DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 15 Houderd rrer en twtntigste Jnargang 1922 WOENSDAG IS JANTTARI Olt nummor bestaat alt 2 bladen Deze Conrant wordl ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feesldagen, nitgegeven. Abonnemenisprfjs bf) vooruilbetaliag per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlqke en bewJjsnnmmers 5 cents. Prq9 der gewone AdvertentiJn. Per regel 0.25, bl| groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsraimte. Brier en franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrnkkerii vlh. HERMs. COSTER ZOON. Voordam C 9. Telefoonnummer 3. Directeori Q. H. KKAK. TelfifiMmar. Eadaatia 88. Hoofdredacteur: 1). N. ADEMA. Buitenland iBESPREKINGEN TUSSOHEN POINCARe EN CURZON. Poincare heeft de besprekingen over de Oostersche kwestie met Curzon aangevan- een. Zij werden het eens dat er een gezamen- lijke oplossing moet worden gevonden. Ge- dachtenwisselingen over dit onderwerp zul- len langs diplomatieken weg tusschen Parijs en Louden plants hebben en indien noodig, wanneer de kwestie op het hoogtepunt is ge- komen, zullen de ministers van buitenlandsche zaken van Engeland, Frankrijk en Italie bij elkander komen, om de te volgen gedragslijn vast te stellen. DE CON1FEREINTIE TE GENUA. In, poliitieke kringen te Londen heerscht voldoening over het bericht, dat van de meeste naties, die uitgenoodigd zijn tot deel- neming aan de conierentie te Genua, welke op 8' Maart a.s. zai worden geopend, reeds niededeelimg is ontvangen, d'at zij de uitnoo diging hebben aanvaard. Gemeld wordt, dat, hoewel er geen offici- eele uitnoodigiingen zijn gezonden aan de Britsche dominions, zij reeds omtrent deze aangeltgenheid zijn gepolst, en dat zij1 er zelf over kunneni besluiten, aan de conferen- iie ail dian niet dee! te nemen. Ieriand ver- Jceert in dit opzieht in dezellfde positie als de andere dominions. De Dail Eireann heeft zijn beslissing nog niet aan de Londensche regeering modegedeeld. Volgens de tegenwoordige plannen zal Lloyd George naar Genua gaan in gezel- schap van den minister van Financien, sir Robert Home, en van een aan,tal desikundigen van het departement van de Schatikist. Als datum voor de conference wordt de 8ste Maart aangegcven. De Berlijnsche pers nocmt de uitnoodiging van Duitsdiiland een schrede op den goeden weg van de wederer- kenning van Duitschland als geliijkgerech- tigde mogendheid. Van wdingelichte zijde wordt medegedeeld, dat de groote mogendheden, op de conferen ce door 3' tot 5 gedelegeerden eh de kleine staten door 2 gedelegeerden vertegenwoor- diigd zullen worden. 'Duitschland zal zich door 5 gedelegeerden kunneni doen vertegen- woordigen. Uit Rome wordt gemeld!Naar de mins ter-president Bonomi in den ministerraad verklaarde, verwacht de Italiaansdhe regee ring te Genua duizend gedclegeerdeni van veertig verschillende naties. AMiERBKA EN DE GEALLIEERDE SCHULDEN. Een wetsontwerp inzake de fundeering der geall'ieerde schulden is bij den Aaneri'kaan- schen Senaat ingediend. Senator Mc. Cor- mick diende daarop in den Senaat een reso lutie in, waarin hij voorstelde aan het Arne- rikaansdie ministerie van Buitenlandsche Zaken alle mlichfingen te verzoeken, wellke van nut zouden ikunnen' zijn bij het beoordee- len van de financieele aangelegenheden der Europeesche regeeringen, vooral betreffende de uitgaven dier regeeringen voor militaire doeleinden. De Senaat heeft deze resolutie aangemo- mern. Naar door het ministerie van financien werd veridaardi, zal met de formuleering der definitieve pl'annienl voor de fundeering der geallieerde schulden gewacht worden, tot- dat het d'esbetreffende wetsontiwerp defimi- tief is aanigenomen. Dan zullen onderhande- lingen met Groot-Brittannie aanvangen,. De andere details zullen worden bepaald in verband met den bijizonderen toestand van elk land1. 1 let is de bedoeling van de regeering der Vereenigde Staten, om van de naties de data te vememen, waarop de versdhillende beta- Iingen zullen kunneni aanvangen. Er zal een nauwikeurig onderzoek worden ingestdd naar de hullpbronnen; eu omstan- digheden van die verschillende landen, opdat de Amerikaansche regeering een leiddraad zal hebben bij; de onderhandelingen met hare schulden,aren. DE MILITAIRE JUNTA'S IN SPANJE. Het staatsblad publiceert een decreet, waar in de organisatie en de werkwijze der mili taire junta's, die daarin „inlichtingencom- missies" worden genoemd, wordt gewijzigd. De junta's zullen haar bureaux vportaan op het departement van Oorlog moeten vestigen. Alle door haar genomen besluiten moeten door de hoogere autoriteiten worden gecon- troleerd. Op den partijdag van de Duitsche Cen- trumpartij heeft de rijkskanselier Wirth een rede gehouden over de uitvoering van het en- tente-ultimatum en de economisdhe gevolgen daarvan. DE NOOD IN RUSLA'ND. Van Russische zijde wordt gemeld, dat op een der stations aan den spoorweg van Alex- andref 2 treinem, resp. uit 18 en 24 wagons met levensmiddelen bestaande, zijn aangeko- 'men. Deze levensmiddelen zijn een geschenk van den Paus aan de hongerlijdende bevol- king. De thans tusschen Krassin en een Ameri- kaansche firrna gesloten overeenkomst voor- ziet in den aankoop door de sovjet-regeemg van een hoeveeiheid graan ter waarde van 10 millioen dollar, welke hoeveeiheid binnen drie maanden aan Rusland zal zijn geleverd. Ook de hulpverleening van de Amenkaansche or ganisatie van1 volwassenen zal op grootere schaal worden voortgezet dan tot ausverre het geval was. Op het oogenhlk is 'n dage- lijksch binnenlancfech graantransport van 150 wagons verzekerd. SLEOHTING VAN DUITSCHE VESTING EN. Heden zal bij den Rijksdag een ontwerp worden ingediend tot opheffing van de ves- j tngen Wesel, Keulen, Cohlenz, Mainz en al ii le andere aan den Boven-Rijn en den rechter- Rijnoever gelegen vestngen. De entente heeft Ij uitdruMcdijlk het aannemen van een dergelij- |j ke wet van de rijksregeering geeischt. AARDBEVING. i Een schok van een aardbeving, als zeer he- i vig omsdireven en die naar schatting op 2500 mijlen ten zuiden van Washington plaats had, werd geregistreerd door de Uni- versiteit van Georgetwn. Hij begon Maan- dagavond om 10.58 en duurde tot gistermor- gen 1 uur. Ook het observatorium van Konigstein in den Taunus heeft hedenmorgen een aardbe ving geregistreerd. HET PROCES DER COPP^E's. Dyisdag is te Brussel een begin gemaakt melt het proces van baron Coppee en diens zoon tegen de Brusselsche bladeni „Le Soir" en „Le Peuple" ens tegen het socialistiisch Kamerlid en minister van Staat, Colleaux. Men herinnert zich, dat Coppee en zijn zoon onder verdenking van de levering van benzol aan den vijand waren gearresteerd. en verledem jaar van rechtslvervolging werdien ontsllagen na tuschenkomsit van den oud-pre- mier (te Broqueville, die verklaard had, tot het leveren van bijproducteni der kolenmijnen machtiiging te hebben verleend. Deze zaak heeft de Belgische openbare meening langen Cjd levendig bezlg gehou den. Zelfs zag het parlement zich genood- zaakt, de houding van de Broqueville Cjdens den oorlog te onderzoeken. De condusie luid- de, dat de oudi-premier zich niet aan strafba- re handelingem had schuldig gemaakt. Door verschillende Belgische bladen, voor al socialistische, werd daarop een heftige campagne gevoerd tegen de Broqueville en tegen de Coppee's, met de bedoeling, een las- terproces uit te lokken, dat zou kunnen leiden tot de heropening van de instrucCe tegen de beide grooCndustrieelen. Ten slotte zijn de Coppee's op deze uftda- ging ingegaan. Namens de Coppee's treedt o.a. als atwocaat op de katholieke oud-minis- ter Renkin, terwijl namens de „Soir" o.a. op- treedt de liberate oudLminister Janson. De minister van Staat, Colleaux, verdedigt zich- zelven. De Coppee's verlangen, dat de rechtbank de beschuldigiingen, door de beklaagdeni ge nii, voor laster zal verklaren, deze uitspraak in driehonderd bladen zal publiceeren, en vijfhonderdduizend brochures zal laten druk- ken tot een maximumbedrag van een millioen francs, alsmede de publicaCe in vijftig ach- tereenvolgende nummers van de „<Soir" en van de „Peuple". De eerste dag was geheel giewijd aan het expose van mr. Braun namens de Coppee's. Het kwam daarbij herhaaldelijk tot neftige I incidenten, vooral door interrupties van de verdedigers der beklaagdien. De note gaie van heden was, dat Colleaux op last van den president uit de zaal werd verwijderd, omdat I hij had geantwoord, toen de advocaat der Coppee's het woord tot hem richtte. Eerst la ter werd het den, president duidelijk, dat hij m der beklaagden, eni nog wel een, die zdchi- /- 1,f verdedigt had, laten verwijderen. Volgens de „Soir" bestaat er veel kans, dat i d ut proees zal leideni tot een nieuw onderzoek van de zaak Coppee, daar de beklaagden nieuwe bezwarenae documenten aan den pro- cureur-generaal ter hand hebben gesteld. j EEN STAKING VAN WERKLOOZEN. Te Sheffield staakten dezer dagen 6000 werkloozen, die door de gemeente in dienst zijn genomen, het werk. Zij beweerden dat het te koud was om te werken doch verlang- den niettemin hur loon. Toen hun werd aan- gezegd, dat van loonuitbetaling niets zou ko men, indien niet werd voortgewerkt, liepen zij voor het stadhuis te hoop, braken door het politiecordon en drongen de betalingsbureaux binnen. Ten slotte wist de politic meester van het terrein te worden1. Daama werden onder- handelingen geopend tusschen den gemeente- raad en de leiders der werkloozen, die alien leden der plaatselijke communistische partij zijn. TE VEEL SPORT. DANS EN MUZIEK. Personal), d5e tot dusver over de conferentie te Cannes hebben gezwegen, beginnen thans openlijker te sprcken, zegt de Parijische cor respondent van de ..Morning Post". De reputatie van Lloyd George, Briand en andere leiders heeft geducht geleden door het alom verspreide bericht, dat, terwijl de vitale belangen van Europa werdien besproken, Lloyd George het raadzaam oordeelde Bri and in het golfspel te onderrichten En wanneer dit niet geschiedde, brachten zij hun tijd door in de hall van het Carlton- hotel, kijkend naar het dansen op de muziek van een iazzband.... Deze berichten, wellicht overdreven, heb ben de reputatie van den Oppersten Raad niettemin veel kwaad gedaan. In tal van kiingein is men dan ook van oordjed, dat dit- maal de zoo jammerlijk verloopen conferentie al heel weinig serieus is geweest. KORTE BERICHTEN. Behalve erkenning van alle schulden eischt Belgie van Rusland nog de teruggave der Belgische fabrieken in dat land, waarvoor drie en half milliard goud francs is betaald. In de entrepots aan de haven te Bor deaux i9 door brand voor 4 k 5 millioen francs schade aangericht. In Richmond, Norfolk en Portsmouth en Petersburg (West-Amerika) is een staking uitgebroken van spoorwegpersoneel. In Pe tersburg kwamen eenige ongeregeldheden voor en verscheidene personen werden gear resteerd. De conferentie te Washington is met de bespreking van de „open deuri'-politiek in China begonnen. De onderwijzers te Birmingham hebben een resolutie aangenomen, waarin zij dreigen tot staking te zullen overgaan, wanneer men hun salarissen nog verder zou gaan vermin- deren. Te Cherbourg worden tegenwoordig af- gedankte Fransdhe oorlogsschepen als oud- roest verkocht. Een torpedoboot ging dezer dagen voor 10.000 francs weg. Zooals uit Rome gemeld wordt, heeft Bonomi in den Italaanschen ministerraad medegedeeld, dat het Europeesche financieele consortium binnen 20 dagen te Londen zal worden opgericht. De Parijsche politie heeft een persoon gearresteerd, die behoort tot de hooge adel- lijke kringen. Deze heeft bekend, een aantal diefstallen te hebben gepleegd, waarbij hij voor ongeveer een millioen francs heeft ont- vreemd. De gentleman-dief heet Henri de Lenz. Sir John, Kirk, een van de pioniers van de navorschingen in Afrika en begeleider van Livingstone, overleed in den ouderdom van 89 jaar. Finland eischt van Rusland bestraffing van de troepen, die onlangs bij de achtervol- ging van de Karelische opstandelingen de grens overschreden. Poincare en Lloyd George hebben tele- grammen gewisseld, waarin uiting wordt ge- geven aan den wensch, dat Frankrijk en En geland nauw zullen samenwerken. De Volkenbondsraad heeft besloten, een speciale commissie naar Albanie te zenden, teneinde een onderzoek in te stellen naar den toestand der bevolking. De stad Vigo in Spanje is door storm geteisterd. Vcle schepen zijn beschadigd. De schade is aanzienlijk. Blmienland SGHRIFTELIJKE VRAGEN. De volgende vragen zijn ingediend: van den heer Braat aan den minister van landbouw, nijverheid en handel: Is het Zijn Excellence bekend: dat in Denemarken de tongblaar heerscht en reeds Zweden em Noorwegen hun grenizen voor vee em vleesch uit dat land gesloten hebben dat ook reeds in Antwerpen die ziekte is geconstateerd biji vee, uit Denemarken; inge- voerd? Acht Zijn Excellentie het niet in het belang van dem Nederlandschen landbouw, dat on- ze grenzen voor dem invoer van vleesch uit landen, waar de tongblaar heerscht, direct werden gesloten? van den heer Braat aan den minister van landbouw, nijverheid en handel: Is het Zijn Excellentie bekend, dat de landbouwers verlangemd zijn, met het oog op den a.s. uitzaai, reeds nu te wetem of de vrije uitvoer van suikerbieten dit jaar wordt toegestaan? Is Zijn Excellentie bereid nauwkeurig de belemmeremde bepalingen, die dienaangaan- de blijvem bestaan, mee te deelen? van den' heer Bijleveld aan de minister van justitie, binnenlandsche zakeni en kolonien: 1Is het de regeering bekend, dat volgens de in Duitschland geldenlde wettem voor het verzekeringswezen, de mede in Nederland- sche gevestigde Duitsche verzekeringsmaat- schappijen gehouden zijn de reservem voor in Nederland afgesloten posten uitsluitend te beleggen in Duitsche waarden, tenzij er in Nederland een bepaling zou bestaan ebben, dat de reserven voor die posten in Neder- landsche waarden moeten zijn1 belegd? 2. Is het juist, dat in Nederland zulk een bepaling niet bestaat? Zoo deze niet bestaat, is de regeering dan niet van oordael, dat dit vemiim, waardoor de toekomstbelangen van Nederlandsche ver- zekerden bij miede in- Nederland gevestigde Duitsche verzekeringsmaatschappijen emtsig zijn geschaad geworden, dringend herstel eischt? 3. Is het de regeering bekend, dat door het ontbreken van de onder no. 1 genoemde be paling, thans door Nederlanders, die een verzekering gesloten1 hebben bij, een mede hier te lande gevestigde Duitsche maatschappij (en ook door hen, die dat alseog zullen doen) en' thans of later tot afkoop van de verzeke ring wenschen over te gaan, een zwaar en onnoodig verlies wordt geleden, doordat de Duitsche maatschappijen bij afkoop slechts ter beschikking stellen het aantal guldens dat percentsgewijze de afkoop waarde is, ge- rekend tot den normaalkoers van 1 gulden M. 1.70? 4. Is het de regeering bekend, dat er Ne derlandsche verzekerden zijn, die 10.000 aan levensverzekeringspremie betaald hebben aan mede hier te lande gevestigde Duitsche verzekeringsmaatschappijen en dat deze ver zekerden mans bij; afkoop van hun polis slechts 17,000 Mark (zegge 255) van de Duitsche verzekeringsmaatschappijen: terug- ontvangen, als gevolg van het ontbreken van een bepaling in Nederland ala waarvan spra- ke is? 5. Is de regeering niet van oordeel, dat, waar zonder twijfel door de Duitsche ver zekeringsmaatschappijen^ mede in Nederland gevestigd, iederen dag hier te lande nog zeer belangrijke posten worden afgesloten, het ten hoogste tijd is aan dezen wantoestand een einde te makem en het ontstaan van nieu we slachtoffers te voorkomen? 6. Is de regeering voornemens, alsnog ten syoedigste afdoende maatregelen te nemen en voorts bereid barerzijds al het mogelijke te verrichten voor een spoedige totstandkoming van de wet tot regeling van het levensverze- keringsbedrijf? Op vragen van den heer Braat betreffende het nemen van maatregelen door de regee ring tegen de heerschende varkenspest luidt het antwoord van den minister van land bouw: Het is ondergeteekende bekend, dat in ver schillende streken van onse land de varkens pest, die in de oorlogsjaren en geruimen tijd daama geleidelijk was verdwenen, zich in de laatste maanden1 opnieuw heeft verioond en tal van varkens, inzonderheid de jonge dieren, aangetast. Tot dusverre worden van regeeringswege geen maatregelen tegen deze ziekte geno men, aangezien zij niet valt onder de Bepa lingen van de nog van kracht zijnde wet van 20 Jul'i 1870 (Stbl. no. 131V 'Krachtens de nieuwe Veewet kan op grond van het bepa ai de in artikel 45 bij algemeenen maatregel van bestuur worden bepaald, dat de voor- schriften, vervat in Titel III dier wet, ge heel of gedeeltelijk tot wering en bestrijding van de varkenspest zullen worden toegepast. Bij het in werking tredem dezer wet, hetwelk spoedig te verwachten is, zal ondergeteeken de overwegen of, en, zoo ja, in hoeverre van •haar voorschriften ter bestrijding der var kenspest van regeeringswege gebruik kan worden gemaakt. Thans wordt reeds aan de Rijksserumin- richting een serum tegen de varkenspest be reid, hetwelk, bij tijdige en zorgvuldige aan- wending, in staat is de ziekte aanzienlijk te beperken. Belanghebbenden kunnen boven- dien door geen jonge varkens op markten aan te koopen, nieuw aangekocnte dieren eenigen tijd af te zonderen, zieke dieren uit de koppels te verwijderen, zorg te dragen voor ontsmetting van besmette hokken en overigens snel veeartsenijkundc hulp in te roepen, waardoor genoemde maatregelen, ge- paard met serumbehandeling, doelmatig kunnen worden toegepast, zelf zeer veel tot beperking der ziekte bijdragen. Op vragen van den heer Duymaer van Twist betreffende he t verleenen van tege- moetkoming aan Zuiderzeevisschers en het gebrek aan leermiddelen op verschillende visscherijscholen;: lo. Is het de regeering bekend, dat ten ge- volge van het leggen van den dam in het Amsteldiep en van het uitvoeren van andere Zuiderzeewerken, alsmede uit oorzaak van de slechte uitkomsten van het Zuiderzeevis- schersbedrijf vele visschers pogem om door het aanleeren van een ander Ndrijf of door het uitoefenen van andere werkzaamheden in hun levensonderhoud en dat van hun ge- zin te voorzien? 2o. Zoo ja, is de regeering dan niet van oordeel, dat deze visschers, die alien zullen vallen onder artikel 3 der wet tot afsluiting en droogmaldng van de Zuiderzee, inhouden- de de regeling en vaststelling van maatrege len ter tegemoetkoming wegens schade, in bovengenoemd pogen behooren te worden ge- steund? 3o, Zoo ook deze vraag in bevestigden zin beantwoord wordt, mag dan met spoed van de regeering een regeling verwacht wor den, waarbij het mogelijk wordt aan de be- langhebbenae visschers eeni kred'iet te ver- strekken, b.v. voor den aankoop van een motor in hun schip, op dezelfde wijze als op dit oogenblik krediet wordt verleend door de Zuiderzee-credietbank? 4o. Is het de regeering bekend, dat het op verschillende visscnerijscnolen aan leermid delen ontbreekt, b.v. het niet ter beschikking hebben van een motor, waardoor niet dat on- derwijs kan gegeven worden, dat voor hen, die m het scnippersbedrijf wenschen te wor den opgeleid, noodig is? 5o. Zoo ia, is de regeering dan bereid in deze behoefte te voorzien? 6o. Mag van de regeering een regeling verwacht worden, waardoor het den Zuider zeevisschers mogelijk wordt hun bedrijf in andere bedrijven om te zetten? luidt het ant woord van de ministers van onderwijs, van financien, van waterstaat en van landbouw: Voor zooveel betreft de vragen sub 1, 2, 3 en 6 genoemd, mogen de ondergeteekenden verwijzem naar het antwoord op soortgelijke vragen van den heer Duymaer van Twist, gegeven door den minister van waterstaat. Sub 4.Dat er op verschillende visscherij scholen gebrek zou zijn aan leermiddelen is haast niet denkbaar. De besturen der scholen toch kunnen op de door hen in te dienen be- grootingen met de aanschaffing of vexnieu- wing van leermiddelen' rekening houden. Wordt dit echter niet gedaan, dan moet het ontbreken van een of ander noodzakelijk leer- middel aan hun eigen verzuim worden gewe- ten. Dat er scholen zijn, welke een motor te hunner beschikking wenschen te hebben, is nog slechts gebleken uit 66n geval en wel van de school te Eiland Marken. Het bestuur de zer school wenschte een motor aan te schaf- fen, waarvoor een extra rijkssubsidie van 2500 werd verzocht. Zuinigheidshalve is daarop aan het school- bestuur in overweging gegeven; te trachten zich een tweedehandsch motor aan te schaf- fen. Sub 5. In dit laatste geval kan worden overwogen of voor de aanschaffing van een dergelijken motor alsnog rijkssubsidie zal kunnen worden verleend. DE INTERNATIONALE OON1FERENTIE TE GENUA 'Het departement van buitenlandsche za ken dteelt mee, dat de Italiaansdhe gezant Maandag aan den minister van buitenland sche zaken de uitnoodiging overhandigd heeft aan de Nederlandsche regeering tot bijwo- ninig van de Internationale Conferentie te Genua op 8' Maart a.s. HET PERMANENTF. HOF VAN INT JUSTITIE. Het secretariaat generaal van den Volken- bond heeft de leden van het Permanente Hof van Internationale Justitie samengeroepenop Maandag 30 Januari des voormiddags te 11 uur in de balzaal van het Vredespaleis voor een eerste bijenkomst tot het bespreken en vastete^en van verschil'ende regelingen voor het Hof Naar het Corr -Bur. meent te weten zal uit den aard der zaak de eigenlijke installatie v?n tinf H"f kunnen plaats hebben na het tot ?tand komen van die voorbereidende maatregelen. zoodat deze eerste bijeenkomst van het Hof een strikt huishoudelijk karakter zal dragen SALARISSEN GEMEENTEPERSO- NEEL. Verschenen is thans het tweede en laatste deel van het verslag van de 5taatscommissu ingesteld om te onderzoekenwelke bezoldi- ging worde genoten door de burgemeesters en de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeenten. Aan het eind van het voorloopig verslag gaf de Staatscommissie aan, welke taak haar nog resstte. Daartoe behoorden a. voorstellen omtrent de salaneermg van verschillende afzonderlijke groepen, welke niet rechtstreeks door de reeds geleverde groe- penomschrijvingen werden bestreken b. de salarieering van het onderwijzend personeel bij middelbaar en gymnasiaal on derwijs c. de berekenipg van de kosten, voortvloei- end uit een verwezenlijking der voorstellen; d. ontwerpen van wet en algemeenen maat regel van bestuur, waardoor de voorstellen de noodige bindende kracht zouden kunnen erlangen. Alvorens haar arbeid voort te zetten, wil- de de Staatscommissie haar voordee' doen met de critiek, welke op haar voorloopig ver slag werd geoefend. Aan de behandeling der vier zoo juist genoemde onderdeelen harer taak wijdt de staatscommissie is dit haar eindrapport achtereenvolgens een hoofdstuk. Doch met dan na in een afzonderlijk hoofd stuk aandacht te hebben geschonken aan de tot haar kennis gebrachte critiek. Mede aan de hand dier critiek wilde de Staatscommis sie den inhoud van het voorloopig verslag op enkele onderdeelen herzien. Wat bij deze herziening bleek wijziging te verdieneni, zoomede de aanvullingen welke noodig bleken bij de behandeling van ver schillende afzonderlijke groepen, alsook de voorstellen welke voor het onderwijzend per soneel moesten worden ontworpen, vindt men

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1