Bed- en Ledikantzeiltjes en Langestraat 22. Magdalenenstraat II. Zlet vooral de prijzen in de Etalage's. ALKMAAR. VekeUjkscb overzicht Obdam. De Notaris H. BE BOER, Oastrionm. ill onze magazfjnen Openbare Verkooping Groot Sohermer. Notaris NOLET, te de Rijp 1. Ket Winkel- en Woonbuis 2. Het Winkel- en Woonhuis iciit peiceelen best Woiland T Advertent! en. GammS. Gnmmi. is Prinz en Wiers, Nederl, Spoorwegen. SPOORHOUT, van 12 Eavels. Rechtszaken VOOR GLOEDNIEUWK Sint Annastraat 29 en Laat 61. te HOOGVOUD, xal op Woensdag 25 Jaauarl 1922 morgans 10 uur, in do herberg „De Admiraal" t» Obdam, na be- komen rechtorlijk verlof, publiek verkoopen, voor de erven van Mej. de Wed. IJ. LEEGWATER: 1. Eea kapitalo Beerenplaats aan de Ringsloot te Obdam bestaande in: Huismaaawoning, sohuur, erf, boomgaard, tuin, woiland en dijk, ter gessamenlljke groote van 32 heetaren 41 aren 40 eentiaren- 2. Een huiss schnur, erf en tuin, te Obdam, groot 11 aren 90 eentiaren. T© aanraarden: de gebouwen met aanhoorea op 1 Mei 1922 on de landerijen b.i^ de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen goeft ge- no9mde notaris ten wiens kantore sohetskaartjes tijdig verkrijgbaar zullen zijn. Plaatsvervangcnd Notaris «T. P. STCLTT te Castrloum z&i op Don- derd&g 5 Januari 1922, doa voormiddaga 10 uur in „De Rus- tende Jager" aldaar, publiek ver- koopen de navolgondo aldaar ge- legen onroerende goederen: met Erf aan den Rijksstraatweg no. 14, groot 60 o.A. mot uitgang naar de Overtoom. met Erf en grond aan den Rijks straatweg no. 15, groot 1.68 Are. Eigendom van don heor N. W. Portegies. Inmiddela uit de hand te koop, te bevragen ten kantore te Cas- tricum, alwaar nadere inlichtingen to verkrijgen. .KbSTER's Volkszaak". van EIKEN en QRENEN DWARSLIG- GERS en WISSELHOUT te BER GEN AAN ZEE, op Maandag 2 Januari 1922, voorm. ELF OUR (precies), H. J. HAASBROEK, Dourwaarder. zal op Dondardag 12 Januari 1922, des voormlddags om 10 uur in hot cafd van den Heor JOH. VAN KLEEFF, te Groot-Schermer, tea verzoeke van den eigenaar J. HEIN1S Tzoon, publiek yerkoopon gelegen in den Eilandspolder onder de gemeente Zuid- en Noord-Scher- mer, samen groot 5.24.30 H.A. Te veileu in perceelen en com bination. Situatiekaartjes tjjdig verkrjjgb&ar. Aanvaarding deels dadelijk en deels 25 December 1922. De notaris H. DE BOER te Hoogwoud zal op Dinsdag 10 Januari 1922 bij inzet en op Dinsdag 17 Januari 1922 by afslag, telkens 's avonds 7 uur, in bet cafe „Centaal" te Alkmaar publiek verkoopen voor de erven van den beer K. A. KAAN: Het Heerenhuis met eahnnr erf en tuin Kennemerstraatweg 97 te Alkmaar, Kadaster Sectie F No. 1274, groot 2 aren 49 eentiaren. Te aanvaarden 1 Maart 1922. Nadere inlichtingen geeft genoemde notaris. te berichteu: In het kerkje te Bergen aan Zee is ds. H. Makkink, Evangelisch-Luthersch predikant te Alkmaar, met Bergen aan Zee persoonlijk goed bekend, gaarne bereid gevonden om aan hetverzoek der B^rgen-aan-Zeeers te vol- doen een oudejaars-meditatie te geven. In verband met dienst in eigen kerk te Alk maar om zeven uur precies is deze gods- dienstoefeniug op vijf uur 'snamiddags ge- steld De blinde zangeres, mej. Frank, te Bergen en Bergen-aan-Zee een goede bekende, zal daarbij geestelijke liederes ziogea. UIT BEBRBUCOWAARD. De heer Van Sehaik, hoofsd van school no 3, is Donderd-ag ie -s^Gravenhage geslaagd voor het esamui Handelskennis (vak U). VERKIEZIMG POLDERBESTUUR. Bij: de veddezatgen, voor den polder en de banne VaJkoog zijn gekozen -de heeren T. Pens K!z. ite Valkoog, als vcorzittcr D. Wit, GromvoM1 als BlooMingd'and, K. Slot Kz. ite Street als lldi van het dagelijiks bestuur. UIT STGMPETOREN. B'ij die gisteren gehouden jaarlij!ksche ver- pachiting van gras- en rietgewas van den Schermer is de opbrengst viur grasgewas 21713.het vorige jaar was dirt 24536 Btet rietgewas bracht op 350tegen f 610--- in het vorige jaar. - TOT BEEMRAAD GEKOZEN. Tot heemraad van het ambacht van West- friesland genaamd de Schager en Niedorper Koggen is gekozen de heer C. Schoorl te Alk maar. UIT NOORD-SCBARWOUDE. De heer B. N. Kruyswijk, cand. te Amers- foort heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. gemeente te Noord-Scharwoude. UIT SCHAGEN. Ds. A. Snethlage te Beemskerk heeft be dankt als secretans van het hoofdbestuur der Ver. voor Inwendige Zending in Noord-Bol- lar,!. Als zoodanig is thans opgetreden ds D. E. Boeke te Schagen. Sport. V VOETBAL. -Jsfa den succesvollen wedstrijd op den twee- den\Kerstdag tegen V. V. A. gespeeld, zal Alcmhria het Zondag eens probeeren tegen cen anderen Amsterdamschen tegenstander. Een A^jax-combinatie, die o.a. met de Kerst- dagen Philips-Eindhoven met 41 sloeg en bestaat1 uit de volgende spelers: Smit (a.), Bieshaar en Boogland (a.), Martens, Vunde- rink, da Kruijff (m.), Smit Jz., Bakker, Bak- ker, Dtsbois, Asbeck Brusse (v.) zal Alcmaria bezoektn. Verschillende dezer kwamen meer- maleti in Ajax I uit. Het behoeft dus geen betoog, dat Alcmaria morgen een zware strijd wacht. Maar even- als tegen V. V. A. zal Alcmaria haar beste spel geven en dan is de uitslag nog heel twijfelachtig. Als het weer morgen nu maar eenigszins medewerkt, wordt het eea pretiigc voetbaldag en een mooi begin voor Alcmaria, dat wij evenals alle andere voetbalclubs in onze stad een voorspoedig jaar 1922 toewenschen, met veel succes op Sportgebied. een eniquete zeer serieus behaadeld. In het verslag over den wedstrijd Noord-Duitsch- land--Noord Nederland wordt aan de spor- tieve Hollanders alle hulde gebracht. „Der Kicker" is voor hen, die met het In ternationale voetbal op de hoogte willen blij- ven een zeer aanbevelenswaardig tijdschrift. Wij zijn benieuwd of de nieuwe jaargang even interessant zal zijn als de oude is geeindigd. G. GERECBTSHOF TE AMSTERDAM. iBet hof heeft gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 61-jarigen' vee- houder T. V., uit Snerewaard, die door de rechtbank te Utrecht is vrijgesproken van het gebruik maken van een vervalscht ge- schrift. Beklaagde had bij de Woerdensche Bank te Oudewater op een spaarbankboekje 1500 ingelegd, althans zoo verklaarde de bedien- de, die het geld in. ontvangst had gen omen. De bediende vulde als gestort in 1500 in cij'fers, doch in letters schreef hij bij vergis- sing vijftien duizend gulden. Op 25 October 1920 bood beklaagde nu bij de Woerdensche Bank te Woerden het spaarbankboekje aan en verzocht daarop 3500 te mogen ontvagen. Bet boekje ver- celdde thans als gestort in cijfers 15.000. Bet gevraagde bedrag van 3500 werd uit- gekeerd, maar bij nader onderzoek bleek, dat slechis 1500 was gestort en dat beklaagde dus f 2000 te veel had opgenomen. Door de politie gehoord, bekende beklaag de en gaf hij de mogelijkheid te kennen, dat zijn vrouw het nulletje achler het cijfer 1500 had geplaatst. Ook restitueerde hij de 2000, die te veel betaald waren. Later ging hij evcnewel weer ontkennen en be- weerde hij, de bekentenis te hebben afgelegd onder pressie van politiewege. Bij had wel AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag der verkooping in de landbouw- societeit „Ceres" te Schagen ten overstaan van de notarissen G. B. Beker te Enkhuizen en C. L. v. d. Bergh te Schagen, van eene boerenplaats aan de Langevliet in den pol der Bet Koegras, groot 14.11.20 H.A, eigen dom van den heer C. Lugger te Duisburg Meiderich (Duitschland). Kooper B. Hoog- vorst, landman en veehandeiaar te Koegras voor 22067. Boekaankendiging Der Kicker, lllustrierte Fussbal Wochen- schrift. Wij ontvingen een tweetal nummers van een uitstekend Duitsch voetbaltijdschrift, dat wordt uitgegeven door Wather Bensemann te Stuttgart. Elk nummer bevat acht bladzijdert glanzend papier met foto's en 32 bladzijden tekst, verschillende interessante artikelen en verslagen van de meest belangrijke wed- striiden, niet alieen in Duischland, maar ook Zwitseriand, Oostenrijk, Praag, Italic, Spanje en Engeland. Bet laatste nummer van 1921 is speciaal gewijd aan den voetbal met Kevsimis gespeeld De kwestie „Beroep& speler of Amateur' wordt in den. verm van degelijfc f 15,000 en niet 1500 gestort. Op een vraag, hoe hij aan 15,000 kwam, antwoordde beklaagde, van zijn overleden zwager 10.000 voor zijn ouden dag cadeau te hebben gekregen. Bij bleef zijn onschuld volhouden; alles wat de getuigen tegen hem verklaarden eni wat de rechter-conxmissaris tot zijn nadeel had gerelateerd, was onwaar. Advocaat-generaal mr. Van Oeuns vroeg beklaagdes's schuldigverklaring. De bankbe- diende heeft verklaard, dat beklaagde slechis 1500 gestort heeft em niets is met zijn ver- klaring In strijd; daarentegen komt beklaag de telkens met andere verklaringen in bot- sing. De nul, die achter de f 1500' werd ge plaatst, is met andere pen, met andere- inkt en met andere hand •geschreven. Deskundig onderzoek heeft dat aangetoond. Uit niets is ook gebleken, dat beklaagde zijn bekentenis onder pressie heeft afgelegd Waar men hier te do en had met een ernstig feit en beklaagde al eens veroordeeld is, eischte de advocaat- generaal een jaar gevangenisstraf. Uitspraak 12 Januari. KANTONGERECBT TE ALKMAAR. Uitspraak van 30 E>ecember 1921. B. S. E. te Amsterdam, overtreding Spoor- wegreglement, 5 boete of 3 dagen hecht. N. P. te Uitgeest, overtreding Buurcom- missiewet, 10 boete of 5 dagen hecht. J. L. te Uitgeest, overtreding Rijkswegen- reglement, 25 boete of 10 dagen hecht. C. de V. te Castricum, A. P. te Beiloo, overtreding Leerplichtwet, de le 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e 4 boete of 2 dagen hecht. J. B. K. te Egtnond aan dm Boef, J. O., J. R. en C. K. te Beiloo, J. O. te Egmond aan Zee, overtreding Arbeidswct, de le 2 X 6 boete of 2 X 4 dagen hecht., de 2e. 4e en 5e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., die 3e 2 X 4 boete of 2 X 2 dagen hecht. L. P. de G. te Egmond aan Zee, A. B. P. te Alkmaar, G. V. te Castricum, nachirust ver- storen, de le 8 boete of 4 dagen hecht., de 2e 6 boete of 3 dagen hecht., de 3e 4 boe te of 7 dagen tuchtschool. J. V. te uitgeest, B. C., A. G. en A. V. te Alkmaar, dronkenschap, de le 3 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 4e 6 boete of 3 dagen hecht. J. v. D., H. J. de V., J. B. en T. j. W. te Alkmaar, H. J. te Broek op Langenoijk, P. S. en W. K. te Noordscharwoude, W. B. te Ber gen, C. M. te Stompetoren, G. K. te Beiloo, overtreding Politieverordening, de le 10 boete of 10 dagen hecht., de 2e 5 boete of 3 dagen hecht., de 3e, 8e cn 9e ieder 4 boete of 2 dagen hecht., de 4c 6 boete of 3 da- j gen hecht., de 5e 2 boete of 2 dagen hechte de 6e 3 boete of 2 dagen hecht, de 7e l boete of 1 dag hecht., de lOe vrijspraaL J. J. S. en J. B. te Alkmaar, W. P., C B., P. A. SB. J. B., M. B. en G. L. te Amster dam, G. M. te 's-Gravenhage, B. A. G. 'en K. D. te Baarlem, A. B te Beverwijk, P. L. en J. W. v K. te Bloemendaal, G. A. T. te Grootebroek, B. G. R. te Warmenhuizen, M, B. te Oudendijk, B. N. R. te Medemblik, P. N. te Beiloo, G. C. te Santpoort, J. B v. d, S. te Heemstede, M. S. te Utrecht, A. V. te Beets, A. v. d. B. te Rotterdam, te snel rijden met motoren, de le 5 boete of 5 dagca hechtde 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, It, 8e, 9e, lOe, lie, 12e, 14e, 15e, 16e, 17e, 18e, 29e, 21e, 22e en 23e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 13e 12 boete of 6 dagen hecht., de 20e 8 boete of 4 dagen hecht., de 24e 25 boete of 15 dagen hecht J. G. de j. re Alkmaar, W. C., J. T., A. G., M. B. C G. D. en B. S. ie Uitgeest, C. B. te Schermerhom, A. de B., M. v. d. M. en O. P. te Broek op Langendijk, overtreding IJkwet, de le en 9e ieder 2 X 3 boete of 2 X 3 da gen hecht., dc 2e, 3e, 6e, 7e, 8e en lOe ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 4e en 5e ieder 6 boete of 4 dagen hecht. A. Z., J V.. A. K., K. B, L. K., H. S. en E. G. te Egmond aan Zee, J. T. te Bergen, W. S. te Wijk aan Zee cn Duin, L. O. W. en H. K. te Schoorl, overtreding Jachtwet, de le, 2e, 3e, 5e en 9e ieder f 15 boete of 10 dagen hecht., de 4e 10 boete of 6 dagen hecht., de 6e en lOe ieder 7 boete of 7 dagen tucht school, de 7e 30 boete of 20 dagen hecht de 8e 12 boete of 6 dagen hecht., de lie 2 X 8 boete of 2 X 5 dagen hecht S. J. 0., J. H B. A. W,, C. K, B. v. »t V., G S., T. G. en J. A. N. te Alkmaar, N. B. te Amsterdam, "W. W. te Velsen, G. N. te Naaldwijk, J. T. L. te Schoorl, J. G. te Ou- dOrp, W. v. D te Spanbroek, G. B. te Sint Pancras, I de W. te Sehermerhom, W. D. te Koedijk, J. S., R. B. K. en J. S. te Castricum, D. S. te Egtnond-Binnon, P. W. en J. K. te Beemstcr, L: C B., j. W. en G. K. te Hei- loo, A. C. H., J. v. S. en A. K. te Zuid- en Noordschermer, J F. M. te Nieuwe Niedorp, G. B. te Zuid-Scharwoude, P. de VD. de B. en J. S. te Beerhugowaard, G. S. te Broek op Langendijk, J. C. te Spierdijk, S. J. K., W. R. en P. v w. te Bergen, C. T., C. R. en K. M. te Uitgeest, J v. d. P., J. v. T., C. D„ N. I<, A. M. en A. V. te Limmen, A v. DN. B. en P. G. S. te Akersloot. J. G. te Noord-Scliar- woude, overtreding Rijwielreglement, de le 6 boete of 3 dagen hecht., die 2c, 3e, 7e, 9e, lOe, lie, 12e, 14e, 16e, 19e, 20e, 21 e, 22e, 23e, 24e, 26e, 29e, 31e, 34e, 35e, 36e, 41e, 42e. 43e, 44e, 45e, 46e, 47e, 48e, 49e, 50e, 51 e tn 53e ied<. r f 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e,' 6e, 8e, 13e, 30e en 32e ieder 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 5e, 38e en 39e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 15e en 27e ieder 4 en 16 boete of 4 en 10 dagen hecht., de 17e en 40e ieder 2 X 2 boete of 2X2 dagen hecht., de 18e, 25e en 33e ieder 3 boete of 3 dagen hechtde 28e teruggave aan de ouders, de 37e 2 X 3 boete of 2 X 1 dag hecht., de 52e 2 X 3 en 5 boete of 7 en 14 dagen tuchtschool. Ingezonden stukken. (Buiten vcrantwoordrtijhheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). PROTEST A NT8GB VERWEE®. Behalve op Genesis 315 b'eroept de Roomsche Kerk zich voor haar Mariaver- eering, en wel bijzonder voor de door haar geleerde zondelooslieid van Maria, op Psalm 45 (vers 11 en vcrvolgens) en het nooglied (1 8—16; 2 2; 3 6; 4 1 enz.; 6 9). Want tenvijl de Statenvertaling den' in- houd daarvan, blijkens het opschrift, laat doelen op de verhouding van Christus al3 den Bruidegom en de Kerk als Zijn Bruid, ziet Rome in die bruid Maria. En dan spreekt't wel vanzelf, dat ziji erg ingenomen is met pi a a is en als:: „des Ko- nings Dochter is geheel verheerlijkt inwen- dig (Psalm 45 14), en: „geheel zijt gij scnoon, Mijn vriendinen: cr is geen gebrek aan u. Mijn zuster. o bruid! gij zijt een be- sloten liof, een beslotene wel, een verzegelde fontein" (Hooglied 4 7 en 12). Lucas 1 28 en 48 wordt ook aangehaald evenals Openbaring 12. Maar al deze aanhalingen eni redeneerin- gen dienen slechis om de armoede aan ar- gumenten te bedekken en hebben geen weer- legging noodig. Oaarvcor toch is de Roomsche uitlegging hi te willekeurig. En men is dan ook wel iicht gendgd daar bij eer te denken aan inlegkunde dan aan uitlegkunde. De Beilige Schrift leert beslist, dat alle menschen, behalve Christus alieen, zondaren geweest zijn en voor Maria wordt nooit een uitzondering gemaakt. Wel staan er geen- bepaalde zondige woor- den of daden van haar opgeteekend. Want als zoodanig mag niet opgevat worden wat in Marcus 3 21 staat dat „die Jezus beston- 1 d'en, uitgingen om Bern vast te houden, Wani zij zei'den: Bij: is buiten Zijn zinnen." Ze bedoelden, echt menschelijk, Han in bescherming te nemen tegen zichzelven. - Ook mag men!'t Maria niet als zonde aanrekenen, dat zij' op de bruiloft te Kana aaudrong op hulp voor haar vrienden, of- schoon er iets van berispingi was in't ant- woord, dat zij te hooren kreeg (Johannes 2:3). Maar al staan er geen bepaalde zondige woorden of daden van Maria opgeteekend, toch verheugt zij zich in God „haren Zalig- maker" (Lucas 1 47). Zoo kan alieen iemand spreken, die zelf een zondares is. En zij wordt dan ook in Lucas 1 28 en 48 niet zalig gesproken1 om haar zondeloos- heid, maar om haar moederschap van Christus. Evenwel gelukkiger dan da 1 rT, aan wier borst hij gelegen' heeft, prijst de 1 icere' Jezus zelf anderen. Want als „een. zekere vrouw, de stem ver- heffende uit ae schaar, tot Bern zeide: Zalig is de schoot, die U gedragen heeft", dan antwoordt Bij ,,Ja, zalig zijn degenien, die ;t woord Gods hooren eni bewared" (Lucas 11 :27 en: 28). Als dan ook Zijn moeder en broeders Bern zoeken te spreken, terwijl Bij. tot een sainen- gestroomde nienigte't woord richt, eni ande ren Bern daarop attent maken zeggende: „Zie uw moeder en uw broeders staan daar- buiten, zoekende U te spreken", dan ant woordt Biji tot dengene, die Bern dat zeide: „Wie is Mijn moeder en wie zijn Mijn broe ders? En Zijn hand uitstrekkende over Zijn disr cipelcn, zeide Bij Ziet Mijn moeder en Mijn broeders; Want zoo wie den wil Mijns Vaders doet, die in de hemelcm is, dezelve is Mijn broeder, en zuster en moeder'. (Mattheus 12 46-50) Het moederschap van Maria op zichzelf wordt dus achtergesteld bij wie Jezus' moe der en broeders en zusters zijn in geestelijken zin. De bijbel weet van een verheffing van Maria, zooals de Roomsche Kerk die leert, niet af en nog veel minder van haar zonde- loosheid. Oudere Kerkvaders, zooals Ireneus (adv. Leer III 16,7), Tertullianus (de came Chr. 7), Origenes (horn, in Luc. 17) enz. Leerden haar dan ook niet, maar spraken zelfs bij haar van dadelijke (wij zoudeq zeggten: werkelijke) overtredingen. Zelfs Roomsche Godgeleerdeni kuuneni dat niet loochenen. Want Dr. von Lehner (,,die Marien-vereh- rung der ersten Jahrh. biz. 151) zegt b.v. dat dit de toenniaals heerschende beschou- wing was. En Schwane erkent, dat de traditie uit dien tijd evenmin bewijzen. er voor levert als de Heilige Schrift. Pas in de middeleeuwen kwam deze leer van Maria's onbevlekte ontvangenis op en Bernardus van Clairvaux verwierp haar nog als een nieuwigheid tegen alle overlevering in en als een onrecht aan den Godmensch. Maar Duns Scotus betoogde dat, al was ook Maria in Adam begrepen, God haar toch wel in't allereerste oogenblik van haar ontvangenis de genade schenken kon, die haar van alle zonde vrij hield. En wijl dit Gode, Christus en Maria waar- diger en met't gezag der Schrift en der Kerk niet in strijd was, achtte hiji 't aannemelijk. Dit is clus de grond, waarop bij Rome dit dogma rust. En wij zijn't dan ook volkomen: eens met prof. .Bavinck, die zegt: „Het heeft geen stem in de Schrift noch in de traditie der oude Kerk, maar het is, evenals de hemel- vaart van Maria, eenvoudig een gevolgtrek- king uit't nuddelaarschap, dat haar allengs toegekend werd. Het is niet passend (niet conveniens) dat Maria in zonde ontvangen is, zonde gedaan heeft en' gestorven is. Zij nwet zondelops zijn, en daarbn is zij hetal wordt't door Schrift nock traditie ge- leerd." Na ontzaglijk veel strijd in de Roomsche Kerk, is op S December 1854 door Pius IX de leer der onbevlekte ontvangenis van Ma ria afgekondigd. En dit met de toevoeging, dat: „mocbten eenigen, wat God verhoede, zych verstouten anders gezind te zijn, zoo mogen zij erken- nen en voortaan weten, dat zij door hun eigen vonnis veroordeeld, aan het geloot scnipbreuk hebben geleden en van de een- heid der Kerk afvailig geworden zijn." Prof. Hase zegt daarvan: „Pius IX heeft de geheele aatoriteit van 't pausdom in ge~ loofszaken gewaagd aan dit dogma, dat geen steunpunt vindt in de Heilige Schrift en zelfs de tegenspraak van Paulus heeft." (Wordt vervolgd.) Ds. H. P. DE PREE. van ter Amsterdamsche Beorze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhoIIandsck Landbouwcrediet. 24 Dec. 27 Deo. 23 Dec. ?3V« Aanvang MAANDAG 2 JANUARI. J B.KOSTER J." .'V't.;- V in FONDSEN. obi. 5 5 4 V, 4/, 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 N.W.S. 1000 idem idem idem idem O.Ind idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maaty. Insulinde Olie Philip* Gleoilamp Comm. Studcbaker Comm. Steel Copnpania M. Arg. Cult. Mij. VorstenL Handelsver. A'dam Javaeche Cult. Dordt»che Petr. gew. Geeons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeafa Hnim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Schcepv. Cnie Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Senembah 7 obi. Holl. Spoor 7 obi. Staatsspoor South. Pacific Union Pacific Prolongate '18 '19 '16 '17 •16 *19 '15 •16 '17 861/g We 83'/,* 773/4 75% 937/, 9U'/le 847/1* 847/w 89Vl 133 10 73 133i/, 328 i/a 273 3801/, 413% 106% 160 103 1071', 315 2681/, 377 103% 103% 88 861/s 90»/, 83% 77% 758/8 93% 9Ui/14 84i/t 84% 1338/, 10 229% 93 72% 134% 333 275 392 138 417 1078/, 2291/, 163 103 1101/, 314 104% 103% 4% 861/, 90%, 84 78% 75% 94% 91'/i, 84% 84% 111 91% 1331/, 9% 2253/, 88% 93% 71 1338/, 3321/, 272% 388 138% 4151/, 319% 107% 230 162% 107 2097/, 315 268% 379 104 1031/, 89 142 4% 29 Dec. 30 Dec. 86i/, 86% 907/, 91 84 847/,, 7881, 78% 75% 7513/,, 94 93!/, 91% 91u/i, 85 85 85 85 111% 112% 90% 91 1331/, 1341/, 9% 9% 891/, 89% 94% 93% 718/, 727/, 133 1337/a 329 333 2701/, 2721/, 385 386 137% 138% 411% 411% 320 326 106 1078/, 229 225 162 161% 108% UOi/, 109% 109 316 315 268% 267% 381 378 1033', 103% 103*3/11 88% 143 142 43/, 4%

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 18