B0UL0N0IS BORJESON Nieuwjaarswenschen. W. AHSINK, wenschen hunne gsachta clientele an vrianden een gelukkig Nieuwjaar. daarom moot tafl weg. De arbdMera in Stter- marken wilden zelfa niet, dat hij over Oosten- rijkschen groad trok en hielden zijn trein aan, maar hij kwam den 6 April toch weer in Zwitserland terug. Aanvankelijk werd hem daar een hernieuwd verblijf ontzegd, maar later stemde de Bondsregeering toch weer toe onder eenige beperkende bepalingen. Den twmien greep naar den kroon deed Karl in het laatst van Oct., toen hij zich, met verbreking van de aan Zwitserland ge- dane belofte omveen eventueel vertrek voorai aan te kondigen, in gezelschap (en op aan- stichting) van zijne gemalin per vliegtuig naar Hongarije begaf en met de hem opwach- tende en andere, zich op het gerucht van zijn komst bij hem voegende aanhangers naar de hoofdsitad oprukte. Weer waren het de enten- te-mogendheden en de kleine entente, die zich tegen de troonsbestijgiiig kantten en met te- genmaatregelen dreigden. De rijksbestuurder Horiy (de titel sluit al in zich, dat het hier geldt een tijdelijk waamemen van de regee ring, waarom noemt men hem andera niet president?) zond mede onder dien op hem geoefenden drang den koning, die geen ex- koning meer wilde zijn, soldaten tegemoet, die ten noorden van Boedapest met Karl's le- ger slaags raakteo. De overwinning was aan de regeeringstroepen, Karl en Zita werden met eenige hunner voornaainste aanhangers gevangen genomen en later met toestemming van Portugal naar het aan dat land behoo- rende eiland Madeira gevoerd. waar zii 19 Nov. aankwamen. Een tweede Napoleon! De Hongaarsche regeering vaardigde 4 Nov. een wet uit, waarbij de Habsburgers van den troon werden vervallen verklaard, maar Karl heeft reeds te kennen gegeven, dat hij hierin niet berust. Voor zijn hernieuwden terugkeer beboeft men evenwel niet erg bezorgd te zijn. Intusschen waren voor Hongarije met ge- noemde beslissing over het koningschap der Habsburgers de moeilijke dagen nog niet voorbij, wij] de kleine entente nog met oorlog dreigde en toen geen geschikte aanleiding daarvoor meer bestond, kwam met den eisch van vergoeding van mobilisatiekosten. Door tusschenkomst der geallieerden werd hiervan ten slotte afgezien. Van IT ALU valt wdnig anders te vermel- den dan dat het gedurende het heele jaar ge- teisterd werd door den burgerstrijd, geen bur- geroorlog in den gewonen zin, maar een strijd tusschen politieke partijen, socialisten en nationalisten of fascisten. In een groot aantal steden (Rome, Napels, Florence, Mi- laan, Turijn enz.) haaden herhaaldelijk groote demonstraties plaats, die in zeer vele gevallen eindigden met vechtpartijen, waarbij meermalen dooden vielen. Ook werd door de eene partij dikwijls een gebouw of bureau van de andere overvallen, geplunderd en ver- brand, wat dan al weer heel spoedig een der- gelijke maatregel als wraaknming tengevol- ge had. Stakingen als protest tegen een en ander en ook om de meer gewone reden: loonkwes- ties, waren aan de orda van den dag. Wei werd tusschen de mix strijdende partijen een soort vrede gesloten, maar de wanordelijkhe- den hielden evengoed aan. Een mooie vrede! Tusschen Zuid-Slavi& en Italie werd de ver- houding beter dan voorheen, toen de Italia- nen in Febr. het aan Servie toegestane ge- bied ontruimden. In verband met net tot vrij- staat geworden gebied van Fiume (men her- innert zich d'Annunzio, die het voor Italie in bezit nam) hadden daar in April en Mei ernstige onlusten plaats. Juist dezer dagen had weer een Incident plaats te Sebenico tusschen Italiaansche en Zuid-Slavische matrozen, dat nog tot allerlei verwikkelingen aanleiding kan geven. Een groote Italiaansche beroemdheid, de zanger Caruso, is op 2 Aug. te Napels over- leden. De sterfdag van een ander groot man, Dan te Alighieri, de meesit beroemde dichter van Italie, die nog een wereldvermaardheid ge- niet (gestorven 14 Sept. 1321) werd luister- rijk herdacht. Betoogingen van heel anderen aard dan de straks genoemde, hadden in eenige steden Elaats, en wel gericht tegen Frankrijk. De eethoofdige Italianen meenden in een uitla- ting van den Franschen premier op de ont- wapeningsconferentie te Washington een on- vriendelijkheid jegens het Italiaansche leger te mogen zien. Tegenspraken, zelfs van offi- cieele Fransche en Italiaansche zijde werden nauwelijks geloofd, zoodat ten slotte de Fransche gezant te Rome zijn ontslag vroeg als protest tegen de betoogingen. Gelukkig leidden zij niet tot erger. GRIEKENLAND heeft het heels Jair nog den oorlog moeten voortzetten met de Turk- sche Kemalisten, die, naar men zich herin- sche Kemalisten, die, naar men zich herinnert zich niet zoo maar voetstoots wilden neerleg- gen bij de vendeeling van het Turksche rijk. Dec. 1920 als opvolger van zijn zoon zeer te- §en den zin van de entente opnieuw den iriekschen troon besteeg, had aanvankelijk succes, zoodat de stemming ook in eigen land onder zijne tegenstanders al meer ten zijnen gunste omsloeg. De Grieksche overwinningen breidden zich sterk uit. Dat op krijgsgeluk niet steeds valt te bouwen, ondervond echter ook Griekenland; den 2 April keerden de kansen en sinds dien moest het Grieksche le ger steeds voor de Turken terug trekken, de eene veroverde streek na de andere prijsge- vend. Er had wel eena een opflikkering plaats, maar het was ook niet veel meer dan dat. Om de zoo noodige eenheid onder het volk te bevorderen, werd op 1 Mei aan de of- ficieren, die wegens het steunen van Venizelos tegen koning Konstantijn in de gevangenis waTen gezet, amnestic verleend. Den 12 Juni trok de koning naar Klein- Azie, om te pogen door zijn persoonlijke aan- wezigheid den geest der troepen te verbeteren en deze daardoor weer tot overwinningen te kunnen voeren, maar het mocht hem niet ge- lukken. Een aanbod van Engeland, Frankrijk en Italie tot bemdddeling in het geschil werd den 23 Juni echter afgewezen, nog meenden de Grieken hun eigen peultjes wel te kunnen doppen, en zij zetten kort daarop een nieuw offensief in, dat echter na eenige overwinnin gen, zooals elke plotselinge oplaaifng van moed en aanvalskracht steeds geeft, weer uit- liep op tegenslag na tegenslag. Volgens de Grieken was dat dan een terugtrekken naar vooraf opgemaakt plan. Het Duitsche voor- beeld! Half October echter beseften de Grieken, dat zij het toch niet tegen de Turken konden volhouden en hun premier en de minister van oorlog gingen op reis naar de geallieerde hoofdsteden om er de Turksche kwestie te bespreken. Thans is het zoover, dat bericht wordt, dat Griekenland elke bemiddeling gaarne zal aanvaarden. Dat zal de reputatie van Konstantijn stellig geen goed doen. In de laatste paar weken zijn de moeilijkhe- den van Griekenland nog vergroot door de op Kreta uitgebroken onlusten, die zeker wel zullen eindigen met de vorming van een af- zonderlijken staat. Wat het overige deel van het BALKAN SCHJERE1LAND betreft, valt op te merken, dat 1921 ook daar verre van rushg is ver- loopen. In Albani'e hebben de Serviera nog steeds gevochten met de bewoners, die hun land niet wilden prijsgeven, evenmin als zij het jaar tevoren gediend waren van de Itali aansche overheersching. De Volkenbond wijd- de een speciale zitting aan de kwestie, die ein- delijk werd opgelost door het vaststellen van een grens door den Raad van Gezanten. Den 20 Dec. j.l. werd hierop Albanie door de Ser- vische troepen ontruimd. Maar ook de Albaneezen zelve trokken niet altijd een lijn. Als bewijs diene, dat de Mir- dieten den 6 Nov. in Noord-Albanie een af- zonderlijke republiek stichtten. In Servie hebben de politieke hartstochten hoogtij gevierd. Complotten tegen de regee ring hebben er zeker wel een half dozijn be- staan. Een enkelen keer (28 Juni) werd een bomaanslag op den prins-regent gepleegd. De minister van binnenlandsche zaken werd den 22 Juli te Delnice bij Fiume door een communist vermoond. Twee weken daarna werd op krachtige wiize door de Nationale Vergadering de strijd tegen de revolutionnai- ren aangebonden: de onschendbaarheid van alle 58 communistische afgevaardigden werxi opgeheven en alle gemeenteraden met een communistische meerderheid werden ontibon- den. Den 16 Aug. stierf koning Peter, opge- volgd door zijn zoon Alexander, die editer te Parijs vertoefde en daar door een blinde darmontsteking verhinderd werd de begrafe- nis zijns vaders bij te wonen. Pas den 1 Nov. kwam Alexander in zijne hoofdstad aan, waar hij den 5 d.a.v. den eed op de grondwet aflegde. In den loop van dit jaar (1 Maart) stierf ook Nikita, koning van het eertijds onafhan- kelijke Montenegro, dat na den oorlog bij Servie gevoegd werd. Deze vorst was, gelijk men weet, een der eersten, die in 1914 tegen Duitschland partij kozen. Turkije heeft geen groote rol meer ge- speeld, althans niet het officieele Turkije, dat van Fiinfkirchen, waar den 16 Aug. een Sla- visch-Kroatkche republtefe w«d oitgeroepea. zeer verkleind uit den oorlog te voorscnijn kwam. Een deel der Turken, onder Kemal pacha (vandaar Kemalisten) wilde zich bij de beslissingen der entente niet neerleggen en begon daarom den strijd tegen Griekenland, om de aan dien staat toegewezen Klein-Azia- tische gebieden weer te ontnemen, waarmee, gelijk wij gezien hebben, wel succes is be- haald. Bedoelde Turken meenen nu zelfs reeds herziening der grenzen te mogen eischen. De tijd zal leeren in hoeverre aan hunne wenschen tegemoet zal worden geko- men. De oud-Turksche groot-vizier, prins Said Ali pacha, wiens politiek niet strookte met die der Kemalisten, werd door zijne tegenstan ders eenvoudig uit den weg geruimd, een middel, dat, naar wij opmerkten, ook in an dere landen wel werd toegepast op poli tieke vijanden. Dat een dergelijk niet genoeg af te keuren strijdmiddel ook werd gevolgd in SPANJE (den 8 Maart viel de premier Dato door moordenaarshanden, de daders werden 31 Oct. te Berlijn gearresteerd en zullen worden uitgeleverd) verwondert zeker niemand, die heeft nagegaan hoe voorai daar te lande de politieke hartstochten kunnen oplaaien. De burgemeester van Barcelona, het middelpunt der revolutionnaire kuiperijen, werd 25 rebr. door communisten vermoord. Behalve allerlei politieke woelingen, die dikwijls leidden tot relletjes, stakingen, bot- singen met de gewapende machit, was het voornaamste mieuws uit Spanje, dat hier ge- releveerd dient te worden, de strijd dien het land had te voeren in Marokko. Den 23 Juli deden de Rif-kabylen een onverhoedschen aanval op de Spaansche troepen, die dit bleek later hunne wapens en wat verder voor een legermacht noodig is, allesbehalve in orde hadden, zoodat een paar duizend Spanjaarden gedood werden en de toestand voor de Spaansche bezetting kritiek werd. Bij de daarop volgende expeditie werden de aan- vallers weer tot onderwerping gebracht, maar inmiddels was de onrust in Spanje over Marokko aanleiding dat zeer heftige debatten in de Kamer gevoerd werden, waarbij de nadruk werd gelegd op de weim- ge zorg, die de regeering besteedt voor het welzijn harer Afrikaansche troepen. Nu zal het wel beter worden. Als het kalf verdron- ken is, dempt men den put. Dat de kwestie aan het ministerie zijn po litiek leven kostte, is te begrijpen. Naar SOVJET-RUSLAND zijn voorai da laatste maanden aller oogen gericht, wegeai den ontzettenden hongersnood, die een deel van het land teistert, waardoor duizenden menschen reeds omkwamen, niet alleen van honger, maar ook door ziekien, die hare oor- zaak vonden in ontbering. Nog millioenen worden met den dood bedreigd. Wij zullen hier geen bijzonderheden van het treurig re- laas neerschrijven, dat ons van de ellendige toestanden in het vroegere czarenrijk door verschillende schrijvers is gegeven, wij geloo- ven dat ieder er reals genoeg van gelezen heeft. Alleen willen wij er aan herinneren, dat verschillende vereenigingen en personen (de Paus alleen gaf al een millioen lire) en ook enkele staten met flinke giften hebben gesteund en daarmee reeds honderden voor hongerdood hebben behoed, maar dat een in- ternationale hulpactie onder leiding van Frit- jof Nansen tot heden nog slechts mager re- sultaat had, omdat de geallieerden weigerden aan een Rusland, dat zijn oude schulden niet betaalde, hulp te verleenen. Men mag dit te- recht betreuren, het is nu eenmaal niet an ders en, nu het mes op de keel gezet werd. stemden de Russische regeerders toe in wat tot zoolang steeds was afgewezen. Amerika stelde als voorwaarde voor hulp- verleening het in vrijheid stellen van alle in Rusland gevangen gehouden Amerikanen en toen dit was toegestaan en de eersten waren vrijgelaten (18 Juli) werd mildelijk steun geboden. Overigens was het voor Sovjet-Rusland een vrij rustig jaar. Het had op geen stukken na met zooveel vijanden te kampen als het jaar te voren. Geen enkele buitenlandsche vijand viel het lastig, met Polen werd 19 Maart vrede gesloten en Japan besloot 25 Oct. tot ontruiming van Siberie. Zelfs werd door Frankrijk (waarschijnlijk zonder het te wil len) de macht der bolsjewiki versterkt, toen het weigerde de troepen van generaal Wran- gel, den ex-heerscher in Zuid-Rusland, lan- ger te onderhouden. Een groot deel hunner sloot zich toen aan bij het roode leger. Wel had (en heeft thans nog) de sovjet moeilijkheden in Karelie en Oekraine, waar, als de beriehteu diesaaagaasds niet ever- drijven, de macht der bolsjewiki grootendeels is gebroken. Of het ook hier weer zal gaan gelijk met vorige opstanden in het onmetelijk rijk, zullen we moeten afwachten. Ook in Moskou en Kroonstad en in andere streken des lands hadden opstanden plaats, maar de ze werden vrij spoedig weer gedempt. Toch zal het nog' langen tijd duren als het ooit zoover komt dat de bolsjewiki onbedreigd het gezag uitoefenen. De in het buitenland verblijvende leden van de vroegere Russische constituante blijven waakzaam en zullen ze ker geen gelegenheid onbenut laten om de macht weer in handen te krijgen. In Parijs hebben zij al een paar keeren een bijeenkomst gehad. Nu de machthebber9 in Rusland een andere politiek volgen en steeds meer den weg van een „kapitalistische" regeering opgaan zij. erkennen zelf dat hun poging de wereld te communiseeren mislukt is ontstaat in het buitenland allengs meer geneigdheid om met de sovjet de handelsbetrekkingen te herope- nen. Verschillende landen zijn er reeds toe overgegaan of openden daarover onderhan- delingen. We willen echter niet beweren, dat de Rus- sen hebben opgehouden propaganda voor het bolsjewisme te maken. Te veel feiten zijn daar om een dergelijke bewering te logen- straffen. Heeft b.v. met de socialistische repu bliek Georgie herhaaldelijk geklaagd over de sovjet-republiek en sprak de hertog van Northumberland op 12 Mei in het Engelsche parlement nog niet een waarschuwend woord tegen het drijven van buitenlandsche revolu- tionnairen? Sloot niet de Noorsche arbeiders- partij zich bij de Moskousche internationale aan en werd ook niet in Belgie een communis tische partij gesticht? En dan wijzep we nog op de Engelsche nota van 20 Sept. tegen de anti-Britsche propaganda in Midden-Azie en de schending der Engelsch-Russische han- delsovereenkomst. Echter,er zijn ook teekenen, die wijzen op mislukking van de propaganda. Immers de Engelsche arbeiderspartij en de Spaansche socialisten weigerden zich bij de derde inter nationale aan te sluiten. Een opmerkelijk verschijnsel is ook, dat bij verschillende in andere landen in dit iaar gehouden verkie- zingen, o.a. Belgie, Hessen, Berlijn, de roo de partijen verschillende zetels verloren. Wat de OOSTZEESTATEN betreft, zij leefden nog niet in vree. Polen en Lithauen zijn het nog niet eens over de Wilnakwestie, en als zij „opgelost" is door een volksstem- ming, zooals zal plaats hebben, zal dan nog niet een van beide partijen ontevreden en heb- zuchtig blijven? De oneenigheid is zoover ge- komen, dat zelfs in het Lithausche parlement al gevechten geleverd werden tusschen Polen en Lithauers. In BELGI'e hebben de Vlamingen in zooverre succes gehad met hun sinds vele jaren ge- voerden strijd voor gelijkstelling met de Wa- len (in den oorlog ontaard in een ache voor zelfstandigheid), dat den 29 Juli een wet werd aangenomen, waarbij werd bepaald, dat voortaan twee talen zullen moeten worden gebruikt bij administratieve zaken. Een stap verder op den weg der sociale wetgeving kwam men door de aanneming van den 8-urigen arbeidisdag op 2 Feb. Van't hun verleende kiesrecht hebben de vrouwen in Belgie voor het eerst mogen gebruik maken op 24 April voor de gemeenteraadsverkiezin- gen. Inzake meerdere toenadering tot Nederland is een gunstig verschijnsel de dezer dagen door een Belgisch minister uitgesproken wensch dienaangaande. Hij wilde de Wielin- genkwestie uit de wereld pogen te werken. Dat het moge gelukken, zal zeker ieder wen schen. In Belgie hebben het afgeloopen jaar on- derscheidene stakingen plaats gehad; waar van sommige, o.a. die in de textiel-mdustrie en die in de mijnen, van zeer grooten omvang waren en groote financieele gevolgen hadden voor beide partijen. Het waren meestal loon- eischen, voor het inwilligen waarvan de ar- beid werd neergelegd. Als een zeer belangrijk feit dient gememo- reerd de plechtige eerste-steen-legging van de bibliotneek der Leuvensche universiteit, die, men herinnert het zich, door de Duit- schers tijdens den oorlog verbrand werd. Een storm heeft in Belgie veroorzaakt de benoeming van Frans van Cauwelaert tot burgemeester van Antwerpen. Relletjes al- daar en het aftreden van drie liberale minis ters waren er het gevolg van. In heel Europa heeft 1921 gestaan in het teeken van ministercrises en bedrijfs-onrust. In geen enkelea staat kon het ministerie het geheele jaar zitting blijven houden, wel een bewijs van het onrustige en onzekere van on- zen tijd. In verschillende landen zijn zelfa meer dan een nieuw ministerie opgetreden. Portugal valt eigenlijk niet mee te tellen, want daar zijn er zeker wel tien geweest, die alie gepoogd hebben op hunne manier de re- geeringsmachine gaande te houden en het land hoogerop te brengen. Ondank is steeds het loon geweest. Zelfs hebben revolutionnai- ren op 20 Oct. den toen aan het bewind zijn- den minister-president en andere staatsliedeu vermoord en zooveel onrust veroorzaakt, dat Engeland een kruiser naar Lissabon zond met het oog op de plunderingen. Vermelden wij van de regeeringswisselingen nog, dat op 15 Dec. tot Zwitserschen bonda- president benoemd werd Robert Haab. Van stakingen, dikwijls omvangrijke, soma zelfs algemeene, is al mede geen enkel land verschoond gebleven. Uitsluitingen, om pressie uit te oefenen op de stakers, kwamen eveneens vaak voor, met dikwijls slechts als resultaat: meerdere be- drijfsonrust. Een derde verschijnsel waardoor het heen- vliedende jaar zich kenmerkte waren de on- eindig vele internationale congressen, die ge houden werden, congressen van vakorganisa-. ties, op het gebied van wetenschap en filan- tropie en al wat er meer kan congresseeren. Als wij1 ten slotte nog even onze blikken naar buiten Europa richtten en allereersit naar DE NIEUWE WERELD zien dan valt ons op, dat ondanks de groote rijkdom- men, die in en na den oorlog daarheen zijn gevloeid, ook daar de economische gevolgen van dienzelfden oorlog zich nog blijven voordoen: diuurte en werkloosheid. Om hier- aan zooveel mogelijk het hoofd te bieden, is de immigratie zeer beperkt, maar er rijzen reeds klachten, dat deze bepaling tot onge- wenschte gevolgen leidde, zoodat men haar wel weer zal wijzigen-. Andere, voor de A/me- kanen meer ingrijpende manier van duurte- bestrijding is de loonsverlaging, die 'in ver schillende bedrijven werd voorgesteld (aller- eerst de schipperij), waarvan menige harde strijd het gevolg was. Ernstige rampen zijn aan Amerika niet voorbijgegaan3 Juni1 groote overstrooming in Colorado 14 Aug. vergaan in Enge land van een voor Amerika bestemd lucht- schip met 44 passagiers; 10 Sept. overstroo ming te San Antonio in Texas; 14 Aug. en 4 Nov. groote havenbranden te New York. De Vereenigde Staten kregen dit jaar ook hun „onbekenden soldaat", die den 11 Nov. (wapenstilstandsdag) te Washington onder indrukwekkende plechtigheden ter aarde werd besteld. In Mexico was het als altijd weer een eehte revolutiehaard. Het broeide er voortdurend en dan kwamen dikwijls de belangen der Ver eenigde Staten in den knel. In Juli werden deswege oorlogsschepen gezonden, om tot Bijzonder groote branden, die weken ach- tereen duurden, hadden tot twee maal toe plaats in de Amatlan-petroleumvelden in Mexico. Brandstichting? Een goed voorbeeld om den vrede te bewa- ren gaven Argentinie en Bdlivia door het sluiten van een arbitrage-verdrag. Dat Argentinie in alle opzichten vreddie- vend is, gelooven wij niet, als wij1 bedenken, dat op 20 Nov. d'e gouverneur van de provin- cie San Juan vermoord werd. De politieke hartstochten moesten er door bevredigd wor den;, maar of het inderdaad gebeurde? Vermelden wij ten slotte nog een paar ge- beurtenissen in Azie23 Aug. aardbeving in China, meer dan 200.000 dooden; 28 Sept. hevige overstroomingen in Japan, millioenen schade; 4 Nov. de Japansche minister presi dent vermoord; 10 Nov. Tokio geteisterd door een hevige aardbeving. In het bovenstaande hebben wij de voor naamste gebeurtenissen in het buitenland ge durende 1921 weergegeven. Indaen er niet een Volkenbond was, die zoo hij wordt uitgebreid tot inderdaad een bond van alle volken en daardoor macht krijgt om zijne be- sluiten te doen eerbiedigen een instituut van zeer groote beteekenis kan ziju, zou men betwijfelen of er wel ooit rust zou komen in dit ondennaansche. Laten wij ons overzicht besluiiten met het uitspreken van den wensch, dat 1922 de ge volgen van den wereldoorlog zal teniet doen en rust mag brengen in de door allerlei in- vloeden zoo erg geschokte wereld. T. H. C. BLOM en Echtgenoote, Visch- en Palinghandel. Tuinstraat 46. m. g. Telef. 772, 2 maal bellen. DIRECTIE, KEDACHE en ABMISISTEATIElTan de ALKMAAESCHE COU- EAET. in. g. C. L. BEIJNEVELD en Echtgenoote. m. g. Baangracht. A. BRUIN T. BRUIN—ZUIDERDUIN. handel in Koloniale- en Grutters waren: m. g. Verl. Snaarmanslaan 147. De Eleunre MeubelTrinkel, Mient 20, waaseht aaa afjn geaohte clientele een gelukkig Nieuwjaar. Wed. P. BURGERING. „Nieuwe Wagen", Achterweg. Gelukkig Nieuwjaar. Mei. N. E. BRUIN Leerares Costuumnaaien, Knippen en Nuttige Handwerken. m. g. Handelskade. C. APPEL, Grossier in groenten en fruit, m. g. Snaarmanslaan 71. A. BAS. Zandersbuurt 31. m. g. Snelfotografie „AMERICAIN". Schoorl. Met onze beste wenschen voor 1922. Mej. BAKKER—UITENBOSCH. In Modes, m. g. Tuinstraat. Koloniale- en Grutterswaren. T. APPEL, van der Woudestraat 45, wenscht zijn geachte clientele en kennissen een gelukkig Nieuwjaar. W. BAKKUM Jr. en Echtgenoote Huis- en Rijtuigschilder, o. g. Koningsweg B 26. JOH. ADAMS en Echtgenoote. Handel in aardappelen, groenten en fruit. m. g. Koorstraat. C. BLIEKENDAAL en Echtgenoote. le Tuindwarsstr. hoek E>ruivelaan. W. C. DE BRUIN en Echtgenoote, m. g. Zevenhuizen .10. Wed. G. BAKKUM. Handel in Melk, Boter, Kaas en eieren. m. g. Hoogatraat 10. Jb. BROUWER, Schilder en Behanger, m. g. Snaarmanzlaan 55. Eleetrische Schoenreparatie en Maatzaak, Yrouwen- straat 2, Alkmaar, wenaoht haar geachte olentble een gelukkig Nieuwjaar. L. T. BOOTSMA. Ondergeteekende wenscht zijn geachte clientele, vrienden enken- nissen, aoowel binnen als buiten de atad, een gelukkig en voor- apoedig Nieuwjaar. Aanbevelend, JAN BAK. Groaaier. Alkmaar. W. BUS G. BUS— KEIZER wenschen hun familie, kennissen en clientele een voorspoedig Nieuw jaar. Cafd de Koophandel. Waagplein 86. Alkmaar. M. DE BOEH E. DE BOER—v. TWISK. N.V. Alkm. Melkinrichting. m. g. C. BRUIN en Echtgenoote, Bloemenmagazijn Ritsevoort 25, wenschen hun geachte clientele een gelukkig Nieuwjaar. J. BIERMAN en Echtgenoote, in Kruideniers- en Grutterswaren, Lindenlaan. Vrienden, begunstigera en buren de beate zegrn toegewenscht. GlEBR. P. en A. BOLL, Stucadoors, wenschen hun geachte clientele en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. Varnebroek 16. Doelenstraat 12. S. BAAS en Echtgenoote. Groentenhandel. Van der Woudestraat 7. o- g- J. P. J. BESTEMAN en Echtgenoote, Electr. Smederij. Ged. Nieuwesloot. o- g- C. A. BEUDEKER. G. BEUDEKER—OLDENBURG. Bierhandel en Limonadefabriek. m. g. Koningsstraat Alkmaar. EERSTE ALKM. ELECTR. KOFFIEBRANDERIJ en THEEHANDEL. C. BAKKER en Echtgenoote, wenschen hunne geachte clientele, zoowel binnen als buiten de atad een gelukkig Nieuwjaar. Hoef smederij D. DE BOER, Schermerhora. m. g. HEERENHOEDEN, PETTEN en MODEM AGAZIJN. Fa. Wed. JAC. VAN BEEK. m. g. Schoutenstr. 18. Veel heil en zegen in 't nieuwe jaar aan vrienden en kennissen. J. BLOKKER en Echtgenoote. Heiloo. Brood- en Banketbakkerij. De ondergeteekenden wenschen hunnen geachten begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. C. A. v. d. BURG en Echtgenoote. Kennemerstxaatweg. T. BLOKKER en Echtgenoote, Vleeschhouwerij. o. g. Lindelaan 15 J. BLOKLAND en Echtgenoote, Rijwielhandel, Luttik Oudorp 3, wenschen hunne geachte clientele en vrienden een gelukkig Nieuwjaar. H. DE BOER, Havenmeester, en Echtgenoote, m. g. J. BUISMAN en Echtgenoote, Brood-, koek- en banketbakkerij. Bergen, 1 Jan. 1922. m. g. J. BRASSER en ZONEN, Warmoeziers. m. g. Bergerweg 90. D. BEENiDERS en Echtgenoote Timmerman, Lindenlaan 85 wenschen vrienden en bekenden veel heil en zegen. C. BREED en Echtgenoote Schilder, m. g. Nieuwstraat 11. J. BRINKMAN en ZONEN STOOMSMEDERIJ o. g. Klein Nieuwland D 6. K. BESSE en Echtgenoote, Vleeschhouwerij. m. g. Spoorstraat 64. N. BADENHUIZEN en Echtgenoote. m. g. Koningsweg B 56. Handel in Aardappelen en Groenten J. BEK en Echtgenoote. m. g. Zeglis 14. Jn. BEEK, Nd.-Holl. Kaas- en Boterwinkel, m. g. Hekelstraat 20. Familie BROMMER, m. g. Houttil. M. M. BROERS en Echtgenoote. Cafe-Restaurant „Suisse", Langestr. m- g- P. BULLOOPER en Echtgenoote wenschen vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. WICHERT BUISMAN Banketbakker en Kok Ridderstraat, hoek Oudegracht. m. g.Telef. 506. Een gelukkig Nieuwjaar toege- wenscht aan Familie, Buren en Ken nissen door J. BURKUNK en Echtgenoote. Heul 16. Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 10