REGEISJASSEM f 15,-f 25,-135, -145, -160. WINTER J ASSEN 125, -f 40, - 1 55,-1 60,-f 75. HXNDEIRIWEiT. BURGEMEESTE'R em WETHPUDEtRS van AUKMAA.R brengen ter aigemeene ken- nis, dat zijl biji huii besluit van 25 dezer ver- gunning hebben verleendl a an W. A. H6L- ZEL en C. H. HoLZEL, sigarenmakera at hier, tot het oprichten van eene SIGAREN- DROGER1J acbter bet perceel Groot Nieuw- land Wijik D No. 58. Alkimaar, den 26 October 1021. Burgeineester en Wethouders voomoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. man hooger waren dan tbans, en da boven- genoemde malaise toen nog niet was ingetre- den. Naar de Telg. vemeemt zal te Utrecht boewel de loonaverlaging reeds Donderdag, Vrijdag of Zaterdag op sommige fabrieken ingaat de staking eerst op Maandag 31 October warden aangevangen. De verschit- lende bonden hebben bet besluit daartoa ge- nomen, om organisatoriscbe redenen. Het personnel van de rijwiel- en motoren- fabriek der finna Eysink te Amersfoort heeft, nadat bet vergaderd had met de bestuxen van de verscbillende metaalbewerkers-organisa- ties, met 46 stemmen v66r en 3 tegen besloten Maandag 31 October a.s. in staking te gaan. EEN INTERNATIONAAL VERBOND. Vanwege het seaetariaat van het Alg. Ne- derlandscb Vakverbond wordt gemeki, dat na afloop van het te Utrecbt geboudsm con- gres van dat Verbond eea bijecnkomst heeft plaats gehad van het dagelijksch bestuur van het A. N. V. met vertegenwoordigera van' bet Duitsche Neutrale Vakverbond, ter bespre- king vau de stichting van een intemationaal verbond. Van de zijde der Duitsche vakver- bondsvertegenwoordigers werd medegedeeld, dat er reeaa contact was met Zweden, Slowa- kije en Duitsch-Oostenrijk, en van de zijde van de Nederlandsche vakverbondsvertegen- woordigers werd mededeeling gedaan betref- fende besprektngen met de General Federati on of Trading Union in Engelacld. Besloten werd een ontwerp-program se men te stellen, dat naar de neutrale vakver- bonden in verschlllende ianden voor behan- deling zal worden gezonden. Algemeen werd goedgevonden, dat het da gelijksch bestuur van het A. N. V. de voorbe- rcidende werkzaatnheden zal ter hand nemen en dus als voorloopig secretariaat zal optre- den. Een uitvoerlg verklaren'd woord zal met het program in vier talen worden opgesteld. MANDOLINEGLUBS. De Algemeene Bond van Mandoline Ge- zelschappen Secretariaat Wilhelminastraat 10 Amsterdam, zal 16 en 17 April 1922 (Paaschdagen) te Amsterdam zijn 2e con- cpurs voor Mandoline Clubs houd'en. Vereenigingen welke zicfa v66r 1 Januari 1922 aansluiten kunnen aan bovengenoemd Cpncours deelnemen. SGHIPBREUK FRIESCHE WADDEN. Aangaande de schipbreuk, die op de Friesche Wadden plaats vond, wordt alsnqg gemeld Zonidagmorgen zag men een in nood ver- keerend'schip, waarop geen menschen wer den waargenomen, zich oostwaarts bewegen. Het llep op de Noorderleeg onder Hallum op het strand. De tjalk was met bieten geladen. Uit de aan boord gevonden beschdden bleek, dat de opvarenden geweest waren schipper Visser uit Makkum met vrouw en kind en een knecht. Zondagmiddag is het lijk van vrouw Visr ser onder St. Anna Parochle aangespoeld; de boot waarin zich de opvarenden hebben begeven, is aangedrevende andere lijken zijn nog niet gevonden. GELUKKIG ACHTERHAALD. Gisteruamiddag omstreeks half zes uur read1-die 18-jarige J. S., uit Rotterdam,op zijn rijwiel rechts van den weg naar huis. toen hem twee fielsers itegemoet reden, die denzelf- den wegkant bereden en ook met uitweken, toen zij geheel genaderd waren. Een hunner gaf J. S een duw, tengevolge waarvan deze in de langs den weg liggende sloot terecht kwam Beiden keeraen zich nog eens omi, lachten J S. uit en verdwenen, zonder dat zij hulp verleenden. J. S. wist zich echter zclf te redden Een paar personen hadden gelukkig het gebeurde gezien, reden de on- verlaten achterna en wezen hen aan de poli tic aan Proces-verbaal zal tegen hen worden opgemaakt Degene, die den duw gegeven heeft, is J v. K., wonende aan de Lange Ha iti, aamen 227 man te behouden. In andere gevallen verleende zij belangrijke hulp. HET VER0AAN VAN DE ..PRESIDENT VAN HEEL. Men meldt oris over deze ramp aan de Telegr. Nadat Zondagavondi j.l. ongeveer elf uur de reddingsboot „Prins der Nederlamdear" was uitgevaren ontstond eenige ongerustheid, om- dat tot omstreeks vijf uur v.m. niets meer werd' vemomen. De xeddmgsbqot „President van Heel" is daarom uitgevaren om zoo noodig hulp te bieden. Van omstreeks 5 uur tot on geveer 7 uur duurden de vergeefsche pogin- Te 's-Gravenhage is een internationale meesterwedstrijd gfopend, georgjaniseerd door den Ned. Schaakbond. Proylnciaal Nienws zee werd de reddingboot omgeworpen en on geveer 400 meter verder over den Zuiderdam neergesmeten. Van den wal was het ongeluk te zien. Kij- kers werden op de boot gericht. Slechts 1 man was op het wrak zich'tbaar, hij zwaaide met een of ander kleedingstuk. Direct begaven een aanlal verwanten van de opvarenden rich naar den Scheurpolder om te trachten langs dfen Zuiderdam, die door huizenhooge golven werd1 bedekt bet wrak te bereiken. Na onge- loflijke moeite zijn zij daarin dan ook ge- slaagd nvet het gevolg; dat zij omstreeks faalf- een gistermiddag alhier terugkwamen met den eenig overlevende van de ramp F. D. van der VTies, oud 27 jaren, die ais vrijwilliger was medegegaan om het tebort aan personeel aan te vullen. Aan boord waren n.l. slechts 4 man van bet vaste persoieel t.w. J. de Geus, schipper; C. P. Weening, machinist; D. Boel, stoker en B. W. Boxman, welke laatste eerst kortgeieden werd aangesteld1 en zijn eerste reisje deed. Als vrijwilliger waren aan boord A. Visser en W. van de Klooster, beiden van Maassluis en voornoemde Van der Vlies, wo nende alhier. Van der Vlies, de eenlg geredde, was tevens de eenige vrijgezel, die zich aan boord bevond. De anderen laten alien een ge- zin achter, Boxman o.a. een vrouw en 9 kln- deren. i Omstreeks haKtwee hebben wederom eeni- gen zich naar het wrak begeven, zij zijn er toen in geslaagd het lijk van machinist Wee- nig, die m de machinekamer beklemd was ge- raaikt, te bevrijden. Het werd1 te drie uur onge veer met de lijken van Visser en Van de Klooster alhier aangebrachtde twee laatste lijken zijn direct per sleepboot naar Maas sluis overgebracht. Naar de lijken der overl- gen wordt nog gezocfat. DE SOHAiDElOQSSTELLINiG DER KA- iMEIRLEIDEiN. Door den heer Braat is een amendement in- gediend op het voorstel van ver anderiinig van hoofdstuk III dter Grondwet, hetwelk beoogt de Schadeteo^stelling der ledlen van de Sta- ten-Genaraal niet op f 5000,doch UIT EGMOND BINNEN. Alhier brandde hedenmorgea te hall 10 de boerderij, in gebruik bij den heer Jb. Slier, nabij de school gelegen, totaal af. De boer derij deed dienst als bolleoschuur en was het eigendom van den heer Rijnveld te Hille- gom. De brand is vermoedelijk ontstaan door een gebrek in de kachelpijp. Voor het drogen der bloembolien stond de kachel te branden. UIT HENSBROEK. De heer H. Volger, leeraar in het handtee- kenen aan de vakschool alhier, is ook be- noemd aan de vakteekenschool te Wognum. Telegramnien van heden 2!500 te bepalen. In dte toellichting zegt voorsteller, dat aangezien de kosten van le- vensbenoodigdheden zich in dalende lijn be wegen en de leden der Staten-Generaal moe- ten voorgaan in't betrachten van de zuinig- heid, hij van meening is, dat met eene schade- loosstelling van 2500 rulm kan worden vol- staan. ERNSTIOE BRAND TE ARNHEM. IMIaand'agavond is op dte Korenmarkt te Annhem brandl uitgebroken op den zoldter van een perceel, waarvan het bened'enged'eelte wortiit gebruikt als groentehandcl, terwijl bo- ven een> indohting! voor tabalksbeweilking Is gevestigd' IDe brand1, diie in het bovengedeelte fs onb* staan, lilet zich' laanvankelijk vrij emstig aan- zien, doch werd kracbtig bestred'en dloor brandweer en' poliitie. Na een uur was men het vuur meester. Het siigareninagiazijn brandde •geheel uit. De scbade bedtraaigt 10.000. IDe oorzaalb is onbekend. Een en ander was verzeikerd op Rotterdam- sche beurspollis. ANTI-MBL. PROPAGANDA IN HET GOOD 24 dezer eene van dis. Scher- ven. STORM. Wcgens zware DollardVloeden niocst gis- teren bijna al het vee van de kwelderlanden oniirr de gcmeente Finsterwolde worden te- riiggchaald in Oost-Friesland zijn vele schapen op dt 1 welders, tengevolge van het binnengekomen l>oilardwater, vcrdronkcn. /ondtvg is tengevolge van den storm het lizercn tjalkschip ..Ondcrneming", geladen met suikerbieten, bestemd voor Groningen, op bet Friesche wad, onder St. Anna Pa rorhie "ezonken Schipper, vrouw en kind zijn verdronken. HET LOT VAN DEN ,,BRANDAR1S". In de Eierlandsche Gronden is een Duit sche schoener met leem geladen gestrand Met moeitevolle pogingen heeft de redding boot, gestationneerd te De Cocksdorp, de be- manning weten te redden. Op de strandingsplaats moet ook aanwezig zijn geweest de stoom-reddingboot „De Bran- daris" van Terschelling. Het gerucht loopt, dat doze met de bemanning een frooi der !ven is geworden. Omtrent de motorreddingsboot Braedaris, die Z-ondag van Terschelling naar de Vlieha- ven is uitgevaren om te trachten, de opvaren den van de. Lierbeth te redden, is nog geen nader bericht ontvangen. De vrees, dat de boot een ongeluk heeft gekregen, is nu nog veel grooter geworden. De Brandaris werd op Terschelling gesta- tioneerd in November 1910. Zij is lang 17.50 M., breed 4,50 M., hoi 2,30 M., heeft een diepgang van 1,40 M., vaari 8®/« zeemijlen en is voorzien van een dubbelcilinder Krom- hout-motor 16 E. P. K. Zij werd gebouwd op de werf van den heer D. Goedkoop Jr. Van November 1910 tot Februari 1920 heeft zij, behalve de talrijke oefentochten, meer dan 85 tochten wdaan om schipbreukelingen te red den. Op rfe van deze tochten slaagde zij er HET LOT VAN) EX-KEIZER KARL. PAR'IJiS, 26 Oct, De Conferentie van Amibassad'euirs zal heden in het Ministerie van Buitenlandsche Zaken bdjeenikomieiii, om zich uit te spreketni over het lot van keizer. Karl, in afwachting van de beslissing der Entente. L'OODSSOHOENER VERMIST. 'shGRAVENHAGE, 26 Oct. Bij het de- partement van marine is bericht ingeko- imen dat de loodsschoener no. 2, kruisiende voor den mondi van de Eems, niet op haar post is teruiggekeerd sedert den jongsten storm. Het vaartuig is met tien opvaren den beniand. Hr. Ms. „Zeehond" en een torpedoboot zijn uitgezonden om het loods- vaartuig te zoeken, terwijl het ook in de bedoding ligt te trachten het vaatruig door vliegtuigen van den marine-lucht- vaardienst te doen opsporen. TWBEDE KAMIER. 'sGRAVENHAGE, 25 October. Beslo ten werd! die nieuwe pensioenwetten te be handtelen na die grondwetsherzi enlng. Aan dte orde die grondwetsherziening. Mr. M a r c h a n t achtte de voorstellen on- voldoende en niet dtemocratisch. Zij zijn onsamenhiangend en niet overeenkomstiig •de dtenkbeeliden van November 1918. Stadsnieuws. In dte zaal1 Hlaanidorff was lezilng te Laren aangekond:i„ merhorn', getiiteld „Brand1" van Ibsen. Toen tenslotte bleek d)at de voord!rachtavondi van het lainE-mil. com ito Laren-Blaricum, gerde dte Ham d'orf-directi e dte zaal. DIE TAJBAK9WET. Een wetsontwerp is imgediend! tot wijzlging van enkele bepalingen van de Tabakswet en u itbreidinig van haar overgangsbepal ingen VAL8CHIE NEDERLANDSCHE BANKBILJETTEN. Een inspecteur van de recherche te Rotter dam heeft, in samenwerking met de politie te Hamburg, daar ter plaatee een onderzoek ingesteld naar de vervaardigers, eventueel uitgevers van in omloop zljnaie valsche Ne derlandsche bankbiljdtten van 1100. Dit is geschiecL nadat biji de recherche te Rotterdam aangifte was gedaan, dat in den laatsten tijd bij! banken aldaar en elders, in geldzendingetii uit Hamburg en Bremen der- gelljke valsche bankbtljetten gevonden wa ren. Het te Hamburg ingestelde onderzoek heeft gcleid tot de aanhouding van de Dult- schers C. H. L., koopman, A R., machinist en G. A, H. commissionair, alle drie aldaar woonachtig. Eerstgenoemide was in het be- zit van 26 valsche Ned. bankbiljetten van 100. Vijf van die valsche bankbiljetten zijn nog biji banken te Hamburg in beslag genomen. Men had ze daar ingewi'sseld, zonder dat mien wist, dat ze valsch waren,. De aangehouden Duitschiers zijin te Ham burg voorloooig in de gevangenis opgesloten. Al de in beslag genomem valsche bankbH- ietten zijn van de serieletters A Oi, het cij- fer vangtsteeds aan met 05, de volgende vier cijfers wisselien. Als datum vermelden zi] Amsterdam 9 Januari 1917 Het net aan de achterzijde der valsche bankbiljetten is aan de voorzijde duidelijk zichtbaar; het papier aan de voorzijde is minder Wit dan bij- achte biljetten. Het beeld van de Maagd is niet scherp, en het netlwerk, waarin aan de voorzijde de getallen 100 staan, is eenigszins gedoezeld, in technischen zin: niet open. Het to Bremen: ingestelde onderzoek heeft voorloopig geen resultaat gehad. KORTE BERICHTEN. In Ned.-Indie is een bezuinigingscom missie ingesteld onder leiditig van den vice- president van den Raad van Ned. Indie. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi- ging der Stosmwet. BENOEMD. De heer W. Tebaerts, oud-hoofd der school te Spierdijk, is benoemd tot onderwijzer aan een K K school alhier. LEZING. Donderdag a.s. 's avonds 8 uur hoopt op de bovenzaal van het cate van den heer Van Gijzen, Breedstraat, voor te gaan ds. Ronnetf Ned. Herv. predikant te Oene. POSTKANTOOR GEOPEIND. De Directeur vain het Postkantoor te Alk- maar rnaakt bekend, diat, met ingang van 30 October e.k., 'het fcantoor geopendl zal; ziju van' 9'10 v.m. op Zon- en Feestdagen. PRIJZEN BEHAALD. Bij. den grooten zangwedstrijd, Zondag j.l. te Utrecht gehouden, verwierf bij1 den avond- wedstrijef de Onaerwijzers-Zafig-Organisatie (D. O. Z. O.) te Amsterdam, directeur de heer H Lindeboom, vroeger te Alkmaar, directeur van de zangvereeniging „Nieuw Leven", met Mannenkoor „Orpheus", in de afdeeling ge- mengde koren „uitmuntendheid", met alge meene stemmen der jury den len prijs, alsook den „uitspraakprijs". In de jury voor dien avondwedstrijd zaten o. a. de heeren Mengelberg, Wagenaar en Verhey. ^IEUWE MARKT. Men schrij'ft ons: Dezer dagen is door den gemeenteraad van Alkmaar een besluit genomen, dat zeer zeker actueel mag heeten. Langzamerhand toch gaat zich de contoole op de productivitei t en de afstamming van het rundvee ontwikkelen en daarmede ook dte vraag naar vee, waarvan deze gegevens bekend zijn. Nu wordt aan de verdere ontwikkeling wel tegemoet gekomen door plaatselijke en cen- trale keuringen, doch een bepaald centraal punt, waar men speciaal op den handel is aangewezen, en waar koopers en verkoopers elkander kunnen ontmoeten bestaat er tot op heden niet. Het is dan ook zeer goed gezien, dat de gemeente Alkmaar, ter gelegenheid van de groote naiaarsveemarkt een markt- plaats voor gecontroleerd vee heeft gereser- veerd. Het is te hopen, dat de veehouders deze ge legenheid zulien aangrijpen. Een ieder, die belang stelt in de ontwikkeling van den boe- renstand zal van zijne belangstelling op dien dag doen blijken en krachtdadig het streven van Alkmaar gecontroleerd vee onder ieders bereik te breagen, steuneni DE PAARDENMARKT. De handel was op de heden gehouden paar- denmarkt bijzonder stug. De boeren willen de dalende prijzen, die een' 200 lager wa ren dan van't' voorjaar, nog niet zoo voet- stoots aanvaarden. De veulais golden 100 tot 150, de ton- jarige paarden 100 tot 200, de 2}4-jarige paarden 200 tot 300, oudere paarden 300 tot 400, luxe-paarden 450 tot 600, s achtpaarden f 100 tot 200. Vele beesten bleven onverkocbt. De aanvoer bedroeg 423 paarden. AiLKiMAARiSCH BIO,SCOOP TlHeATElR. Ter afwisseling ditmaal een® een komisch hoofdnummer en wel een, dat door alien met veel genoegem is gezien. Deze vermakelijke geschiedenis heet: „Scheiden doet lijdert' en geeft de avonturen van een tweetal jonge paartjes, waarvan het tone moet scheiden, om in't bezit van een erfenis te komen. Wel ke avonturen daaruit voortvloeien in het hotel en welke rol Saartje de werkister en haar man daarin vervullen, moet men maar gaan zien. Dit is niet in een paar woorden te vertellen. Er is hartelijk gelachen. De ver- iolking van dit blijspel was prima. Eddy Lyons en Lee Moran waren de hoofdperso- nen> en dat zegt genoeg, maar zij werden voortref'felijk ter zijde gestaan door hun resp. vrouwtjes, vertolkt door Anne Corn wall en Gladys Walton. Van het bijprogramma was vooral Filma's weekrevue zeer interessant. LIGHT OP. Voor rijwielen en voertuigen om 5.12 uur licht op. ZEDENSSCHANDAAL. IN DE STRAFGEVANGENIS. Gister sprak de 4e Kamer der Arrondisse- ments-Rechtbank te Amsterdam den onder wijzer en bestuurslid van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, wien het plegen van onzedelijke handelingen met gevangenen ten laste gelegd was;, vrij. Naar gemeld wordt, waren in het cind van 1920 klachten tegen bedoeldiea onderwijzer ingekomen, maar waar deze zijn werk in de gevangenis steeds met veel toewijding en tot voile tevredenheid van het gevangenisbestuur had verricht, werd eerst tot vervolging over- gegaan nadat de onderwijzer zelf de zaak bij de politie aanhangig had gemaakt, omdat een ex-gevangene het hem lastig maakte door chantage. Bij het onderzoek, dat nu volgdfe, bleken de klachten uitsluitend afkomstig te zijn van ge vangenen, wier cellen dicht bij elkaar lagen en die door de ondoelmatige inrichting der ventilatie met elkaar in contact konden ko men, terwijl het meerendeel der klagers ho- mo-sexueele neigingen bezat. De gedetineerden, wier cellen verder ver- wijderd waren van dt cellen der klagers, hadden geen klachten, roemden integendieel den beklaagde als een humaan man, die zich buitengewoon veel moeite gaf om het lot der gevangenen te verzachten. Dit feit gevoegd biji ae omstandigheid, dat tientallen getuigeni de recbtbank inlichtten omtrent het onbesproken gedrag buiten de gevangenis van den ver- dachte, die reeds meer aan 20 jaar een deel van zijn tijd geeft voor maatschappelijk werk, wekte alreeds twijfel aan de rechtmatigheid der klachten. Een inmiddels ontslagen inbre- ker meldde zich aan en maakte voor de recht- bank aannemelijk, dat eenige gevangenen door de ventilatie een complot tegen den on derwijzer op touw gezet hadden. De boven- vermelde omstandigheden leidden, zooals te verwachten was,*tot vrijspraak. Beklaagde werd verdedigd door Mevr. Mr. M. van Woudenberg Hamstra Pouw en Mr. L S. 0. de Hartog. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 25 October. OPLICHTING SUBSIDIAIR VER- DUISTERING. De 37-jarige straatmaker Jan V., wonende te Hoom, thans gedetineerd, vroeger nneer- malen veroordeela, stond terecht terzake dat hij op 10 September zich een rijwiel heeft toegeeigend. Voorts moest hij ook nog te- rechtstaan ter zake verduisterinc len, gepleegd te Avenhorn en zaken worden samengevoegd. Op 10 September heeft hij1 aan den rijwiel- reparateur S. Beemster te Avenhorn een rij wiel in reparatie gegeven, onder mededeeling dat dit rijwiel toebehoorde aan zijn patroon, den schipper Bruin. Hij verzocht toen aan Beemster zoolang een ander rijwiel te mogen gebruiken. Hij moest er direct mee naar Purmerend. Beemster gaf hem dat rijwiel, doch later bleek, dat allea wat hij verteld had, onwaar was. De schipper had hem niet opgedragen zijn rijwiel in reparatie te geven en evenmin moest beklaagde direct naar Pur merend om daar een schip te lessen. Hij heeft het rijwiel, hem door Beemster gegeven, ten eigen bate verkocht. Schipper Bruin, die beklaagde als losse- knecht in dienst had, verklaarde dat hij zijn werk zeer goed verrichtte. De metselaar Jan Boon te Purmerend heeft het rijwiel van beklaagde gekocht op Zondag 10 September voor 7,50 Beklaagde heeft voorts op Zaterdag 4 Juni voor eenige dagen een rijwiel gehuurd. Ook dit rijwiel heeft beklaagde ten eigen voordeele verkocht voor 10 aan een visscher to Aven horn. Toen is hij naar Schermerhorn geloo- pen en heeft daar weer een fiets gehuurd en deze weer te Alkmaar voor 15 verkocht. Al deze feiten worden door beklaagde er- kend. Bekl. heeft een stukje geteekend ten be ll neve van den rijwielreparateur Natzijl te Schermerhorn, waarin hii zich verbond om op 1 October 20 te betalen. Deed hiji dit met, dan zou Natzijl de zaak bij' de justitie aangeven. Drankmisbruik is de oorzaak van bekL's afdwalingen. De officier releveerde, dat beklaagde reeds vroeger herhaaldelijk is veroordeeld en vor- derde ter zake oplichtingen en verduisiering 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Kusters, ambtshalve toegevoegd ver- dediger, was van meening dat bekl. niet is een beroepsmisdadiger, maar een zwakke- ling. Pleiter wees voorts op zijn openhartige bekentenis. Zelfs heeft hij zelf openbaar ge maakt, dat hij ook te Schermerhorn een ver- duistering heeft gepleegd Pleiter trok in twijfel de juistheid van de ten laste gelegde oplichting, zooals pleiter nader aantoonde. Pleiter releveerde voort dat bekl reeds 12 bijeen had om den rijwielreparateur te Scher merhorn schadeloos te stellen. Ten slotte drong pleiter aan op clementie. Onder goed toezicht Is er van deze man nog wel iets biuikbaars voor de maatschappij te maken. MISHANDELINO. De 51-jarige Ouurtje S., huisvr. van Arie K., te Winkel, stond terecht ter zake mishan- deling van Aleida Spruit op 21 Aug., op wel- keo datum bekl. getuige met een stok heeft geslagen en haar een bloedende hoofdwonde heeft toegebracht. Getuige heeft zich onder geneeskundige behandeling moeten stellen en vroeg een schadevergoeding van 27, de kosten van de geneeskundige behandeling. Bekl. en getuige zijn buurvrouwen. Eerst hebben zij elkander uitgescholden en toen heeft bekl. haar met een. „stuk van een, boom" tweemaal op het hoofd geslagen. Get. heeft 17 dagen met het hoofd in de „krammen" ge- zeten Getuige is de gescheiden ecbtgenoote van Nan Scheltus. Beklaagde bekende geslagen te hebben, maar getuige heeft er haar heelemaal toe ge- vergd. Zij wist niet of de stok dun of oik van 26 Ootober 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Iters kii» te STAATSLEENIN GEN. 5 Nederl. '19 BANKJNSTELLINOEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpfl. INDUSTR. OND. BINNENL. Intultnde OHefabf. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCBL H. V. A Java Cultuar Cult VorstmL Dito aotioos Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Geo. HolL Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Kolonlale Rubber Deli Bat. Rubber Scrbadjadi SGHEEPVAARTBN. Oude Vaart Scheepvnart Utile Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SOHBEP VAART BUITENL. Marine oomm. Marine prof. TABAKKEN. Oude Dell Senembah Modan Deli Batavia Beaoeki AMJERIKA. Southern Kails Union pacific Vorlge koers. 92'Aa 322 233 128 108 521/4 74 113 35 339 131} 377 94 48* 7"/u 41 62 18S 49 II", 531/i 266} 385 297 302 95 22} 139 il.m. 1.30 pLm.1.45 pl.m. 1- pl.m. 115 pl.m. SPAANDER Co., Alkmaar. (Ontvangren per draadlooze telefoon.) 1138/4 99f 1303/g 78/4 911/4 1351/4 1 OF i 251/4 98 82} 107 108} 109 199 104 103}-4 104 104 133 134 134 434 78/4 - 90-2 - - 331 334 334 334 394 130} 131} 131 131} 132 112 114 113 54 54 55 77 78- 77 77} 77 35 352 357 357 356 355 135 135 1351 135} 134 395 399 398-9 399 397 97 97} 97 97 96 48 140 145 148-9 148 106 106-7 106-7 26 25 >70 272 - 273 385 .392 - 394 307 315 - 86 228It - - 139} PROLONGATE, vorige koers 3 heden 31/4 pCt. WISSELKOERSEN Voornem Heiliji. Brussei Londei. NJew-Yoik Parljs Weenen Zwitserlai-d orige 1 oers. J 81 2 00 11 55 M, 2 92Vs 2! 421,, I 15 53 65 koers op heden 1.77-1.79 20.9221.01 11.57- 11 58 2.92-2.92 l/g 21.321^,-21.42% 0 14 0.15% 53.10—53 45 VREEMD lANKPArlER litsch Hankpapier nood) Han apier (ongestempeld) Idem (gestempeld 1.821/, 0.00 (.121/4 1.80—1.84 D00 0.00 0.09-0.11

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2