Lei- Het al- levlge achck, en ten men ddt naar boord begaf om te zien wat er gebeurd was, stroom- de het water reeds naar binnen. Vennoedelijk Iteeft een der passeerenrie boo ten de woan- schuit aangevaren, waardoor dit lek is ge- raakt. De familie kon bijtijds den wal berei- ken, doch bet meubilair ging nagenocg ge heel in bet water verloren Dew het inslaaii van een der ruiteni wist men de hond nog te redden. De woonschuit bevindt zich in zinkeuden toestand. L- bewcners, die tegen schade v .rzekerd wti, i<fL zich beklaagd over de ligplaats op df crukke Nassaukade, waar uaclits talnim bcoten naar de groentenmarkt varen la de ieidschekade en in de Da Costakade, waar nagenoeg geen vaart is, mocht zijn schip niet blijven liggen. EEN DEMOCRATISCHE PARTIJ. De democratische kiesvereeniging te den is gisteravond definitief opgencht. doel is, zooals reeds gemeHdL te geraken, thans mede tie werken, tot ue oprrchting van een nieuwe partij, met het program van de Liberate Unie, zooals dit is aangevuld met bet November-manifest van 1918, a^s begin- selprogram. Udt de besprekingen, die vanavond zijn ge- voerd, kwam als motieif voor de niet-toetre- ding van deze leden der voormalige Liberate Unie tot den Vrijheidsbond naar voran, dat het hoofdbestuur van die Liberate Unie, te- gen de uitgedrukte bedoeling van het beslnit van de jaariijksche vergadering van: die Libe rate Unie van 8 Mei 1920 in, overleg over program en hade heefi gepleegd met de noofabesturen van den Ecooomischen Bond en van de Vrij-Liberalan, wat joist in bedoel- de vergadering was buitengesloten. Verder werd ter sprake gebracht de houding van het hoofdbestuur van de Liberate Unie, die de fu- sie tot den Vrijheidsbond1 heeft doorgezetde ze houding werd scherp gegispt, omdat, zoo als is uitgelekt een, van de voorwaarden, waaronder prof. Heeres, nadiat 'hij als voorzrt- ter had bedankt, nog eens het presidium op zich nam, deze was, dat er geen aansluiting zou plaats hebben met beidie genoemde par- tijm, geheel in tegmstelling met een bencht, indertijd in enkele dagblaoen gepublioeerid, als zou prof, Heeres mee zijn gegaan met een besluit, dat het hoofdbestuur zou gemachtigd hebben tot het plegen van overleg met de beide andere hoofd'besturen en het samengaan met de beide andere parti jen. Verder werdlen' als motief voor de oprich ting verschillende voorbeelden aangehaald uit de politick van den Vrijheidsbond zoowel in enkele gemeenteraden als in de Kamer, waar- uit zou blijken, dat het conservative element In den Vrijheiasbortd den boventoon voert. Het program van den Vrijheidisbond werd geken- schetst als een program zonder begihselen, dat men aan de leaen der L. U. heeft voorge- •legd, daarbij het conservatieve dleel, het reac- tionnaire deel en het anti-soriale deel weg- moffelende onder bier en daar een1 democra- tisch vernisje. Als voorloopfg voorzitter, In afwachting van de verkiezing van een geheel bestuur, werd gekozen de heer A. I. Witmans Mzn., oud-lid van den gemeenteraad van Leiden en secretaris van de voormalige oentrale U. L. kiesvereeniging in den rijkskieslkring Leiden. ALGEMEEN ZUIVELBLAD. In nummer 39 van het Algemeen Zuivel- hlad bespreekt de Redactie de mogelijkheid van een herleving van den boterexport udt SiL berie. Ir. D. C. die Waal toest in zijn artikel „een nieuwe fonnule ter berekening der kaas- opbrengst" de door hem gevonden tormute ter berekening van de kaasopbrengst aan de werkelijkheid. Hieruit blijkt, dat deze fonmule voor de praktijk voldoende nauwkeurig kan Borden geaeht. De Redactie bespreekt de winterprijzen voor melk en zuiVel in Engeland. De handel ver- wacht over het algemeen geen belangrijke prijsverhoaging. Aan het Algemeen Handelsblad" is ont- leend een 'artikel„d!e melkindustrie". Deze Industrie maakt niet zoo'n gouden tijd door als velem wel meenen. Gcdurende den oorlog was er een enorme vraag naar gecondeaseer- de melk voor de legers te velde. Als gevolg diaarvan is de wereldproductie van dit artnkel, vooral in Amerika, aanzienlijk toegenomen. Nu de vraag voor de legers niet meer bestaat, kan het niet andera, of de productie van ge- condenseerde melk moet belangrijk worden in- gekrompen. Schrijver hoopt, dat dit niet ten koste van het Nederlandsche aandieel din die De brave metaalbewerfcer, die vader is van vier kinderen, heeft zich voorgenomen de tweede belooning te verdienen. MET GEHEIM VAN DEN GOUDEN STOEL. Naar de jjTimes'" uit Dunkwa in Ashaniti •aan de Goudkust vemeemt, hebben werklie- den bij gravingen: voor een nieuwen weg bij Nkoranja, den beroemden 'gouden stoel van Ashanti gevonden. Twee plaatselij'ke stam- hoofden namen er onmiddiellijk bezit van, ontdedien den stoel van het goed en verkoch- ten of verborgen dit. In de oogen der Ashantis was dit echter het ernstigste vergrijp en de autoriteiten hebben de stamhoofdeni in hechtenia geno- men, om hen tegen de vollkswoede te be- schermen. De Ashantis eischen nu hen na gruwelijke martelingen ter dood te btrengen. In geval hun eisch niet ingewilligd wordt, dreigen zij de stammen der hoofden tot den laatsten man uit te roeien. De geheete West-Afrikaansche grenswacht is onder de wapenien geroepen, om eventu- eele troebelen te onderdruikken. De animo- siteit, welke aanvankelijk tegen de Europea- nen getoond werd, is echter verdwenen. ■De gouden- stoel van Ashanti is het sym- bool der souvereiniteit met het 'begrip troon in ons werelddeel overeenkomendeDe stoel was zeer oud. In de jongste tijden:hebben Kofi Karikari tegen wien Garnet Wolse- ley de expeditie van 1873 leidde Mensa en Kwaha 'Dua II op dezen stoel alls hoofd der Ashanti-federatie gezeteld. Prempeh, de laatste koning der Ashantis, die nu in bal- lingBchap leeft, werd in 1896 verjaagd. De Ashantis verborgen den stoel en de pogingen der Engelschen om hem terug te vinden, wa- ren voor een groot deel oorzaak van de re- bell ie van 1900 en het beleg van Coomas- sie. Ofschoon de Ashantis zich sindsdien loyaal tegenover de Engelschen gedroegen„ bewaarden zij angstvallig het gefieim van den stoel. Sledhts door een louter toeval is deze teruggevonden. DOODSLAG IN EEN KERK. In de Grieksch-orthodoxe St. Nicolaaskerk te New York ontstond Zondag tijdens den dienst Vlak voor den kansel een hevige twist, waarbij een rij'k Grieksch koopman, Varza- kakos, die de kerk stichtte, door een geestelij:ke werd gedood. De geestelijke had in zijn preek aanmerking gemaakt op den kerkeraaa, waar- tegen Vaxzakakos protesteerde. Nauwelijks had de laatste de schare toegesproken, om te protesteeren, of de geestelijke 'kwam van ddn kansel, greep een kandelaar en sloeg er den koopman mede op het hoofd, met het gevoilg, dat deze dood1 neerstorifce. EENi GROOT:E MOTOR-BOOT. Een Britsch handelsschip, dat in het bij- zonder voor tentoonstellingsdoeleinden wordt gebouwd, zal Augustus 1923 uitvaren voor eeni reis om de wereld van 18 maanden. Het schip zal 20.000 ton meten. Het zal het eer- ste groote „mtorschip" zijn. Drie Diesdmo- toren, elk van 3O0G paaroekracht, zullen1 in het schip worden geplaatst. Dit gebruik van motoren zal hier zelfs grooter vooideelen op- 1 ever en dan in gewone vrachtschepen. Er zal buitengewone ruim'te overblijven voor het tentoongtselde en de hutten. Geen schoor- steenen zullen noodig zijn en fcolen zijn vol- komen overbodig. KORTE BERICHTEN. De Duitsche rijksdagcommissie nam moties aan, ter 'bevoraering van den wo- ningbouw. De Griekem blijven1 in KI. AziS nog steeds terugtrekken. AFLOOP VAN VERKOOPIiNGEN. UitSlag veiling bij opbod gehoudien 4 Oc tober 1921 ten overstaan van notaris J. van der Veen te Alkmaar van een pakhuis en steeg staande en gelegen te Alkmaar aan den Achterweg kadastraal sectie^ B nummer 1308 en 3666 samen groot 1.53 ahen', met 4e zich daarin bevindende motoren en ma chines 7800. De afslag blijft bepaald op Dinsdag 11 October 1921 des avonds' 7 uur in het cate yan den heer F. A. Jorissen te Alkmaar. Ingezonden stukken. (Buiten yerantwoordefykheid van de Redac tie. De opname in deze rnbriak bewifat geens- xutt; dot de Redactie er mede instant). Mijnheer de Redacteurl iBeleefd verzoek ik U een kleine plaats- ruimte in uw veelgelezen blad. Bij roorbaat productie zal zijn. Elk misverstand-, dat ten j mijn dank, aanzien van de Nederlandsche melkindustrie MIDDENSTANDERS, bestaat, heeft de strekking om onze industrie Hedenavond staat op de agenda van de in dezen moeilijken tijd nog te verzwakken. middenstandsvergadering als punt 5. De Over de melkvoorziening op hygienischen Zaterdagavondmarkt en de middenstand. grondslag in de tropen, speciaal te Semarang, schrijft J. Stapens^a een artikel (ontleendi aan het Tijdschrift voor Diergeneeskunde)In verband met de Amsterdainsche plannen, ver- dient kennismaking met dit artikel aanbeve- linig. Vooris berat het nummer een ulttreksel uit. het veralag over den landbouw over 1920, een verslag van de algemeene vergadering van den F. N. Z. en de wekeflijksche rubrieken AHeriei Berichten, Maiktberidhten.' en' Grafiek der wisselkoersen. Buitenland. DE M1SLUKTE OMWENTELING IN PORTUGAL Bevestigd wordt, dat de revolutionnaire beweging in Portugal, welke ten doel had, het parlement uiteen te jagen, de regeering omver te werpen en een militaire dictatuur te vormen, tot een nieuw parlement zou zijn bijeengekomen, mislukt is. De leiders der sa- menzwering zijn alien gearresteerd. De po- ging tot omwenteling is onderdrukt, zonder j dat een enkele druppel bloed is gevloeid. De president van de republiek heeft Maan- dag met de ministers vergaderd, terwijl ook de militaire autoriteiten aanwezig waren. EEN RIJKE VONDELINGE. Een metaalarbeider, die terugkwam van zijn werk te Hayange in het Fransche depar- tement Meurthe-et-Moselle. heeft aan den kant van den weg een klein meisje gevonden, ge- huld in fijn linnen. Hij nam het kind mee naar huis en vond daar in den doek een brief met 40.000 frc. in biljetten van 1000 francs. In den brief werd beloofd, dat als het kind den leeftijd van acht jaren bereikte en dan goed gezond was, de som verdubbeld zou worden. Thans middenstanders is het woord aan u. Overal staan de winkeliers met elkander te praten en te mopperen over de schade die zi; elke week van die maikt ondiervindien en heb ben' tot dusverre geen gelegeoheid gefaad met elkander offirieel daarover te praten. N!u zul len we eens zien of dat gemopper nu weikelijk ernst is en of de winkeliers thans deze gele- genheid zullen aangrijpen om gezamenlijk te ageeren tegen deze den middenstanders zoo schade doende markt. Wanneer ge niet fcomi; hebt ge geen recht meer te mopperen en is hierdoor tevens bewezen dat u m werbelijk- faedd aan de imarkt niet veel gelegen ligt. We rullen: dus zien. Mocht u geen lid- zajini zenc dan 6chriftelijk uw sympathiehetuiging of komt ter vergadering en laat u als lid in schrijven'. De vergadering wordt gehouden in Hotel „de Nachtegaal" en vangt om 8 uur aan. Met dank voor de plaatsiug LOUIS TRIJBETZ. BEDE OM HULP. Zee millioen kinderen sterven den hongerdoodl Gisteren ben ik uit Moskou teruggekomen. Heden richt ik mijn bede tot het Neder landsche volk. Het is verschrikkelijk; wat daar nu in Rus- land gebeurt. Zelf heb ik alleen Petrograd en Moskou bezocht, en za^ dus van de ergste el- lende niet veel. Maar ik zag in Petrograd treinen met lahdverhuizers aankomen uit de door den hongersnood geteisterde streken. Een treurige stoet van schrale menschen, in lompen. Ik zag menig, menig Russisch kind dat het allernoodigste voedsel reeds lang had ontbeerd. En het teerde uit. En ik hoorde van ooggetuigen, werkers in de hulporganisaties die reeds een begin hebben gemaakt, verha- !m orer de grarawa effieodb dte hi de "WkAga- districten en elders stad en dorp met verbijste- ring slaat. De menschen moesten daar sterven van honger, en zij weten het. Er is niets op het veld geweest, en dus niets in de schuur. Aanvoer uit andere streken van Rusland is totaal onvoMoende, ook al worden alle krach- ten ingespannen. De sovjet-regeerders ver- claarcfcn mij, dat alleen aan hongerende kin deren dezen winter men tot een matige schat- ting kwam van zes millioen. Van honger moe- ten ze sterven, als geen hulp van buiten komt. En dat in den barren Russischen winter )e hulp komt, van buiten. Met voortvarendheid werict de Amerikaanr sche hulporganisatie, op grond ran die Hoo- varsche overeenkomst aan den arbeid geto- gen. Groote voorradlen worden aangevoerd. ten centrum in Petrograd is reedls geopend', waar duizenden kinderen worden gevoed. Een netwerk van hulpcentra zal weldra het horn- gerland bedekken. Maar al bereiken zij hun ideaaleen milli oen kinderen te redden, dan zijn er nog vijf miliioen stumpers over! De Kwakers van Engeland en Amerika doen wat zij kunnen, rmis zooveel maanden anig. Ook zaji zijn in het Wblga-gebied aan't wexk. Duitscfa'land helpt op Roode-Kruis gebied, omdat het geen levensmiddden zenden kan. Ook van elders komt hulp van het Rhode Kruis. De organisaties, werkend onder Hansen's contract, hebben de voorbereidingen voor hun arbeid bijna wltooid. Ik sprak den Engel schen leider ran het Save-the-children-fund" Hij was verrukt over het prachtige werk dial in Saratov dra kon worden begonnen. Maar tegelijk was hij diep geroerd door het aan- schouwen van al die kleine levende geraiam- ten. Ook andteren doen wat ze kunnen. Ik zag een schip met levensmiddden aankomen in Petrograd, geschenk van de internationale arbeidersbewegingDe bittere waarhdd is, dat, al helpt heel de menschlievende mensdi'hdd! mede, daar in de hongersnood- streken van Rusland dezen winter diep zal worden geleden. En tallooze onsdhuldage kld- nenl zullen bezwijkon, om van de oudten en zwakken en' 'krankeii' maar niet te spreken; Kan Nederland, als straks in het voorjaar de ontstellende cijfers komen over een geded- meerde bevolfcing, met een gerust geweten zeggen, dat het heeft gedaan wat het kon? Ik kan een weg wijzen om te hdpen. Het kan niet anders zijn dlan de kleine hulp van een klein volk. Maar als wij groot zijn in liefde, wordt die hulp groot. Er bestaat sinds kort een „Algemeene Com- missie voor Buitenlandsche Nooden van Doopsgezinden in Nederland". Voorzitter Ds. Binnerts van Haarlem. Bestuurders Ds. Hyl- kema, Mr. van der Vlugt, Ds. Fleischer, en Douwe Woelimga. Deze commissie, geroerd door de klachten van de van Hollandsche af- komst zijnde, hen' verwante, Russische Men- nonieten, besloot te trachten, hulp te gaan brengen. Niet 'aan de Mennonieten alleen, maar aan alle noodlijdenden in die streken, waar zij komen kon, aan alle kinderen in de eerste plaats. Zij zond mij naar Rusland, om in overleg met de Sovjet-Regeering den weg daartoe to banen. Ook uit Nederland' zou dan een hulpactie kunnen komen. Het overleg heeft plaats gehad.. De weg is gebaand. Over alle hoofdzaken is algeheele overeenstemming verkregen. De Sovjet-Regee- ring belooft alle hulp en faciliteiten. Alle in- gevoerde levensmiddden, kleederen en medi- djnen blijven ons vrij eigendom, tot op het moment dat ze worden gebruikt door degenen voor wte wij ze hebben bestemd1. Zelf kunnen wij menschen uitzenden om het werk te leaden en te besturen. 'De laatste redactie van het contract iheb ik v6or mijn vertrek toevertrouwd aan dm Amerikaanschm, Mennoniet Alvin J. Miller, die reeds jaren in zulke philantropd- sche arbeid bezig is, m ook voor dit doel naar Moskou kwam. Als het contract naar de let ter vast staat, zal het worden gepubliceerd. Maar zelf ben ik aanstonds teruggegaan, om hulp te halm. De nood dringt. Ms de horde winter komt, moet ook cmze Nederlandsche hulpactie er zijn. Aan de commistie die mij uitzond heb ik mijn rapport uitgesbracht. Zij zal ongetwijfeld krachtige maatregelm nemm. Maar hoofd zaak is, directe financieele steun uit Alle krin- gm der bevolfcing. Hier wordt em Neder landsche hulpactie op touw gezet, die Mle noodlijdendm zonder onderscheid wil helpen. Zou dan het Nederlandsche hart, dat niet sentimenteel maar toch wel diep gevoellg is, onaandomlijk aan deze Russische kinderel- lende voorbijgaan? Ik kan het mij niet den- km. Ik hoop Aan de redlactiea van alle Nederlandsche bladm verzoek ik deze „Bede om hulp" in hunne kolommm op te nemm, en ik vertrouw dat zij zich beschikbaar zullen willm stellen voor Set ontvangm van gaven. Ook zelf stefl ik mij voorloopig daartoe beschikbaar, maar dan verzoek ik, uitsluitend te willm storten op mijn postrekening 17495 Middtelburg, ter veremvoudiging der administratfe. Alle ga ven zullm openlijk worden verantwoord, m het totaal bedrag zal wordm ter hand ge- steld aan dm deskundigm leider der hulpac tie, zoodra die zal zijn benoemd. Em schare hongerige kinderen staat weer voor Neerlandls poort m vraagt om voedsel. Zullm wij kunnen weigeren, het hun to gaan brengen? Dat vehhoede God. Middelburg, 2 October 1921. Ds. J. KOEKEBA'KKER. P.S. Ook mkele Nederlandsche gezinnen verkeerm in nood. Ik bezocht ze. Wij zullen ze bij onze hulpactie niet vergeten. aCWETfKAiRaFBL „de TuWwtnri', 4 Oct. 1921. Hedm besteedde mm voor: Btoemkooi I 8—/ 13, II 4r-f 7, III 0.15'J 2.70; Roode kool f 3—/ 5.50; Witte kool 3f 4.75; Gele kool f 2.5CH- 4; Uim f 3.80—-/ 4.10; Kleine uien 2.80 tot 3; Slaboonen 6.60—/ 8.50; Bietlen 16—7 28; Auguikeni 7—44 cent p. K.O. WARM ENfiUIZE N, 4 Oct. 1921. Roode kool 4i5.40; Gele kool 5.60; Witte kool 3.303,90; Uien 9.30^- 9.40; Nep 8.20; Peen 5.60-/ 580; Blauwe aardappeden 8.30—/ 8.50; Drie- lingm 2. Aanvoer: 12900 K.G. roode kool; 1000 K.G. gele kool; 57250 K.G. wit te kool; 1200 K.G. uien, 150 K.G. nep, 3725 K.G. peen, 1400 K.Q. aard'appeten. NOORDSCHARWOUDE, 4 Oct. iBlauwe aardappelen 5.50f 8.30; Ei- genlheimera 4.30f 7.40; Bravo's 6.20 tot 7.60; Roode ster 6.20—/ 7; Girove uien 8.30—/ 9.60; Drielingen 6.30— 6.80; Nep 7.50—/ 8.60; Peen 5— 5.90; Roode kool 5.10—/ 6.20; Gele kool 4.30—/ 5.80; Witte kool 3.30—/ 4; Kroten 2.50—/ 3.20; Drielin'gen: aardap pelen 3.203.90; KrieJi 2.202.40 alles per 100 K.'G.; Blbemkool le 6oort 20.50, 2e soort 0.40—/ 0.50 per 100 at,; Wortelm' 6.50—/ 9.70 per 100 bos. BROEK OP LANOENDIJK (Langedij- ker Gromtrnvtiling), 4 Oct. 1921. In de hedm gehouden veilingen werd be- taald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 10.10-/ 10.50. Wortelen 9.20—/ 9.60 per 100 bcm. Roode kool 4.70—/ 7.20, 2de soort 0.903.70; Gele kool 3.10—/ 5.90; Witte kool 3.30—/ 5.39, 2de soort 1.40 tot 2.70; Aardappelen: Blauwe 7.10; Eigenhekners 7.60; Bravo 7.20—7.30; Kleine 2.30; Red Star 6.20; Gele nep 7.60—/ 8.50; Drielinigm 5.60f 6.60; Uien 7.40—/ 9.90, all® per 100 K.G. Aanvoer 100 st. bloemkool; 59000 K.G. roode kool: 104400 K.G. witte kboT; 20200 K.G. gele kool; 1020 bos worteten; 4300 K.G. losse wortelem; 12600 K.G. uien'; lil'TO K.G. gele nep; 1400 K.G. aardappelen. Zeotgrttngen STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Vondel (ui'trvertr. 3 Oct. v. Suez. Karianoen (thuisr.) vertr. 3 Oct. v. Port Said Bengkalis arr. 3 Oct. v. A'dam te Hamburg Koningin der Nederlanden (thuisr.) air. 3 Oct. te Genua. KON. NED. STB. MIJ. Adonis vertr. 2 Oct. v. Lissabon n. Cadia. Danae vertr. 2 Oct. v. Lissabon n. A'd'am. Hermes arr. 3 Oct. v Salonica te Smyrna Merope arr. 1 Oct. v. Huelva to Lagos. Niero arr. 1 Oct. v. Kopenhagen te A'dam. Tellus arr. 3 Oct. v. Malaga te Faro Achilles arr. 3 Oct. v. Genua te Livornio. Castor vertr. 3 Oct. v. Alicante n. Barcelona. Euterpe vertr. 3' Oct. v Kopenhagen n. Dan zig. Ganymedes vertr. 4 Oct. v. A'dam n. Rfdam. Vmus vertr. 3' Oct. Bail n. VenetiS. Zeus arr. 3 Oct. van Malta te Vmette. ROTT. LLOYD. Besoeki (thuisrvertr. 3 Oct. v. Belawan. Tainbora (uitr.) arr. 3 Oct. 6 u. nam. to Mar seille. Toba arr. 4 Oct v. Amtwerpen te R'dam. Wills (thuisr.) vertr. 2 Oct. v. Port Said. Median (uitr.) arr. 4 Oct. v. Gibraltar. KON. WEST-1ND. MAILD. Ceres arr. 2 Oct. v. Amtofagaata te Valparai so. Commewijne arr. 2 Oct. v. West-IndI3 to New-York. Jan! van Nassau, v. AMant n. ValparaJsw^ vertr. 29 Sept v. Colon:. Medea (ihuisr.) arr. 3 Oct. te 'Havre. iNlickerie (ihuisr.) arr. 2 Oct. to Havre. Ulysses, v. A'd'am n. San Juan, P. 'R., vertr 3 Oct. v. Hlavre. HOLLAND-AMERJKA LIJN. Noordam arr. 4 Oct. v. New-York te R'dain. Aimsteldijk arr. 2 Oct v. R'dam to Vera Cruz. Wainsizawa arr. 4 Oct. v. Danzig te R'dam. HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. Almeto (uitr.) vertr. 1 Oct. v. La® Palmaa. B'aarn (uitr.) arr 1 Oct. te Port Said. Haarlem (uitr.) vertr. 28 Sept. v. Port Na tal n. Delagoabaaf. Netiey Abbey (uitr.) vertr 3 Oct. v. Beira o Delagoabaai. HOLLAND—WEST-APRJKA LIJN. Zaanstroonx (thuisr.) vertr. 2 Oct. v. Tenerif- fe. iHontestrxxwa (uftr vertr. 2 Oct. t. Dakar a. Bathurst Poseidon vertr. 29 Sept. v. Port Geafn a. Diuh Texelsitrooffll vertr. 1 Oct. v. Accra n Lome. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Sirrah arr 3 Oct v. R'dam te Hamburg. Procyon (thuisr.) arr. 2 Oct. te Santo#. HOLLAND-OOST-AZIl UJN Tjisondari (thuisr.) 1 Oct. V. Dalny. Boeroe (uitr.) arr. 3 Oct. te Shanghai. KON. PAKETV. MIL Houtman 'arr. 3 Oct. v. Java te Sydtaey. S7T. MIJ. OCEAAN. Dardamua, v A'dam! n. Batavia, vertr. 1 Oct v. Padang. Cyclops v Japan n. R'dam, arr. 3 Oct. te Gl» braltar. Marfetb^iohten. AMSTERDAM, 5 Oct. De aardappeLprij- zen1 warm heden: Andijker Blauweni 4,50—/ 6,30; Anna Poulowna Zandeigmheimers 4,40—/ 6.60 Anna Poulowna Poolers 2.252.80. .Overige prijzm onveranderd. Aanvoer 4 la- din gen. AMSTERDAM'SCHE VEEMA'RKT. AMiSTERDAM, 5 Oct. Op de heden ge houden veemarkt warm aangevoerd: 147 vette fcalveren le kw. j 2.60, 2e tw. 2.30, 3e kw. 2 per K.G.; 50 nuchtere kalverm 1'528 per Stuk; 713 vette var- kens le ktw. 1.27, 2e eni 3e kw. 1.21: 1.11 per K.G. schoon gevrichi STAAT SLOTERIJ Hoofdprijzen. Trdcking van hedm. No. 5920 2000. Ns. 2993, 4967, 9764, 12751, 15720, 17271 1000. Ns. 11041, 131(42, 15660 400. Ns. 774, 1100, 7602, 8855, 18224, 22398 200. Nfc. 1698, 2838, 2887, 3255. 3761, 6191, ,14994, 18192, 18995, 19109 100. Trekking van Dinsdag 4 Oct. 5e klasse, lOe lijst. Prijzm van 70. 523 44 146 334 356 450 554 594 653 1011 1075 1260 1261 1307 1342 1344 1382 1530 1618 1718 1932 2218 2252 2257 2303 2471 2486 2612 2791 2947 2987 3006 3049 3096 3124 3172 3187 3317 3457 3482 3553 3560 3753 4193 4239 4361 4412 4548 4794 4908 5035 5091 5094 5168 5192 5266 5342 5385 5401 5775 5829 5898 6062 6223 6378 6419 6461 6531 6616 6655 6688 6944 7007 7078 7181 7238 7256 7413 7300 7928 8536 9266 9405 10105 10864 11871 12603 13060 13467 13876 14369 14838 14968 15716 16325 17331 18101 18507 19042 19690 20592 20811 21157 21449 21752 22163 22820 20 173 288 509 804 984 1127 1338 1647 1715 1899 2030 2252 2435 2558 2815 3029 3368 3555 3947 4021 4144 4340 4478 4603 4968 5248 5484 5667 6052 6251 6462 6526 6815 6983 7118 7263 7564 7766 8036 8141 8276 8410 8587 8702 8912 9026 9249 0368 9872 10082 10396 10537 10786 11095 11340 11460 11881 12211 12522 12784 12981 13111 13174 13342 13580 13771 14160 14351 14544 14745 14870 15020 15178 15310 15530 15572 15790 16014 16184 16392 16606 16862 16975 17213 17454 17590 17737 17899 18089 18179 18331 18572 18697 19032 19293 19439 19601 19894 20085 20217 20392 20568 20800 20966 21219 21460 21654 21854 21948 22107 22319 22496 22635 22883 22947 7578 7983 8582 9279 9518 10278 10908 12020 12623 13133 13551 13906 14402 14859 15518 15720 16475 17408 18111 18610 19068 19889 20597 20822 21217 21538 21820 22238 22842 7300 8157 8609 9308 9704 10377 10953 12066 12626 13320 13662 13939 14409 14912 15569 15754 16641 17471 18147 18633 19070 19923 20619 20869 21236 21585 21830 22242 22845 7090 8208 8921 9343 9793 10528 11527 12131 12657 13372 13736 14060 14689 14915 7640 8335 9194 9348 10065 10544 11546 12139 13004 13436 13832 14289'" 14750 14953 15610 15639 15776 16121 17013 17758 18164 18772 19133 20037 20710 20879 21239 21597 21914 22320 23000 17035 17869 18337 18773 19401 20249 20722 20991 21278 21621 21956 212480 7747 8462 9226 9366 10077 10589 11659 12267 13046 13455 13865 14296 14775 14963 15676 16208 17157 17874 18463 18965 19504 20304 20736 21073 21302 21691 22028 22673 29 180 312 561 827 993 1197 1410 1650 1784 1928 2104 2255 2440 2705 2890 3168 3424 3593 3949 4097 4160 4355 4504 4609 4989 5310 5549 5688 6065 6254 6464 6543 6827 6987 7160 7388 7577 7822 8065 8144 8287 8472 8641 8723 8939 9164 9263 9690 9966 10096 10399 10577 10795 11097 11343 11562 11912 12254 12620 12792 12982 13124 13190 13367 13625 13789 14267 14353 14547 14756 14871 15031 15179 15366 15539 15609 15831 16041 16318 16394 16612 16891 17069 17244 17477 17625 17742 17903 18103 18201 18339 18587 18782 19156 19328 19455 19677 19954 20098 20254 20403 20600 20849 20970 21238 21481 21673 21861 21965 22125 22322 22505 22758 22890 22965 N iaten. 5de klasse, 10513; 11579 zijn met 46 229 381 625 895 996 1198 1470 1685 1796 1963 2121 2286 2457 2775 2903 3238 3427 3651 3984 4119 4227 4415 4520 4721 5005 5326 5595 5745' 6068 6292 6484 6584 6931 7027 7173 7431 7582 7869 8069 8165 8293 8520 8652 8755 8955 9190 9274 0736 9973 10165 10406 10503 10845 11133 11345 11600 12010 12201 12728 12803 12080 13128 13210 13376 13663 13000 14270 14421 14633 14761 14880 15033 15100 15442 15540 15621 15876 16062 16335 16440 16620 16027 17076 17343 17482 17647 17705 17008 18144 18246 18360 18606 18820 10182 10341 19506 19704 19985 20128 20257 20405 20614 20864 21093 21274 21496 21677 21003 21985 22174 22359 22544 22801 22892 22973 Ode lijst: moet zijn 66 230 445 762 932 1088 1224 1503 1691 1834 1997 2130 2327 2464 2788 2911 3242 3439 3754 3987 4132 4230 4435 4549 4723 5065 5381 5619 '5751 6074 6298 6487 6703 6940 7073 7216 7433 7649 7875 8085 8187 8362 8530 8654 8852 8981 9208 9282 9744 9991 10222 10410 10680 10865 11164' 11365 11676 12070 12319 12735 12833 13012 13139 13318 13434 13685 13922 14325 14484 14656 14808 14898 15038 15215 15446 15443 15689 15899 16108 16342 16504 16666 16929 17109 17362 17483 17689 17812 17984 18149 18262 18392 18613 18840 19202 19353 19553 19757 20070 20135 20288 20426 20648 20882 21109 21310 21505 21688 21923 21986 22179 22400 22577 22824 22893 118 231 483 766 946 1093 1290 1607 1694 1835 2014 2140 2391 2519 2802 2916 3264 3445 3812 3992 4134 4240 4457 4562 4783 5087 5431 5623 5906 6097 6299 6488 6714 6957 7079 7243 7540 7672 7877 8093 8191 8363 8563 8657 8854 9012 9209 9339 9808 10059 10269 10443 10690 10869 11172 11381 11734 12122 12474 12744 12882 13017 13153 13327 13492 13703 14011 14338 14532 14720 14814 14940 15145 15239 15527 15547 15750 15954 16163 16382 16524 16728 16931 17113 17375 17487 17690 17813 17993 18156 18294 18445 18684 18934 19239 19355 19556 19774 20075 20164 20350 20474 20707 20883 21181 21318 21587 21784 21929 22008 22213 22441 22591 22830 22897 140 276 489 no 970 1101 1292 1625 1702 1844 2025 2141 2403 2540 2812 3011 3307 3514 3823 4001 4143 4278 4459 4584 4910 5117 5482 5624 6020 6104 6438 6512 6784 6978 7091 7246 7547 7681 7933 8111 6257 6402 8577 6659 6863 9019 9210 9363 9831 10074 10380 10525 10718 11033 11213 11456 11872 12209 12513 12773 12931 13064 13157 13334 13496 13731 14071 14350 14539 14731 14836 14984 15148 15303 15529 15567 15759 15969 16167 16391 16528 16813 16938 17152 17435 17528 17735 17895 18042 18171 18304 18509 18691 18935 19291 19373 19557 19794 20064 20171 20386 20547 20787 20943 21216 21333 21592 21841 21933 22090 22220 22456 22601 22835 22910 10503 moet zijn 11529; 15790 moet 15770; 20390 moet zijn 20370; 13159 70; 13304 staat niet venneld.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6