OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 16 HondeTd vier en twintigste Jaargang 1922 DOKDEKDAG 19 JANUARI Buitenlahd Gemengd Xienws Olt nammer oest&at nit 2 bladen i£ "J Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feesldagen, nitgegeven. Abonnemcnlsprijs bij vooruitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.(ranco door bet gelieele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. DlrecteurG. H. KRAK. Teletoonnuminer 3. Telefoonnr. Red&ctis 38. Prijs der gewone A.dvertentiin. Per regel 0.25, bQ groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieve!! iranco aan de N.V. Boek- en HandeUdrnkkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON. Voordam C 9. HoofdredacteurTi. N. ADEMA. DE CONFERENTIE TE GENUA. Naar „Berlingske Tidende" uit Helsin tors verneemt, wenscht de Sovjetregeering i economische conference te Genua over de volgende vraagstukken1 te laten beraadsla- geni: lo. de betaling der Russische staatsschul- den; 2o. de vergoeding voor de aangerichte verwoestingen ten gevolge van de interventie van vreemde mogendheden; 3o. het terugge- ven der Russische handeLsschepen, die door Demikin, Joedenitsj en Wrangel zijn wagge- nomen; 4o. de oplossing van het Oost-Sioe- rische vraagstuk; 5o. het economisch herstel van Rusland: 6o.. de economische betrekkin- gen met het ouitenland; 7o. de regeling van den consulairen dienst; 8o. het valuta-vraag- stuk en 9o. de nationale vraagstukken. De Sovjetregeering heeft een bijzondere commissie benoemd onder leiding van Tsijits- jerin, die deze vraagstukken in bijzonderhe- den zal uitwerken. Als vertegenwoordigers van de Sovjetregeering op de conferences van Genua zullen vermoedelijk Tsijitsjerin .en Loenatsjarsky optreden. Lenin zal in geen 'geval aan de conference deelnemen. Het zal den Russen nog niet meevallen de bedoelde punten er door te halen. Men zal aan de conferentietafel niet erg gesteld zijn op de Russische consuls, uit vrees dat deze de voorposten van bet bolsjewisme zullen worden. Ook over de andere Russische voor- waarden zal heel wat gediscussieerd worden en zij kunnen een mooie gelegenheid zijn voor de bolsjewisten om hunne theorieen weer eens te vericondigen. Vandaar misschien hunine vreuigde over de uitnoodiging. Volgens een bericht uit Rome zou de pre sident der Vereenigde Staten voor Amerika's deelneming aan de eonferentie te Genua als voorwaarde hebebn gesteld, dat het vraagstuk van de annuleering der Europeesche schul den aan Amerika op deze eonferentie niot te. sprake zou worden gebracht. DE SOCIALISTEN EN DE OONFE RENTIE VAN GENUA. Het „8 Uhr Abendblatt" meldt, dat een groote socialistische actie in voorbereiding is, welke streeft naar de vertegenwoordiging van alle socialistische richtingen op de eon ferentie van Genua. De Italiaansche soc.-democratie zou nog verder gaan em imet Bonomi onderhandelen om een concentratie-kabinet tot stand te bren- gen, waartioe ook de soc.-dem. zouden toe- tredem, die zich daardoor nog voor Genua invloed op de samenstelling en bonding der Italiaansche delagatie zouden verzekeren. Verder zou de Duitsche onafhankelijke af- gevaardigde Dittmann met de Italiaansche soc.-democraten onderhandelen over de vertegeniwoordiging in Genua. Naar de Berlijnsche correspondent van het H'bl. meldt, zijn bovenstaande miededee- lingen van het „8 Uhr Abendblatt" niet ge- heel juist. Het betreft veeleer een speciale eonferentie van vertegenwoordigers van alle soc. richtingen, dlie tegelijkertijd met de eon ferentie der regeeringen zal worden gehou- den. Naar in socialistische kringen te Berlijn verluidt, hebben de Fransche socialisten, cLie ter gelegenheid van den onafh. partijdag te Leipzig aanwezig waren, daartoe den eer- sten stoot gegeven, Van onderhandelingen der Italiaansche so cialisten omtrent hun toetreding tot het kabi- niet Bonomi is in goed ingelichte Berlijnsdie soc. kringen niets bekend. Naar uit Kopenhagen wordt .gemeld, heeft Stauning in een telegram aan Henderson en Mac Donald de meening uitgesproken, dat voor de eonferentie van Genua een internati- onale soc. eonferentie of een eonferentie der politieke en vakvereenigingsinterc dionales moet worden gehouden. DE ONTWAPENINGSOONFERENTIE. Volgens de New-York Trib." maakt Ita- lie aanspraak op een der vroegere Duitsche Transatlantische kabels, welke qu onder Fransche controle staan. In het geval deze eisch zou worden afgewezen, zou Italie drei- gen de zes mogendheden-overeenkomst (inza ke de verdeeling der Duitsche kabels in den Stillen Oceaan) niet goedvte keuren. DE FRANSCHE VLOOTBEPERKING. De Fransche vloot in de Middellandsche i Zee is teruggebracht tot vier gepantserde kruisers. De bemanning is verminderd tot op vier vijfde der huidige sterkte. De gewapen- de kruisers „Provence" en „Loraine" zullen naar de reserve worden afgeschreven. De Middellandsche-Zee-vloot zal voorts omvat- ten twee kleine eskaders torpedojagers' en een eskader duikbooten.. HONGERSTAKERS" IN IERLAND. Bi de elf Sinn Feiners, die tijdens het be nd iiit de gevangenis te Belfast trachtten 'e ontsnappen en tot hongerstaking waren ovfro-prraan, hebben zich 18 anderen gevoegd, d> tiid^ns het bestand wegens misdrijven veroordeeld De Sinn Feiners trach- i vrjiVj'ng te verkrijgen, doch de autoritei- t— ,r.n noordeltjloe parlement njn van jordeel, dat deze gevangenen niet onder de imnestie vallen. Speciale politie van Ulster landhaaft de orde bij de gevangenis. DE SCHADELOOSSTELLING Havas is in staat mede te deelen, dat de Duitsche regeering de eerste storting van 31 millioei^gouden marken heeft verricht, waar- van de Staling moest geschiedem krachtens besluit van de commissie van herstel. Volgens de „Temps" zou dit niet de eerste betaling van 31 millioen zijn, welke Duitsch- and dit jaar doet. Den 7en Januari had de Duitsche regeering reeds op last der garan- :ie-commissie, als waarborg voor de (oor- ;pronkelijke) betalingen door Duitschland te loen. een som van 31 millioen gouden Mar- ken gestort, die in mindering is gebracht van den oorspronkelijken termijn van 15 Januari (500 millioen gouden Marken). De commis sie van herstel heeft echtef op 13 Januari, naar men weet, voorloopig uitstel verleend voor de betalingen van 15 Januari en 15 Fe bruary en daarvoor in de plaats gesteld tien- daagsche betalingen van 31 millioen. SPOORWEGRADEN IN ENGELAND. De ,yDaily News" zegt, dat de directeuren der spoorwegmaatschappijen een plan heb ben goedgekeurd met betxekking tot de in stalling van gemeenschappelij'ke districtsra- den, waarin vertegenwoordigers der werkge- vers en werknemers zitting zullen nemen, en die bij het beheer behulpzaam zullen zijn. De regel'ing zal den 3en April in werldng toe- den. TUMULT IN DEN BERLIJNSCHEN GEMEENTERAAD. De communisten hadden Dinsdag in den Berlijnschen gemeenteraad een voorstel inge- diend1 om aan de werkloozen een hoogere on- dersteuning uit te betalen. Het voorstel werd door alle andere partijen verworpen.. Hierop ontstond op de tribune een woest lawaai. Er bevond zich een groot aantal werkloozen. die allerlei scheldwoorden, zoo- als „SchurkenHondenVolksverraders enz. de zaal inslingerden, daarop wierpen zij niespoeder en stinkbommen naar beneden, zoodat de voorzitter de tribune liet ontrui- men. Dit gesChiedde onder hevig verzet der werkloozen, en eerst na verloop van een uur was de orde in zooverre hersteld, dat de be- raadslagingen konden worden hervat. TREINROOVERS. Op het station Porta-Sempione, niet ver van Milaan, hebben treinroovers een goederen- trein aanvallen. Eerst sprongen eenige ban- dieten op de locomotief en gaven den machi nist onder bedreiging met een revolver bevel om te stoppen, terwijl andere roovers het overige treinpersoneel in bedwang hidden. Het gewapend escorte, dat met den trein meereisde, kwam dadelijk tusschenbeide, maar zag zich tegenover een goed georganiseerde bende geplaatst, waarmee een regelrecht ge- vecht ontstond. In den tusschentijd* openden andere bandieten de wagons en maakten zich meester van een rijken buit. Hee1 de bende took daarna in goeide orde terug. BANKROOF. Te Trente (Italie) drong een bende roovers een bankgebouw binnen, doodde den direc- teur en een beambte en verwondde verschei- dene andere employe's. De bandieten maak ten zich van eenvbedrag van 50.000 lire mees ter en ontvluchtten in een automobiel, terwhl ze voortdurend schoten wisselden met de gendarmen, die hen wilden arresteeren. DE GRIEP. Te Parijs neemt de griep in gevaarlijkheid van karakter toe. Op 16 dezer deden zich daar 24 sterfgevallen onder grieplijders voor. ■De influenza breidt zich te Londen nog steeds uit. Alleen ten Zuiden van de Theems zijn er reeds 250 trambestuurders en con- ducteurs ziek, zoodat de tramdienst beperkt t.oest worden. Te Sunderland zijn Zaterdag- oiddag zeven personen aan de ziekte overle- .n. Alle scholen zijn gesloten. Te Southamp- on stierven een broer en zuster aan influen za. Te Reading is het aantal patienten zeer toegenomen. De influenza-epidemie in Zweden heeft een buitengewoon grooten omvang gekregen. Al leen in het leger zijn al meer dan 1000 pa tienten. Er zijn echter weinig gevallen met doodelijken afloop. Te Copenhagen zijn omstoeeks 6000 per sonen door de griep aangetast. .De pa us heeft gister audienties imioeten op- sChorten en het bed moeten houden wegens een aandoening der luchtpijpen, welke het karakter draagt van griep. De ziekte vertoont overigens geen ernstig karakter. DE WERKING VAN HET DRAN1KVER- BOD IN A!ME'R1KA. Thans, nu het twee jaar is geleden, dat in Amerika het dranfcverbod werd ingevoerd, heeft men geconstateerd, dat het aantal ar- restaties wegens dronkenschap aanmerkelijk is afgenomen, terwijl anderzijds ook het aantal personen, opgesloten in igevangenis- sen en werkinrichtingen zeer is verminderd. Ook het aantal gerechtelijke vervolgingen wegens huiselijke twisten is afgenomen, al- dus verneemt de „Daily Telegraph" uit New York. Aan den anderen kant zijn de inlagen bij die spaarbanken zeer gestegen. Zij1, die over een vermogen kunnen' b^chikken, kun nen' echter nog steeds sterken drank bekomen, terwijl de armen zich hiervan dienen te ont- houden. Het onderscheid, dat hier door de wet gemaakt wordt, is dan ook het voor- naamste bezwaar, dat zich hier en daar er tegen laat hooren. Me en schat de waardevermindering van de aandeelen van brouwerijen en cafe's op niet minder dan 3 milliard dollar, waarbij de verliezen, geleden door de fabrikanten van machinerieen voor dezen tak van nijverheid nog niet zijn inbegrepen. De uitvoering van het drankverbod heeft in het aftgeloopen jaar aan de Amerikaan- sche regeering een bedrag van 200 millioen dollar gekost, terwijl daarmede toch niet kon worden voohkomen, dat vele plaatsen nog steeds vrij „naf' zijto. EEN VL1EGTUIG VOOR DE ENGELSCHE KONINGIN. I>e Britsche Aircraft Disposal Co. Ltd. heeft aan de koningin van Belgie een vlieg- Bristol 1 gevechtsvliegtuig gelijk aan dat, hetwelk koning Albert sedert 1920 op zijn vliegtochten gebruiki Het vlieg- tuig is geheel verzilverd. KLEIN-GiROiNDBEZIT IN DENEMAR- KEN. Op aanbeveling van de parlementaire com missie die is benoemd in verband met de be- weging voor klein-grondbezit, zullen gedu- rende 1922 tusschen zes- en zeven duizend acres land voor klein-grondbezit ter beschik- king van kleine boeren worden gesteld. Voor het bouwen van de noodige huizen wil de staat een som van ongevcer 17 millioen kro nen bijdragen, uit een speciaal fonds dat voor dit doel gesticht is. let de verkaveiing van het beschikbaar gestelde land is reeds een aanvang gemaakt en met het bouwen der huizen zal in het voorjaar worden begonnen. DE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DE „VESTA". Betreffende de ramp, aan het Duitsche stoomschip „Vesta" op de Noordzee overko- men, verneemt de „Times" nog het volgende uit Lowestoft: Het schip had een algemeene ruimlading en een dfklading van petroleum en arseni- cum. Zondagavond bevond het zich dp 40 mijl ten zuid-oosten van Lowestoft, waar het door zwaar weer werd overvallen. Door het slingeren verschoof de deidading. Om e6n uur in den morgen had daarop een ontplof- fmg plaats, waardoor het voor- en achter- schip in brand geraakten. De bemanning vluchtte naar het middenge- deelte van het schip. De bakboordsloep was door het vuur vernield. De sloep van stuur- boord werd toen, met drie man' aan boord, te water gelaten, doch door de hooge zeeen slcg de boot om en de inzittenden kwamen in de golven jammerlijk om het leven. De eer ste stuurman nam zijn vrouw in de armen en sprong met haar overboord. Ook zij kwamen in de golven om. Ook nog zes andere leden van de bemanning, die dit voorbeeld volg- den, vonden den dood in de golven. De kapitein, Gestersen, met de overige le den der bemanning, wachtten daarop mid- scheeps hun einde af. Zes uur na het uitbre- ken van den brand werden zij een toeiler ge- waar en door wuiven wisten zij de aandacht te trekken. De toeiler naderde het brandende schip en zette een sloep uit om de overleven- den te redden. De hooge golven bemoeilijkten het reddingswerk zoodanig, dat de treiler het brandende schip zeer dicht moest naderen om de overlevenden aan boord te kunnen ne men. EEN GEHEIMZINNIG PAREL- SNOER. Een New Yorksch juwelier, die tevens im- porteur van antiquiteiten is, verkocht dezer dagen een parelsnoer van zeer hooge waarde voor 125.000 pond sterling. Hij stelde echter de voorwaarde, dat hij' een aandeel van de winst zou ontvangen, die bij een eventueelen wederverkoop van het snoer zou worden ver- kregen. De kooper vond inderdaad weer een anderen kooper en wist van dezen een prijs van 375.000 pond te bedingen. Tegenover den juwelier verklaarde hij even- wel, er 206,250 pond voor te hebben ontvan gen. De iuwelier heeft daarop een aanklacht ingediend. Het collier bestaat uit 389 parels, in vijf rijen, en weegt 4.305 grains. Het slot, waar- mede men het om den hals kan vastmaken, bevat een miniatuur van keizerin Catharina van Rusland. De eerste verkooper ontkent echter, dat't vroeger tot de Russische kroon- juweelen heeft behoord. DE RUSSISCHE EN DUITSCHE SOHULDEN. Volgens berichten uit Reval, wordt uit Moskou gemeld, dat de Duitsche regeering aan de Russische Sovjet-regeering het voor stel heeft gedaan om wederzijds alle finan- cieele vorderinigen, voortspruitende uit den j Russisch-Duitschen oorlog van 1914-1018, j te annuleeren. Dit voorstel wordt aanneme- lijk gemaakt door het gerucht, dat de sovjets als voorwaarde voor erkenning van de schulden, die Rusland tijdens den oorlog heeft aangegaan, eischen, dat de geallieerden het recht van Ruslandi op een schadeloosstel- linig van de zijde van Duitschland officieel erkennen, zooaLa dat in het verdrag van Ver- i sailles gestipuleerd is. DUITSCHLAND EN OENUA. Op een druk bezochfce vergadering van ver tegenwoordigers van handel en industrie werd gistervoormiddag het woord gevoerd door den rijkskanselier dr. Wirth, die verklaarde te verwachten, dat op het afgdoopen jaar 1921 een tijdperk van verzoening en toenadering zal volgen. Het voornaamste symptoom daar- j. van, zoo zeide hij, is het feit," dat Duitsch land als gelijkgerechtigde is uitgenoodigd tot deelneming aan een internationale eonferen tie, en voorts blijkt ook uit het feit, dat men van een politieke behandeling der hangende vraagstukken heeft afgezien, en dat men zich overeenkomstig de herhaalde voorstellen van de economische deskundigen der geheele we- reld eindelijk tot een bespreking der econo mische vraagstukken zal beperken, dat men naar verzoening streeft Men moet er dank- baar voor zijn, dat men Duitschland onder de huidige omstandigheden tot een dergelijke eonferentie heeft uitgenoodigd. Als vertegenwoordiger van de rijksregee- ring verklaarde dr. Wirth, dat een krachtig staatsbestuur noodzakelijk is voor den bloei van handel en industrie. VAN ZIJN FAMILIE MOET MEN HET HEBBEN. Voor de rechtban'k te Gorl'itz is het proces begonnen) tegen gravin Eleonore von Schlief- fen en haar zoon, die er van beschuldigd worden, dat ze een gezelschapsdame der gra vin, een groentenhandelaar en een student hebben aangezet om den landgoedbezitter graaf Georg Wilhelm von Schlieffen houder van het majoraatsrecht in zijn familie, met zijn kasteel in Mecklenburg in de lucht te la- ten vl'iegen. Bij den groentenhandelaar werd een hoe- veelheid dynamiet gevonden', gToot genoeg om er een gehcelen spoortrein mee op te bla- zen. EX-KEIZERIN ZITA. Volgens de „BasLer Nachrichen" heeft ex- keizerin Zita van de Zwitsersche regeering de mededeeling, ontvangen, dat zij binnen drie dagen, te rekenen van del dag, waarop haar geopereerde zoon door de igeneesheeren buiten gevaar wordt verlklaard, Zwitserland moet verlaten. DE SCH'ULDEN AAN AMERIKA. Uit Washington wordt officieel bericht, dat het ontwerp van den Senaat aangaande de consolideering der gealileerde schulden aan Amerika de toestemming van president Har ding heeft bekomen. De .Chicago Tribune" verneemt semi- officieel it Washington dat eene Europeesche natie aan de Vereenigde Staten heeft medege- deeld, dat zij niet in staat za lzijn, de in April vervallende rente voor de in den oor log aangegane schulden' te betalen. DE DUITSCHE OORLOGSMIS- DADIGERS. Naar uit Parijs bericht wordt, heeft Poin- care het besluit der commissie betreffende de uitlevering van Duitschers, die van oorlogs- misdaden zijn beschuldigd, laten publicee- ren, terwijl Briand dit reeds voor een week genomen besluit achterhield. Volgens een der Parijsche bladen ver- spreidt de Fransche vereeniging „Souvenes- vous" onder het Fransche publiek een ver- zoekschrift, waarin bestraffing der Duitsche beschuldigden verlangd wordt. Men moet daarvoor reeds 2 millioen onderteekeningen hebben gekregen KORTE BERICHTEN. De Deensche minister van fimancien heeft behoudens goedkeuring van den Rijks- uag, aan de noodlijdende industrie, behalve de reeds vroeger verleende twee millioen kro nen, opnieuw een millioen toegestaan en aan den bond van vakvereenigingen een half mililoen kronen. In een wagon 4e klasse van den trein BarmenKeulen heeft een ontploffing plaats gehad Een reiziger had een handgranaat in een zeildoek gepakt in het net gelegd. Tenge- volge van het schokken van den trein ont- plofte de granaat. Zes personen werden zwaar gewond. Chili aanvaardt de bemiddeling van president Harding in het geschil met Peru. Naar uit Etelhr (Britsch-Indie) offici eel wordt medegedeeld, zijn bij de muiterijen der oproerige Moplahs in totaal 2250 perso nen gedood en 5727 gewond. De commissie van herstel heeft den Duitschen kolenuitvoer, ook naar Nederland, tot einde April toegestaan. IJsland heeft het volstrekte drankver bod opgeheven. In Engeland wordt een extra-belasting gdlegd. op Duitsch speelgoed. Volgens berichten uit Reval boezemt de toestand in het Verre Oosten de Sovjet-regee ring ernstige zorg in. De bolsjewistische strijdkrachten zouden weer nieuwe neder- lagen hebbeni geleden. In Zuidafrika is een mijnwericerssta- en Mod1- verlaten king. De mijneni van der-East zijn door de pompem ook op de eonferentie te Washington q loopen De vertegenwdordigde mogendheden hebben zich verplioht de politiek der open deur in China ■te erkennen. De Italiaansche socialistische nationale raad heeft een resolutie aangenomen waarbij formed iedere medewerking aan de regee ring wordt geweigerd. In de eerstvolgende dagen zal te Mos kou een congres van de communistische par tijen van de Oost-Aziatische Staten, het Ver re Oosten, Korea, Japan en China geopend worden. De volkstelling op het einde van 1921 in Finland gehouden, gaf een bevolkingscij- fer van 3.367.542. Het aantal werkloozen is te Weenen gedurende de laatste 14 dagen met ruim 13.000 toegenomen. Ook in de provincie wordt de werkloosheid steeds erger. De auto- mobielenfabriek Steyr is voornemens 2000 ar- beiders te ontslaan. Nadat Koburg zich bij Beieren heeft aangesloten, schijnt ook, volgens berichten uit Munchen, in Meiningen een dergelijk stoeven aan den dag te komen. Dit is te merk- waardiger, daar de Thuringsche staten nog steeds veel meer links zijn dan het rechtsche Beieren. Te Stockholm is een Italiaansche mili- taire commisie aangekomen, ter bestudeering va de Zweedsche liChaamsoefeningen. Een grootere commisise uit Italie voor hetzelfde doel wordt nog verwacht. Uit Warschau wordt gemeld, dat de Poolsche ministerraad thans het wetsontwerp gereed heeft, waarbij de goederen van het Huis Habsburg worden onteigend. Lord Curzon, de minister van Buiten- landsche Zaken, die te Parijs met Poincate de besprekingen voortzette, welke door Lloyd George waren aangevangen, is Dinsdag^ avond naar Londen teruggekeerd. Sovjet-Rusland telt op het oogenblik 246 wetenschappelijke bibliotheken, waarvan zich-46 in de groote steden bevinden. Het land bezit 54 wetenschappelijke instituten, waarvan er 27 in het afgeloopen jaar zijn geopend. Uit Dresden wordt gemeld, dat er in Saksen onder het spoorwegpersoneel plannen bestaan voor een staking, als protest tegen een onvoldoend geachten bajslag. STAATSCOM MISSIE MOND- EN KLAUWIZEER. De staatscommissie aan welke de beant- woording van vragen met betrekking tot mond- enklauwzeer was opgedragen, is met dankbetuiging voor de door haar bewezen dienst en ontbonden. DE BOMAANSLAG IN DEN HAA.O. Inzake het vonnis der Haagsche rechtbank betreffende den bomaanslag tegen de \Yoning van majoor Verspijck heeft, naar men ver neemt, de veroordeelde Jo de Haas reeds zijn verlangen te kennen gegeven om in hooger beroep te gaan. Van Eekhof wordt ook ver wacht, dat hij appH aanteekent, terwijl van de voornemens van Kooiman en Van der Linde omtrent al of niet berusting in hun vonnis tot heden nog niets met zekerheid be kend was. De termijn voor het instellen van hooger beroep verstrijkt 26 dezer. PENSIONEERING VAN BURGEIRLIJKE AMBTE'NAREN. De centrale commissie voor bezuiniging, ingesteldl door de Nederlandsche Maatschap- fij voor Nijverheid en Handel, heeft aan de erste Kamer geschreven, dat zij met teleur- stelling heeft kennis genomeni van de wijze, ■waarop die Tweede Kamer de wetsvooretellen •inzake pensioneering van burgerlijke ambte- oaren, nun weduwen en weezen en wat daar- rnede verband houdf, heeft behandleld en waarbij naar hare meening met name niet voldoende aandacht is geschonken aan de vraag, of de, uit de nieuwe regeling voort- ■vloeiende financieele fasten, in de huidi'gte omstandighedlen aanvaard kunnen' worden. De commissie vestigt de aandacht van de ■Eerste Kamer er op, dat van de uitvoering van deze wetten reeds in 1922 een sitijging van de rijksuitgaveni met 7 millioen gulden •het gevolg zal zijn en dat in volgende ja- ren ongetwijfeld deze toenemin'g van uitga- ven nog belan'grijik gxooter zal worden. Verder acht de commissie het ongewenscht, dat door deze wetsvoorstellien uit de wet ver- valt de verplichting van de ambtenaren tot het bijdragen in hun pensioen. - Adressante vertrouwt, dat de Eerste Ka mer bij gezette overweging tot de slotsom zal komen, dat het niet aangaat, een begroo- ting, die op den gewoneni dienst v66r 1922 mi <im

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1