Onoto Waterman VulpenMers. Gemengd Nieuws be DIRECTEUR der GEMEENTE- WERKEN maakt bekend, dat de BRUO in den NIEUWLANDERSINGEL over de BLEEKERSLOOT vanaf HEDEN tot na- dere aankondiging voor RIJ- en VOET- VERKEER en voor de SCHEEPVAART ZAL ZIJN AFOESLOTEN. De Directeur der Gemeentewerken, MARGADANT. Voor deze uitvoering zijn billijke toegangs- prijzen vastgesteld. De duurste plaatsen zijm van 66a gulden. Wi| twijfelen dan ook niet of het zal thans bij; onzen bekenden Koos Speen- hoff een diruklke, gezellige avond worden. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 4.50 uur licht op. VOOR DE HONGERENDEN IN RUSLAND. Bij de Redactie in dank ontvangen van W. N. f 2,50. VOOR HONGEREND RUSLAND. Voor dit doel zal de heer Slinger op Vr- dag 18 November a.s., des avonds (behou- dens goedkeuring van heeren Kerkvoogden), in de Groote Kerk een herhaling geven van het laatste Volksconcert, dat zoo'n enorm succes had en zooveel honderde bezoekers trok. Het programma wordt in zooverre gewij- zigd, dat Mevr. Eriks-Buijs en de heer tto- gervorst andere liederen zullen zingen, ter- wijl de heer Ch. Abraas zijn medewerking als violist vcrleenen zal. Ook zal het Gemengde Koor zich weder laten hooren. Nadere bijzonderheden zullen later wor den bekend gemaakt. UIT SL A G WEDSTRI JD „DE SPAARKAS". De Alkmaarsche Spaarzegelvereeniging „De Spaarkas/", alhier die 12 3? jaar bestaat heeft voor deze gelegenheid een prij&vraag uitgeschreven. Deze oestond uit bet oplossen van een1 rebus. Bij versohillende winkeliers waren kaarten geetaleerd waarop een figuur of letter was afgebeeld. Door samenvoeging hiervan werd de volgende volzin verkregen, welke de op- lossing was van de rebus: „Met 10 of 25 cents per week spaart men hoed of pet, jas of broek, schoenen, meubi- lair; ook eetwaren, kaas, manufacturen, gor- dijnen (of draperieen), horloges, klokken, schrijfbehoeften, brandstoffen, door zegels te koopen bij de Alkmaarsche Spaarzegelver eeniging „De Spaarkas" te Alkmaar." iHedenmorgen werden in de lunchroom van den heer Valk, Houttil, door de rebuscommis- sie de ingekomen oplossingen, ten getale van 246, onderzocht, nadat de heer M. I. Lewijit. voorzitter der vereeniging, de bijeenkomst met een enkel woord had geopend. Er waren in het geheel 46 goede oplossin- gen. Er was in't geheel f 100 aan prijzen be- schikbaar gesteld, terwijl het getal prijzen 18 bedroeg, alle bestaande uit een bon voor een zeker bedrag, voor welk bedrag de gelukkige winnaar inkoopen kan doen. Deze bons kun- nen slechts bij een winkelier, aangesloten1 bij „De Spaarkas", ingewisseld worden, d. w. z. men is geheel Vriji in de keuze van den winke lier, mits men daar het geheele bedrag be- steedt. Men lette hierop cms goed. De verloting is geheel con'ect geschied naar we konden constateeren. De uitslag is als volgt: le pr. koopbon 25 R. Smit, Nieuwstr. C 19. 2e pr. koopbon f 15 With. Wagenaar, Schou- tenstraat 16; 3e pr. koopbon 10 Gerard Eeken, Oudegracht 229; 4e pr. koopbon 5 J. J. lbink, Eendrachtstr. 16; 5e pr. koopbon 5 A. Termaat, Bloemstr. 25; be pr. koop bon 5 C. Koning, le Kanaalstr. 15; 7e pr. pr. koopbon f 5 J. G. Kueter, _<Laat 137; 9e pr. koopbon 2.50 H. Plas, lOe pr. koopbon 2.50 A. Baansingel 40a; lie pr. koopbon 2.50 R Koning, le Landdwarsstraat; 12e pr. koop bon 2.50, Jacob Plas, Oudegracbt 152; 13e pp. koopbon f 2.50 M. Kraakman, Land- straat 34; 14e pr. 2.50 P. Hulstkamp, Vondelstraat la; 15e pr. koopbon 2.50 G. Rijpma, Warmenhuizen; 16e pr. 2.50 R. Koelemeij, Noorderkade 29; 17e pr. koop bon 2.50 H. Smit, Nieuwstr. C 19; I8e pr. koopbon 2.50 J. Hazes, Druivenlaan 55. De bonnen kunnen worden afgeihaald bij den penningmeester van ,,De Spaarkas", den heer 0. van Nieuwkuijk, Houttil 17. Een troostprijs, een koopbon ter waarde van 2, ontvangen de heeren J. G. Messe- laar, Oudegracht, R. v. d. Meulen, Kenne- merstraatweg 112 en J. Janssen, Ingeland- straat 14. Deze heeren hadden zeer mooie t eeken in gen ingezonden en moesten dus voor hun vlijt beloond worden. „De Spaarkaa" kan nog lang met genoe- gen terugzien op dezen wedstrijd, die zeker c n groot succes voor 'haar is geweest. DE HUIZEN VAN VOLKSHU1S- VESTING. Bij den storm van gistermorgen, die ge- paard ging met een hcvlgen slagregen, is ge- b'ekcn, dat het met dc woningen van „Volks- huisvesti.ng" aan de Tulpstraat en Hulststraat n c niet geheel in orde is. Onlangs zijn de bovenramen, die naar bin- nen-opengaand waren, zoo veranderd, dat zii nu naar buiten opengaan. Deze maatregel if v.nemen, om bij eventueelen regen het wa ter buitenshuis te houden. Het gebeurde n I. 'ti'd dat het regenwater onder de ramen doorsiipelde, waarvan de bewoners der hui- n natuurlijk veel last hadden. Bij den regen van gisteren is echter geble- k°n dat het tegengestelde van het doel van Volkshuisvesting" is bereikt. Inplaats dat t water gekeerd werd, strocmde het nu nog te hcviger naar binnen en het komt zelfs rder de sponningen door. Van het hoekhuis Tulpstraat-Eikelenberg- straat zijn door den hevigen storm vele dak- nannen "afgewaaid. Slechts aan de stevigheid v/aaimede de vorstpanmen waren bevestigd. Was het te danken, dat het huis niet geheel van pannen is ontboot. DE STORM. De stormschade in onze stad is, ondanks de groote hevigheid van den Noord-Westen- wind, voor zoover ons bekend is, gering ge* bleken. Aan de Oudegracht woei een zware iep om. Gelukkig bracht een1 lantaampaal <fe vallende boom in een andere rich ting, waar* door van het huis bewoond door den heer Donders slechts de top van den gevel en de is) Paygiop 15; t. H. Ranzijn, /VvANVAlKEriBUR !*rfp mm C-.LEEWARDEfl-a. dakgoot werd weggeslagen. In de Akerslaan werden door vallende boomen eenige huisjes besdhadigd. In de Wilhelminalaan werd een stuk van het zinken dak van het huis van notaris Witte weggeslagen. ki de Landdwarsstraat bekwam een1 gevel van een der huisjea van Volkshuisvesting veel schade. Aan den Bergerweg werd in het neten dak van de boerderij van den heer Bure een groot gat, gestagen, terwijl tal van straten door neervallende panneni onveilig werden. In den Hout werden enkele boomen ont- worteld. VERKIEZING NOORDHOLLANDS NOORDERKW ARTIER. Het Hbld. schrijft: Met betrekking tot de benoeming van een der hoofdingelanden van het Hoogheemraad- schap Noord-Hollands Noorderkwartier, doet zich het volgende eigenaardige geval voor: De bedoeling was om candidaat te stellen den heer D. de Boer Dz. (V. B.) te Stompeto- ren. gem. Oterleek, een zeer bekende persoon- lijkheid in allerlei landbouw-organisatics in Noord-Holland. De officieele candidateniijst vermeldde intusschen per abuis: D. de Boer Cz., Stompetoren. gem. Oterleek. En nu wil ■het toeval, dat, zij het dan niet te Stompeto ren, doch wel in ae gemeente Oterleek wooat een D. de Boer Cz. De vraag is nu, wie van beide personen als hoofdingeland van „Noorderkwartier" moet worden toegelaten. De voorzitter van het stembureau te Purmerend, de heer D. Kooiman, heeft gemeend den geloofsbrief te moeten toezenden aan D. de Boer Dz. Ije- vert deze zijn geloofsbrief in, dan zal binnen- kort de algemeene vergadering van dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden hebben te be- slisscn of de heer D. de Boer Dz. indeed a ad als hoofdingeland kan worden toegelaten. Zoowel in het geval dat tot toelating als tot niet-toelating wordt besloten, is beroep toe gelaten op Ged. Staten en in hoogste instan- tie op de Kroon. Doordien aan D. de Boer Cz. geen geloofsbrief uitgereikt is, zal deze in geen geval thans worden toegelaten. Mocht echter wat niet valt te verwachten D. de Boer Dz. niet worden toegelaten en der- halve een nieuwe verkiezing mocten plaats hebben, dan mag veilig worden aangenomen, dat althans die nieuwe verkiezing bij enkele candidaatstelling zal kunnen afloopen. (Bij de candidaatstelling van D. de Boer Dz te Stompetoren, gem. Oterleek, is abusie- velijk toegevoegd „Cz.". Het Handelsblad ineldt het bestaan van een D. de Boer Cz. in de gemeente Oterleek, volgens welk bericht dan twee personen van dien naam in de ge meente .zouden wonen, een Dz. en 6en Cz. Dit is echter niet juist. Deze Cz. bestaat niet. Feit is, dat de stukken voor den fictieven Cz zijn toegezonden aan den inderdaad be- doelden en bestaanden Dz. Aangezien in de gemeente Oterleek en in het postgebied van Stompetoren geen tweeden van dezen naam voorkomt zal vallen uit te maken of iemand andrrs dan Dz. bedoeld kan zijn. Red. Alkm. Crt. VOETBAL. Zooals men wel begrijpen zal, is de wed strijd Alcmaria-Hollandia, in verband met het natte terrein en het verschrikkelijke weer van gisterenmiddag, niet doorgegaan. EEN NANSEN-CTMIT6. Op uitnoodiging van den burgemeester waren Zaterdagmiddag een 8-tal personen bijeen, om een Nansen-ComiKi te stichten. Na ecti inleidend woord van den burge meester, die persoonlijk, met het oog op an dere comity's, geen deel van het comite wenschtc uit te maken, werd tot oprichting van een .,Nansen-Comit6" besloten. Het Comite is voorloopig als volgt samen- gesteld Ds. Vinke, voorzitter, Mr. Baart, secreta- de heeren Vas Dias ,J. Bruin en H. C. Stout- jesdijk. Besloten werd de dames Mevr. Aukes en Mevr. Westerhof, alsmede de heer P. Dekker uit te noodigen als leden tot het comity toe te treden. Dinsdagavond zal opnieuw vergaderd worden. POLITIENIEUWS. Verledi eniweek Zaferdag werden door 2 jongens, tijdeliiik wonende te Alkmaar, 2 rij wielen verauisferd ten nadeele van een rij- wielhandelaar te dezer stede. Door de recherche alhier werd onmiddel- lijk een ortderzoek ingesteld, met het gevolg, dat beide jongens werden aangehouden te Amsterdam, terwijl de recherche eenige da- gen daarna te Amsterdam 66n der handlan- gers arrcsteerde en de Amsterdamsche poli tic 2 dagen daarna een tweeden. Het ouarto werd naar het Huis van Bewa ring alhier overgebrachjt; de laatste Zater- dag j.l. Hlerlxaaldelijk wordt geklaagd over het inwerpen van ruiiieni door de jeugd o.a. bij de Groote Kerk. Het spreekt vanzelf, dat bij betrapping voor den schuld'ige ernsitige gevoigen kunnen ont- staan. Ter voorkoming van dergelijke feiten wordt de mediewerking van het pulbliek ingeroepen. Door de poldtie is Zondag aangehou den en naar het Huis van Bewaring gebracht H.HL, die nog 10 dagen hechtenis moest on- dergaan. Op verschillende punten der stad wer den defecten gerapiportcerd, o.a. een inge- waaide spiegefruit bij Repko aan de Mient, eenige atfgebroken teMoondraden, een gedeel- te van het dak van een perceel aan de Meti- usgracht en eenige omigewaaide boomeni, al- les tengevolge van den storm. Door de poli tic werden de noodige maatregelen getroffen en de betrokken bedriJMioofden gewaar- schuiwd. DE STORM. Sedert gisterenavond woedt een zware storm over de stad, die heel wat schade heeft aangericht. Voor groote ongelukken is tot nu Amsterdam gespaard gebleven. De scha de bepaalt zich in hoofdzaak tot omgewaai- de boomen, schuttingen, schoorsteenen, dak- kapellen, veranda's, stukken1 zink enz. Zoo zijn o.a. in de Leidsche straat alle schuttin- gen, die voor de in aanbouw zijnde bruggen zijn geplaatst, omgewaaid. Hoe groote het geheele aantal is, laat zich eenigszins den- ken, als men weet, dat de brandweer, de grootste hulp in aen1 nood, meer dan 200 maal te hulp geroepen. Het emstigste is wel de stormschade aan de quarantaine-inrichting op Zeeburg. Van de elf barakken zijn er op het oogenblik acht onbruikbaar. Van een paar zijn de daken weggerukt. De schade loopt in de duizenden. De meeste besohadigde barakken waren op het oogenblik niet in gebruik. De patienten, voomamelijk Oostenrijksche kinderen, wer den ondergebracht in de onbeschadigde ge- bouwen. De burgemeester, de hoofdeommis- saris. verschillende wethouders en raadsle- den nezochten de ruine. In de haven heeft het ook geducht ge- spookt. Een aantal zeeschepen zijn losgesla- gen; daar door werd, voor zoover bekend is, weinig schade veroorzaakt. Drie binnenschepen verkeerden op het IJ in nood. Door de havenpolitie werden zij in veiligheid gebracht. Twee sleepbooten zijn gezonken, een aan de De Ruyterkade en een aan den Jadhtsteiger. Persoonlij'ke ongeluk ken waren niet te betreuren. Het telephoonet heeft ook geducht geleden. Het aantal storingen is nog niet te benade- ren, maar het loopt in de honderden. Ook de telegraafdienst heeft zeer groote vertraging wegens door den wind aangerichte schade. Gisteravond verkeerde een tjalk in nood buiten de Oranjesluizen. Sleepbooten zijn naar buiten, om hulp te bieden. Volgens te IJmuiden ontvangen bericht is bij Noordwijk gestrand de logger K. W. 137 4 man zijn aan wal gebracht, terwijl zich nog 3 aan boord bevinden. Benoorden IJmuiden wordt op zee door een in nood verkeerend schip gestakeld. Bij zonderheden ontbreken. Het stoomschip „Wieringen", van Sharp ness naar Rotterdam, is nabij Brouwersha- ven gestrand. Het Amerikaansche stoomschip „:Steadfasr verkeerde in nood1 bij Oost Dijckbank. Er woedde vliegend stormweer. De sorm die te Rottei"dam gisteren met groote hevigheid heeft gewoed heeft weer niet nagelaten veel schade aan te richten. Reeds 'a nachts en's morgens had! het hevig ge- waaid, doch's middags woei de storm met or- kaankracht. Zoo werden aan het filiaal van het Kon. Meteriologisch Instituut aan de Stieltjes- straat windstooten van 100 K.G. op de vier- kante meter waargenomen. Dit is naar men In den morgen Icon men in Sdieveningen vooral aan het strand van een onkaan spre- ken, die zoo hevig was, dat verschillende wan- delaars tegen den grond werden geworpen en sommigen zich leelijk bezeerden. Auto's kon den niet blijven staan en moesten zich achter de besdiutting terugtrekken. De Koningin- Moeder was onder de velen, die's middags Scheveningen bezochten. Tegen den middag is de aardappelventer J. v. d>. J. te Nieuwediep alleen aan boord met zijn bottertje naar Texel uitgevaren. De plot- selinge storm heeft hem verrast en hem te- ruggeslagen naar daar, waar hij tegen 3 uur op den zoogenaamden steenen dam sloeg. Niemand kan hem bereiken. Men vreest voor zijn behoud. De steenkolenboot „Friesland" is binnenge- komen en miste haar ibeide ankers. De sleepboot „Zeeland" is uitgegaan om den op de zee liggenden loodskotter, die het zwaar te verantwoorden heeft, binnen te ha- len. Bij het verzenden van dit bericht is nog geen blijvend contact verkregen. Men verwachtte tegen den nacht een zeer hoogen waterstand De zeeweringen houden zich tot heden goed. Gistermiddag werd vanaf Medemblik ge- seind, dat zich voor die stad drie tjalken in nood bevonden, terwijl zoo mogelijk assisten- tie werd verzocht van den Veeraienst. Wegens de zware Noordwester storm kon die assisten- tie Van Enkhuizen echter niet worden ver- leend, waarna men zich tot de Marine te Hel- der heeft gewend. Nadere bijzonderheden ontbreken. Gistermiddag is te Andijk op de dijk- glooii'ng een Texeisch visschersvaartuig te pletter gestagen. De bemanning bestaande uit twee personen wist aan land te komen. Het vaartuig is verloren. Te Enkhuizen werd gerapporteerd, dat de juist versterkte en zeer zware Westfriesche omringdijk het ten Noorden van den Vuui-to- ren zeer zwaar heeft te verantwoorden. De dijkgraaf is gistermiddag per auto opgehaald en met personeel derwaarts vertrokken. Te Amsterdam is groote vertraging ont- staan in het telegraaf- en telefoonverkeer. Met het buitenland was de storing zeer ern- stig. Heden (Maandag) morgen werden voor Engeland geen telegrammenj ter ver- zending aangenomen. De telefoonverbindin- gen in het binnemland komen met enkele plaatsen niet tot stand. Vooral de verbinding met de Zeeuwsche eilanden is zeer gestoord. De geheele toren van de katholieke kerk te Prinsenhage is weggeslagen. De schade wordt geraamd op 80.000. Te Delft woeien zooveel pannen em leien van de daken en zooveel schoorsteenen kwa- men er naar beneden, dat de politie het noo- dig oordeelde, enkele straten voor het ver- keer te sluiten. Ook het telefoon-verkeer was danig gestoord. BEDRIEGERS BEDROGEN Winkeliers, die U andere zeepsoorten INDEHANDEN STOPPEN, ALS U SUNLIGHT= :ZEEP VRAAGT, BEDRIEGEN ZICHZELF, WANT ZIJ VERLIEZEN HUN DEBIET. U WENSCHT DE ZOO GUNSTIG BEKENDE SUNLIGHT. DE EENIGE BESTE ZEEP, GEEN ANDERE. LET DUS OP HET WOORD ..SU NLIGHT OP IEDER STUK ZEEP. aan de Crt. verzekerde wel het maximum wat ooit is bereikt. In de Waalhaven sloegen verschillende schepen los, terwijl het s.s. Eemdijk van de HolL Amer. Lijn, dat onlangs bij Antwerpen een aanvaring heeft gehad en thans ter repa- ratie bij Wilton lag, weg werd gestagen en in de Dokhaven terecht kwam, waar men het schip weer vast kon leggen. De grootste schade trof den heer Peters, die verleden week het nieuwe cafe restaurant Royal" aan- den Coolsingel opende. Om 12 uur vanmiddag, toen verschi'lende heeren hun partijtje biljart aan het spelen waren, woeien plotsellng een tweetal schoorsteenen van de belendende perceelen om, waarvan er een met donderend geraas door de glas-in- lood bedekking in de biljartzaal teredit kwam, terwijl de andere een ernstige lekkage in de cafdzaal veroorzaakte. Natuurlijk ont- stond een groote paniek onder de talrijke bezoekers, die met de handen aan iiet hoofd een goed heenkomien zochten. Het cafd moest eveneens ontruimd worden. De schoorsteen die in de biljartzaal terecht kwam veroorzaakte de grootste schade. Een drietal splinternieuwe biljarts zijn geheel onbruikbaar gemaakt. Een bint in den zoldering is gebroken en zal door een nieuw moeten worden vervan^en, terwijl ook het glas-in-lood werk ernstig is besrha- digd. Personeel van de rcdditigsbrigade is on der leiding van den hoofdopzirfiter den lreer J. Pellenkoft ommiddellijk begonnen met het sl o open van de o verige in de b uurt staan de schoorsteenen, terwijl de gafcn in het dak met hout en zeilen werden afgedekt Wonder boven wonder zijn hier geen ern stige persoonlijke ongelukken voorgevallen. Wat 's middags al verwacht werd, is 's avonds gebeurd. De storm, die, hoewel lang zoo sterk niet als's middags, toch nog flinke kracht had, zwiepte het water in-de binnen- havens op, zoodat weldra een groot gedeelte van de oude binnenstad ondfer water stond Zoo stonden de Blaak, Leuvehaven, Spaan- sche kade, Haringvliet, Oosterkade, Groenen- daal en Boompjes geheel blank. Natuurlijk was het tramiverkeer gestremd. Naar men de Crt. mededeelt, was het water's middags te 1 uur reeds gaan wassen. Toen1 het water tot 3.30 uur boven Rotte- peil, dus tot het z.g. Noodpeil was gestegen, werd het college van Dijkgraven en Hoog- heemraden van Schieland gewaarschuwd, die om half zes in permanente zitting bijeen zijn gekomen em is het dijkleger langs de Maas en de IJssel tot aan Gouda in werking gekomen. Om 8.31 was de hoogste stand bereikt n.l. 3.37 boven R.P. Dit is nog 60 c.M. lager dan de hoogste stand die in 1916 bereikt werd. Met water liep daarna weer vrij snel terug. In het Haagsdie Bosch zijn honderden boo men ontworteld. Gedurende enkele uren- was het geheele electrische tramverkeer in Den Haag en Scheveningen uitgeschakeld. De Haagsche brandSveer heeft 70 maal as- sistentie verleend. Het nieuwe gebouw der Deutsche Groen- tenveiling aan den Hoorschenweg is geheel ontredderd, zoodat de dienst van de West- landsohe stoomtram, die er langs loopt, moest worden, stop gezet. Op het Buiten-IJ te Amsterdam is een Durgerdammer visscherschuit gezonken. De visscher P. Beers redde zich op den strek- dam. Te Rijswijk is het huis van den heer R. aan den Kleiweg gedeeltelijk ingestort. De toren van dc hervormde kerk en een complex arbeiderswoningen van vereeniging „St Bonifacius" aidaar hebben veel geleden door afgewaaide dakpannen. Tusschen Ameland en Schiermonnikoog is een groot stoomschip gestrand, vermoedelijk de Duitsche stoomboot „Palmbrauc3h". He- denmorgen was van het stoomschip niets te zien. Op de Oosterhorn zijn twee scheepsbooten aangespoeld. De postboot voor Schiermonni koog is vannacht op de Waddem gezet en kon niet aan land 'komen. Eeist hedenmor- gen is het gelukt het land te bereiken. De polders in de omstrekem van Baarn zijn opnieuw door het zeewater overstroomd. De toestand is nagenoeg als in 1916. De Eem- sche dijk is doorgebroken, waardoor de pol ders van Bunsclioten ziin overstroomd. Het geheele land tot Amersfoort staat onder wa ter. In den Bunsclioter polder moet veel vee verdronken zijn. Het water staat tot in de gemeente Baarn. hi Eemnes-binnem spoelde het water over den weg. In een twintigtal woningen achter den dij kstond hot water circa anderhalve Meter hoog, zoodat hier en daar kleeren, huisraad, t'onnen met inmaak, hout en hooi is weggedreven. De menschem moesten met bootjes uit hun woningen worden gered. Circa half 6 hedenmorgen begon het water t evallem. Verschillende duikers in den polder zijn de fect, zoodat ook het land aan de overzijde van den straatweg onder water loopt. De al gemeene toestand geeft den inwoners geen reden tot ongerustheicL Vanuit Baarn is de gemeenite-architect met veel personeel per motorbootje over het ver- dronkeni land .op onderzoek uitgegaan naar den Eemschen dijk em Bunschoten. Het platte dak is van het in aanbouw zijn de nieuwe gedeelte der kantfabriek in de Eenir straat te Amersfoort afgewaaid. Hout en as- falt kwamen 50 M. verder terecht tusschen twee rijen arbeiderswoningen, waardoor vele achterschuurtjes tegen den grond werden ge worpen. De-bouw zou volgende weefk worden afgeleverdde schade treft dus den aannemer B. Hazelaar te Amersfoort. Te Meppel is de 75-jarige weduwe de Jong door een hevige windvlaag in het Kerkhof- diep geworpen. Door een coiffeur werd zij na eenigen tijd oj het droge gebracht. Zij had echter veel water naar binnen gekregen, met het gevolg, dat zij gisterenavond is overle- den. N. V. Boek- on Handelsdrukkerf] v.h. HERMS. COSTER ZOON, Voordani C 9 Alkmaar. Het photograiisch atelier van den heer Ha- neter aan de Julianastraat te Meppel is om gewaaid. De schade voor den eigenaar beloopt tot 2 a 3000 gulden, daar het glaswerk zoo wel aan de voorzijde als op het dak grooten- deels vemield is. DE STORM IN ENGELAND. !De storm heeft gister in Engeland heel wat schade aangericht aan bosschen, parken, enz. Aan de Zuidkust vielen door het noodweer eenige ongelukken voor. Te Southend werd een klein Nederlandsch zeilschip, dat bij de kust voor anker lag, tegen de pier geslagen. Het schip werd later naaa Gravesend ge- sleept. Nara de „Times" vemeemt, waren er slechts drie man aan boord. Ook werd er een lichter tegen dezelfden pier geslagen. Deze boot zonk, doch de opvaren- aen werdten gered. Volgens een telegram van Lloyd's agent- schap te Hango is een pasagiersboot nabij Kustavi omgeslagen, waarbij ongeveer dertig personen verdronken zijn. BOND VOOR HULPVERLEE'NING AAN RU'SiLAND. In een Vrijdiag in het gebouw van het hooffidbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis in Den Haag, onder voorzitterschap van jhr. H. Loudon, regeerings-gedelegeerde ter Brusselsche conferentie, gehouden verga dering, bijeengeroepen teneinde de grootst mogelijke eenheid te brengen in de hulpver- leening aan Rusland), in welke vergadering twaaJf vereenigingen, valkverbonden en comi ty's vertegenwoordigdi wareni, is besloten tot te's voor hulpverleening aan de noodlijden- denl in Rusl'and. De volgende resoluties werden aangeno men: 1. Er wodt opgericht een Bond, waarin vertegenwoordii'gd zullen zijin de verschillende organisaties voor Nederlandsche hullpverlee- ninig aan RUsland, die zelfstandig zullen werken wat betreft inning en besteding van dc geld en. 2. De veeenigimg het 'Nederlandsche Roo de Kruis wordt verzocht, hare organisatie voor bovenvermelde hulpverleening 'te willen beschiikbaar stellen en net dagelijks bestuur van dien Bond te'aanvaarden. 31. De Bond stellt ziCh, in de overtuigin'g, dat de particuliere hulto buiten staat zal zijn den hongersnood1 to Rusl'and in voldoende mate te 'bestrijden, ten doel, bij, de 'Nedier- landsche regeering met alle kracht aan te dringen op het direct verleenen van een be- langrijik crediet ter ieniging van den hongers nood in Rusla.nd. 4. De Bond spreekt als zijn wensck uit, dat de burgemeesters aan de aanvragen tot steun- acties voor de hongerenden in Rusland., itit- gaande van de bij hem aangesloten organisa ties, hun toestemming verleenen, en dat de re geering zoonoodig de burgemeesters daartoe aanmoedige. De volgende vereenigingen traden tot den Bond toe: het Nansen-comite, het Algerrieen Nederlandsch Vaktverbond, het Ghristeiijk Nationaali Vakvenbond. het Nederlandsche Roode Kruis, het Centraal! Blureau voor de R'.-K. sod ale actie, het Bil'thovensCh-comitiy voor steun aan Rusland, de B'ond van Intel lect, ueel'em tot hulp voor de Russische bonger- lijdenden, het Nederlandsch comite voor hulpverleening aan Russische manmem en vrouwen vain wetenschap, het algemeen comi te tot steun aan hongerenden in sovjet-Rus- land, het comite tot het organiseeren van den steun 'aan de door de droogte geteisterde be- vol'king van het Russische Wolga-gebied, het Internationaal Verbond van Vakvereenigin- gen, de Nederlandsche studentenorganisatie en de algemeene commissie voor buitenland- sche nooden. NANSEN-OOMITC. Het Nansen-comite heeft besloten met den grootsten spoed in alle Nederlandsche ge- meenten plaatselijke comite's op te richten. Reeds zijn hiervoor een aantal bereidver- klaringen ontvangen. Het comity doet echter een dringend beroep op personen uit alle kringen der maatschappij om zich hiervoor bescnikbaar te stellen. De plaatselijke organisatie kan met steun van het secretariaat zelfstandig gebeuren. Voorloopig wordt door het Nansen-comity alleen geldelijke steun gevraagd. De ingezamelde bedragen geiieve men niet aan een der leden van het comite te zenden, doch rechtstreeks aan de dagbladen en de Amsterdamsche Bank of hare filia'len, onder vermelding van de aanduiding: Voor het Nansen-comity. Men wordt verzocht geen giften in natura te zenden. Over deze vraag alsook over die van het verzorgen van kinderen hier te lan in waaraan groote moeilijkheden verbonden ziill, wordt met de oentrale organisatie te GenCve van gedachten gcwisseld. Het centrale Nansen-comity zal dczer da gen een overzicht publiceeren van de over- eenkomst, die gesloten is tusschen dr. Frith- jof Hansen en de Russische regeering. Deze overeenkomst vormt de waarborg, dat dc uit te zenden levensmiddelen inderdHeld in j u is te handen komen. Het Centraal Nansen-comite heeft uit zijn midden het navolgende dagelijksche bestuur gekozenprof. J. T. Niermeyer, hoogleeraar te Utrecht, voorzitter; D. Hudig, Scheep- vaarthuis te Amsterdam, secretaris-peiiTiing- meester; mevr. Carry van Bruggen, ietter- kundige te Laren; dr.. C. T. van Valkenburg te Amsterdam, A. Asscher, lid der Prov. Sta ten te Amsterdam; mr. A. E. von Saher te Amsterdam. STEUNVERLEE'NING AAN RUSLAND. Heden vertrekt een schip, geladen met le vensmiddelen, kleeren en werktuigen, door dte hulpcomite's der verschillende landen bijeen- gebracht, van Stettin uit naar Rusland. Dit schip brengt o.a. de eerste 200.000 K.'G. rog- gemeei over, die het Nederlandsche Algemee ne hulpcomite voor eenigen tijd aankocht. Zwitserland stuurde 150.000 K.G. Maggi- soepen en 30 groote kisten werktuigen, schoe nen en kleeren. Ook uit Belgie is een groote zending kleeren on der weg. De arbeiders der Tsjecho-Slowakije dragen een anatal wagons suiker bij. Uit alle streken van Duitschland

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2