DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, Firma Jan Asjes Ez. soliede Rijtuigen en Wagens. Uit den Alkmaarsclien Raad, SPAARBOEKJES No. 278. Hondcrd drie en twintigste Jaargang. 1921 ZATERDAfi 26 NOVEMBER H eillgeland Alkmaar Dlt Hammer best&at alt 3 blaflen Deze Courant wordt EL KEN AVOND, bel.alve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnemcnlsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door hct gelieele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advertentien. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrnimfe. Rricven franco aan de N.V. Botk- en Handclsdrukkcrij v,'h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Teletoonnummer 3. Dlrectear6. H. KRAK. Telefuouur. Redactie 33. HoofdredacteurTJ. N. ADEMA. Zooals ieder ander vak, heeft ook dat van lantaren-opsteker zijn schaduw- en zijn zon- zijde. Eigenlijk is er geen zonzijde aan te ont- dekken en is het beter van een kunstlichtzijde te spreken, terwijl het tevens begrijpelijk is, dat in dezen treurig verlichten tijd de scha- duwzijden wel het meest op den voorgrond treden. Een lantarenopstekersbaantje wordt niet als een volledige betrekking beschouwd, voor- namelijk dooraat de opstekers overdag niet aan het werk gehouden kunnen worden. Het is dus een bijbaantje, dat naar ieder begrijpen kan, 's avonds uitgeoefend wordt en wanneer nu zoo'n lantarenopsteker s avonds gaat staken, is hij even onver- dienstelijk voor de gemeenschap, als de man, die sneeuwschepper van beroep was, maar die voor hooger loon staakte zoodra het ge- sneeuwd had. Zoo'n voor de gemeenschap onverdienste- hjk werkman voelde een lantaren-opsteker hier ter stede zicli en de gedachte daaraan kwelde hem des te meer bij de overweging, dat hij niet vrijwillig maar gedwongen staak te omdat er zoogenaamd geen werk meer voor hem was. De gemeente brengt namelijk geleidelijk in a/le lantarens automatische aanstekers aan, zoodat menschelijke hulp- 's avonds steeds minder noodig wordt. De deswege ontslagen lantaren-opsteker, die blijkbaar het laatst zijn licht bij de hee- ren Westerhof en H. E. Bosnian had opge- stoken, begreep wel, dat hij tegen een auto- maat niet concurreeren kan en zou dus zeker genoegen met zijn ontslag genomen hebben, wanneer er in zijn wijk niet eenige lantarens waren overgebleven, die nog steeds op ouder- wetsche manier moeten aangestoken worden. Hij zag dit werk thans door een mannetje van de gasfabriek gebeuren en op zijn protest, dat hij niet met ontslag behoefde te gaan eer collega's die na hem waren aangenomen daartoe het goede voorbeeld hadden gegeven, werd geen acht geslagen. Een verzoek om weer in dienst te mogen treden werd afgewezen ondanks het feit, dat na zijri ontslag een ander lantaren-opsteker overleed en een derde vrijwillig het haakje er bij neerlegde. De commissie voor de lichtbedrijven had zich met uitzondering van den heer Wes- terhof met adressants ontslag vereenigd en deze laatste had nu, door middel van zijn organisatie, een adres aan den Raad gezon- den, waarin om weder in dienst stelling of, zoo dit niet mogelijk was, om een half jaar saiaris verzocht werd. verre gemaakt wordt. Heeft de ontslagen lantaren-opsteker wiens lotgevallen opnieuw onderzocht zullen worden dit bereikt, dan kan toch zeker ge- constateerd worden, dat, door zijn optredeu, een duistere commissie-geschiedenis door het /olle licht der critiek beschenen en tot een schitterende oplossing gebracht is geworden. Vele raadsleden, die van oordeel waren, dat men een bepaalden lantaren-opsteker niet had mogen ontslaan, bleken tevens van mee- ning dat een bepaald candidaat-gemeente- ontvanger niet voorgedragen had mogen worden. Althans niet de candidaat dien B. en W. als den meest gewenschte, bovenaan op het lijstje geplaatst hadden. Het ging daarbij niet zoozeer om den per- soon van den voorgedragene dan wel om het gevolgde systeem bij het opmaken van de voordracht en er schijnt daarover in geheime zitting heel wat te doen te zijn geweest. Anderhalf uur is daarover met dichte deu- ren gevochten en, naar de verbijsterde blik- ken der zoo nu en dan even het strijdperk ontsnappende raadsleden te oordeelen, moet het daarbinnen warm zijn toegegaan. De aanwezige journalisten hebben zich on- derling al dien tijd in de leeskamer mogen vermaken en zich tevergeefs afgevraagd waarom die geheime vechtpartijen niet liever aan het einde der agenda worden uitgevoch- ten, zoodat niemand gedwongen is anderhalf uur op den uitslag te wachten. En het aanwezige publiek dat in een koude gang moet blijven is natuurlijk nog minder gesteld op dergelijke politieke stierengevech- ten, waarin de heer Westerhof blijkbaar met den rooden doek zwaait. Tenslotte bleek het siuitcn der deuren vrij doelloos te zijn geweest, daar de heer Wester hof, willens en wetens, verklapte waarover in geheime zitting in hoofdzaak de besprekin- gen geloopen hebben. Wg kunnen niet beoordeelen of deze Van tnot dan wel een later in functie gekomen zijnde hchtverwekker bij overcompleet perso- n6H u uerst aan de beurt van ontslag was. leeit bij de geleidelijke invoering der au- omatische aanstekers een menschelijke dito met voldoende werk meer, dan is het begrij- pcujk, dat men een paar in zijn wijk overge- bleven lantarens door een mannetje van de gasiabriek laat bedienen. d-OOfi evfn beSriiPelijk is het, dat de ont- lagen lantaren-opsteker dien gemeentelijken „onderkruipermet leedwezen het werk ziet IeJnni i rfarV0J0r hij nu het Hon mist en anneer dit lang duurt, komt de man natuur- im-°P 1C fSe' dat de automatische aan- rivers toch blijkbaar nog niet zoo algemeen zijn en dat men hem best nog wat in functie had kunnen laten. Overlijdt in dien tijd een oud-collega en vraagt een ander vrijwillig ontslag, dan be- grijpt de gedwongen ontslagene ook wel dat isiitarens uit de wijken der vertrokkenen niet ineens allemaal automatisch worden en dat er thans met eenigen goeden wil zeer ze ker gelegenheid was, hem weer in actieven lantaren-opstekersdienst terug te nemen. Dat dit niet gebeurd is, deed een dee'l der raadsleden de gedachte koesteren dat de man door- de directie der gasfabriek min of meer willekeung in't zonnetje gezet was, wat voor een lantaren-opsteker zeggen wil, dat hij ge dwongen werkeloos is. Dank zij dezen nuttigen functionnaris werd er ook meer licht ontstoken over de handelin- gen der comm. van bijstand voor de lichtbe- diijven, waarvan een der ijverigste en weet- gierigste l^en onomwonden kwam verklaren, flat hij door de weinige vergaderingen, van t PsbedriJf evenveef weet als een banketbakker van de Laat. Jiatn:aswel 6611 beetie een gevaarlijke ver- bakkers on Hpg?Zie? er maar weiniS bankeb n?L 2r Laat wonen en het heelemaal rnnmi "trolecren is in hoe verre deze slag- oomkunstenaars ook op de hoogte van de nen wofden3" Vluchtiger stoffen geacht kun- Maar het vereischte effect was bereikt. Men nam nu eenmaal aan, dat de heer Westerhof zoo-goecl als niets van de gasfabriek afweet en de voorzitter zal er zeer zeker mee reke- nmg houden, dat door meerdere biieenkom- sten het contact tusschen de fabriek en hare commissie yaa bijstand grooter dan tot dus- Foen kwamen er min of meer verrassende onthullingen en wij kunnen den heer Wester hof slechts dankbaar zijn dat hij en hij alleen het aangedurfd heeft B. en W. openlijk van een zeer partijdige wijze van handelen te beschuldigen. Er moest te Alkmaar een nieuwe gemeente- ontvanger benoemd worden. De gewone gang van zaken is natuurlijk, dat men sollicitanten voor de vacature op- roept en dat men daarna de ingekomen solli- citatie-stukken nauwkeurig bestudeert en alle gewenschte informaties neemt om ten slotte de meest geschikte candidaten voor een be- noeming te kunnen voordragen. r B. en W. zagen evenwel gaarne den heer Van der Vegt tot gemeente-ontvanger be noemd en om dit tot stand te kunnen brengen, werden de raadsfracties gepolst om te weten te komen hoe zij er over dachten dezen hoofd- ambtenaar bij enkel candidaatstelling als op- volger van den heer Vonk aan te wijzen. De Raadsleden gevoelden evenwel daarvan het onbillijke tegenover eventueel andere be kwame sollicitanten en dus werd er een op- roep gedaan waarvoor niet minder dan vijftig gegadigden zich aangemeld hebben. B. en W. wisten nu dat de Raad den nor malen breeden weg wilds bewandelen, zij riepen bij vijftig sollicitanten de hoop op een benoeming in het leven, zij lieten deze heeren hun sollicitatie-stukken indienen enzij dachten er geen oogenblik over, in ernst te gaan onderzoeken of zich daaronder wellicht een geschiktere candidaat zou bevinden. De geheele oproep was een comedie. Men wist van te voren, dat de heer Van der Vegt nummer een zou staan en men plaatste op de voordracht na hem als no. twee een gelegenheidscandidaat, van wiens capacitei- ten de sociaal-democraten blijkbaar beter dan B. en W. op de hoogte geweest zijn. op no. 2 van de voordracht stemden, ten slotte tot gemeente-ontvanger benoemd ge worden. Hij zal natuurlijk begrijpen, dat in het bo- venstaande geenszins van een mindere ap- preciatie van den thans gekozene maar uit- iluitend van een afkeer van het bij deze be noeming gevolgde systeem sprake is. Wij erkennen niet, dat het voldoende is te verzekeren, dat de beide voorgedragenen in de oogen van B. en W. zeer geschikt zijn en dat daarmee de kwestie afgedaan is. Wij kunnen een dergelijke verklaring slechts goedkeuren wanneer tevens kan medegedeeld worden, dat na betrouwbaar onderzoek de beide voorgedragenen inderdaad de meest ge- schikten van alle sollicitanten zijn bevonden. Nu de heer Van der Vegt benoemd is, wil- len wij niet nalaten er op te wijzen dat deze verdienstelijke hoofdambtenaar de belangen der secretarie vele jaren naar zijn beste krachten heeft behartigd. Hij is bekwaam, ijverig en hulpvaardig en zal ongetwijfeld ook als gemeente-ontvanger uitstekend op zijn plaats blijken. Wij willen hem en de gemeente op deze plaats gaarne met zijn benoeming felicitee- ren. Bij de benoeming van een scheikundige voor den keuringsdienst kregen de heer Hel- lendoorn en mej. Fuhri Snetlage een gelijk aantal stemmen. Het is wel eigenaardig, dat de gemeente- wet bij staking van stemmen over voorstellen het nemen van een besluit tot een volgende vergadering uitstelt, terwijl bij staking van stemmen wanneer het een benoeming betreft, onmiddelLijk tot herstemming moet worden overgegaan. Men mag aannemen, dat ieder raadslid den in zijn oogen meest gewenschten candidaat stemt en vyanneer hij onmiddellijk na de eerste stemming nog eens moet verklaren wie hem de meest geschikte loelijkt, dan blijft hij natuurlijk bij zijn keuze. Dan staken de stemmen natuurlijk weer. De heer Hellendoorn, die thans no. 1 stond en bij de voordracht van plaatsvervan- gend directeur no. 2 gestaan had en dus zeker wel op benoeming in een van beide functies had gerekend heeft het ten slotte moeten afleggen. De Raadszaal veranderde, volgens wette- lijk voorschrift, voor een oogenblik in een lo- terij-zaal en mevrouw Aukes die benoe ming van de ambtenares had bepleit trok, wellicht intuitief, het papiertje waarop de naam van mej. Fuhri Snetlage stond ge- schreven. Wij moeten constateeren, dat bij deze offi- cieele uitloting van een scheikundige, man en vrouw volkomen gelijkgesteld waren en gelij- ke benoemingskansen hebben bezeten. Wat, als wij ons goed herinneren, een der voornaamste programpunten van verschillen- de politieke partijen is geworden. cature van een roodharige ontstaat. Hij kan er dan althans op wijzen, dat hij tot in hart en nieren rood en dus zeer zeker kleur-echter is dan de candidaat dien B. en W. dan als gelijksoortig plaatsvervanger van den afgetredene op het lijstje gezet zullen hebben. Voor de behandeling der overige agenda- punten, noch voor die der ingediende vragen, heeft de Raad, na bovenstaande interessante discussies, meer tijd kunnen vinden. Volgende week voortzetting, met een ge- deeltelijk nieuw programma. NOORDHOLLANDSCJI LANDBOUWCREDIET Rente ««3t 7,- lluitenlaml. N Het is begrijpelijk, dat de heer Westerhof tegen een dergelijlc optreden geprotesteerd heeft en het doet ons genoegen, dat hierop ook door behandeling in het openbaar het voile licht is gevallen. Ook daardoor is het thans waarschijnlijk, dat iets dergelijks hij benoemingen niet meer zal voorvallen. Er zal door alle sollicitanten die van het gebeurde kennis krijgen, toch al met verwon- dering en afkeuring over het zeer zonderlin- ge en willekeurige optreden van het college van B. en W. hier ter stede worden gespro- ken. En het spijt ons, dat de burgemeester niet ruiterlijk wilde erkennen een fout te hebben begaan, dat hij zich op het college beriep en slechts voor de toekomst beterschap beloofde met het oog op de wenschen van den Raad die hij had te eerbiedigen. Daarin zat geen schuld-erkenning maar eerder een ontkennen van fouten en een ge dwongen toegeveri wanneer nu eenmaal de al- machtige Raad het wenschte. De door zijn beschermers zoo van alle kan- ten naar voren geschoven en daardoor bijna in de sloot gedrongen heer Van der Vegt is, ondanks het feit. dat de soc.-dem. met uit zondering van den hear Qskam uit protest De tijdens de geheime zitting in de gang verkleumde gemeente-werklieden, die op den afloop der herstemming over de amendemen- ten van den heer Oskam wachtten, zullen bij de heropening der deuren zeker niet warm van enthousiasme over de tegemoetkomend- heid van den Raad geworden zijn. Staakten den vorigen keer de stemmen over de vraag of een- dan wel twee-jaarlijksche periodieke verhoogingen moesten gegeven worden en of diverse werklieden in een hoo- gere groep thuis behoorden, thans werden alle voorstellen dienaangaande zonder meer afgewezen. Slechts de sociaal-democraten en de beide katholieke arbeidersvertegenwoordigers heb ben ditmaal hun stemmen aan de amende- menten van den heer Oskam gegeven. RUSLAND EN DE CANFERENTIE VAN WASHINGTON! Uit Reval wordt gemeldOp het oogenblik, waarop de Sovjet-regeering voorstelt zijn schuldcn te erkennen en allerlei verzoenings- gezinde voorstellen doet, publiceert de „Prawda" een officieuze verklaring, welker geest typeerend is. Er staat in: De ccnferentie te Washington zal moeten bewijzen of zij werkelijk het economisch le ven van de wereld wenscht te herstellen, De wereldvrede is zonder Rusland onmogelijk cn als de conferentie te Washington er niet in slaagt, de bestaande conflictm bij te leg- gen, zou de positie van Rusland als militaire mogendheid kapitale beteekenis krijgen. Wij zijn buren van Japan, wat van veel belang voor de Vereenigde Staten en China is. In Centraal Azie zijn wij buren van Engeland, welks volkeren volkomen op de hoogte van onze bedoelingen zijn. De klaagzangen van Engeland over onze politick in het Oosten zullen onvruchtbaar blijven, zoolang Enge land niet begrijpt dat hct zijn belang is een oplossing te vinden voor de afbakening en verzoening van onze gemeenschappelijke be langen Door onze verplichtingen jegens an dere mogendheden te erkennen, herinneren wij deze tevens aan hun eigen verplichtingen ten opzichte van ons De conferentie te Was hington zal ons moeten leeren, wie onze te- genstanders zijn en wie onze vrienden". Bij de benoeming van een lid der commis sie tot wering van schoolverzuim heeft de heer Oskam op Multatuliaansche wijze ver- klaard dat hij vervelend begon te worden. Die zelfkennis die hem helaas bij vele te lange redevoeringen wel eens in den steek laat was het gevolg van het niet voordra gen van een soc.-democraat, en de heer Wes terhof de eeuwige candidaat voor alle mo- gehjke college's waar men hem liever niet benoemd ziet werd weer naar voren ge schoven. Er zit uit soc.-demccratisch oogpunt, dus uit het oogpunt van hen, die zich meermalen willekeurig gepasseerd denken, inderdaad iets onwenschelijks in het systeem, dat men bij elke commissie-vacature een plaatsvervanger zoekt, die den uitgetreaene in politieke-, gods- dienstige en maatschappelijke kwaliteiten zoo veel mogelijk nabijkomt. Zoo komt er nooit verandering, al is het dan wel wat overdreven het voor te stellen alsof B. en W. bij aftreding van iemand met een glazen oog of een houten been al hun best zouden doen een nieuwen candidaat met de- zelfde lichaamsgebreken op de voordracht te plaatsen. Wellicht krijgt de heer Westerhof nog eens ten kanaje als in een der commissies mq va- DE DUITSCHE CREDIET-ACTIE EN DE LONDENSCHE REIS VAN ST1NNES. Volgens de Bcrlijnsche bladen stond Stin- nes' bezock a?n Londen in onmidde'ijk ver- band met de Duitsche schadevergoeding Hu go Stinnes heeft natuurlijk zijn ondernande- 'my-n te London niet gevocrd namens de Duitsche regeering, doch uit naam van de Duitsche industrie en wel voor een aan die ndustrie te vcrschaffen groote lcenipg-, om haar in staat te st: llcn_ de noodige waarbor- gen voor het verder n?komen vrn haar ver- ilichtingen in zake de schadeloosatelling te 'erkrijgen. De onderhandelingen hebben tot dusverre een bevredigend rcsultaat gehad. Men kan zrwen. dat coder de groote geldmannen te Londen een welwillende stemming ten aan- ?icn van deze lcening bestaat. Men stelt zich -^eze credietvcrleen:ng aldus veor, dat de En- ^elsche regeering en de brtrokk-eh Enge'sche f nanricele kringen bij den wederopbouw K3n de Duitsche industrie bctrokken zullen 7[in en wel door financicele d"clneming in ''le •ndustrie efschocn nirt door finaneieele contrdle, _Men zou aldus een overeenkomst voor 'everinnen :n natura wi'len sluiten, die uaast dn overeenkomst van Wiesbaden zou kunnen bestaan. DF. GEA.LLIEERDEN EN DE DUIT SCHE SCHADELOOSSTELLING De Britsche minister van financien. Home, verk'aarde in een rede te Glasgow, dat, wan neer er al eenige concessies zullen worden ""edann met betrekking tot de schadeloosstel- b'ng. Drutschland eerst moet ophoudem met het drukken van bankbilietten, voorts de be- volking zood-nig belasten, dat het de uitga- ven kan bestriiden, en bovendien meet op- houden met het verlcenen van subsidies, waardoor het huidige tekort is ontstaan. DUITSCHLAND. FRANKRIJK EN ENGELAND. In een rede in de Lotus-club te New-York zeide Briand, dat het Duitsche volk niets van Frankrijk te vreezen heeft. Frankrijk waclit slechts op een blijk van goeden wil van de zijde van Duitschland. Frankrijk zal al het mogelijke doen om de oorlogsoorzaken weg te nemen en niet allcen tusschen Frankrijk en Duitschland, maar over de geheel wereld den vrede te verzekeren. En toch heeft Briand, ondanks den reeds door de regeering van Duitschland getoon- den goeden wil, op de ontwapeningsconfe- rentie zich verklaard tegen beperking van het Fransche leger, omdat Duitschland oorlogs- zuchtig zou zijn Bovendien eischte hij voor zijn land een even groot vloot als Engeland Van ouds bekend als vertrouwd adres voor Groote voorraad in nieuwe en gebruikte. Prfjzen beuedeu alle concurrontie. cn stclde hij den aanbouw van meerdere duikbooten in uitzicht Alios ter verzekering van den vrede?! Het lijkt bij Briand nog niet veel op ontwapening Hij heeft de on- cenigheid met Engeland weer eens duidelijker aan hct licht doen komen, want de Britten zijn tegen de onderzeeers, tegen het optreden van Frankrijk in Klein Azie onafhankelijk van zijne bondgenooten en met terzijdcsiel- ling van het vredesverdrag en bovendien zijn de Engelschen wel wat op de hand van Duitschland. Voorloopig schijnt er niet veel kans dat de Fransche regeering hare houding in de bui- tenlandsche politick zal wijzigen, nu zij weer een motie van vertrouwen van de Kamer heeft gekregen. In dt motie werd ook ge- vraagt: ten eerste, om te waken voor een stipte uitvoering van de verplichtingen van F>uitschland en in het buifenland alle noo dige maatregelen te nemen, die noodzakelijk zijn voor de zekerheidsstelling der Fransche schuldvorderingcnten tweede: er voor te zorgen, dat elke maatregel worde vermeden voor de vermeerdering van geldswaardig pa pier. VEIRSOHE'RPIMG' DER AM'ERIKAAN- SCHE DRA.NKWET. President Harding heeft een verordening 0riderteeker.d, waarbij het verschaffen van bier op medlisch advies verbo-den wodrt. De ze verordeninig dient om s+renge toepassireg van de drankwet mogelijk te maken en doet de beslissing van het ministerie der schatkist te niet, waarbij de verkoop van bier cm wij® op voorschrift vain een geneesheer werd toe- gestaan. DE IERSCHE KWESTIE. Craig, de premier van Noord Ierliand, hee:t een- telegram gestnurd' naar Belfast, waarin hij zijn grooten afschuw uitspreekt over lde aanslagen op de loyalisten en aan- kondigt, diat hij onmiddellijk dratische maat regelen zal nemen, Hij: verzoelot zijn aanhan- gers een volkomen defensieve houding aan te nemen, onverschillig hoe emstig de provoca- tie ook zijn moge. De vefdere loop der gebeurtenissen hangt grootendieels af van de discussie in het parle- ment van' 'Ulster gedurende de volgende week. Craig is gisteravond naar Belfast gegaan, om zich van den toestand atdaar op d;e noog- te te stellen. Gisler is daar alles rustig ge- bleven. Uit -Dublin zijn er troepen aangeko- men. Tusschen Lloydi George en Craig heeft gistermorgen weer een onderhou-d plaats je had. In goed ingelirhte kringen werd verklaard, dat geen: noemenswaardige verandering haa gebracht in den toestand betreffonde Ierland. M-en is nog steeds pessimistische gezind. Naar verLuidt zijn de onderhandelingeni in hei' laatste stadium gekomen en zal thans een definitieve beslissing worden genomen, hetzij ten goede. hetzij ten lewade. Er is overeengekomen, diat een verklaring zal worden opgesteld we'Le Craig bij de ope ning van hot noordelijk paritinent op 29 Nov. zal vcorlezen. DE KWESfTPE'S VAN H1ET VERRE OOS TEN. Uit Moskou wordt' volgens het Hbl. gemeld, dat de sovjet-regeeing besloten heeft de regee- ringer der republieken van het Verre Oo2ten, China, Mongolie en, Jiapan tot een conferen ce te Irkoetsk uit te nood'igen ten einue daar de kwesties, op de problemen van het Verre Oosten betrekking heboende, te bespreken. DUITSCHE RECRUTEN GEARRES- TEERD. In het „Ffultschiner Landchen", dat vroe- ger tot Pruisen behoorde, doch door het vre desverdrag aan Tsjecho-Slowakije is toegewe- zen, is de recruteering voor het Tsjecho-Slo- waaksche leger begonnen. 'De recruten ruJktien, opgetooid met d'e Pruisische en Duitsche kleurcn, onder het zinigen van Duitsche liederen, voorafge- gaan door een zwarte vlag. De gendarmerie arresteerde 20 jongelui. W AT EURDPA KAN HELP EN De Engelsche oud-premier Asquith zeide in een gister te Newcastle gehouden rede, dat de drie prdiminaire stappen, die noodig wa ren, voor de reconstructie van Europa, zijn* ten eerste herziening van het verdrag van Versailles; en: tweede annuleering van alle schulden der geallfeerden,; ten derde ophef- ring^van de dduanetarieven. Hij kon wel gelijk hebben, maar de vraas- is of de oplissing zoo gemakkelijk zal gaan. GOURANT n, r 0

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1