is I Tegen Mafcetea, droge of bloeden.de, wende men! Foster's Zali aan. Deze doet de jeuk en pijn onniid- dtellijV bedaren, en heeft een bijzonder hee- iende werking. Prijs 1.76 per doos, alom verkrijgbaar. Over het algemeen werd geklaagd over het niet op tijd en in zindelijken staat terug brengen der gebruikfce goederen. Laat dot een aansporing zijn daaraan te voldoen, 'het is in aller bel'ang. Nadat de voorzitter nog een woord van datiki had gebracht aan den heer A. Neder- veen als bewaarder der goederen van de af- deeling voor het uitstekend verzorgen daar- van, werd de vergadering gesloten. UIT LIMMEN. Dinsdagmlddag 2 uur lew ana de raad in voltallige zittiag bijeen. Onder de ingekomen stu'kkera bevond zich o.a.: Procesverbaal van ka&opname O. E. B. en van de gemeente-ontvanger op 29 Sept. 'bij eerstgenoemde in kas 1076.9614, bij laatstgenoemde 260.4214. Uit gegevens van het Centraal Bureau van stabs tick bleek dat Limmen 1041 inwo- ners heeft, n.l. 981 mannen en, 960 vrouwen. Van Ged. Staten was mededeeling ittgeko- men- dat de gemeente bij de keuringswet in- fdeeld is bij Alkmaar en dat de kosten 441 zijn, berekend naar het aantal inwo- v aers. Alle voor kennisgeving aangenomen. Eeni schrijven van Bergen inzake mediezeg- genschap in het schoolbestuur van Alfkmaar. B. en W. stelden voor in principe te -beslui- ten m-ede te gaan en de ui-tvoering nader te bespreken. Conform besloten. Het bekende schrijven van het comite ter bdhartiging der belangen- van overheidsper- sod eel. Oevraagxl werd of dit zal geschieden in overleg met de va-korganisaties al of met door den bond van Nederlandsohe gemeen- toB. en1 W. wilden, daar hier sporadisdh een ambtenaar voorkomt, het -liev-er door, meer belanghebbenden laten uitmaken. Aldus be- sloten. Daarop kwam een schrijven van het n. a. ter behartiging van belangen' van vrouwehj- ke verloskundigen in behandeling, waariti was vastgesteld dat na het overlijden van de verloskundige, mej. Kieft-Slot niet in doze vacature was voorzien met verzoek dit nu te doen nu mej. van Kessel zich (hier heeft ge- vesti-gd. B. en W. stelden voor het voor kennis geving aan te nemen, -bij betoogdeni dat in de verloskunde ruim werd voorzien. Aldus be sloten. iBenoeming 2 leden van de commissie van bijstand van het G. E. B., de aftredende hee- ren Metselaar en Valkering werden herko- zen, dezen aanvaarden de benoeming Voorstel van B. en W. om den heer L. B-auman, te Heiloo, tot opzichter te benoe- men voor een jaar van gemeente-eigendom- mera eni zijn sal axis op 50 te stellen. De heer Mooi wilde wachten en, eerst de klachten onderzoeken van de vaklieden in deze gemeente, deze noemde voorbeeldeni dat deze zidh met zaken bemoeid waar hij niets mede te maken heeft. De voorzitter: B. en W. hebben geen reden tot kl-agen, doch hij begreep dat de patroons die altijd hun eigen baas waren dezen opzioh- ter minder prettig vinden. De heer Pepping vond als zij bezwaren hadden zij deze schriftelijk moeten indiienen Tusschen de voorzitter en den heer Mooi be- stond meeningsverschil. De heer Mooij vroeg stemming. Tot aanstelling werd besloten met den heer Mooij tegen. Zijn pensioen-bijdxage werd eveneens op 50 vastgesteld, evenals van den heer L. B. v. d. Sanae als gemeente-deurwaarder. De heer Metselaar zeide dat de heer v. d. Sande als deurwaarder ontstemd was dat hij geen loon ontving over het geheele jaar. De voorzitter: hij heeft zijn aanstelling met 1 Augustus gekregen. De heer Dekker zou er voor zijn. Ook anderen. De voorzitter was er tegen. Niet zou hij er tegen zijn zoo de raad hem op het eind van het jaar een1 gfatificatie gaf. Voorstel wijziging art. 8 van het vervolg- oraderwijs, daar Geo. Staten een bezwaar maakten. Zij meenden dat de aanstelling van een hoofd der curs/us niet was de bedoe- linig van B. eni W. doch van den raad. De verordening werd met die wijziging opnieuw vastgesteld. Daarop kwam de vaststelling begrootlng O. E. B. voor 1921 in behandeling. Vastge steld op 10.239 met een post van 85.95 'voor onvoorzien. Vaststelling Gemeenterekening 1920. De commissie tot nazien der rekening, bestaan- de uit de heeren Valkering, Adrichem en Metselaar, adviseerden tot goedkeuring. Al dus besloten. Voorstel om de subsid'ie der R. K. Bewaar- sohool met 100 te verhoogen en te brengen op 300. Conform besloten. Daarop kw-am in behandeling een rekwest van belanghebbenden aan de Westerzij over aansl-uiting van- het laagspanningsnet van het G. E. B. zonder extra kosten van aanleg. B. en W. adviseerden afwijzend te beschik- ken. N-a uitgebreide discussie werd het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Valkering was het opgevallen- dat het ophalen van vuilnis zoo- veel kost. De voorziter zeide, dat het onder- zoeht zal worden. Daarna ging de raad in comite tot vast stelling le suppl. begr. Hondenbelasting dienst 1921. kelijk leveasocdwhoud; d'at zij Uwen Raad1 er vrtjelijk op atten-t ma ken-, d'at door de organisaties, In de commis sie van Overleg, op goede gronden- 32.40, als ininimiuimrloon? werd gevaagd; dat zij Uwe bijZondere aandacht vestigen op het advies der minderheid- van d-e oomimis- sie en op de erkanniug van Burgemeester en Wetihouders, dat in vergelijkbare gemeenten hoogere loonen zijn bep-aald dat voorts met de samenstelling der groe- pen, inzake de oontinu-arbeiders, geen reke ning is gehouden1 met een zeer voomame wensch van dte organisaties. Eto, anetd1 eze hebben zij dte eer Uwen Raad te verwijzen naar de memooie van toelich- ting. '-c Welk diende, enz Nlamens den Ned'. Chr. Bind van Perso neel in Publ. Dienst, aMeeling Alkmaar. O. Thesing, Voorzitter, P. Piersma, Secre- taris. Nlamens den Ned. R.-K. Bond van Over- heidspersoneel- „St. Paulus", aifdteeling Alk- rnaar. J. Miolenkamp, Voorz'tter, E Beemsier- boer, Secretaris. MEMORI-E VAN TOELICHT1NG. Burgemeester en Wethouders zijn in hunne toelichitingen op de voorstellen van salarisre- geli-ngen voor ambteniaren, zeer spitsvondig te werk gegaan. Deze spitsvondighedten zoudten de werkelijr ke en zaakrij'ke verdediging van het billijke verzoek dter werklieden -kunnen verd-uisteren,' vandaar, dat wiji, niaar ons inzicht, de goede gronden, waaop ons verzoek steunt, in een lieldter diaglicht plaatsen. In de toelichting op biz. 2 geven B. era W. te kennera, dat zij op de vraag, „welke behoefte behoo-rt de werkman te kunnen bevredigen", daarop geen antwootd1 kunnen geven. Daannede meenen B. en, W. dat zij er dan van af zijn en over fcunnee gaan tot de be- antwoord'ing van ^een tweede vraag: „Kost deze bevrediging een bepaald e beh'oeften op het oogenblik meer dan vroegar? Eenmiaal de eenigste goede basis verlaten hebbendte, iraoesten B-. en W. gedWongen voort- gaan. Eerst dan gebruiken- B era W. de Statis- tiek van den Groothandtel en1 erkennera zelf later, dat deze niet volkomen een- juist beeld geeft. Hun reden-eering woidt dan zelfs zoo gediw-omgera, d'at zij de markt van vraag en aa-nbod moeten- gebruikera, om hooger loon voor de Hoofd1- Ambtep area te bep-leiten en verlaging voor de werklied-en. Op deze, van toevalligheid, afhan'gend in- zieh'tem woidt dan aldus te tort gedaan aan het noodzakelij'k devensonderhoud der werk lieden en geeft een veel te groote weelde aan de tech veel-geld-verdienende amhtenaren. Ons ad'res g-a-at uit van de beantwoording der eerste vraag, wat is er noodig, om- met inacht- neming van een behoorlijke levenswijze, in een onderhoud- te voorzien. B-. en W. verzuimen zelfs te beschouwen, of dit inoet gebiaseerd' worden op een gezin, ja of neen. Vast staat echter, dat-de noodkreet der werklieden- reeds werd1 geuiit met October 1920. B. en W. gaven een teesl-ag van- 50.— We wericliedten hadden dus ontegenzeggelijk een te tort aan loon. B en W. erkennera te- vans, dat in vergelijkb'are gemeenten', hoogere loonera bes-taan. Zij gebruiken niet het argu ment, d-at de gemeente in firaancieele omnoge- ijkheid verlkeert, om- aan de werklieden een be- hoorlijk loon- te geven. Dit zou ook een dis sonant zijn, gezien het, boven het advies van de Commissie uit, verhoogen van het loon van de hoogere amhtenaren. Zoo bezien, meeneni wij-„ dat B. etii W dus verkeerd1 handelen, om nie-r te voldoen aan een minimum' van 28.80, als minderheidsad- viesterwij'l d'e adressen d-er werklieden en het advies der bestuurders, idjdens de ondterhande- lingen met de commissie f 32.40 voorstel den. Uit deze cijfers blijkt, hoe reeds dte loonen peknepan zijn Wij vertrotrwen, d!at_ Aitmaar de gemeentewerklieden- niet zal wiilen b.ezol- digen met een- te tort, wat in het voorstel van B. en- W is neergelegd, maar me: een sala- ris, mee in overeenstenim-ing met de behoeften der gezinneni en meit dte looneni van vergelijk bare gemeenten. Niu rest ons nog Uw Raad in overweging 10 Oct. t« Tampteo. HOLLAND-ZUID-AFRJKA UJN. Randfontein (uitr.) arr. 8 Oct. te W'alvlach- baai. HOLL. WEST-AFRJKA UJN. Zaanstroom arr. 13 Oct. v. West-Afrilka A'darn. STV. MI J. OCEAAN. Cyclops arr. 12 Oct. v. Japan te R'datn. te Ingezonden stukken. (Buiten verant woordelLjkheid van dt Redac ts, De opname in deze rutniek bewijst geens- zira; dat de RedatUe er mede inst&mi). een te geven, dat met de bef>aling van de loonen der ccmtmu-arbeiders er geen rekening is ge houden met ongeregeld dienstverband. ALKMAARSCH BIpSCOOP-THeATER. „De Koopman van Venetie", een zeer inte- ressante Engelsche flim, die het onsterfelijke werk van Shakespeare in beeld brengt, wordt nog slechts hedenavond ver toond. De geschiedenis van Shylock en' An tonio, Portia, Lorenzo en Jessica mogen wi wel bekend veronderstellen. Zij, die echter het werk niet kenneu, nooit Bouwmeester's niet te overtreffen uitbeelding van Shylock hebben gezien, vinden thans gelegenheid met het stuk van Shakespeare kennis te maken en den be- kenden Engelschen acteur Matheson Lang als Shylock te zien. De overige rollen zijn goed bezet, vooral Portia is zeer mooi. Een Mack-Sennett-klucht in twee acten gaat o. m. aan het hoofdnummer vooraf. Charles Murray toont zich hierin weer een beslist komische kracht. CINEMA AMERICAIN. De film „Het Moederfi-art spreekt" blijft voi le zalen trekken. Buitengewoon interessant zijn de oorlogstooneelefi waarvan er ongetwij feld vele op de Slagvelden moeten opgenomen zij-n. Het spel der hoofd-personen in dit drama verdient alle waardeering. Stadsnieuws AAN DEN GEMIEE'NTERAAD VAN ALKMAAR. Geven met verschudiigden- eerbield' te kennen1, oodergeteekenden, J. Molenkamp en E. Beemsterboer, reap. Voorzitter en Secretaris van den Ned. R. K. Bond van Overheidsper- soneel „St. Paulus" Aid. Alkmiaar, en G Thezing an P. Piersma, resp. voorzitter' en secretaris van den Ned1. Chr. Bond van Per- soneel in Publ. Dienst, Aid'. Alkmaar, in deze domidl-1'ie kiezende, ten kantore van den secretaris van e.g. Bond, Clarisseribuurt 1, Alkmaar; dlat zij' de loonvoorstellen van Bur gemeester en Wcthouders, voor de werklie den, werkzaam- in dienst dter gemeente, niet in overeenstemming -achten met het noddaa- Zeetfldingen STOOMiVAARTLrjNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Ambon arr. 11 Oct. v. A'dam te Batavia. RON. NED. STB. MI J. Jlason vertr. 10 Oct. v. Algiers n. A'dam. Juno vertr. 10 Oct. v. Algiers n. A'dam. Medea arr. 12' Oct. v. Hamburg te A'dam. Minerva vertr. 11 Oct. v. Syra n. Smyrna. RON. HOLL. LLOYD. Zeelandia vertr. 12 Oct. v. A'dam n. N.-Or- ROTT. ZU1D-AMERIKA UJN. Procyon (thuisr.) vertr. 11'Oct. v. Rio Janei ro. HOLL.BR.-INDI2 UJN. Aldebaran (uitr.) vertr. 12 Oct. v. Hamburg. HOLLAND-AMERIKA UJN. Maasdiam, v. Rfdam n. NewOrleans, arr. VOETBAL-WEDSTRIJDEN „ALCMARIA" 2de KLASSER. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoeken ondergeteekenden plaatsje in uw blad. Met genoegen werd' dtezen zomer door de lt> dten en donateurs vernomen, dat „Alcniaria" een trainer -kreeg. Te meer verheugde het o-ns daar „Alcmaria op het randje van het graf stond. Deze trainer is zoover de leden en donateurs kunnen beoordeelen de rechte man op de redhte plaats. Dat de spelers veel beter spel leverden, kon eera ieder getuigen, die aanwezig was bij den wextetrijd AlcmariaH. F. C. Voor rust ge- raoot Alcrraaxia een1 voordeel van 10, dioch na rust was het niets. Teen was zij geheel op en verloor -ten slotte met 6—1. Ook te Zaandam was het precies hetzelfde spelletje. Rust ging -ook in met 1—0, ten voord-cele van Alcmaria, Na rust was Alcmaria niets en Z. V. V. rnaak- te 5 puniten. Aan wie de schuld? Zeer zeker aan dte spelers, omdat zij1 niet genoeg trainen. Hun uithoudingsvermogen is te tort. Wat moat er nu gebeuren? Degradeeren tot 3de klasser? Wanneer het bestuur wer'kelijk doet wat het van plan is te doen, dan gebeurt het zeer zeker en niemand andters dan net bestuur krijgt dan de schuld. Zie hier! Het bestuur wil 15 Oct. een trainer -los laten. Dan is er dus geen oefening en geen -leading meer. Is het bestuur dan zoo gelukkig als Alcman-a _3e klasser wordt? Zou het niet verstandig zijn, als het bestuur zorgde, dat het veld des avon-ds veriicht wordt met 3 a 4 lampen van ieder 1000 kaarsen sterkte en dan den trainer voor minstens een jaat vast aan te nemen? Ook al zoudten de spelers 'tot nu toe geen lust gevoelen om te oetenen wat niet denkbaar zou zij-n dan toch heeft 'het bestuur alles, gedaan, wat het'kon doen en is de verdere schuld geheel van hem af. Doch is de gele- genhed-d er om te oefenen, heusch, dan -gevoelt ieder-speler wel, dat het niet meer dan zijn plicht is, om er gebruik van te maken, Met beleefdten dank voor de opname, EENIGE DONATEURS VAN ALCMARIA." DE ZATERDAGAVONQMARKT. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje in uw geacht blad, tot antwoord aan den heer C A. S. Riddcrlijk had ik het van hem gevonden als hij zijn stuk met zijn naam had oudertee- kend. Mijnheer, gij schijnt mijii stuk zeker niet goed gelezen te hebben, want wij zijn niet zoo achterlijk om een overdekte markt- hal te verlangen, wel wetende, dat een derge- lijke inrichting voor een kleine gemeente te koStbaar is. Integendeel, wij alien, kooplie- den, zijn tevreden met het ons toegewezen marktterrein. Dat ik op die buitealandsche hahen wees, was "naar aanleiding van de krenterige opmerking d-oor een winkelier ®ver het schoonvegen der markt. j/erder vind ik uw aanbicding van de Korenbeurs heel aar- dig, doch ik zou het aardiger van u vinden, om- voor te stellen die af te staan aan die beruchte 5 procent winkeliers, die stakkers, die met ondregang bedreigd worden. Wij voor ons zijn immers tevreden. U beweert, dat er een sigarenkoop- man is die 12000 sigaren verkoopt. Och, mijnheer, wat zijt ge goedgeloovig. Ik raad u aan: tontroleer Zaterdag; eens de kistjes bij die kooplui, of daar een is die 12000 sigaren bij zich heeft. Gij zult dan tot andere gedacb- tcn komen en zien dat'het praatjes zijn van een handigen toopm-an. Niet 6en heeft ze ooi-t bij zich gehad, laat staan verkocht. Hcusch, mijnheer, het is bij de winkeliers net als bij ons: 'Er zijn meer Trijbetzjes dan Vroom en Dieesmannetjes. Verder weet ieder veretan- dig mensch dat wij meer kosten hebben dan 25 cent. Een gewoon marktkoopmannetje lieeft gemiddeld 35 k 40 gulden onkosten marktgeld, spoorabonnement, bagagegeld, stallenhuur, kruiersloon, enzoovoort. En betaalt evengoed belasting als u. Ge- rust, de fiscus vergeet ons heusch nieft. Veraer wil ik er op wijzen, dat in Amster dam alle dagen markt gehouden wordt en ook markten in drukke wiiikelstraten, voor de deur der winkeliers, in de Dapperstraat, Bor- gerstraat, Kinkerstraat, Albert Guypstraat, huis aan huis is daar winkcl en nooit is daar iets leeg. Integendeel koopen daar groote winkeliers tegen enonn hooge prijzen huizen aan, om die te verbouwen tot groote winkels. Die menschen zouden toch zoo dwaas met zijn daar te winkelen, als ze zoo'n schade hadden van die kooplied-en. Integendeel, daar heeft men' huis aan huis de drukste winkel- aken. Van actie tegen de marktmenschen hoort men daar nooit. Daar zijn het te ont- wikkelde zakenmenschen voor. Tot slot wil ik u zeggen, dat het met de schade voor de Alkmaarsche winkeliers wel los zal loopen. De verkoop zal niet minder zijn. Alleen de winstmarge is voor velen: min der geworden, dank zij de markt, want v66r dien tijd was die van velen schandelijk hoog en dat is feitelijk het cardinale punt waar gij omheen draait. Verder zou ik de winkeliers aanraden: gaat zelf ook op de markt staan. Ik geloof, dat gij na eenige weken .praktijk anders zoudt oordeelen cn bemerken, dat marktkoopman spelen geheel iets anders is boYsaft, in aj» OftdiMfffeliww Oat* wapening van Oct. j.l. waariti lug den wensch uitspreekt dat die volksvertegenwoor- diging in de Grondwet een nieuw artlkel op- neem^ luidende: „Hot Nederlandsche Volk verklaart geen oorlog", hoopt dat dit artikel voor het Nederlandsche volk in al zijne gele- dingen een prikkel moge zijn cox den strijd tegen 'het dretgend gev-aar van een nieuwen- ivereldoorlog met meerdere kraciht voort te zetten en noodigt de ambtganootera van alle cerken uit met hen op Zondagoch-tend 16 Oc tober dit verlangen uit te spreken opdat deze edadhte ode in de christelyke gemeente »ter- ;er moge opleven, N-amena net convent voornoemd, Prof. Dr. O. P. Elde- L. Oort, 1. J. Heering, ds. ring, dr. E. c. Hooijikaas, dr. H. ds. r. Kleijn. Behalve oin de tedoelde ambtgenooten van deze uitaoodiging in kennis te stel-len1 en in wijden kring bekendheid aan de resolutie te geveni adht ik ter opheldering dit ingezonden stuk gewenscht. Onze uitspraak sidhijnt mis- verstand te hebben gewekt, waaraan de in- kleeding m. i. niet vreemd is. Deze heeft bij een noodzakelijk gebleken omwerking veel van het puntige en ondubbelzinnige verlo- ren-, zooaat het mij. niu vergefelijk lijkt deze -resolutie te deponeerem bij- de vele goedge- meende maar volstrekt werklooze vredes- moties, -raden, -commissies, -'bonden' waar van onze maatschappij v66r 1914, en, waarlijk ook daama nog, vervuld was. acht het noodig, daartegen met nadruk op te komen en te venzekeren1 dat wij gemeenschap- pelijk gepoogd iEebben, althans in eigen kring, een einde te -maken aan w-at door ons als een der voorname oorzaken van de onbe- teekenende positie der kerken in de oorlogs- jaren beschouwd werd, namelijk de lafheid en onwaarachtigheid der predik-anten, die dienaren van het -bestaande waren op geen anderen grond, dan dat het besto-nd, ge- schroomd hebben open en welbewust aan -te wijzen en hun roeping getrouw te blijVen Protestant",' dat is, in ons spraakgebruik, getuigend tegen, in het vroegere „getuigend voor' te zijn. Het is dan ook mijne overtui- ging d-at strekking noch draagiwijdte der re solutie kunnen begrepen worden zonder ken nis van het genoemd Gids-artikel en de ge schiedenis der resolutie zelve, reden waarom ik mij verplicht zal gevoelen van den ka-nsel deze geschiedenis mede als materiaal voor m-ijn getuigenis te bezigen. Kom-t daarmede politiek op den kansel? Wilt ge't zoo noe- men, mij wel, als gij ons maar toegeeft dat de groote profeten mter po-litici waren- dan wij ooit zullen wagen te zijn, en- daardoor zeker niet minder Gods getuigene. (vg-1. Je- saia. Amos passive.) Tegen eene m-isvatting die in ons convent oOk ter sprake getom-en is, nog een- enkel woord. Gelijk de resolutie voor ons ligt kan zij den indruk maken- te willen aandringen op eene wettelijke vastlegging van een prac- tisch bestaanden toes-tand, terwijl daannede toch over het hoofd wordt gezien de wijzi ging in beginsel die met de aanneming van eera dergelijk artikel era onze Grondwet zou intreden. Deze verwarring is voor een groot deel te wij ter aan de volkomen valsche voor- lichting die onze groote pers pleegt te geven Het Niederlandsche vol'k wil geen oorlog, bauwt het publiek weer gerust gesteld zijn kranten na, -en -het liefst de in dit opzicht de gevaaxlijkste, wiji zoo innig-genoeglijke „Hiaagsche Post". „H-et Nederlands-dhe volk wil geen oorlog" Neen, de ion,gen die zich op ijs van een nadht waagt wil er ook niet invallen maar het ge beurt zeker. Handelt de edgenaar van den vij- nu verkeerd als hij bord-en plaatst: „Er ^'0 p. blij volgaori jaar te wwefen, ctoockoopr em verkoo- oer eventueel de schade schnftelijk wordt vastgesteld', door den verkooper aan den koo- »r te voldoen, ingeval ip't vo-lgeiul voorjaai" zou blij ken, dat het gekodhte graskalf dxach- tig is. 'ervolgens is genoemd Bestuur van oor- deel diat -het in. 't belang geacht ran worden' van den veehoudier en handelaar. dat beklen lun medeweilking verleenen, om in de weide, zoowel als bij 't vervoeren naar en van de markten, grasikalveren en atieren •zooveel -mo- gelijk van elkander afgezonderd te houden. Met dan-k voor de plaaising Namens het Bestuur, de Secretakis C. LAKE MAN Ez. in gemakkelijk achter de toonbank zitten. Achtend, JAN BRAUNECK, Ridderstraat 4. Alkmaar, l'l Oct. 1921. Mijnheer de Redacteur. Zou ik voor het volgende opname in uwe courant mogen verzoeken? Het convent van Remonstrantsche predi- kanten', 'heeft, op voorstel van Prof. E>r. G-. J. Heering op Vrijdag 7 October te Utrecht eenparig de volgende resolutie aangenomen. „Het convent van Remonstrantsche predi- kanten betuigt zijn instemming met het stre- vera en de bedoelin-g van Prof, van Vollera- Marktberichteii. ver maig niemand weer op Er blijven altij-c waaghalzen die er toch opgaan, maar de eigenaar doet wat hij kan. Deze resolutie is lang niet wat wij zouden willen;, wilden wi; meer, dan bereikten wij' zeker niets wi; doen wat wij -kunnen-. Wat het doel van onze godsdienstoefening op 16 dezer zal zijn spreekt hieruit voldoerade: Bij1 het christelijk en half ontkerstend- publiek eene stem ming wekken, die ingaat tegen- driekwart der soporifere persorganen die niet weer 66k slaap willen wekken als vroeger „Wees maar gerust 'boor, we doen weer zooveel voor „den. vrede". Maar integendeel wakber maken ,rZiet Ghri&ten/wereld dAar en daAr gaat ge, geen oorlog willend, anti-oorlograden-schep- pend, toch onherroepelijk heen. en Met dank voor de plaatsing. Uw dw. H. ORAME'R, Rem. Pred. Mijnheer vergun -mij even een lettertje in uw bl-ad bij voorbaat mijn dank. Alzoo zijn de kennissen bijna- aan het eind der baan, en vraagt ge of op de kermis plei- zier werd -gehouden, och dan -moet men zeg gen ja d-at wel, maar het moest des Zondags ;een kennis zijn. Zoo te Driehuizen en West iraftdijk de Zondag a'ls kermisdag gevierd wordt, vind ik naar mijn inzien, is het een beestenspel, dat vol zit met tijlgers en leeuwen, die den kraappen mensch ook in een beest doen veranderen. Het is wenschelijk dat B. en W. in een volgend jaar de Zondagkermis af- schaffen en de burgerij des Maandiags kermis gaat houden met volksspelen en optoch-ten, dan »kan men genieten en heeft men een aan- genaam verkeer. EEN DWARSKIJKER. Geachte Redactie! Beleefd! wordt U verzocht in Uw eerstvol- gend- verschijflfcnd bl:ad' het volgende te wil len doen opnemen. Nu de groote najaarsmarkten weer zijn ge- nadei'd, acht't Bestuur van den Provincialen Bond- van vet- en vleeschproducenten in Nd - Holla-nd, geves-tigd te Alkmaar, 't gewenscht, ondter de aandac&t van veehouders en veehan- delaren, te brengen, dat het houden van gras- kalveren en stieren in tene weide, alsmede het drijven naar en van de markten in denzelfdien toppel van genoemde -kalveren en stieren1, meermaien tengevol'ge heeft, dat de kooper van bedioeld graskalf hetv olgend voorjaar tot de onidekking komt, dat dit graskalf, het- welk inmiddels hokkeling oftewel pink is ge worden, dracfatig is, hetgeen voor den eige naar (althans in de meeste gevallen) zeer nadeelige financieele gevolgen heeft, die op d!en verkooper blijkbaar niet zijn te verhalen, op grond van onwetendheid. Het verdient daarom overweging, «dat v66r of tijdens toop en verkoop van graskalveren, i althans wanneer ze worden gekocht, om WARMjENHUIZE'N, 12 Oct. 1921. Roode tool 3—f 4.60, Witte tool 2.60 tot 2.90, Uien 8.90—/ 9.20, "Drielingen 6.20—/ 6.30, Peen 5.30—/ 5.70, Blau- we aard-appelen 7.40, Bravo's 6:1-0 6.50, Bloemkool 16.70. Aanvoer: 18800 <.G. roode tool, 80700 K.G. witte kool, 3300 KG. uien, 225 K.G. drielingen, 4350 <.G. peen, 4450 KG. aardappelen, 180 st. bloemkool. BOVEN KA'RSPEL „de Tuinbouw", 12 Oct. 19121. 'Heden besteedde men voor: Bloemkool I 8—/ 18, II 5—/ 7.50, III 0.75—/ 1.20, Roode tool 3.50—/ -5, Witte -kool 34.75, Gele tool 2 3.75, Uien 3.90—/ 4.20, Kleine uien 3,9(04.10, Slahooneni 8.501—10.60, Bieten 1320, Augurken 7—38 ct. per K.G. SOHAGEN, 14 Oct. Aanvoer en pmjzen, van heden. 12 stieren 150—/ 350, 105 gelde koeien magere 200—/ 700, 60 vette toeien 500 tot 800, 115 k-alfkoeien 450—/ 500,16 vaarzen 2001—450, 22 graskalveren 45 tot f liOO, 60 nuchtere kalveren 16—/ 26, 93 schapen magere 4050, 224 vette schapen 40—/ 58, 213 overhoudors 26— 32, 8 bokken- en gedten 6te, 29 var- kens magere 40f 50, 5)1 vette varkens 0.80—/ 1, 140 biggen 112—/ 24, 150 tonijnen 0.253, 413 k-ippen 1.-50 - 3, 30 eend-en 1.2-5—/ 4, 68 K.G. boter 2.80—/ 3, 37)14 kipeieren 15.5017.50 per 100, 438 eendeieren 12 per 100. NOORDSCHAR'WDUDE, 12 Oct. Blauwe aard-appelen 7.908, D'e Wet 6.70, Bravo's 6.20—/ 7, Roode ster 6.30, Grove uien 7.90—/ 9.20, Drielin gen 6.70—/ 7.30, Nep 8.10, Peen 5.40 tot -5.90, Roode kool 2.80—/ 5, Gele tool 2.40—/ 3.50, Witte kool 2.60— 3.40, Kroten 2.80, a-lles per 100 K.G. W-ortel-en per 100 bos 6.20v 7.50. P-URlMlElREND, 12 Oct. Afslagvereeni- gi-ng „Beemster, Purmerend en Omstr." 274 zak aardappelen 1.6-5—-/ 2.15 per zak (25 K.G.); 56 zak slaboonen 9.12— 10.40 per zak (16 K G.); snijboonen 3 tot 6; perera 0.05-0.44 per K.G., ap- pelen 0.06—/ 0.2'8 per K.O., augurken middel 0.70, basterd 0.71, stek 0.38, grof fijn 1.18, bommera 0.1-7, fijn fijn 1.10 per mand 6 K.G., bloemkool 10.30 tot 19.70 per 100 stuks, roode kool 3.20 tot 6 per 100 stuks, spruitkool 2J50 4.65 per zak (15 K.G.), andijvie 6.10 7.50 per 1)00 bos, rapera 6—/ 18.50 per 100 stuks, 517 zak uien 2 per za-k 25 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANiGENDTJK (Langedij- ker Groentenveiling), 12 Oct. 192'1. In de heden gehfluden veilingen werd betaaldvoor Wortelen 1—S 7.60 per 100 bos. Roode tool 3.10—/ 5.40, 2de soort 1.20 tot 2.80, Gele kool 2.80—/ 4.30, 2de soort 1f 2.60, Witte kool 2.70 3.60, 2de soort 1.20—/ 2.60, Aardappe len): eigenheimers 7.10, Kleine 2.40, Gele nep 7.208.20, Drielingen 6.80 tot 7.10, Uien 8.609.40, a-lles per 100 K.G. Aanvoer: -38000 K.G. roode tool, 150000 K.G. witte kool, 18700 K.G. gele koo-l, 1-850 bos wortelen, 8525 K.G. losse wortelen, 10950 K.G. uien, 200 K.G. gele nep, 1225 K.G. aardappelen. ZWAAG, 12 Oct. 19-21. Druiven- 30—45 ct., N'oten 1020 ct:, Tomaten 510 ct., Slaboonen 2031- ct., Snijboonen. 1829 ct., Uien 5 ct., Aardap pelen 34' ct., Appel-en 618 ct.. Peren 427 ct., Wortelen 411' ct., Bloemkool 1020 ct., Komkommers 510 ct.,- Augur ken 815 ct. ZA-A'N'DA'M, 12 Oct. Veilingvereeniginig „De Zaanstreek". Andijvie 311 per 100 str., Slaboo nen 44—50 ct. p. p., Snijboonen 48 ct. p. p., Or. -kool 714—10 ct. per -stuk, Bieten 414 714 ct. per bos, Rockie tool 3>41114 ct. p. stuk, Bloemkool 2038 ct. per stuk, Boere- groen 10—11 ct. p. p., Bterappels 1334—14 «t. p. p., Zoete Appelen 414—7 ct. p. p., To maten- 3—11034 ct. p. p., Zure Apdlen 46 H ct. p. -p., Hand peer 12'14—1814 ct. p. p., Postelein 6070 ct. per ben1, Spinazie 72— 100 ct. per 'ben, Peen 25—26 ct. per bos, Bananen 6141414 ct. per stuk. A L KM A ARSCHIE EXPORT-VEILING ALKMIAAR, 12 October. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Andijvie 3.80—/ 9.10 p. 100 St., Appe len 0.08—/ 0.32 ct. p. K.G., Bloemkool I 12.70—/ 19.30 p. 100 St.. II 47 per 100 St.; Druiven f 0.760.84 p. KG., Gele tool 3.10—/ 5.20 p. 100 K.G., Groe- ne tool 6.40--/ 11.70 p. 100 stuks, Krop- sla 3.206.90 p. 100 St., Komkommers 11—/ 20 p. 100 st., Peren 0.06—/ 0.35 per K.O., Postelein' 0.230.66 p. beni; Roode tool 2.70—/ 5.80 p. 100 K.G., Sel- derie 2.304.20 per 11)0 bos, Spinazie 0.42—/ 0.81 per ben'; Spruiten 24311 - - - 70—/ S5 per 100 per 100 per KjO., Uien7 7.40—/ 9.80 p. 100 K.G., Wortelen 5.60-8.90 per 100 bos. WI JDENES, 12 Oct. Veiling Tuindersbe- 1-ang. Beurrt Die! 9.1010, Soldat Labcv- reur 1314.50, Gieser Wildeman 5.50 tot 5.80, Winterlouiw 4.80—/ 5, Winter- j-an 3.90—/ 4.10, Rietpeer 5.50—/ 6, ij-zerpeer 4—/ 4.50,' Present v. England f 7.508, Jacques L-ebel 6—/ 7, Bram Seedling 7.50-/ 8.20, Brab. Bellefleur 4.50—/ 5, Geld. Bellefleur 3.50-/ 4, Reine d'Or 3—/ 3.52 alles per 50 K.G. 't d'at 1eanS

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6