k; aandrengtn. Than® zi}n zij ertoe owrgegaan, en het zal ongetwijfeld aanzienlijk bijdragen tot de veiligheid van het automobiel-verkeer. Een enkel groot vraagstuk blijft nu nog op te lossende prijs van de brandstof, die voor- al hier buitensporig hoog is. Als de Fransch- man de benzine niet veel duurder betaalde dan de Duitscher, de Italiaan of de Belg, was de crisis waaronder de Fransdhe automobiel- industire geleden heeft, en waaraan zij eeni- ge maanden geleden zelfs dreigde te bezwij- ken, sinds lang bezworen. De prijs is nu ein- delij'k deze week met 15 centimes verminderd. Maar dat is nog niet genoeg. LEO FAUST. Gemengfl Nienws MAATSCHAPPIJ VOOR DIERGENEESKUNDE. Onder voorzitterschap van den heer J. J. F. Dhont uit Rotterdam is Vrijdagavond te Utrecht de 66ste algemeene vergadering van de Miaatsdiappij voor Diergenecskunde aan- gevangen, De heer J. J. F. Dhont te Rotterdam werd met op twee na algemeene stemmen als voor- zitter herkozen. De mededeeling daarvan werd met luiden bijval begroct. De heer Dhont sprak zijn diepgevoelden dank uit voor de groote eer zijner herkiezing. Medegedeeld werd, dat op 31 December 1922 aftreedt de secretaris dr. H. A. Vermeu- den, die herkiesbaar is. Op 31 December a s treden verder af de afgevaardigden in het hoofdbestuur van de afdeelingen Groningen- Drente Zuid'-Holland en Zeeland, de heeren H A Kroes, dr. P. Vermaat en M. V. d. Vliet, die eveneens herkiesbaar zijn. Na eenige besprekingen over fimandeele aangelegenheden der Maatschappij werd Utrecht aangewezen als plaats waar de 67ste algemeene vergadering der maatsdhappij1 zal warden gehouden. De heer ten Hoopen, districtsveearts te Groningen, hield daama een' inleiding over de wenschelijkheid van herziening der Wet op de Hondsdolheid. De vergadering werd Zaterdagochtend heropend met een rede van den voorzitter, den heer J. J. F. Dhont. die na een wel- komstwoord, In het bijzonder aan den presi dent-curator en den rector-magnificus der veeartsenijikumidige Hoogeschool een woord 'van: weflkom toeriep en' enkcle gebeurtenjssen in het afgeloopen jaar, de maatschappij1 en hare leden rakenidc, naar voren. bracht. De heer J. A, Beyers, uit Utrecht, hield vervolgens een voordracht over kleurstoffen van serum en urobilinurie bij onze groote huisdieren. De heer De Leur, uti Hoora, heeft bij den aanvang van de vergadering den voorzitter toegesproken in verband' met de aan dezen verleende koninklijke onderscheiding. Spre- ker bracht onder luiden bijval den heer Dhont de hul.de van de Maatschappij over, en dank- te hem' voor alles wat deze in het belang van de Maatschappij en de dierenartsen heeft ge- daan, een hulde, welke reeds den vorigen avond uiting had gevonden in de schitteren- de herbenoeming, waarvoor zelfs reglements- wiiziging noodig was. Prof dr D. A. de Jong, te Leiden, heeft gesproken over het bevriezen van vleesch volgens het procede Ottcsen als voortzetting van de vroeger verrichte onderzoekingen om- trent het bevriezen van vleesch. Bij de over de voordracht van den heer A Vecnbaas over de bestrijding der tuberculose onder het rundvee gevoerde gedachtenwisse- limg heeft oa dr. Overbeek o. m. een plei- dooi gehouden voor de verplichtc wettelijke aangifte van open tuberculose. De heer Veenbaas meende evenwel, dat het de zaak meer ten goede zou komen als eerst eenige jaren bevorderd werd de tuberculose- bestrijding op vrijwilligen grondslag. Prof. Van Oyen sprak als zijn meening uit, dat op maatschappelijke, economische en ve- terinaire gronden de denkbeelden van den heer Veenbaas alter steun verdienen. Prof. De Jong meende ook, dat de zorg voor den gezondheidstoestand van het vee allereerst aan de direct belanghebbenden moet worden overgelaten; zij moeten dragen ProTlnciaal Menws UIT BERGEN. De Raad dezer gemeente zal a.a. Donder- dag, des namiddags te 2 uur, in openbare vergadering bijeenkomen. Burgemee&ter en Wethoudera zullen o. m. den Raad voorstellen, de ingekomen aan- vraag der Berger Schoolvereeniging ter ver- streicking, van gelden voor de stichting van eene nieuwe school voor Lager- en Uitge- breid Lager Onderwijs weder om bericht en raad in hun handen te stellen,- aangezien nog niet alle benoodigde gegevens in hun bezit zijn. De voorloopige raming der stichtin, lagt: G< kosten bedraagt: raming jeschatte waarde van terrein met inbegrip van eene inrichting voor onderwijs in lichamelijke oefening 30.000 (voor lagere school); bouwkosten van de school 70000 (lagere school) 25.000 (U.L.O.-school)kosten voor eerste inrich ting met inbegrip van de schoolmeubelen, ook voor gymnastiek-onderwijs 10.000 (la gere school) 3000 (U.L.O.-school); to- taal 138.000. Bij beschikkingen van de Ministers van Arbeid en van Financien van 21 en 22 Octo ber 1.1. is aan deze gemeente ten behoeve van den particulieren bouwnijverheid een. bij>- drage uit 'sRijks kas toegekend van 1040, tot toekenning van een geijlke bijdrage door de gemeente aan den heer C. van der Plas, alhier, voor den bouw van een arbeidexswo- ning aan den Achterwfeg alhier. UIT HEILOO. De R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo- zeph" hield Vrijdagavond een algemeene ver gadering Er warden 5 nieuwe leden gein- stalleerd. Ingekomen was o. a. een schrijven van het Hoofdbestuur, waaruit bleek, dat het aantal dagen van uitkeering bij werkeloosheid op 36 blijft bepaald en het aantal wachtdagen van 3 op 1 is teruggebracht. De uitkeering blijft 3 per dag, geldig tot 1 Januari 1922. Blijkens verschilende mededeelingen is hier 236,25 uitgekeerd'. De penningmeester deci de mede, dat 3 leden wegens wanbetaling zijn geroyeerd. Na verdere besprekingen werd de vergade ring gesloten. UIT HOORN. Verlaging straatbelasting. Bij het opmaken van de gemeente-begroo- ting voor 1921 was voor straatbelasting een bedrag geraamd van 53000. Aangezien des- tijds de juiste opbreagst dier bclasting over 1920 nog niet bekend was, werd het verme- nigvuld'igingscijfer veiligheidshalve bepaald op 2. Thans blijkt evenwel, dat over 1921 de straatbelasting met een multiplicator van 1 zal opbrengen 31.374,45 en derhalve bdj handhaving van het vermenigvuldigingscijfer 62748,90. Aldus zou het bij de begrooting geraamde bedrag met 9748,90 worden ovei'- schreden. Naar aanleiding hiervan bereikte den Raad een voorstel van Burg en Weth. ten aanzien van de straatbelasting voor 1921 het veirme nigvuldigingscijfer nader te bepalen op 1,7. De tweede-luitcnant H. A. Verkuijl, uit het garnizoen Hoom, wordt op 1 November a s overgeplaatst bij het inetructie-bataljon te Kampen. de risico van hun bedrijf. Alleen als net kwaad dien omvang neemt, dat een nationale ramp dreigt, moet de Staat ingrijpen. E>e be strijding van de ziekte is in de eerste plaats een zaak van den veehouder. Dit is te veel uit het oog verloren, ook ten aanzien van de be strijding van besmettelijke veziekten. De heer Vtenbaas heeft, wat betreft de zaak van be strijding der tuberculose, z. i. goed gedaan, in het ilcht te stellen, dat niet alle heil van den Staat is te verwachten Ten slotte kreeg dr. 't Hoen het woord Spr wees er op, dat er de laatste jaren een groot tekort is ontstaan aan gouvemements veeartsen voor Nederlandsch-Indig. De lust bij de dierenartsen in Nederland om naar de kolonien te gaan is niet bijster groot, zoodat de regeering er zelfs al toe over is moeten gaan om zes Duitsche dierenartsen in tijdelij1- ken dienst op te nemen. Op grond van eigen ervaring kan Bpr. evmwel m'eedeelen, dat voor een dierenarts, die lust gevodt, ook eens met andere landen en volken kennis te maken en mede te werken tot geestelijke en economische opheffing van de vele millioenen, die daar in landbouw en vecteelt voomamelijk hun bestaan vinden, een nuttige en aangename taak te vervullen is op het gfbied van ziektebestrijding, hygiene en veeteelt. BRAND. Te Zaandam is Vrijdagavond de houtmeel- fabriek van de stoomhoutzagerij „de Tijd1- geest" van de firma van Wessem en Coinp. door or.bdkende oorzaak geheel uitgebrand, zoodat alleen de steenen romp behouden is gebleven. De belendende fabrieksgebouwen bekwa- men geenerlei letsel. V Het personeel kon zlch slechts met moeite redden Een hunner befewam emstige bran- wonden. SCHOOLBOUW OESTAAKT. Op advies van het departement van Onder- wiis is de bouw van ten nieuwe Christelijkc school te Halle gem. Zelhem, gestaakt. Het grondwerk was reeds klaar. KORTE BERICHTEN. Overleden is in den ouderdom van 74 jaar de heer J. Lips Bzn., oprichter der brandkastenfabriek te Dordrecht. Tot griffier van de Staten van Zuid'- Holland is benoemd jhr. mr. B. W. T. Sand- btrg, griffier der Staten van Drente. Kunst en Wetenschappen VOLKSZANG. De afdeeling Alkmaar van den Nationalen Bond voor den Volkszang is j.l Zaterdag we der met de zangavonden begonnen. De meest geschikte avond was het nu bepaald niet; 't was echter de eenige avond die de heer Brands, wederom als leider optredende, vrij had. Men zou evenwel moeite doen de volgende bijeenkomst op een anderen avond te houdenj lean dit beslist niet, dan is de tweede zangavond op Zaterdag 12 Novem ber. Toch stemde de opkomst tot tevreden- heid en had men van de geleerde liederen niet veel vergeten; de leider sprak er zijn voldoening over uit, dat er zoo weinig fou- ten gemaakt werden. Op dezen avond wer- den er ook weer eenige nieuwe leden inge- schreven, zoodat men met firsschen moed en opgewektheid het nieuwe zangjaar tegemoet gaat. Een klein dameskoor zong onder leiding van den heer Brands eenige nummers en had daar zooveel bijval mede, dat een herhaald optreden ervan niet is uitgesloten. A.K. Sport VOETBAL. Purmerstaiin—Alcmaria Victrix 0—2. De uit-wedstrijd, die Alcmaria gisteren in Purmerend had te spelen, is geeindigd met een ruimschoots veraiende 2—0 overwinning voor onze stad'genooten. Een schitterend suc- ces. Want om op dat veld van Purmersteijn de leeuwen te kloppen, valt heusch niet mee. Wij gelooven inderdaad, dat Alcmaria thans op den goeden weg is. De ware combinatie in de voorhoede schijnt gevonden. Deze linie, in dezelfde samenstelling als tegen Hortus, heeft weer mooi werk geleverd. De vleugel- spelers. goed gesteund door de tactisch wer- kende toinnenspelers, deden wat van hen werd verwacht. De middenlinie bestond nu van rechts naar links uit Nijman, v. d. Horst en Blok. Het weder meespelen van van. der Horst bleek inderdaad een versterking. Hij heeft de vend'edigimg geholpan, de voorhoede gesteund, kortom een zeer goeden wedstrijd gespeeld. Mogen. er nog vele zoo van hem volgen. Nij man was zeer goed als rechtshalf. 't Is nu natuuriijk wel jammer, dat v. d. Pol niet in't elftal kon opgenomen worden, maar wij ho- pen dat hij l«reid zal blijven in te vallen als 't eerste elftal hem noodig heeft. De vleuge - halfs kunnen wel iets meer terugspelen op de backs, als de goede gang van net spel, dit noodzakelijk maakt. De achteriioede was goed. Keeper Bosman was weer de oude. Druk heeft hij't echter niet gehad. Ondanks het slechte weer nadden zoo on- geveer vier honderd supporters Alcmaria naar Purmerend vergezeld. De bekende heer Govers ontbrak ook nu weer niet. De boot- tocht was een succes. De been- zoowel als de terugreis geschiedde in de beste orde. Alcmana speelde voor de rust tegen d'en straffen wind in een opmerkelijk goed spel. De voorhoede, goed gesteund, bracht' telken- maal handig op. Men speelde keurig den bal langs den grond. Broers gaf eenige mooie 1 voorzetten, die niet voldoende werden benut. Ne de rust (O—O) wee de wind lets minder. Alcmaria toleef de eterkste parfcij. Purmer steijn geraakte hoe langer hoe meer uitge- speeld, In't midden van de tweede heTft, moest &n der Purmerenders uitvallenAlc maria stond (Erect nog een invaller toe. Toen de rechtshalf van Purmersteijn zeer onsp r- tief (natrappen) tegen Broers optrad, werd hij door captain Poland, zijn eigen aanvoer- der, van't veld gestuurd. Poland bleek ook nu weer de echte amateur sportsman, zooals ieder in de Noordhollandsche voetbalwere'd hem kent. Elf minuten voor tijd nam v. d, Horst een vrijleni schop. Hij plaatstc keurig naar Peetoom en met een zeldzaam mooi schot, dat den' kee per geen kans gaf, bezorgde deze Alcmaria de leiding. Uit een vrijen schop maakte Reits*- ma onhoudbaar de tweede goal. Het laatste kwartier was absoluut voor Alcmaria. Pur mersteijn kwarn niet meer over de helft. Storm schoot eenmaal iets te zacht, anders was het zeker 30 geweest. Toen scheidsrechter Vas Dias, die uitste- kend leidde, eindigen floot, had Alcmaria met 2—0 gewonnen. Het geheele elftal had urt- stekend voldaan. Nu met dezelfde vurige wil om te winnen a.s. Zondag thuis tegen E.D.O. Laat men't vooral niet te licht opvatten. El- ke wedstrijd is zwaar. Bij Purmersteijn schitterde de keeper. De verdediging was als geheel goed. De voor hoede was minder. Alleen Delsen schijnt daarin de gevaarlijke man. In de tweede klasse A won A. F. C. met 40 van Schoten, won Z. V. V. met 10 van W. F. C. Hollandia met dezelfde djifera van E. D. O. terwijl Hortus an V. S. V. een puntloos gelijk spel apeeldea. Alcmaria staat nu vier van onder. In de eerste klasse A won Haarlem met 32 van R. C. H., Feyenoord eveneens met 3—2 van Blauw Wit, Ajax klopte Spartaan met 3—1. H. V. V. eni V. O. C. deelden de punten. U. V. V. sloeg V. V. A. met 21 eni D. F. C. behaalde eveneens een 21 over- winning op H. B. S. In 1 B verloren de Stormvogels op eigen terrein een punt tegen Z F. C. de uitslaig was 22. Sparta won weer met een doelpunt ver- schil 21 van Ado. S. V. V.D. E. C. 32, A. F. C.V. U. C. 52, Excelsior—Her mes 20.- In 1 B. staan nu Stormvogels, Sparta en S. V. V. met 9 punten gelijk. Oostel. le klas: U. 'D.Go Ahead 44, Quick—Hemgelo 1—1, Enschede—Heracles 31, VitesseZ. A. C. 11, Be Quic Theole 22. Zuidel. le klas: B. V. V.-JWilhelmina 4—3, Willem II-^Bredania 1—3. Nooriel. le klas. De leaders W. V. V. wer den door Velocttas uit Gr. met 61 geklopt. Be Quick won met 50 in Meppel van Al- cides. Uprightt—Forward' 0—4, G. V. V. Veendam 0—1, FrisiaAchilles 0-1. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. De Kennemer Sportclub heeft gisteren het seizoen gesloten met een prograanma, dat slechts twee kortebaan-nummers vermeldde. Zij' trof het allerslcchts met het weer. Wind en regen. Koud en vochtig. Soms moesten de bezoekers voor een geweldige bui vluchten in de overdekte tribune. Er waren slechts weinig bezoekers, maar toch moeten wij ver- klaren, dat het aantal ons, gezien het kleine programma, het slechte weer en de ongewij- zigde entree, toch nog meeviel. De heer Olij was gisteren niet aanwezig. De plaatsvervanger-starter vergde soms bijna 't onmogelijke van het geduld der toeschou- wers. Waar het verblijf op het terrein nu juist niet bepaald „zeer aangenaam" was, had men't zeker op prijs gesteld, als't einde wat vroeger was gekomen. iNu duuhde deze twee draverijen nog van twee tot vijf uur. In de pauze reed de heer Hai brink Numan het fraaie tweespan voor, door hem in Oostenrijk aangekocht. Enfin, een aardig draverij-seizoen is weer achter den rug. En de Kennemer Sportclub zal vermoedelijk wel tevreden zijn over het verloop der verschillende course-dagen. Wat nu de twee draverijen van gisteren be treft, de Aartmoedigingsprijs werd welver- diend gewonnen door Express M. De favo- riet Primrose had wel de finale bereikt, doch kwam daarin vierde binnen. Baanveegster en Krolika maakten geen slechten indruk. De Sluitingsprijs, open voor alle paarden, wetd gewonnen ddor Long Ago, rijder C. Ockhorst. Long Ago stond zeer gunstig ge- plaatst 760 M. en won dan ook, zooals alge- meen werd verwacht. Toch was Edel A. in handen van Sideriois nog een kwade tegen- stander. Een flinke bui liad de baan voor de finale zeer zwaar gemaakt. Een handicap voor de snelle Auto, nu gereden door B. ten Hagen. Emanuel zakte in de finale vande eerste naar de vierde plaats. Kl. Bakker, die in de eerste rit met Gloriette zeker de plaats had kunnen1 loopen, maar haar stalgenoot Vitality, gereden door J. v. Leeuwen; duide- lijk de kans gaf, tweede te worden, werd be- boet met 100 volgens art. 33 van het re- 1. Eapcws M, 705 M. ran P. A. ran Die- ren, Amsterdam, rijder J. Janata. 2. Baanveegster 720 M. van J. Eisaen, te Beemater, rijider J. Vergaai. 3. Krolika 720 M. van T. A. Beerepoot, Hoogkarspel, rijder M. Sideriua. 4. Primrose V. 800 M. van W. A. Ock horst, Oegstgeest, rijder C. Ockhorst. II. Sluitingsprijs. Kortebaandraverij, open voor alle geregistreerde paarden. Max. al- stand 800 M. Ingeschreven 23 paarden. Niet opgekomen Springgara 8i00 M., Wahn Friend 800 M., M., Idylle 745 M., Catrien R. 770 M., Breton 780 M., en Spnnggar Kora 700 Favoritin 775 M. Meteor 7S0 M. le rit: Express M. 725 M., Gloriette 735 M., Vitality 785 M., Long Ago 760 M. 1. Long Ago. 2. Vitality. ,K. Bakker, rijder van Gloriette, beboet met 100 wegens overtreding art. 33, uitgeslo ten van deze kortebaandraverij. 2e rit: Ivan le Cosaque 795 M., Edel A. 735 M., Bretteur 7.85 M., Klasina 735 M. 1. Bretteur. 2. Edel A. 3e rit: Fini 756 M., Auto 755 M., Barones 720 M., Condor 720 M. 1. Auto. 2. Barones. 4e rit: Primrose 760 M., Emanuel 720 M. en Aura 760 M. 1. Emanuel. 2. Primrose. le demi finale: Vitality, Long Ago, Edel A. en Bretteur. 1. Edel A. 2. Long Ago. 2e demi-finale: Auto, Barones^ Primrose en Emanuel. 1. Auto. 2. Emanuel. Finale: Long Ago, Edel A., Auto en Emanuel. Kwamen ook in deze volgorde aan. 1Lotng Ago 760 Mi. vatn W. Kvol, Abbe- kerk, rijder C. Ockhorst. 2. Edel A. 735 M. van Th. Schreuder, Watergang, rijder M. Siderius. 3. Auto 775 M. van J. W. H. Geerlings, Purmerend, rijder B. ten Hagen. 4. Emanuel 720 M. van Ph. Knijmemburg, dan Haag, rijder eigemaar. Hier mede waren. om 5 uur de laatste cour ses in dit seizoen' van de K. S. geeindigd. ALKMAAR, 24 October 1921. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 13 koeien en ossen 400600, 10 vette kalvereni 110260, p. ned. pond 2 f 2.40, 28 nuchtere kalveren f 16f 30, 43 vette schapen 5258, 478 vette varkens p. ned. pond 0.80—1.02. AF.LOQP VAN VERiKOOP ING/EN Uitslag veiling gehouden1 bij opbod op Vrijdag 21 October 1921 ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de volgende perceelen te Alkmaar: Villa met erf en- tuin, aan de Wilhelmina- laan, No. 18, groot pl.m. 5 a. 83 c.a. 1 15200. Tuingrond, naast het vorige perceel, aan de Wilhelminalaan groot pl.m. 4 a. 25 c.a. 4900. Huis en erf, aan de Lindelaan, No. 69, groot 1 a., 3 ca. 2210. Huis en erf aan den Sdhermerwge no. 18, groot 78 c.a. 2490. Huis en erf aan de Oosterkolkstraat is uit de hand verkocht. De afslag en combinatien blijven bepaald op Vrijdag 28 October des avonds 7 uur, in het cafe het Gulden VLies, aan de Koorsitraat te Alkmaar. Jtcchtszaken glement. De gedetailleerde uitslag van beide draverijen volgt hieronder'. I. Aanmoedigingsprijs. Draverij korte baan voor paarden die niet meer dan twee eerste prijzen hebben gewonnen. Max. af- stand 800 M. Ingeschreven 21 paarden. Niet opgekomen Odd Marks 800 M., Karla 760 ML, Kora 740 M., Elly Aux 740 M., Kathive 740 M., Bemiker 760 M., Jessie Paul H. 765 M. en Kaptein dfe Braune 765 M. le rit: Baanveegster 720 M., Leo 700 M., Ida Sch. 700 M. en Lady O 710 M. 1. Baanveegster; 2. Leo. Gedisikw. Ida Sch. tweede aankomende en Lady O. 2e rit: Adriaan W. 730 M., Liza R. 720 M. en Krolika 720 M. 1 1. Adriaan W. 2. Krolika. 3e rit: Express M. 765 M., M. en Primrose V. 800 M. 1. Express M. 2. Primrose. 4e rit: Euryanthe 7'" en Koosje W. 750 M. 1. Euryanthe. 2. Leopold. le deml finale: Baanveegster, Leo, Adri aan W. en Krolika. 1. Krolika. 2. Baanveegster. I 2e demi-finale: Express M., Primrose, Eu- ryanthe en Leopold. 1. Express M. 2. Primrose. Finale: Baanveegster, Krolika, Express M. en' Primrose. lirnmetb, J. A. V. te Haarlem, G. V., J. S. en J. IC te Uitgeest, S. K., F. J C. M, H. W. en G. v. d. a. te Bergen, K. B. te Hearhugo- waard, C. B. te Scboorl, J. A. L., N. K. en C. B. te Sint Pancraa, A. B. te Graft, H. v. d. K., J. A. G^ A. G. en J. v. d. S. te Am sterdam, overtreding Rijwielwet, de le, 2e, 3e, 5e. oe, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12c, 13e, 14e, 16e, 17e, 18e, 19e, 21e, 22e, 23e, 24e, 25e, 26e, 27e, 28e, 34e, 35e, 38e, 39e, 40e, 41e, 44e, 45e, 47, 48e, 49e, 54e, 55e, 56e, 57e, 59e, 60e, 61 e, 65e, 66e, 67e, 68e, 69e. 70e, 71e, 72e, 73e, 74e, 75e en 76e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e, 20e, 29e, 30e, 33e, 36e, 37e, 42e, 46e, 51e, 52e, 53e, 58e, 62e, 63e en 64e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 15e en 50e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 31e 1 boete of 1 dag hecht., de 32e J 6 boete of 4 dagen hecht., de 43e vrijspraak. Marktfoerickteu. WA'RMiENHUI ZEN, 22 Oct. 1921. Roode kool 3.50—/ 7.20; Gele kool 3.70—3.80, Witte kool 3—/ 3.30, Uien 10.8011.30, Nep 7.&0—8.10, Drielingen 6.50—/ 6.60, Peen 6.70— 6.80, Uitschot roode kool 1.20, uitschot witte kool 0.40—/ 2, Blauwe aardappelen 6.90—/ 7.20, Bravo s 5.50. Aanvoer: 11575 K.G. roode kool, 1400 K.G. gele kool, 84360 K.G. witte kool, 5075 K.G. uien, 1500 K.G. nep, 4250 K.G. peen, 7226 K.G. aard appelen. BQVEN KAR'SPElL „De Tuinbouw", 21 Oct. 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14—/ 36, II 7—/ 12, III 0.701, Roode kool 4—/ 6.50, Witte kool 3-/ 4.75, Gele kool 2—/ 3.50, Uien 4.10—/ 4.70, Kleine 2.50-/ 3, Slaboonen HO—/ 11.80, Bit-ten 10— 22, Augurken 0.07—/ 0.34. NiOORDSGHA RWQUDE22 Oct. Blauwe aardappelen 4.40f 8, Bra- vo's 4.50—/ 6.70, Grove uien- 10.20— 10.60, Drielingen 6.907.30, Peen 6.40—/ 7, Roode kool 4.60—/ 7.50, Gele kool 2.90—/ 4.10, Witte kool 2.20 tot 3.60, alles per 100 K.G., Bloemkool 14—/ 15.10, 2e soort 1.40—/ 1.90 per l'OO stuks. BROEK OP LANOENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 22 Oct. 1921. In ae heden' gehouden veilingen werd; betaald voor Roode kool 5.30—/ 7.80, 2de soort 1.60—/ 4.90, Gele kool 2.20—/ 3.80, 2de soort f 1.10—/ 1.80, Witte kool' 2— 3.80, Aardappelen: Blauwe 5.40— 8.10, Bravo 5.10—6.40, Kleine 2, Bieten 3—/ 4.10, Gele nep 8.20, Uien Drielingen 6.90—/ 7.20, Uien 10.60— 11.10, Spruitkool 5.,60—25.30, Losse wortelen 6.30—/ 7.10, id. 2de soort 1.30 tot f 2.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 64800 K.G. roode kool, 76200 K.G. witte kool, 44200 K.G. gele kool, 10700 K.G. los se wortelen, 8825 K G. uien, 325 K.G. gele nep, 7650 K.G. aardappelen, 7850 K.G. bieten. Zeettffllngen Klaas B '730 KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 21 October 1921. W. H. B. te Alkmaar, overtreding art 461 Wetboek van Strafrecht, 3 en 6 boete of 2 en 4 dagen hecht. C. G. te He'erhugowaard, overtreding art. 459 Wetboek van Strafrecht, 10 boete of 5 dagen hecht., en wijzen de beleedigde partij A O eene schadevergoeding ad 50 toe. J. v. d. P. te Heiloo, overtreding Slachtwet, 7 boete of 3 dagen hecht. L. R. te Bergen, C. M. v. L. te Alkmaar. overtreding Arbeidswet, de le 3 boete of 1 dag hecht., de 2e 4 boete of 2 dagen hecht. C. Z. te Wormerveer, H. J. B. te Amster dam, overtreding Visscherijwet, de le 2X2 dagen hecht., de 2e 2 X 3 boete of 2X3 dagen hecht. H. Z. te Bakkuhij M. R. te Uitgeest, H G. Jz. te Egmond aan Zee, A. W. te Broek op Langendijk, P. K. te Oudcarspel, T. B. te Ha- rencarspel, F. B., W. H., D. MP. J. N. B. en S. P. te Alkmaar, dronkenschap, de le, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e en lOe ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 2e en 8e ieder 4 boete of 2 da gen hecht., de 3e 8 boete of 6 dagen hecht., de lie if 6 boete of 3 dagen hecht. A. A. en J. A C. de W te 's-Gravenhage, J. A. H. te Amersfoort, P. K. te Castrioum, H. A. B. te Diemen, J. H. H. te Haarlem, L. F. de G. te Santpoort, N. C. K. te Amster dam, J. C. K. en C. N. E. te Alkmaar, te snel rijden met motoren, de le, 2e en 8e ieder 15 boete of 7 dagen hecht., de 3e, 4e, 5e, 6e en lOe ieder 12 boete of 6 dagen hecht., de 7e 6 en 10 boete of 3 en 5 dagen hecht., de 9e vrijspraak. J. P. B., J. P., T. B. A. de G. en J K. te Amsterdam, J. I. te Stompetoren, W. H. B te Haarlem, B. B., A F. en N. HL Z. te Uit geest, P. B te Limmen, W. H., J. S., C. V E. J. P., J. T. B., D de M., A. P., W. F. v. d. R., C. v. H., B. v. L., L. P. en A E. L. K. te Alkmaar, overtreding Politie-Verordening, de le, 3e, 4e, 6e, lie, 13e, 15e, 16e, 21e en 22e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e, lOe en 20e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 5e en 14e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 7e, 8e m 9e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 13e en 17e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 18e 2 X 2 boete of 2 X 2 da gen hechtde 19e 6 boete of 3 dagen hecht. P. R., J. F. 0. P., J. J. P., J. M., W. E., S., D. LA. K., G. K., D. H. M. J. W., A H. E., P. K. R., J. P. de L., F. de L, J. M. T., N. B., C. J. K., J. J. B., W. R., S.H.,C. J. S., J. T, C.O..H. C. R., J.O. H. C L„ A de G., W. M. L A. B., J. C. te Alk maar, K. B., P. B. en H. Z. te Castricum, H.' M. 2. Primrose. H. e; l.. a de u., w. M. L. a uryanthe 745 M., Leopold T30 M. de W A. H. D., J. B«i E. P. K. W. 7fiO M. maar, K. B.. P. B. en H. Z. te L. J. I. te Leiden, H. D. te Heemskerk, L. P. v. d. K te Oude N'iedorp, H. A. J. H. te Oterleek, T. B. te Berkhout, C. B. en M. D te Beverwijk. G. N. te Doesburg, B. M. B. te Rotterdam, E. S. te Oudorp, N. v. S., G. S. en T. K. te Heiloo, C N. R. te Schermerhom, A. S te Bergen aan Zee, T. G. en A. T. te Akersloot, T. de L. te Zuidscharwoude, P B te de Rijp, H. D. te Spanbroek, C. N. te SITOOMIVAARrrLIJNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Rembrandt vertr. 22 Oct. v. A'darn n. Biat. Salawiati (thuisr.) vertr. 22 Oct. v. Genua. Vondel (uitr.) vertfir. 19 Oct. v. Singapore. Karimoem (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Gibraltar KON. NED. STB. MI J. Adonis air. 21 Oct. v. Genua te Livomo. Mierope arr. 22 Oct. v. A'dam te R'dam. Mercurius vertr. 22 Oct. v. R'dam n. Algiers. Orestes arr. 21 Oct. v. Smyrna te Konstanti- nopel. Tellus arr. 22 Oct. v. Spanje te A'dam. Titan vertr. 21 Oct. v. Bordeaux n. La Pal- lice. Triton vertr. 20 Oct. v. Jaffa n. Cafffa. Agamemnon vertr. 22 Oct. v. A'dam n. Hamb. Juno vertr. 22 Oct. v. A'dam1 n. Hamb. Nlero vertr. 22 Oct. v. A'dam n. Kopemhageu. Erato vertr. 21 Oct. v. Kopenhagen n. Am1- sterd!am. Euterpe arr. 21 Oct. v. Danzig te Carlscrona. Theseus vertr. 22 Oct. v. A'dam' n. Bordeaux. Vuloanus arr. 21 Oot. v. Alicante te Almeria. KON. WEST-IND. MA1LD. Jan van Nassau (uitr.) vertr. 20 Oct. v. Tal- oahuano. Neptunis vertr. 16 Oct. v Port au Prince n. Kaap Haiti. Venezuela (thuisr.) vertr. 22 Oct. 's middags v. Havre.' HOLLAND-AMERIKA UJN. Amsteldijk arr. 21 Oct v. R'dam te N.-Orlie- ans. I Maasdam vertr. 21 Odt. r. New-Orleans n. R'dam'. Gorredljk ventir. 22 Oct. v. R'dam n. Boston. Soestdijkarr. 22: Oot. v. Niewport-JNews en Baltimore te R'dam. KON. NOLL. LLOYD. Hollandia, v. A'dam n. New-Orleans, vertr 21 Oct. v. Vera-Cruz. ROTT: LLOYD. Djocja vertr. 22 Oct. v. R'dam n. Java, via Antwerpen. Tabanan vertr. 22 Oct. v. R'dam n. Batavia. Anjer (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Suez. Arakan, v. Biatavia n. .Vancouver, vertr. 16 Oct. v. Manilla. Bandoeng vertr. 19 Oot. v. Batavia n. Rot terdam. HOLLAND-ZUID-AFRIKA UJN. Bloemfontein (uitr.) vertr. 21 Oct. v. Las PalHOLLAND-ZUID-AMERlKA UJN. Albireo air. 22 Oct. v. B.-Avres te R'dam. HOLLAND-AUSTRALIA UJN Orsino (thuisr.) arr. 21 Oct. te Adelaide. Salatisra (thuisr.) vertr. 18 Oct. v. Sydney. HOLLAND WEST-AF RIKA UJN Poseidon (uitr.) vertr. 19 Oct. v. Freetown n. Oonalery. Texelstroom vertr. 18 Oct v. Freetown n. AMlam1. IJsolstroom (uitr.) vertr. 20 Oct. v. Bor- dC3UX HOLL. BR.TNDU UJN. Bolton Abbey arr. 21 Oct. v. Amtwerpen te Hamburg. Ridlderkerk (thuisr.) vertr. 20 Oct. v. Ma- Toba (uitr.) vertr. 20 Oct. v. Port Said. 1 HOLLAND-OOST-AZl'i L1JN. Boeroe (thuisr.) vertr. 21 Oct. v. Nagasaki. S7Y. MI J. OCEAAN. I Keemun, v. Japan n. R'dam, arr. 20 Oct. te Londen. Pyrrhus vertr. 18 Oct. v. Singapore n. Am- sterd'am.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6