H DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Nieuwjaarswenschen. No. 305. Honderd drie on twintigste Jaargtmg. 1921 DOMDERDAG 29 DECEMBER Dit nnmmter bestaat alt 2 bladen Deze Couraut word! ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnement9prfjs bij veoruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het gekeele Rijk 2.50. r Alzonderl^ke en bewijsnnmmers 5 cents. Prijs der gewone Adverfestiln. Per regel 0.25, groofe contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brleven franco aas de N.V. Boek- en Handelsdrnkkerfl v/b. HERMs. COSTER ZOON. Voordam C 9. Teletoonnummer 3. In het nummer dat Zaterdag den 31 December verschijnt,' zal wederom gele- genheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN a 50 cent contant. PE DIRECTIE. Dlrecteur: H. JLRAK. Telofoonnr. Red actio 33. HoofdredactenrT). N. ADEMA. Zij, die zich met 1 Jannari voor min- stens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnen- de nummers franco en gratis. DE DIRECTIE. Buitenland DE ONTW A P E'N iNGSGONFE RE NT IE In de vergadering der marinecommissie vroeg Frankrijik wederoin een minimum ton- nenmaat voor duikbooten van 90.000. De ge- delegeerden verMaarden, dlat het Fransdie voorstel de deur sloot voor iedere overeen- komst. De Amerikaansche delegatie diende later een nieuw voorstel in tot beperking van de afmetingen der duikbooten en andere hulpschepen tot een maximum van 10.000 ton. Sarraut heeft de blijkbaar dtefinitieve ver klaring afgelegd dat Framkrijk met in staat is minder te aanvaarden dan 330.000 ton aan hulpschepen beneven$ 90.000 ton aan duikbooten. De Britsche en de Japansche de legatie hebben, naar gemeld writ, verklaard, dat zij met het oog op de houding van Frankrijk beid'cn genoopt waren zich hun optredeni inzake de sterkteVerhouding der hulpschepen voor te behoudbi. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIe. Uit Alhmedabad1 wordt d.d!. 27 Dec. ge meld, dat daar dien dag het congres der In- dische national isten is geopend' in tegenwoor- cigheid van 12000 personen. De waame- mende voorzitter foonde zich in zijn ope- nSngswoord ingenomen met de regeeringspo- litiek van repressie, die, naar hij verklaarde, het volk sterkte in zijn besluit om met grooter ■kracht den strijd voort te zetten. Er were! een boodschap yoorgtelez, n van den voorzitter van het congres, Dast, die zidh in de gevangenis bevindt, waarin 'hij alien aanspoorde, zich bij1 de nationalistische vrijwilligers aan te slui- ten. Uit Allahabad1 wordt gemeld, dat de ar restables van Indische nationalistische vrij willigers voortduren. Acht hunner zijn tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. DE SCHADEVERGOEDING. Dr. Walter Rathenau is gistermiddag uit Berlijn naar Parijs vertrokken. De commissie voor herstel zal heden te Parijs den Duitschen vertegenwoordiger ontvangen en hem zelcere opheideringeni ge- ven, welke voor de Duitsche regeering noo- dig zijn, om den brief der commissie van rerstel van 16 December te kunnen beant- woorden. De correspondent van het blad „Le Jour nal" te Berlijn bericht, dat de staatssecretaris Fischer, die door het kabinet is afgevaardigd, cm aan de commissie van herstel het voor- loopig antwoord van Duitschland over te brengen op de nota van 15 December, zich zal bepalen tot mondeiinge uiteenzettingen. Hij zal nauwkeurige inlichtingen verschaffen over den economischen en financieelen toe- stand van Duitschland, de rijksbegrooting enz. en verder alle mededeelingen doen die de commissie van herstel mocht verlangen, maar hij zal hiet het minste schriftelijk ant woord medebrengen op de sedert 12 dagen gestelde vragen De Rijksregeering behoudt zich haar antwoord voor, tot Fischer het met de commissie van herstel eens is kunnen worden. DE A S CONFERENTIE TE CANNES. Briand heeft de Britsche, Italiaansche, Amerikaansche, Japansche en Belgische re- geeringen uitgenoodigd, zich op 6 Januari a s te Cannes te doen vertegenwoordigen. Op de agenda der conference komen voor het vraagstuic der schadeloosstelling en het bij- eenroepen van een internationale conferen- tie. Een draadloos bericht uit Londen meldt, dat de Amerikaansche ambassadeur te Lon den den Oppersten Raad zal bijwonen om als officieel persoon den' gang van zaken voor zijn land te volgen. Naar de .Times" verneemt, zullen de corn- missies van Engelsche en Fransche zakenlie- den morgen of 'Zaterdag as. te Parijs bij- ern komen, zooals dat tusschen Briand en Lloyd George bij hun jongste Londensche b snrekingen is vastgesteld. "en verwacht. dat de besprekingen tus- schen heide commissies zullen leiden tot vaststelling van een algemeen basis voor een over^nkomst, die, na door den Oppersten pa?r) fe Cannes te zijn goedgekeurd, de prondslag zal vormcn voor de oprichting vnn cfin F.uropeesche financieele corporate, waaraan de voornaamste natiea van Europa zullen deelnemen en welke corporatie de be- vordering van het herstel van handel en in dustry van Europa ten doel zal hebben. Ter meerdere bevorderihg van dit doel zal de Opperste Raad maatregelen nemen voor het houden eener Europeesche economische con ference, waartoe waarschijnlijk ook Duitsch land en Rusland zouden worden uitgenoo digd, evenals Amerika en 'Japan. Vennoede- lijk zal tot dat doel meer dan een confenentie worden gehouden. DE ONRUST IN E'G YPTE. Telegammen uit Egypte melden dat die toe- stand te Kairo, Suez en Port Sai'd kailmer is. De plaatselijke notabelen doen hun best om demonstraCes te beteugelein. De „Westminster Gazette" levert, onder den titel „De gepatserde vuist in Egypte", seherpe ciiCek op de houding van de Engel sche regeering tegenover Egypte. Het blad laat verder de waarschuwing hooren, dat wat in Egypte gebeurt, onbere- kenbare gevolgen kan hebben in het geheele Midden-Oosten en tnogelijk in Indie. iHet blad zegt ten slotte, dat Engeland er in zou kunnen slagen oni de Egyptenaren neer te werpen, doch waarsdhuwt ervoor diat een blijvende neerwerping het geheele militaire stelsel van Engeland ondersfcboven zou kun nen werpen en daarmede het bezuinigings- plan van Geddes. ITALIe EN SOVJET-RUSLAND. N'a de onderteekening van het Italiaansch- Russische verdrag onderteekenden Woronsky en Delia Tonatta een verklaring, waarin ge- zegd wordt, d'at de Russische sovjet-regee- ring in beginsel haar verantwoordelijkheid erkent wat betreft de betaling van schade- loosstellingen aan particulieren, die koopwa- ren hebben geleverd of diensten hebben be- wezen aan Rusland, zonder hiervoor beta- ling te ontvangen. De Italiaansche regeering legde een dergelijke verklaring af. DE GRIEP IN DUITSCHLAND. Het ongunstige weer heeft een nieuwe gnep-epidemie in geheel Duitschland doen ontstaan. De berichten, die-in de laatste da gen over bijzonder ernstige gevallen in alle deelen van Duitschland binnen kwanxen, heb ben de vrees doen ontstaan, dat ook te Ber lijn de epidemie buitengewoon ernstige vor- men zou aannemen. Het voortduren van het vochtige weer deed deze vrees nog toenemen. Mededeelingen van' ziekenhuizen en daaraan verbonden doktoren maken echter duidehjk, aat de griep tot heden nog niet van bijzon der ernstigen aard is. DE OPSTAND IN KAREUe. Bij de bezetting van Porajarvi door de Ra rehers verloren de bolsjewiki 200 dooden, tahijke gewonden en gevrangenen. Enkele af- deelingen slaagden er in te ontkomen, De Ka i eiiers maakten een geheelen spoortrein buit, benevens een groot aantal machinege- weren en munitie. AMERIKAANSCHE LEENING EERST NA NIEUWJ.AAR. De New-Yorksche bankiers hebben bericht gezonc ni aan den Haag, dat zij eerst na N ieuw] aar a anbiedingen kunnen voorleggen voor eene leening van omstreeks 40 million dollar voor Ned.-Indie. KORTE BERICHTEN. Chili heeft de arbitrage der Vereenigde Staten in het geschil met Perus aanvaard. Het Verbond van Werkgevers in Noor- wegen heeft tegen 31 Maart verschillende ar- beidsovereenkomsten opgezegd. Harding heeft de Nieuwjaarsreceptie in eere hersteld. In Duitschland zou een nieuwe gehei- tne monarchistische organisatie zijn ontdekt Volgens Havas is de onvoldoende co- keslevenng van Duitschland aan Frankrijk te wijten aan onwil van Duitsche industrieelen. Oostenrijk verzocht de commissie van herstel om een voorschot van 3 millioen pond sterling. 1 Te Sebenico had een botsing plaats tus- schen Italiaansche matrozen en Joego-Slaven. De Oostenrijksche regeering is voome- mens, met 1 Februari de tarieven der staats- spoorwegen opnieuw met 300 pet. te verhoo- gen. De gemeente Weenen zal den tramprijs tot 45* a 60 kronen verhoogen. De schade welke door de jongste over- stroomingfn te Hull werd aangericht, wordt volgens de „Daily Chronicle" thans op 450 000 h 500.000 pond geschat. De lord- mavor van Hull verklaarde, dat 100.000 pond warden besteed voor het herstel Van de 2000 huizen van arme lieden. BirmenlaiKl STEUN VOOR' WIONIIiNOBOUW. De minister van arbeid heeft tot de ge- meentebesturera een circulaire gericht beCef- fenide steun voor woningbouw. In aansluiting aan zijn circulaire van 1 Juni 1921, brerigt hij thans te dezer zake het volgende ter ken- nis van de gemeenitebestureni: 1 Sten tonachtens de Woningwet zal in het vervolg alleeni gegeveni worden voor wo- ningen, die, buitenwerks van den bovenkant van den vloer gemeten. niet meer dan 2>60 M3 inhoud hebben. Ook groote gezinnen kunnen daarin, naar de ervaring heeft ge- leerd, voldoende huisvesting vinden; voor de gewone gezinnen kan in den1 regel met een1 ruimte van ten hoogste 224 M3 behoorlijke huisvesting worden verkregen. Bevat eeni perceel meer dan een woning, dan geldt als inhoud van elke woning de in houd van het perceel, gedeeld door het aan tal woningen. Deze voorschriften gelden niet voor plan- nen, waarvoor de gemeenteraad op den dag der teekening van deze circulaire reeds voor schot heeft toegestaan; voor deze plannen blij.ft de tot dusver bestaande grens van 300 M3 gelden, behoudens de ook nu reeds voorkomende noodzakelijkheid van vereen- voudiging, indien de uitvoering van ten der- gelijk plan te kostbaar zou worden 2. De huur van nog te bouweni arbeiders- woningen, voor welke steun krachtnes de Woningwet wordt verleend, moet in verband met de daling der bouwikosten ten minste 70 pet. van de exploitatiekosten bedragen. Dit cijfer geldlt oniafihainikieljik vain dm inhoud der woningen. Voor woningen, die reeds gebouwd of reeds in aanbouw zijn, blijyen in beginsel de tot dusver vastgestelde minima van 50 pet., 60 pet. en 70 pet. van de exploitatiekosten gelden. Er behoeft dus niet een nieuwe ex- ploitatieraming te worden opgezet. In veel gevallen zal evenwel door de daling van de bouwko'sten vaststelling van een huur boven dat minimum1 mogelijk zijln. 3. Een derde van de in een bouwplan op- fenomen woningen mag minder dan Sslaap- amers beibben. Zoo noodig kan dit worden opgevoerd tot de helft van het plan. Het verdienit aanbeveling, dat men rich bij het ontwerpen van een bouwplan zooveel mogelijk rekenschap geeft van de woningbe- hoefte van de groep der bevoIking, voor wel ke men denkt te boi'Wen. Zijn er weinig jong- gehuwden of kieine' gezinnen in die groep, dan zou het niet goed zijn, een groot aantal woningen. met minder dan 3 slaapkamers te bouwen. Aan den anderen kant is het, zco- lang de woningnood en de duurte van het bouwen aanhoudt, niet goed, meer woon- ruiinte dan voor de bevolking noodig is, te laten bouwen, 4. De premie, die, voor zoover de beachik bare middelenl dat toelaten, voor woningbouw zal worden verleend, zal in het algemeen ten hoogste f 16 per M2 woningoppervlakte be dragen. iludten die gesteldheid van dm bodem een,' kostbare fundeeringswijZe eischt, kan de premie tot 18 per M2 worden verhoogd De premie zal 1200 per woning niet mo- gen overschrijden. Voor industrieelen^ die voor hun1 personeel woningen bouwen, kan de premie ten hoog ste 15 per M2 bedragen, met eem maximum van 1000 per woning. Voor woningen, waarvan de inhoud meer aan 300 M!3, doch minder dan 4501 M3 be- draagt, gemeten als onder 1 aangegeven, zulleni in geen geval voorschotten (voor het verschaffen van hypothecate crediet) worden. verteemd Voor woningen,, waarvan de inhoud min der dan 300 M3 bedraagt zullen, met het oog op de beschikbare geldmiddelen, hypo- thecaire credieten slechts op zeer beperkte schaal worden verleend. Verzoeken om al leeni premie (zonder voorschot dus) zullen den, voornang hebben. B. en W. kunneni een verzoek om premie weigeren,, wanneer naar hun oordeel de ont- worpen woningen niet kunnen worden be- scxhouwd als arbeiderswoningeni of als be- scheiden, middenstandswoningen. 'De minister behoudt zichi voor, den bouw van woningen,, grooter dan 300 M3, te wei geren in gemeenten, waar naar zijn oordeel behoefte aan die woningen niet bestaat. Voorshands zal dit reeds geschieden in de 4 groote gemeenten (Amsterdam, Den Haag Rotterdam en Utrecht.) Aanvragen om premie, waarop nog niet is beschikt, zulleni worden behandeld volgens de nieuwe regeling. De minister behoudt rich evenlwel voor, de boyengenoemde premiebedragen zoodra mo gelijk geleidelijk te verminderen en die ver- mindering ook toe te passen op de dan nog aanhangige verzoeken, Onder verwijring naar zijn antwoord op de vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Bomans, vestigt de minister de aandach't van gemeentebesturmi er op, (dat er bezwaar bestaat te^'en het toekennreii van premie m gevallen,, waarin van Rijkswege ook steun wordt verleend krachtens de Land- arbeiderswet. Zooals uit de memorie van antwoord bet- treffende hoofdstuk I van de Staatsbegroo- ting voor 1922' zal zijn ge^leken, zal voor den woningbouw (woning met voorschotten, premie en hypotheken voor particulieren bouw) in 1922 niet meer dan 80 millioen in totaal kunnen worden toegezegd. Sterker nog dan vroeger klemf daarom de noodzakelijkheid, dat de bouwkosteni van de woningen, waarvoor voorschot wordt ge- geven, niet hooger zijn dan onvennijidelijk is. De minister doet hiervoor een beroep op de medewerking van de gemeemtebesturen ter verkrij,ging van de noodige soberheid in den opzet van bouwplannen en' verzoekt geen maatregelen te verzuimen, die kunneni strek- keni tot daling van de bouwkosrtea NEDBRLAND EiN WASHINGTON De correspondent der N. R. Ct. seint uit Washington: Minister van Karnebeek verlaat met het "ootste deel van de delegatie 4 Januari met le Nieuw Amsterdam Amerika. In Washing ton blijven jhr. mr. F. Beelaerts van Blok- land als gedelegeerde, terwijl' de zaakgelas- tigde de Beaufort eveneens gedelegeerde wordt. Ook blijven hier de heeren Tjarda van Starkenborgh, secretaris van de delega tie en de China-deskundige de Kat Angelino. De minister verlaat ongaarne de nog niet beeindigde con'ferentie maar de voorbereiding voor de samenkomst van hiet Internationaal Gerechtshof eischte zijn terugkeer. LOGEES TEN HO\AE. De graaf en gravin van. Athlone zullen vandaag met hun kinderen uit Engeland te Hoek van Holland aankomen, tot het bren gen van een bezoek aan de Koninldijfce fami- lie. Zij zullen hun intrek nemen ten Ko- ninklijken Paleize te 's-Gravenhage. StadsTiieuws VEHBENIOING TOT ONTWIKKELING VOOR, D'E'N LANDIBO'UW IN fiOL, LAND'S NDO'RjDERJKWARTLE'R. In het vensliag van dte rede van den1 heer De Boer komen eenige zetfbutetn voor, die verbeterieg inoodriakelijk niaken. In1 de vraag: „zal idle laindbouw als zoodia- nig zich' met de politick inkten. Rleedls dit ond'erwerp leent zich niet voor ruirne be- schouwing," moet het woordje ,piet" verval- len«. leis vender staat: „Bij voorbaat laeenien bepaalde groepem reeds als afgeslo- ten, gieheel1 en) los van, het .afgemeen bel'ang door zelfstandig vaak hutnoristisch' optre- den" enz. Dat Jnumoristisch" moet zijn: „,teinroristisch.w Waar Gemeldi wordit: het is de vemieTding waaird, dat op deze industfieplaats dte wet- houidfar-ondtememer enz,. Diit moet rijin: de „veehiouder-ondtenmeniter." k de yij'fde kolom staat: Zonder te bewe- rem, dat men iemandi om dteze reden zou moe- ten aannemon;". Dit aann'em'en moet zijn: „passeeren." lets verdter staat: dait zoo merk- waardig .,bleeF' feoen het gewezen fcamerilid Nierstra^: dlat een eigen spiiegelbeeld heeft voorgtehoudlen. Diit „bileek" moet zdjki „reageerde." ■In die tweede kol'om wordt gesproken van eeni Zaanlandischen weithouder van. wien een rijner partijgenooten' repte van wettel'ijk mis- schien noodziafeelijke verkgingen' van sala- ris. Dit moet: „Zaanischen wethouder en „wettelijk" dient gewij'zigd te worden in „mettertijld." HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDSCH NOORDER- KWARTIER. Heden werd in de raadszaai do 2de ver- gadering gehouden vac het Hoogheemraad- schap Noordhollandsch Noorderkwartier. De voorzitter, de heer Wijdenes Spaacs, decide in zijn openingswoord mede, dat de hoofdingelanden-plaatsvervangers voorstel- len mogen doen en recht hebben van onder- steuning en dat hun voorstellen ook een punt van gedacthenwisseling moeten uitmaken. De stukken zullen worden verzameld on der den naam van Waterstaatsblad voor Noord-Holland. Dit blad zal voor beLangheb- benden verkrijgbaar zija. In behandeling kwam het voorstel tot rege ling van de pensioenen van den Dijkgraaf, de Hoogheemraden en de Ambtenaren van het Waterschap. De heer Kooiman zou de voorstellen ver- dedigen en deelde mede, dat de ambtenaren nog niet vallen onder de rijkspensioenrege- ling De voorgestelde verordening zal echter slechts kort gelden. Een wetsontwerp is reeds aangenomen, waarbij de Waterschaps- ambtenaren onder de pensioenwet zullen val len Het heeft op het oogenblik geen zin om tot vorming van een fonds over te gaan en het is beter jaarlijks op de begrooting daarvoor be dragen uit te trekken. De heer K. Breebaart zeide, dat de wet 1921 niet spreekt van het college. Dat ook aan de heeren wordt gedacht, vindt spr. goed. De wijze waarop aan hen gedacht is, is z i ruim en spr. vond het niet goed dat zij' mede stemmm om htm' eigen pensioen vast te stellen. Hun invloed is te groot. Zij beschikken over 8 en de vergadering over 12 stemmen Spr. kan goedvinden den dijkgraaf als ambtenaar te beschouwen, maar ten. op- zichte van dte Hoogheemraden will spr. de 45 pensioen voor elk half jaar dienst terug brengen tot15. Dte voorzitter bleef de stemmingsregeling op grond van het reglement verdedigen. De heer Kooiman wenschte bij de artikelen 1 in te gaan op het gesprokene van den heer Breebaart. De heer Wilken wilde uitstellen tot de wet tot stand is gekomen. Men kan den vorm pas bepalen wanneer men weet hoe dit moet. Spr. van het niet gewenscht vooruit ite loopen. De heer Kooiman vond dit ongewenscht. Men kon dit tegenover de ambtenaren niet doen. Dit achept rechteloosheid, die onbillijk is voor de ambtenaren. Er is reeds een van de ambtenaren- overleden en rijne weduwe krijgt bij vaststelling /an deze regeling pen sioen, wat billijk is. Hierop werd overgegaan tot artikielsgewij- ze behandeling van de verordening. De heer R. Kaan was bij art. 1 van mee- ning, dat aan de Hoogheemraden geen pen sioen behoort te worden toegekeud. De heer Kooiman zeide, dat de wetgever giemeewdJ hteefit dlat dit aan die Hob amen moest worden overgelaten. Spr. wees op art. 97 van het reglement en meende, dat aan dit be ginsel niet getornd kon woid'en, wel kon men de bedragen lager stellen. De heer R. Kaan meende, dat men aan het principe wel kon raken. Dit behoorde tot de bevoegdhedten van de vergadering. De heer de Boer zeide, dat het ook zijn aandacht had getrokken, dat men de Hoog heemraden in de pensioenen- betrok. Spr. gunt het hen alien. Uit hun salarissen blijbt, dat van hen niet, zooals van den dijkgraaf, de geheele persoon gevraagd wordt. Spreker meent, dat hun functie een eerepost, een post van vertrouwen is. Men behoeft zich voor de gemeenschap niet te geven voor niemendal, maar spr. vraagt of de heeren, die er nu zijn, er prijs op stellen dit pensioen te genie- ten. De kosten zijn al hoog. Het bedrag wat voorgesteld is, is klein, maar in het tijdperk waarin het eene deel een pensioen geniet wat het andere deel van het volk betaalt, komt het spr. gewenscht voor, om het ontvangende cfeel niet grooter te maken. Spr. vond het wenschelijk dat dit niet wordt gadaan. Spr. betwist, dat de bevoegdheid inhoudt, dat het principe vaststaat. De heer Kooiman weet zich uit de geschie- denis te herinnereu, dat het bedoeld "is als een imperatieve bepaling. Het principe houdt spr. vast. Wil men een lager bedrag? Spr. sitelt er voor zijn vrouw en kinderen prijs op, het pensioen wel te ontvangen. Voor rich- zelf kan hem dit niet schelen. Men moet de regeling echter treffen voor de Hoogheemra den en de personen die thans zijn uitgescha- keld. Spr. houdt staande, dat bij reglement de vergadering de verplichting is opgelegd. Den heer J. van Meerveld kwam het voov, dat de heer de Boer juist gesproken had, Het is duidelijk, dat van de Hoogheemraden niet de geheele persoon gevraagd wordt. Men moet niet vergeten, dat overal geklaagd wordt over de reusachtige belastingen. Deze klacht wordt door alle standee geuit, Het is moeilijk de paden te volgen, die rot de hooge uitgaven leiden. De toeliditing is rlar. ook sober inzake de pensionneeving van de Hoogheemraden. De komende tij.d vraagt van den boerenstand groote offers. Economen zeggen, dat de grootst mogelijke zuinigheid betracht moet worden. De heer Kooiman oordeeide, d de heer van Meerveld't er wel wat dik oplegde. De zaak was een geringe. Het vorderde geen reusachtige uitgave Bij voorbaat wilde spr. als hem het pensioen werd toegekend, dit wel cadeau geven (Protesten). Spr. was het eens, dat de belastingen hoog zijn, maar de belastingen zullen door deze geringe uitgave met verhoogd worden. Voor den Dijkgraaf wordt een pensioen verdedigd, onafhankelijk van den leeftdjd en voor Hoogheemraden wor den wel beperkingen aangelegd en den 65- jangenrieeftijd geeischt. Spr. beschouwt ziin betrekking als Hoogheemraad als een eervol ambt, maar dit geldt ook voor zijn ambt als burgemeester, doch dit sluit niet in, dat QHaroni geen pensioen moet worden gegeven Le algenieene iijn van de pensioenwetten wordt gevolgd. Ook deze willenj de ambtena ren pensionneeren, die niet de geheele per soon vorderen. De heer R. Kaan deed het voorstel om de pensionneering van de Hoogheemraden te schrappen. De heer Groot vond, dat men niet over art 1 son spreken zonder het eens te zijn over art 97 van het algemeen bestuursreglement. 8pr. meent, dat daarin reeds vaststaat, dat pensioen moet worden toegekend. Art. 1 kwam hierop in stemming Dit artikei bepaalt, dat aan Dijkgraaf en Hoogheemraden en de Ambtenaren en hun weduwen en weezen pensioen wordt ver leend Dit artikei werd aangenomen. Met 8 tegen 11 stemmen werd het amende- tT1™ vat1 den heer Kaan verworpen (Voor stemden de heeren,: Koster, Wilkens de Boer Burger, Meerveld, Edel, Breebaart en Root). Bij art 6 (pensionneering van Hoogheem raden) verklaarde de heer Burger, dat z. i. dit aitikejI te ver ging. Een Hoogheemraad, die vrijwillig zijn vaste goederen verkoopt en dus zijn rechten als Hoogheemraad verliest,

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1