Vulpenhoudeis, Onoto Waterman m BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nia, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenooien de besluiten van, den Raat dier Gemeente van 13 October 1.1., waarbi; zijn vastgesteld: lo. Eene verordenlng voor den gemeentelij- ken dienst der Arbeidsmarkt (Qenublad No. 768); 2o. Eene wijziging der verordenlng tot re- geling van het openbaar lager onder- wijs in de gemeente Alkmaar Qem.blad No. 769); 3o. Eene wijziging der verordenlng, ter ult- voering der verordening tot regeling van het openbaar lager onderwijs in de gemeente Alkmaar (Oenu blad No. 770). Welke verordeningen, heden afgekondigd, gedurende drie maanden ter Gemcente-Seere^ tarie ter lezing zijn nedergelegd en aldaar te gen bctaling van resp. 7 C 7 0.05 in afdruk zijn verkri 0.05 en gesteld. Alkmaar, 9 November 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemdi. W. C. WENDELAAR, Voorzitter, DONATH, Secretaria. ningmeester van zijn kant zijn medebestuurs- leden, dat zij mede van het verduisterde gek hebben geprofiteerd. Diit heeft tot de voorloo- 1 vail zes overjge feestuurs- ieden geleid. Zij werden evenwel na verhoor door de rechter-commissaris weer op vrije voe- tien. gesteld. E/EINI REDPBN0SIBOOT DIE MET OM- SLAAT. De heer J, P. 'Sehuttevacr, gedotnicilieerc ten kantore van den' Ccntralen Bond1 van Transportarbeiders aid zeelieden, te Rotter dam, heeft aan den minister van lancKbouw, nijverheid en haudel geschreven, dat hij een reddingsboot heaft geconstrueerd, welke aan a lie gevaren der zee het hoofd biedt Hi wenscht in de gelegenhcid te woirden gesteld, de smperloriteit van deze boot te de- nionstreeren voor den minister of voor van wege den minister daartoe aangewczan aufo- riteiten. ORPMWEIRK 'NIA'AH DUIT90HLAND. Dp minister van landbouw, nijverheid en handel zal afgevaardlgden, van de typogra- fenbonden op zijn departement ontvangen ter bespreking van de 'kweatie - van hot opdrageq van drukwerk voor zijn departement aan Duitsche flrnm'a. UIT DE METAALNIJVERHEID. Het hoofdbestuur van den Alg, Ned. Werk meestersbond heeft in verband met de sta king der metaalbewerkers verklaard, sympa- thiek te staan tegenover de stakers en zijn le den geadviseerd, het z.g. onderkruiperswerk niet op zich te nemen. Werkmeesters, leden van den bond, die als gevolg van zulk een weigering ontslagen zouden worden, zullen van bondswege een tijd lang worden steund. Voor het niet opvolgen van't hoc bestuursadvies door de leden aanvaardt de bond geenerlei verantwoordelijkheid. DE TYPHUS EN DE DIRECTIE VAN H ET OEIMiEENTEZ I E KE NHUIS TE ZWOLLE. In dd Raadsveiigadering te Zwolle was in- gekomen een schrijven, door 16, d. w. z. bijna alle dokters, daar ter stede onaerteekend, al dus luidende: De doctoren van Zwolle, leden der Ned'. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, zich gedronigen gevoeld heb oende de geneesheeren, verbonden aan het Sophia-Ziekenhuis, te hooren en gehoord hun bezwaren in extenso medegedeeld aan de Commissie van bijstand in het oeheer van het Sophia-Ziekenhuis, zijn huiverig geworden hun patifinteni te doem opnemen in dat Zie kenhuis en verzoeken den Raad om, hangen- de het onderzoek naar de oorzaken der typhus-epidemie en de aldaar bestaande wan- toestanden. onmiddellijk maatregelen/ te tref- fen, waarabor hun ongerustheid met betrek- king lot de opneming hunner patiSnten wordt jeheven. totuurlijk is er om dit adres een1 langdu- rige discussie ontstaan. B. en W. stelden voor het in hun handen te stellen om advies, maar, aldus het Hbld., de leider der soc.- dem., de heer Vogt, kon daarin niet mede gaan. Als de dokters mededeelen, huiverig te zijn om patienten in het gemeenitelijk zieken- huis te do en verpTegen, gaat het niet aan, dat de Raad de zaak op de lange baan schuift. De Gommissie van bijstand in't beheer van het Ziekenhuis Is opgedragen rapport uit te brengen; dit rapport blijft zoolarig uIt, datde doctoren tot den Raad kornen en zeggeni: wij kunnen de verantwoordelijkheid met langer dragen voor den toestand, die in het zieken huis heerscht. De Raad weet nog altijd niets van den typhus in het gemeentelijk zieken huis, Dp heer Meyer Ink (C.-H.) heeft eenige me- dici bij zich gehad, die hem mededeeldcn. dat een patifint, die ieis aan zijn oogen en daarvoor In het Ziekenhuis kwam. aldaar typhus-lnfectic kreeg en in het Ziekenhuis aan typhus is overleden. Is het niet sferk, diat toen B, en W. overal blljetten haddem la- ten aanplakken, dat de melk gekookt moest worden en de melk in't Sophia-Ziekaihuis niet gekookt werd? Tot voor kort was de vrouw, die den vloer diweilt in de barak van de typhus-patl6nten, ook belast met de behan- deling van de melk. Dat is het verschrikke- lijkste wat er kan zijn, en de Zwolsche dok ters zijn homogeen in hun zeggen, dat de toe- stand in het Sophia-Ziekenhuis geen dag en geen nacht langer bestendigd mag worden. Wethouder dr. Franssen, voorzitter van de commissie van bijstand in het ziekenhuis, wenschte op den brief en de vragen van de Raadsleden niet in te gaan, en wildle het rap port van de commissie afwachten, dat over drie weken waarschijnlijk in behandeling kan komen. De heer Vogt stel'de daarop de volgenide vragen: Is het juist, dat toen de typhus-epidemie in het ziekenhuis uitbrak, de melk ongedekt be- waard werd onder een open trapje, en dat over dat trapje de faecalien van de typhus- patienten werden vervoerd? Is het juist, dat de directrice eerst ojxjuiste mededeelingen verschafte over de plants van herkomst van de melk? Zij. gaf eerst voor slechts gepasteuriseerde van tie fabriek Mas- tenbroek te krijgen, terwijl later bleek, dat het ziekenhuis ook melk betrok v an eeni an de- re melkfabriek? (Bedoeld is de fabriek Een- dracht, waarvan bij een der venters het eer- ste geval' van typhus, dat in Zwolle gecon- statssrd w«rd, voorkwam). la het juist dat nog deze weefe de metfld een maatregel betreffende een1 zuster voorge- schreven haddem, welke na eenige dageo niet uitgevoerd was? (Eerst nadat deze maatre gel ter kennis van de comm. v. bijstand was gebracht, en deze zich er mede bemoeid had, is het voorschrift uitgevoerd.) Waar de toestand z66 is geworden, dat er geen samenwerking, neen stille tegenwerking is ontstaan tusschen medici en1 directrice, ten koste van patienten, diaar moesten B. en W. ingxijpen. Dr. E-erkes, medicus, wethouder en lid van de commissie van bijstand, wilde niet langer zwijgen. Er heerscht onder de docto ren terecht onrust, omdat de directrice de maatregelen niet uitvoert, welke de doctoren voorschrijven. Wij hebben Vrijdag j.l. aan de rens gestaan van een nieuwe typhusinfeotie. en verpleegster, belast met die distributle van de melk, voor alle patienten in het zie kenhuis, is aangetroffen in de keuken van de besmette typhusbarak, melk overscSenkend in een z.g. besmette kan. Dit feit is ter be- voegder pla-atse medegedeeld, en toen dat geeni resultant had, hebben de doctoren dit adres aan den Raad gericbt. Met 13 tegen 8 stemmen is besloten het rapport van de commissie van bijstand en de behandeling daarvan, in de eerstvolgende openbare Raadszitting, af te wachten. DE WATERLANDSCHE ZEEDIJK. De Waterlandsche Zeedijk heeft met den storm van Zondag een zware proef door- staan. Langs den dijk steeg het zeewater tot 2.50 M. boven A. P. De dijk heeft zich, ook op de plaatsen waar de doorbraken van 1916 plaats vonden, best gehouden.. OB 'STORM VAN! 6 NOVEMBER. De correspondent uit Breda van de N. R. Crt. schrijfflt, dat de stonn vooral scbade »,ee!f't aangericht in de staatsbosschen in de houf- vesterijl Breda, in het biilzonder in het Mast- bosek waar het aan tall gobroken en omge- waaide boomen op 4000 geschat wordit. Op de Oosterzandbank ten Wcsten van het eilandi Overilakkiee en Goedereede is een Fransch sciiip, gcladcn met mais, gestrand. Gisicrmorgen zijin de bemanning, nenevens vrouiw en kind van den kapitem, te zamen circa 50 personeru velllg te Brouwerahaven aan wal gebracht. De sleepboot Zeeland van Bureau Wiismul- ler's Slecpvaartmaatschnppij! heeft te Nieuwe- diep binnengelb-racht den stalen driemast- schoener. Emmy Steyn op rcis van Rio Gran- uaar iHlamlburg mot een lading huiden. het- wclk op tien miflt west van het Haaksch vuur- hip liulpeloos ronddrcef. De Zeeland tro-k onmiddellijk daarn-a naar het vimrschip van Terschellingcrbank, dat n ziin ligplaats verdreven is. Gisternachit heeft de sleepboot Friesland van dit Bureau den verlaten motorschoener Ostfjeld te Vlissingen binnienigebraeht. Dit vaaniuig, 417 bruto reg. ton, werd in een ho- peloozen toestand op ae Noordzee aangetrof fen. Ten gevolge van den storm is een schip met kool, komende van Medembtik, te Elburg op de kust gestrand. Dit was eveneens het ge val met het sleepbootje „Neeltje", op weg van Deventer naar Amsterdam, met een Rijn- aak aan de tros. Deze tros brak door het ge- weldige rukken. De sleepboot liep op't land De aak bleef aan een anker tot den morgen en, toen zij door een paar visscheirs naar de haven is biiinen, Te Putten op de Veluwe liep de z.g. Putter Polder in, enkele koeien en schapem vonden den dood in de golven. Buiten den polder stuwde de wind het Zui der zeewater ver het land in. Het stond slechts ongeveer een voet lager dan in Janu- ari 1Q16 Hot dak van het R. K kerkgebouw is half afgewaaid, waardoor des Zondagsmiddags geen dienst kon worden gehouden. VF.RLAGING VARKENSVLEESCH. Te Steenwijk is de prijs van het varkens- vleesch 40 cent per KG. verlaagd, zoodat men er thans 1.70 per K.G. betaalt. VERDUISTERING VAN 500.000? Naar aanleiding van een bij de justitie door mr A. Kokosky namens een groep aandeeb louders ingediende klacht, dat de president- cemmissaris van de N. V. Paleis voor Volks- v!i)t te Amsterdam, mr. F, A. van H.. ten na- dcele van deze vennootschap een bearag van 500 000 zou hebben verduisterd, hedt de lolitie een onderzoek ingesteld. Volgens het Hbld. zou mr. v. H. herhnalde- lij'k uit de kas van de N.V, gelden hebben npgenomcn tegen afgifte van boonnetjes, on- der voorgeven deze oedragen voor de maat schappij te zullen beleggcn. PROTESTANTSCH ZIEKENHUIS TE 's BOSCH. Bovenstaand ziekenhuis verkeert in nood! >e oorlog en de malaise zouden ons zieken- luis reeds flnaal ten gronde hebben gericht, ndien niet ons klein krlngetje door haar irachtlg enthouaiasme dit had veriilnderd. Sen comite werd1 gevormd, waarin alle pro- cstanton alhier zijk vertegenwoordigd. Met bestaat behalve ondergeteekende uit: Ds. /en, Ned. herv. prea, voorzitter; Mej. H. Suyllng. secretaresse; Ds. Le Cornu, Waalscn pred.Ds. Doornbos, Geref. pred.; Mevr. Suijling S'luiter, lid Prov. Staiten; den leer v. d. Last, gemeenteraadslid en Mr. Dr. C. M. van Leeuwen, adv. em proc. Het spreekt vanzelf dat allereerst in eigen kring al het mogelijke is gedaan om te vooriromen at dit fraaie gebouw moest worden ver- cocht. Dit laatste is ons al vast voorloopig gdukt. Als er echter geen afdoend'e hulp van buiten komt. staan we over korten tijd weer voor dezelfde moeilijkheid. Voor define- tieve redding is 50 mille rtoodig. Komt pro- testanten- helpt ons uit den nood! Alle gaven, ook de kleinste, zij hartelijk welkom aan het adires van den1 penningmeester: Postgiro 41162 W. v. GULDENER, Koninginnen- aan 53, 's Bosch. DE BEROOVING IN HET PERCEEL SPINOZASTRAAT 10. Naar het Vad. verneemt. heeft de Haag- sche recherche een vermo-cdelijk medeplichti- ge aan de laatste berooving in de Spinoza- straat 10 gepakt De jonge dame C. A. K. kwam haar in de militaire gevangenis ver- bliivenden vriend opzoeken. E>e recherche, die tal van bezwarende din- efen tegen de jongedame verzameld had, had zich ook derwaarts begeven. Hoe vreeselijk gevaarlijk Bet is, dergeQajke huteen binnm U kern meeielijk schermingswerk <fe politic hier heeft, Mijlct nogmaai* uit de bijzonderheid, dat b.v. por- ceelen 4, 6, 8 «n 10 onderling door deuren en kasten met draaiende muren aox verbon den zijn. EEN ONEERL1JK MAGNETISEUR De heer B., wonende in het Noordeinde in Den Haag, heeft bij de politie aangifte ge daan, dat zijn moeder door den magnetiseur W. te Scheveningen is beroofd van een paar- len collier. De magnetiseur is gcarresteerd. Hij had het collier beleend voor 6000. VOOR DE HELDEN DER ZEE. De leden van de Vereeniging voor dan Ef- fectenihandiel te Amsterdam hebben ruim 1600 bijeengebracht voor de nagelaten be- trekkingen van de bemanning van de Presi dent van Heel en de Bramdaris. KOOPEN IN DUITSCHLAND. In de Duitsche grensplaats BoCliolt willen de winkeliers trachten, de verecherpte grensi- bepaltngen voor de Nederlanders verlicht te 'krijgen, omdat ze zondfer de Nederlandsche klandi'Zie, waaraan ze reeds lang gewoon zijn, niet kunnen bestaan. Men zal dan aan de Nederlanders die artikelen verkoopen-, welke voor de eigen bevolking niet hoog moodig zijn. na overlegging van een stadsvisum en met bijbetaling van 10 pet. op de waarde van de abtikelen. VOL KSHUISVE STING De voorzitter van den Nederl. Huurders- bond schrijft in een adres aan den Rotter- damschen gemeemteraad: dat zich in deze gemeente zes-en-twitig*ge- zinnen met drie-en-negentig kinderen bevin- den, die geheel dakloos zijn en dag en nacht lags de straten zwerven; dat venschillende gevallen in de komende dagen deze getallen onrustbarend zullen vermeerderendat hier ter stede talrijke groote en kleine woningen sedert maanden, sommigen zelfs jaren, geheel onbewoond zijn, en uit niets blijikt, dat op die woningen worden beslag gelegd, ingevolge art. 13 der Huuraanzeggingswet; dat van den raad wordt verwacht, dat met den meest mogelijken spoed maatregelen worden geno- men, opd'at tot stand komen verschillenae te- huizen, waardoor het mogeliik is, in noodge- vallen direct hulpverleenena werkzaam te zijn, en gelijikertijd gestreefd wordt naar een mecr daad'werkelijke oplossing vain het wo- ningvraagstuk, ingevolge de Wonlngw< 1901 en naar aanleiding van de out 'onlngwet van uuraan- zeggingswet. DE NCX>D IN RUSLAND. Naar het Hbl. verneemt zal op 27 Nov. te Berlijn een int'enmaiionale conferentie worden gehouden van alle steucomite's en organisa vies, die voor de noodlijdenden in Rusland werkzaam zijn. Men zal trachten de geza- menilijke hulpacties op een unifonne basis te brengen. DE CREDIETACTIE VOOR DUITSCH LAND. Naar het Hbl. verneemt, zullen heden de onderhandelingen over de credietactie der Duitsche industrie tusschen den rijkskanse lier en de vertegenwoordigers van den Rijks- bond van Duitsche Industrieelen hervat wor den.. GEHEIME STOKERIJ Door belasting-ambtenaren en politie is nabij Zevenaar een geheime inrichting ont- dekt voor het fabriceeren van alcohol. De verschillende instrunrrnten en ketels werden in beslag genomen. Tijdens de ontdekking werd er niet mede gewerkt. Het is nog niet uitgemaakt of er gebruik van gemaakt is. De bewoonster van net perceel, wed. Jansen, wier man kort geleden is overleden, schijnt van een en ander geheel onkundig te zijn ge- weest. GEiKNIIPT UIT EEN ADVERTENTIE- PAG FN A. Violist en pianiste bieden zich aan voor alle voorkomende werkzaamheden. Br. on der lett. E. .161. Ein dan beweert men nog wel cens ,dat mu- sici een eeqzijdige opleiding krijgen. KORTE BERICHTEN. Op het spoorwegterrein Utrecht C is de 29-jarige gehuwde stations-ambtenaar C. bij het'ramgeeren tusschen twee treindeelen ge- raakt. Hij was onmiddellijk dood. Een ran- geerder werd bij dit ongeval licht gewond. Aan he strand te Ouddorp is een red- dingsgordel aangespoeld, waarop staat St. I.oodsvaartuig No. 10. In de afdeelingen der Tweede Kamer is het voorgestelde nieuwe systeem van tuber- culosebstrijding behandeld, Toleffrainmon van hodon DE ONrrWAPEMNOS^CX>NFERENTIE. s' G'R'AVEMHAQiE', 9 Nov. Volgens mededeeling van1 hot departement van bui- tenlandache zaken worden de Nederland sche gedekgeerden ter confcrcnlie te Was hington heden officteel ontvangen door president Harding in het Witte iouis. DIE 'BOMAANSI.AO. 'a OiRlAVE'NiHAGiE, 9 Nov. iDe 24-ja- rige Ainsterdamsche anarchist, J!, de Haas, die bekend heeft, den homaanslag iegen het huts van den heer Versnijck aan het Fran- kenslag alhier te hebben gepleegd, zegt niet, welke redenem hem' tot ae daad hebben geleid, hoewel hiji erkent dat zij: verband houden met de zaak-Groeniendaal. iNbg zijn door de justitie en politic aan- gehouden als verdacht van medeplichtig- neid 3 personem, te weten de 28-jarige stu dent in de letteren, L. v. d. Linde, wonende Frankenslag, em de 30-jarige monteur P. A. Kooijknian, tijdelijk verblijf houdende bij genoeanden V. d. L. en de 20-jarige elec- tricien C. E. Eekhof, alhier. Hoewel daze 3' personen ontkennen, meent de politie door hunne aanhouding het geheele complot in handen te hebben. Al heeft de Hlaas zich na den aanslag on middellijk naar Amsterdam begeven, wil hiji de vollte conscquenfie van zijn daad aanvaarden. HET.CONFLICT IN DE METAAL-INDUSTRIE. AMSTERDAM, 9 Nov. De conferentie tusschen het Bestuur van het R K. Verbomd van Wtrkrevers in de metaalnijverlveid en een combinatie van vertegenwoordigers uit de samctiwerkende metaalbewerkers- bonden, heeft gisteren den geheelen dag ge- duurd Er zijn algemeene beschouwingen fehouden over den huidigen gang van za- en in de metaalnijverheid. welke echter nog niet tot een tastbaar resultant hebben geleid. Naar wij vernemen is men overeengeko- men, eene commissie te benoemen, waarin zoowel werkgevers als werknemers zitting zullen nemen, die een onderzoek zal instel- len naar den omvang van de crisis dn de metaalnijverheid en verder maatregelen zal voorbereiden om verbetering in dezen toe stand te verkrijgen. De besprekingen zullen eerlang worden voortgezet. BLOEDFGi FAMTLIE'DIRIAMA. DOETI NIQH)E:M, 9! Nov. iDe groote 'Novembermarkt alhier is gisteravond, gie- eindigd met een bl'oedig familiedrama. On der den inv loed van sterkein drank kiwani het tengevol'ge van een familieveete in de danstent van Olthuis tot een twist tusschen van Halt en Jan te Kamp, zwagers, weike twist zoo hoog liep, dat de messen werden •etrokken. Een schoonzuster van beiden, ie geheel buiten de kwestie stond1, sprong ter voorkoming van erger, tusschen beiden, met het raoodlottig gevolg, dat zij' een ge- vaarlijjk'en stoek aan den hals bekwam. Zij werdl naar hot ziekenhuis gebracht, waar ziji na eenige uren overfeed. De versl'agene is de 23-jarige Gerritje Borugman, huis- vrouw van K. van Dam, moeder van vijf kinderen. IDe fvolitie hegon terstond na het gbeurde een uigebreid onderzoek, dat leid- ae tot de arrestatie van J. te Kamip, als de vertnoedclijike dader. 'De arrestatie ge- schiedde in de woning der vermoorde vrouw, waarhieen hij zich begeven had. In afwacnting van de komst der justitie is beslag op het lijk gelegd- SOHlElEPSR A M'PEIN. HAlMlBURGt, 9 Nov. .De Haimburg- sche zeelichter „Storcgruflid", die van Em- den was uifgevaren, is op 20 zeemijlen af- stand van Oseldsund vergaan. Van dc 13 man sterke bemanning kon maar een ma- troos gered worden. Ook twee passagiers, die zicn aan boord bovonden, zijn verdron- ken. CUXUAVEN, 8 Nov. Op het eilland Wangeroog zijin de lijk en van zeven o nbe- kendc zeelieden aangedreven en ter aarde besteld. Provinciaal Nipuws UIT WARMENHUIZEN. Het concert in de Herv. Kerk alhier, Maar dat fs voerbtf. Ons elffal zal Zondag zijn beste spel moeten vertoonen, andfers is de nederlaag zeker. Wij1 laten hieronder de bedde elfltalleo rol- gen: F rankrijk. Nederland. Oottenet keeper van Tilburg Gamblin rechtsback Fons Pelser Vanco linksback Stevens Bonardel rechtshalf Hordijk Jourda spil Denis Mistral linkshalf Legger Dubly rechtsbuiten Tetzner Bard rechtsbinnen Rodermond Macquart midvoor van Gendt Dargues linksbinnen Delsen Dewague linksbuiten de Natrix Het ZAvakke punt van ons elftal, lijkt ons het bmnentriq. Wij geloioven niet, dat er door de Oranjetruien veel goals zullen worden ge maakt. Het Fransche elftal is zeer sterk. Gamblin, de aanvoerder, Mistral en Dubly vooral zijn spelers van internationale reputatie. De Belgische scheidsrechter Barette zal den wedstrijd leiden. N. Y. Boek- en Handelsdrukkerf] T.h. HERMS. COSTER ZOON, Yoordam C 9 Alkmaar. Stadsnieuws. op Dinsdagavond j.l, gegeven door mej. Johan na Benjaminse (zang) en mej. Cor Kee (or- g<?l). is uitstekend geslaagd. Het vrij talrijk opgekomen publiek volgde met aandacht d'e gewijde zang en het orgelspel en was over de uitvoering ten hoogste voldaan. Sport VOETBAL. FRANKRIJK—-NEDERLAND. A.s. Zondag zal in het Pershing-Stadion bij Parijs gespeeld worden de Internationale voetbalwedstrijd FrankrijkNederland Tot voor korten tijd werd het Fransche elf tal altijd beschouwo als „een zacht ko-stje". HET NANSEN-COMIT6. Men schrijft ons: Het hier gevormde .,Nansen-comit6" in samenwerking met de Alkmaarsche afdeeling van het Roode Kruis, doet een beroep op de bevolking om zoo ruim als in ieders vermo- en ligt. bij te dragen ten einde den nood In 'uslana te leniigen. Hier is alle politieke overweging vreemd. Het geldt hier slechts millioenen menschen te helpen met brood. Dat de gelden goed zullen worden aange- wen'd, garandeert de naam van prof. ar. Frithjof N'ansen voldoende. Immers hij werkt onder goedkeuring van den Volken- bond en in nauw verband met het Roode Kruis. Het Centrale Nansen-comite zai dezer dagen een overzicht publ'iceeren van de over- eenkomst, die gesloten is tusschen Dr. Frith- t'of Nansen, Ffigh Commissioner for Russian belief, appointor bij the Geneva Conference, en de Russische Regeering. Reeds werd1 hier ter stede 1.1. Zaterdag door enikele jongelui 400 ingezameld voor dit comity We zijn echter overtuigd, dat ve- len met hun volledige biidragen hebben ge- wacht tot het „Nansen-Comite" hier zijn be slag zou hebben gekregen. Wij vertrouwen dan ook, d'at wanneer die volgende week (waarschijnlijk a.s. Woensdag) eeni open schaalcollecte zal worden gehouden in ruime mate zal worden geofferd. Het comite is aldus samengesteld De Burgemeester van Alkmaar, Eere-voorz. van 9 November 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Vorlge koers. pl.m. i.30 Koers van heden te pl.m.1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.3Q 93?/,-4 - 93"/w 108 10 1/4 95} 95} 95 133} 13 13 U«/a 12} 335} 335} 334} 334 260 257 255 255 133 133 131 13 64} 80 80 80 80 36 384s/. 382 142} 141} 140 14u 426 424} 422} 4221 100 100} 100 154 155 1541/4 152 106} 106 106 100 100 51 242 242 240 369 370 - - - (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGKN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN, Kol. Bank Indiache Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSGH. H. V. A Java Cultuur Cult. Voratenl. Dito actiona Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtachc Petr. Gee. Holl. Olio Oudc Kon. Petr. RUBBERS. Arasterd. Rubber Nederl. Rubber Intcrcontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCIIEEPVAARTBN. Oude Vaart Scheepvaart Unio Holl. Lloyd I'aketvaurt Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm.. Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERlKA. Southern Raila Union pacific 94 ICS 9*Vi I33i'« 121/4 93'/,, 3331/4 2551/» 133 114 V. 6U/8 791/a 120 36- 378 1421/4 4168/4 98 52 8»/i« 49 631/4 191 145 1041/, 25 98 V* 86 50 121/,, 56 24! J 369 286 297 95} 141 109 96 1341/4 15 93-4 337-8 134 64 81 37 385 144 428 1Q0 53 153-5 105} 244 273 296 23 —X 366 PROLONGAT1E vorige koers 3 heden 31/4 pCt. WISSKLKOEKSEN V66rbeui» Berlijn Brussel Londen New York Parlj8 Weenen Zwitserland Vorige koers. 0 961/, 19 921/, 1 368/4 2 88 20.671/, 0 09i/j 53 95 koers op heden 2.08 -1.201,, 20.121/,-20.15 11.40 11.41 2.891/4—2.90 20.95 22.021/, 009 -0.11 54.10 54.20 VREEMD BANKPArlER Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 0.971/a 1.22 1.24 0.071/,-0 00

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2