Uitgifte Spaarboekjes, rentende 4.08 VERGADERING van den Gemeenteraad. op DONlDElRDAiG 1 DECEMBER 1921, te 1 uur. Te behandelen pun to: 1. Vasts telling tier noiulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stu&en. 2. Voorstel tot wijziging der Verordening op het heffen van logos (Bijlage nr. 161) 3. Idem in zake den. touw van 80 arbei- derswoningen (Bijlage nr. 166). 4. Idem tot vaststefling der Verordening op 'hot .heffen van reohten voor het ge- bruik van het giem.^sLacbthuiis (IBijilage nr. 168). 5. Idem in zake vemieuwing wailmuur en verbreeding Voormeer; Overwelving Turfmarkt (Bijlage nr. 172). 6. Idem tot het verleenen. van een tweede a a nv u 11 i ngsvo orsch o t voor den bouw der 96 woningen aan den Westerweg (Bijlage nr. 167). 7. Intopellatie van den heer Westerhof, inzake loonsverhooging voor arbeiders. 8. Voorstel in zake werktijden plarUsoenar- bei'ders (Bijlage nr. 100). 9. Idem betreffende steun aan „uitgetrok- ken" werkloozen (Bijlage nr. 159). 10. Idem tot toekenning eener vergoeding aan de kaasdragers voor het jaar 1921 (Bijlage nr. 160). 11. Idem tot wijziging der Verordening op het beheer van het bedrijf der gemeente- werken (Bijlage nr. 161). 12. Idem tot het aanbrengen van voorzie- ningen aan de brug bij de Reiniging (Bijlage nr. 169). 13. Idem tot wijziging der Verordening tot regeling van het openbaar Vervolgonder- wijs (Bijlage nr. 171). 14. Idem tot vaetsielling van een suppletoi- re bagrooting 1921 en tot ihet doeni van af- en overschrijvingen op dem genoem- den dienst. 15. Behandeling van bezwaarsohriften: te- gen aanslagen in den hoofdblij'ken om- slag, dienst 1920 (VIII); tegen aansla gen idem in beroep (IX); in zake ver- gunningsrecht, dienst 1921 (X); tegen aanslagen in de handenbelasting, dienst 1921 (XI). GEMEENTE ALKMAAR. Aan de GEM. AVONDSCHQOL voor A M B A CHT SiL I EiD E N zijn te vervullen de betrekikingen van: a. leeraar in wisikunde en Ned', taal voor 7 uur per week. b. leeraar in wisikunde en Ned. taal voor 4 uur per week. c. leeraar in handteekenen voor 8 uur per week. Voor de betrekkingen bedoeld' onder a en b is het bezit van de hoofdakte en L. O. wis- kurtd'e Vereischte, voor die bedoeldl onder c. de a'kte M. O. handteekenen. Salaris volgens Rijksregding. Inliohtin- gen in te winnen bij den Directeur J. v. REIJEiNIDAM. Inzending der stukken voor 1 December a.s. aan den Bungemeester. was ontnomen. had Oerter beloofd, hem den titel te zuillen laten behouden op voowraarde, dat Otto hem mee naar Engeland zou ne- men. Toen het 'tumult ma. deze rede wat bedaard was, antvvoordde Oerter, dat hi} het voorstel niet in Augustus, doch in Mei had gedaan, toen' hij' zijn minisierspost in Brunswijk wil- de neerleggen- Hij had toen gemeemd, op een gemakkelijke manier een paar honderd pond sterling te kunnen1 verdienen. Oerter heeft wegens bovengenoemde beschul'digimigen een vervolging tegen Otto imgesteld. DE VOLKENBONID EN DE KARL- PUTSCHEN. In anitwoord op een schrijven van de Hkm- gaarsche regeering wijst de secretaris-gcne- raal vani den Volkenbond er in een brief op, dat de Volkenbond zich niet in de moeilijk- heden gemengdl heeft, die laatstelijk in Cen- traal Europa gerezen zijn, omdat geen enke- le brlanghebbende staait', lid: of niet van den Volkenbond om de tusschenkomst van dozen heeft verzocht, op grond van de artikelen 11 en 17 van het Verdrag. DE MDORiD O'P ERiZ BERGER. In verband met het bericht over die arres- itatie te Berlijin van leden van een geheime organisatie, die er van worden verdacht, hulp te hebb,en verleend aan de moordcnaars van Elrzberger, wordt nog gemeld, dat te Breslau vier personen zijn gearresteerd, die eveneens de moordenaars van Erzberger be- hulpzaam zijn geweest. Ook in andere plaat- sen van DUitschiland is een aamtal van zulke personen gearresteerd. Zij zullen te Karlsruhe terecht siaam. Hlet is wel een wijdvertakt romplot geweest, dat den moord heeft voorbereid. en de dladers deed ontvluchten. INTE RIN1ATION1A IB SCHEEPVAART - CONFE RENT IE. ■De iwierniationale scheepvaart-conferentie te Londen nam Dondcrdiag na uitvoerige dis- cussies een resolutie aan, die goedkeuring hecht aan de Haagsche regelen en deze aan- vaardt voor vrijwillige internationale toepas- sing. Hlet wordt echiter noodig geacht, ieder- een vxiji te laten, omdat do belangen van han^- del en nijverhe'id het best gediend worden, door volkomen contractvrijheid. Ook werd 'n resoluitie aangenomen omitrent deklading en laadlijnen, terwijl een uitvoerige discussie werd gevoerd over de kwestie van onderver- deeling van schepen in. verband met de mari- tieme oonventie van 1914, die, zooals werd opgemerkt, tot rnu toe vrijwel een: doode letter is gebleven en alleen door Engeland werd be- krachtigd. EEN AIL-DUITSCHE BEKENTEN1S. De al-Duitsche bond heeft onlangs te Celle een vergadering gehouden waarin ook ge- sproken werd door dem heer Munnecke uit Berlijm, over het thema: „Is Duitscbland nog te redden?" 'Natuurlijk kwamen er de noodi- ge aanvallen in voor op de tegenwoordigc rijksregeering. Doch de monarchistische spre- ker maakte, maar aanleiding van het tweede Karel-avontuur ook de volgende mteressante opmerkingen: „De tijd voor eem monarchic is mog niet gekomen. Volkem die achteruit girngen kun nen niet in monarchieen worden veranderd. Daarem was het een geluk voor Duitschland, dat d« woaarchistiseh# Putsch, die 14 dagea WERTHEIM G0MPERT7. 1834 CREDIETVEREENIGING 1853. |o. geleden zou beginmen, met het uitroepen van kroonprins Rupprecht tot koning van Beie- ren, op het laais.e oogenbiik, dank zij het re- tere inzicht van den prins, niet is aoorge- gaan. Deze Putsch waaraan de entente wel- lich't niet vreemd was, zou Framkrijk de ge- wenschle gelegenheid hebben gegeven oin de Main-linie te bezetten en Noord en Zu'd- Duitschland in een bloedigen burgeroorlog hebben gestort." Deze verklaring van on verdacht monar- chistischcn kant is niet zonder belang. TEGEN WOEKER EN KETTINGHAN- DEL. De oomnxissie van eoonomische aangelegen- heden uit den Beiersche Landdag, heelt een' motie aangenomen, waarin er bij de regee ring op wordt aangedrongen om te zorgen, dat zoowel in Bcierem als in het rijk strong wordt opgetreden tegen den woeker en den kettinghandel, vooral tegen den sluikhandel naar het buiteniand. Aan de rijksregeerimg meet worden verzocht, de strafweigeving zoo- danig te wijzigen, dat niet slechts gevange- nisstraf, doch ook dwangarbeid resp. werk op omtgiuningen em landerijen kan worden cp- gelegdl Sommige sprekers drongen er op aan, dat hij' herhaalde vercordeeling wegens woe- 'ker of kelfinghandel de doodstraf zou kun- mep' worden uitgesproken. Wel zware s'raften worden' verlangd, maar tech begrijpelij'k, gezien de vele armoede en ellende die door woeker en kettinghandel worden veroorzaakt. D'E REGEERINGGRiISIS IN KONGA- RIJE. Aan graaf Bethlen is de vorming van het nieuwe Hiongaarsche kabinet opgedragen. Hij is voornemens een nieuwe regeeringspartlj te vormcm, die den naam van Nationale F.en- heidspartij zal dragen en uit de Kleine Boe- ren en een gedeelte der Chr. Nat. Vereeniging zal bestaan. EEN AANISLAG OP BENES. Uit Pressburg wordt gemeld', dat van pro- Hongaarsche zijde een aanslag op minister- president Bones on touw was gezet. Dit werd echter tijdig ontdekt en een. aantal personen kondem worden gearresteerd. DE TRAM&TAiKING TE B'RUSSEL Gisteren hadden in verband met de staking van tramwegbeambten verscheidene inciden- tcn plaais. Verscheidene personen we'den ge- wond; ook eem politie-agent. Op de lijn Noord-Zuid rijden eenige trams, bestuurd door studenten van de polytechni- sclie school Het publiek is hierover in geest- drift. Bij alle halten staan gendarmen. E>e burgerbond laat vracht-auto's rijden, be stuurd door vrijwilligers. Gistcrenmorgen werd een van deze wagens door stakers om- vergeworpen. De chauffeur, die gewond werd moest naar het ziekenhuis worden ge- i bracht. De burgerbond heeft vrijwilligers op- geroepen en op de inschrijvingsbureaux wordt queue gemaakt door burgers en arbei ders, die zich komen aanmelden. Gisteren waren net driemaal zooveel personen inge- schreven als het trampersoneel sterk is. De socialistisehe vakverecnigingen heb ben besloten om, wanneer de Union Civique in functie treedt ten einde het stakende per- soneel der Brusselsche tramwegen te vervan- gen, een algemeene staking voor geheel Bel- gie af te kendigen. Deze staking zou alle be- driiven omvatten met uitzondering van de bakkerijen, AANVAL OP EEN FRAN'SGH CON- SULAA'T. Een tiental studentem, opgewondem door hot 'bericht als zou Priand te Washington onaarigename dingen hebben gezegd' betref fende net I'taliaansche leg'er drongen het Fransche oonsulaat te Turijn binnen, waar zij- de meubels bescihadigden en ruiten in- sloegen. 'De poli'fie verjoeg de studenten. De oomunissaris van het district is voor onhe- paalden tijd geschorst wegens onachtzaam- heid. z De verslagen van de rede van Briand mel- den niets van een voor Italie onaangename uitlating. Bcvendien, zeigt Havas, wordt de onjuist- heid van de geruchtem bewezen door het feit, dat op den avond van denzelfden dag dat Briand die hem toegeschreven woorden zou hebben geuit, hij' de gast was van Schanzier en de Itallaanscne delegatie. DE VOLKSS'TEMM 1NG IN OE(DEN- BURG. De Oosienrijiksche bondskanselier Schiober deelde gisteren mede, dat volgens een uit Parijs ontvangen ibei'icht de gezamtemoonfe- rentie aan het verzoea van Oostenrijk tot ver- wijdcring van alle Homgaarsche trocpen uit het stemmin gsgebied van Oedeniburig heeft voldaan. Zij' zullen door Entenite-officieren en een gelijk getal Oosienrijiksche en Hon- gaarische officieren met een evenredige gen- darmeriemacht worden vervangen. KORTE BERICHTEN. De scheepvaart van Reval op Petrograd is gestaakt wegens het ijs. Dat zal er nu voor d'e voorziening van de hongerenden met beter op worden. Uit Kattowitz wordt gemeld, dat een Poolsch consortium twee groote Duitsche kranten heeft aangekocht om ze in een Pool- sche onderneming, met een 'kapitaal van 50 millioen Mark, om te zetten. De verpoolsching begint ai De diplomatieke koerier van het Poolsche ministerie van buitenlandsche zaken, uit Mos- kou terugkeerend, is door bolsjewiki beroofd. Zij namen hem al zijn persoonlijke bezittingen als ringen en horloge af, alsmede een deel van den inhoud van het diplomatieke valies. Hoewel de Berlijnsche gemeentewerklie- den zich met groote meerderheid voor sta king hebben verklaard, is het neerleggen van den arbeid voorloopig nog voorkomen, door de leiders der vakvereenigingen wisten te be- werken, dat weder onderhandelingen werden geopend. Naar uit Queenstown (Kaapkolonie) wordt bericht, is daar dezer dagen een aan- vang gemaakt met de zaak tegen den profeet Enoch en zijn volgelingen. Wegens staking van het personeel der electrische centrale te Hamburg is het groot- ste gedeelte van den Paltz zonder electrischen stroom. Tengevolge van den zwaren mist hadden de laatste dagen op de Elbe en de Noordzee verschillende aanvaringen plhats. Bij een er- van werd een man gedood en 5 gewond Volgens de „Prawda" te Petrograd1 zal daar binnenkort een Kamer van Koophandel worden opgericht ter regeling van den han- del op het buiteniand. Wegens het niet-inwilligen van al hun- ne eischen hebben de personeelen van electri sche centrale, spoor en tram in Athene ge staakt. De ministerraad heeft strenge maatregelen gelast. Er hebben verscheidene arrestaties plaats gehad. Het uitvoerend comite van de derde in- temtionale heeft het royement van de Itali- aansche socialisten uit die internationale be- vestigd. Moskou zal nu niet veel invloed meei hebben in Italie. De Poolsche minister van justitie heeft een wetsontwerp ingediend om de straffen op staatsmisdrijven te verzwaren. Op anti-natio- nale agitatie zal de doodstraf staan. Zou mis- schien Duitsche agitatie gevreesd worden in het toegewezen deel van Opper-Silezie? Het aantal werkloozen in Engeland is thans gestagen tot 1,700000. Wat zal het worden, als we midden in den winter zitten? Reeds nu neemt het aantal bedelaars zeer toe, velen hunner hebben oorlogsonderscheidingen op de borst. Volgens berichten uit Rusland zijn daar op het oogenbiik meer dan 170.000 politieke gevangenen en meer dan 185.000 tot dwang arbeid veroordeelden. Allemaal onschadelijik gemaakte vijanden van het bolsjewisme. De Deensche minister van buitenland sche zaken ontving van het consulaat-gene- raal te Reval de telegrafische mededceling, dat de scheepvaart van en naar Petersburg wegens het ijs is gestaakt De Rijksdagcommissie voor volksecono mie in Duitschland heeft verklaard, dat aan eene verhooging van het dagelijksch meel- rantsoen van 260 gram niet te denken was. Het Lubecker zeilschip „Elbe" is waar- sahijn'lijk in de Oostzee vergaan. Gisteren dreven twee reddingsbooten aan de Zweed- schie kust aan, waaTop de naam Elbe-Lubeck was geschilderd'. Het Duitsche Rijkskabinet heeft beslo ten, voor de verpleging van- ondervoede kin- deren voor het loopende jaar 100 millioen Mark (er beschikking te stellen, onder voor- behoud van de goedkeuring der wetgevende lichamen. Exkeizerin. Zita wenscht de operatic van haar zoon wegens blindedarmontsteking bij te wonen. Zij zal aan de Geallieerden en wel door bemi'ddeling van de Portugeesche regee ring, verlof vragen om zich naar Zwitser- land te begeven. De Gezanteconferentie zet het onderzoek van de maatregeleni to verzekering van het handhaven van de orde in Oedeuburg tij- dens het plebisciet voort. De opmarsch der Oostenrijlksche troc pen in het zuidelijk gedeelte van het Burgen- land is begonnen.JDe beze:ting zai ongeveer ten week duren. lot dusver zijn gecx inci- dmten voorgevallen. De Japansche kroonprins Hino Hito ;s wegens ziekte van zijn vader tot regent van Japan benoemd. Gisteren is in Den Haag ovelreden de heer mr. S. Hannema, oud-secretaris-gene ra a 1! van het departement van buitenlandsche zaken. De Bond! van Huis- en Grondcgcnaren besloot contact te zneken met de politieke partijen. Gister vertrokken van RottTdam een aantal wagons, afgezonden door het Roode Kruis tiaar Ween enen Boeuapest. Er blijft nog steeds van de verheffmg van H'orthy ton koning van Hcngarije. Provinciaal Nicnws hopen, dat de rede van onaen gewaardeetim spicier mj u zal uusiaan, Ous ook net ge- wcusuite 6ucc.cs zai neOoea. dan Kunnen wij voongaan, rustig door te bouwen in bet be lang van net onaerwijs in net aigemeen en aac van de ingezetuieu van Bergeu in net bij- zouder". bpr. deelde mede, dat het bestuur na die vergadering de onderwijszaken van alle kan- ten had bezien en trots laster die zijn werk wil neernaien, bet voor en tegen van alle denkbare gevallen onder de oogen had ge zien met betrekking op den aanvai der ge- meentekas en daarnaast ten slotte de inidae- len die kutinen voeren tot verbetering van de Beiger sctiooitoesianden met de kleinst denlc- oaie Dezwaren voor de gemecnte. Spr. hoopte, dat de vergadering zou erken- nen, dat het bestuur met toewijdmg zijn taak iieelt vervuld. ♦Igde spreker, dat dan nal bBJkai dat de openbare school tev klein is, zoodat er dan tocii een school gebouwd *ioet worden. De heer Klomp mcende, dat het verzoek to! den raad gericht moest worden om de aan- vnage niet toe te staan. De raad houdt zich dan wel niet aan de wet, doch de minister van onderwijs doet dit ook niet. Het bestuur meende, dat dit verzoek aan den raad niet gedaan mocht worden, omdat de raad wettelijk verplicht is, als de aanvra- ge in orde is, die goed te keuren en de ver eeniging bovendien niet mag verzoeken tegen de wet in te gaan. De heer Klomp oordcelde, dat Ged. Staten eveneens gebonden warcn en dat voor dit verzoek hetzelfde bezwaar gold. Spr. wees op verschillende gemcenten, die reeds deden zooals hij voorstelde en handhaafde zija voorstel, daarbij uit latende komen, dat men De secretaris, de heer K. Beets, las de no- i soms redelijker handelt met zich niet dan tulen die onveranderd werdoa goedgekeurd. De voorzitter deelde hierop meae, dat van de Berger Schooivereeniging nog geen amwoord is ingekomen op net verzoek van de vergadering om naar schoolaanvrage in le j trekkeu Spr. noopie dat dit in een volgende vergadering het geval zal zijn Het bestuur veronderstelt, dat de vereeni ging tiaar aanvrage wel met zai intrekken en wn daarom een door zooveel mogeiijk bur gers geiceaend verzoeksenrtfe zenden aan Ge- ueputeerde Staten van Noord-Holland en dit verzoekschrift voorzien van een memorie van lOelicMing. hi het verzoek wordt aan Ged. Staten ver zocht een eventueel raadsbesiuit tot goedkeu ring van de schoolaanvrage der Berger bcnuOiverceniging niet gocd te keuren. In de memorie van toeiichting wordt ge- zeged, dat de L. O. Wet tot strekking heeft gelijkstelling van het openbaar en het bij- zoncier onaerwijs ten aanzien van de publie- ke kas en in geen gcval een bevoorreclrting van het openbaar onderwijs of omgekeerd. Door evenwel het verzoek van de Berger Schooivereeniging om een school van 138000 te bouwen toe tc staan, zal het bij- zonder neutraal onderwijs bevoorrecht wor den boven het openbaar onderwijs, daar een maximum aantal leerlingen van 24 voor de lagere school en van 10 voor dc U. L. O.- scriool voor alle scholen boven de financieele draagkracht der gcmcente zal gaan. De heer Boretta lichtte de aanvrage van de Berger Schooivereeniging nader toe. Het is dwaasheid dat de kinderen van de Berger Schooivereeniging niet over kunnen gaan naar die in het Becmsterpark, omdat aaar dan meer dan 20 leerlingen in 6en klas zouden komen. De wet geeft voor 24 U. L O.-leerlingen reeds 3 onderwijzers. Voor 40 leerlingen 4 en voor 70 5 onderwijzers, dat is dan per 14 leerlingen een onderwijzer. Wanneer beide scholen bij elkander woi- den gevoegd, dan kan het gemiddelde nooit boven de 20 komen. Om voor het U. L. O. een maximum aantal van 10 leerlingen per klas te vragen, kwam Spr.'s meening was, dat de Raad mag toe Spr's meening was, dat Raad mag toe- staan of weigeren, doch dat dit van weinig invloed zal zijn op de eindbeslissing. Voor de openbare school heeft het bestuur een maximum van 30 leerline IGs ge- dacht. Op een vraag van den heer Zeiler beves- wel aan de wet te storen. Na uitvoerige bespreking staakten de stemmen over net voorstel van den heer Klomp en werd een voorstel van den heer Vrije, om den raad een afschrift van het ver zoek aan Ged Staten toe te zenden met 22 tegen 6 stemmen aangenomen. De heer Klomp trok hierna om praktisck redenen zijn voorstel in.. De voorzitter deelde hierop mede, dat het bestuur de in de openbare vergadering aan- gehouden, door den heer Klomp gestelde one had overgenomen. Deze motie luidde als volgt „De vergadering van de afdeeling Bergen (N.-Hvan „Volksonderwijs", gehouden 25 November 1921, in „de-Rustende Jager" te Bergen spreekt als haar meening uit, dat de bouw- en onderhoudskosten Yan scholen, zooals instituten en pensicnaten, waarvan de ouders der leerlingen wonen in andere ge- meenten dan waar die scholen gevestigd zijn, voor rckening van het Rijk dienen te komen en niet zooals de L O. Wet 1920 aangeeft ten laste van de gemeente waar het betreffen- ie gebouw zich bevindt". De voorzitter zeide, dat het bestuur voor stelde deze motie bij het Hoofdbestuur in te dienen en dat Bergen's Belang" de motie bii de regeering zal indienen. Dit werd met algcmeene stemmen goedge- vonden. Besloten werd het reglement in een vol gende vergadering vast te stellen. De contribute werd gesteld op 1, voor man en vrouw 1.50. Het voorloopig bestuur werd tot bestuur gekozen en bestaat nu uit de heeren: Veen, Beets. Baretta, Burgman, Krans, de Jonge en Winder. Bij de rondvraag vroeg de heer Pascha waarom het 2e stukje van den heer Masch- meijer in de Alkmaarsche Courant niet was beantwoord. De voorzitter had dit beschouwd als iets persoonlijks en heeft den heer K. de Vries verzocht aan de andere bestuursleden het door hem met den heer de Vries in de tram gevoerde gesprek mede te deelen Spr. heeft het bestuur gemachtigd een in te komen ant- woord in een algemecne vergadering voor te lezen. De heer Beets las hierop een becijfering waaruit bleek dat het bouwen van een school door de gemeente goedkooper was, dan doot de schooivereeniging. Wij zullen deze becijfe ring dezer dagen plaatsen. ran 26 November 1921. Opgavi Tan Noordhollandsck Landkovwcridlat. -Kteri m keisi te UIT BERGEN. Het is den laatsten tijd weer ergerlijk met het stuk gooien der lampen van de straatver- lichting. De paar laatste avonden zijn er b.v. aan de Breelaan 6 lampen stukgegooid. Twee nieuwe lampen, die's avonds nog werden m- gezet, waren den volgenden dag reeds rnoed- willig vernield. Het goedwillende publiek zal goed doen er ook eens op te letten, \yie die straatschenders zijn en daarvan oniniddellijk aangifte te doen bij politie of gemeentelijk electric! teitaibedrijf De belhamels zullen streng worden ge- strait. Voor den door de winkeliers (heden) te houden etalagewedstrijd, heeft de heer J. van Reenen, Burgemeester alhier, evenals het voorgaande jaar, weder een drietal medailles beschikbaar gesteld, n.l. een groote verguld zilveren, een groote zilveren en een kleine zilveren medaille. Nog werd ons medegedeeld, dat eenige mu- zikanten boven in den toren bij de opening van den etalagewedstrijd enkele muzieknum- mers ten beste zullen geven. Donderdag a.s. geeft de Koorvereeniging „Bergen", directeur de heer Joh. Brands, in de tooneelzaal van de „Rustende Jager", een concert, waarbij de bekende bariton, de heer Joh. Rotgans uit Schagen, zijn medewerking zal verleenen. De Bergenaren staat dus weer een mooie avond te wachten. De afd. Bergen van „Volksonderwijs" hield gisteravond in „De Rustcnde Jager" haar algemeene ledenvergadering, die door 28 leden bezocht was. De voorzitter, de heer Veen, herinnerde aan de gehouden openbare vergadering met den heer K. de Vries als sprcker, waarvan het succcs grooter was dan men had mogen verwachten. Spr. had deze vergadering inge- leid met de woorden„mogen wij nu ook nog Yingt kiers. 11.31 11.41 H.— 11.16 201 1 KAPITAAL EN RESERVEN f 19.500.000,-. Kantoor ALKMAAIt. Corresp. HOORN. Directeur It. VAN NIENES Jr. BREEDSTRAAT 11. GROOTE NOORD 140. (Ontvangen per draadlooza telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 T. Nederl. '19 BANK.1NSTELLIN«EN* K.ol. Bink Indiiche Bank. Handel Muij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BtflTENL. Steel comm. CULTUUR MAATSSH. H. V. A Java Cultuur Cult. Voratenl. Dito action* Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olic Oude Kon. P«tr. RUBBERS. Amaterd. Rubbar Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Kolonialc Rubber Deli Bat. Rubber Strbadjadi 3CHEIPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyei Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot SCHEEPVAART BUITKNL. Marine comna. Marine pref. TABAKKIN. Oude Deli Senambah Medaa Deli Batavia Besoeki AMER1KA. Southern Raila Union pacific 9« 90 -• 99 l«»Va 107} 1041/4*7 107 107} S6i, S01/4 85}-64 861/4 86} 1291/, 130-1 131 91/4 10 9J-10 9} 9»/i 921/,, 93 - 331 335 333 333-4 332 247 24T 268 265 131 131} 1301/4 131 1311/4 !10»/, 6U', 44 63 43 78 79 79 113 30 r 30 3451/, 354 133 133} 132} 1331/4 133 3791/, 384 384 3824-54 334 101 102} 102} 102} 102J 59 j 8 M 60 60 59 48 mmm 71 Vi - 2041/, 145 145 1001/, 98 9*1 98 1UU 21 lib 20*/4 301/4 921/4 92 93 77 78 50 13'Vu 43»/« 232 230 234 232 233 349} 34i 343 341 342 279 28OI/4 95} 142 - PROLONGATUS vorige koer* 3V« heden pCt. WISSELK0ERSEB. Vddrbeurt Berlljn Brussel Lunden New York Parlji Weenen Zwitserlaud VRBLMD Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongcstempeld) Idem (gesterapeld) Vorige koera. f). 951/1 18 S5 11 151/, 2 781/* 19 50 0 10 53 05 koer, op heden 6.931/, 0 941/, 18 20 00 00 11.15- 11.16 2.79*/4-- 0.00 19.25 00 00 0 10 -0.00 53.25 00.00 BANKPArlER 1 K 0.07 0.941/, 0.97 O.OSVe—O 00

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 10