"I men. De heer mr. Kokosky: „Er is hier geen fiprake van protest. Do beaoemimg voor vijf jaar is onwettig." De president, mr. van Hall :„Du* u pro- testeert ook? Dan zullea 'wij ook dit protest in de notuleni opnemen. Aan de orde is dan de benoeming van den tweed en commissaris (vacature C. van der Ven). Na een vrij langdurige discussie, waarbij vele aanwezigen te kenmen gegeven hebben, dat een stemming toch geen' ander resultaat zou hebben- dan aat de afgetredem commissa ris weer gekozen zou worden, gezien ook het zeer groote aantal stemm-en bij de vorige stemming op den bestuurscanaidaat uitge- bracht, wordt de heer van der Ven bij accla- matie tot commissaris herbenoemd. Dan komt de verkiezing van den presi- dent-commissaris aan de orde. (Naar men weet, heeft de heer mr. F. A. van Hall ont- slag genomen, toen tegen hem een aanklacht bij de Justitie was ingediend wegens ver- duistering van een half millioen.) De president, mr. van Hall, zegt, eerst van plan te zijn geweest, zich niet opnieuw beschikbaar te stellem, aiaar bij nader imziea en op aandracht van veleni heeft hij gemeend, zich niet te mogen onttrekken- aan de leiding van deze zaak, waarin hij circa 1800 aan deelen heeft. Nadat eenige heeren verklaard hebben buiten stemming te blijven, wordt mr. Van Hall bij acclamatie tot president-commissaris gekozen. Op voorstel van mr. Van Hall wordt daar- na besloten de benoeming der drie commis sarissen vijf jaar te doen duren. Na eeniige bedenkingen door den heer mr. Kokosky ingebracht, wordt het voorstel van den voorzitter aangenomen. Aan de orde is vervolgens een voorstel van den- raad van commissarissen om den heer J. !H. Swart Jzn. tat directeur te benoe men op een salads van 5000 per jaar. Na eenige discussie wordt de heer J. H Swart Jzn. tot directeur benoemd. Bij de rondvraag zegt de heer Roemer, de vergadering te willen inlichten waarom de balans niet bij de vergadering ingediend is. r. Van Hall: AKha het vertraal van dun eenvoxKdgen see- man De „Record Reign", welke een zeer sterk platbooni3vaartuig is, is totaal verlorcn. Door de zware averij, welke het op zee opge- daan heeft, is het loodrecht op den dijk blij ven zitten. Naar wij vememen deed het schip tijdens den oorlog dienst voor de vervolgmg van Duitsche onderzeebooten Ingezonden stukken. (Buiten virantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens zins; dat de Redactie er mede instemt). PROTESTANTSQH VERWEER. Nu nog iets over't „Ave Maria" en 't niet ,Omdat de heeft ingele- De president, mr heer Roemer de balans verd". Op voorstel van een der aandeelhouders wordt den raad van commissarissen opge- dragen, de balans en wist- eni verliesrekening zoo spoedig mogelijk over te leggen. De president mr. Van Hall zegt, dat door een samenloop van omstandigheden- niet spoedig de balans overgelegd kan worden De heer Roemer heeft alles in zijn bezit; het feld en de boeken heeft hij ingepikt. Spr. zal em evenwcl noodzaken rekening en verant- woording te doen. Een directeur is rekem- plichtig en blijft hij nalatig, dan staat er Iijfsdwang op. De heer Roemer: „Dan worden wij kame- raden!" De president mr. Van Hall zegt toe, zoo spoedig mogelijk de balans te zullen over- leggen. Er ontstaat een zeer verwarde discussie, waarbij de heer Van Hall zegt, het onkiesch te vinden, dat de geschorste directeur hier het hoogste woord heeft. Het verwondert den heer Van Hall, dat de schandelijk is wcggejaa feiten, waarvoor hij zei woordelijk is. Nadat de heer Roemer nog heer Roemer, die id, thans komt met f eveneens verant- verschillende opmerkingen over het beleid van mr. Van Hall heeft gemaakt, wordt de vergdaering, die, ondanks de verwarde discussie, steeds een ordelijk verloop heeft gehad, gesloten. STF.UN AAN WERKLOOZENKASSEN. Naar „Het Volk" meldt, is bij den Meubel- makersbond van den minister bericht ontvan- gen, dat besloten is ook de werkloozenkas van den Meubelmakersbond in de regeling voor steun aan noodlijdende werkloozenkas- sen op te piemen. De voorwaarde hiervoor is echter een verdubbeling van de bijdrage aan de werkloozenkas. Reeds tevoren was de be- reidverklaring de ccntributie op 20 cent te brengen, aan den minister gegeven. DE STRANDING VAN DE „RECORD REIGN" Omtrent het stranden van de „Record Reign" te Helder vernemen wij nog het vol gende: 'Zooals bekend, vertrok het schip den 2en Kerstdag van den Helder naar Londen, Door den hevigen storm gelukte het niet de veilige haven te bereiken, terwijl men bovendien zware averij kreeg aan de motorn verder gingen alle zeilen verloren en geraakte een staaldraad in de schroeven verward. Zaterdagnacht sloeg het schip, sleepende met de beide ankers, over de Razende Bol, terwijl de opvarenden in den grootsten nood verkeerden; de bemanning zat in de voor- mast, door middel van flambouwen en blauwlichten, voortdurend noodseineni go vende. Een ooggctuige, de zeeloods K., welke bij de redding der schipbreukelingen behulp- zaam was. wrhaalt o. m het volgende: ..Omstreeks half zeven 'smorgens op den dijk komende, zag ik in het N.-W. een twee- niastschoener, drijvende voor beide ankers De schoener, welke door den sterken viced, hevig werkte en voortdurend noodseinen gaf, was om half acht afgedreven en geraakte bij het Westplein aan den grond. Van het korte tiidsbestek, dat de ankers nog hLelden, maakte ik gebruik de bemanning, door middel van seinen, naar beneden te roepen. Ondertus- schen dreef het schip meer en meer af tus- schen "het eerste en tweede dijkhoofd, sloeg tegen de steencn glooii'ng en verloor het roer Na vele vergeefsche pogingen gelukte het den te hulp gekomen vletterlieden met het schip verbinding te krijgen door middel van een lijn, waaraan een dikke manilla-tros beves- tigd was. Op aanwijzing van mij, bevestigde kapitein Stanes, de lijn halfweg het want. Door de aan den wal staanden werd deze lijn strak gehouden, zoodat de bemanning van het schip hierlangs den vasten wal ken bereiken. Eenige leden der bemanning, wel ke zeer uitgeput waren door de doorstane vermoeienissen, vielen hierbij te water, doch werden gered. Achtereenvolgcns gelukte het den zes opvarenden veilig het land te be reiken. Daarna werden de schipbreukelin gen naar het politiebureau gebracht, waar 7C gv/armd en gevoed werden en vervolgens door bemiddeling van den Engelschm consul in het H*erenl<5gement geherbergd. ,,ora pro nobis", dus over de aanroeping van Maria en haar voorspraak bij God. Prof. Bavinck spreekt daarover uitnemend em wijst op't volgende. 't Is bekend. dat bij vele volken de gedach- te heerschte, dat de zielen der gestorvenen in de nabijheid van't graf bleven. En ook de Joden meenden, dat zij nog eeni tijd lang na 't sterven om't lijk bleven zweven en ver- klaarden daaruit, dat de tooveres te Endor dem geest van Danuel nog oproepen kon. Wijd verbreid was't gebruik, om den- ge storvenen voedsel, wapenen. bezittingen, soms zelfs ook de vrouwen en, slaven in 't graf mede te geven; eni gewoonlijk werd deze ver- eering der gestorveneni niet tot den dag der begrafends of den rouwtijd beperkt, maar ook daarna voortgezet en in den gewonen eeredienst opgenoinen. Vereerd werden niet allcen de dooden in't algemeen, maar ook de gestorven bloedver- wanten, de ouders en voorouders; de vaders en hoof den van den siam; de heroen van't volk; de vorsten en Koningen des lands, soms reeds bij hun lev en; in t Buddhisma en den Islam ook de heiligen. De cultus bestond daarin, dat men hun gr aven onderhield, hun lijken verzorgde, van tijd tot tijd bloemen en spijzen op hun graf neerlegde, aan hun beelden en reliquien nul- de bewees, maaltiiden en spelen ter hunner eer aanrichtte, geboden tot nen opzond en hun offeranden bracht. Tusschen die vereering van de gestorvenen en de goden maakte men dan wel onder- scheid, maar niettemin was de doodencultus een voornaam bestanddeel van den gods- dienst. Met hun vereering bedoelde men- hunzelf te hulp te komen, maar ook't onheil, dat zl] sticbten konden af te weren en hun zegen of bijstand zich te verzekeren. A1 deze elementen nu drongen reeds van de tweede eeuw af ook in den christelijken cultus door. De martelaren werden voorwerp van godsdienstige vereering; op de plaats waar zij gestorven of hun reliquien bijgezet waren, werden altaren, kapellen, kerken gebouwd. Daar kwamen, vooral op hun sterfdagen, de geloovigen samen- om hun gedachtenis te vieren door vigilien en psalmgezang. Daar werd dan een prediking ter hunner eer ge houden en de heilige eucheristie gecele- breerd. En na de 4e eeuw breidde deze cultus van Maria, de engelen, de patriarchen, profeten en martel-aars zich uit tot bisschoppen, mon- niken, kluizenaars en allerlei heiligen. In weerwil van alle verzet daartegen in en buiten de Roomsche Kerk, heeft dit alles zich tot op dezeni dag toe staande gehouden niet alleen, maar neemt zelfs nog op schrik- barende wijze toe en drin-gt de aanbidding van den eeneni waarachtigen God en van Je- zus Cliristus, dien Hij gezonden heeft, hoe langer hoe meer op den achtefgrond. ant er zijin niet alleen maar bepaalde heiligen1 voor volken, familien of personen, maar ook bijzondere heiligen voor de onder- scheidene nooden en behoeften. De heilige George is de schutspatroon van Engcland, Jacobus van Spanje, Stefanus van Hongarije; de schilders vereeren den heiligen Lucas, de timmerlieden Jozef, de schoenmakers Crispinus; de heilige Sehasti- aan helpt vooral in pest, Ottilia bij; oogziek- te, Antonius in geval men iets verloren heeft; zelfs dieien hebben hun beschermhei- lige, de ganzeu worden door den heiligen Gallus, de schapen door W-endelinus be- waard enz. enz. Maar boven aan de spits van alle heiligen door Rome aangeroeperi en vereerd staat Maria. En de vraag is nu of die aanroeping en vereering steun vindt in den bijbel. Heel de SchrLt gaat uit van de gedachte, dat de dood een totale breuk is met't leven aan deze zijde van't graf. Wel behouden de gestorvenen herinnering aan hetgeen hier aarde met hen gebeurd is (zie Lucas 16: gelijkenis van den riikeni man en Lazarus; de menschen zijn zich bewust van wat ze op aarde hebben gedaan Mattheus. 7 22; de werken volgen hen na, die in den Heere ge storven zijn. Openbaring 14:13). Ook is er geen twijfei aan, dat de gestor venen herkennen, die ze op aarde gekend liebbeni (zie Jesaja 14, Ezechiel 32, Lucas W 1 ware cv«ral tsgcnweenftg afjn. Anderen zijn van oordeel. dat de heiligen door Godi zelv-en van den innoud onzer gebe- den in kennis gesteld worden, of alle dingen, die ziji noodig nebben- te weten in het Goddc lijk bewustzijn aanschouwen. Weer ahderen maken er zich eenvoudiger af door te zeggen, dat wij over de wijze, waarop zij van onze gebeden kennis bekomcn, ons niet hebben te bekomineren. Maar vast staat dat men voor de aanroe ping van heiligen geen steun vindt in den bijbel, die ons heenwijst niet naar Maria maar naar Christus, zeggende: „Wij. hebben een voorspraak bij den \'ader, Jezus Chris tus, den rechtvaardige". (I Johannes 2:1) En in I Timotheus 2 5 wederom: „Want er is een Goder is ook een Middelaar Gods en der menschen, de tnensch Christus Jezus1 De Heidelbergsche Catechismus leert dan ook. dat aanroeping van heiligen of van an-aere schepselen zonde is tegen het eerste der tien geboden, en noemt ajgoderij het V plaats van den zich in Zijn woord geopenbaard heeft, o] goderij het „in de plaats van den eenigen waren uod, die benevens Hem, iets anders verzinnen of heb ben, waarop de mensch zijn vertrouwen zet." En verder: „gelooven dan die ook aan den eenigen Zaligmaker Jezus, die hun zaligheic en welvaart bij, de heiligen, bij zichzelven o ergens elders zoeken? Neen- zij; maar zij verloochenen met de zij v tied M; ,laar overigens stelt de bijbel't altijd zoo voor, dat de gemeenschap met deze aarde bij den dood totaal verbroken wordt. De gestorvenen hebben geen deel meer in alles, wat onder de zon geschiedt. (Prediker 9 :5, 6, 10). Abraham weet niet van de kinderen Is raels en Jacob kent hen niet; daarom roepen zij tot den Heere, die immers hun Vader is. 'esaja 63 16). (Van een verkeer der gestorvenen met de le- venden is nergens sprake. Daarom is er ook voor aanroeping en ver eering der heiligen geen plants. Nooit is er in den bijbel, zelfs niet met een enfcel woord, sprake van de voorbede der en gelen en der zaligen voor degenen, die op aarde leven. Dit wordt dan ook inderdaad toegegeven door de Roomschen. Maar hoe komt men er dan toe om't toch „goed en nuttig" (bonum atque utile) te noemen, zooals't concilie van Trenfe deed? Men weet hoegenaamd niet duidelijk te maken, hoe de heiligen van onze gebeden kennis bekomen en draagt allerlei gissingen voor. Sommiigen meenen, dat zij hun door de engelen, die hier telkens op aarde komen, worden meegedeeld. Of ook, dat de heiligen evenals de engelen zich woxudersnel verplaatsen kunnea- en als daad den eenigen Heiland Jezus, ofschoon zij met den mond in Hem roemen; want van tweeen e&i: 6f Jezus moet geen volkomen Za ligmaker zijn 6f die dezem Zaligmaker met waar geloof aannemen, moeten alles in Hem hebben, dat tot hunne zaligheid van noode is." Met de Confessio Gallicana veroordeelen wij alle aanroeping van doode heiligen1 als een bedrog des Satans om de menschen daar- door af te leiden van het biddend vertrouwen op Christus, Die onze eenige voorspraak is. Onze Nederladdsehe Geloofsbelijdenis handelt in artikel XXVI over „de eenige voorbidding van Christus." En als nu de taal van den- ouden tijd niet te zeer afschrikt, zou ik wel willen ver- zoeken, den kernachtigen inhoud van dit ar tikel onder uw aandacht te mogen brengen Daar staat dan: „Wij gelooven, dat wij geenen toegang hebben tot God dan alleen door den eenigen Middelaar en Voorspraak, Jezus Christus, den Rechtvaardige, dewelke hierom mensch geworden is, vereenigende tezamen de God- delijke en menschelijke natuur, opdat wij, menschen eenen toegang zouden hebben tot de Goddelijke Majesteit; anderszins ware ons de toegang gesloten. Maar deze Middelaar, dien de Vader ons heeft gegeveni tusschen Hem eni ons, moet ons door zijne grootheid niet verschrlkken, om ons een ander, naar ons goeddunken, te doen zoeken. Want daar is niemand, noch in den hemel, noch op de aarde onder de schepselen, die ons liever heeft dan Jezus Christus, dewelke hoewel Hij' in de gestaltenis Gods was, nochthans zichzelven vernietigd heeft, aan- nemende de gestaltenis eens menschen en eens knechts, voor ons, en is in alles zijnen broederen gelijk geworden. Indien wij nu eenen anderen Middelaar zoeken moesten, die ons goedgunstigi ware, wien zouden, wij kunnen vinden; die ons meer beminde dan Hij, die zijn leven voor ons gelalen heeft, ook toen wij zijn vijanden wa ren? En zoo wij eenen zoeken, die macht en aanzien heeft, wie is er, die des zooveel heeft als degene, die gezeten: is ter rechterhand zijns Vaders en die alle macht heeft in den lemel en op de aarde? En wie zal eer verhoord worden dan de eigeni welbeminde Zone Gods? Zoo is dan alleen door een mlstrouwen dit gebruik (n.l. van de aanroeping der hei ligen om voorspraak) ingevoerd, waardoor men de heiligen onteert, inplaats van die te eeren, doende hetgene zij nooit gedaan, noch begeerd hebben, maar hebben het volstandi-g- lijk en volgens hunnen schuldigen plicht verworpen, als blijkt uit hunne schriften. En hier moet men niet voorbrengen, dat wij het niet waardig zijn. Want het heeft hier de meening niet, dat wij onze gebeden op onze waardigheid zouden voordragen, maar alleen op de uitnemendheid en- waar digheid onzes Heeren Jezus Christus, wiens rechtvaardigheid de onze is door het geloof. Daarom de apostel, willende deze zotte vreeze, of veel meer dat mistrouwen Van ons nemen, zegt ons, dat Jezus Christus zijnen broederen in alles gelijk moest worden, opdat Hij een barmhartige en getrouwe Hooge- priester zoude zijn, om de zonden des volks te verzoenen. Want in hetgeen' Hijzelf, ver- zocht zijnde, geleden heeft, kan Hij1 degenen, die verzocht worden, te hulpe komen. En daarna, om ons nog meer moed te ge ven om tot Hem te gaan, zegt hijDewijl wij dan eenen grooten Hoogepriester hebben, die door de hemelen doorgegaan is, n.l. Jezus, den Zone Gods, zoo laat ons deze belijdenis vasthouden. Want wij hebben geenen Hoogepriester, die niet kan medelijden hebben met onze zwakheden, malar die in alle dingen- gelijk als wij is verzocht geweest, doch zonder zonde. Laat ons dan met vrijmoedigheid toegaan tot den troon der genadc, opdat wiji barmhar- tigheid mogen verkriigen en gena.de vinden, om geholpen te worden, ter bckwamer tijd. Dezelfdc Hji wij in het gebed des ffeere# gsfeertt zlj», verzekerd zijnde, dat al wat wij den Vader in Zijnen naam bidden zullen, on* zal gegeven worden." (Slot volgt.) Ds. H. P. DE PREiE. Mocbt een spiritist Of iemand, die't voor het spiritisme opnemen wil, neiging ge- voelen met mij over deze dingen in discussie te treden, dan wil ik zelfs zeer gaarne zulk een schriftelijfc debat aanvaarden. Alleen, alles op zijn tijd! Eerst moet deze zaak afgehandeld zijn. IHIET HDNGERENDE HUSSJ.9CHE i KIND. M. de R1 Verzoeke piaatsruimte van het volgende: Laat dit uw eerste daad zijn in't Nieuwe Jaar, gedenkt door een kleine of groote gave, naar gelang van uw krachten, het hongerend Russische kind. 0, ik weet wel, het is vervelend telkens weer tot u te moeten komen met een bede om hulpmaar het moeten u zal het doen ook.daar vertrouw ik op. Nansen schrijft: veel is gedaan, maar wij komen te kort.... veel zal1 ongediaan moeten blij-ven... duizendlen kin deren een prooi worden van koude en hon- ger, uitgezonderd nog de volwassenen. Heeft dit niets tot uw ziel te zeggen? Breng dan uw gave in't begin van- het nieuwe jaar..opdat het u vrede zal geven. Moet ik u nog schilderen het beeld van ellende daar in die dorpen en steppen1 afge- speeld? Kom dan mee met mij door de felfe koude en hooge sneeuwen laten we een boerenwoning betredenreeds valt de schemer.... en hult de kartier in't duister..._ in een stoel bij de tafel zit een man wezen- loos voor zich uit te staren.hij merkt niet eens dat we binnen komen. Tegenover hem zit zijn vrouw.... aan haar oogen is het te zien dat zij lang en aanh-oudend geweend heeft, beiden zijn een toonbeeld van doffe be- rusting. Een klein meisje komt onstuiinig op- dringend tot haar moeder..reeds meerma- len had zij haar vraag gedaan.... broertje ligt op den grond :n een hoek.... en laat af en toe een diepen zucht hooren„Moeder", zegt het meisje, „ik heb honger, geef me brood. brood, Moeder"haar stemmetje wordt al hooger en angstiger...., „brood moeder".... Zij grijpt haar moeders handen en trekt haar heen en weer..Moeder kijkt haar dochter- tje aan met oogen die bran-den van koorts en 'ijdettt. Ziji antwoordt: „Ik heb niets meer in huis...., dat weet je tochik heb je het laatste wat ik had gegeven. Ik heb niets meer...alles is op.:... maar er zal hulp ko mengeduld- mijn kind."Weer stiet het kind een kreet uit.„brood, moeder..„. brood." Ze trekt het kind naar zich toe als wil ze die voor haar snijdende kreten niet hooren.... Zelf heeft ze al zoolang gievast ze drukt het kinderkopje aan haar boezem, en smoort de kreten die haar krankzinnig zullen maken.... De vader ziet niet eens meer op, hij schijnt een doodeonverschillig voor al lesDe held heeft zijn koren gezaaid maar zal het misschien niet mer beleven met zijn gezin om het nieuwe voedende leven... te 'kumnen oogsten... mijn verfnaal is cento- nfr v. Curasao n. Pn- va. (verb.). Kon. West-Irht. Mem. Astrea vertr. 29) Dec. v. Curasao n. Haiti. Deift vertr. 291 -Dec. v. Tocopilla n. Payta. Van Rtensseliaer vertr. 28 Dec. v. Curacao a. Puerto Cotoaiibo. Stuyvesant vertr. 30 Dec. erta Cabello. Venezuela (thuisir.) vertr. 25 'Dec. v. Bar- bados. Holland-Amerika Lijn. A/ndijk arr. 2 Jian. v. Hamburg voorgaats den- Nl. W-aierweg. Beukelsdijk ;arr. 31 !Dec. v. Rotterdam the Baltimore. Leerdlam, v. New Orleans n. -Rotlterd'am, vertr. 1 Jan. v. Vigo. Tjikandli (uitr.) vertr. 1 Jan. v. Amtwerpen en was 9 u. 5- v.m. in zee. Holland-Australia lijn. - A-sin-o, n. Rotterdam- vertrokken, 1 Jan. to Hamburg uiit zee -tcrugigekeerd. Tjilkandi vertr. 1 Jan. v. -Rotterdam n. Australia. Holl. Britsch-lndil Lijn. Madioen (uitr.) -arr. 30 Dec. te Madras. Holland- Oost-A frika Lijn. Breda vertr. 31 'Dec. v.. A'dam n. Ham burg. HollandrOost-Azil Lijn. Tosari (thuisr.) arr. 31 Dec. te Suez. Boeroe (thuisr.) arr. 1 Jan. -te Duinkerkfen. g..... ik zei het u al reeds ten tweede beeld. Door de avondkoude dwaalt een vrouw. Waar ga been? naar het kerkhofZe stapt duo* Hkke sneeuw als een beschon'kene.... soms blijft ze staanbroodbrood., brood.... gilt ze, woest grijpt ze naar de sneeuw.... en eet als een gulzigezij lacht.... plotseling niaakt ze sprongen en gaat dansen,... ze gooit laar armen naar voren.„ en snerpend klinkt let: .....broodbroodeen akelig lachen klinkt door de duisternis, eindelijk valt ze neer.... en zal gebracht worden bij de andere lijken op het kerkhofwaar reeds haar kinderen liggenLezer, moet ik nog meer ellende beelden, waarvoor ook...... ook gij zijt mensch. als ik.... het zal genoeg zijn.... Uw zen. Sprak- niet Christus: wat gij d'en- minste eerste daad in het nieuwe jaar zal het bewij- mijner broeders hebt gedaan, hebt ge mij ge- c'afnIn stilte geven, dit is Christenplicht volgens Matth. 6-1-4. En Talmoed chagi- ga fol. 5: „Liever niet geven, dan in het openbaar pralend geven-Redt de kinde ren hun leven zal uw vreugde zijn. Het Ausland-Comite en- Nansen-Comite, ook ..e Alkmaarsche Courant nemen gaanie -uw milide gaveni aan-. Dankendi voor de piaats ruimte, B. Tjisondiari vertr. 31 Dec. v„ A'dam n. Oost- Afrika. Bennekomi iarr. 29 Dec. v. Deiagoabaai to Port Natal1. Holland-Zuid-A frika Lijn. Bioemforotein vertr. 31 Dec. v. R'dam a. HambuiTg. Jagersfontein vertr. 30 Dec. v. Port Natal n. East Loindon. Springlfonlteini art. 2 Jlan. v. Hamburg to R^d-am. Rott. Lloyd. Bandoeng vertr. 1 Jan. v. Rlotterdlam n. Hamburg. Gelriia (uitr.) vertr. 1 Jan. v. Port Said. Goentoer vertr. 3-1 Dec. v. Rfdam n. Batavia en1 -arr. 1 Jan. te Southampton. Saliatiga arr. 291 Dec. v. Sydney ite Genua. Rotterdam Zuid-Amerika Lijn, Waa-Mijk vertr. 1 Jan: v. R'dami n. Hamlb. Merak (iihuisr.) arr. 2 Jan. te St. Vincent. Zuiderdijk vertr. 29' Dec. v. B.-Ayres n. Rot terdam. Stv. Mij. Oceaan. Machaon, v. Jiapan n. Rfdam, -arr. 30 Dec. te Londen. Teiresias, v. Japan a. A'dam, vertr. 28 Dec. v. Colombo. Hector, v. Japan n. A'dam, :aw. 2 Jan. te Gibraltar. 428STE ST A ATSLOTE RI J. Trekking van Maandag 2 Januari. 4e Klasse le Lijst Prijzen van 60. Zeetfl dingen - apostel zegt, da wij vrijheid heb ben tot den ingang des heiligdams door het bloed van Jezus; zoo laat ons dan toegaan, zegt hij in voile verzekcrdheid des geloofs. Desgelijks: Christus heeft een onverganke- lijk priesterdom; waarom Hi) ook volkomen kan zaligmaken degenen, die door Hem tot God gaan; alzoo Hij altijd lee ft om voor hen te bidden. Wat ontbreekt er meer, dewijl Christus zelf deze uitspraak doet: „lk ben de weg en de waarheid en het leven; niemand komt tot den Vader dan door Mij." Waartoe zouden wij eeneni anderen Voor- spreker zoeken? Aangezicn het God beliefd heeft ons Zij nen Zoon tot Voorspreker te geven, laat ons Hem niet verlaten om eenen anderen te ne men, of veelmeer eenen anderen- te zoeken, zonder Hem immermeer te vinden-. Want als God Hem ons gegeven heeft, zoo wist Hij wel, dat wij zondaars waren, Daarom volgens het bevel van Christus, zoo roepen wij den hemelschen Vader aan door Christus, omen eenigen Middelaar, ge- snnoo MVAARTLIJNEN. Stv. Mij. Ne der land. Ninas (thuisr.) arr. 30 Dec. te Gibraltar. Kambangan (ui-tr.) arr. 1 Jan. te Port Said. Kangean (thuisr.) vertr. 31 Dec. v. Port Said. Komiingin der Nederlanden v. Batavia- n. Genua, vertr. 1 Jam v. Port Said1. Pri-nses Juliana (-thuisr.) arr. 1 Januari te Suez. Salawati (uitr.) vertr. 31 Dec. v. Suez. S-aparoea vertr. 2 Jan. v. Saigon n. Batavia Kon. Ned. Stb. Mij. Adonis arr. 31 Dec. v. Berenice vertr. 30 Dec. •If. Venetie te Triest. v. Algiers n. Tripo- Rotterdom n. 'Riga. Garthiagena n. Ma- Carna vertr. 31 Dec. v. Castor vertr. 30' iDec. v. toga. Erato vertr. 31 Dec. v. A'dam ni. Harnb. Fauna anr. 2, J.am. v. Lissaboo te Rotterdam. Juno -arx. 2 Jan. v. d. Midld. Zee te Amster dam. Hector vertr. 30 Dec. v. Varna u. iKonstan- tinopel. Ino arr. 31 Dec. v. Kopenhagen te Danzig. Merope vertr. 31 Dec v. A'dam mi. Alexan dria. Neptunus vertr. 29- Dec. v. Palermo nl. Va- ien'cia. Nlereus vertr. 31 Dec. v. Bordeaux m Pasa- ges. Oberoni vertr. 1 Jtan. v. A'dam n. d Levant. Orion vertr. 31 Dec. v. Rfdam n. Caseaes. Theseus vertr. 31 Dec. v. Genua n. Livorno. Uranus vertr. 30 Dec. v. Malta mi. Patras. Zeus vertr. 30 Dec. v. Bari m. Tarraigoma. Kon. Holl. Lloyd. Brabanitia air. 1 Jam: v. Buenosi-Ayres te A'd'am. Hollamdia vertr. 30 Dec. v. Nfew-Orie-ans m A'dam. Zcelandia (uitr.) vertr. 31 Dec. v. Santos. Kon. Paketvaart Mij. Houtman vertr. 25 Dec. v. Melbourne a. 47 153 452 1328 1450 1654 1949 2283 2441 2711 2987 3234 4003 4243 4555 4736 5107 5465 5787 6101 6475 6697 7384 7537 7735 7948 8113 8484 8729 9145 9413 9633 9981 10242 10596 10822 11132 11359 11801 11979 12225 12455 12654 13115 13423 13636 13924 14154 14297 14522 14671 15017 15115 15260 15487 15858 16164 16425 16680 16804 17080 17540 17855 18338 18477 18609 19137 19247 19579 19802 19976 20183 20522 20800 20990 21207 21407 21579 21836 22108 22419 22604 22906 74 243 681 1353 1533 1740 1950 2284 2562 2728 3008 3470 4038 4304 4635 4808 5282 5492 5853 6164 6486 6709 7427 7549 7784 7950 8137 8506 8928 9202 9429 9725 9982 10249 10668 10S40 11163 11524 11808 12021 12270 12470 12793 13283 13447 13642 13945 14205 14336 14617 14717 15022 15151 15280 15580 15999 16233 16432 16699 16877 17341 17586 17875 18360 18496 18894 19147 19259 19588 19836 20001 20252 20548 20816 20998 21215 21422 21587 21840 22171 22432 22631 22965 96 281 1061 1359 1535 1779 2001 2296 2601 2779 3017 3494 4048 4330 4643 4823 5363 5506 5897 6209 6529 6733 7466 7552 7809 8075 8166 8553 8967 9225 9452 9741 10010 10399 10672 10890 11176 11544 11822 12093 12350 12504 12873 13315 13482 13694 13995 14228 14353 14654 14725 15052 15205 15353 15591 16004 16256 16502 16708 16959 17378 17631 18026 18382 18506 18897 19186 19272 19600 19876 20059 20326 20595 20837 21057 21239 21455 21616 21879 22212 22496 22750 99 282 1108 1431 1541 1796 2025 2391 2628 2816 3044 3593 4056 4474 4652 4870 5364 5547 5924 6297 6543 6756 7479 7624 7827 8093 8169 8554 9102 9300 9468 9867 10017 10439 10729 11009 11189 11712 11878 12162 12421 12556 12892 13375 13494 13773 13998 14230 14359 14656 14893 15088 15208 15406 15702 16008 16286 16518 16736 16989 17421 17697 18041 18383 18534 18899 19198 19380 19642 19893 20124 20415 20649 20853 21106 21348 21539 21625 21884 22215 22557 22788 111 412 1139 1433 1562 1899 2037 2420 2654 2893 3135 3719 4103 4491 4654 5002 5396 5603 5947 6344 6571 6821 7511 7687 7888 8100 8241 8555 9118 9365 9526 9926 10058 10508 11032 11193 11743 11937 12221 12425 12569 12931 13416 13534 13822 14021 14259 14468 14660 14948 15102 15215 15456 15768 16101 16342 16600 16765 17096 17444 17733 18076 18452 18542 18912 19212 19409 19715 19908 20140 20448 20701 20872 21118 21363 21562 21758 22043 22260 22581 22798 145 446 1159 1440 1573 1948 2046 2421 2705 2981 3167 3899 4145 4549 4712 5070 5460 5641 6100 6414 6662 6965 7516 7716 7906 8111 8356 8568 9119 9392 9603 9966 10159 10585 11049 11253 11794 11965 12223 12451 12601 12994 13418 13609 13880 14064 14282 14504 14667 15013 15105 15241 15466 15839 16143 16351 16664 16772 17025 17523 17853 18311 18455 18598 18969 19226 19578 19795 19938 20172 20469 20774 20987 21155 21380 21565 21812 22090 22332 22586 22S82

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6