649 18737 18738 18808 18825 18908 18949 18980 19096 19124 19218 19315 19349 19359 19363 19411 19445 19448 19477 19478 19537 19595 19612 19613 19619 19621 19740 19746 19747 19817 19847 19858 19861 19871 19895 19896 19898 19904 19957 ,20002 20053 20199 20335 20377 20414 20434 20509 20516 20660 20695 20803 20829 20877 20961 21062 21059 21140 21145 21161 21198 21208 21281 21380 21383 21386 21416 21.442 21456 21491 21545 21631 21703 21887 22039 22053 22076 22110 22170 22181 22212 22312 22385 22419 22428 22450 22472 22511 22523 22548 22626 22683 22744 22747 22862 22882 22954 22988 5de klasse, lste lijst: 2324 moet zijn met 70; 14086 70 moet zijn 14066 70.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6