Advertenti&n. Bij liet nwn«n van m hralisstoe srst be- trekking tot het door ons bestuur thans vcor de derae maal aan de orde gestelde voorstel, voor wat betreft uitbreiding van de staking, een uitbreiding, die vooral onder de gegeven omstandigheden dringend geboden is voor steun aan de stakende arbeiders in de me- taalindustrie, doch niet minder van grooten inyloed zal zijn op de van werkgeverszijde aan de orde gestelde loonsverlagingeni in andere bedrijven, geliev enuwe besturen me- de rekening te houden met het feit, dat door de metaalbewerkers bij meerderheid van stemtnen is besloten tot doorstaken tegen elke loonsverlaging. Vervolgens dient door uwe besturen het feit in oogenscfaouw te worden genomen, dat het conflict in de metaalindustrie een duidelijke demonstratie is van de ondoelmatigheid van de tot op heden nog door uwe besturen ge- huldigde opvattingeni met betrekking tot de localiseeringstactiek, zoodat wiji mogen ver- wachten van u een bereidverklaring te zullen ontvangen, om nog in het begin of in den loop van de volgende week (914 Jan.) met ons bestuur in besprkeing te treden om- trent het tijdstip, waarop onze vakcentralen gemeenschappelijk en daadwerkelijk zullen optredea Mocht evenwel door uwe besturen op- nieuw ons voorstel worden afgewezen, dan ontvingen wij gaame antwoord' op de vraag: wat er dan volgens uwe zienswijze wel zal moeten worden gedaan? DE MOORD OP MR. WIJSMAN. De N. R. Ct. meldt: Het bericht van de Telegraaf, dat het on- derzoek van de politie thans in een zoodanig stadium is gekomen, dat men1 veronderstelt, te kunnen weten, wie hoogstwaarschijnlijk den moord heeft gepleegd, dat men deni per- soon, diem men verdenkt, echter nog niet heeft kunnen achterhalen, berust op fantasie. De politie heeft natuurlijk zekere aanwijzingen, voor zoover tenminste de tot haar bescnik- king staande persoonsbeschrijving juist is, maar van een spoor, dat in een bepaalde richting en meer speciaal tot het aanhouden van een bepaalden persoon zou leidem, dien de politie reeds op het oog zou hebbeni en zij alleen nog maar zou behoevem te pakken, is geen csprake. Het onderzoek wordt met kracht in alle richtingen, die eenige kans op succes kunnen bieden, voortgezet. Intusschen is er wel eenige meerdere klaar- heid gekomen, doordat de persoon, dien een reiziger Zaterdagavond blootshoofd te 's-Gravenihage uit den trein heeft zien sprin- gen en dien men voor den moordenaar van mr. Wijsman hieid, zich thans bij de Haag- sche recherche heeft aangemeiu. Inderdaad is gebleken, dat hij blootshoofd uit den trein gesprongen is. echter niet uit een lste, maar uit een 3de klasse rijtuig. Hij is van beroep „treinmuzikant", d. w. z. hij reist tusschen Amsterdam en Den Haag op en neer en ver- dient den kost door voor zijn medereizigt viool te spelen. De muzikant in kwestie heeft de gewoonte uit in beweging zijnde treinen te springen en hij had er in ait geval bizondere reden voor, Caar hij voomemens was met den reeds ge- reedstaanden trein naar Amsterdam terug te keeren. Terwijl hij uit den trein sprong, zag hij achter zich eenige controleurs van de z.g. Zwarte Bende, welke hij daar het mu- ziekmaken in den trein verboden is, uit den weg wenschte te gaan. Hij is daarom snel de trap naar den uitgang hfgeloopen, heeft zich daar gedurende eenige minuten schuil gehouden, onderwijl zijn viool onder zijn jas verborgen en zich daarop langs de andere trap naar het Amsterdamsche perron bege- ven. Andere passagiers heeft hij in dien tijd niet zien langs komen. Bij het uitspringen uit den trein had hij de hoed in de hand, zijn door deni bovenbedoel- den reiziger gegeven signalement was juist. Deze aanmelaing heeft ook de tegenstrijdig- heid tusschen dit signalement en dat hetwelk de Haarlemsehe veipleegSter heeft verstrekt, opgelost. In het eerstbedoelde signalement was nl. gesproken van een regenj as met ceintuur, terwijl de verpleegster een ongetailleerde ga bardine regenjas had verm el a De muzikant nu droeg inderdaad een ge- tailleerde regenjas met ceintuur. De moei- lijkheid van de niet teruggevonden hoed van het door de verpleegster beschreven model is hiermee tevens uitgeschakeld. De politie had intusschen reeds zeven ver- schillende hoeden van ander model ontvan gen, die alle langs de lijn whren opgeraapt! Hieruit ziet men wel, met hoeveel belangstel- ling het publiek aan de opheldering van deze zaak deelneemt. Het verhaal van den treinconducteur, die tot zijn woning gevolgd zoup zijn door eefi geheimzinnig automobilist, is aangedikt. Het eerste deel ervan is juist, doch niet juist is, dat de automobilist den conducteur tot aan zijn woning zou hebben achterna gezeten en daar het aares en dm naam zou nebben op- genomen. De auto heeft een anderen weg gevolgd. Het doorzoekem van de lijvige correspon dence en van de overige bescheiden, op de kamers van mr. Wijsman te Amsterdam ge- vonden, heeft volgens het Hbld. geen enikel spoor opgeleverd. Het hooren .van eenige personen, met wie de verslagene nu eni dan omging, had geen gunstiger resukaat. Niets wijst er op, dat de heer wijsman met vijan- den of personen, die het hem lastig maakten, te doen had. Aan zijn geslotenheid was men gewend, doch ook aan zijn groote kalmte. De drie patroonhulzen, in den „moordcou- pe" gevonaen, zijn geschoten uit een automa- tisch pistool. Op de plaats, waar het slag- hoedje va nde patroon, waarvan de moorde naar er drie verschoten heeft, in den rand ven de hals schuift, staat R. A. C. 25. Dat R. A. C. 25 duidt aan, dat de patronen zijn van de Remington Arms Company, een Amerikaansehe munitiefabriek, en het wapen, waarmee ze zijn verschotm, wordt door vak- lui geacht te zijn een automatisch pistool, merle: Colt. De patroonsoort is in ons land zeer incourant en de gevondeni 'hulzen, vol gens deskundigen, ten minste twee of drie jaar oud. Het moet niet onmogelijk zijn bij de wapenhandelaars in het land na te gaan, wie in den laatsten tijd van die incourante patronen heeft gekocht. Vakkundigen uit den wapenhandel verzekrden het blad, dat slechts hier m daar die patroansoort voorradig zal zijn, want over het algemeen genomen „gaat het hier niet". Be Teleg*. sehsijft: bs enkele Waden Veart, op ©d van medo- deelingen van de zijdt der politie, een tegetm spraak voor van ons beiicht, dat men meent te weten. wie hoogstwaarschijnlijk den moord op Mr. wijsman heeft gepleegd. Een politie- autoriteit verklaardle zelfs, dat dit berktat op fantasie berust. 'Niets is minder waar. Wijt zijn afgegaan op goede gegevens en houden daarom onze njededeeling staande. Dat de polkie wellicht lilever had gezien, d'at dit niet was gepubliceerd en daarom haar heid zoekt in tegenspraak kunnen wij begrijpen, maar niet ihet aplomb van sommi- ge bladen, die van achter de kachel deze zaak volgen. Men heeft ons nog met enkde belangrijke bijzonderheden op d>e hoogte gesteld van een voorval, dat zich op Oudejaarsavond in trein no. 1135 heeft aigespeeld en dat niet zonder I reden in verband wordt gebracht met den moord. Een dame met twee kimderen op reis naar Tilburg en zittende in een eerste klas coupe van dezen trein, heeft namelijk medegedeeld, d'at in Den' Haag een heer kwam binnenge- stapt met een hoogroode kleur en die zich eenigszins wonderlijk aanstelde, vooral toen een paar andere passagiers 'het haddien over den toen juist antdekten moord'. Hij ging in een courant zitten lezen en deed voorts vrii onTustig. Toen de trein ergens onderweg stii faield', ging hij van de retirade gebruik ma- ken, missdiien met de bedoeling om zich te verbergen of iets weg te moffelen. Ook later maakte hij opniehw van deze plaats ge bruik. Door zijn wonderlijk gedrag trok hij in ieder geval de aandacht dezer dame, die hem schatte op circa 27 jaar. Zeker wist zij het niet, doch zij vermoedt dat de man te Dordrecht is uitgestapt. Het signalement dat zij opgeeft vertoont eenige frappante punten van overeenkomst met dat door de dame uit den moordcoupe opgegeven, hetgeen van te meer waarde is nu gebleken is, dat zij deze mededeelingen. Dins- dag aan onzen zegsman verstrekte, aldus v66r het signalement door de poliitie was be- kend gemaakt. Het opvallende in deze heele gescthiedenis is, dat de politie den trein 'heeft laten vertrek- ken, zonder een onderzoek in de versehillen- de coupe's in te stellen, al was het alleen maer een informeeren geweest naar de reizi- gers, die in Den Haag waren ingestapt en ter controle der kaartjes. Een deskundige wees ons er nog op, dat in l den laatsten tijd veel wapens van uit Duiitsch- T'and ons land warden binnengesmakikeld, zoodat men betreffende den aankoop van vuurwapens niet veel houvast heeft. i De vraag is gesteld, waarom de moorde naar in plaats van het lijk van zijn slachtof- fer op den grand tegen het portier te zetten, 1 dit niet uit den coupe heeft geworpen, waar- door de ontdekking meer moeilijldieden zou hebben opgeleverd. Aannemende dat de moord tusschen Lei den en Den Haag is geschied, wat thans vrij- wel algemeen wordt aangenamen, dan bleef de moordenaar niet mfeer dan een kwartier voor zijn luguber bedrijf over. Voor het ver- wijderen uit den coupe van het lichaam waar- aan de dader ongetwijfeld wel gedacht zal hebben', had hij dus weinig tijd over en bo- venctien beliep hij hierdoor de kans, dat ande re passagiers toevallig uit een raampje kij- kende, het zouden zien en aan de noodrem zou den trekken. Intusschen is het leven voor onschuldige menschen met dikke roode gezichten, forsche gestagen en van circa 30-jarigen leeftijd; er niet gemakkelijker op geworden. Overal diii- ken thans pseudo-detectives op, die in ieder- een een moordenaar zien. Zoo werd gister- avond in de Passage te Amsterdam onder grooten toeloop van het publiek, een man, die eenigszins scheen te beantwoorden aan het signalement, door een jeugdigen „detective" aangehouden, die hem voor den dader hield. Na een heftige woordenwissefling nam een agent beiden mee naar het politiebureau waar de verdachte heer afdoende kon bewijzen, d'at hij niets met den moord uitstaande had. De ze heer waarschuwt nu in de „N. Crt." tegen dezen amateur-detective, die verklaarde, ten bate der menschheid met zijn onderzoek te zullen voortgaan. Men zij d'us op zijn hoede. De onderzoekingsautoriteiten hellen vol gens het Hbl. meer en meer over tot de mee- ning dat de moord de daad is van een fcrank- zinnige. Provinciaal Nieuws UIT BERGEN. De Besturen der R. Kath. Bijzondere Scholen, de St. Antoniusschool, en de St. Ursulaschool, hebben het Gemeentebestuur kennis gegeven, dat zij, gebruik makende van de bevoegaheid bij artikel 95 der Lager Onderwijswet 1920, de inning der schoolgel- den aan de Gemeente opdragen. De ter gelegenheid van het 25-jarig be- staan van „Hulp in Nood" te houden licht- beeldenavond van Jhr. van Panhuis wordt hedenavond in het lokaal van den heer Smit gegeven. UIT HEILOO. Voor een uitverkochte zal gaf Donderdag- avond de zangvereeniging „Harmonie", di- recteur die heer G. Anderson, van Alkmaar, een openbare zanguitvoering. Gegeven werd „Malle Geert", zangspel in 3 bedrijven, tekst van Mart. Schuil, muziek van Mart. Schuil en Richard Hoi. Geert beeldde de rol van liefdevolle klein- dochter, die veel strijdt doch eindelijk over- wint, prachtig uit. In haar wiegeliedje voor haar hulpelooze grootmoeder werd zij bij open doek toegejuicht; haar spel en zang wa ren onverbeterlijk, doch niet minder was haar grootmoeder, haar rol van de oude vrouw, diie toulpbehoevend1 en tasiend als blind naar liefde van haar kleinkind hunker- de, beeldde zij eenig uit, de toejuiching gold bij het Wiegelied niet minder haar. Steven gaf mooi spel, zonder overdrijving was hij steeds in zijn rol, ook Arie, tuinman op Rustoord, was zeer goed. Gevoelvol spel gaf in het laatste bedrijf Andries Bierma. Zijn wroeging en berouw, zijn schaamte als hij voor alien zijn schuld bekent en Mie en' Geert, in haar eer herstelt, waren eenig. Dole andere oerecmen in omdcrgeschikte rol- len kwamen alien in het samenspel goed uit. Mooi verzorgd toeneel, juiste groepaering en grimeering gaven een good gefaeel. Vol lof was men ever de mooie uitbeelding van personen als boercn en boerinnen, hun kleeding en uitbeelding was eenig. Vermoed was reeds, dat de operette te zwaar was vOor een zangvereniging, die een jaar bestaat. Men had zich in zang over- schat, niet altijd kwam de zang volkomen tot zijn recht. Als men echter in aanmerking neemt, dat de zangvereeniging nog maar een jaar be- staat. kan men tevreden zijn. De voorzitter bracht in zijn sluitings- woord dank aan den directeur, den heer G. Anderson, en den regisseur, den heer J. Ros- senbacker, welke woorden bij alien instem- ming vonden. Het publiek volede met groote belangstel- ling de voorstelling. Er moest meermalen gehaald worden. De zangvereeniging kan met voldoening op dezen avond terug zien. Stadsnieuws. OM DE ZILV'EREN 9CHATTEN DER ZEE. Onder dezen titel begint een onzer in ddt nummer de beschrijving van een dezen zomer ondernomen veertiendaagschen tocht met em IJmuider stoomtrawler. >Deze beschrijving van het visschersleven en de vischvangst in de Noordzee 'kon, door drukke werkzaamheden, eerst dezer dagen be- eindigd worden. Zij is nu geheel gereed en wij hopen ze in tien achtereenvolgende weken in ons Zater- dagnummer te kunnen opnemen. GESLAAGD. Bij het op 6 dezer te Amsterdam gehou den examen slaagden als Kantoor-steno- graaf-Ned. de dames C. D. Buds, A. A. van Hedel en A. Met, opgeleid door den heer A. de Wolff, alhier. Voor het examen kantoorstenograaf, op 6 Janpari te Amsterdam gehouden, zijn ge- slaagd de dames A. Bruijn, M. Sterk, J. Brommer en de heeren Chr. Blom (met lof), J. van Sijp, R. Mammen en C. Swagier, alien leerlingen der Handelsschool alhier. BENOEMD. De Burgemeester benoemde to lid der.Bios- coopcommissie, in de plaats van Mr. W. Stap, den heer J. A. Hoekmeijer, alhier. DE NOOD IN NEDERLAND. BH de Redactie in dank ontvangen van P en N. N. 3.—; van N. N. 1.—; van J. T. 2. VOOR DE VEENSTREKEN. Aan leerlingen der Burgerschool en der Gem. U." L. O. school voor jongens is gele genheid gegeven een bijdrage af te zonderen voor de aan alles gebrek lijdende kinderen in de veenstreken. De inzameling heeft 74.66 opgebracht. PREDIKBEURTEN. Inplaats van ds. Vinke, die door familie- omstandigheden verhinderd is, zal morgen ten 10 ure in de Kapelkerk ds. Bruinkool van St. Pancras de predikbeurt vervullen. DE LOONORENS VER'HOOGD. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertenitie wordt de aandacht van werkge- vers en arbeiders^ gevestigd op de wijziging der Invaliditeitswet, waarbij de vroeger vast- gestelde loongrens van 2000.met ingang van 31 December 1921, is gebracht op 3000.zoodat de werkgever eerst dan is vrijgesteld van zegelplakken, indien het loon van den arbeider per jaar het laatstbedoelde bedrag bereikt. Arbeiders niet in het bezit eener rente- kaart, wier loon minder dan 3000.per jaar bedraagt, zullen zich alsnog moeten aanmelden. BOND VOOR STAATSPENSION- NE'E RING. De afdeeling Alkmaar van bovemgenoem- den bond organiseert blijkens een adver- tentie in ons nummer van gister op Dingr dag a.s. in de Harmonie een buitengewone propaganda-vergadering. Een uitgebreid programma is samengestelder zal gemusi- ciseerd en gezongen worden, ds. Spaargaren zal een redevoering houden en boventdien zal nog een drama in 1 bedrijf van Herman Heyermans Jr. worden opgevoerd, getiteld: „Het Kind". Om 7 uur wordt de Harmoniezaal openge- steld. ALGEMEEN STEUNCOMITe VOOR HONGEREND RUSLAND. In dank ontvangen van B. 2, onder mot to: „in stilte geven, dat is Christenplicht". Aan steunbons werd ontvangen f 12,50. Hiervoor dank. C. J. TJADEN, penningmeester. COMMUNISTISCHE PARTIJ. AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: De vergadering van 21 December, uitge- schreven door bovengenoemde afdeeling, waar mevrouw H. Roland Hoist zou sprekn, doch die wegens ziekte uitgesteld moest wor den, zal nu plaats hebben Donderdag 12 Ja- nuari, in de Sociteitszaal van de Harmonie. De genomen kaartcn ziin natuurlijk voor deze vergadering gcldig, doch nh kwart v66r achten kan niet meer voor zitplaatsen worden ineestaan Bij de bekende adressen zijn nog kaarten verkriigbaar. en voor zoover er plaats is des worlds aan de zaal. GEMEENTELIJKE DIENIST DERWERK- LOOSHEIDSVEiR'ZElK'ER1NG EN ARBEIDS'B'EM IDDEL'l NG. Afdeeling: Arbeidsbeurs. Doelenstraat. Tel. 64'5. Geopend op alle werkdagen van des voorm. 9'11 uur, bovendien des Maandagsavonds van 78 uur. Aangeboden: 1_ afbramer, 2 bag- ferlieden, 2. bakkers, 1 boekdrukker, T~boek- ouders, gjjboerenarbeiders, 1 bosjesmaker, 1 bouwk. opz.teekenaar, 1 correspondent (D.), 1 emballeur, 12 grondwerkers, 2 kantoorbe- dienden, 1 kantoorlooper, 2 ketelmakers, 2 kellners, 1linker, 2 k'leermakers, 2 koetsiers, (_landbouwer, 1 loopjongen, 2 loopknechts, 1 machinaal-houtbewerker, 2 machinisten- sfoker, 1 magazijnbediende, 1 metaaldraaier, 1 metaalslijper, S metselaars, 5_ meubelma- kers, 6_opperlie3en, 6 pakhuisknechts, 2 rei- zigers, 1 rijwielhersteller, 26 schilders, 1 schipper, 2 sdhoenlmakers, 1 schrijvcr, 1 slij- per, 1 staRcnecht, 1 steenbikker, 1 stoker, straatmaker, 2 sigarenkistenplakkers, 73 sF garenmakers, sigarensorteerder, 2 taSaks- Bewerkers, 13 timmerliadea, 2 tuinliSden, 1 varec&g*Ml,~l veomlaandar,"*! vuitfwwte, 1 waker. 1. wwksfer, 1 winkelbedie-de, iizergieter, 7_zandvcrmers en' SI lesse arbei ders. Ge vx a a g d Agenten voor het plaat- sen van spaarpandbrieven, 2 loodgieters, 1 los arbeider, 1 schilder en 5 schoenmakers. Alkmaar, 7 Januari 1922. DE DIRECTEUR. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 4.33 uur licht op. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). TEGEN PROTESTANTSCH VERWEER. ROOMSCH RECHT Geachte Heer Hoofdredacteur, Mag ik in uw orgaan twee voorloopige kantteekeningen maken op het voorloopig slot van Ds. H. P. de Pree: Protestansch Verweer. I. In genoemd protestansch verweer dal uw verslaggever kan dit weten een min of meer misleidende titel is, aangezien geen Roomsche aanval voorafging, wordt bericht, dat ds. de Pree Woensdagavond 11 Jan. 's avonds 8 uur in de Kapelkerk aan de Laat hoopt te spreken over de biecht. Nu is deze boodschap niet in staat mijn Nieuwjaarsstemming te bederven, en geen sterveling zal mij Woensdagavond in de buurt der Kapelkerk zien zwerven om avon- tureerende Roomsche schapen ?n de hielen te bijten, maar zonder grimmigheid wilde ik toch even vragen waar hier de hooggeprezen consequentie blijft! Dat Roomsche priesters voor ouden Jan en jongen Jan hun eigen Roomsche leer uiteenzetten, zonder iets of iemand te krenken daarover waren alien het eens werd door verschillende predi- kanten hoogst kwalijk genomen. Dat mocht niet, dat was onbehoorliik, zelfs werden zij gesommeerd per keerenae post weer heen te gaan! Maar hoe kunnen de Alkmaarders het on- behoorlijke van die handeling leeren Inzien, nu protestantsche predikanten voor Jan en alleman gaan spreken niet over de protes tantsche leer maar over zuiver Roomsche, door hen verafschuwde instellingen en prac- tijken? Wat het verloop zal zijn, moeten we arwachten. Als Ds. even deskundig over de biecht spreekt als in datzelfde laatste stukje van 5 Januari over Mariavereering, dan we ten we het wel. Of er geen wolkje aan de lucht is, heeft hij het daar over de „Roomsche leer van Maria's opstanding, haar hemelvaart en kroning met almacht." Maar de zuivere opzet is al op zijn minst genomen inconse quent en op dien slak wilde ik even zout leg- gen. 2 Zooals gezegd zal ik van antwoord die- nen cn bij deze vraag ik u de nummers waarin Ds zoo goed was te schrijven Lie- ver heb ik al de stukken tegelijk op tafel en met voordacht heb ik het verweer no^ niet ge- Iezen uit vrees dat het mij vergaan mocht als de Lacedemoniers, die den Griekschen rede- naar huistoe zonden met de boodschap: in het midden van zijn debuut hadden ze het be- ?in vergeten en op het eindhet midden Ik maak hier melding van, omdat ik een wei nig speling vraag. In dien tusschentijd zou den de cngeduldige Protestantsche lezers rteh met het debet van den ftxfe Theo de Wolf tegen Ds. Dr. Beerens over datzelfde Pauselijk primaatschap kunnen vermeien. De algemeene opinie is, aat de vakman het hier tegen den leek heeft afgelegd. Met vriendelijken dank, Pater VAN DER SANDEN. (Wij hebben de inzenders van ingezonden stukken geschreven naar aanleiding van de conferenties in de R. K. Kerk op de Laat gevraagd of zij nog op plaatsing van hun stukken prijs :fellen. Zij hebben, na de artikelen van Ds. de Pree, alien daarvan afgezien. Het woord is dus thans aan Pater Van der Sanden. Red. Alkm. Crt.) Marktberichten. ALKMAAR, 7 Januari 1922. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 13 paarden1 150650; 12 koeien en ossen 400650; 22 nuc'htere kalveren 12 26; 204 vette schapen 4054 4 vette varkens 601128 magere varkens 38 tot 42; 72 biggen 10 w. 12—/ 22; 7 bokken en geiten 3—/ 9. ALKMAAR, 7 Jan. 1922. Boterprijs Hoogste markt 1.15; middelmarkt 1,10; laagste markt 1.05. Aanvoer 685 kop. Eieren 10 tot 13 per honderd'. ALKMAAR1SCHE EXPORT-VEILING, ALKMAAR, 6 Jan. 1922. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Appe- len 0.110.38 p. K.G.; Bieten 3.90^- 4.60 per 100 KG.; Gele kool 4.20 6.70 p. 100 KG.; Groene kool 5.20 6.60 per 100 stuks; Prei 36'f 55 per 100 bos; Peren 0.19—/ 0.30 per KG.; Roode kool 5.10—/ 13.20 per 100 KG.; Selderie 22.6023.10 per 100 bos; Schorseneeren 0.12—/ 0.18 per K.G.; iSpruiten 41—57 per 100 KG.; Uien 31.4035.90 per 100 KG.; Wortelen 8.10—/ 8.90 per 100 bos; Witlof 0.85— 0.90 per KG. BROEK OP LANGENDIJ'K (Langedij- ker Groentenveiling), 6 Jan. *22. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Roode 'kool le soort 8.50f 14.90, 2e soort 48.10; Gele kool le soort 5.10 tot 8.40; 2e soort 0.90—/ 4.20; Deem sohe witte kool le soort 5'f 6.70, 2e soort 0.803.60; Uien Drielingen 24.50^- 25.30; Uien le soort 33—/ 35; 2e soort 4.10—/ 6.50; Losse wortelen f IP.IOt— 12.30 per 100 K.G. Aanvoer: roode kool, 78800 K.G. witte kool; 56300 K.G. gele kool; 2225 K.G. losse wortelen; 11750 KG. uien. NOORDSCHARIWOUDE, 7 Jan. 1922. Blauwe aardappden 9.70; Grove uien 34.1036.40; Drielingen 23.50— 24.20; Roode kool 8.40—/ 14.90; Uifr- schot 4.50—/ 6.50; Gele kool 5.90— 8; Deen&che witte 5.106.60 per 100 KG. feil00' 5 Jan. van 7 Januari 1922. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Eoers van heden te Vorige koers. 10.30 10.45 II- 11.15 Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: MABIE H. RELK en JAAP KOOIJ. Limmen, (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indisehe Bank. Handel Mpij INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm CULTUUR MAATSSH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsteal. Dito action* Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amaterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Seheepvaart Unia Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAARy BUITENL. Marine eomm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union pacific PROLONGATIE Berlljn Brussel Londen New York Parijs We'-nen Zwitserland 91»/s 114 921/4 '36'Vn 7T/g 92 331 272 J 141 118^/. 71) 766/a 119) 338/4 377) 139) 408 104* 6I8/4 7) 53 75 223 158 109 268/, 95 90 55) l"Vs2 70) 265 375 27 313 61 20 Va 141 vorige koers 3 heden 3 pCt. WISSELKOERSEN. VoOrbeutt koera op heder. 1 46 21.00 M.451/, 2 728/4 21 92i/j 0 091/, 52 80 114 114 114 93 93 93 136 78/« - - 92 330 331 337 333 139 140 J 140) 141 119 1191 119 120 77 77 77 380 380 37S-80 139 139 140 411-3 411) 412 412 105 105 105 105 61) 61) 61) - 160 108) - - 27 27 27 27) 16) - - 266 266 266 268V4 375 37'; 374) -- - Vorige koers. 1 48-1.50 21 00-00 00 11.40-00 00 2.721/,—2.731/j 21.17 00 00 0 00 -O.lfl 52.80 00.00 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) 1.45 1.491/* 1.51 Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) - - Idem (gestempeld) 0.06 0.00—000

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2