Alkmaarsche Couran} Zuster Brettan's liefde. t Donderdaff 19 Januari. F e u i 11 e t o n. Ko. It. Hondard Vier en Twintigste Jaargang, te 2o. GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF. OPENBARE VERHURING BIJ INSCHRIJVING Belanghebbenden wordcn verzocht in schrijven zoowel voor ieder stuk afzondcriijk als gecombineerd op: lo. Het recht van gebruik van em gedeelte van het stuk WEIL AND. ter groottc van 5865 MJ., kadastraal bekend Sectie F, No. 507, tot Kersttijd 1922, met eventu- eele verlcnging. Het recht van gebruik van ecn gedeeite van het stuk WEIL AND, ter grootte van 10120 Ma., kadastraal bekend Sectie F, No. 150, tot Kersttijd 1922 met eventu- eele verlenging. De stukken Weiland zijn gelegen achter bet bouwtcrrein „Rochdale". Het Weiland mag in Tuingrond worden omgczet. Voorwaarden liggen ter mzage en mlich- tingen zijn te bekomen ten Stadhuize. alwaar de biljetten moeten. wordcn ingelcverd uiter- lijk 23 Januari 1922 des namiddags 1 Y uur De opening der biljetten zal aldaar plaats vinden den 23en Januari 1922, des namid dags 2 uur. Provinciaal Nieuws UIT BERGEN. (Vervolg vcrgadering V.V.V.) De algemeene vergadering der A. N. V. V. werd dit jaar te Gromingeni gdhouden. Door verschillende omstandighefen ward onze afgevaaxdigde verhinderd deze bij; te won en. Uw voorzLtteir woonde, in zijn kwalkeit van lid van het hoofdbestuur, de vergadering bij. BehalVe een lezing, gebouden deer den Zwit- sersdhen directeur der alg. V. V. V. in Zwit- serlamd, die daarin.de-working van deze ver eeniging uiteenzette, werden geen punteni van overwegend belang behandeld. Zooals in het versUag van het vorig jaar reeds werd opgemerkt, meende uw bes t uur zich .te moeter. onthoudeni van het zenden van nieuwe requestcn, hetgeen niet wegnecmi dat het zich zoovee! mogelijk op de hoogte bleei houden van deze belangrijke kwestie. In verband daarmede kunneni wjj u mvde- deelen dat op 4 November j.l. een conference heeft plaats gehad tussc'hen B. en W. vah Alkmaar, den directeur van publieke werken en een gemeenteraadslid, met de direotie der Nederlandsche Spoorwegen. Tengevolge van deze conference zal door de Spoorwegmaat- schappij een nieuw plan gemaakt worden, om het rangeerterrein meet naar het zu'iden te vexplaateen. De bedoeling is dan de Lin- denlaan te Alkmaar door te trekken, aanslui- tin'g, gevertde op den Bergerweg ter hoogte van den vroegeren tel. De bestaande overweig zou eveneens blijven bestaan, doch daar het rangeerterrein aldaar zou komien te verval- len, een gewone spoorovergang worden, wel- ke uit den, aard der zaak minder last zou veroorzaken. Door bemidd'eling van d'em heer Verhagen is onze film gezonden, naar den 'heer Nogge- rath te Amsterdam, ondememer van tab van bicscopen in ons land. Deze zou de film in een program sluiten, maar bcrichtte later dat zulks niet mogelijk was, omdat de film zeer onduid'elijlk uiikwam. Dit verw.ondert ons ten zeerste, omdat de film o.a. te Hoorn is vertoond en met Veel siucces. De directeur aldaar schreef ons na- melijk dat wij nie,ts te veel hadden geze'gd en dat de film inderdaad een zeer mooie na- tuuropname was. Het bestuur veronderstelt dat de film door het transport heeft geleden en zal zich hierover zekerheid verschaffen door een directeur van een bioscoop te Alk- maar-te verzoeken de film in onze tegenwoor digheid af te draaien. Overigens doet eer exemplaar van de opnamc nog geregeld in een program van de firnia Albert I reres, door het geheele land goede diensten. RijWielpad vereeniging Noord-Kennemerland. Met dit petekind, van d,e Schoorlsche V. V en onze vereeniiging hadden wij1 tot oozen spijt, weinig geluk. De vereeniging Noord-Kennemerland kon dit jaar nog niets tot stand brengen, ja zelfs geen enikel begin met het werk maken. Een kraChtige afdeeling kwam eigenlijk alleen In Geautorisecrde vertaling naar het Engelscti van LEONARD MERRICK, door E. H. (Nadruk verboden). 27) Was hij| toch iets anders geweest, dan too neelspder, had bij, buiterslands moeten gaan en was hiijl daar missdhicn gesiorven, zon der dat ziij er iets van had kunnen weten, dan zou haar de toestand onhoudbaar hebben leleken. Dat blandjc te kunnen inkijken, was aar wdkdijiksche venkwikkingsoms voelde ze zich eerst herleven, als ze dc bckende let ters zag en voor het oogenblik, bevond ze zich dan weer geheel in de oude omgeving. Er waren sledrts twee tournees en nu wa ren „er al drie maanden verloopen; maar steeds ibleef het gezclschap rustende." Eindelajk cp een dag, toen ze Mrs. Kin caid eens had zitten voorlezen uit een Lon densch Mad, en dit iten slotte op haar sclioot gegfeden was, viel haar oog opeens op de rubriek „tooneelnieuws"en, zonder dat de oude dame het merktc, schrikte zij geweldig: ze had den naam: „Seaton Carew" gezien. Een minuut-lang kon ze haar opgewon- den'heid niet genoegzaam bcd.wingen, om het bl'ad op te nemen cn dat kolommetje te lezen. Ze zat er op te kijken, met oogen, die nieis zagen. Toen ze het eindelijk las, ver- nam ze daarin, dat Miss Olive Westland en haar echtgenoott Mr. Seaton Carew, aange- lolkt door het succcs, dat ze genoten in de provincie, besloten hadden, nu ook tn de hoofdstad voorstellingen te geven en dat dus in het eind van de volger.de maand, onder htm leiding hett Boudoir-Thcather" zou ge- vp^n/t woidm. stoad nog bij, dat dczt B"rpp«t stand. Het bestuur dezer afdee ling bestaat uit de heeren Rogigeveen, Bogt- man, Ruyter, Blankendaal en uw voorzitter, welke laatste door de afdeeling afgevaardigd werd in het hoofdbestuur. Uit den aard der zaak kon onze afdeeling evemnin lets bereiken. De A. N. W. B. toch geeft alleen srubsidie (1/3 van- de aanfeg'kos- ten der rijwiel'paden) aan het hoofdbestuur, op voorwaarde dat provincie en gemeenten eveneens teder 1/3 der kostem bijdragen. Niet alleen echter dat bedoelde subsidies niet wer den verleend, dcch cok, in groote tegenstel- 'ing met andere deelen des lands waar de grondbezitters welwiliende medewerkinlg" tot let aanleggen van rijwielpaden verleenden, werd er in geheel Noord Kennemerland niet e&i grondeigenaar bereid gevonden zijn toe- stemming voor het aanleggen der paden over zijne terreinen, te geven, Voor een ieder, die de prachCge netten van rijwielpaden in het Gooi, Utrecht, Gelder- lartd, Overijsel en Noora-Brabant kent, en weet, hoe die gewaardeerd worden, en de a,an- trckkelijkheid der streek voor de vreemdelin- gien verhcogen moet dit alles wel een groote teleurstelling zijn. Op initiatief van eenige hier vertoevende vreemdelingen, in samenwerking met enkele ingezetenen, werd in de maand Augustus een iloemencorso gehouden. Aan onze vereeni ging werd het verzoek gedaan dit financieel te steunen; het bestur stelde een bedrag van 200 beschikbaar. Dank zij de toewijding van bedoelde personen, had het corso, be- gunstiud door mooi weer, veel succes. Wij hopen dat een volgend seizoen ons weer een dergelijke alleraardigste attractie moge brengen. De A. N. V. V. stelt zich voor een recla- mebookje voor de Nederl. badplaatsen uit te [even in het Engelsch, ten einde te trachten mgelschen en Amerikanen, die in het vorig aar in grooten getale de Fransche en1 Bel- Sische badplaatsen bezochten, ook naar Ne- erland te trekken. Zij noodigde daar toe eeni ge Engeliche heeren uit, die de uitgave zul- en verzorgen Deze com'micsie. onder gelhide van den directeur der A. N. V. V. bezocht ook Bergen. Uw voorzitter heeft de heeren ontvangen en rondgeleid en, mocht de voldoening sma- ken van de Engelsche heeren te vernemen, dat Bergen en, omstreken; wel tot het moo isle behoorde, wat zij aan de Nederlandsche kust gezien hadden. Uw bestuur stelde de commissie op haar verzoek een aantal foto's der omstreken ter beschikking, terwijl de familie van Reenen zoo vriendelijk was voor dit doel eveneens een prachtigc serie foto's te schenkem. In de maand December van het afgeloopen jaar werd een lezing gehouden voor onze ver eeniging door den heer Jac. Pfersich over het Oude en Nieuwe Rome, met lichtbeelden. Jammer dat deze lezing niet-drukker bezocht was; degenen die aanwezig waren zullen: met ons insteinmen dat de lichtbeelden prachtig waren en de beer Pfersich er slag van heeft. met groot^ kennis van zaken op bevattelijke en onderhoudenide wijze een en an-der toe te lichten. Het was een interessante en zeer leerzame avond. Dit jaar werd de reeds lang besproken verloting tot stijvinlgl der kas onzer Vereeni- gingi gehotiden. De nief geringe moeitc, welke aan het or- ganiseeren daarvan verbonden was, werd met goed succcs bekroond. •Straks zullen wij u, bij, behandeling van het daarop betrekking hebbende punt der agenda, meerdere bijzonderheden geven. Reeds thans zij, medegeaeeld dat de verlotin/g een batig saldo voor onze kas opleverde van rui m 4000. In verband met het feit dat wij voor een eigeni infermatie-bureau zuhen moeten zor- gen nog vo6r het komende seizoen (waarover wij, u eveneens straks meer zullen mededee- len), komt dit extraatje al bijzonder goed te pas. Wij sluiten dit jaarverslag met de hoop uit te spreken dat onze vereeniging steeds in kracht en bloei moge toenemen, tot heil van het overgrcote deel onzer gemecntenaren. Daarvoor is in de allereerste plaats noodig de belangstelling en de medewerking van on ze leden. Het bestuur kan niet alles doeni en evenmin aan alles denken. Critieik op ons be- leid zal ens zelfs aangenaam zijn.... Indien het opbouwende crit'iek betreft. Mocht een lid ideeen hebben, welke hij meent dat tot den bloei der vereeniging kan bijdragen of mee- nen, andere wegem voor de werkzaamheid van het bestuur te hebben ontdekt, dat hij, ons dit dan mededeele; een briefje aan den secre- schouwburg, d!ie op het laatst nu niet zoo gcliufkikig was geweest, daardoor weer -in ecre zou hersleld. wordcn; en' uit een enkele ver- mclding van een paar artisten, die alreeds geengageerd waren, bleok Mary duidelijk,, dat Carew hdel wat had durven onderne- men. Nu vooriaan had ze dus een nieuwe bron voor in'.ichtingen, en een, waar ze makkelijk uit putten kon want dat Londcnsehe blad werd dagelijks op „The Ledge" bezorgd. Nlaarmate de datum van de voorstelling naderde, werd haar ongeduld, om het verslag daarvan tel1 ezen z66 groot, dat de uitwendi- ge kalmte van haar optreden haar niet zeldeh drcig.de te begeven.. 1 et werd haar in het Brine plaatsje haast te henauwd; in den geest waandc ze zich in de City verplaatst, op een tochtiig, slocht verlicht tooneel, waar Carew de repel itie leidde. Het stuk was gevallen; op den ochtend, da t zij di t vera am, had ze in stdltc geweend1 in het verdriet van de nedcrlaag. ,,Ja'' en „neen" had ze geantwoord en voor haar geestesoogen had ze somberheid gezien, op een mannengelaat, dat ze eens tegen het har,e had: gedrukt. Ze zwoer. dat het haar niet schelcn konhet eenige, dat z/j voor de onder- neming had gekoesterd, was nieuwsgierig- heid; was het meer dan nieuwsgierigheid ge weest, dan zou ze er zichzelve om veracht hebben; maar desnictfemin stond haar ge- laa-t -betrokken en heel lusteloos was de toon van haar antwoorden. Iederen dag las ze nauwkeurig de „Bou- doir"-advertentie en zoo duurdc hot niet lang. of ze kwam er achter, dat er weer een nieu we enderneming op touw gezet werd. Dus wachtte ze met grelighei'd af, dat deze ad- vertentie een soortgelijke u-itbreiding ver- kreeg als haar voorga'ngsfer. Het stuk was nu pas gespeeld en de rccensie er van werd door haar gelczen in tegenwoordigheid van Mi*. Kincaid. T«ea sse er mee klaar wu, ♦arts hr g«8dirw«'. Het iesfuur be- looft alles in ernstige overweging to zullen nemen. De voorzitter deelde mede, dat van een lid, die niet aanwezig kon zijn, een ingezonden stuk uit de Schager Courant was ingekomen, waarin een onderwijzer zijn ontstemming te kenneni geeft over het optreden1 van een. chauf feur te Bergen, die een gezelschap waarmede de inzender in Bergen was toevoegde: „alle- maal kale schooltacestera." De voorzitter was het met het lid eens, dat dergelijk optreden hoogst ongepast was. Hij •hoopte dat de betxeffende chef van den chauffeur zijn medewerking zou verleen-en om hem dit duidelijk te maken. Van de vereeniging .tot bescherming van vogels was een, verzoek ingekomen- om ad- haesie te betuigen met eeni adres aan de re- geering waarin verzocht wordt tegen te gaan dat met olie gestookte schepen, hun ver- werkte olie in de territoriale wateren, laten loopen, aangezien dit de dood van vele zee- vogels, die in de teer enz. vast geraken, ten- gevoli^ie heeft. Adhaesie met het adres was betuigd, ter wijl van, het gemeentebestuur was vernomen, dat dit reeds eerder de aandacht op de aan- gelegenheid had gevestigd. Met de vereeniging „Nederland in de Vreemde" die een1 film van het land heeft la- ten maken, was gecorrespondcerd over het opnemen van de film van Bergen in haar Elm. Dit bleek niet mogelijk. Van, de firma Meijer was een schrijven in gekomen waarin deze berichtte dit jaar geen iokaal meer als bureau voor de vereeniging te kunnen afstaan- omdat de firma dit Iokaal noodzakeliik zelf noodig had. Onder cfankbetuiging voor de tot nog toe betoonde welwillendheid, was geantwoord, dat het bestuur, ook in het belang van de ver eeniging de n-oodzakelijkheid, om naar een eigen, bureau om te zieni had gevoeld. De voorzitter deelde mede, dat hij zich in verband met 'het ingezonden- stuk in de Alk- maarsche Courant over den nieuwen weg laar Bergen tot Mr. W. C. Bosman had gp- wend om nadere inlichtingen. Spr. had de mededeelirog ontvangen, dat de in net stuk genoemde plannen in voorberel- ding zijn. Spr. deelde nog mede, dat in overlcg met het hoofdbestuur een Engelsche commissie een bezoek aan, Bergen had gebracht. Spr. had deze commissie, die vol verrukking over Bergen was, rondgeleid. 'Van den raad was een schrijven insckomen waarin werd medegedeeld dat voor 1922 we- derom een subsidie van 1000 was toege- staan, onder voorwaarde, dat de vereeniging geen geldelijke bijdrage geeft aan instellin- gent die ook door de gemeente gesubsideerd worden. De voorzitter verondcrstd'de dat ieder be- greep dat dit slaat op de post 100 aan het Haimoniecorps op de vorige begrooting. Het bestuur is het met de gemeente wel efens, dat de V. V. V. geen vereenigingen mag subsideeren die ook door de gemeente gesubsideerd worden, maar meent, dat het de vrijheid moet hebben om aan een door de ge meente gejubsideerde vereeniging voor een benaald werk betalingen te doen. Wanneer de vereeniiging daarin niet vri stond, dan zou men voor het gekke geval staan, dat bij een bloemencorso of iets dage lijks' de vereeniging wel betaalde muziek van een corps uit een andere plaats mocht re- quireeren, doch niet van het corps uit de ge meente. Dit kan de bedoeling niet zijn en het bestuur zou hierover nog nader overleg ple- gen met de gemeente. De voorzitter!deelde hierop mede, dat het bestuur steeds de stichting van eem eigen bu reau onder de oogen heeft gezien. De verlo ting heeft de vereeniging thans in staat ge- steld dit idee te verwezenlijken. Het bestuur heeft omgezien naar een ge- schikt terrein. Dit gelukte niet en ten, slotte wende het zich tot den raad, die zoo welwil- Iend was om een terreintje naast het post- kantoor of een gedeelte van den tuin achter het raadhuis beschikbaar te stellen. Het beshiur heeft daarvoor dank gebracht em medegedeeld, dat het van meening was dat het terreintje naast het pcs'Jkantoor het verkiezelijkste werd geoordeeld en daarom aan de algemeene vergadering zou voorstel len dit te aanvaarden. Namens de commissie belast met 'het na zien van de rekening deelde de heer van Gu- lik mede, dat de commissie de rekening ge heel in orde had bevonden en, daarom tot de- charcheering van den penningmeester advii- seerde. wist ze, dat Carew verder de hoop wel kon opgeven; dat. tcnziij, het kapitaal, waar van hij door zijn huweldjk in bezit was gcko man, grooter bleek, dan het er voor gdiou den werd, het seizoen in dc Boudoir" dat anders wel zou uHputien. Zijn spel werd ook niet zeer geprezen; er werd slechts een enkel nit-waardeerend woord .van gesproken, even- alis van zijn vrouw. Daardoor kon hij nu ook niet rekenen op een engagement aan een an- der tooneel in de hoofdstad en als artist en als directeur, was zijn onderneming dus tnis- lukt. Toen Kincaidi, die weinig vermoedde, van het verleden dat die vrouw vcrvuMe, op een avond thuiskwam, dedde de meid hem mee dat zijn moeder reeds naar haar kamcr was gegaan en dat Miss Brettan bij haar zat Mevrouw voelde zich minder wel, lichtte het meisje toe. „Zeg dan m-aar eens even, dat ik er ben" sprak hij, „en vraag, of ik boven mag ko men Terwijl h-iji dit zei, kiwam Miss Brettan juist de trap a;f. „0, dokter, waarschuwde zij, „Mrs Kin caid is naar bed gegaan." „Dat hoor ik. Wat schoelt er aan?" „Enkel wat zenuwboofdpijndat heeft ze den heelten dag al gchad. Ze is zoo juist in slaap gevallen." Dan is het zeker beter, dat ik maar niet ga." „Nu, allk is u was, deed' ik het liever niet; het zou jammer zijin, haar te storen. Ik kwam net beneden, om een bock te ha'len." ,,Gaat u bij Moeder op de kamer zitten ,.Ja, voor geval, ze uit zichzelve wakker wordt." Ze stonden in dlen hall, voor de deur van de huiskamer. „Waar is uw boek?" vroeg hij. „Binnen. Jammer, dat u voor nieis geko- mea to; hat zal Mm- Kiacaid erg tmjtoa, a to fffart** wi bwlatwi, 4m Blaniendaal en J. Krans mc W. van Gulik, P. bij. acclamatie ato werdem herkozen. De heer Zeiler werd hierop als beshmrslid met 51 stemmeni en 3 bianco herkozen. De voorzitter dankte voor het in hem ge- stelde vertrouweni en verklaarde de herbenoe- ;ng te aanvaarden. Hierop kwam de begTOoiing in behande- De voorzitter deelde mede, dat de vereeni ging met de spoorwegmaatschappij in corres- londentie is over een bijdrage van 40 voor lot onderhouden van de abri te Oostdprp. Het is mogelijk dat de maatschappij, de bij- rage intrekt, doch dan zal de vereeniging zich ook niet meer met het schoonhouden; van de abri belast en. Dit jaar zal de algemeene vergadering van de A. N. V. V. deze zomer ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Alcmaria" te Alkmaar worden gehouden. De afgevaardig- den zullen dan ook Bergen; bezoeken. Dit is eem mooie reclame voor de streek en daarom heeft het bestuur voor ontvangist een post pro memcrie op de begrooting uifgetrokken. Op een vraag van den heer Roggeveen zei- de ost 15 aan de rij- e voorzitter dat de post 15 aan de tij- wielpadvereeniging Noord-Kennemerland" een betaling van net lidmaatschap was en dus de subsidie van de gemeente niet in ge- vaar kan brengen. Bij de post f 500 salaris voor de admini strate verklaarde de voorzitter dat hij uit den aard van zijn functie het meest met het werk van mevr, Klomp in aanraking kwam en kon venklarem dat naar werk op stukken na met 500 betaald is. Spr in het bestuur voor?;esteld het salaris te ver- loogen, doch zij wif dit niet. Zij heeft plezier in dat werk en zeg-t, dat 'het toch niet te be- talem is. Spr. bremgt haar dank voor het 'hart dat zij de vereeniging tcont. Zij heeft wel ge- zegd aat het voor haar bezwarend is den ge- reelen zomer aan den Letting to liggen en wenschte daarin verandering gebracint en daarom heeft het bestuur op de begrooting een post van 200 gebracht voor eeri plaats- vervangende administratrice. Deze post hangt echtei' geheel in de iucht, doch het bestuur heeft zich voongesteld, dat de post de f 200 niet te boven zal gaan. Eem plaatsvervang- siler is echter noodig aangezieiv anders ook bij, afwezigbeid van mevr. Klomp tengevolge van familieomstandigheden of ziekte de werkzaamheden in de war loopen. Spr. stelde voor de zaak aan het bestuur over te laten. De heer Winder wemschte op de werkzaam heden van mevr. Klomp niet neer te komen, die zijn enorm, doch spr. vroegi of nu niet eem van de leden, gaarne het baantje wilde overnemen. De kostem worden nu 700 en dam wordt er nog 100 uitgetrokkem voor het sdhoonhouden van het kantoor. Als iemand dit alleem doet is het 16 in de week. De voorzitter wilde opmerken, dat de voor de functie van administratrice geschikte per sonen niet voor het grijpem liggen. De werk zaamheden zijn niet zoo eenvoudig em kum- nem zeker niet verricht worden, door iemand die het gebouw ook gaat schoonhouden. Het salaris van de administratrice blijft slechts 500. De heer Verbeeck oordeeide, dat men: het salaris niet moest verwarren met de alge meene onkosten. De voorzitter zou er feestelijk voor bedan- kem om de administratrice te bedanken. Als ze zelf ontslag zou willem nemem zou spr. op alle mogelijke wiize zijn best doen, haar daar van terugi te houden. Voor de funotie is iemand noodig die beschikt over algemeene ontwikkeling, behoorlijk kan correspondeeren administratie voeren, met het publiek kan omgaan em met de toes-tandem in- Bergen, en de kwesties die aan de orde zijn op de hoog te is. De heer Bogtman was het er mede eens dat mevr. Klomp uitstekemd heeft gewerkt en ook veel werk gratis heeft gedaan, doch er staan cp de begrooting postern van 500 en van 200 en spr. vernam, gaarne wat de ver eeniging daarvoor heeft. Worden de werk- zaardheden in de imstruotie vastgelegd? De voorzitter zeide dat de instructies be staan. Het werk vordert veel tijd. Tal van brieven moeten beantwoord worden. Het sa menstellem van de pensionlijst vordert vee tijd en cok het op het bureau zitten voor de vreemdelingen die kom-en om inlichtingen kost vele uren. De heer Bogtman is het met deni voorzitter eens. Hij weet dat er veel te doen1 is, maar er is veel geklaagd dat er niemand op het bu zij' dat hoort. Mag ft haar dan zeggen, dat u morgen weer komt?" .,Ja, op den dag, als is het dan ook maar voor een oogenblik. Ik zal nu even binnen zitten, eer ik ga." „0. maar ik hield u op; neem mij niet kwalijiki," terwijl ze de deur voor hem open deed. Hij, vol'gde haar. „Nu m-oet ik gaan," zei ze. Ik Mijlf niet graag weg biji uw moeder, voor het geval ze eens iets noodig had." 'Het was bijna donker in de kamer; de lamp was 'bijna nog niet aan en het vuur brandde maar heel flauwtjes. De goudenre- gen-boom was zoo eyen wit best oven door de snieuw, wat vanuit het venster gezien kon wonden. Het was een avond in Januari en Mary was nu al bijna twee jaar in Westport geweest. ,,Kumt u genoeg zien1, om het boek te vin den?" zei hij. ,,Waar hebt u het gelaten?" ,,'Het lag op het buffet. Ik denk, dat Ellen, het verlegd heeft. Ik zal er haar eens naar vragen." „Nleen,, doet u dat maar niet; ik zal de lamp even aamsteken injii streeik een .lucifer aan, maar het was zijn laatste, en hij ging uit. Dat is niets," zei hij. „Wc zullen een pa pier aansteken aan het vuur." „0 riep ze, .,wat bezorg ik u nu een moeite! Laat ik licver de meid even roepen." Ineens kreeg ze een schrik voor wat haar in de duisterais wel overkomen mocht; en nog eens zei ze: „Laat ik liever de meid even roepen." „Laten we eerst zien, hier een lichtje mee te krijigen", sprak hij. „Kijk, ik zal de asch wat opzij schuiven. Houd u het papier dan daaft waar de kolen rood zijn." Ze bukte zidh' over den -haarrf met hand den fiddbus vasthcudend, met ie andere op ttox schioasstoflanuMitol touioead. b&J st*nd Mitt wt*. ctfi dit Riet ftto *m if!*At aan het adres van mevr. Klomp, doch vond let noodig nu te bepalen wanneer het bureau open to. Be voorzitter zeide dat vaste uren' zullen worden vastgesteld, doch die zullen wel een* veranderen. Mevr. Klomp deelde mede dat de uren expres niet vastgesteld waren, omdat het bu reau tot nog toe in de zaak vac de firma Vleijer gevestigd was, waar wel altijd een van de dames zoo bereidwillig was, om door 9preekster klaar gemaakte pensionlijsten aan en enkel-en vreemdeling at te geven, die mochten komen als zij afwezig was. Nu de ver eeniging eeo eigen, bureau krijgt wordt het anders en zal er bekend gemaakt moeten wor den wanneer het bureau geopend to. De uren moeten verband houden met de aankomst van de treinem waarmede de vreemdelingen komen. Het is onzin om het kantoor den ge- heelen dag geopend to houden of het geheele jaar, aangezien met het einde van Augustus de aanvragen ophouden. Spreekster was het vorig jaar in Februari en het jaar daarvoor in Maart naar het bu reau gegaan, doch het was in den drukken tijd noodig, dat zij, om op de hoogte te zijn, en toe ae pensions bezocht. Ook voor de verloting moe&t zij, er vele da- gen op uit em daarom is eem plaatsvervang- ster noodig, ook in geval van ziekte of ande re afwezigheid. De voorzitter zeide nog, dat de uren van openstelling van het kantoor geregeld moeten wordem in verband met de jaargetijden. Soe- pelheid is noodig. De regeling biervan dient aan het bestuur te blijven. Wil de vergade ring deze macht aan het bestuur ontnesmen, dan zal dit in een andere vergadering gere geld moeten worden, dcch spr. raadde de ver gadering aan dit niet te doen. De regeling moet soepel blijven en, spr. zoo vreezelijk bang zijn als de administratrice de vereeniging ging verlaten. De heer Blankendaal zon gaarne zien dat van begin Ma&rt tot September er van tot 7 uur iemand Li het oureau aacwsaig was. Voor twee jaar was dit het geval met iemand die 80 ontving. Spr. wile'e de werk zaamheden van de administratrice niet klei- neerem, doch geloofde dat het in het belang van de vereeniging was, wanneer men weer zoo iemand als vroeger kon krijgen. De voorziter oordeeide dit de zaak niet. Degene die vroeger het informatiebureau be- hartigde deed slechts eem deel van de werk zaamheden1 van de tagienwoordige admini stratrice. In bespreking was slecnts de post van 200 voor eem plaatSvervangemde ad ministratrice. Spr. vroeg of mem na de toe- lichting de zaak aan het bestuur wilde over- laten. De heer Bogtman zou gaarne de coezeg- ging van het bestuur hebben, dat in den tijd, dat het noodig was er tusschem 9 en 3 uur, de tijd waarin de vreemdelingen komen, iemand op bet bureau aanwezig was. De voorzitter wilde in diem geest deze toe- zegging wel doen,, doch zich niet aan bepaal- de urem binden. De heer Rensink wilde het naloopen van de pensions achterwege laten. Deze dicnen zelf het bureau op de hoogte te houden. De heer de Jonge had meermalen klachten gehoord dat mevr. Klomp zoo weinig op het bureau was. Spr. was er voor om de uren waarop het kamtoor geopend was aan te ge ven, dan was het met het gemopper gedaan. Blijkt dan het bedrag van de vergoeding te klein dan moet dit maar verhoogd worden. 'Het is niet noodig. met Februari te begin- nen, maar wel om aan te geven, wanneer mevr. Klomp op het bureau is. De voorzitter zeide, dat beslotem was, dit op eem bord aam het kantoor aan te geven. Men moet dit echter overlaten, aan de prac- tijk en daarom deed spr. in dien geest toe- zegging. De heer Bogtman nam met deze toezeg ging genoegen. •De heer Krans vroeg of het bestuur al een plaatsverv?n>2Rter had henoemd. De voorzitter deelde mede dat dit niet het geval was. Het bestuur zal gaarne aanbie- dingen ontvangen. De heer Krans wilde besluiten de pensions niet meer na te loopen. Ieder pensionhouder moet zich aan zijn plichten houden en het bureau steeds mededeelingen doen. De voorzitter vond dit ook gewerscht, doch men- dier.de in de allereerste plaats de belan- gera van de vreemdelingen in het oog te hou-, den. Ook het belang van Bergen- bracht mede om geem gasten naar elders te laten gaan die nog hier geplaatst kunnem worden. In de vlak naast haar, de asch schiftend. En, terwijl! ze zijn voet steeds op en neer zag gaan herinnerde ze zich ineens weer dien avond! in Leicester, toen Tony daar ook gestaan had, terwijil hij haar de tijding mee- deelde. Ze v-oelide een angstig vcrlangcn om weg te komen van Kincaid, cer hij soms in de gelegenheid mocht zijn, haar aan te ra- ken. De fddibus draaide en kronkelde in den gloed1, zonder vlam te vatten, en in haar on geduld ging ze hem haast baton, dat het zoo lang duurde. Ze verwenschte ook zich zelve, dat ze hier in de sdiemering moest verwijllen met een man die het had durven ondernemen, om hetzellfde te voelen voor haar. wat 6ens Tony had gevoeld. „We krijgen het niet gedaan dokter! In het eind zullen we het toch nog aan Ellen moeten vragen." „Gaat u nog niet", zei hij. „!k wil nog eens met u spreken. Miss Brettan." „Ik kan niet l'anger blijven," betuigde zij. ..Ik..." „Een minuut iku-nt u iraj toch wel gunnen. Er is iets, dat ik u zoo lang heb willen zeg gen Ze hief het gdaat naar hem op. In de don- kere srhaduwen van het vertrek -Icon hij niet veeli meer zien da-n haar oogen. ,Zeg het niet'. antwoordde zij. „Ik celoof, dat ik het wel raden kanmisschien... Spreek het niet uit. dr. Kincaid!" „Ta", hieldi hij- aan. „Ik mori het zeggen en dan mo£t u mij een aniwoord geven... Ik moet het je vertellen, eer ik ie antwoord aan- neem:, Mary: heb je lief!" ,0, hoe verschrikkeldjk!" huiverde zij. „A-ls u niets voor mij voelen kumt, dan hoeft u- mij1 d-it enkell vanavond te zeggen en ik zal u nooit weer iastig vallen. (Wordt vervolgd). h;

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5