BURGSR IJSCLUB. Twee Ditvoeringen, •en tekert aanw?js$ van 4ft mittlwa nog v66rdat er van ernstige bezuinilging, die dat bedrag naar beneder brengt, yeei geble- ken is, met een aanzaenlijken jaariijkschen last te verhoogen, en dat zij zich daarom door niets zal laten weerbouden de wetsont- werpen betreifeode de peo&io«nea te verwer- pec. DE REGEERINO EN DE HANDELSKAMER. De Nederlandsche Grossiersbond hecft aan de Staten-Generaal en aan de grootere Ka- mers van Koophandel en brochure gezonden, ook als toelichting gevoegd bij een adres aan den minister van financien, dat maatrege- len verzoekt, die een geleidelijke beeindiging van de faciliteiten door de regeering aan de cooperatieve groo thandelsvereen lging „De Handelskamer" te Rotterdam verleend, ztillen verzekeren. De brochure keert zich tegen het voorne- men van de regeering. om de credietverlee- ning aan „De Handelskamer" te bestendigen DEMPSEYCARPENTIER. De manager van Dempsey, de heer Keams, heeft verklaard, dat de wereldkampioen be- reid is Carpentier te Londen te ontmoeten, onder voorwaarde, dat de promoter van de match voldoende linancieele waarborgen heeft. De „Tel." verneemt uit Londen: Tommy Burns, de vroegere Engelsche kampioen, seinde naar Amerika aan Demp- sey's manager, dat hij namens een groot aportsyndicaat 30.000 pd. st. aanbiedt voor een nieuwen wedstrijd van twintig ronden tusschcn Dempsey en Carpentier om het we reldkampioen schap. De win naar zal hiervan 20 000 pd. st. krijgen, de verliezer 10.000 pd st., en elk bovendien 1000 pond sterling voor onkosten. Burns seinde voorts, dat hij bij de ont- vangst van Dempsey's gunstig antwoord het geld bij een Londensche bank zal deponeeren. De match zal eventueel in Juni of Juli a.s worden gehouden, hetzij te Londen of te Newcastle. INHOUDSOPGAVE VAN HET ALGEMEEN ZUIVELBLAD. De Redaotie vervolgt in no. 2 van den 2en jaargang van' hetAlgemeen Zuivelbktd hare „praeludia." Prof. Dr. Ant. van Gijn schrijft over „re- torsiemaatregelen" ten opzichte van landen, die door invoerrechten den import van onze artiikelen belemmeren. Prof, van Gijin acht deze maatregelen economisch en voor een klein land als het onze, on juist. Voorts bevat het nummer een artikel: „Eenige onderzoekingen op het gebied van het metkonderzoek volgens Qerbeir". waarin melding wordt gedaan van nieuwe belangrij- ke onderzoekingen op dit gebied van den lei- der van het Deensche proefstation N. Thol- strup Pedersen. De toestand, waarin de zuivelindustrie Zuid-Afrika verkeert, wordt uiteengezet in een verslag „De zuivelbereiding in Zuid-Afri- ka" van Ed. O. Challis, Superintendent voor Zuivelbereiding in de Unie. De Redactie bespreekt het rapport uitge- bracht door de Commissie tot onderzoek van de economische vooruitzlchten van den landr bouw. Ten slotte bevat het nummer een verslag van de eerste zitting van de gemeentelijke melkcommisie voor Amsterdam en de weke- lijkscbe rubrieken „Uit Amerika", „AUeriei berichten", „Wisselkoersen" en „Marktbe- richten." HULP AAN RUSLAND. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede. dat thans een rege- ling in bewerking is, waardoor het voor par- ticulieren mogelijk zal zijn, om door gebruik te maken van de daarvoor door het Internati onale comite voor hulp aan Rusland en het Hooge commissariaat van dr. Nansen inge- stelde internationale organisatie, op eenvou- dige wijze pakketten te doen toekomen aan particulieren, groepen van particulieren en liefdadigheidsinstellingen in Rusland. Het gcldt hier z.g. eenheidspakketten, waarvoor (.en uniform tarief betaald moet worden. DE GRIEP. Het aantal zieken, die aan igriep lijden, is naar de N. R. Ct. meldt. ook te Amsterdam buitengewoon groot. Alle groote bedrijven, partiouliere en overheidsbedrijven ondervin- den er de gevolgen van. In het begin van deze week Tag bijaa 2/3 van het personeel van de gemeente-telefoon ziek; bij den post- en den telegraafdienst, bij de gemeentetram en bij andere taklken van dienst is het zidken- cijfer, zooal niet z66 ongustig, dan toch tee- kenend voor den omvang van deze griflp- epidemie. Gelukkig onderscheidt ze zich tot dusverre van haar voorgangster door een heel wat minder kwaadaardig karakter, al is er een to eneming van het aantal gevallen van longontsteking. De geneeskundige dienst heeft alle maat regelen genamen, opdat het aantal beschik- bare plaatsen in de gasthuizen zoo groot mo gelijk zij, voor het geval de ziekte een kwaad aardig karakter mocht gaan aannemen'. Een bijzondere moeilijkheid is, dat ook zeer veel verplegend en> ander gasthuispersoneel ziek te bed ligt. De eigenlijke gTiep-haarden vennoeden de geneeskundige autoriteiten op de scholen. vandaar dat een circulaire aan de hoofden van scholen gericht is, om van elk zidktever- zuim door leerlingen en onderwijzers aan- stonds aangifte te doen. Door elkaar geno- men bedraagt het aantal ziekteverzuimen op de scholen thans ongeveer 10 a 12 pet., wat zeer belangrijk hooger is dan in normale omstandigheaen. Tot dusverre is de noodza- kelijkheid' van het sluiten van scholen niet aanwezig geacht. DE MOORD OP Mr. WIJSMAN Blijkens mededeling van den commissaris van politic in de Ilde afdeeling te 's-Graven- hage, bureau Nieuwe Haven No. 6, heeft thans ook een inwoner van Den Haag een be- looning van 1000 uitgeloofd voor dengene, die dien commissaris aanwijzingen kan ver- schaffen, welke kunnen leiden tot aanhouding en veroordeeling van den moordenaar van mr. Wijsman. DE OORLOGSSCHULD VAN HALI6 IN ONS LAND. Volgens bericht, door een corresponded tie- bureau toegezonden, zouden alle schulden door Italie in Nederland tiideu® den oorlog gCRUUtkt, dne? tie IftflMMMrilt regtt- ring geheel afbetaald zijn. KORTE BERICHTEN, Te Nijmegen is ingebroken in het kk*- dingmagazijn van de firma Br. san de Mo- lens tra at. Er zijn alleen kleedingstukken ge- atolen, voor een waarde van ongeveer 800. Dinsdagnacht is de voormalige groen- tenfabriek van de firma Clerve en Sprengera te Geldrop, waarin timmerhout was opgesla- gen, afgebrand. De ministers van landbouw en van wa- terstaat zijn naar de Dreatsche venen vertrok- ken. Het Kamerlid V. H. Rutgers heeft zijn antwoord ingezonden op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer nopens zijn voor- stel betreffende plaatselijke keuze. 1 B. en W. van 's-Gravenhage stellen den gemeenteraad voor, de gemeentelijke exploita- tie van den Kon. Schouwburg in den tegen- woordigen vorm te handhaven. De functie van directeur-administrateur zou dan zijn waar te nemen door een administra- teur. Provinciaal Nieuws UIT URSEM. De bevolkings-statistiek der gemeente Ur- sem geeft aan, dat op primo Januari 1022 al- daar woonachtig waren: 663 mannen en 601 vrouwen. Het zielenaantal is met 10 verminderd; in den loop van 1921 vertrokken 110 personen en kwamen zich 80 personen vestigen; er stierven 10 m. en 12 vr. jersonen en er wer- den 23 jongens en 19 meisjes geboren. Ook de influenza en griep heerschen te deze gemeente. Meer dan de helft der kinde- ren van de openbare school is wegens ziekte afwezig. Gelukkig draagt de ziekte geen kwaadaardig karakter. Telegraminen ran heden POINCARe NAAR LONDEN? BERiLIJN, 19 Jan. Volgens een tele gram uit Parijs zal Poincarg Maandag of Dinsdag naar Londeni vertrekken, om 'met Lloyd George te confereeren over het En- gelsch-Fransche verdrag, de bijeenroeping van den Oppersten Raad de conferentie van Genua ent de Russische kwestie. INTERNATIONALE SCHEEPVAART CONFERENTIE. CHRISTIANIA, 18 Jan. Een Interna tionale Scheepvaart Conferentie zal 31 Ja nuari en volgende dagen te ChristianLa ulaats hebben, om over de mogelijkheid van internationale bepalingen over het trans port van 'houtladingen te beraadslagen. Op de conferentie zullen Duitschland, Neder- tand, Belgie, Engeland, 'Denemarken, Noorwegen, Finland en Zweden vertegen- woordigd zijn. BETALINGEN GESTAAKT. GHR'ISTIANIA, 18 Jan. De spaarbank in Haugesund, een van de grootste Noor- sche spaarbanken, heeft hare betalingen festaakt. Het aandeelenJkapitaal bedraagt millioen en de beleggingen omstreeks 40 millioen kronen. Het geheele aandeelen- kapitaal en 5 h 10 pet. van de beleggingen zijn verloren. EEN VERDRAG MET ITALIe. BERLIJN, 19 Jan. De Gazetta del Po- polo meldt uit Parijs, dat Briand in Can nes aan Bonomi een afzonderlijik Fransch- Italiaaosch verdrag betreffende steun bij een vijandelijken aanval heeft voorgestela en dat Poincate heeft besloten het initiatief van Briand voort te Zetten. Stadsnieiiw8 BENOEMING MAKELAAR. Burgemeester en Wethouders benoemden tot makelaar in roerende goederen en assu- rantien den heer J. H. Jacobse, Oudegracht 285a, alhier. COLLECTE ISRAeL. ARMEN. Men verzoekt ons te wiilen mededeelen, dat de collecte voor de Israelietische armen gehouden, heeft opgebracht 453,26yj. Men verzoekt ons tevens den gevers voor hunne milde bijdragen hartelijk te wiilen be- danken. UITVOERINGEN BURGER IJSCLUB. In verband met een in dit nummer ge- plaatste advertentie te zake een tweetal uit- voeringen, verzoekt de Burger IJsclub ons ie wiilen melden, dat zij verleden jaar gedwon- gen was, velen harer leden minder gewenscht te ontvangen en door den grooten toeloop velen leden geen behoorlijke zitptaats kon aanbiedlen. Daarin is nu door de feestcommissie vor- Zien door twee achtereenvolgende avonden „de Wilsons" met geheel nieuw programnia te engageeren. In ieder geval zullen nu geen entreekaarten m&r verkocht worden dan er zitplaatsen in de Harmonie beschikbaar zijn. ALO NED, VROUWEN-ORGANISATIE. In aansluiting met de advertentie in ons nummer van hedenavond vestigen we nogmaals de aandacht op de vergadering, welke de Algemeene Nederlandsche Vrou- wnn-Organisatie Zaterdagavond kwart voor acht zal houden in „de Unie". Op deze vergaderingen zal door Nine Minnema, pres. der A. Nl V. O., en door Tine Roozendaal uiteengezet worden, waar- om het noodig is, dat vrouwen zich politiek organ iseeren in een afzonderlijke vrouwen- partij. Mevrouw A. Schwier Rutters, vice-presi- dente der A. N. V. O.. zal deze vergadering presideeren. De bekende zangeres Ellen Stcijn zal tot afwisscling enkele liederen ten gehoore bren- gen, zoodat de avond, bdhalve een politieke avond ook een avond van groot kunstgenot belooft te worden. FEESTELIJKE HERDBNKING. Deze week is het een jaar geleden dat de Zaterdagavondmarkt werd opgericht en ge- dreven door het succes, dat de markt voor de gemeente is gebleken te zijn, besloten de Laatbewoners om den kooplieden en den marktbezoekers Zaterdagavond op verschil- lende punten van de Laat een soiree aan te bieden. Naar aanleiding hiervan besloot de Alkm. Marktbond ook dezeo dag fecstelijk te herder ken door versiering der etallen, ear \Vof nadere WjiwndflAstlltt zie awsi d« ad vertentie in dit nummer. BEGRAFENIS Mr. F. H. G. VAN DER HGEVEN. Men schrijft ons: Gister werd te Amersfoort het stofielijk overschot van Mr. F. H. G. van der Hoeven, tot voor korten tijd een onzer verdienstelijke inwoners, aan den schoot der aarde toever- trouwd. Wij stippen nog uit het Ieven van dezen voor Alkmaar hoogstverdienstelijken burger aan, dat hij behoorde tot de oprichters van de Ambachtsschool, welke inrichting hij eerst als secretaris en langen tijd als voorzitter heeft gediend. Zijn belangloos streven werd beloond in den grooten bloei der school, welke voor velen in Alkmaar en uit de omge- ving! tot rijken zegen is geweest. Zijn ijfveren om de school in een nieuw gebouw te huis- vesten is van algemeene bekendheid! en werd met succes bekroond. Doch het was niet al leen deze inrichting die veel aan hem ver- schuldigd is. Het was voornamelijk aan zijn initiatief te danken, dat Alkmaar zijn Gym nasium kreeg, waarvan hij president-curator was. Ook als voorzitter van de commissie van toezicht op het M. O. heeft hij het alge- meen vormend onderwijs helprn bevorderen Als burger van Alkmaar heeft hij recht op den dank van de gemeenschap, die hij belang loos heeft gediend Zijn verdienste werd bij de inwijding van het nieuwe gebouw der Ambachtsschool door de Regeering erkend in de benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Aan de groeve werd onder meer het woord gevoerd door zijn vriend, den heer H. J. de Groot, oud-directeur der Ambachts- en Bur- ^eravondschool alhier, thans Inspecteur-Gene- raal van het Nijverheidsonderwijs, die den overledene schetste als een niet zichzelf zoe- knnd mensch en hulde bracht aan zijn be langloos streven, waarvan in het bijzonder de pemeente Alkmaar de vruchten mag genieten. Wii brengen eerbiedige hulde bij het ver- scheiden van dezen man. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUW E'N. Op uitnoodiging van hovengenoemde ver- eeniging sprak gisteravond in de „Unie" ar chitect Wegerif, over „Moderne Woning- bouw". Slechts weinige dames en heeren had- den aan de uitnoodiging tot bijwoning der vergadering gehoor gegeven. De heer Wegerif zeide met zeer veel genoe- fea de uitnoodiging te hebben aangenomen. lij meende dat het onderwerp zedr belangrijk is. Een huisvrouw moet zich doorgaans ge heel geven aan de voeding, de leiding en de huisvesting van het gezin. Dus voor meer geestelijke dingen blijft weinig tijd over. Dit betreurde spr. Hij vindt het onderwerp daar om belangrijk om den geestelijken kant die er aan is. ;De meeste huizen bieden geen harmonische omgevmg. De huisgenooten kunnen niet rus- tig met elkaar wonen. Sterk komt dat uit bij de kinderen, die geen gelegeniheid hebben te spelen. Er moet beslist om gedacht worden dat in elk huis die gelegenheid is. Liever geen salon of logeerkamer, maar wel een kinder- kamer, meende spr. Hij. noemde het verder verschrikkelijk dat b.v. ook de man de deur uit moet loopen omdat de inrichting van het huis niet goed is, zoodat hij er niet rustig en genoeglijk kan zitten. De menschen moeten het thuis zoo prettig hebebn, dat ze er naar verlangen thuis te zijn. Daaraan moet gedacht worden bij de in richting van een huis. Er moet karakter in zit ten, het moet eenige persoonlijkheid verra- den. Een huurhuis kan ook wel zoo ingericht worden, dat het iets te zegegn heeft. Een goed huis te maken is niet alleen de taak van den architect. Hij kan het heel mooi en goed maken, maar vele huisvrouwen ma ken het huis slecht. Spr. moemde fyri droevig, dat er van zooveel huizen iets leelijks ge- maaikt worlt, zooals hij! er een 100-tal ge- zien had, waarvan toch de architectuur wel voldeed. Spr. meent, dat men de beste huizen kan krijgen, als ze op zich zelf staan en liefst zoo veel mogelijk buiten. In een complex huizen in de stad, ziet hij het ideale wonen niet. Voor diengene, voor wien het leven in de stad niet noodzakelijk is, acht spr. het buiten wonen beslist noodig. Het gaat hoofdzakelijk bij een goed huis om den plattegrond, de indeeling en de groot- te van de kamers enz. Hieromtrent ontvouw- de spr. zijn inzichten er echter op wijzende, dat veel van den smaak afhangt. Terloops zeide spr. naar aanleiding van een vraag, hem door 6en der aanwezige da mes gesteld, het jammer te vinden dat de grond in de steden door den eigenaar duur gemaakt wordt. De prijs van den grond wordt Serekend naar de vraag en niet naar de waarde. Spr. vind dit zeer jammer. Hij wees verder op de stofverwijdering in de huizen, een belangrijke factor, om huizen goed bewoonbaar te maken. Een goed1 mid- del om veel stof te voorkomen is centrale ver- warming. De meest ideale oplossing voor centrale verwarming vindt spr. de verwar- ming door middel van het keukenfornuis. Een dergelijk fornuis kan drie kamers ver- warmen en bovendien warm water leveren voor verschillende doeleinden. Spr. kan zoo'n verwarming, ieder, die een huis bouwt, aan- bevelen. Een dergelijke inrichting kost /1000, voor dezen tijd niet veel. De fornuizen kun nen met de gewone brandstoffen gestookt worden. Dingen die gepoetst moeten worden, moet men in een goed huis zooveel mogelijk mij- den. Koperen bel- en deurknoppen, enz. hoo- ren er niet thuis. Een belangrijke kwestie vormen ook de vloeren. Spr. gaf hieromtrent eenige aanwij- zigingen. Hij meende ook «dat in een modern huis vaste waschtafels niet mogen ontbreken, waarbij men direct koud en warm water bij de hand heeft. Op nog enkele dingen wees spr. o.a. op de sdhoonheid, die hij in de huizen wilde zien. Hij gaf verder nog verschillende raadgevin- gen en waarschuwmgen. Ten slotte werden enkele lichtbeelden ver- toond, voorstellingen van huizen, van de meest ideale tot de meest leelijke. Verder enke le plattegronden en tenslotte afbeeldingen van vaste waschtafels, schoorsteenen enz. Duidelijk bleek dat er zooveel omooglijke huizen zijin, die men met minder geld veel meeier en doelmatiger had kunnen bouwen. Er werd op d*t •ehflw d* vmek gesrhlkte wonteges, tech niet geheel voldoenj wanneer de omgevmg niet mooi en passend is. Het was een leerzame, gezellige avond' en zeker hebben de aanwezige dames en heeren genoten van woord en beeld. De vele raadge- vingen die zij kregen, zullen er mogelijk toe bijdragen, dat vele woningen, een verandering ten g-oede zullen ondergaau. Dat dit in ver schillende huizen met betrekkelijk geringe kos- ten, mogelijk is, werd door den heer Wegerif duidelijk aangetoond. LICHTOP! Voor rijwielen en andere voertuigen he denavond te 4.46 uur licht op. ORBNIBARAE LEESZAAL EN BOEKERIJ. In de Openbare Leeszaal en Boekerij al hier werden in December 1921 de volgende boekwerken aangekocht: A 88. Woordenboek der Nederlandsche Taal. 1882. A 34. Jaarhoekje v. d. Alg. Ver. v. Leera- ren bij het Midd. Ond. 4e Jrg. 1921. A 39. Pytttrserfa Staatsalmanak voor ie- dereen 1922. A 43. Jaarhoekje v. provincte Noord-Hol- iand 1922. C 832. A. Nieboer, De geur van de kam- perfoeli. D 611. M. Bow en, Ik zal handhaven. D 612. Het carnaval van Flo rence. D 613. A. Strindberg, De roode kamer. D 614. M. Bowen, Een ridder uit den Spaanschen tijd. D 615. I. Toergenjef, Als Lentewateren D 616. O. v. Hammerstein, Hetgfen God samengevoegd heeft.... F 388. O. Hermann, Jettchen Geberfs ge- schichte. Bnd. 1Jettchen Gebert. F 389. Bud. 2: Henrietta Ja- cobi. F 390. O. Ernst, Asm us Semperis Jugend- land. F 391. Semper der Jungling. F 392.Semper der Mann. F 393. H. Sudermann, Die Ehre. F 394. Der Katzensteg. F 395. Frau Sorge. F 396. A. Strindberg, Die Lente auf Hem- so. F 397. Am offnen Meer. F 398. A. Strindberg, Die Gotischen Zim- mer. F 399. R. Voss, Zwei Menschen. F 400. W. Bonsels, Indienfahrt. I 99. S. Weyl, !Het leven van den Europee- schen Militair in Ned. Indie. K 319. Verkuyl, Alcmariana. K 320. Voorloopige lijst der Ned. monu- menten v. Geschiedenis en kunst. Dl. V,I. E>e prov. N-.-iHolland. L 114- Bijdr. t. d. Stat. v. Ned. Werksta- kingen en uitsluitingen in Ned. ged. 1920. L 136aII. Verslag betr. den Staat der zee- visscherij, Dl. II. L 136aIII. Verslag betr. den staat der kustvisscherij. dl. III. L 261. R. Tutein Nolthenius. Democratisch Zwitserland. N 203. F. Pijper. Het modernisme en an dere stroomingen in de Kathriieke kerk. N 204. ft. Confer. Marginalia. P 46. Het Xllle congres v. d. Lege „Op hoop v. Zegen", in opdracht v. h. uitvoerend Comite v, Ned. bew. onder red. v. Th. v. d. Woude. KINDERBIBLIOTHEEK. Kb. 101c J. Feith. De reis om de wereld in 40 dagen. Kb. lOld De levende mummie. Kb. 101bUit Piet's kantoorjaren. DE WILSONS komen met geheel nieuw programma. en "[wel ep DINSDAG 24 en WOENSDAG 25 JANUARI a.s. Lokaal „Harmonie", 8 uur. Zitplaatsen verzekerd. Kaarten alleen voor leden met hunne huisgenooten a f 1.00 per stuk plus stedeljjke bclasting ALLEEN verkrijgbaar in het Sigarenmagazjjn van den hoer MAST, Langestraat, naast Jamin. Plaatsbespreking ep den dag der uit- voering (geen loting) van 10 tot 1 uur aan de „Harmouie". NA AFLOOP BAL. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis Willem Johannes van Hulst en Pietertje Ton. Pieter Molenaar en Klaas- je dc Groot. GEBOREN: Johannes, z. van Johannes de Graaf en Geertje Bakker. Columba Elisabeth, d. van Petrus Beentjes en Columba Hoogewerf. Beraardus Cornelis, z. van Simon Bertter en Maria Cornelia Nijman. Johanna Eli sabeth, d. van August Nater en Anna Ger- rits. Lambertus, z. van Martinus Cornelis Huiberts en Elisabeth Catharina Martin. Adriana, d. van Albert Boots en Geertje van de Nes. O VERLEDEN: Bernardus Antonius Boll, 68 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 19 Januari. Medegedeeld door het Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 20 J""""-' In het gebied van de waarnem;;:- d£ hoogste stand van den barometer 773.8 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 740.3 te Vestmanoer. VERWACHTING. Matige tot kraditlgen zuidoostelijken tot zui- delijken wind, half tot zwaarbewolkt, eenige kans op neerslag, lichte vorst 'snachts, tem- peratuur overdag om het vriespunt. Rechtszaken ARRONDISSEMENTS-REOHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 17 Januari (Vervolg). VERNIELING. De 25-jarige arbeider K1 Schuit Oud karspel, heeft in den nacht van 20 op 21 No vember een lat van het hek, behoorende aan den heer C. Moejes, landbouwer te Oud- van 19 Januari 1922. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcredlet. Vorige Koers van heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. pl.m. 115 pl.m. 2. ion, (Ontvangen per draarllnoze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSSH. H. V. A Javf .Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amaterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Scrbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Raila Union pacific PROLONGATE 9U/i, - 1241/a 1231/4 123-4 1241,4 123* 1231/4 1021/4 1021/4 1014-24 IOU/4 1014 1427/, 142 142-4 - 8 8 - - - 93 3/8 94 - - 353 119-50 350 350 3494 349 275 15U/4 194 1494 148*/* 1483/4 143] 1234 124 126 74 72 71 70 73 85 834 84 84J 844 84»/» 128 - - 37 37 409 388* - 1431/4 142 14U/« 141 }-2 %U 1414 141 4141/4* 409 407 405-94 404 402 102 100 100 09} 994 994 581/4 57 57 56) 56 818/32 10J 101/4 52 - 70 222 - - 158 156 llH/s - 110»/, - 241/, 24 24 95 l_ - 86 541/4 - - 167)8 73»/ii - 271J 271 .271 272 272 272 386 385 1 27 i 324 66 - - - - 21 21 f 1434 144 - vorige koers 3»U heden 3»/« pCt. WISSELKOKRSEN VooiLeui- Ezdividend Berlljn Brussel Londen New York Parijs Weenen Zwitserland V .x ige koers. 1 44 21 321/, 11 497/8 2 721h 22 271/, 0 09 52 921/, koers op heden 1 431/,—1.45 21 321/s-OO 00 U.50S/4— 00.00 2.72-0 00 22.30 0009 0 08 -0.09 52.921/, 00.00 VREEMD B ANKPAflER. Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 1.43»/4 C.041% 0.050, 1.45 1.461/, 0.04-0.05

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2