watSed*m^g«"8lng YocrtfcdS®. Ook indien het voorstel dter xninderheid van de Commissie voor Arbeidsaangelegen- hede® zou warden aangenomen eni dus het hoogste maximumloon der bekwame vaklie- dew en werkbazen in groep V zou worden ge- bracht op 39.60 per week, zou het voorge- stdlde maximumsalaris der laagiste 'groep ambtenaren daar nog zeer belangrijk boven staan. Ook bij een vergelijking met de voor- gtellen nopens de bezoldiging der agenten van politic, waarvoor een salads van f 1800 .tot i 2400 per jaar of 34.61 tot 46.15 per week word't voorgestdd1, is de gevolgtrek- ,king te maken dat in alle opzidrten de loonen ,wdke voor de werklieden zijn voorgesteld, te laag mogen warden' genoemd. Met kom't adressanten dan ook allesrins birHijk voor, dat de voorstellen- van B. en W. betreffende de loonen der werklieden belangrijk worden yerhoogd, terwijl ziji nog zoo vrij' zijn als bnnne meening kenbaar te maken, dat zeer geker ten minste het voorstel der minderheid yan de Commissie voor Arbeidsaangdegen- Jieden bdhoort te worden vastgesteld, wil er althans van een eenigermate bevredigende regeling voor de werklieden sprake kunnen zijn. In het ventrouwen, dat ook door Uwen Fa ad wel de ju'isthedd van hunne motieven zal worden erkend, dringen adressanten er ten sterkste Mj Uw College op aan de loonen der werklieden1 belangrijk hooger te willen vaststellen, dan door B. en W. wordt voorge steld. Adressanten betoogen 'hiema uitvoerig waarom de onder b van het adres genoemde werklieden ten groep hooger behOoren te worden geplaatst, waama adressanten de invoering van tenjaarlijksche verhoogingen verdedigen. Voorts wordt de noodzakelijkheid betoogd om de schoolschoonmakers en de brugopha- lers Jets meer toe te kennpn. Adressanten eindigen: met te verkiaren dat zij zeer gaamne zien dat dioor den R'aad die ongdijke befoandeling van het gemeenteper- soneel ten aanzien van den vacantietoeslag werd opgeheveii, door ook aan de barug- wachtens een vacantietoeslag gdijk aan een vol weekloon te willen toekennen. Provinciaal Nienws UIT EGMOND. Door de Oomimissie uit de burgerij dit tot taak heeft verzachting te brengen in de hef fing van dlen H. O., is onderstaand adres met toelichting aan den raad der gemeente ver- zondon: Aan den Raad der Qemeente Egmond-Binnen. Edelachtbare Heeren, IDe Commissie u'iit de Burgerij', in vergade ring Mjeen den 7en' October 1921, heeft be- sloten uw College te verzoeken over te gaan tot een herziemng van het toohier van ddn H. O. op gronden in hieibijgaande toelichting vermeld. 't Walde dloende enz. Th. M/ELKE'R, Voorziitter. O. BELLE MAN, Secretaris. TOELICHTINO. De hooge belastingheffing, welke dit jiaar de bevoikiing onzer gemeente tot oatevredan- heid gebradht heeft zal, naar het groot aan- tal reclames te rekesneni, sluiten op een tekort van de te verwachten ontvangsten. Omi deze teleurstelling te voorkomen is, naar het oordeel van genoemde commissie geen beter middel denkbaar dan een' herzie- ning van het bestaanctejkohier aan te vragen, want behialve de ingediende reclames zijn er nog zeer veel belasiingplichtigen, die een af- wachtende houd'ing aannemen en van' de werk- zaamhedten der Commissie de meest gunstige resultaten verwachten. Hterin ili'glt reeds een reclame opgesloten van grooten oinvang, die, zoo de gewenschte resultaten op zich laten wachten, de meest noodlottige gevolgen kan hebben \wr de ge- meentekas, temeer diaar deze massa wel sterk in getal maar u'iterst zwak in finantieele diraagkracht is, wat U trouwens ge'noegzaam bekend' zal zijh. Nbg mieer wonden echter de gemeentenaren in bun g'oedd verwachdngen gesterkt, daar de drie-, vier-, soms vijfmaal zoo hooge heffing bij verleden jaar vergeleken, voortsprnit uit bet voeren van een gemeentepol'itiek, die wei- nig respect afdwingt, welk respect nog steeds in dlalendd rich ting gaat door de openbarin- geni van versdiililende raadSleden zelf. De meening heeft hierdbor post gevat ,dat de raad in zijn gebeel allereerst de nadeelige gevolgen van die gevoende politiek zal en' be- noort weg te nemen, alvorens de naad kan overgaan tot het vaststellen' van een begroo- ting en'een1 daarmee verband1 houdend' kohier van den' H. O. Nodithans bllj.kt dit nief gefbeurd voor deze heffing en dit verzuim wordt thams de oorzaak van de ontevred'enheid der anders meer voor onverschilligbeid Voelende gemeentenaren. IDe vonken, die mede het vuur van wamtrou- wen in het gemeentebeleidl hebben doe® op- laaienl zijn de bekentenisse®' in de raadsverga- dering van 14 Sept. ji. geopenbaard over de slordlge boekhouding in ons gamieentebedrijf, over de eikenning van den raad dat de be- staande heiffing te zwaar drukt op de kleine inkiomens, over de slechite controle van meer zaken, waarvoor ook de raad, zooj als B. en W. verantwoordelijk is. Uit dit ialles bljkt dan ook duidelijk dat een heffing als nu is geschied1, ongemotiveerd is. lAlgemeen wordt ook aangenomen', dat een begrooting 1 hoewel door Ged. Staten' goed- urd' voor goedkeuring niet in aafflmer- kornt, orndat dlaarop todh alle inkomsten en udtgaven dicneni vermeld te worden en tbans nog niet kan worden bepaald hoeveel er alleen jieeds b.v. op't gem'eentebedrijf te kort is. 'Het Is dan ook te verkiaren, dat de bevol- king niet begrijpt, dat to onze gemeente een hooge belasting modt worden geheven, ter- wijl er over inkomsten en uitgaven geen goed overzicht blijkt te zijln en wat de uiitgaven be- treft weet de bevollang rhaar al1 te goed' dat deze niet zijn besteed voor sodale dtoeleinden. Rekening houdende met deze gedachten- gang en met de reeds populate geworden voor stelling dat „vadter raad dronkemannetje speelt, en zijin kindteren het gelag laat beta- len", rneent de Oomimissie uw College te moe- ten verzoeken het 'geheele belastingstelsel on- gedaan te miaken1 en allereerst te trachten na te gaan hoeveel er nog te redden1 is, van bet- geen is zoek geraakt door allerilei, wellidit on- bewust gepleegde schadelijke vrijheden, opdat daerdoor de eer van den read en de rust van *onze gemeentenaren worde hersteld. iDe Commissie van haar kant zal alle po- gingen in hat werk stellen, de geleden mo- reele schade, ontstaan dloor de ongezonde po litiek, zoo goed mogelijk te herstellen. UIT OUDIKAR9PEL. De afdeellng van het' Witte Kruis vergader- de MbandagaVond in Concordia te Nloord- Sch'arwoude met slechts 12 van de ruim 1600 loden. Door den voorzitter werd meegededd, dial bij1 gelegenbeid Yan dien 80sten' verjaardag van dr. Barnau een' telegram verzonden is, als bewijs van belangstelling voor den man die zeer veel bijgedragen heeft tot bloei van het Witte Kruis. 'De secretaris dedde teerbij' mede, dat deze afdeeliing haar edgen jubileum stilzwijgend heeft laten voorbijgaan. Met was n.l. in Mei j.l. 25 jaar geleden dat de afdeeling Lange- dijk werd opgericht. Zelfis de voorzitter bleek door deze mede- deeling varrast en sprak er zijln leedwezen over uit, niet eerder met dit feit bekend te zijn geweest. Tochi vond db voorzitter gelegenbeid er hierbdj even op te wijzen, dat een van de op- rtditers is geweest Ds. Melchens vroeger te Zuidscharwoude, doch vooral ook dte beer Greidanus juist kortelingS' overleden. Hij is het die j arenlang de functie van secretaris vervuid heeft en ach veel moeite getroost heeft de vereeniging tot Mod te brengen. De voorzitter is te onvoorbereid er meer van te zeggen, dloch' sprak de faOop uit dat de vereeniiging nog meer in Mod zal toene- men'. iDe beschrijviingsbrief lrwam hiema aan de oxde. Daarvan lekte punt 7 nog al eenige be- sprddng uit. Dit is een voorstel van .het hoolfdbestuiur am' voor dft jiaar een buitenige- wone Mjdrage van de afdeeliirigeni te heffen van 25 cent per lid, terwijl de toelich'ting zegt, dat ook voor 1922 een buitcngeWone Mjdrage van de*afdeelingen hoodzakeiijk zal zijn, om te voorzien in het geraamd tekort op de be grooting van dat jaar en tot dekking van het tekort van 1920. De voorzitter meende dat het goed kon zijn, bij het hOofdbestuur op bezuin'iging aan' te dringen en dacht dat het beter was een' lee- ning te sluiten, dan 25 Cent per lid te heffen.. De heer Berkhout wees er op dat verschil- lende posten van dte begrooting voor 1920 reusachtig zijn overschreden. De udtgaven voor Hteideheuvel ware® zelfs 20000 gulden' hiooger dan die ramdng daar- voor. Verdfer waren andere posten dloor db hooge- ge salarissien; en uitgaven woor onderhouds- werken zeer uit den haak. Dit laatste is bij het opmaken van db begrooting toch te overzien. Er wordt op gewezen' dat voortaan een betere begrooting zal warden gemiaakt, doch het verdien't toch aanbeyeling zooveel moge lijk rnett die begroote posten rekening te faou- den. - i De secretaris wees er op niet te weten waar om; er voor db 30 h 40 herstellende zieken te Hbidbheuvel twee verpleegsters nood'ig zijn, en had met andbre uitgaven de idee, dat er wel wat grootscheeps gelteefd wordt. 'Db uit gaven b.v. voor de kachels in Heideheuvel wa- ren 1600 guldten. De heer Berkhout zou in de algemeene ver- gadbring voorgesteld wenschen te zien, het slu'iten van een leening, in plaats van de hef fing per lid. De heer van Spengler wees er op, dat geen post geraamd1 is, voor subsidie van rijk en pro-, vincie. De heer Paarlberg meende dat het beter was geen leening te sluiten omdiat het nadee- lig saldo niet veroorzaakt is door buitengewo- ne uitgaven. Ten' slotte werd beslotcni aan db afgevaar- d'igdbn op te dragen, in de algemeene verga-; deriing op bezuiniging aan te dringen en ver- der wij' mandaat te verlteenen. Als bestuursleden ^erd'en1gekpzen voor Oudkarspd de heer A. C. Kroon, voor Ntoord- scharwoude db heer W. Kaan en voor Zuid- Schiarwoudb db "heer S. de Boer Kz. iDe heer Kaan aanwezig nam de benoeming aan. Den anderen heeren' zal van de benoe ming kennis worden gegeven. Dte voorzi'tter bracht dank aan de afgetre- dten ledbn P. Berkhout, C. Olthoff en O. Kooi- man voor 'hetgeen ze voor de vereeniging ge daan hebben. Als kasmazieners werden. .aangewezen db heeren D. Barten en C. Paarlberg en als plaatsverVangers db heeren' W. Kaan en J. du Burck. Als afgevaard'igden werden de heeren O. J. Staal en P. Eierkhout gekozen die hunne benoeming aanname®. Bij de gister gehouden stemming voor een lid van't bestuux van den Nieuwenpolder is benoemd de heer Gerbrand Moeijes alhier. UIT ZUID-SCH'ARWOUDE. De Ned. herv. kerk alhier verkeert thans in een zeer ongiunstigen teestand. Wij' veme- men dat een flink offer zal gebracht moeten worden,. om het gbbouw weer in goeden staat te brengen. De bodem van het gebouw zakt en is een geheele vemieuwing hiervan nood- zakelijk, ook een der muren vraagt om ver- nieuwing, en daarvoor is het heien van palen noodzakelijk. De Hollandische Dambond benoorden bet IJ organiseert thans een kampstrijd ter verfcrij'ging van den titel Kampioen' benoor den he IJ. De le klassespelers die hiervoor in aanmexking komen zijn opgeroepeni en a.s. Zondag begint in cafb „Dte Roode Leeuw" alhier de eerste ontmoeting, n.l. tus- schen' de heeren D. Klein en Haaskooper, van Winkel; P. de Groot en J. Tesselaar, van Warmenhuizen; P. v. d. Wtelle van Zuid- Scbarwoude; W. Verkroost van St. Pancras G. Renooij van Hoogwoud en A. Renoodj van Berkhout UIT HARENKAREPEL. Ds. F. Sinnighe Damste, pred. bij de Ned. Herv. kerk alhier en te Dirkshom is beroe- pen te Nieuwe Schrans (Gr.) UIT SINT PANCRAS. Ten huize van den heer H. Gerri'tsen verga- derde de afdteeling an het Witte Kruis alhier, ondter leiding van den heer C. Kloosterboer op 11 October j.l. Na opening en lezing der notulen, welke werden goedgekeurd, volgde besprbking van de agenda voor de vergadbring der HoofdVer- eeniging te Amsterdam. 't Eenige punt van discussde wasde heffing van't kwartje per lid Met op twee na alge meene stemmen sprak de vergadering als haar meening uit, dat percentsgewijZe heffing naar de inkomsten der afdeelingen billijker was. Besloten werd 3 etuks „verbandtrom- mels" aan te echaffen. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger wer-, den gkozen de heeren Ks. Madderom en J. v. Kampen. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening 1921( werden benoemd de heeren H. Gerri'tsen en P. Maddbrom. Nadat nog 3 candidaatleden waren aange nomen, sloot de voorzitter db vergadering. OBDAM. Sept. Geboren: Jacobus Joseph, zoon van Matt'heus Schilder en Geertje Ursem. Ma ria, d. v. Gerrit Stroomer en Alida Adriana Westerman. Nicolaas, z.v. Gerrit Leek en Trijntje Bakker. Rechtszaken ARRONDI SSEME'NTS-REOHTB ANiK TE ALKM AAR. POGING TOT ZWARE MI SHAN- DEL I NO. (Vervolg.) Het O. M. requisitoir nemende, achtte het bewijs in alle opzichten geleverd van het ten laste gelegde. Spr. toonde ons ditnader aan uit de aanwijzingen en getuigenverklaringen en de verklaringen van bekl. voor de politie afgelegd, welke de offider voorlas. Daaruit bleek dat bekl. het plan had zijn breeder te dooden. Voor den rechter-commissaris heeft hij gezegdik zal hem nemenTen slotte vor- derde het O. M. 12 maanden gevangenisstraf. Verdediger mr. Langeveld, zal kort zijn orn dat er nog zoo veel zaken te behandelen zijn. Toch kan pledter Met nalatea eenige opmer- kingen te maken omtrent het requisitoir, de straf, die gevorderd is en den persoon- van be kl a agde. Het rapport der reel assee- ring deelde mede dat bekl. veel misbruik maakt van sterken drank en zich niet wensdh- te aan te sluiten bij een geheelonthoudensver- eeniging, daarorn heeft de reolasseering de hand van hem afgetrokken. Pleiter verklaarde zich niet voldaan over de getuigenverklaring. ZEd. vond het vreemd dat nu op eens de breeder van bekl. voor den dag kwam met-de snede in zijn jas. Pleiter trachtte aan te toonen, dat bekl. niet heeft ge- stoken1 en< is teruggetreden'. Waar hij dus zelf zijn voomemen heeft opgegeven bleef alleen over poging tot mishandeling. Een paging tat doodsilag is hier niet bewezen. Men zou het kunnen-uoemen een poging tot moord, maar dit is hem niet ten laste.gelegd. Een voorne- men heeft wel bestaan maar niet het voome men om zijn breeder het leven te benemen. Voorts becri'tiseerde pleiter de dagvaarding en drong op een voorwaardelijke straf aan. Volgde re- en dupliek. RIJWIELD1EFST AL. De 22-jarige moniteur H. J. C. v. D. wonen- de te Amsterdam, thans gedetineerd heeft op 4 Sept. een rijwiel weggenomen te A'lfcmaar welke fiets behoorde aan de heer Gerritsen art, hotelier van de „NachtegaaV'. 1 erkende. Hij heeft het rijwiel ont- vreemd uit de garage bij het hotel. Hij had 75 schuld en dit heeft hem aangezet den diefstal te plegen. Het O. M. zag in deze zaak geen enkel lichtpuntje. Bekl. was onlangs reeds veroordeeld wegens diefstal. Het O. M. vorderde 12' maanden gevange nisstraf. De verdediger mr. Josephus Jitta bracht eenige omstandighedeu ter sprake in het belang van beklaagde en verzocht voor hem dementie c.q. een 1 ichtere straf. POGING TOT OMKOOTTNG. Bonke H. 22 jaar, stoker, wonende te Am sterdam, stond terecht ter zake het feit dat hij op 17 Juni den rij'ksveldwachter Admiraal en den gemeenteveldwachter van Wieringen heeft trachten om te koopen dOor hen een be- drag in geld 20 aan te bieden, indien zij' geen procesverbaal opmaakten van een dOor hem gepleegd strafbaar feit. Bekl. heeft eerst de politie wat voor den gek gehouden en hen toen 20 geboden. Bekl. was de oorzaak van een samenscho- ling na sluitingstijd der herbergen, wat bij politieverordening is verboden. Bdkl. gaf aan- vankdijk een onjuiste naam op. De veldwach- ter wiaarsdhuwde bekl. herhaaldelijk geen' po ging tot omkooping te doen. Hij was niet be- sdhonken. Bekl. ontkendte, hij heeft het geld niet aan de polide aangeboden. Het O. M. vor derde 25 boete subs. 25 dagen. Bekl. snikte. De verdediger mr. Langeveld, wees op het gunstig rapport van den burgemeester van Wieringen omtrent bekl. en sloot zich aan bij het requisitoir van den officier. - MISHANDELING. Willem S. te Hdder moest zich verantwoor- den ter zake mishandeling op 18 Jul! van den vestiBgarti'lilerist J. W. Biersteker aldlaar. Het feit was gepleegd op hd Westpldn. Bekl. daagde de soldaten voortdurend uit, ooernde de artillerie een pestzoodje, en kwam plotse- ling op B. af en gaf hem een slag. Deze zaak hield lang op omdat er sprake was van een persooosverwisseling tussdien de gebrs. Wil lem en George S. Eisch 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. RIJWIELVERDUISTERING. De 24-jaiige kellner W. N. V., wonende te Amsterdam, thans gedetineerd in de strafge- vangenis te Haarlem waar hij 6 en 10 maanr den moet uitzitten ter zake andere rijwieldief- stallen, stond' teredht ter zake verduistering van een rijwiel gepleegd te Hdder ten nadeele N. G. te Egmood aan Zee, C. S. te Za&n- dam, overtreding Jacht- en Vischwet, de le tot voorwaardelijke plaatsing in een tucht- school voor den tijd van 1 maand met een. proeftijd van 1 jaar, de 2e 15 boete of 7 da gen hecht. W. H., P. B H., T. v. d. B., J. H. en J. N. v. B. te Alkmaar, D. S. te Uitgeest, H. K. te Grootschermer, C. v. d. B. te Hoom; S. C. K te Limrnen, J D. te Harenkaiapd, overtre ding Politieverordening, de le 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e en lOe ieaer 1 boete of 1 dag hecht, de 8e 2 boete of 2 dagen hecht., de 9e 10 boete of 5 dagen hecht. P..H. en A. S. te Alkmaar, N HL te St Pancras, J. B., S. B., D. de J., P. B. en A. S. te Broek op Langendijk, K J. te Noordschar- woude, in staat van dronkenschap de orde verstoren, de le, 2e en 3e ieder 8 boete of '6 dagen hecht, de 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 9e ieder 12 boete of 8 dagen hecht. C H. W. te Noordscharwoude, A. H. M. en P. O te Alkmaar, H. F. G. te Amsterdam, dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. J H. te Volgelenzang, W. K. K. te Bloemen- daal, A. v. V. te IJmuidieni, M. J. v. B. te Smtpoort, C. S te Beverwijk, Mr. J. P. S. te Utrecht, L. v. V. te Bussum, G. B. te Zwolle, J DJ. V. en C W. v. d. M. te Alkmaar, J. H P te Broek op Langendijk, P. C. B. te Heemskerk, J. N. en J. D. te Beemster, C. B. te S'chagen. A J. V. te Limrnen, W. de J. en 1 v L. te Zaandam, M. J. F. B., A. J. v. D., A de RJ. H. P. J., M. v. B„ H. P. B. P. en L B S te Amsterdam, te snel rijden met mo toren. de le, 2e. 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, 13e, 14e, 16e, 17e, 18e. 19e, 20e. 21e, 22e, 24e, 25e en 26e ieder 12 boete of 6 dagen hecht, de 8e en lie ieder 10 boete of 5 dagen hecht.,de 12e en 23e ieder./ 15 boete of 7 dagen hecht., de 15e 7 boete of 7 dagen hecht. J. R., J. B., J. J. T„ D. de H., S. H, H. J. W. L A. M. M. S., C. M. 0., J. H, W. F. K. de W.. R. B., R. H., A. B„ H. J. G., G. W. B J. J. K G. J. de H., H. L. K. en P. M. te Alk maar, H. v G„ H. W. S„ J. S„ J. D. v. H 0 H., H M. C. H. te Amsterdam, J. W. te Assum, H. M. te Hdloo, G. de G. te Oudorp, A. W. te Broek op Langendijk, W. R. te Lim rnen, I. V. te Boekelermeer, J. V. te Wijde- Wormer, A T. en P. B. te Egmond-Binnen, H K te Groot-Schermer. C. M. te Castricum, J. P L te Noord-Schermer, N. C. M. te Zaandam, J. B. te de Rijp, G. D., P. G. en P de L te Graft, J. S te Uitgeest, J S. te Schermerhom, J. L. te Winkel, P. F. te Noord-Scharwoude, M. S. te.Schoten, A. C J B te Bloemendaal, J. v. d. M. te 's-Gra- verihap-e, G T. V. te l.eeuwarden. J.. K M C D. J P J. H en A. S. K. te" Bergen, M K te Akersloot, C. V. te Oude Niedorp, overtreding Rijwielwet, de le, 8e, 13e, 19e, 24e 25e. 38e, 45e, 46e, 48e, 49e, 52e, 55e, 56e en 57e ieder 3 boete of 2 dagen hecht, de 2e 2 boete of 2 dagen hecht, de 3e, 4e, 6e. 9e, lOe, lie, 12e, 14e, 16e, 17e, 18e, 20e, 21c 22c, 23e, 26e, 27e, 28e, 29e, 30e, 31e. 33e, 34e, 35e 37e, 39e, 40e, 41e, 42e, 43e, 44e, 50e, 51e, 53e en 54e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 5e en 47e ieder 5 boete of 3 dagen hechtde 7e f 1 boete of l'dag hecht., de 15e f 7 boete of 7 dagen hecht.. de 32e 2 X 4 boete of 2 X 2 dagen hechtde 36e 4 en f 15 boete of 2 en 7 dagen hecht. Marktfoerichten. van den rijwielreparateur Joh. M'ooy. De kneciht v. Seumeren heeft het rijwiel aan beklaagde in ihuur gegeven'. Het feit is in Mei geplteegd. Het was een damesrijwiel. Bekl. heeft het verkocht en zich het geld toege- eigend. Gerrit Makelaar heeft het rijwiel ge- kocht voor 30 in het cate van Jb. Hoogen d'ijk. De strafzaken contra bekl. die nog loopen- de zijn, zijn gesdhorst ten einde een lngestdd onderzoek naar de geestvennogens van bekl. af te wachten. Het O. M. vorderde schorsdng en hervaitting der instrudie. (Wordt vervolgd). KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 7 October 1921. J. Z. te Egmond aan Zee, loopen over ver boden grond, 5 boete of 3 dagen hecht J v. d. P. te Blaricum, overtreding Ar- beidswet, 5 boete of 3 dagen hecht. K Z. te Egmond aan Zee. overtreding Spoorwegwet, 4 boete of 2 dagen hecht. NOORDSCHARWOUDE, 11 Oct. Blau- we aardappelen 7.60 tot 7.80, Bravo's 6.10 tot 7, Roode Ster 6.20 tot 6.70, Grove Uien /8 tot 9.20, Drielingen fl tot 7.20, Nep 7.70 tot 8.30, Peen 4.70 tot 5.40, Roode kool 2.50 tot 5.40, Gele kool 2.10 tot 3.60, Witte kool 2.80 tot 3.40, Spercieboonen 50, a'lles per 100 K.G., Bloemkool 19 per 1000 stufcs, 2e soort 0.90, Peen 6.10 tot 7.60 per 100 bos. BOVENKARSPEL, 11 Oct. Veiling „De Tuinbouw1". Hedeo besteedde men voor: Bloemkool I 5 tot 12, Bloemkool 11 2 tot 3.20, Bloemkool III 0.75 tot 1.30, Roode kool 3.25 tot 5.75,, Witte kool 3 tot 5, Gele kool f 2 tot f 4, Uien 4 tot 4.30,' Kleine 3 tot 3.20, S'laboonen 7 tot 9.50, Bieten 12 tot 20, Augurken 3 34 ct. per KG. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Oct. In de hfeden gehouden veilingen werd be- taald voor: Roode kool 3 tot 5.40, 2de soort f 0.70 tot 2.80, Gele kool 3.10 tot f 4.20, 2de soort 2.30, Witte kool 3.10 tot 4.80, 2de soort 1.20 tot 2.20 per 100 KG. Wor- telen 7.70 per 100 bos, Sdhoolmeesters /6, Blauwe 6.80 tot 8.60, Drielingen 7 tot J 7.10, Graafjes 2.30, Red Star 5.40, Bie ten 2 tot 4.60, Gele nep 6.90 tot 8.80, Drielingen 6.50 tot 7.20, Uien 7.30 tot 9.60, Losse wortelen' 5.50 tot 9.50, 2de soort 2.40 per 100 K G. Aanvoer 67000 K.G. roode kool, 118500 K.G. witte' kool, 30700 KG. gele kool, 1230 bos wortelen, 14275 K.G. losse wortelen, 10775 KG. uien,' 85 K.G. gele nep, 5500 K.G. aardappelen, 17275 K.G. bieten'. WARMENHUIZEN. 11 Oct Roode kool 2.30 tot 3.30, Gele tool f 2.20 tot 3.20, Witte kool 2.80 tot 3.60, Uien 8.60 tot 9.10, Drielingen 6.30, Peen 5.20 tot 5.60, uitscfaot roode kool f 2.30, uitschot ;ele kool 1.30, uitschot witte kool 1.10. lauwe aardappelen 7.20 tot 7.60. Aan voer: 8250 K.G. roode kool, 9200 KG. gele kool, 107600 K.O. witte kool, 2750 KG. uien, 100 KG. dri. 5900 K.G. peen, 6175 K.G. aardappelen. 427STE STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdhg 11 October 5e klasse - 14e Hjst. Priizen van 70. 237 328 376 386 392 397 435 474 487 492 592 737 797 1034 1173 1343 1423 1634 1659 1687 2015 2028 2034 2036 2054 2174 2186 2441 2470 2517 2526 2564 2692 2702 2927 2958 3001 3139 3213 3244 3266 3278 3319 3425 3523 3650 3703 3783 3787 3891 3905, 3908 3927 3929 3951 4153 4214 4300 4345 4482 4672 4755 4813 4860 4862 4867 4955 4958 5082 5107 5109 5170 5161 5295 5519 5808 5847 609Q 6279 6346 6432 6505 6521 6530 6585 6590 6613 6673 6797 6911 7006 7317 8347 8722 9123 9502 10043 10567 10747 11593 12579 13054 13431 13923 14669 15387 15937 16275 16962 17587 18041 18307 19058 19476 20048 20486 21263 21709 22447 22700 63 221 369 654 903 1300 1518 1668 2010 2182 2384 2581 3072 3480 3714 3923 4051 4147 4441 4810 4932 5058 5442 5558 5764 5917 6079 6232 6525 6641 6754 6895 7138 7397 7663 7988 8118 8420 8594 8873 9099 9260 9477 9611 9870 10124 10305 10424 10720 10890 11068 11203 11530 11674 11931 12047 12220 12473 12549 12706 12805 12945 13261 13374 13478 13610 13679 13785 13935 14130 14337 14473 14925 15005 15185 15319 15451 15655 15791 15906 16175 16333 16523 16770 16912 17112 1/7189 17277 17414 17598 18007 18167 18419 18540 18682 18867 18961 19193 19381 19535 19715 19902 20055 20247 20367 20549 20783 20878 20982 21104 2144 2152' 21850 21974 22176 22248 22354 22663 22888 7064 7333 8400 8775 9231 9544 10128 10630 10949 11652 12644 13121 13555 13924- 14715 15581 15962 16510 17075 17676 18057 18344 19138 19775 20127 20572 21349 21823 22497 22766 86 233 427 664 992 1413 1541 1670 2068 2196 2390 2670 3328 3491 3784 3930 4076 4174 4451 4814 4981 5159 5444 5621 5772 5960 6083 6275- 6546 6659 6840 6916 7171 7544 7764 8018 8167 8478 8639 8885 9126 9347 9482 9613 9878 10229 10306 10446 10774 10899 11088 11204 11531 11681 11935 12062 12304 12480 12556 12715 12814 12960 13266 13396 13485 13616 13681 13811 13963 14179 14355 14480- 14931 15029 15198 15336 15482 15668 15819 15911 16200 16375 16530 16793 16992 17141 17196 17286 17421 17624 18017 18268 18431 18566 18704 18868 10050 19195 19387 19558 19723 19967 20065 20268 20412 20618 20784 20947 20985 21123 21457 21546 21857 22007 22178 22252 22481 22719 22922 7197 7401 8482 8864 9289 9608 10292 10662 11003 11759 12700 13314 13568 13966 15023 15628 16074 16566 17284 17743 18066 18390 19146 19841 20274 20623 21394 21885 22521 22847 Nie 96 261 511 723 1028 1419 1566 1786 2077 2254 2405 2853 3399 3503 3819 3943 4102 4298 4460 4834 5023 5235 5446 5655 5774 5970 6117 6387 6567 6664 6848 6965 7274 7565 7772 .8032 8188 8501 8765 8931 9178 9416 9519 9634 10001 10239 10321 10468 10785 10945 11103 11315 11550 11786 11968 12093 12320 12481 12597 12719 12821 13058 13272 13399 13494 13624 13698 13821 14046 14223 14401 14622 14941 15074 15201 15402 15503 15678 15820 15994 16213 16402 16555 16798 16995 17162 17208 17325 17427 17639 18019 18289 18433 18592 18717 18880 19066 19244 19389 19570 19724 19986 20092 20286 20433 20664 20799 29963 21018 21193 21480 21562 21876 22016 22188 22257 22489 22786 22996 7276 8232 8689 9039 9467 9935 10463 10675 11228 12206 12840 13358 13627 14390 15307 15645 16114 16797 17514 17850 18134 18590 19272 19958 20469 20777 21513 22239 22694 7214 7949 8534 8974 9379 9917 10456 10665 11148 12051 12816 13321 13576 14259 15183 15640 16100 16643 17496 17809 18116 18497 19194 19945 20446 20628 21445 22126 22572 ten. 102 263 607 750 1070 1430 1593 1793 2097 2288 2419 2857 3413 3571 3845 3953 4103 4329 4622 4906 5027 5329 5466 5656 5817 6046 6155 6395 6614 6683- 6862 7016 7297 7572 7913 8039 8359 8560 8776 8975 9201 9443 9537 9643 10033 10098 10252 10274 10327 10413 10637 10672 10808 10854 10984 11038 11170 11181 11339 11374 11571 11583 11855 11899' 11975 11978 12101 12187 12396 12408 12482 12528 12656 12660 12757 12793 12827 12890 13086 13108 13280 13351 13419 13464 13530 13547 13630 13634 13711 13718 13834 13^49 14085 14090 14255 14266 14443 14448 14660 14767 14957 14975 15118 15121 15203 15263 15427 15434 15558 15578 15693 15729 15825 15861 16009 16053 16249 16257 16419 16483 16560 16669 1684-2 .16885 17096 17104 17163 17166 17220 17223 17329 17354 17507 17548 17675 17817 18054 18083 18334 18376 18447- 18516 18601 18636 18784 18821 18888 18929 19075 19084 19261 19262 19406 19407 19573 19618 19733' 19764 20001 20023 20120 20220 20309 20330 20467 20484 20668 20732 20805 20830 20967 20971 21041 21057 21271 21361 21499 21500 21573 21664 21894 21904 22058 22156 22198 22201 22278 22300 22493 22558 22831 22839 7300 8326 8701 9081 9478 9977 10566 10715 11441 12402 12878 13420 13786 14618 15308 15914 16137 16863 17579 17970 18264 18658 19275 19979 20480 20986 21630 22415 22696 145 302 613 781 1139 1448 1596 1867 2101 2330 2504 2979 3440 3598 3899 3968 4116 4335 4739 4920 5032 5334 5473 5677 5844. 6063 6177 6429 6617 6711 6874 7058 7332 7585 7914 8040 8404 8564 8786 8993 9205 9453 9542 9749 209 305 614 795 1236 1480 1656 2006 2122 2349 2522 2981 3468 3689 3907 4020 4135 4375 4742 4927 5046 5348 5506 5698 5865 6070 6205 6616 6632 6734 6875 7128 7352 7589' 7985 8046 8405 8580 8861 9052 9242 9468 9543 9805 10108 10334 10418 107J1 16867 11061 11184 11489 11634 11903 11984 12204 12463 12545 12670 12798 12907 13227 13373 13470 13572 13673 13725 13927 14095 14313 14469 14910 14976 15140 15294 15449 15650 15775 15894 16097 16305 16513 16757 16892 17111 17176 1725! 17384 17558 17985 18132 18389 18534 18660 18830 18936 19104 19279 19517 19647 19837 20027 20243 20337 20518 20735 20856 20981 21078 21436 21523 21738 21922 22159 22209 22340 22633 22852

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6