DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Een zeer gaschikf St. Nicolaascadeao is iSklkmaar's Roem Hotel „T0ELAST". Klassieke en Operamuziek. J. R. KEUSS, Laat 125, Alkmaar. 283. Bonderd drie en twintigste Jaargang. 1921 YRIJDAG 2 DECEMBER Prima genrige PIJPTABAK, in luxe rerpakkiar, OR mrmnjer Bostsat oft 2 Made* mA MwiB Deze Couranf wordt ELKEN AVOND, belialve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnenicntsprijs bij vooruilbefaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Alzonderlijke cn bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advertentiin. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Oroofe letters naar plaatsrnirate. Uneven franco aan de N.V. Bock- cn Handelsdrukkcrij v/Ii. HERMs. COSTER 7GON. Voordani C 9. Teleteonnummer 3. Kudaetse 38. DlrecteurG. H. KRAK. HoofdredscteurTl- N. ADEMA. Jiuitenlaud. DE OP ST AND IN DE OEKRAINE. (De „Ukrainska Tribune" deelt mede: De Oekrainsche opstandelingen zijn d:e D'jnepr overgestoken en de provincies Pol taw a en Tsjernigof binnengerukt. De steden Loubny en Ronodan zijn ingenom-en. De spoorweg tusschen Kief en1 Niegine bevindt zich in han- den der Oekrainers, tengevolge hiervan is de eenige terugtochtsweg voor ae roode troepen te Kief afgesloien. Ui't Rowno wordt gemeld, dat de opstan- delingen zich van de telegrafLsdie verbinding tusschen Kief en Rowno hebben; m-eester ge- maakt, waar door de telegrafische verbinding vcrbroken is. Verschillende berichtcn verze k-eren, dat de generate staf van het Oekrain sche leger met goed sucees het eersle deel van zijn programma verwezenlijkt. De Oe krainsche soldateni leggen een, moed em groo- te vaderlandsli-efde aan dem dag. Het roode leger daartegen verliest dagelijiks meer ver- trouwen in zijn kracht en raakt gedemoxali- seerd. Het is mogelijk, dat de eerstvolgende dagem sensationeel nieuws zullen brengen. DE IERSCHE KWESTIE. De Evening Standard" verneemt uit Bel fast, dat de Iersche gendarmerie weigert on- der een andere regeering dan de Rijksregee ring te dienen. De beslissing in deze aange- legeniheid vormt een erns-tig probleem voor de regeering, daar de ontbinding der gen darmerie een hooge rekening aan pensioenen oompensaties aan duizend'en manschappen ten gevolge zou hebben. HiET OR IE K S CH -TURKSGH'E CONFLICT. De Grieksche premier Gounaris heeft, naar de „Dailv Telegraph" meldt, formed aan markies Ourzon medegedeeld1, dat. bij het be- ginsel der -geatlieerde interventie tusschen Griekenland en Turkije aanvaaedde. Griekeniland stelt geen voonwaard'em, doch, aldus de Daily Telegraph", het legt den nadruk op sommige omstandigbedem, met name de wensc'belijkheid eener uitbreiding van een autonoom en gememgd beheer over de enclave Smyrna onder een gouverneur van den Christelijken godsdienst, zooda-nig, dat daarbij een der Oostelijke oevers van de Zee van Marmora is inbegrepen a.ls een waarborg voor de veiligheid der zeeengte. Het Britsehe ministerie van Bu-itenland- sche Zaken beeft Frankrijk op de hoogte ge houden van de besprekingen, die met den Griekschen minister te Londen zijn gevoerd. DUURTE-RELLETJES TE WEENEN. Gister traden in Oostenrijk de spoorweg- en posttarieven-verhoogingen in werking en werden voorts verschillende artikelen voor dagelijksch gebruik zeer belangrijk in prijs verhoogd. In verband met deze toenemende duurte hebben te Weenen duurte-relletjes plaats gebad, die alle dusverre voorgekomen ongeregeldheden hebben overtroffen en die in plunderingen zijn beeindigd. De arbeiders in de Weensche Voorstad Flo- ridsdorf legden bet werk neer en trokken de stad in. De arbeiders in andere fabrieksvoor- steden volgden dit voorbeeld. Eerst wilden zij naar het centrum der stad trekken, om de rij- ke zakenlieden lastig te vallen, doch dit werd hun door bun eigen vertrouwenslieden afge- raden. Ten slotte kwam men overeen, dat men om 1 uur in optocht naar het parlementsge- gouw zou trekken, om daar tegen de chr.-so- cialistische regeering en de beursspeculaties een betooging te houden. Dit plan werd uit- gevoerd, waarbij de vensterruiten van vele voorname restaurants werden ingeslagen. De arbeiders van Floridsdorf hebben de regeering de volgende eischen gesteld': lo. Verwezenlijking van het soc.-dem. fi- nancieele plan, speciaal het opeischen der bui- tenlandsche valuta en controle van den devi- senhandel, alsmede strenge bestraffing van overtreding dezer bepalingen. 2o. Opeisching van al het goud van ker- ken en kloosters. 3o. Een nieuwe belasting op het bezit, in- stelling van een nieuwe progressieve vermo- gensbelasting. 4o. Verbod van invoer voor alle luxearti- kelen. 5o. Geleidelijke afschaffing van alle le- vensmiddelentoelagen van staatswege. bo. Onmiddellijke invoering der kinder- verzekering. In een onderhoud met een deputatie uit de demonstranten gaven de ministers dr. Adler en dr. Bauer de verzekering, dat men al het mogelijke in het werk zou stellen, om de duur te te 'bestrijden. Van het parlementsgebouw trok de menigte door de Marie Hilfstrazze en de Alserstrazze, waar het tot plunderingen'kwam, die tot laat in den avond voortduurden. De politie moest het plunderen zoo goed als machteloos aan- zien. Auto's en rijtuigen werden door de me nigte aangehouden en de inzittenden gedwon- gen uit te stappen, waarbij het zelfs tot mis- 'handelingen kwam. Vele personen werden van hun mantels en pelsen beroofd. Ook drong de menigte vele localiteiten binnen en sloeg er de boel gadeeltelijk kort en klein, en sleepte ta» 4m& «u dm iriMMnfr! uar butom. Vooral ook de sehoenenwinkels moesten ontgelden. Het hotel-Bristol was een centrum der ver- nieling. De plunderaars drongen tot op de vierde verdieping door, richtten er groote verwoestingen aan en wierpen de meubels uit de ramen. Het Schwarzenberg Cazino onder- ging eenzelfde lot. Een tweetal bankfilialen, de Depozitenbank en de Commerz- und Dis- contobank moesten het eveneens ontgelden. De inrichtingen dezer gebouwen werden groo- tendeels vernield. Van alle winkels in de Ring- strasze zijn de ruiten ingeslagen. In een cafe werd een poging tot brbind- stichting gedaan. Een groote boekenwinkel werd geheel leeggeplunderd en men zag vele lieden met groote pakken boeken onder den arm wegloopen. Eerst in den avond gelukte het de politie, de menigte te verspreiden, doch de straten waren nog tot laat gevuld met een opgewon- den menigte. In een conference met de sociaal-democra- tische leiders verklaarden de bondskanselier cn de minister vaif financien, dat alle punten van de sociaal-democraten zooveel mogelijk moefen worden doorgevoerd; opvordering van de buitenlandsche valuta's en andere beurs-winsien wordt technisch onuitvoerbaar geacht, daar dit alleen nadeelige gevolgen zou hebben D ETRAMSTAKING TE BRUSSEL. Een lid van het stakingscomite der federa te van tramwegpersoneel vertelde aan een medewerker van de „Derniere Heure", dat de volgende week het perscneel in d'e provincie- steden zal gaan staken, indien er dan nog geen oplossing is bereikt. Antwerpen, Gent, Bergen en Luik zouden reeds hun instanming daarniede betuigd hebben. Volgens de „Nation Beige" heeft een 350- tal arbeiders het werk hervat. De dienst der tramwegen kon gister weer iets worden uit- gebreid. HARDING'S ASSOCIATIE VAN NATIES. Terwijl de Britsehe pers voortgaat over't algemeen iraar goedkeuring te hechtem aan president Harding's opmerkingen over een „associatie van naties", wortd er op gewe- zen, dat Harding's denkbeeld geen plichtver- getenheid der naties ten opzichte van den Volkenbond insluit. De opmerkingen van Harding moeten opgevat als het in de hand werken van Iosstaande besprekingen tus schen de mogendheden ten einde een oplos sing der hangende problemen te vergemakke- lijken. Alhoewel zulke besprekingen stellig de ovcrweg'ng waard worden geacht, wordt er hier op gewezen dat de Volkenbond veel meer recht van bestaan heeft. daar hij reeds zijn nut heeft bewezen onlangs b v. in het geval met Albanie en dat in Engeland geen plaatsvervangrnd lichaam voor den Bond voorgesteld is of begunstigd zal wor den. HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. Woensdagavond heeft het onlangs opge- richte Haagsche Comite ter bestudeering van het ontwapeningsvraagstuk een beslotien bij- eenkomst gehouden ter bespreking van het onderwerp: Is ontwapening van Nederland tegenovcr een eventueelen buitenlandschen vijand wenschelijk en mogelijk? LANDRU. Tot het laatst toe heeft. Landru zijn koel- bloedigbeid bewaard. De rechtszitting van Wocnsdag was de weerzinwekkendste van alle. Zelfs bet doodvonnis, met de gewone drastische formule, die nadere bijzonderhe- den geeft over de straf en de plaats, waar deze zal vol trokken worden, maakte gaan in- druk. Het was eenvoudig een bende Een af- deeling soldaten sloot een klein gedeelte van de zaal, waar de overtuigingsstukkm liggen, af Daar de soldaten stonden, klom het pu- bliek op de banken. De achter zittendon schrceuwden toen: „Zitten!" Dat wekte een heel kabaal. Het publiek bestond weer grootendeels uit dames Van bedenkelijk al- looi. De president, de advocaat-generaal en de advocaat protesteerden. Er werd gedreigd, dat de eerste, die het wagen zou den mond te opmen, aanstonds berecht zou worden. De verklaring van Landru, dat de recht- j bank zich vergist heeft en dat dit zijn laatste protest zou zijn, was't dramatische hoogte- punt. Drie uur bleef de jury in de raadkamer, de rechtbank daarentegen maar kort. De zaak Landru is met het doodvonnis uit de wereld Ondanks den aandrang van den ad vocaat weigerde hij gratie te vragen. „Een man als ik", zei hij, „doet dat niet". Dat de jury, na 46 van de 48 vragen beves- tigend te hebben brantwoord, met algemeene stemmcn een verzoek om gratie teekende, wekt kritiek bij de ..Victoire". Het blad wijst op een gebrek aan logica. Als de gezworenen van de schuld van Landru overtuigri waren, hadden ze den advokaat niet die concessie mogen doen; zoo niet, dan mochten ze niet ,veroordcelen Voor mr. de Moro is dit in- derdaad een succes, Zijn toeleg in den opzet van ziin pleidooi was de jury voor een' gewe- teasconfl:'ct te zetten door feiten op te halen, im Wijre, it? mm uit het viada* vu vm meende menschelijke overblijfselcn geen vfer strckkende conclusies kan trekken. Hij ver- zocht de jury alleen de vragen omtrent de valschhcid in geschrifte bevestigend te be- antwoorden, om aldus te trachten zijn client nog de doodstraf te besparen. De 2 vragen, die de meerderhcid der jury niet bevestigde, betroffen een jong meisje zonder roode duit, dat ook door Landru is weggevoerd en sinds- dien verdween. DE DEUTSCHE SCHADELOOS- STELLING. DE VERWACHTINGEN IN ENGE LAND. Renter verneemt, dat de aandacbt van de autoriteiten der Engelsche schatkist nog steeds is gevestigd op de betaling der Duit- sche schadeloosstelling en dat directe plan- nen worden overwogen, waaronder begrepen een moratorium en dat een schema in den trant van het plan-Ter Meulen in definitieven vorm is opgesteld. Lloyd George hoopt, zegt het telegram, in de gelcgenheid te zijn, concrete voorstellen aan Harding te doen,. wanneer hij naar Was hington gaat, hetgeen waarschijnlijk half December zal plaats hebben. De premier sehijnt dus nog wel aan een reis naar Amerika vast te houden. Het Britsehe kabinet zou gisteravond de .verschillende rapporten der technische des- kundigen betreffende de Duitsche schadeloos stelling bespreken. Hoewel de mate, waarin de overemkomst van Wiesbaden tusschen Frankrijk en Duitschland van invloed is op de andere geallieerden, bij zulk een onder- zoek een voornaam onderwerp der besprekin gen zou zijn verluidt algemeen, dat de toe- stand der Duitsche financien het noodzake- liik heeft gemaakt. om het vraagstuk der Duit sche schadevergoedingen alzijdig te beschou- wen De Evening Standard" schrijft, dat, als nevolg van deze kabinetszitting, waarschijn lijk zekcre voorstellen zulkn worden gedaan aan de Commissie van IVrstel te Parijs. De bladon wijzen er algemeen op, dat van Duitschland zeer volledige verzekeringen no- nens de vermindering der papier-emissie en begrootingsuitgaven moeten worden verkre- gen alvorms een'g vcrgelijk of uitstel in zake de schadeloosstelling in overweging zou kunnen worden genomen. EEN KONINKLIIK VALUTA- SPECUlANT. De .Chicago Tribune" en het „Acht-Uhr- Abendblatt" wisten mede te deelen, dat de Engelsche koningin bij een Berlijnsch mode- magazijn twee avondjaponnen had besteld met het oog op het a.s. huwelijksfeest van prinses Mary. Een 'hofberioht van Bucking ham Paleis spreekt dit bericht tegen, verkla- rende, dat het „zuiver een verzinsel" is. DE MONT SAINT-MICHEL INGEVAAR. Het eiland Mont Saint-Michel is in gevaar. In den hoofdweg is door aardverschuiving een scheur gekomen van 20 voet lang en 25 voet breed. Men vermoedt, dat gewelven onder de huizen zijn ingestort. Ingenieurs zijn er heen vertrokken om te onderzoeken of de oude abdij gevaar loopt. BOUWGNGELUK. Aan de „Times" wordt uit New York ge meld, dat bij het instorien van een half afge- bouwden schouwburg in Brooklyn Dinsdag jl. tien personen werden gedood. Twaalf an- deren worden vermist; men gelooft, dat zij onder de puinhoopen zijn bedolven. Verder werden 30 werklieden ernstig gewond. Toen het dak van bet gebouw instortte, vie- len stalen balken tot een gewicht van ver- scheidene tonnen tegen de muren van een belendend gebouw, dat eveneens instortte. GROOTE OVE.RSTROOMING. Een draadloos telegram uit Manilla (Phi- lippijnen;) deelt mede: Ibajai, in de provincie Capiz, is Zondag door een, vloedgolf over- stroomd; vele huizen met hun bewoners zijn in zee geworpen,. Een. telegram meldt, dat dat stad Mocate, in dezielfde provincie, ook is overstroomd; 100 inboorlingen zijn ver- dronken. Veel sdhade is ook toegebraCht aan andere plaatsen door den wervelstorm. Men vreest, dat het verlies aan menschenlevens groot is. DIE NiOOiD IN RU'SLAND. Volgens de jongste beriehten uit de ver schillende hongersnoodgdbieden zijn de to.- standen huiveringwekkend en veel erger dan men verwachtte Duizeiip'en zijn stervende en alleen in het district Kazan moeten ei ve.t honderd-duizenden onv;rmijdciijk sterven in de komende maandei! tenzij er spoedig vol- doende hulp wordt geboden. De Russische hongersnood ontwikkelt zich snel tot een der vreeselijikste catastrofen uit de moderne ge- schiedenis en, het is gebiedend noodzakelijk dat Europa snel al het mogelijke doet om den toestand te redden. BOTSING TUSSOHIEIN F.EN TREIN EN EE)N OMNIBUS. Bij een botsing te Proberta (Californie) tusschen een trein en een, omnibus, waarin sohoolkind'eren werden vervoerd, werden, voor zcover bekenidl, vijf kinderen gedood. Mem vrsest, dat ten1 vas bekomea verwondingen nog 8 kinderen het leven zul len verliezen. KORTE BERICHTEN. Een cycloon vernieide alle loodsen in het militaire vliegkamp bij Lissabon; de iuclitvloot is zeer beschadigd. Uit Boedapest word't gemeld), dat graaf Bcthlen de opdracht tot kabmetsvorming ten slotte van de hand heeft moeten wijzen. Gevreesd wordt, dat de mijnwerkerssta- king in Tsjecho-Slowakije nog deze week zal uitbreken. Volgens de „Petit Parisien" is het zeker dat de Fransche premier Briand a.s. Dinsdag in het parlement mededeelingen zal doen ovei Washington. In welingelichte kringen te Weenen ver moedt men, dat de volksstemming te Oeden- burg zal worden uitgesteld tot Januari 1922 Staten-Generaal TWBEDE KAMER. In db zitiliing van gisleren was aan- de orde de moitie-van- den Tempel, inzake steunverlee- ning aan idle werkloozen die geen uitkeering onlvtangen, uit die werkloozcnkassen voor den duur der crisis, werd' verworpen met 57 tegen 28 stemmen; met dezelfde siemverhoudiji'g werdl verworpen de tweede mo;iie-vian den Tem pel, betreflendte gelijke steunverleening in 1922 en, 1921 en de derde mode-van den' Ton- pel, vragende om overleg met de vakvereeni- gingen van arbeiders over ,arbeidsvoorwaar- den bij, werkloosheidswerkm. IDe m'oillie-Sannes, inzake meer steun aan de veenarbeiid'ers werdi verworpen met '61 tegen 24 stemimieni; met 82 tegen 3 stemmcn wend1 verworpen de mlotie-Wijnboop (produotieve arbeid voor werkloozen tegen normaal loon of uitkeering gelijk aan het voile loon), Grondwtsherz'umng. Hlet amendement-vam Ravesiein (kiesrecht- leeftijld 18 jaar) werd) verworpen met 83 te gen 3> steinmen. 'Het amendement der soc-d'em.-fractie om den kiesrecbtlceflljid te bepalen op minstons 21 jaar werd verworpen met 53 tegen 29 st. 'Hbt artikel' betreffende de kiezers, werdi in stemming gebnacht, op verzoek van den heer Bieum-er, die tegen hell vnouwenkiesrecht is. Hiet werd' -aangenomen met 63 tegen 16 stem- men'. iDe heer Beumer verdcdlgde een amende ment om dbn stemplicht uitdrukkelijk uit tile slui'ten. Htet amendement werd: aangenomen met 50 tegen- 30 sllemimen, nadiat de hecren Drion en> Marchant h-adden verklaard, dat zij door te stemmen voor schrapping d'er bepaling omtrent facuiltatie.''stiell'ing, alleen wilden, te 'kemneni geven dlat die bepaling ovcrbodig is en de heer Beumer heeft erkend dat daarme- de een principieale beslissing over den stem plicht/ is verschoven naar de add'itioneele ar tikelen. De heer Troelstra lichtfe een amende ment toe om het aantali Tweede Kamerleden te brengen op 200. De heer Drion lichittfe een -amendement toe om het aanitol Tweede Kamerleden .te brengen van 100' op 150'. De heer die Monte Ver Loren verwachtte van uiitbradiinig van het aantal Kamerleden- geen tloen'emlng van het aantal- desku-nd'ige led-en- op verschillend1 gebied. De vergadering werd: gescho-rst tot's avonds 8 uur. In de avondvergadering was aan de orde Hoofdstuk Xa (Arbeid) der Staatsbegrooting 1922. Er werden geen algemeene beschouwingen vooraf gehouden. Bij de lie afdeeling (Arbeid) sprak mevr. Groeneweg. Zij heeft er bezwaar tegen dat in het winkelbedrijf de vrouw 8 uur zal mogen werken en de man 9 uur. Zij wenschte dus gelijke behandeling. De heer H-iemstra besprak de wijze van be- looning der technische adviseurs voor de con- ferentie te Geneve. Hij vroeg ook vrouwen als vertegenwoordigers te zenden. De heer Schaper juichte het toe, dat de mi nister pal zal staan tegen de reactie i.z. de Arbeidswet. Maar daarvan -blijkt niets als de 48-urige werkweek wordt ingevoerd, bij: de metaal-inclustrie, terwijl de Hooge Raad van Arbeid dft afkeurt. De 45-urige werkweek moet regel blijven en overwerk uitzondering. Spr. beklaagt er zich over, dat de Arbeids wet nog niet verder is ingevoerd dan voor fa- brieken en werkplaatsen, m.n. voor de kellners, in welk verband spr. wees op de slechte ar- beidstoestanden voor de meisjes in de lunch rooms. HEDENAVOND 8 uur en volgende Yrydagen Iederea WOENSDAGMIDDAG 4-6 uur AFTERNOON-TEA CONCERT. De heer Smeenk achtte uitbreiding van de arbeidsbescherming tot den landbouw noo- dig. Hij betreurde het, dat de Arbeidswet n-og niet verder is uitgebreid, m.u. tot het hotel- en tot het winkelbedrijf. De beer Snoeck Henkemano besprak bet voor-ontwerp Landbouwarbeidswet. Minister A^lberse kwam aan het woord. Over het voor-ontwerp i.z. het winkelbedrijf ontving.spr. een uitvoerig advies, dat in ern- stige overweging is. Wat betreft de bescher- ming der vrouwen, mag men niet het p-hysie- ke en psychische onderscheia tusschen man en vrouw niet uit het oog verliezen, Spr. zal d« zaak ernstig overwegen. Het zou voorbarig zijn nu te spreken over het voorontwerp Landbouw-arbeidswet als het hij de Kamer komt zal het misschien heel anders er uitzien. De geheele behandeling van het voorontwerp -heeft juist ten doel besprekin gen uit te lokken in de kringen van land- bouwers en land'bouwarbeiders. Het spijt spr. daarbij soms de aoodige objectiviteit te mis- sen. Omtrent de conference te Geneve zegt spr., dat de groote kans bestaat, dat de landbouw er niet zou worden behandeld. De vrouwelij- ke adviseur was ziek en spr. heeft toen onmid- dellijk getracht een andere te vinden. Aan aanstelling van nieuwe ambienaren kan spr. niet denken, ook al niet omdat hier- voor geschoold personeel noodig is. Wat aangaat de stem door de Ned. regee- ringsgedelegeerden te Geneve uitgebracht i.z. bespreking eener regeling voor het landbouw- bearijf, deelt spr. mede, dat die stem tegen eea internationale regeling is uitgebracht, in over- eenstemming met zijn inzichten. De wijiziging der Arbeidswet zal zoo niet dit jaar, dan in begin 1922 worden ingo- diend. Bij art. 8 besprak de heer Oud de wensche- lijkheid om geen nieuwe ambtenaren aan te stellen. Hij vroeg daarover ook van dezen mi nister een verklaring. Spr. diende hiervoor me de namens den heer Dresselhuys een motie in om tot versobering van den staatsdienst over te gaan, en daartoe geen nieuwe ambte naren, vast of tijdelijk, aan te stellen en ia vacatures niet buiten het bestaande ambtena- rencorps te voorzien, alvorens de Kamer zich zal hebben uitgesproken over de voorstellen der bezuinigingscommissie. De heer Duys noemde de gedachtc der mo tie sympathiek, maar vroeg of de zuinigheid hier niet de wijsheid kan bedriegen. De heer Dresselhuys zeide dat de motie weinig toelichting behoeft. Bij de Water- staatsbegrooting is er een van gelijke strek- king aanvaard. Minister Aalberse: Die luidde heel anders. De heer Dresselhuys merkte op, dat daarin alleen niet de technische ambtenaren ston den. Spr. verwees overigens naar het oordeel der bezuinigingscommissie. De regeering blijft doorgaan met het aanstellen van amb tenaren. Minister Aalberse verwonderde er zich over, dat men met een andere motie komt dan bij de Waterstaatsbegrooting. Hij had het verstandig en beleefd gevonden als men hem vooruit hiervan in kennis had gesteld. De heer KetelaarMoet men een motie bij u vooruit indienen? Ik heb er ook een, maar zal het niet doen. Minister Aalberse zeide dat de motie het beleid van het geheele kabinet aangaat; daarom is het een font, dat men met deze mo tie eerst bij Waterstaat komt en nu hier. Spr. noemde de motie onbekookt. Minister Aalberse wees er op dat deze mo tie toch anders luidt, zoodat spr. zich er mis schien mede zou kunnen vereenigen. Maar men moet met een dergelijke motie komen bij de algemeene beschouwingen over de Staats begrooting. Hij veronderstelde dat het antwoord der regeering zeer zal medevallen. Nu de minister zich verzet, moet spr. schor- sing der beraadslagingen over de begrooting van Arbeid voorstellen om met de afzonderlij- ke hoofdstukken niet voort te gaan dan na de algemeene beschouwingen. De heer Snoeck Henkemans protesteerde gefabriceerd door de TARAKSFABRIEK van

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1