Voor d« HitlSjfs w*e wtaxmrtjidK*. >D* «r* ste prijs werd gewonnea door L. Buismaa, de 2e door N. Klaver, de 3e door T. Kuiper. Dinsdagavond vergaderde de ijsclub alhier in 'het lokaal van den heer A. Mijts. Tegenwoordig waren 6 leden. De voorzitter, de heer A. Mijts opende met een welkom de vergadering, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Aan de orde kwam de rekening. Op advies van de iheeren P. de Geus en J. Mijts, die deze reke ning hadden onderzocht, werd zij goedge- keurd met een voordeelig sal do, groot 164.475. Ontvangen was 181.805 (hier- onder begrepen de reservekas). Uitgegeven wos 16.83. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Jb. Rootjes in de plaats van den heer C. Rempt, met herkieabaar. De heer M. Kooijman fcreeg vrij mandaat naar de algemeene vergadering, naar Haar lem, op 17 Dec. 1921. UIT HEILOO. Het pas opgerichte comite van „Herwon- ncn Levenskracht", bcstaande uit afgevaar- digden uit den volks-, transport-, bouwvak- en iabrieksarbeidersbond, hield een gecom- bineerde vergadering, waarbij uitgenoodigd waren het dagelijksch bestuur der dames- en heeren-propaganaistenclubs. Allereerst kwam aan de orde het punt of men toevoeging van propagandaclubs kon goedkcuren. Uitecngezet werd, dat vooral de dames bij het organiseeren van bloemenda- gen, -het werven van donatrices en het bou doir van tombola's beter op faun plaats wa ren. Dit voorstel had instemming. Nadat een uiteenzettirrg van de werkzaam- heden had plaats gehad, had bestuursverkie- zing' plaats. Gekozen werd: Tot voorzitter de heer G. Snrits, tot vice-voorzitter de heer Th. B. Brand, tot secretaresse mej. Buitenman, tot 2e secretaresse mej. Gielis-Koopman, tot penningmeester de heer C. H. Nijman. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met een medisch adviseur, die de taak heeft het comite ter zijde te staan. Pogingen zullen worden aangewend om een eere-comite te vormen en donatrices en donateurs te winnen. Bij de gemeentebesturen van Heiloo en Limmen (dit dorp vomit met Heiloo een afdeeling) en verschillende vereenigin-gen zal om subsidie. worden aagpolnetfc om subsidie worden aangeklopt Wanneer over voldoende middclen wordt bcschikt zal voor uitzending van patienten worden gezo-rgd of een kleedingfonds wor den gevormd. Dit laatste dient om behoefti- gcn de uitzending naar een sanatorium mo- gelijk te maken. Voor het bestuur Iigt een groot arbeids- veld braak: verspreiden van vlugschriften en een krachtige levensleer propageeren; onder- zoek doen hoe de luchtomgeving in woning en werkplaats is onder deskundige voorlich- tin-g, is haar eerste taak. Besloten werd om een lichtbeeldenavond te houden, zoo mogelijk in Januari, om aan- schouwelijk het streven der vereeniging, den strijd legem de tuberculosa, aanschouwelijk voor te stellen. Mcdegedeeld- werd, dat „Herwonnen Le ven skracht" geen liefdadige instelling is, doch uitsluitend voor eigen leden, hunne vrouwen en kinderen (beneden de 14 jaar, boven de 14 jaar tot 18 jaar indien zij aspirantlid van 'n vakvereeniging zijn en indien de vader een half jaar lid is van volks- of vakbonden). Nadrulckelijk werd de aandacht er op g$- vestigd, dat het plaatselijk comite zijn bemid- dcling kan verleenen tot het uitzenden van patienten door bemiddeling van den Raad van Arheid indien voor den persoon in kwes- tie zegeltjes worden geplakt. Ten slotte werd de huisverpleging bespro- ken. Ook deze kan onder medisch toezicht goed werk verrichten: 1. om het wachten te vergemakkelijken indien er geen plaats is; 2e. om hulp te verleenen bij het inrichten van een ziekenkamer en het verstrekken van die ver- sterkende middelen die de medische adviseur of dokter voorschrijft. Uit verschillende cijfers bleek hoe groot het aantal slachtoffers der tuberculose is, waartegen de strijd moet worden aangebo-n- den. Met een opwekkend woord- werd daarop de vergadering gesloten. UIT BERGEN. Voor die betrekking van schoonmaker van de op en bare lagere school en1 Raad'huis heb- ben zich 18 sollicitanten, en voor schoonma ker van die openbare U.L. O. school en Wij'k- gebouw hebben zich 13 sollicitanten aange- melidL Nadat door de Huurcommissie bij ver schillende eigemarem van leegstaande wo- ningen werd aar.gedrongen hunne perceelen te verhuren dan wel te doen: bewonen, doch hiervau geen vold-oende resultant werd ver- fcregen, is thans overgegaan -tot het doen- van huur aamzeggin gen. lEenl zestal aanzeggingen betreffende 2 womngen aan de Studler van SurcMaan, den woning aan die Breelaan en 3 woningen aan den weg naar Eigmond, is reeds den deur- waarder ter beteelkenang toegezonden. Mleerdere h uuraanzeggingen zijn binnen- kort te wachten. Ingekomenl: N. Roos en gezin, N.H., on der wijzer, Jan Jacoblaan 13, ambtshalve in- geschreven. S. Zwaan en gezin, N.H., vischhandelaar, Karel de Grooitelaan 20, van Egmond aan Zee. H. Stokvis, N.'H., tim- merman, Stationstraat 6 bij Bartens, van Amsterdam. C. M. Verburgt, R.K., z.b., Zakedijk 6, van Wormer. A. Iken, echtg. H. Poldervaart en gezin, N.H., z.b., Prinses- selaan 6, van Amsterdam. Th. van Rui- ten, R.K., z.b., Groeneweg E 28, van Haar- lenunerliede en Spaarnwoude. Joh. van Zilt, R.K., broodbakker bij A. Schaper, Dorpsstraat, van Castricum. A. Span, echtg. van A. L. Bellekom, R.K., z.b., Mid den Geestweg 46, van Krommenie. W. C. Olthoff, echtg. Jb. Ivangh, N.H., z.b, Ber- gerweg 43, van N.-Scharwoude. H. F. ten Holt en gezin, N.H., kunstschilder, Doomtjes 11, uit het buitenland. G. J. Grin, N.H., stuurman, Jan Jacoblaan 4, uit Ned. O.-Indie. - IJ. W. Schaar, R.K Ku TTTHWfanue, a- van Nltdfans Btw An- tonia Petronelta Telleinan. Tareza Ma ria, d. van G iovanni B a ttista Col au to er, j Hendrika Zwarts1. Reinier, z. van Petrus Dekker en Maria Seciiia Spierin-gs. Em- m-a Henriette, d. van Christiana Freddch Zeiler en Johanna Theresia Georgine van Aaken. Johanna Catlmrina, d. van Cor ners Beentjes en Cornelia Arma Beefcman. Overieden Pauline Klophaus, echt- genooite van Edmund Kratz, 54 ]aar. Le- venloos aangegeven kind van Martinus Klo- verlaan en Gomelia Frederiks. Hillegon- da Harder, echtgenoote van Jan Cornelis Mosk, 37 j-aar. Nicolaas Kaandorp, 36 jaar. Orielje Beeldman, weduwe van Jan noogvorst, 75 jaar. G e h u w d Antonius Leonardos Belle kom en Adriana Span. Wilhelmus Johan nes Bellekom en Petronella Remmerswaal. Johannes Petrus Grooteman en Anna Ca- tharina Hoebe. Petrus Verduin en Anna Berkihout te Warmenhuizen. Johannes de Grunt en Adriana Wokke. Marktberichten. huishoudsiter bij C maar. Cuijs, Nesdijk, van Alk- BERGEN (November.) Geborei: Nelly Clara, d. van Dirk kasbroek en Cornelia de Pee. Petru# WARMENHUIZEN, 6 Dec. 1921. R'oode kool 7.1(011.60; Gele kool' 6.30-—/ 7.10; Witte kool 4.80—/ 6.30; Uien 21.90—22.10; Dridingen 13.50; Uitsc-hot roode kool 1.70—/ 9.S0; uitschot gele kool 4.10. Aanvoer: 30860 K.G. roo de kool, 6925 K.G. gele kool, 9750 K.G. witte kooi, 2950 K.G. uien, 150) K.G. Drie- lingen. BROEK OP LANGENDIJK (Langed-ij- ker Groentenveiling), 6 Dec. '21. In de heden gehouden vei'lingen werd betaald voor: Roode kool be soort 7.40—/ 12, 2esoort 2.60—/ 6.30: Gele kool le set:: 4.101— 6.70; Deenscne witte kool le soort 5,80 tot 6.70; Uien Dridingen 12.60—/ 14; Uien le soort 21.10f 23; 2e soort 5; Losse wortelen 8.40. Aanvoer: 17000 K.G. roode kool, 71(00 K.G. witte kool1, 8100 KG. gele kool, 225 KG. losse wortelen, 10075 K.G. uien-. NOORDSaHARWOUDE, 6 Dec. Grove uien 18.30—/ 22.30; Drielin'gen 12; Peen 10.60—/ 10.80; Roode koo'l 8.80—/ 12.40: Gele kool 6.40—/ 7.30; Deensche witte 5.40f 6.30, per 100 Kg. I*j®zond©« Stnkkdii. (Bulten verarttwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede insternt). Mijnhcer de Redacteur. In de Atkmaarscfae Courant van Zaterdag 3 December trof ik aan een bekendmakiu g van Burgemeester to Wethouders van Alk- maar inhoudende de med-ededing der instel ling van een comite tot regularisatie der werkgelegenheid in het schildersbedrij'f. Het Dagelijksch bestuur onzer Gem een te sympathiseerende met het doel van het Co mite, dat faiermede beoogt het propageeren van een zoodauige werkverdeeling in het schilidersbedrijf dat de groote werkloosheid, die elk jaar gedurende een aantal maanden in dit bedrij-f optroedt, belangrijk wordt ver- minderd, heeft alreeds den Directeur der Gemeenitewerken opgedragen de onderhouds- en nieuwe schilderwerken der Gemeente zoo- ved mogelijk button het voor jaar to doen ge- schieden en vexzocht een- ieder wie zulks -aangaat in dozen zijne medewefking te ver leenen. Ten zeersie deelcnde het ge\'oden var B. en W. en wedexkeerig sympathiseerende met het edel streven van het Comite gcloof ik tooh dat maar weinigen gevolg kunncn geven1 aan het lofwaardig verzoek. Naar mijne meening zulien allera eigen-a- ren van perceelen, die deze zelf bewonen aan flit verzoek kunnen voldoen. Zij todi kunnen zeer gemakkelijk wanneer het onderhoud van hun peroeel dit eischt het aigemeen belang dienen. iHoe geheel1 anders staan ei'genaren van perceelen die deze niet zelf bewonen maar aan anderen verhureni en daardoor meeren- deels van de opbrenigst hunner dgendoimmen moeten leven hier tegenover. Zij kunnen hoe noodig een geregeldi on derhoud hunner perceelen ook gebo-den is meestal diaartoe niet overgaan omdat de huuropbrengst niet evenredig is aan de enor- me kosten van onderhoud. Nu weet ik wel dat huiseigenaren die de noodlge herstellingen aan hunne perceelen1 laten verrichten deze meerdere kosten aan de Huurcommissie kunnen voorleggen ter verkrijging eener meerdere huuropbrengst maar daar staat tegenover de vraag of als- dan toestemming verkregen wordt. IDe meeste huiseigenaren weten bij ova- ring dat deze weg een l'ange is en dikwijls vele oneffenheden vertoont. Het is te begrijpen: dat het om al deze en nog meerdere redenen velen huiseigenaren niet aanlokt om herstellingen, hoe noodig meestentijds ook, te laten verrichten. Wanneer ik bedenk dat de meerdere lastem, die ook dit jaar nog weer zwaardex en druk- kender zijn geworden een, groot deel van de huuropbrengst vorderen, dan nog te meer zal het een ieder duidelijk zijn dat de huiseigena ren er niet -aan kunnen denken om aan hunne perceelen herstellingswerk te doen verrich ten, ziji het dan ook alleen maar tot het doen schilderen, hetgeen alleen vergeleken bij 1916 meer dan 100 pot. vordert. Buitenstaanders zullen mij misschieni toe- voegen dat het'- toch bekend is dat de gewij- zigde Huurcemmissiewt volgens artikel 5 aan de Huurcommissies geleidelijke huurver- hoogingen toestaat en wel tot 50 pet. boven de normale huurwaarde op 1 Januari 1916. Ook mij is dat bekend1 m-aar dan will ik op- merfcen dat de huiseigenaren: te Alkmaar het zoover nog niet hebben kunnen brengen. De Huurcommissie alhier heeft attban® na de inwerkingtrediing van de gewijzigde Huur- comm-issiewet den eigen-aren nog slechts '20 pet. verhooging en wel met ingaug van 1 Juni 1.1. toegestaan. Deze verhooging is nauwelijks toereikend om daarvan de meerdere lasten, en bezwaren te kunn-en voldoen. Mij is het bekenid dat Huurcommissies in anderc stedeni reeds zijn overgegaan tot toe- stemming van een huuropbrengst van 40 en 45 pot. boven; de normale huurwaarde van 1 Januari 1916. Bij mij rijst dan ook de vraag hoe het mo gelijk is dat de opvatting van de Huurcom missie te Alkmaar zooveel verschilt bij die in a-ndere plaatsen. Al beweren booze tongen h»t wel eras ik wf! ntot aarnrmrt- de Ffuurcosa- missie alhier voorait of dat de samensieliing dier Commissie onev-enr*/- ;s aan, de bedce- 'lhjg van. de wet, mnn.r "komt mij toch wel onverklaarbaar voor dat waar de wet eene geleidelijke htturyroh'Ocgir.g' tot 50 pet. toe staat de Huuroocimissie daartoe niet over- gaat. Wij hebben' than? te Alkmaar eene Ver eeniging van Huiseigenaren die goed werk verrieht en wij leven th".as in den1 tijd der verraesingen, Mogelijk is het dat eerstgenoemde reeds ter zake diligent zal zijn of dat de Huurcom missie den huiseigenaren eene verrassing wil bereid en door hun toe te staan om met in- gang van 1 Januari 19221 20 pet. of weliicht 30 pet. verhooging toe te staan boven de reeds op 1 Jim verkregen 20 pot. Wanneer de: verkregen; werd, zouden de door mij bedoelde huiseigenaren eerder er toe kunnen overgaan om to voldoen: aan het door B. en W. gedaan verzoek. Met dank voor de plaatsing. L. C. OUDT. PROTEBTANTSCH VERWEER. Na de leer over't Rausdom to hebben! ge- toetst aan de Heilige Schrift, wil ik nu een en rnder gaan zeggen over de Mariaver- eering. Aliereerst Wil ik daarbij; letten op 'hetgeen daarover gezegd is op de •-ehoud-en conferral- tie, orr, daarna ook wijzen- cp hetgeen de Roamsclre Keric nog vcrder daaromtrent leert. aan te toonen dat cok dit stuk: van de leer niet in overeenstemmitig is met den B libel. En dan raoet ik beginnen met deze optoer- king, dat terwijl juist op deze conferenttie zoo nadrukkelij-'k en vaak bev .-erd is, dat de „Ka- tholieken met deze be:.:houw'ng (ten opzichte van de Mariavereering) staan op veiligen, vasten-B ."-a tern en daarvoor honderde bewijzen ■gbea'" da: zij „iiwt btide voettn steunen op den bij'bei" (dus niet met den 6enen roet op den Bijbfil en met den andere op de „overle\'e- ring"!); dat zij „in den Bijbel genoeg en overvloe- dige grand.en vinden" voor hua Mari-a-ver- eering to Marialiefde; er toch geen1 leerstuk is behandeld, waar bij in werkelijkheid, zoo weinig bijbelplaatsen als bewijs werden aangehaald als juist hier. Daarom voud ik ook't begin van het be- toog reeds teekenachtig. Men begon met in »cliOon'e woordrn te schilderen wat't woord „rno-eder" zeggen wil. Gns hart vraagt en dcrst naar warmte en zonnigheid. Men 'gievoelt, dat de tmoeder- de verpersoonlijking is der liefde. (De glans van haar oog, de blank van haar stem, een bios op haar asngezicht, de rim- pels op haar- voorhoofd -alles aan en in een moeder spreekt ons van liefde, die zich geeft en opoffert. Wat kan't in een) gezin koud- worden: a-ls de moeder er niet meer is en vader alleen overbliift met die arrne moedcrlooze kleinen! Hi) ban voor hen zorgen, maar zorgen- is geen moederliefde. Een- vreemde vrouw kan bomen, maar haar trouw is geen moedertrouw. Die honger naar moederliefde ban alleen gestild door de gedachte aan moeder, die boven is bij God, en door't gebed met vouwen faandjes op moeders graf. (Dat is de moeder voor de menschen. Zoo werd or gesprokerr en1 daarmee Mariavereermg gebracht n 't kliniaat gediachten, waarin zij thuis behoort. Want eigenaaidig, ook aan t eind van die rede, bij de behandt-iing van 't gebed' tot Maria, werd zoo naar \v -arheid gezegd, dat db eerste he-it van't hckend'e- ..Ave Maria" uit den bijbel' genomen is n.l. „wees gegroei, Maria, vol van genade; de Hear is met u. Gczegenid zij-t gi' onder dc- vrouwen. En geze- gend is de vrucht uws lichaams Maar andere helft is recht uit het be- hoefiige menschenhart, dat vraagt om liefde, om voorspraai bij God', nu en in het uur van ouzen dood." Zoo is't ook de Mariiavereering tracht te voldoen aan de behoeftc van- 't hart, 't ge- vod. Hioort maar: „we rnoger. haar noemen met dat heerlije woord .gr.oeder", zaehter voor ons dan flu-wee! er- harder dan diamant. Hlet moederwoord, dat vtrkwibt als de dauwdro'ppel de leliefcelk en de zomerregen de dorstend-e aarde. 'Het wooa-d, dat vreugde uitstrooit over het menschenleven en omdat wij: hi-er op de we- reld in dit aardsche lever.:, nooit onze moeder vergeten, zoo staat onze hemelsohe Moeder Maria, de door God beganadigde, hoog ver- heven met een liefdevbllen blik. Geh-eel ras leven is zij: en kan zi) zijn voor -ons de voorspraak bij God." Ziet ge wel, meesleepend kan deze redie- naar, wien we gaarne den iol der bewonde- ring brengen voor zijn tal nt, spreken over Mariavereering, maar voor- en acbtertocfat meet wezen't ,',gevoeT'. Want zeer s-chamel is de bijbel-argumen- tatie. En hoezeer we ook onder de bekoring van zijn schildering towamen, als hij aan't einde u-itroept: jooo mfogen wij dus Maria eeren, steunende op den bijbel dan voelen we toch, dat hiji op eenmaal' overstapt op ander terrein en een sprong doet, dien wij niet mee- maken kunn-en-. Bijna uitsluitend1 toch op het-geeni geschied- de voor de geboorte des Heer en had hij zich beroepen en mij dunkt: iemand, die zoo goed als alleen op 't eerste hoofdstuk van 7 Lu~ cas-Evangelie wijzen kan voor de Mariaver eering, heeft niet't recht om to spreken van „'hondlerde bewijzen" uit den Bijbel en era „steunen met beide voettn" daarop. Ik wil gaarne bewijzen hoe weinig steun de „bijbelboaem" verleent aan degenen, die daarop hun Mariavereering wiilen gronden. (xMordt vervolgd.) Da. H. P. DE PREE. ge- de der ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 6 December. DIEFSTAL VAN WASCHGOED. De gewezen loonploeger Jan E. te Boven- carspel heeft terecht ge: aan ter zake diefstal van waschgoed. De zaak was aangehouden, ten einde een nader onderzeek in te stellen. Het O. M. vorderde thans 5 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 proef- jaren. 1 DIEFSTAL VAN EEN RTJWIEL- LANTAARN. Tegen A. J. R. en N. de M., die terscht hebben gestaan ter zake diefstal van een rij- wieliantaarn, vorderde thans het O. M. vrij- spraak HOOGER BEROEP VONNIS KANTONGERECHT TE HOORN. Andr. v. d. R., bij de justitie wel bekend, woneude te Hoorn, is door het kantongerecht te Hoorn veroordeeld tor zake het in staat van dronkexischap de orde verstoren, tot f 10 boete of 10 dagen hecht veroordeeld, is van dit vennia in appel gekomen, maar niet vex* schenen. Het O. M. vorderde bevestiging van het ge wezen vonnis. Dezelfde appellant is ook in hooger beroep gekomm tegen een vonnis ter zake openbare dronkenschap, waarbij v. d. R. tot 15 boete subs. 15 dagen was veroordeeld. Het O. M. vcrderde niet-ontvankelijkver- klaring MISHANDELING. De 19-jarige arbeider G. M. B., wonende te Werversboof, heeft in den nacht van 23 op 24 Augustus den 37-jarigen landbouwer Ge- rardus S. mishandeld, waardoor hij bloedend aan het hoofd werd verwond. Het feit is ge- pleegd ter gelegenheid van de kermis. Beldaagde bekende geslagen te hebben met de hand. „Dan schijnt gij ijzeren handen te hebben", zegt de president, „want de slag is d.uchtig aangekomen. Het bloed liep langs 'smans gezicht." Beklaagde zeide, dat getuige Smit aanlei- ding heeft gegeven. Eisch 25 boete subs. 25 dagea hecht. Voorts stond terecht Th. Com. B., uit Wervershoof, een vriend van vorige beklaag de, die in dienzelfden kennisnacht zekeren Th Brinkman heeft mishandeld. Brinkman bevond zich in het gezelschap van Smit, de getuige uit de vorige zaak. Smit werd door B. afgetakeld en Brinkman werd door B. on- derhanden genomen. Deze beklaagde was niet verschenen. Eisch tegen den reeds meennalen veroor- deelde beklaagde 1 maand gevangenisstrai OVERTREDING VISSCHER1JWET. Voor dit feit moest terecbt staan J. G., bin- nenvisscher te Heerhugowaard. Beklaagde was niet aanwezig. Daar echter het uur van dagvaarding nog niet was verschenen, werd de zitting 10 minuten geschorst. Daarop werd de zaak weer uitgeroepen, doch beklaagde bleef absent. De zaak is, dat hij in den nacht van 28 op 29 September heeft gevischt met een kuilnet op paling in het vischwater van A. Vlug. Beklaagde staat bij de collega's van verbalisant bekend als een eerste vischstrooper. Eisch 40 boete of 40 dagen hecht BELEEDIGING. Immetje D., huisvrouw van W. A. V., te Grootebroek, moest zich verantwoorden ter zake beleediging van Antje B., 21 jaar, zon- der beroep, die zij op Zaterdag 17 Septem ber een zwaar beleedigend woord heeft toe- gevoegd en nog andere krenkende veronder- stellingen heeft toegedicht. De vader van den beleedigde, Jacob B., stond de vorige week terecht ter zake mis- handeling van W. A. V., den - n van deze, niet verschenen, doch buitengerea er- kend hebbende beklaagde. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. Ook moest terecht staan Christina D., de zuster van vorige beklaagde, die Antje B., de getuige in de vorige zaak, in het openbaar op denzelfden avond heeft verweten, dat zij amoureuse connecties had aangeknoopt .met gehuwde mannen. Ook deze beklaagde was niet aanwezig Eisch 20 boete of 20 dagea hecht. VERNIELING. De niet verschenen visscher Arie Z. te Eg mond aan Zee heeft op 20 September een glasruit vernield in de woning van P. Grave- maker, herbergier te Egmond aan Zee. Bekl. werd den toegang tot het cafe geweigerd op grond van zijn onordelijk en vechtlustig ge- drag. De schade 4.25) is niet vergoed. Eisch 50 boete of 50 dagen hecht. MISHANDELING. De 25-jarige arbeider Ide M., voorheen te Koedijk, thans te Amsterdam, heeft op 20 September onder de gemeente Oudorp den sluiswachter en onbezoldigd rijksveldwach- ter Schot mishandeld. Beklaagde verkeerde onder den invloed van sterken drank en was door Schot aangegrepen om hem in veilig- heid te brengen, daar hij zich op de spoor- baan bevond. Beklaagde schopte en sloeg den man, die hem voor het gevaar om door den trein overreden te worden, wilde vrijwa- ren. Beklaagde ontkende op- de spoorbaan te zijn geweest. Schot heeft beklaagde aangevat en zijn kleederen stukgescheurd Toen heeft beklaagde zich losgerukt, maar hij heeft niet geslagen en geschopt. Beklaagde heeft aan den brigadier Gelde- ren omstandig bekend. Het O. M. vorderde 25 boete subs. 25 da gen hecht. De zaak werd geschorst, ten1 einde de baan- wachters alsnog te hooren. ONTVREEMDING VAN GRAS. Twee vischventers uit Medrablik, R. G. en P. V., stonden terecht ter zake dat zij op 4 October in het ambacht Westfriesland een hoeveelheid afgemaaid gras zich hebben toe- geeigend. Het perceel grasland aan den Zee- dijk was gepacht door Klaas Dr., landbou wer te Opperdoes, die de pacht had overge- nomen van zijn schoonzoon G. Wijdenes. Beklaagden bekenden. Eisch tegen ieder 20 boete of 20 dagen hecht. OVERTREDING LEERPLIOHTWET. Het echtpaar Adr. S. en T. M. de J. ston den in appel terecht ter zake het feit dat zij beiden niet hebben gezorgd voor het behoor- lijk schoolbezoek van hun zoontje Cornelis. Beide echtelieden zijn veroordeeld ieder tot 15 boete subs. 7 dagen hechtenis. Van het vonnis zijn de veroordeelden in- hooger be roep gekomen. Appellant A. S. zeide, dat de behandeling op de school veel te wenschen overlaat en meende ook, dat zijn zoontje niet in de tor- men viel. De president toonde hem aan, dat de jon- gen wel onder de wetsbepaling viel. De officier vorderde bevestiging van het 'vonnis. 428STE STAATSI.OTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 'December. 2e klasse?e lijst. Prijze.ii i 38 48 207 320 339 394 575 699 752 i 930 1023 1024 1247 1263 1332 j 1609 1641 1702 2088 2157 2160 2231 2325 2330 2600 2632 2S41 3015 3042 3099 3236 3237 3296 3410 3413 3433 3681 3683 3702 3963 4065 4124 4350 4367 4382 4542 4556 4563 j 4697 4749 4776 4910 4946 4961 5049 5054 5102 5280 5351 5370 5468 5514 5564 5817 5890 5927 6029 6034 6047 6204 6435 6516 6841 6S91 6892 7033 7051 7135 7432 7528 7613 7771 7920 8183 8491 8503 8510 8639 8864 8865 9218 9286 9342 9690 9772 9809 -10046 10108 10158 10322 10326 10442 10530 10551 10561 10727 10832 10860 .11134 11165 11203 11385 11463 11491 11738 11819 11872 12118 12220 12233 12485 12549 12564 12703 12726 12728 12970 13010 13083 13304 13308 13413 13580 13594 13596 13671 13716 13740 13896 14046 14076 14210 14225 14255 i 14354 14387 14500 14651 14665 14676 14796 14887 14890 15033 15051 15055 j 15245 15289 15366 15545 15552 15588 16020 16306 16317 16395 16409 16411 16639 16696 16788 16866 16880 16900 17019 17032 17084 17247 17319 17405 17584 17669 17681 17765 17794 17802 17995 18019 18214 18430 18627 18695 18761 18768 18850 18885 18952 19029 19192 19274 19325 19403 19412 19414 19545 19650 19676 19819 19858 19980 20151 20220 20253 20447 20560 20587 20744 20873 20913 21060 21069 21082 21342 21365 21444 21664 21686 21730 21953 .21989- 22019 22088 22117 22147 22299 22321 22359 22518 22541 22546 22632 22636 22693 22940 22948 213 426 793 lira 30. 227 470 843 285 556 900 1978 1988 3805 4892 5007 5222 5428 5706 7023 Zeetftflingen STOOMVAARTLrjNDN. STV. Mil J. NED'ERI.AND. Enggano arr. 5 Dec. v. Bunbuny te Ade laide. Voode! (thuisr.) vertr. 6 Dec. v. Port Saidl Prins der Niedierl'anden (thuisr.) verite. 2 Dec. v. Singapore. KON. NED: STB. MIJ. Deucalion vertr. 3 Dec. v B-ourgas n Van- ra. Hebe arr. 5 Dec. v. Cadix te Lissabon. Hermes arr. 5 Dec. v. A'dam to Hamburg. Pluto vertr5 'Dec. v. Santar.der n. Gyon. Zeus arr. -5 Dec. v. A'dam te Oram KON W'EST-IND. MAILD. Geres larr. 6 Dec. nam. v. Antofagasta 1. v. Antwerpen, te IJmuiden. Ulyss'es veritr. 3 Dec.-v. Antofagasta n. Guayaquil. KON. HD-LL. LLOYD. Brabantia (uitr.) arr. 6 Dec. te Montevideo. Amstelland arr. 5 Dec. v. Matanzas te Ha vre. Hlolandia, v. A'danr n. New-Orleans, vertr. 5 Dec. v. Vigo. ■HOLLAND-AM ER1KA LIJN. Soestdijk arr. 5 iDec. v. R'dam te Baltimo re. HOLD WES-T-AFRIKA LIJN. Drechtstroom (uitr.) vertr. 2 Dec. v. Accra n. Lome. Stella (uitr.) vertr. 4 Dec. v. Dakar m. Ru- fisque. IJsselstroom (thuisr.) arr. 3 Dec. te Winne- bak TOLL. BR.-INDI8 LIJN. St. Augustine Abbey (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Marseille. HOL LAiND-OO'ST-A FRTKA LIJN. Bennekom (uitr.) vertr. 5 Dtec. v. Port Said. Netley Abbey vertr. 6 Dec. v. R'dam u. Ham burg. HO L L AND-ZU ID-A FRI I<A LIJN. BToemfonfeifl (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Kaap- stad. HOLLAND 0.-A2I6 LIJN. Tosari (thuisr.) arr. 1 Dec. te Shanghae. AUdleramiin' arr: 5 Dec. v. Hull te Hamburg. Oldekerk (uitr.) arr. 6 Dec. te Hongkong. ROTT. LLOYD. Deli (thluisr.) arr. 5 Dec. te Suez. Goentoer (thuisr.) vertr. 5 Dec. v. Tanger. Miedan' arr. 6 IDec. v. Soerabaya te 'New castle, N.Z.W. ROTT. ZUEINAMiE'RHCA LIJN. Mierak (thuisr.) arr. 4 Dec. v. Santos. STV. MilJ. OCE'AAN. Miach-am, v. Japan n. R'dam, 'arr. 3 Dec. te Penang. Stentor. v. Batavia n. A'dam, vertr. 1 Dec. v. Port Said.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6