getnigende bepahagm, door den Hand in ck vorige vergadering bij het afstaan van een lokaal in bet wijkgebouw voor bet plaatsen van een hoogtezon gemaakt, kan over de wii- ze waarop de Raad de zaak nader behandel- de, voldaan zijn. Dat met algemeene stemmen overeenkom- stig zijn verzoek werd besloten, valt toe te juichen en zeker heeft het onderhoud van B. en W. met Dr. Dekker daartoe medegewerkt. Het besluit tot electrificatie van de diverse b.uitenwijiken was er een, waarvau ge- zegd kan worden, dat het er toch toe moest komen en daarom was het juist gezien van den Raad om met speed het besluiit te ncmen, Door den lagen markenkoers is het thans mogelijk de daarvoor benoodigde ma teria len tegen een zeer lagen prijs te betrek ken. Ook hierom is het begrijpelij'k, dat B. en W. haast achter de zaak hebben gezet. De gemeente toont rich op een ruimer standpunt te stellen dan het Provinciaal Wa- textedingabedrij-f, dlat den Raden overal ver- zocht bij verordening de bewonera, die bin- nen 40 meter van het buizennet zijn gelegen, de verplichting tot aansluiting op te leggen en dus de bevolking tot het betrekken van net water wil dwingen, maar n.b. in Bergen, vanwaar het water wordt betrokken, weigert een 300 'Ml buis te 'leggeo, waaidoor een 10- tal gezinnen water konden betrekken, hoewel er onder deze gezinnen zijn die voor het hui- selijk gebruik net water uit den Hofvijyer ha- len Deze weigering berust op het feit, dat voor de direote remit abiliteit van de uitbreiding het bedrag voor de waterafname hooger moet zijn dan de aan te sluiten perceelen zul- len opbrengen. Een gewoon kapitalistisch bedrijf atelt rich nog op het standpunt diat de scha voor de baat gaat en deze regel moest toch zeker gehuldigd worden door een bedrijf, dat met de exploitatie vdor alles een sociale taak wil vervullen. Nu wordt er een kruidenierspolitiek ge- volgd. Wanneer in een der betrokken gezin nen typhus zou uitbreken, dan zou de uit- breiding direct tot stand kunnen worden ge- bracht, omdat dan een deel der uitgave door de provincie op een ander hoofd kon worden geboekt, alsof diit voor den provincialen belas- tingbetaler praktisch eenig verachil oplevert De Raad toonde vertrouwen in het elec- trisch bedrijf te hebben en dit vertrouwen is gerechtvaardigd, aangezien de praktijk ge- leerd heeft, dat hij die de electriciteit kan be trekken, hiertoe, op-grond van de groote voordeelen, welke deze aan de gebruikers biedt, toch overgaat. Dat de heer Swaan er desondanka op stond, dat zij, die van de uitbreiding kunnen profiteeren, althans het geschatte verbruik garandeeren, is volkomen te begrijpen, aan gezien de uitbreiding den eersten tijldl, oo<k al sluiten alien aan, toch een tekort van 2500 per jaar met zich zal brengen. Wij hopen dan ook ten zeerste, dat de in de buitenwijken wonenden, door zoo spoedig mogelijk aan te sluiten, zullen toonen het op prijs te stellen, dat de Raad besloot ten be- hoeve van hen het offer te brengen. De kosten kunnen gelukkig door het be drijf worden gedragen en ook wij zijn over- tuigd, dat deze kosten door meerdere afname wel spoed'ig tot een lager bedrag gereduceerd zullen worden. De Raad beschikt trouwens nog over een middel om zonder verhooging van den stroomprijs, de ontvangsten voor het elec- trisch bedrijf te verhoogen. De heer Bogtman betoogde bij deze aange- legenheid terecht de wenschelijkheid om de levering van stroom in de Bergermeer aan de gemeente te houden en niet aan de Provincie over te laten. Het 'bovengenoemd geval met die waterleiding is mede een bewijs, dat in vele gevallto de bevolking meer igebaat is bij een beheer van een klein besturend lichaam, dan bij beheer van een groot lichaam, waar de bans, d'at de polltieb en niet de belangen van de bevolking en het bedrijf de leiding neemt, zooveel grooter is. Dat de heer Bogtman bij het voorstel tot wijziging der verordening op de vleeschkeu- rimg aanvankelijk nog van een afwijkende zienswijze meende blijk te moeten geven, wil- len wij maar toeschrijven aan het feit, dat hij op den stoel van den heer Hoksbergen had plaats genomen. De heer Hoksbergen, die thans als wet- houder de voorstellen mede had helpen klaar maken, was nu begrijpelijkerwijze niet zoo critisch als gewoonilijk. Inzake de vleeschkeuring waren het de heeren Hoksbergen en Baltus, die het juiste standpunt durfden innemen, door te betoo- gen, dat de Raad gebruik moest maken van de bevoegdheid, eindelijk door den verdienstelij- ken arbeid van den vooruitstrevenden minis ter van arbeid in de vleescbkeuringswet ver- kregen, en te bepalen dat het hebben van slachterijen enz. in de gemeente is verboden waardoor de geheele keuringsdienst ver- plaatst wordt naar het uitnemend ingerichte abattoir te Alkmaar. Ook financieel is dit voor de gemeente van groot voordeel, aangezien de gemeente daar- door vrij komt van het dragen der kosten aan een in te stellen keuringsdienst verbonden. 1 De heer Bogtman, die de wenschelijkheid betoogde van den invoer van in andere plaat- sen met een uitstekenden keringsdienst ge- slacht vee, had kunnen weten, .dat de aan- stonds in werking tredende vleeschkeurings- wet bepaalt, dat vleesch, voorzien van het of- ficieele goedkeuringsstempel, in alle gemeen- ten van het Rijk als goedgekeurd vleesch moet worden beschouwd, tenzli veranderin- gen, waarmede bederf wordt bedoeld, zijn in- getreden De vrees, dat de slagers In den zomer geen voldoende achtervoeten kunnen betrekken, is vteeschkenring. Wel zal de verplichte vleeschkeuring in elke gemeente niet met een tooverslag alle geknoei met vleesch een einde doen nemen, mar zeker zal ze wel ten gevolge hebben dat men het vleesch met meer gerustheidi zal kunnen eten. In zijn op 9 Februari te Schagen gehouden lezing over de nieuwe Vleeschkeuringswet, waarvan een verslag in de Alkmaarsche Cou- rant werd geplaatst, stelde Dr. K. de Kuik zoo helder in het licht, van welk een groote waarde, vooral bij het beoordeelen van zie- celijke orgaanveranderingen, na het slachten geconstateerd, de levende keuring is. Wij stelden in het licht, hoe op de abat toirs deze keuring niet het minste bewaar op levert, wat in een centrale slachtplaats wel't geval is. Geen raadslid in een gemeente als Bergen mag dan ook ter wille van het persoonlijk jelang van een slager, de aansluiting bij het abattoir nog tegenhouden. Wij, die daarvoor steeds hebben geljverd, verheugen er ons dan ook ten zersta over, dat dit straks onmogelijk zal zijn. In de Alkmaarsche Courant van Zaterdag j 1. heeft men onder provinciaal nieuws de voorstellen van de veterinaire inspectie be- reffende de te formeeren keuringsdiensten van vee en vleesch kunnen lezen. Tot onze groote voldoening zal Bergen zich bij het abattoir te Alkmaar hebben aan te sluiten. De Raad, die zoo verdiensteUjk vlug op het >esluit tot aanstelling van de wi|kzuster voor het toezicht op de hygiSne van de schoolkin- deren wist terug te komen, zal o. t verstan- dig doen met in de volgende ritting te be- sluiten, dat de onvermijdelijk geworden aan sluiting bij het abattoir wordt bespoatigd. Dit kan niet anders dan er toe medewerken, dat de weerzinwekkende misbruiken in den vleeschhandel en de vleeschbereiding met kracht worden bestreden. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling der jaarwedde van twee te benoemen schoon- makers wees op een nieuwen koers in het college, dat gewoonlijk bij het scheppen van dergelijke functies den Raad, door het aan- stellen van tijdelijlke kriachten, voor een feit plaatst. Thans volgde het college den meer demo- cratischen weg, met het eerst het oordeel van den Raad in te winnen. Deze zelfden meer democratischen geest twain ook naar voren, toen de wethouder Hoksbergen voorstelde om het tegen B. en W. ingaande adres van mevrouw Dr. Essers, hoewel het wat laat was ingekoamen, waarom de secretaris op formeele gronden poogde de behandeling een maand te verschuiven, da- delijk in behandeling te nemen. De heer Bogtman boekte bij. deze aangele- genheid een verdiend succes. Wij zijn het met hem eens, diat bij' het beoordeelen' van bouw- plapnen slechts op de groote lijnen gelet moet worden en weten, dat de burgerij tot verzet wordt geprikkeld wanneer de ambte- naren, die benoemd zijn om de burgers te dienen, zoo weinig soepelheid toonen, dat zij den indruk vestigen, te willen regeeren. Dat de beer Bogtman het niet aangenaam vond te lezen, in een door de bewuste dame ontvangen schrijven, dat B. en W. ook op grond van het advies der Schoonheidscom- missie het plan haiddten afgekeurd, valt te be grijpen. Hij zag hierin een negeering van den Raad en veronderstelde, dat B. en W. op ver- kapte wijze een Schoonheidscominissie poog- den in te stellen. Dit was echter niet het geval. B. en W hadden slechts het oordeel van enkele vroe- gere leden der Schoonheidscominissie inge- wonnen en dit, om niet alleen te zeilen op't compas van den opzichter. Het misverstand ontstond dus door een minder juiste opstelling van het schrijven aan mevrouw Essers. Dat het streven om in Bergen zooveel mo gelijk iets goeds te krijgen, wel eens tot bot- singen moet leiden, Is onvermiidelijk. De me- dedeeling van den heer Bogtman zal ook het college wel duidelijk gemaakt hebben, dat, als. leden van een Schoonheidscominissie, be- langhebbendte architected minder gewenscht zijn. Het streven om in Bergen zooveel mogelijk iets schoons te krijgen, had bij het bouwen van de nieuwe R. K. school aan den Loudels- weg veel meer tot uiting kunnen komen Wij begrijpen nog steeds niet hoe B. en W. toestemming hebben verleend tot het bou wen van den kostbaren muur om het terrein, temeer waar B. en W. op grond van art. 21 der verordening op het bouwen, sloopen en wonen, althans het maken van den muur aan den openbaren weg, op een hoogte van 2 M. hadden kunnen verbieden. Dat een deel van de raadsleden er dan ook niet over denkt om ondanks de nieuwe L. O. wet de kosten aan het bouwen van den muur verbonden, voor rekening van de Bergensche belastingbetalers te nemen, valt dan ook toe te juichen. De in dit nummer voorkomende wijri- gingsvoorstellen der wet wijzen er op, dat de regeering ook reeds tot de overtuiging Is ge- komen, aat de excessen van de nieuwe wet moeten worden tegengegaan. UIT HEILOO, Aan de gemeente Heiloo een voorschot van ten hoogste 2536.07 ten behoeve van het verkrijgen van bouwterrein voor den bouw van arbeiderswoningen door de vereeniging Volkshuisvesting Heiloo, aldaar. UIT WINIREL. De raad dezer gemeente vergaderde 29 September. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van de heeren Breebaart en Kamp. Omtrent het verzoek van R. Kuiper Jbz. om van't net Hoogwoud electrischen stroom J A* Romoorf te mogen betrekken, in handen gesteld van dus totaal ongegrond. Ook de heer Ba aa gurrremeester en wethbudera, is van het ge- ^nnvf^Mnncr^0^!^van d- meentebestuur van Hoogwoud de verzeke- ring verkregen dat de gemeente Winkel tot Vr\nr whw in nieuwe wt Seen kosten kai1 worden aansprakelijk ge- hoeveelheden van ten hoogste 5 K.O. van el- Kuiper gunstig te beschikken, van ders in te voeren. Dit vleesch is dan zelfs vrijgesteld van het onderzoek op veranderin- gen Zij, die uit de veeartseniikundige jaarver- slagen weten hoe groot het percentage tuber- culeus vee is en bekend ziin met den handel in vleesch van noodslachtingen, welk vleesch den toets der critiek niet kan doorstaan, moe ten voorstanders ziin van een verscherpte Omtreit het plan voor uitbreiding van de o. 1. school te Lutjewinkel, decide de voorrit- ter mede, dat de inspecteur van het lager on- derwijis d'aarvan niets weten wilde en slechts een veel eenvoudiger en goedkooper plan in behandeling zal nemen. Aangehoudeni tot be sloten zitting. Omtrent werkverschaffing deelde de voor- aitter media, dat vanwege da DistrietsarbaidB- beans te fWtei met mwfawerttog vea de bo- sturm der daarbij behoorende gemeenten adr&en zijn gericht tot het departement van Arbeid en van Watexwtaat, om de werken voor droogmaking der Zuiderzee met meer kracht ter hand te nemen. Verschillende ingekamen stukkeni: alls goedkeuring van vroegere besluiten en een procesverbaal van kasopnaine werdeu voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd te bepalen d'at de honden- belasting 1921 voor 1 Noverber moet rijn beta aid. De heer Kaaij heeft de vraag gesteld waar om de muren van de school te Winikel zijn geschilderd en waarop deze kosten rijn be- groot. De voorritter decide mede dat de laatste jaren als regel werd gevolgd bestreken mu ren van gemeentegebouwen te sChilderen. 'Bii de stichting van. de school in 1916 kon dit niet in het bestek worden1 opgenomen omdat de muren eerst moesten uitwexken. B. en W. achitten nu daarvoor den tijd aan- gelcomen. De kosten zijn- door den schilder opgegeven op 500 voor de muren em 265 voor het houtwerk. Op de begrooting voor 1921 is 800 uitgetrokken. De heer Kaaij verklaarde rich' met dit ant- woord tevreden. Door het Annbestuur werd verhooging van subsidie gevraagd met 2000. Gesteld in handen van B. en W. Achtereenvolgens werd voorloopig vastge- steld de gemeenterekening 1920 in ontvang 185224.07, ,in uitgaaf 170076.72, batig saldo 15147.35. Ooedgekeurd werd de rekening van let al- teen Burgerl. Annbestuur in ontvang 5722.18, in uitgaaf 5075.4©*nadeebg saldo 253.28*. Ooedgekeurd de rekening van net Distri- butiebedrijf 1920, batig saldo 36.05. Idem de rekening der gemeensch'appelijke gasfahriek 1920 met een uitkeering aan de gemeente van f 5943.50. De commissie van onderzoek adviseerde bij monde van mevr. Houtkooper-Bbl tot goed keuring dezer rekeniingen. Achtereenvolgens werden aangeboden1: de begrooting der gemeente voor 1922 ontvang en uitgaaf 123698.39; idem van het Algemeen Biurgerlijk Annbestuur 1922 ontvang en uitgaaf 782273; idem der ge- meenschappelijke gasfabriek ontvang en uit gaaf 69798.25. De huur van de veldwachtersiwoning werid voor den nieuw benoemden rijksveldwachter aanvankelijk gesteld in verhouding tot rijn salads op 4 per week, Overeenkomstig den wenseh van Gedepu- teerde Staten werd de schaal van de progres- sie inzake heffing van hoofdelijken' omslag gebracht van 1,2 op 9,45 pet. van toeneming in plaats van 1,2 tot 1.3 pet. Het vermenigvuldigingscijfer voor de hef fing van den hoofdelijken omslag 1921 were bepaald op 1,65 en zulks aan de hand van het kohier 1920 verminderd met 10 pet. we- gens te verwachten mindere opbiiengst als mindere gunstige resultaten in tuinbouw en veehouderii. Overeenkoinstig den- wensch van Gedepu- teerde Staten werd de verordening op de hef fing van belasting op vermakeliikhedeu ge- wijrigd en daaruit gelicht de bepaling dat eigenaars van terreinen of inrichtingen die deze afstaan voor het ondernemen van een verm'akelijkheid daarvan keimis moeten' ge ven aan het gemeentebestuur. 'Door den inspecteur van het Lager On- derwijs werd voorgesteld in de verordening op het vervolgonderwijs nog 6£n leervak bij te voegen B. en W. stelden voor daaraan toe te voe gen het vak „aardijkskunde,J. Aldus besloten. Vooris in de verordening op te nemen' de bepaling, dat een leerling die in een balfjaar driemaal zonder geldige redenen verauimt van de school te weren en als verzuim reeds aan te merken 5 minuten te laat komen en aan het hoofd van het vervolgonderwijs op te drageni van die verzuim en wekelijks op- gave te doeni aan B. en W. B. en W. stelden voor de bepaling om trent verzuim over te nemen dock de opgave niet wekelijks doch maandelijks te doen ver- strekken. Aldus besloten. De heer Kriek vroeg hoe het stond met het ondterwijs aan volwassenen. De voorzitter deelde mede dait die aanmel- ding was opengesteld tot 15 Oct. a.s. Daarna sluiting'. UIT ZU ID-SGHARWiOU'DE. De Tuinbouwvereeniging; „De Toekomst" hield Vrijdagavond eene ledienvergadering, Er was daartoe reden voor, zeide de voor ritter, de heer S. de Boer Kz., in zijn ope- ningswoord. In het afgeloopen voorjaar, zeide hij, werd op eene ledenvergadiering be- sloten^ om proeven te nemen met het elders gewilde soort bloemkool Le Cerf, welke een sterifi soort schijnt te rijn en voor verzending zeer geschikt is. Wij warea wel genoodzaakt om te zien nog een soort, waarvan de zoo gavreesde draaihartigheid althans tot een m.iniirrMiirii zou beperlct kunnen worden, of beter nog te voorkomen. De voorzitter em de heer P. Zeeman hadden later eene conferen- tie met den heer Hazeloop. Deze laatste stel de zich in verbinding met den Franschen consul en op deze wijze zal genoemd zaad getracht worden te verkrijgen. Verledem week is de heer Hazeloop hier geweest en hoopte deze dat velen een proef zouden nemen en dat de wel' 80 ramen zouden uitgezet wor den. De voorzitter had verwadht dat de on- gewone oproeping velen hier Sadden' doen komen. De heer S. Zeeman deelde daarna mede dat een zekere heer Van Poeteren het Rotter- damsch rattenserum als een niet goed mid- del aanwees en daarvoor een systeam van vangen aanbeval, doch met bedoeld systteem niet voor den dag kwam. De heer S. Zeeman bevedt echter rattenserum proefondervinde- lijk aan en raadde aan daarmede door te gaan. Genoemde heer Van Poeteren is ech ter vermaand met zijne zienswijze voorzich- tig te zijn. tevens is hij er ernstig opgewezen om zijne oeoordeeling der aardappelziekte eveneens de vocrzichtigheid te betraohten, daar de vrees voor dit product onnoodig in binnen- en buitenland bevorderd wordt. De voorzitter deelde daarna mede dat op een gevraagd advies aan den heer K'lundert, 'het goed is de plantaardapelen to dompelen in mibBmaat ais bestif^flngsuiWctel tegen .schizactonia", Proeven zijn daammedle dan ook genomen. iDe bouw van het nieuwe betaalkantoor was zoo vex gevorderd dat de oplevering in October kan worden tegemoet gezien. Het L. G. C.-bestuur stelde er prijs op, als de aangeslotem vereenigingen nu eene attentie wilde betrachten. De vergadering ging daar mede accoord. Mem noemde een bedrag est gaf het bestuur vrij mandaat. De 'heer P. Zeeman vond het niet omaar- dig can de medaille van „De Toekomst", ver- worven b'ij het 25-jarig bestaan van die L. C., deze met oorkonde in een der ealem te plaatsen. 'De voorzitter vond dit wel' een lumineua idee, maar het droeg geen algemeem karak- ter, de medaille was priv6 ran „I>e Toe- komst". De voorzitter ontving een poosje ge- leden' een foto, welke wel een plaatsje krljigit em waaraan iedereem wat heeft Verder werd medegedeeld da In het vedlem van bietem de volgende wijziging aange- bracht is: a. beneden een half pond; b. van eem pond tot 1 K.O.c. Tanaf 1 K.G. en daarboven (stuk gewicht). De hoofdschotel van deze samenhomst was te beraadslagen op welke wijze diverse bloemkoolsoorten kunnem verbouwd worden. Imleider was de heer P. Zeeman. Wij' zullem enkele punteo uit deze causerie aanstippen. In overleg met den heer Hazeloop werd door de heeren' P. Plas en- P. Zeeman een proef genomen met diverse soorten. De proef ge- schiedde om de draaihartigheid te voorkomen en zoo vroeg mogelijk producten te hebben, De Erfurter is heel vroeg, naast de Delft* ache kortbeen. Op die gebi«J zmq wij in ver- geliiking met het Westland achter. De be- doeling is in ramem te zaaien, de plantjes in potjea te zetten em daarna op diem kouden grond. Dit laatste geschiedt op vooxzichtige wijze, door zooveel mogelijk het plantje met al rijn vezels (ba-and1) te verplanten. Spreker lichtte nog toe hoe mem in het Westland met het bemestem te weric gaat en diat edhter hier niet kan toegepast worden, daarom verdient het aanbeveling met los zand em -turfstrooisel niet zuini'g te zijn. Waar men in het Waarland goede resul taten heeft, vroeg spreker zich af, of dat hier ook niet kan. De heer Hazeloop raadde dan ook aan eens eem proef te nemen en zond ons de monsters. Le Cerf em Kortbeen werd door den heer P. Olas en Erfurter en Langedij- ker door mij voor de proeven' genomen. De heer Olas zal rijn bevmdingen ter plaatse wel kenbaar maken evemals ik het nu doe zeide spr. Beidle uitkomsten zullen door den heer Hazeloop maar het Rijk worden op- gezamd'en. De uitkomst van het Langemdijker soort moet spr. zeggen: met gunstig resultant. Dit soort ineeft zich goed gehouden, is gepot en overgepoot in den> grond em op stuk gezet. Wel is het een laat soort, maar op deze wijze toch nog 10 h 12 dagen vooruiiil Spr. 'heeft ze 'geplant met dem aardappelboorder en de pliant met alle vezels ingezet. De pdianten behooren' op 2* h 3 voet evenwijdig gezet te worden, wat spr. echter iniet deed en daar- door eendge schade aan de zwaarte deed. De draaihartigheid kan men- dus vooruit rijn. De proef is tevens de varieteitenproef. Kan de Le Cerf ook groeien bij ons met nat weder? De afgeloopem zomer was droog en zal dus, volgens den heer Hazeloop, de proef herhaald moeten- worden. Waarschijn- lijk wil genoemde heer meer zand beschik- baar stellen. De financieele resultaten zijn tamelijk goed-, het eene jaar zegt het andere niet. Nieuwigheden- gaan altijd met flaters gepaard. De n-adruk leg ik bovenal op een algemeamen proef -aldius spreker^ De voorritter zeide te hopen nooit weer een jaar te beleven als dit. Met een- bang hart gaat menig bouwer den winter tegemoet. Het is onze taak ons op den bloemkoolbouw toe te leggen. Spr. ging de Moermkoolgeschiede- nis en dem wisselbouw van voonheen nog eens na om thans tot de conclusie te komen, dat het noodzakelijk is rich op vele soorten toe te leggen. Om de Langedijker soort als hooMbouw naar voren te brengen, is ge- loof ik niet mogelijk, ze Is verdrongen door anderen Verschillende vragm werden den voorzit ter en den heer P Zeeman gesteld, waaruit bleek dat men niet zoo maar in de nieuwig heden stapte, doch de beide genoemde heeren wisten de consehvatieve Wippen te omzeelen en werd ten slbtte de poging om den bloem koolbouw in nieuwe banem te ledien met vuur bekroond, daar onderacheidene pexsonen ook die eens vrees koesterdem rich voor proefneming beschikbaar stelden en direot tot zaadbestelling overgingen. Desgevraagd- antwoordde de heer P. Zee- man, dat de proeftuinen te Alkmaar ver- moedelijk wel zal -beschikbaar stellen de za- den, welke fag kan afstaan. Het nut van deze bijeenkomst is door proeven te nemen, om later tot een gunstig results at te komen. Laat ieder doen wat hi} kan em het bestuur komt thans waardeering toe voor zijne reeds gedane pogingen in deze. De voorzitter dikte de woorden der heeren P. Zeeman nog aan met een aanhaling van de proeven met de aardappelen, waardoor veel wetenschap bii de leden in deze geloomen is. Zoo kan het ook met de bloemkool, laat ieder eens kijken naar de velden, om dan de beste soorten en zaden te krijgen. Nog werden verschillende vragen gesteld, zoowd technisdhe alls andere; deze werden steeds naar genoegen beantwoord. Uit de beantwoording plaatsen wij: le. Men kan 3 maal bouwen, n.l. 1 Erforter, 2 Langem dijker, 3 late Recezen. 2e. De wisselbouw van tarwe, haver en sudkerbieten is fin-andeel voor ons, tuindere, niet te doem; met de bloemkool is dat wat an ders, dat is een product voor ons land; 3e. Met de ramen zal het zeli wel dem weg vin- den, dit is later zorg. Nu eerst de proef met de bloemkoolzaden. van de Erfoartex is ge- noeg zand te krijgem. Bij vari-a memoreexde de voorritter nog de inzending der L. G. C. naar de Enkhuizer tentoonstelling, welke inzending ear mooi succes was, hoewel men voorheen niets voor tentoonstellingen gevoelde. De Enkhuizer tentoonstelling werd door binnen- eni buiten- landsdhe kooplieden flint bezocht. Zoowel onze collectieve (le prijs) en' bijzondere In zending (2e prijs) vermochten eeni groote be- langstelling. 'De inzending bietem verwierf tm 2e prijs m tad stollig eea Is gekregea, SKfies deee Besdftag enrereeedtmetig de toot- schriften was geweest. Mem had verzniimid de wortelen er bij- te doen. De heer P. Zeeman gaf voor herfsthenic*, in overwegdng nu kalizout 20 pet. te be- Item, omdat patemkal'i in't voorjaar duur- der is. De kalizout 20 pot. kan ook rijn 40 pet. Men behoeft daarover echter dan niet te reclameeren. Er zal eerstdaags wel een1 cir- culaire bij de leden komeni, waarin een en ander voorkomt. Ook voor koolzure kalk en turfstrooisel kan dan ingevuld worden, ale men dat wenscht. De heer Jan Klingeler vroeg of uien met drielingen overgezocht moeten worden. De voorritter antwoordde dat die vraag moeielijk te benatwoorden la Met voorbeeld lichtte hfj dit toe. De heer P. de Ruiter vroeg of ex niets aan te doen was om het wachten met het lessen aan het spoor te voorkomen. De voorritter vond dat dit niet hoorde, er Is volk genoeg. Hij zegde een onderzoek toe. De vergadering werd daarna gesloten. UIT OPDORP. Qevoriden voorwerpert. Een kralen armband met gouden slootje. Een rosenkrana. Inlichtingen bij de Politie. De heer J. Prins, sedert 35 jaren Wa- termolenaar van het ambacht van Westfries- land genaamd Geestmerambacht heeft we- gens gevorderde leeftijd, tegen 1 Januari v s. eervol ontslag uit die betrekking gevraagd. UIT OUDE NIEDORP. In de vergadering der commissie, belast met het narien der rekening van de bibliot* heek alhler, bleek dat er een batig saldo was groot 16.085; ontvangen was 46.635, uitgegeven 30.55. Het aantal lezers bedroeg 38. Hieraan werden 881 boeken uitgeleend. Aan .lees- geld werd ontvangen 17.62. Ook dit jaar zullen weer eenige nieuwe boeken worden aangeschaft. UIT ST. PANCRAS. Den tweeden competitiem'ateh' viel weer to 't voordeel uit van V. V. V. I. Wit-Blauw I van Noorif-Seharwouide kwam Zondag j.l. om 2 uur namiddags in Vrona's veld, am den sitirijd aan te bindem met V. V. V. Voor de rust maakte V. V. .V 2 doelpuntenj, waar van eengeannuleerd werd wegens off-side, terwijl W. B. I gem goal wiste te plaatsen. H'ad V. V. V. voor de rust de leading, na die rust had W. B. I itijdem, dat 't er gunstig voor W. B. I Voorstond, doch tot doelpunten bracht W. B. 't niet. V. V. V. plaatslte nog- m'aalis een goial zoodat W. B. I huiswaarts moest keeren met een nederlaag van 01 V. V. V. II in een kamp tegen R. W. I'l te Alkmaar verloor met 07. terwijl V. V. V. Ill won melt 51 van de V. V. V. I •aspdran- tea. NOORDSOHARWOUDE, 1 Oct. De Wet 7.70; Eigenheimera 6.50; Blauwe aardappelen 7.60f 8.40; Bra- v</s 7.60—/ 8; Roode Ster 7; Drielin gen 3.703.80; Kleine 2.50; Kroten 1.90f 3.90; Grove uien 8.50f 9.30; Drielingen f 6.10—/ 6.50; Nep 8.30— 9.20; Peen 5.10—'/ 5.30; Rooide koo! 2.80-/ 5.30; Gele kool 3.20-h/ 4.80; Watte kool 3.10-/ 4.10 per 100 K.O. Boswortelien 2.809.30 per 100 -bos. B OVE'NK A'R'SP EL „de Tuinbouw", f Oct. 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 8-/ 15, II 7—/ 7.75, III 1.20—/ 2.40; Rhode kool 3.50—/ 4.50; Witte kool 2.50—/ 5.50; Gele kool 2.25 tot 4; Uien 3.60—/ 4.10; Kleine 2.50 tot 3; 'Slaboomen 7—/ 10.20; Bieten 2134; Augurfceni 6—46 cent. STTOOMIVAARTLIJINE'N. STV. Mij. NEDERLAN'D. Rembrandt (thuisx.) vertr. 30 Sept. v. Gi braltar. Nli'as (ul.tr.) arr. 28 Sept te Slabang. Prims der -Nederlanden vertr. 1 Oct. v. Am sterdam a. B'atavia-. KON. NED. STB. MIJ. Bacchus vertr. 1 Oct v. RMIam n. Lfssabon. Adonis arr. 30 Slept, v. Villa Garcia te Lissa> ban'. Damae arr. 30 Sept. v. Faro te Lissabom. Mierope arr. 29 Sept. v. Alicante te HuelVa. Orestes vertr. 1 Oct. v, R'dam n. Lissabon. Orion arr. 1 Oct. v. Hamb, te A'dam. Piute vertr. 30 Sept. r. Lissabon in. Tunis. Uranus vertr.. vertr. 1 Oct. v. R'dam' n. Vilgo. Venus vertr. 29 Sept. v. Triest n. Biarl. KON. HOLL. LLOY'D. Zeelandta (thuisr.) vertr. 30 Sept. v.Soulh- ampten. Drechteriand (u!tr.) vertr. 30 Sept. v. Rio Janeiro. Gaasierland1 vertr. 1 Oct. v. A'dam n. B-- Ayres. Zaanl'and vertr. 1 Oct. v. A'dain n. Hamburg. ROTT. LLOYD. Amjer vertr. 1 Oct. v. Rfdlam n. Batavta. Djanibi arr. 1 Oct. v. Batavia te R'datrr Ta-mbora arr. 1 Oct. v. Batavia te R'dam. Termate vertr. 1 Oct. v. R'dlam n. B'ataviJa. Djebres (thuisr.) arr. 30' Sept. te Suez. IKON. WEST-INID- MAI'LD. Hettr vertr. 29 Sept. v. Taltal p. Ecuador. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Eemdijk vertr-. 1 Oct. v. R'dam n. San Fran- cisco Maasdam, v. R'dam n. New-Orleans, vertr. 30 Sept. v. Havana. Malvolio (uitr.) vertr. Rotterdam arr. 30 Sept. v. R'dam te New- York. Warszawa arr. 30 Sept. v. R'dam te Dan- rig. Ziildflk arr. 1 Oct. v. Rosarlo te Rotterdam. HOLLAND-O.-AZIg LIJN. Tosarl (uitr.) vertr. 30 Sept v. Suez. vertr. 29 Sept v. Hamburg n. 30 Sept. v. Port (uitr.) ar (thuisr.) arr. 28 Sept. te Hongkong. vertr. 1 Oct v. R'dam n Oldekerk Bremen. Boeroe Radja Hamburg. HOLLAND ZUID-AMERIKA LIJN. Poeldijk arr. 28 Sept. v. R'dam te B.-Ayres. Sirrah vertr. 1 Oct. v. R'dam n. Hamburg. HOLLAND-W.-AFRIKA LIJN. Drechtstroom (thuisr.) arr. 30 Sept. te Hull. STV. MIJ. OCEAAN. Glaucus, v. Shanghai n. A'dam, arr. 27 Sept. te Singapore.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6