Klufiunn lijden al te vaak aan huidaandoeningen als uitslag, gordelroos, dauwworm tax. Een prouaat geneesmiddel vindt gij in Foster's Zalf, prija 1.75 per dooa, alom veritrijg- baar. drag dat de aanvrage van de gemeente vor- idert durft spreker met een gerust geweten den raad te adviseeren het verzoek te weige- ren. De wetgever legt de gemeente de ver- plichting op om de wet ant te voeren, maar wanneer blijkt dat de wet volgens de draag- kracht van de belastingbetalers niet uitvoer- baar is dan meet de Kroon de zaak maar be- handelen en moet de regeering maar zien hoe dat geregeld moet worden. Daarover kan ge- correspondeerd worden. Wij kunnen de zaak dan uileenzetten en de regeering moet dan maar zeggesn of wij het doen moeten. De heer Apeldoorn zou gaame met het voorstel van B. en W. meegaan wanneer de raad dit be- slist. Er is reeds overgegaan tot het bouwen van een openbare U. L. O.-School en daar- om is een tweede overcompleet. Eerst stand spreker op het standpunt dat het hem het- zelfde was wie of er bouwde. Wat de finan- tieele zijde betreft denkt spreker dat de Ber ger Schoolvereeniging goedkooper zou heb- ben gebouwd dan de gemeente dit heeft ge- daan. Nu de gemeente eenmaal heeft ge bouwd meent ook spreker dat de aanvrage niet moet worden ingewilligd. Hij blijft even- wel van meening dat een commissie de par- tijen bij elkander had kunnen brengen. Spre ker weet dat de Burgemeester zijn meening niet toegedaan is maar na de vergadering zeide een der raadsleden nog tot hem: „de Berger Schoolvereeniging kan den iadruk wel krijgen dat we bang beginnen te worden." Odk de Raad had dus den indruk dat een commissie zou worden ingesteld. Van bang- worden is geen sprake. De raad moet echter voor de ingezetenen waken en wanneer de Berger Schoolvereeniging bouwt voor 24 leerlingen per klas dan zal de gemeente en de.katholieke scliool dit ook moeten invoeren en wordt het onderwijs niet te betalen. Een regeling door een commissie zou dus zeer nuttig zijn geweest. De Voorzitter oordeelde dat de gemeente met het aantal leerlingen per klas geen reke ning behoefde te houden, mits men' de kosten voor eigen rekening neemt en men de meerdere onderwijzers uit eigen zak be- taalt. De heer Apeldoom decide dit standpunt van den Voorzitter niet; alleen Amsterdam heeft 30 leerlingen per dag gesteld. De Voorzitter oordeelde dat de bijzondere school vrij is in het stellen van het aantal leerlingen mits men dit doet op eigen kosten. De heer Bogtman wees er op dat de Raad van Arnhem weigerde made te werken aan het stichten van een bijzondere school omdat die bijzondere school een maximum van 20 leerlingen per klasse op kosten van de ge meente stel'de wat een omtoelaatbare bevoor- rechting werd geoord'eeld. De Voorzitter vroeg den heer Baretta, die op de publieke tribune zat wie gelijk had. De heer Baretta verklaarde dat de voorzit ter gelijk had. Wat het aantal leerkrachten betrof maar wat de bouw betrof niet. De Voorzitter had het alleen over het aan tal leerlingen en betoogde dat de Raad kan zeggen„je moet bouwen lokalen voor 30 leerlingen" doch de Berger Schoolvereeniging stond het vrij om dan 24 leerlingen in die lokalen toe te laten. De heer Apeldoom stemde toe dat het moeiliik te ondervangen was omdat het altijd moeilijk zal blijken steeds 30 leerlingen in een klas te plaatsen. De heer Hoksbergen oordeelde, dat de de- batten onvruchtbaar zullen blijven. De be- slissing is in den Haag De Raad heeft de aanvrage alleen goed te keuren of niet goed goed te keuren. Spr. wilde "rich uitsluitend op het standpunt van de wet stellen Artikel 78 van de nieuwe wet zegt, dat de Raad, wan neer de aanvrage voldoet aan de wet, ver- plicht is die goed te keuren. Er wordt dan nog niet gebouwd, want Den Haag heeft de beslissing aan zich te houden. Spr. steldc voor, de debatten maar te sluiten en zal v66r de aanvrage stemmen. Hij zou wel een lang betoog kunnen houden, doch dit zou toch on vruchtbaar zijn. Wanneer aan de eischen der wet is voldaan. dan heeft de Raad de aam- vrage goed te keuren. De voorzitter: U wil dus als raadslid uitsluitend de plichten der wet op u nemen, maar keurt nog niet goed wat de vereeniging vraagt. De heer Hoksbergen wenschte niet in de- Pat- mee bekmd waxem. Ik weet zeker, Mr, tendem, dat, als u..." „Hlatch, Miss Breton. Mijtn naam Hatch." ,,0, pardon, Mr. Hatch, bedoelde ik. Ik wilde juist zeggen, dan nnocht u een exem plaar willen hebbern; bet is volstrekt met duur." ,,'Hloeveel1 fcost het dan?" „Het is in vier deelem, tegen twaalf shil lings zes shaver," aotwoordde Mary wellui- dtend. „De vier?" ,.Neen, neen, fclk. Het zijn diikke deekm, moet u darken. Vindt u het duur?" ,.Neen," zei hij, „zeker niet. Het zijn zeer waardevolle bocken diaar twijfel ik niet aan." „Wilt u er mij dan misschien een order op geven vroeg ze terwijl ze haar vreugde haast niet kon bedwingen. ,,Neen", anitwoordldo hij vriendelijk;, nog steeds in een' artikel verdiept, „een order geef ik er niet op: ik heb zooveel boekem." Ze keek hem aan, zoo geweldig i<Ieurge- stold, dat ze geen woord kon zeggen, terwijl hij yerd'er de bliadzajde uitlias. „Een uitstekend werk", sprak hij welwil- lend. ,,'t Verdient, dat't 'n ruim debiet vindt; dat moigen de uiitgevens verwachten. De il- lusfraities zijn scherp en de stof lijkt me uit- stekendl behiamdeld. Wat ik ecbter tegen zul- ke illustraties heb, is, dat ze aan die duide- lijkheidi van den tekst in den regcl schaden. In dit exemplaar is die fouit vrijwel verme- deni; terwijili ik het eens zoo vluchtig door- keek, hiefo ik nergens ids onidekt, waarin ik \"er2inderinig zoui wenschem aan(giebracht te zien. En, ofschoon ik er niet voor kan in- etaam," voegde hij er hiimig aan toe, „dat ik bij nauwlceuirige inspedie zoo vol lof zou blijven baa ik toch over htt gehctl gtsneigri, hat hoe* vza haria aan te besakn* krthi «f te dalen. Het gmrt om of <5b aesf vrage billijk is en op historische gTondeni ge- looft spr. dat de aanvrage billijk is. Spr. heeft steeds den bouw van de Openbare Ulo-school ontraden en daarom steeds daartegen ge- stemd. Hij wenschte consequent te blijven cn zal daarom tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De Raad had destijds de com- missiepogir.gen moeten steunen. Dit is niet gebeurd en ae gevolgen komen voor rekening van den Raad. De heer Bamaart zou alleen al tegen- stemmen, omdat zij een terrein wenschen van 30.000, terwijl er wel goedkooper grond te krijgen is. De heer HoksbergenDe R. K. hebben de medezeggingschap van den' Raad gevraagd en zijn eerder gaan bouwen. De heer Apeldoom: De Berger School vereeniging durfde het standpunt van de Ka- tholiekcn niet innemen, omdat zij geen geld genoeg hadden. De Berger Schoolvereeni ging wil nu bouwen, omdat het nu niets kost. De heer Hoksbergen meende, dat de Raad zich alleen had te stellen op het standpunt der wet. De liefde van den heer Apeldoom voor de Openbare School is natuurlijk on- zuiver. Het is beter daarover te zwijgen. De Katholieken hebben den buit binnen en zeg gen nuDe anderen hebben nicts noodig. De heer Apeldoom zou, wanneer er ge- stemd moet worden over een Christelijke School, oogenblikkelijk voor de aanvrage stemmen, doch een neutrale Schoolvereeni ging beoogt niets. De heer Hoksbergen zag niet in waarom de vrijzinnige menschen hun kinderen juist naar een Onenbare School moeten sturen. De heer Baltus zou gaame ziek, dat de de- batten werden gesloten. De voorzitter bracht het concept-besluit in stemming. Dit werd aangenomen met 3 tegen 2 stem- men (V66r de heeren Bamaart, Bogtman en Apeldoom. Tegen de heeren Hoksbergen en Baltus). De heer Bogtman betoogde nog de wen- schelijkheid, om de motieven, die leidden tot het bcsluit, aan de autoriteiten kenbaar te maken. De voorzitter wees er op, dat de openbare school te klein wordt. Een van tweeen moet gebeuren. De gemeente moet een nieuwe la- gere school bouwen of daarover in overleg treden met de Berger Schoolvereeniging. De heer Apeldoorn wilde de beslissing van den minister afwachten. De heer Hoksbergen verklaarde, dat het voor hem vast stond, dat de Berger School vereeniging het wint. Men heeft hier geen openbare Ulo-school Om een aantal leerlingen te halen heeft men 13 leerlingen uit de 7e klasse van de open- bare lagere school in de le klasse van de Ulo-school geplaatst,, hoewel ze daar niet thuis behooren. In de 8e klasse van de Ulo- school zitten voorts leerlingen, die dit jaar naar de Ambachtsschool gaan. Dat is de uit- was en dit zal de regeering maar moeten uit- maken. In behandeling kwam nu het verkiezen van de leden van de commissie van bijstand voor het electriciteitsbedrijf. Gekozen werden de heerenApeldoom1 met 5, Bogtman met 4 en Baltus met 3 stemmem De heer Baltus wenschte de benoemimg niet te aanvaarden, waarop de heer Hoksber gen werd gekozen met 3 stemmen, tegen 2 op don heer Swaan. De heer Baltus verklaarde ook geen deel te willen uitmaken van de commissie voor het Woningbedrijf. Hierop werden in deze commissie gekozen, de heeren: Apeldoorn, Bogtman en Swaan. Besloten werd aan den heer Bakker een terrein groot 550 vierk. Meter voor 12 per jaar gedurende 75 jaar in erfpacht af te staan. De gemeente zal voor het te bouwen huisje voor 90 pet. van de hypotheek borg blijven. De voorzitter deelde mede, dat de minister bepaald had, dat aan georganiseerde werk- loozen, wier vereenigingskassen zijn uitgeput, uitkeeringen gedaan zullen worden, mits de gemeente 1/3 betaalt. De heer Hoksbergen stelde voor, deze be- pahng te aanvaarden. Dit werd goedgevondea. Inzake de uitgetrokkenen en dubbel uitge- trokkenen zal afgewacht worden hoe het in de gemeente loopt. Thans zijn er slechts 4 9childers en 2 sigarenmakers zonder werk. Besloten werd de rioleering van de Karel de Groote-Laan en den St. Anthonieweg spoedig ter hand te nemen en daaraan de on- georganiseerde werkloozen in de le plaats „Miaar wilt u hat koopen vroeg Mary Breltan. ,„Nieen, dianfc u", antwoordde de oudie heer. „'Ik ktoop neoit bocken. Ik heb er al zooveel. Miaar ik ben heel bliji, dat ik het eens gezien heb. Neem miji miet kwalijk..." Mot em bul ging hieltd hij; d'e deur voor hiaar open en waarschijnlijk besdhouwdte hij zelf zijn ma- nier van opireden als een gunst. IDe volgende ingenieur, dicn zij zou be- zoekeni, wias over ledlen; nu miner o drie op eat proefreis, en de vierde op expedite in Zu:id-Afrika. Niumero vijf, gelijk haar lijst- jc aanwees, was een zekere mr. Crespigny. Zijn kantoor leek veel op dat van mr. Hatch m er waren, nog meer ndeliijke jongelui aan het berekeningen maken'. Ze wachite, terwijl den ingenieur haar niaam werd med'egedeeldi; volgens de theo- rie van mr. Collins moest dit zesde beioek haar nu eenl halve guinea inbrengen. Ze had1 een Ideine inleiding verzonnen, en kon zichzelve fen minste voorstellen in enkele zinnen met samenhang. In plaats dat ze binnengelaten werd, zag ze met schrik Mr. Crespigny, achter zijn klerk aan', ook het kantoor binnenlkomen en dus kon ze niet andera dan de zaak openlijk meedieelten. Het was een lange man met een putnfbaard! en hij! trad op 'haar toe. een siga- ret nookend en' met stil ondervragenden blik. ..Goedfan moirgen," spnak ze beschroomd. ,,De uitgevers, de heeren Pattendm, hebben mij opgedlragen, u .ter kennismaking aan te bieden een exemplaar van het nieuwe werk. dat..." Mr. Orespiigny keerde 'haar opzettelijk den rug toe en Hep verdfer, zonder een woord te zeggen. tot aan den1 drempel van zijn hei- ligdtem, waama hij' den- ongelukkigen1 klerk tMSriep: Hhi j* ui gam imlmastipm aan bet werk te ateTboi. De voorzitter zeide, dat de gegevtnfc over de gaslevering door Alkmaar bij een. waren. Ze zullen den Raad spoedig worden aange- boden. Een conferentie met den directeur van de lichtbedrijven te Alkmaar zal dus noo dig zijn. Spr. heeft eeu kaartje van het bui- zennet en een rapport van den directeur van de gasfabriek te Heemstede, waarin een beto kening wordt gemaakt van de kosten van het gas. Daarin wordt de gasprijs afhankelijk gesteld van den kolenprijs en het is de vraag of in Bergen een gasprijs van 5 cent hooger dan in Alkmaar noodig is. De heeren Hoksbergen en Baltus oordeel- den dat dit maar gevraagd wordt. De heer Hoksbergen zou gaame zien, dat B. en W. voortgang maakten met de zaak, ook in verband met de werkloosheid. Alk maar kan verplicht worden het werk te doen met een deel van de arbeiders in Bergen. De heer Bamaart vond spoed ook ge- wenscht. De heer Bogtman wees er op, dat uit com- mercieele overwegingen de kwestie nog maar alleen in comite was behandeld. Spr. vroeg of de gegevens wel in het openbaar bespro- ken konden worden. De heer Hoksbergen vond het beter eerst het tegenvoorstel aan Alkmaar te formulee- ren. De heer Bogtman vond het niet re6el de zaak in comite te houden tot de beslissing moet vallen. De voorzitter verzekerde, dat tevoren de noodige publiciteit aan het contract gegeven zal worden. De heer Hoksbergen betoogde, dat het ge- wenscht was, om ae commecieele aaagele- genheid niet in het openbaar te bespreken v66r de puntjes op de i zijn gezei De heer Bogtman vond het niet democra- tisch genoeg om na de besprekingen het punt zoo op de agenda te plaatsen. Spr. wilde, als het contract voorloopig is vastgesteld, ook de burgerij gelegenheid geven zich te uiten. De heer Baltus betoogde, dat men eerst zoover moet wezen, dat men het eens is. Hoe spoediger de zaak tot een einde wordt gebracht hoe beter dit z. i. zou zijn. De heer Apeldoorn was het hiermede eens. De voorzitter had gelezen, dat er in Schoorl weinig liefhebbers waren. De heer Baltus betoogde, dat men Bergen niet met Schoorl mocht vergelijken. De heer Hoksbergen deed uitkomen, dat Warmenhuizen voor de levering een aantal aansluitingen vorderde. Dit is met Alkmaar niet het geval. In Bergen behoeven slechts zij aan te sluiten die het wenschen. De heer Bogtman zeide nu de contracten van de waterleiding te hebben ingezien. Spr. vroeg of er nog een contract bestond van het overgaan der concessie, gegeven aan de heeren van Leeuwen en Langeveld, naar de N. V. De voorzitter zeide dat dit niet was opge- maakt. De heer Bogtman vroeg of het afschrift van de overeenkomst tusschen de N. V. en de Provincie reeds was ingekomen. De voorzitter zeide, dat dit nog niet was aangevraagd. Bergen zal wel een afschrift krijgen van het juridisch advies, dat Alk maar krijgt. De heer Hoksbergen wenschte in de comitt- vergadering vragen te stellen, waarop de vergadering werd gesloten. De reizigers naar Amsterdam deden gister met de tram weer een oorlogsonder- vinding op. Wegens gebrek aan stoom, vertrok de tram van 8 min. voor acht kwart over 8, met het gevolg, dat te Alkmaar de aansluiting met ,den trein naar Amsterdam werd gemist, waardoor de reizigers naar Amsterdam de trein naar Haarlem, die wat was opugehou- den, tot Uitgeest moesten nemen, om met een boemeltrein vandaar naar Amsterdam te ver- trekken. Deze vertraging was vooral voor de reizi gers, die in Amsterdam hun werkkring heb ben zeer onaangenaam en zij stelden de vraag of daarvoor de tarieven verhoogd waren. *„Hulp in Nood" herdenkt Zaterdag haar 25-jarig bestaan. Ter viering van dat feit organiseert de vereeniging Zaterdagavond in „De Rustende Jager" een lichtbeeldenvertooning, die door jonkheer van Panhuijs, de voormalige inge- nieur_ leider van ae havenuitbreiding te IJmuiden, geleid zal worden. De leden wacht een leerzame avond. UTT ST. W»fR«d«gavond half acht had d« cerate openbare uitvoering plaats van de Gem. Zangvereeniging „Looft dm Heers" is de Gcr. Kerk te St. Pancras. Deze jonge zangvereeniging, want zij is pas v66r 1H jaar opgericht, toonde heerlijke talenlen ontvangen te hebben, en het moet voor den directeur, den heer Keizer, een bij- zonder voorrecht geweest zijn deze eerste zanguitvoermg van zijn koor te mogeni leiden. Het programma een keur der schoonste liederen tot verheerlijking van den Schepper gaf een rijke afwisseling, en het talrijk opge- komen gehoor kan niet beter den arbeidi dezer jonge vereeniging waardeeren en1 aan zijn dankbaarheid uiting geven dan door lid te worden, of begunstiger, of bij de volgende uitvoering weaerom aanwezig te zijn. Wij wenschen „Looft den Heere" te St. Pancras een lang bestaan toe met bloeiend vereenigingsleven. UIT H'EILOO. Benoemd is tot kervoogd der Ned. Herv. gemeente alhier de heer S. de Jong, wegens periodieke aftreding van den heer H. Suk, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. UIT WIERINGEN. Dinsdag is de gewezen Duitsche Kroon- prins in gezelschap van burgemeester Kolff en majoor von Mulnheim op Wieringen te- ruggekeerd van zijn tiendaagsch veroliif op Huize Doom. UiIT WIN'K'EIL. Loop der bevolking. Kerkelijke bevolking op 31 Dec. 1920 831 mannen, 811 vrouwen, totaal 1642. Vermeerdering door gebeorte met 17 man nen, 3 vrouwen, totaal 25; door vestiging met 69 mannen, 70 vrouwen, totaal 139. To- tale vermeerdering 86 mannen, 78 vrouwen, totaal 164. Vermindering door overlijden 7 mannen, 14 vrouwen, totaal 21; vermindering door vertrek met 58 mannen, 49 vrouwen, totaal 107. Totale vermindering 128 w.o. 65 man nen en 63 vrouwen. Verschil: 21 mannen, 15 vrouwen, totaal 36. Bevolking op 31 December 1921: 852 man- 826 vr., totaal 1678. Voltrokken huwelijken 7. BROEK OP LANGENDIJK. (December 1921. G e b o r e n Neeltje, d. van P. Kossen en Tr. Slijkoord. Pietertje, d. van A. Slot en N. Blom. Ondertrouwd: Herman Brune, we- duwnaar van Willempje Geertrui Groeneweg en Gerritje Blokker, weduwe van Cornells Otto. G e t r o u w d Johannes van Luit en Anna Caharina de Bruin. Hermann Bru ne, weduwnaar van Willempje Geertrui Groe neweg en Gerritje Blokker, weduwe van Cor nells Otto. Ovej-leden S. Kostelijk, 10 maanden. Maartje Duin 85 j. weduwe van Cornells de Wit. Levenloos aangegeven kind van Cornelis Kloosterboer en Geesje Koedijk. HARENKARSPEL (December 1921.) Geboren: Catharina, d. van Rens Dirk Slik eni Jannetje Delver. Wilhelmus Gerardus, z. van Cornelis Brum, t.\ Maria Bleeker. Cornelis, z. van Cornel. l^in en Maria Spaans. Maria, d. van Dirk Bruin en Geertruida Wester. Johannes, z. van Pieter Bommer en Geertje Stoop. Johan nes, z. van Johannes Zutt en Geertruida Borst. Clasina Cornelia, d. van Johannes Petrus Bakker en Cornelia Brigetta Schol- ten. Cornelis Gijsbertus, z. van Dirk Swa- ger en' .Maartje Kuijper. Ondertrouwd: Cornelis Molenaar en Hendrika Hessing. Oehuwd'Anne Prins weduwnaar van Anna Catharina Kossen en' Elizabeth Pieter- nella Streutker. Overleden Dirk Hoogeboom, oud 68 jr. ongehuwd. Duifje Dubbelt, oud 77 jr., weduwe van Arie Kraakman. 'UEERHUGOWAARD (December 1921.) Geboren Jacob, z. van Jacob van Schagen em Maartje Groot. Wilhelmus, z. van Jan Jong en Anna Margaretha Schilder. Albertus, z. van Antonius Muileboom en Agatha van Schagen. Greta, d. van Klaas de Boer en Guurtje Grau. Roelofie, d. van Jan Bruinewold en Cornelia van Nieuwen- hagen. Gerrit, z. van Jacob Zander en Jannetje Kant. Johannes en1 Petronella, z. en d. van Cornelis Komen. en Anna Kuij per. Pieter, z. van Klaas Bart en Neeltje Witsmeer. OTerletfe a Amjc Klbet, m echtgenoote van Bendrik Koopman. Ca rolina Maria Swinkelt, 29 j. echtgenoote van Petrus Weel. Alida Praat. 9 weken, d. v. Johannes Praat en Grietje Vlaar. Nico- laas Boots, 9 maanden., z. van Pieter Boots en Neeltje van Duin. Pietertje Stapel, 38 jaar, echtgenoote van Simon Lodder. Ondertrouwd Jacob Bes em Maria Rood. Marinus Admiraal en Anna van Stralem. G e h u w d Dirk de Boorder en Elisabeth de Jong. Marktberichten. teurs?" De deur geoide hij. achter zich' dichf en met het gevoei of ze een slag in het gezicht gelcregen hiadi, spoedde Maiy zich weg, bit ter vernederd. Haar gelaat gloeide; ze had daar niets op wetem te zeggen; zelfs niet, teen ze alweer op straat stonidi. Ze was col- portrice; eem verechriikking, wier binnendrim- gen altijd of belachelijk werd gemaakt, of met verbolgenheid werd opgevat, al naar het temperament van dengene, die met het be- zoek werd1 lastig gevallen. O, wat wias t .toch- hiatelijk, om arm- te zijn. „Anm" in. de voile beteekenis van het woord; en verplidhf te wezen, die lomperds op te zoeken' en1 beleedigimgen te diragen met een effen gezicht. Er verliep een uur, eer ze besluiten kon andermaal eera poging te waigen. Mr. Cres pigny had haar alfe emergie benomen en; teen1 ze biji Pattenden terugkeerde. was haar verslag 6en opsommimg van misiukkingen. Die juiste annwoorden, die ze kreeg, had ze in vele igevallen vergeten en Mr. Collins raaddle hiaar aain, in het vervolg korte aan- teeteiiiimgen te maken van de interviews, waardoor het hem mogelijk zou zijn', haar onder hiet oog te brengen, waar de fout in haar imamier van optredten school. „Die aanvanigsspeech van u was ook niet goedr" zei hij. „A:llereerst moet u de aan- dacht wetem te trekken, tot luisteren brengen. Misschien' heeft degeen' al een half dozijn reiziigers bij zich gehad, die hern alien plaag- den om de een of andlere order, en alien bc- gonnen op dezelfdle mianier. Treed' opgewckn bininen en' liaait hem niet vermoeden, met wclk doe] u kornt, eer hij het cxemp'aar vlak voor zichl heeft liggen. U kunf bijvoorbceld begin- nem: ,,Kijik, Mtr. Zus of Zoo, daar is bet dan toch eindeldjk uit!".... Of u zegt iets andcrs; wi u mb inualt; our in i&der goul ieta, waar hij van opkijki. Laat hij voor uw part denken, dat u idioot is, als hi; maar luis- tert. Hlebt u hem eenmaal z66 ver, dan kurnt u hem wel gauw genoeg ovcrtuigea, dat cidt toch niet het geval is." „)Hlef is zoo vneeselijkzei ze, geheel ont- moeddgd. „Vreeselijk?" riep Mr. Collins. „M)aar weet u wel, dlat de groote Napoleon colporteur was? Weet u wel, dat hij, als arm luitenant, colportrade met het werk: „L'Histoire d'e la RevolutionIn Parijs laten ze u, onder een yitrine in Jt Louvre, zijn colporteursuitrus- ting zien en de lijst van bestellingem, die hij wist op te dioenzoowaar „Toch denik ik niet, dlat hij het heel graag deed", meende ze. „Maar wel had hiji graag het geld, dat het opbracht en. dat zal met u toch ook wel het geval zijn... U begriipt best, dat ik niet ver- wachttc, dat u a! dadeldjk veel uitgericht kreeg. Het zou mij ten hoogste verba asd heb ben. als u vanmiddag mei een andere bood- schap was gekomendat wil ik u wel vertel- lenf Neen., neen, Miss Bret'an, u heeft heusch niiet ontruoed'igd te zijn, omd'at u in dien beginne niet gelukkig is geweest. En die mdjnheer in Victoria Street, die een beetje uit zijn humeur was, wat geeft dat nu nog? Hij1 moot zijn toostje verdienen en u ook; houd dat altijd wel im het oog en bedenk, dat u dus net zoo goed' in uw recht is als degene, dien u bezoekt" „Nu goed", zei Mary. ,.Ms u tevreden is, ben ik Vt ook. Ik zal1 rid beweren, dat mijn d'iensten verlangd worde.i en u n?lt toch "ok •wd begrijpen, dat ik graag slageri wil. Als ik, door mijn trots in rndjn zak te stelren, daaimee tegelij'kertijd een inkomen' vergaar, dan ben ik bereid dit te doen Het werd een vaste gewoonte van Mr. Col- lina, h&w op hjuit iruririftghcaatJc us hat BROEK OP LANGENDIEJK (Langedij- ker Groentenveiling), 4 Jan. '22. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roo- de kool le soort 8.60—/ 15.40, 2e soort 4.708.40; Gele kool le soort 4.60 I 8.20, 2e soort 1.704.10; Deensche witte kool le soort 4—/ 6.60, 2e soort 1.602.80; Aardappelem Bravo 8.20; Kleine 1.90; Red Star 7.50; Uiem Drie- lingen 24.70—/ 25.60; Uien le soort 33.50—/ 35.40. 2e soort 6.10—/ 8.20, alles per 100 K G. Aanvoer: 57000 K.O roode kool; 83800 K.G. witte kool; 47800 KG. gele kool; 6775 K.G. uien; 1550 K.G. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 4 Jan. 1922. Grove uien 32.40—/ 35.20; Drielingen 21.90—/ 24; Peen 12.40--/ 13.10; Roo de kool 8.10—/ 15; Deensche witte 4.60 tot 6.60 per 100 K.G. SCHAGEN, 5 Jan. 1922. Op de heden fehouden veemarkt waren aangevoerd: 8 itten 100350; 4 geldekoeien (mag.) 200—/ 400, 42 idem (vette) 375650, 20 kalfkoeien 400—/ 600; 22 nuchtera kalverem 16—/ 30; 60 schapen (vette) 0.36—/ 0.50 p. K.G.; 782 overhouders 2034.50; 17 varkens (mag.) 24-- 37.50; 165 idem (vette) p. K.G. 0.68— 0.80; 50 biggen 10—/ 15; 41 konijnen 0.25—/ 2.50; 112 kippen 1.50 tot 4; 31 K.G. boter 1.90—/2.20; 3830 st. kipeieren 911. Zeetfldingen STOO MV AiA'RTL IJNE N. Stv. Mij. Nederland. Jan Pietersz. Coen- (uitr.) arr. 3 Jan. te Ge nua. Kamibamgian (uitr.) verfcr. 2 Jan. v. Suez. Krakatau vertr. 4 Jian. v. A'd'am n. Java. Johan de Witt arr. 3 J'an'. v. A'dain te Ba- tavia. Rembnandit (ithuisr.) vertr. 2 Jan. v. Sa- bang. Kon. Ned. Stb. Mi). Adonis vertr. 3 Jan. v. Flume n. Biani. Bacchus verir. 3 Jan. v. Lissabon n. Am sterdam. Berenice veniir. 3 Jan. v. Tripoli m. Alexan- drie. Hebe arr. 3 Jan. v. A'dam te Lissabon. luo vertr. 3 Jan. v. Danzig n. Amsterdam. Medea arr. 3 Jan. v. Candra te Patras. N'ereus vertr. 2 Jan. v. Pasages n. Bilbao. Theseus vertr. 3 Jan. v. Livornio n. Nlapel's. Uranus vertr. 2 Jan. v. Paitras n. Piraeus. Vuilcanus vertr. 2 Jan. v. Samos n. Smyrna. Zeus vertr. 2 Jan. v. Oaiania n. Tarragona. Castor ianrt 3 Jan. v. Malaga te Gadlx. Kon. Holl. Lloyd. Holland!®, v. New-Orleans n. A'dam, vertr. 2 Jam. v. Vera Gruz. Zeelandia anr. 3 Jan. v. A'dam te Buenos Ayres. Miaasland, v. A'dam' n. Buenos Ayres, 'arr. 4 Jan. te Antwerpen. Hollanl-Amerika Lijn. Leerdam an*. 4 Jam. 's midd. van New-Or leans voorgaats dem N. Waterweg, Ntoordlam vertr. 4 J'an. v. R'diam n. 'New* York. Holland Briisch-lndil Lijn. Madioen (uitr.) vertr. 2 Jan. v. Madras. Stafdsdijk (thuisr.) vertr. 2 Jan. v. Algiers. Holland-Oost-Afrika Lijn. Almelo (thuisr.) vertr.. 3 Jan. 6 u. uiam v. Lomiden: n. Rotterdam. Almelo, v. O. Aifrikta, nl. Rfdam, arr. 4 Jan. 4 u. nam. vooirgaats den N. Wa:terweg. Rott. Zuid-Anterika Lijn. Althiba (ithuisr.) vertr. 3 Jan. v. Bahiia. Stv. Mi). Oceaan. BeBerhon, v. Japan n. A'dam, vertr. 30 Dec. v Pemaog. Holland West-Afrika Lijn. Hontestroom (ithuisr.) vertr. 26 Dec. v. Mon rovia m. Dlakar. Pollux (thuisr.) 1 Jam. te Accra in lading. IJselstroom (ithuisr.) vertr. 4 Jan. v. Havre mi. A'diam. uitgeyerskantoor aan te moeddgen' met voor- spellinigen. van veel succes en dikwijls luk« het hem, althans haar het ergste tegenop- ziem weer wat uit het hoofd te praten. Toen ze bij de eerste gelegenheid terug keerde met haar berichitem van„Uit". „Uit." „Nliet noodig". „Leest nooit". „Heeft 'geen tdjdl", enz. was ze bang, dat ze nog omder- houdlen zou wordem over gebrek aan een ham- dig optnedfem; maar Mr. Collins was altijd even vriendelijk en' bleef maar verzekereni, da t dit enkel de teleurstelliin'gen waren, die ieder wachitten in het begin. Bij zich zelvern begon hij well wat te twijfelen aam hiaar geschikt- heidl voor het' vak, maar 'hij. raodiit haar graag em daar 'hij! wist, dlat sommige orders zichzelve ddkken, zooals het in den handel heet, wilde hij1 haar hier best eens wat Lamger over l'aten doen, als ze dachf, dat ze dlaarmee leerem kon. iHet waren- vreeselifce diagen voor Mary Brettam, dlie doorgesuldkeld werden' zonder eenig resultaat, terwijl haar armzalig fonds- jc hoe Hanger hoe meer uitgeput raakte. En, als ze eens dacht, hoe lang ze haar ieder op zichzelf vielen, dan was het nog verwonder- lijk, hoe de week zoo gauw omkwam. Dit is een1 tegenairijdiigheidl, die vooral huurders opvalt, en', itoen haar die rekening weer ge- presemteend werd, keek ze die hospita aan mdt een blik vol wamhoop. _„Mrs. Shutileworth", zei ze, „ik heb nog niets bereilct; ik had gehoopt, u te betalen en ik kan niet. Ik ben geen oplidister, ofschoon het'er veel van heeft; ik ben colportrice voor een uitgeversfirma en ik heb geen enkele be- stelling opgedaan." iMlrs. Shuittleworthl keek haar aam met d'uister-onidferzoekenden blik, en Mary hield dien adem in. (Ward! vecvalgd.) I is,

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6