DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Tabaksfabriek I. R. KEUSS, Alkmaar. mi Prima geurige PUPTAJBAK, gefabriceerd door de tesirtaatntt2b*«ao tfenrferd tnuitjg&te jaargang Abonnementsprijs bij roomitbetaling per 3 maanden t 2.—fr. per post f 2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootore letters naar plaatsroimte. Brieveu franco N.V. Bock- en jfiandelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admintstr. No. 3. Redactie No. 33. VKIJDAG DirecteurG. H. ERAIL. HoofdrodactoorTJ. N. ADEMA. 21 OCTOBER Yervclg Gamaaateraadsvergaderiug. Avondvergadering, In do avondvergadering was do publieke tribune ook geheel bezet met belangstellende gemeente-arbeiders en gemeenteambtenaren. Da voorzitter stelde allereerst bet adres van den beer Verbeek van do lompeu- bergplaata aan bet Groot Niieuwland aan do orde. Do beer Wcaterbof meende dat In- dien de gegevens van adressant juist waren, gezegd kan worden dat de toes bind daar ge- vaar voor de hygiene oplevert. Deze dingen booren niet meer in de stad. Mr. Leesberg had gezien, dat or geen reden was om de gevraague vergunning door dea heer Velleman te weigeren. Het ijzer op het veld valt buiten elke wettelijko bepaling. Het is een kwestie van civiel recht. B. en W. hebben getradht In der mlnne ge- daan te krijgen dat de boel werd opgeruimdi Het ijzer u gekocht in den oorlog eu nu het opruimen niet waard. Spr. betreurt het, dat B. en W. niet bevoegd zijn in to grijpen. Ook de raad is niet bevoegd. De heer Verbeek zal zich In deze tot een advocaat moeten wenden. Hetgeen bij beweert inzake den stank ia niet juist. ■Do beer Westerhof kan zich «r nu mede vereenigen de zaak ter afdoenlng in banden van B. en W. te laten. iDe beer v. d. Bosch vroeg of dit geval, zonder verkregen rechten aan te randen geen aanieiding gaf da .verordening te faerzien. Mr. Lees berg zeide, dat da binderwet de mogelijkheid laat om dace dingen in een bepaalde wijk der stad te plaateen. Spr. wil dit onderzoeken. Het geeft moeielijkheicr, maar voor de zaak waar het bier om gaat seal bet nooit iets kunnen geveu. Men kan niemand belettea ijzer in zijn turn op te stapelen. Conform bet voorstel werd besloten. De voorzitter stelde hierop de salaris- sen weer aan de orde. De beer Westerhof zeide, dat zijn fractie van meening is, dat er grenzen zijn aan de salarissen der ambtenaren en zij mee- nen, dat dit bereikt is bij dat van den direc- teur der lichtbedrijven. Spr. meent dat de loonen voor de hoofd- ambtenaren alien' aan den hoogen kant zijn. De fractie zal v66rstemmen, doch onder voorwaarde, dat ze niet zal medewerken nog hooger te gaan. Ook meent de fractie, dat verzoeken van de andere directeuren zijn te wachten wanneer bet voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De fractie waardeert den directeur ten voi le, doch meent ook met het oog op de te goed- koope woning, niet verder te kunnen gaan. De heer v. d. B o s c h erkende dat het sa- laris van den directeur van de lichtbedrijven hoog Was. doch spr voelde het onbillijke, dat deze eene hoofdarnbtenaar geen verhooging krijgt. Spr. oordeelt den aftrek voor wonen en vuur en licbt op 800.te weinig en wil dit op 1000.stellen. Spr. kan dan voor het voorstel stemmen. De voorzitter vond het niet juist om het traktement verband te laten houden met den aftrek voor huur. Het is mogelijk dat een andere directeur daar niet wil wonen. Spr. .wil den huuraftrek afzonderlijk behandelen. De salarissen van de andere directeuren gaan omhoog. Van den directeur der lichtbe drijven niet en voor den betrokken ambtenaar kan dit een wenk zijn, waamaar bij; zal han- aelen. Spr. zou dit zeer betreuren. Hij be- spaart door de wijze waarop hij zijn taak ver- vult, de gemeente belangrijke sommen. Als hij daar niet was gaan wonen, zou het mogelijk zijn dat er een paar onderbazen bij moesten. Hij neemt zooveel mogelijk werk op zijn eigen schouders. Er is geen ambtenaar die zoo weinig rooruit gaat als hij. Spr. gaf de raad in overweging het voorstel van den heer Westerhof niet aan te nemen. De heer Leesberg wees er op, dat in vele gemeehten bet salaris van den directeur van de gasfabrieken bovenaan staat, omdat deze bedrijven winst geven. Spr. vindt dat men deze wanvertiouding voor den betreffenden ambtenaar moet her- stellen bij een vacature, maar nu niet. Ook de directeur is een ambtenaar. Spr. beval het voorstel van B. en W. aan. De heer v. d. B o s c h wees er op dat men dank zij den heer v. Deventer een zeer goede fabriek heeft. In de hem daarvoor toegekende vergoeding is het loon niet verrekend. Spr. neemt aan, dat men met een minder technisch knap di recteur even goede resultaten krijgt, maar dan komt dit ook door den goeden opzot der fa briek. Spr. hoopt dan ook op een meerdier- heid van zijn voorstel. De heer Bosnian zal stemmen voor de veihoogingen van de ambtenaren, uitgezon- derd den directeur der lichtbedrijven, wiens Balaris het vorig jaar reeds op peil was ge- bracht. Spr. zou over dit punt gaarne een geheime sitting willed. De heer Westerhof ontraadde dit. De heer Bosman zeide, dat het' niet over de salarissen ging. De heer Westerhof constateerde, dat Mr. Leesberg des middag tegen alles stemde, maar in vuur geraakt nu het het salaris be- treft van den haogst betaalden ambtenaar. De fractie heeft noode deze salarissen geaccep- teerd. Da directeur van gemeentereiniging ver- dient een flinkeo spnong Hij verkeerde in can Spr. meende, dat de directeur van de licht bedrijven wel weet dat de raad hem waar deert maar het moest nu voldoende zijn met de gemaakte complimenten. De heer Go vers was steeds tegen het bouwen van de woning geweest. Men oordeel- de het noodig voor het bedrijf, doch met het oog op den kleinen aftrek vor de woning, wil spr. ok bier niet aan de voorgesteide sa- larisverhooging medewerken. Spr. stand aan de zijde van den heer Wes terhof. Do heer Cloeck wensdhte in het midden te brengen, dat men ten.' opzichte van' de minst betaalden zijn zin had gckregen. Er is niemand die niet zeggen kan dat zijn salaris sinds 1912 niet verdubbeld is, waarom moet de directeur van de gasfabriek do eenige out- zoudering ziin? De heer Westerhof: De hoogste loo nen moeten in verhouding ook het minst ver- hoogd worden. De heer G o v a r s oordeelda een tif trek van 800.—- voor de woning en vrij vuur en licht al een goede verhooging. De Voorzitter constateerde dat de de- mocratia zijn beste ambtenaren het siechtst bezoldigt. Als het moet, dan moet de raad het maar wetem maar het gevolg zal zijn, dat zij heengaan. Spr. bracht hierop het voorstel van B. en W. in stemming. Vo6r de heeren Thom- seu, Cloeck, Ringers, Keijsper, Aukes, v. d. Bosch en Mr. Leesberg, zoodat het voorstel van den heer Westerhof om het salaris niet te verhoogen was aangenomen. De heer Ringers meende, dat de salaris- commissie meer de aandacht aan de loonen lmd geschonken dan aan den aftrek. Bij' het ziekenhuis, geeft men de salarisverhooging uif een oogpimt van verhoogde levensstan- daard en spr. wil daarom voor die inwonen- deu den aftrek met 100,te verhoogen1. De heer Cloeck zeide dat de commissie dit niet over het hoofd had gezien. De com missie heeft in aanmerking genomen dat de .ecds geroepen leerlingsverpleegstera steeds kunnen worden De heer Aukes zeide dat hij1 de Provin- de een Ged. verpleegster 1700— tot /2200 heeft met een aftrek van 700.— voor kost en inwoning. Spr. meent, dat een aftrek van 600.wel geoorloofd is. De heer Cloeck wees er op, dat em leer- lingverpleegster bij de Provintie 1500 en hier 1000 heeft. De heer Ringers wijzigfzijn voorstel zoodanig, dat voor de directrice en de gedi. verpleegsteiis de artrek met 100 wordt ver- hoogd. De heer O s k a m wees er op, dat-de sala rissen weinig om'lioog zijn gegaan, wanneer de aftrek eel a ten was zooals ze was. De heer Cloeck wees op de Balarisvoor- stellen van den minister. De heer Oskam Laat die het dan ook maar betalen. De beer Cloeck: Wij heiblben' er toch iets mede te maken. Spr. was overtuigd dat de zaak niet zal worden goedgekeurd1. IDe heer O s k a zeide. dat Dr. Mol zidh aanvamkelijk biji de voorstellen der salaris- cominissie had neergelegd. Het bevreemdt dat B. en1 W. terwijl de salariscominissde in 2e instantie haar standpunt handhaaft, toch afwijken. De beer Govers staat aan de zijde van Oskam. Het is mogelijk dat het niet goedge keurd wordt. Spr. will dit er op wagen en dan tot den minister zeggen': „betaalt u het maar." Spr. begrijpt den heer Cloeck niet. De heer Cloeck zeide, dat het. niet mo- was de zaak weer in de commissie te engen. De heer Oskam meende dat de regeling aan aile eisdhen voldoet wanneer de valhoo- gangen denjaarlijksehe worden. De heer Westerhof betoogde dat de salarissen reeds hoog zijn. Er is geen reden om af te wijken van de voorstellen van de sa- lariscoinmissie. Spr. vermoedt niet dat de mi nister deze beslissing zal wraken. Men moet zieh niet laten beinvloeden door dm' direc teur van den keuringsdienst De heer Cloeck begreep de bestrijding van de soc.-dem.-fractie niet. Het sdhijnt dat ze niets gehoord hebben' van vervalschinig van levensmiddjelen. De heer W esterho! kan zich niet voor stellen der salariscommissie. Spr. is er tegen wanneer vastgdhouden werd aan de voor stellen der salariscomimissie en het vedband het verband te verbreken. De 'heer Cloeck wees op de verordening van 11 Februari. Toen werd het salaris op 5500 gesteld. Alle ambtenaren hebben toen 200 gehadi en de commissie heeft dit over het hoofd gezien. De heer Oskam zou er niet tegen. znn wanneer het verband met de anderen niet verbroken werd. De heer Bosman wees er op, dat het een waardedienst was en bovendien een meer provinciale. De heer v. d. Bosch zal voor het voor stel van B. en W. stemmen; omdat hij geen vedband ziet tusschen den algemeenen keu ringsdienst en dien van het slachthuis. De heer Westerhof heeft nog niet van den heer Cloedc gehoord waarom; hij na het bezoek van den directeur is veranderd 5500 tot f 7210 voor een' directeur is een hoog cij- fer. Waarom moeten de 3 mensdhen naast hem ieder 100 meer hdbben en de anderen niet? Spr. vindt dit niet goed De heer Cloeck wist aanvankelijk niet welken kring de ambtenaren moesten berei- zen. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen de soc.-dem. fractie en de beer Govers. De verordening en instructie werden hierop z. h. s. aangenomen. H'ERZIENING JAARWEDDEN ONT- VANGER E'N AMBTENAREN BURGER- LIJKEN STAND. B. en W. stellen voor aan Staten te verzoeken: a. de Jaarwedden van- de ambtenaren van den Burgerlij&en Stand te willen bepalen als volgt 1. voor den ambtenaar, belast met de voltrekking van huwlijken op f 600.— zander periodieke twraoogingen. Nsemt pzasf met deze prima kwaliteiten in fraaie verpakking. YRAAGT ZE UWEN WTtTKELIER. 2. voor den ambtenaar, belast met alle andere werkzaamheden, dien Burgier- Ijjken Stand betreffende op 1 2750. met zes tweejaarlijksche verhoogingen van 5 pet., tot een maximum van 3575— b. de jaarwedde van den Ontvanger te wil len bepalen op 4300.met vier twee jaarlijksche verhoogingea vaa 250— tot een maximum van 6300. een en ander met bepaling, dat aan deze regeling terugwerkende kradii wordt rer- leend tot 1 Januari 1021. Z. h. s. besloten. De raad ging hierop in coantfi. Buitenland. DE BESiLI'SSING OMTRENT SILE'ZIg. De beslissing der geallieerde mogendheden aangaande Opper Silezig, welke gister aan den Poolschen gezant en den Duitschen am- bassadeur te Parijs ter band gesteld werd door den Raad van gozanten, was vergezeld van een nota, waarin de geallieenlen verkla ren, dat de iDuitsche en Poolsdhe regeeringen; duidelijk moeten begrijpen, dat de geallieerde mogendheden van ooraeel zijn, dat hunne be slissing „een geheel vormt, waarvan zij vast besloten zijn, de venschillende deelen te zien nagekomen". In geval een der regeering om de een of andere reden mocht weigeren de geheele be slissing of een dec!1 daarvan te aanvaarden, of dloor hare houding mooht toonen, dat zij tradht hinderpalen op te werpen tegen eene loyale uitvoering der beslissing „behouden de geallieerde regeeringen, het in inet belang van een algemeenen vrede noodzakeliilfi ach- tende, een vocrgeschreven regime zoo ewoe- dig mogelijk te zien ingevoerd, zich het recht voor, zioodanige maatregelen te nem'en, als zij wenschelijk achten, om de volledige uit voering hunner beslissing te verzelkereni" 'De tekst der beslissing zelf bevat in hoofd- Zaak de reeds gepubliceerde bepalingen. De grens, zooals zij is aangeraden door den R'aad van den Volkenbond en aangenomen door de geallieerden, wordt geographisch aangeduid met de meidedeeling, dat de grens- commissie, bepaald door het verdrag van Versailles, onmidellijk zal beginnen deze af te bakenen. Vervolgens werden de economische maat regelen opgenoemd, om de continulteit van het verdeelde industrie-gebied van Opper- Silezig en de beschertning der minderheden te verzekeren. Er is bepaald, dat' er zoo spoe- dig mogelijk eene overeenfcomst zal worden gesloten tusschen de Duitsehe en1 Poolsche re geeringen, waarbij deze maatregelen worden geregeld. Over deze overeenlkomst zal wor den' onderhandelld door een Duitschen) en een Poolschen gemaohtigde, onder voonzitter- schap van een persoon, benoemd door den Raad van den Volkenbond, die eene beslis- sende stem zal hebben, in geval zij, het niet eens zijn. De Duitsehe en Poolsche regeerin gen worden verzodht den geallieerden binnen acht dagen de namien hunner gemachtigden mede te deelen, waama over de plaats der bijeenkomst zal worden beslisf door den voorzitter. Verder wordt bepaald, dat twee Bchamen zullen worden ingesteld, om te waken1 over de uitvoering der overeenkomst, beide be- staande uit Duitsehe en Poolsche vertegen- woordigers met een president eener andere nationaliteit, te benoemen door den Volken bond. Voor het eerste dezer lichamen worden de Duitsehe en Poolsche regeeringen uitge- noodigd' binnen' 6 dagen hunne gedelegeer- den te benoemen,, waama het onmiddellijk zal worden samengesteld, ten ednde met de intergeallieerde commissie samien te werken tot het nemen van de vooibereidende maatre gelen1. Het tweede lidhaam zal een tribunaal zijn, hehvelk uitspraak zal doen in geschil- len tusschen particulieren en landdgenaars, welke ontstaan door de toepassing der over eenkomst. De vooraaamste maatregelen' van econo- mischen aard, welke door den Volkenbonds- raad zijn voorgesteld en door de geallieerde mogendheden zijn goedgekeurd, ter bescher- ming van het economisch en sociaal leven in Opper-Sllezie en met het doel, de bezwaren gedurende de o-^ergangsperiode tot een mini mum temg te brengen, luiden als volgt: Er wordt een bijzonder beheer ingesteld voor de spoorwegen, die gedurende vijftien jaar als net beheerd zullen' worden. Gedurende een tijdvak, dat de vijftien jaar niet te boven mag gaan, zal de Duitsehe mark als eenige munteen'hrid in het volks- stemimingsgebied gelhand'haafd worden. Ge durende een'zelfde tijdvak zullen de post-, telefoon- en telegraaftarieven in de Poolsdhe zone in Duitscb geld warden vastgesteld. Een tolstelsel zal aan de nieuwe politiebe grens worden ingesteld, met eenige uitzonde- ringen voor gevallen dat de eene zone be- hoefte heeft aan producten van de andere, in welke gevallen er gedurende vijftien jaar geen rechten zullen worden geheven. Half insitellingen in een der beide zonem, welke in de andere zone zullen worden afgemaakt, zullen gedurende vijftien jaar vrij zijn van rechten, wanneer zij weer moeten worden In gevoerd in het land, waamlt zff afkomstig zijn. Polen verleent voor den tfjd van vijftien jaar machtiging tot den uitvoer naar Duitschland van de producten der mijnen in de Poolsche zone. Duitschland zal vergun ning moeten' verleenen tot den uitvoer van de producten zijner mijnen naar Polen op de- zelfde voorwaarden als voor den oorlog. De beide regeeringen erkennen gedurende vijftien jaar de bonden van werkgevera en werknemers in het voUosstemmingsgebied. Gedurende vijftien jaar zullen de inwonere van het volksstemmangsgebied viijelijk aan 1 beide zijden van de grens kunnen verkeeren. Het particulier bezit en verleende conces- sles en voorrechten zullen gewaarborgd war den. Het Duitsdhe stelsel van sod aile vcrzeke- ring door den staat zal gebandhiaafd blijven in het aan Polen ioegewezenl gedeelte Van Opper-SileziS. DE FERSCHE KWESTIE. Van gezaghebbendc zijde wordt gemeld dat men op het oogenblik niet bevreesid' bo- hoefdl te zijn voor een afbreken der lensche on- derhandlelingm1. De lersdie delesgajtie, onder deni indruk van' de ernst der regeeringsvmte- geniwoordigera, is vol goede wil; Die Pans fclegrafoerde ,ian' konilng George, de hoop uitende, dat de Hbere de Engelsch lersdie onderhanddingen zou zegenm en Zij- ne Majesteit de vreugde cm deni mem zou Bchenken, dat hij bet eeuwemange geschil tot een einde zou brenigeni. De koninig antwxvrdide, dbt hij' het telegram van de® Plans met genoegen had ontvangan; hij b'idi met hem, dlat de conferaifie een duur- zame regeling tot stand moge brengen en een nieuw tijdperk van vrede en gelui- voor Ier- land mioge Hxwijden. HET PRDOES TEGEN DE KAPPISTEN; lln het verloop van het Kapp-proces lis een verandeiing gekoraen door de omstandigheid, dat vier beschuldigden, n.l. kolond B'auer, ka- pitefini Ehrluirdt, major Pabst eni de schrijver Scfainitzler, zidh berdd hebebn verklaard zidi ter beschikting van dfe justitie te stellen, wan neer zij tegen borgBteltang niet zullen worden gearresteerd. Het-rijlklsgerechthof heeft hierin bewiTligti, zekere voorwaard'en-. 'HSerdoor zal het mogeltik zijn het proces te gen deb eschulldigdem, nl. behalve tegen de bo- vengenoemlde personenl. ook tegen von J'agow. von Wangenheim: en dr. Sdhiele, tegelijkertijid te doen, plaait® vinden. IDe behandeling van het proces tegen van Jagow en von' Wangenheim, die reeds op 27 dezer is bepaald, zal daaro-m opgeschori wor den; Het proces tegen1 alle beschuldigden zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. HDNGE ROMLUSTEN IN RUSLAND. Aan „Berlingske Tidende" wordt uit Hel- singfoTS geseind, dat alle blade® berichten publiceeren1 over emstige onlusten in de gou- vemememten Azof, Chiarkof en' Koeban. Sow jet-ambtemaren werden- gedwongen de requi- sitie van graan' te staken. SiberiS weigert vluchtelingen1 uit de nood-' Hjdlende gebieden op te nemen. In Tsjelja- binsk bevinden zich op het oogenblik 50.000 hongeriijtiendfe kinderen, die in een verschrik- keliiken- teestand verkeeren. DE OEHOMiE DUITSCHE OROANI- SATIES. Git Munchen wordt gemeld: De Mfinche- ner Post" zefc -haar onthullingen voort van de moorden, gepleegd1 door het vrijkorps Ober- land. 'Het blad noemt onder vermelding van het juiste adres en- de namen een aantial m'oordgevall'en, welke door het falichtingen- bureau van het vrijkoips in Opper-SilcziS ge pleegd zouden zijn; Dlaaronder worden ge vallen vermeld, waarbij het blijkbaar alleen te do-ein was om de vermoorden. te berooven. Ee®, voormalig lid1 van hetv rijtoorps Ober- landl heeft het in de „M<mchener Post" gepu bliceerde materiaal reeds in September van dit jaar aan de Mlunchensche politie oveihan- digd. Sindsdien- wordt hij door del eden van het vrij'korps te Mhnchen' achtervolgd1 en be- drei;gd. DE BOMAANSLAG TE PARIJS. Volgens de Associated' Press" is de Ame- rikaansche gezant van meening, dat er ver band bestaat tusschen' den bomaansla-g en eenige dreigbrieven, welke hij van' communis- ten heeft ontvangen. IDe gezant begaf zich n-a den aanslag per automohiel naar generaal Pershing en ont- ving daarna den prefect van politie en het parket. Millerand en Briand zonden verte- genwoord'igers om den gezant geluk te wen- schen- met zijn onfsnapping aan den -aan slag. Zij betui'gden hum leedwezen met het ge- beurde. Staten-Goneraal TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd' de motie- De heer Ringers wees er op dat de ged. verpleegsters 300 omhoog zijn gegaan. Het voorstel van den heer Ringers verkreefl do stemrnen van den heer Ringers, Keijsper, Bosman, v. Veen, v. d. Bosch, Leesberg en Go- vers, zoodat het werd verworpen, waama de verordening van de ambtenaren a. h. o. in zijn geheel werd vastgesteld. De heer Westerhof kwam nog terug op de salarissen der werklieden en meende dat ver- zuimd was om do brugwachters een vacantie- toeslag te geven gelijk aan de schoolschoonma- kers. De heer Oskam was in de commissie niet blijven aandringen op vacantietoeslag van de brugwachters, omdat het reeds ecus was ver worpen. De heer Bosman was het met den heer Westerhof eens. Spr. zou voorstemmen. De Voorzitter vroeg of de brugwaahterg vacantie hadden. De heer Oskam wist dit niet. De heer Westerhof zeide, dat ze 12 da- gen vacantie hadden. Wanneer dat niet het ge val was, dan vond spr. het nog meer noodig om hen een toelage voor bijzomdere dingen te ge ven. De Voorzitter vond het foetoog van den heer Westerhof niet klemmend. Een va cantietoeslag wordt gegeven omdat degene die uitgaat meerdere uitgaven heeft. Het wordt zoo een toeslag op het loon, terwijl bij de ver ordening bepaald is, dat do Vacantietoeslag al- leen gegeven wordt als do vacantia aaneen wordt genomen. De heer Westerhof vond een academi- sche beschouwing niet ncor j omdat de men- schen vacantie genieten. De heer v. d. Bosch zou nu voorstemmen, omdat er vacantie genoten wordt. Onder voorbehoud, dat de menschen vacan tie genieten bracht de voorzitter het voorstel in stemming. Tegen Mr. Leesberg, Thomsen, Cloeck en Govers, zoodat het voorstel werd aangenomen. De heer Bosman stelde voor in artikel 12 het woordje schriftelijk te vervangen. De Voorzitter betoogde de noodzake- lijkheid van de handhaving van het woordje schriftelijk. Ook voor de arbeiders was het van belang om een bewijs in handen te hebben. De heer Bosman wilde dan bepalen, dat de werkman recht heeft een opdracht schrifte lijk te vragen. De heer Westerhof stelde voor do re- dactio zoo te doen luiden, dat de opdracht schriftelijk gegeven moet worden. De Voorzitter oordeeldo de zaak niet van groot belang. Het doel wat beoogd wordt kan bereikt worden, door te bepalen, wat In art. 18 van de ambtenaren staat Aldus werd besloten. De verordening werd hiems z. h. s. aange nomen. De verordening regelend* de salarissen der fomMMtopolitie word hiatus* s. h. s. aengenct- mem De voorzitter veronderstelde, dat de raad veriangt, dat do verhoogingen de volgen- de week worden uitbetaald. Spr. wijst de raad nog eens op hetgeen hij des middaga gezegd had en tevens, dat B. en W» door den raad gemachtigd werden on suppletoire begrooring samen te stellen. Spr. was overtuigd dat de wethouder van financien het geld wel zou we- ten te vinden. Gelaoh. De heer Weaterhol meende, dat de wet houder het uit de bogrooting wel kan vinden en dan hebben Ged. Staitan er niets mede te maken. De Voorzitter was het er mede eens dat de lichtfabrieken geen moeielijkheden kun nen geven. De heer Westerhof meende dat door de lichtfabrieken do zaak buiten Ged. Staten was te regelen. De Voorzitter meende dat men moest zien hoe dit zou uitloopen en stelde hierop het volgende voorstel aan de orde. De heer Oskam betoogde dat ook deze re« geling afwijkt van de voorstcllen der salaris- commissie. De fractie zou tegenstemmen en zich houden aan het advies der salariscommis- sie. Do heer Cloeck herlnnerde er aan dat alle ambtenaren 200 hebben gehad en die zijn op de salarissen gelegd. Het is niet ge- wenscht om zoover beneden de rijksregeling te gaan. Het is een nieuwe dienst en de direc teur vreest dat hij anders het personeel dat hij noodig heeft niet zal kunnen krijgen. B. en W. volgen dan ook het advies van den directeur. De heer Oskam herinnerde can do bespre- Iringen in de commissie. B. en W. hebben afge- weken en daardoor komt men in gedrcng met anderen. B. en W. hebben den directeur verhoogd met 200 en de anderen met 100. Men komt daardoor in het gedrang met het slachthuis. Waarom moet de keuriagsdieaist den boel nu in de war gooien? Albmaar's Eoera

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1