DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. V No. 20 Honderd vier en ttwmfigsteVJaargTmg %I922 DINSDAG a JANUARI Olt nnmnror Dostaat ntt 2 blades Deze Courant wordf ELKEN AVOND, belialve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonncmcnlsprijs bq vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door bet gcbcele Rijk 2.50. Aizonderlijke en bewijsnummers 5 centa. Prij9 der gewone A dvertenti?n. Per regel 0.25, bij groote coniraden rabaf. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Bock- en Handelsdrnkker$ v,'h. HER Ms. COSTER ZOON. Voordara C 9. Dlrecteur: G. H. ERAS. Teletoonnummer 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredactenr i TJ. N. AO EM A. Buitenland BENEDICTUS XV. f Aan een beschrijving van het verloop i, die thans na het overlijden der Lijde des pausen zullen plaats hebben, in De Tijd lijkplechtigheden, ontleenen wij het volgende „Na het constateeren van het overlijden, geven de geneesheeren daarvan kennis aan het college van kardinalen en het gemeente- bestuur van Rome. De plechtigheid der doodSconstateering door het college heeft vervolgens plaats in tegenwoordigheid van de waardigheidsbe- kleeders van het pauselijk hof. Deze en de ceremoniemeesters staan bij de deur om de kardinaal-kamerling te ontvangen. Driemaal klopt deze op de gesloten deur der sterfka- mer, met luiaer stenune de naam des pausen roepende. Vervolgens wordt de deur geopend en treedt de kardinaal binnen. Het bed na- derend, tikt hij driemaal met een zilveren hamertje op het voorhoofd des Pausen, den naam van dezen roepende. Hierna consta- teert de kardinaal-kamerling officieel, dat de Paus overleden is. Vier en twintig uren na den dood des pau sen wordt het lijk, dat dadelijk na het af- sterven gehalsemd is, in een voorzaal van het Vaticaan onder een baldakijn op een praal- bed gelegdvooraf worden echter de inge- wanden van den overledene naar de kerk van de H.H. Vincentius en Anastatius bij de fom- tein Trevi overgebracht, en aldaar in de graftombe bijgezet, die door Benedict us XIV voor zich en zijn opvolger opgericht is. Met groote plechtigheid, voor zoover dit na de inneming der pauselijke Staten nog kan geschieden, heeft de overbrenging plaats van het stoffelijk overschot des pausen naar de Sacramentskapel van St. Pieter. Aan den ingang van de kapel wordt de plechtigheid der eerste absolutie verricht, terwijl de stoet wordt opgewacht door het ge- heele kapittel van het Vaticaan. Onder aanhoudend gebed trekt de lijkstoet tot voor het coniessiealtaar, waar het lijk op een baar wordt geplaatst, terwijl het koor de liturgische gezangen uitvoert. De familie schaart zich aan de eene zijde, de kardinalen scharen zich aan den anderen kant van het. altaar. Achter hen plaatsen zich de hooge geestelijke.en wereldlijke waardigheidsbeklee- ders.'Vervolgens heeft de tweede plechtige absolutie plaats. Dan trekken de kardinalen zich terug en begeeft zich het kapittel naar de sacristie. Het stoffelijk overschot wordt vervolgens overgebracht naar de Sacramentskapel. Bij het binnengaan der kapel luiden de doods- klokken. In den loop van den dag wordt het volk tot de kapel toegelaten, n.l. tot bij het hek, waarachter het lijk is tentoongesteld. Want het lijk wordt in de kapel van het H. Sacrament in de St. Pieter geplaatst, der- mate, dat de voeten des pausen buiten het hek s'teken, hetwelk de kapel afsluit, opdat zij door de geloovigen zouden kunnen worden gekust. Op den avond van den derden dag ge- schiedt de bijzetting in de daar tegen ovcr- gelegen koorkapel., in tegenwoordigheid der kardinalen. Eerst wordt de absolutie ver richt, vervolgens legt men het stoffelijk over schot, benevens een zak, waarin zooveel gou- den, zilveren en koperen medailles gelegen zijn, alls de paus jaren geregeerd heeft, in 'n eerste kist van cypressenhoutom deze kist komt een andere van lood, voorzien van het gewone opschrift en het wapen van den over ledene, en beide worden in een derde gezet van gewoon hout Vervolgens brengt men het lijk in de nis tegenover de deur, die tot de kleedkamer der pauselijke zangers, rechts naast de koorkapel, toegang verleent, en be- waart het daarin zoolang, totdat men voor den overledene een mausoleum opgericht heeft, of de verplaatsing der lijkkist, tenge- volge van het overlijden van den nieuwbe- noemden paus, noodzakelijk is geworden. Eerst een jaar daama, alleen h,et laatste ge- val uitgezonderd, mag men het lijk verplaat- sen. Als regent ad interim voor alle zaken, die niet aan het onmiddellijk gezag van den paus onderworpen zijn, treedt de kardinaal-ka merling der Roomsche Kerk op; de voorloo- pige regeering bestaat uit deze, .terzijde ge- staan door 3 kardinalen Na de bijzetting van het stoffelijk overschot der paus begin- nen de „treurnonen", de door kardinalen ge houden zielediensten. Na afloop van elken dienst vereenigen alle kardinalen zich tot congregaties, waar het conclave wordt voor- bereid. Tien dagen na den dood van den paus moet met de keuze van een opvolger begon- nen worden. De verkiezing zelve gaat nog zeer plechtig in haar werk. Een vleugel in het Vaticaan is voor de kardinalen in gereedheid gebracht. Slechts e&n deur, die toegang geaft tot dit gedeelte van het Vaticaan, blijft in gebruik. Alle anderen worden dichtgemetseldook alle vensters en ramen worden geblindeerd, behalve de hooge vensters, die witte gor- ajjnan krijgon. Aparta oellan voor hot ver- blijf der kardinalen worden ingericht. Later komende kardinalen mogen de in gebruik gelaten deur binnen komen; wordt een kardinaal ziek, dan mag hij daardoor het conclave verlaten, maar niet weder bon- nentreden. Het is voorgekomen, dat een kar dinaal in het conclave stierf. Den eersten dag wordt een mis gehouden om 8 uur in de Sin- tijnsche Kapel. Dan volgt de eerste stem ming. Tegen den middag keeren alien naar hun cellen terug, waar voor ieder het mid- dagmaal afzonderlijk is toebereid. Een rust wordt daarna toegestaan en des avonds wordt opnieuw gestemd. Tegen 9 of 10 uur wordt de avondmaaltijd opgediend en daar na luidt de bel en klinkt het bevel: In cel- lum domini. Nauwkeurig wordt de eel voor elke stemming onderzocht, opdat niemand der kardinalen aanwezig kan zijn. De nieuwe paus moet twee derden der stemmen behalen. Dit gebeurt zeer zelden bij de eerste stem ming, zoodat herhaaldelijk nieuwe stem- mingen moeten plaats hebben, voordat de keuze vast staat. Heeft een kardinaal twee derde der stem- men verkregen en verklaart hij de keuze te aanvaarden, dan worden de briefjes zonder nat stroo verbrand, zoodat rook uitblijft. Het volk rondom het Vaticaan bijeen, weet dan, als op het gezette uur geen rook wordt ge- zien, dat de keuze gedaan is. Elke kardinaal is vergezeld door een se- cretaris en bediende. Met het aantal ambte- naren van het conclave bedraagt het getal der daar aanwezigen, die in geen verbinding met de buitenwereld staan, ongeeer 250. In den loop der tijden is allengs het ceremonieel vereenvouaigd. Van de tegenwoordige 61 kardinalen van het heilige college zijn de meerderheid (32) Italianen. Van de overigen zijn vier Britten verder twee Amerikanen, Oostenrijk, Duitsch- land en Hongarije hebben samen zeven kar dinalen, Polen twee, Frankrijk zes, Spanje vijf, Nederland een, Brazilie een, Portugal een en Belgie een, den vermaarden kardi naal Mercier. De nieuwe Paus moet twee- derden van de stemmen van de kardinalen op zich vereenigen en de Italianen hebben dus slechts 9 stemmen van andere nationa- liteiten noodig, om een der hunnen verkozen te krijgen. Onder de Italiaansche kardinalen treden het meest op den voorgrond kardinaal Gasparri, de staatssecretaris van Benedic ts XV, kardinaal Vannutelli, de deken van het college, en kardinaal Maffi, aartsbis- schop van Pisa. Wordt geen Italiaan paus, dan heeft misschien de Spanjaard Merry del Val, aartspriester van de Vaticaansche basi- liek, een goed kans. Hij is wellicht de meest intemationale figuur in dit conclave. Bij de herhaalde stemmingen, die ook ditmaal wel noodig zullen zijn, zijn verrasingen geens- zins onmogelijk. Ook valt de invloed, dien nieuwe staten als Polen en lerland nu voor het eerst kunnen laten gelden, niet te bepa- len, evenmin als de belangstelling, die de Fransche regeering, welke nu met het Vati caan verzoend is, in de verkiezing van den i nieuwen paus aan den dag kan leggen. j Het stoffelijk overschot van den Paus werd gisteren om 9 uur 45 min. van de Troonzaal op plechtige wijze naar de Sint Pieter overge bracht en daar in de H. Sacdamentskapel op een katafalk geplaatst, welke door kaarsen werd omringd. De plechtigheid was om elf uur geeindigd. Een ontzaglijke menigte begaf zich naar den Sint Pieter. De „Giordinale d'ltalia" meldt, dat het conclaaf, hetwelk den nieuwen paus zal kie- zen op 2 Februari zal aanvangen. In verband daarmede zal de bijeenkomst van het Italiaansche parlement eenige dagen worden uitgesteld. Het bericht van het overlijden van den Paus is in lerland met betuigingen van die- en rouw ontvangen. De overleden Paus had 1 n eerbied van alle klassen der bevolking n lerland i Te Londen werden de klokken van de roomsch-katholieke kathedralen geluid; de vlaggon werden halfstok geheschen en er werd grbeden voor het zieleheil van den over ledene Een officieele kerkdienst zal gehouden i worden op Vriidag a s Het corps diplomatii- que en de vertegenwoordigers der regeering zullen de Pontificale Mis en het Requiem bij wonen IERSCHE CONGRES TE PAKIJS. Te Parijs is gisteren het Iersche wereld- congres geopend. Mc. Neill, die het voorzit- I terschap van het congres op zich nam, deed t de vergadering een motie aannemen, waarin de deelneming van het congres met het over lijden van den Paus werd uitgedrukt. Ook i werd een motie aangenomon. waarin de wensch te kennen werd gegeven, dat alle Ie- ren, die bij den opstand tegen Engeland wer- j den gevangen genomen en nog in Engelsche gevangenissen verblijven, onmiddellijk in vrijheid zullen worden gesteld. Het congres draagt geen politick karakter; I zijn doel is te streven naar het doen herle- vtn van taal, literatuur, kunst en tradities van lerland In dit verband kan het een begin vormen van een herschapen „Ard Aonac" (Nationale Vergadering), die placht biieen te komen dicht bij „Tara's Halls" te Dublin. Meer dan 15 landen zullen vertegenwoor- digd zijn door meer dan 100 gedelegeerden. De Valera en gravin Markievicz zullen de lei- ders zijn der delegatie uit lerland zelf. DUITSCHLAND EN RUSLAND. Rijkskanselier, dr. Wirth, behandelde in de rijksdag-commissie voor buitenlandsche aan- gelegenheden, die gistermorgen bijeenkwam. de economische en poiltieke betrekkingen tus- schen Duitschland en Soviet-Rusland De uit- eenzettingen van den rijkskanselier culmi- neerden in de verklaring, dat Ehiitschland het spoedige herstel van Rusland wenscht. Duitschland verlangt geen economisch mono- polie, maar de Duitsche regering is gaame bereid samen te werken met andere belang- i1 hebbenden in overeenstemming en met goed- keuring van die gebieden, waarvoor syndica- ten zullen worden opgericht. In de daarop volgende vertrouwelijke ge- dachtenwisseling kwam, ondanks de afwij- kende houding der verschillende partijen ten opzichte van het Russische probleem het al- gemeene verlangcn tot uitdrukking, dat drin- gend moet worden gestreefd naar een verder herstel der economische betrekkingen met Rusland. EX-KEIZERIN ZITA. Ex-keizerin Zita is Zaterdag om 5 uur 40 te Geneve aangekomen, en met den trein van 7 uur 25 naar Lyon doorgereisd. Zij is giste ren op haar terugreis naar Madeira te Ma- drig aangekomen. Het Petit Journal" meent te weten, dat de Engelsche regeering de aandacht van den Raad van Ambassadeurs heeft gevestigd op zckere opmerkingen van de Portugecsche re geering, welke vermoedt, dat ex-koning Karl ook op Madeira voortgaat met plannen te be- ramen en voorbereidende maatncgelen te ne- men voor zijn herstel op den flongaarschen troon. MAARSCHALK JOFFRE TE TOKIO. De Fransche maarschalk Joffre is met vrouw en dochter te Tokio aangekomen en zal tot 14 Februari in Japan blijven als gast van de Japansche natie. Naar verluidt, zal de kruiser „Montcalm'.\ die Joffre van Frankrijk naar het Verre Oosten bracht, aan Japan worden aangeboden als geschenk van de Fransche regeering. BEZUINIGING IN ENGELAND. Ter voortzetting van de regeeringspolitiek in zake bezuiniging en ontwapening wordt officieel medegedeeld, dat aan de groote ma- ritieme basis van Rosyth orders zijn ontvan gen, dat krachtens het vastgestelde program het aantal werklieden tot een maximum van ongeveer 2600 man moet worden verminderd In het geheel zullen ongeveer 3000 man bin nen de komende drie, vier maanden ontsla- gen zijn, waardoor een besparing van 100000 pond sterling per jaar zal zijn be- werkstelligd. COMMUNISTENPROCES. Naar uit Boedapest wordt gemeld begon aldaar gisteren een communisten-proccs, waarbij meer dan 300 personen als beklaag- den en ruim 1000 getuigen zijn gedagvaard. Zoowel de deelnemers aan het communisten- congres, die v66r de Derde Intemationale hebben gestemd, als de terroristen, die den aanslag in den Senaat hebben gepleegd, zul len worden berecht. KORTE BERICHTEN. Te Berlijn is een hevige koude ingetre- den. Gister om elf uur voormiddags was de temperatuur, in weerwil van den heideren zonneschijn, veertien graden onder nul. De wilde spoorwegstaking te Dresden is al weer geeindigd. Te Londen verwacht men, dat de bespre- kingen tusschen de ministers van buitenland sche zaken van Engeland, Frankrijk en Italie in zake het nabije Oosten binnen enkele da gen te Parijs zullen worden hervat. Uit Sofia wordt gemeld, dat de com- missaris van politie Todorof en twee hem ver- gezellende personen in een cafe zijn doodge- schoten door den gepensionneerden kolonel Atanasof, een aanhanger van de Macedoni- sche revolutionnaire partij Bij het opruimingswerk van de puin- hopen der Badische Anilin- und Sodafabrik te Oppau heeft men onder de overblijfselen van eenige verwoeste fabrieksgebouwen nog een tiental lijken gevonden. Biimenland. SGHRIFTELIJKE VRAGEN. Van den heer Gerhard aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen Is den minister bekend, dat in sommige ge- meenten het bestuur van oordeel is, dat art. 36, lid 9, laatste zin, der Lager-Onderwijs- wet 1920 den raad machtigd om een onder- wijzer over te plaatsen, zonder dat deze er om heeft verzocht, zelfs tegen zijn uitdruk- kelijke wenschen in Is de minister bereid te verklaren, dat de ze interpretatie in strijd is met den geest en de geschiedenis der wet en dat de bewuste zin geen andere strekking heeft dan om den raad de bevoegdheid te geven ten aanzien der onderwijzers, die hij onder de vorige wet op het lager onderwijs reeds had ten aanzien van de hoofden van scholen? Is de minister ook niet van oordeel, dat als de wet een ongevraagde overplaatsing had mogelijk willen maken, die geregeld ware ge worden in art. 37? Van den heer Hugenholtz aan den minis ter van Marine a.i. 1. Is het juist, dat de K II met spoed in gereedheid wordt gebracht om naar Indie te vertrekken 2. Heeft de K II dezelfde soort electrische batterij van Amerikaansch maaksel als de K IV? 3. Is het juist, dat in sommige celeln van de electrische batterij der K II 50 tot 70 pCt. gasvorming Is waargenomen? 4. Is het juist, dat de eenig overlevende van de slachtoffera van de ontploffing aan boord van de K IV, even voor het ongeluk plaats greep, belangrijke gasvorming in de cellen der electrische batterij heeft geconsta- teerd? 5. Is de minister, bij bevestigende beant- woording van de vragen 1 en 2, bereid het vertrek van de K II op te schorten totdat uit het onderzoek naar de oorzaak van de ont ploffing aan boord van de K IV zal zijn ge- bleken of de K-booten, voorzien van Ameri- kaansche batterijen, aan meer gasvorming onderhevig zijn dan de andere, niet van Amerikaansche batterijen voorziene K-boo ten? 6. Is de minister bereid het verslag van het onderzoek te publiceeren? Van den heer Braat aan den minister van landbouw, nijverheid en handel: Is de minister bereid mede te deelen: onder welke controle de uit vreemde lan den ingevoerde boter staat? hoeveel water deze mag bevatten? of die boter valt onder de bepalingen van de Boterwet? DE VERWOOP VAN KLEEREN AAN POLEN. Omtrent den verkoop van kleeren heeft de minister van landbouw vroeger aan de Twee de iKarner meegedeeld: „De heer Hcrlzberger slaagde er in, den voorraad goederen nagenoeg in zijn geheel te verkoopen aan de Poolsche republiek en hem' wend een commissieloon toegekend van 3 pCt, van den verkoopprijs van alle goede ren, welke in voorraad warcm bij het Rijks- kantoor en niet meer konden worden gedis- tribueerd, welke commissie eveneens gevraagd was door en in uitzicht gesteld aan1 derden, die vergeefsche pogingen tot dien verkoop deden. De heer Hertzberger deed bovendien te genover de betaling van die comimissie af- stand! van alle rechten, hem uit de overeen- komst verder toekomende. Aan hem' werd uit dien hoofde een totaa! bedrag uitgekeerd van 514,988.25." 'Maar het Vaderl. vemeemt, zijn de der den, in deze aanhaling vermeld, opgekomen tegen de weigering, hun commissie uit te be- talen op grond dat hun pogingen vergeefsch zouden zijn geweest. Zij ontkennen, dat hun pogingen geen sucees hebben gehad, en heb ben de zaak aan de beslissdng van den rech- ter onderworpen. Dat de heer Hertzberger van; Polen com missieloon had bedongen en uitbetaald ge- kregen, zooals de Tel. heeft gemeld, kan, meent net Vaderl., niet juist zijnhij zou zich dan door beide pantijeni hebben laten beta- Ien. APSOHAFFIND PORTVRTJIDOM. Hiet ligt in de bedoeling van de regeering, zoo spoed ig mogelijk over te gaan tot uitvoe- ring van de wettelijk voorgeschreven bepa- ling tot afschaffing van den portvrijdom. Verder, dat na afschaffing van vrijdom, de kosten van verzending van op den openba- ren dienst betrekking hebbende correspondent tie, uitgaande van de gemeentebesturen, door het rijk worden gedragen; de daartoe noo- dige credieten zullen aan de Staten-Gene- raal worden aangevraagd. In verband hier- mede is aan de gemeentebesturen verzocht, in de werkweek van 23 tot en met 28 dezer een teliling te houden van het totale aantal door of namens den raad. B. en W. (c. q. door een wefhouder) en door den burgemeester ver- zonden stukken, welke op den openbaren dienst betrekking hebben. Opnipiiffd Nipnws DE MOORD OP Mr WIJSMAN. De Avondpost heeft weer wat nieuws ont- dekt in verband met den moord op mr. Wijs- man in trein 1135, op Oudejaarsavond Het hiad me'dt: Gp den bewusten avond zocht op het per ron te Leiden een dame een lste klas coupe in trein 1135. Zij was in de buurt van den veelbesproken halven coupe, toen daaruit haastig een heer stapje, die met kracht de deur achter zich dicht smeet De dame tracht- te de deur te openen, hetgecn haar niet dade lijk gelukte. Zij wierp toen een blik naar bin nen en zag in een hoek op de bank een liik- bleek heer zitten, gedoken in zijn jas. Ze meende, dat hij ongesteld was, schonk er ver der geen aandacht aan en is in een anderen coupie gestapt. I5e Telg. meldt nogDe schrijver van den anoniemen brief aan den commissaris van politie in de Ilde afdeeling te 's-Gravenhage, waarin eenige mededeelingen werden ver- strekt in zake den moord in den trein, heeft zich tot heden ondanks de oproeping in de dagbladen nog niet bij den commissaris aangemeld. Over den inhoud van den brief konden ons in het belang van het onderzoek geen nadere bijzonderheden worden verstrekt, maar dat de politie er wel eenige waarde aan hecht, be- wijst de oproeping van den schrijver, Intus- schtn zijn, vooral na het uitioven van de be- looning op het vinden van den dader, stapels brieven bij bet commissariaat ingekomen, welke alle aan een minutieus onderzoek wor den onderworpen, gedachtig aan het gezeg- de: „Men kan nooit weten". Met onverflauwden ijver zet de Haagsche recherche haar nasporingen voort, tot heden echter in een Egyptische duisternis. Het mysterieuse waas, dat deze misdaad omhult, neemt toe in plaats van af, vooral nu verschil lende onderstellingen foutief gebleken zijn. Men staat hier voor een der geheimzinnig- ste misdaden, volgens een politie-autoriteit, de geheimzinnigste welke de politie-annalen van Nederland tot heden kunnen aanwijzen. Alleen een Sherlock Holmes-genie heeft uit de tot nu toe bekend geworden' aanwijzingen wellicht stof genoeg voor het ontwarren van het trcin-drama. BRUTALE INBRAAK TE BOXTEL. Gisternacht heeft een inbraak piaats gehad in de coop. Stoomzuivelfabriek „De Hoop" te Boxtel. De dieven ziin door de deur van het kolenhok binnengekomen en hebben de brandkast met breekijzers en andere inbre- kerswerktuigen opengebroken en een som van ruim 5500 ontvreemd Gok is een tasch met een onbekende som van een der melkslij- ters geledigd. De dievon zijn vrij brutaal te werk gegaan. Zoo brutaal, dat de nachtwa- ker van de fabriek, zekere L„ die op dat oogenblik aanwezig was en alles duidelijk hoorde, niet durfde optreden en zich in een kamer opsloot. Hij heeft inmiddels de politie gewaarschuwd, die een strong onderzoek in- stelde De dieven waren gevlogen. De poiltie vond voor de kantoordeur en den schooisteen afdrukken van gummihakken. Gisteren heeft de poiltie met behulp van speurhonden het onderzoek voortgezet, tot diusver zonder re- sultaat De directie der fabriek is tegen in braak verzekerd. EEN WAARDIG RAADSLID. In de Zaterdagmiddag gehouden raadsver- gadering van Bergen-op-Zoom heeft zich een incident voorgedaan, zooals men gelukkig maar zelden aantreft. Het raadslid Ed. van •'»- nu''era^, onlangs overgegaan tot de Ka- tkoliehe Raadsfractie, heeft zich niet ontzien in abnormalen toestand ter raadszitting te komen om daar zijne medeleden en den voorzitter op de meest krenkende wijze de rustige beahndeling der agenda als het ware te beletten BETERE VISCHAANVOER. Te IJmuiden is bericht ontvangen, dat het uitvoerverbod van visch uit Duitschland, wat de vangsten van stoomtreilers betreft, voor zoover deze direct uit zee in andere ha vens worden amgevoerd, is of spoedig zal worden opgeheven. Een groot aantal Duitsche stoomtreilers zal dan weder de markt te IJmuider bezoe- ken EEN WETHOUDER GESCHORST. Tijdens de vergadering van den gemeente- raad van Voerendaal, Vrijdag j.l. gehouden, werd, naar „Het Volk" meldt, door de raads- commissie voor Openbare Werken aan den raad medegedeeld, dat de wethoudcr M rraude gepleegd zou hebben met levering van kiezel ten koste van de gemeente. Er is 80 kubieke meter te weinig geleverd. Bovendien zou voomoemde wethouder van elken meter 75 cent ontvangen Jiebben. Na uitvoerige be- sprek:ng werd met algemeene stemmen beslo- 1po den wethouder voorloopig te schorsen. Er werd een commiss;e van onderzoek be- n«vTTid. d'p in dezen licht zal moeten bren- gen. INTERN. I'Nl ERMBDIAIR INSTITUUT In eene bijeenkomst, Zaterdagmiddag be- legd door den raad van beschermdng en den raad van bestuur van het Intemationaal In- termediair Instituut, in de groote zaal van het restaurant De Twee Steden in den Haag is de beteekenis, de roeping en de toekomst van het Instituut besproken in verband met de aanstaande vestigmg hier ter stede van het Permanent Hof van Internationale Jus- titie en de daarmede noodzakelijk geworden verbetering en consolideering van zijn be- staan. De bijeenkomst werd bijgewoond door den bl]€ Prims, die aan de bestuurstafel plaats nam.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1