OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1 Zuster Brettan's liefde. No. 26 Honderd vier en tmntigstc Jaargang 1925 DINSDAG 81 JANUARI F e n i 11 e t o n. Dit nommor bestaat nit 2 blades Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feesldagen, nitgegeven. Abonnemcnlsprijs bij vooruitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnuramers 5 cents. Prqs der gewone Advertentiln. Per rege! 0.25, bij groote eontracten rabaf. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. Buitenland Telefoonnr. Redactie 33. Olrectenr: 6. H. KRAK. HoofdredacteurI). N. ADEMA. DE PAUSKEUZE. De „I1 Monde" te Rome weet mede te dee- lcn, dat er in de kringen der Engelsche gees- telijkheid een beweging is ontstaan ten gun- ste van de verkiezing van een niet-Italiaan- schen paus, waarbij men meer speciaal het oog zou hebbcn op den Nederlandschen kar- dkiaal Van Rossum. OORLOGSMISDADIGERS ONT- VLUCHT. Luitenant Dittmar, die indertijd wegens torpedeerinig van het hospiitaalschip „Lando- very Castle" te Leipzig tot 4 jaar gevangenis straf is veroordeela, is Zondagnacht uit de gevangenis te Naumburg ontsnapt. Voor zijn opsporing is een belocning van 50.000 mark uitgeloofd. Gelijk men weet is een tijd geleden luite nant Bold ook ontsnapt. De „Soz. Korresp." schrijft naar aanleiding van deze ontvluchtingen: „Zij, die eerst Bold en thans Dittmar geholpcn hebbcn, kunnen zich er op beroemen, dat zij hen, die met uit- levering bcdreigd worden, den slechtsten dienst bewezen hebben, die maar denkbaar is De rijkskanselier heeft in de uitleverings kwestie een emstig „neen" gesprokcn. Men krijsrt den indruk dat het den bevrijders van Bold cn Dittmar minder te doen is om de vrij- lating van deze beiden, dan wel om de Duit- sche reareering in binnen- en buitenlandsche moeilijkheden te brengen. DE RAMP TE WASHINGTON. De bioscoop, waarvan het dak bezweek on- der het gewiciit van een sneeuwlaag van twee voet dikte, is de Knickerbocker Cinema, een prachtig gebouw in een voomame wijk van Washington. Bovendien brak er in het ge bouw brand uit Er deden zich verschrikke- lijke tooneelen voor. Vclen renden onder het uiten van angstkreten het gebouw uit, bedekt met bloed Men hoorde het steunen der ge wonden, die ondier de steenen bedolven wa ren. Enkelen hebben hun leven te danken ge- had aan het feit, dat het ingestorte dak ge- deeltelijk werd tegengehouden door een drie- tal pilaren, die staande bleven. De redders waren genoodzaakt gebruik te maken van gasvlammen om gaten te maken in het ijzeren dak, waardoor vele overlevenden cn Iijken naar buiten werden gebracht. Vele personen werden gedood door het in storten van het balcon, terwijl anderan om- kwamen onder het neervallende dak, dat van en hoogte van 75 voet naar beneden viel. In verschillende gevallen werden vaders gedood; die naast hun vrouwen en kinderen zaten en vrottwen naast hun mannen. Toen bekend werd, dat er brand was uitge- broken, doordien brandspuitcn door de stra ten reden verzamelden zich duizenden ach- tcr de politic-afzettingen, ten ein.de naar hun familieleden te vragen. Hartroerende toonee len soeelden zich hier af. F.'ic denkbaar middel werd aangewend1 om het reddingswerk te vergemakkelijken. "Zelfs liet men kleine jongens tusschen de puinhoo- pen door kruipen om water en andere ver- frisschingen tc brengen maar die uitgeputte slachtoffers. Volgens een bericht van Zondagmiddag bedroeg het aantal dooden toen 112. EEN STEMPHENOMEEN. Te Weenen heeft prof. dr. Rethi medledee- limg gedaam van een hoogst bijzonder geval in Michael Prita (heeft hij een zanger leeren rennen, wions stem vijf octaven omispamt. Jezer dagen heeft de heer Prita voor eenige helanigstellenden als diepsten toon die contrar f doen hooren, een toon, die slecbts de bas sist Fisdier wellke in 1700 leefdte in zijn nacht gehad moet hebben. Van deze comtra: f uit ging die heer Pri'ta 'hooger en hoog'er, om ten ileste als een sopraan, als een zeld- 'ame, een hoogst zeldzame sopraan zelfs, te cindigen bij een drie gesitreepten f. Toen vonid Prita het blijkbaar nog niet roooi genoeg; ten mintS te hij deed er nog twee ton en bij, ateeg dus tot de drie gesfcreepta a, teen toon hooger dus nog als de hoogste toon Van Ade line Patti. Na deze proefnemingen deed prof. Rtetrni •nedededlingen aangaande Prita's kedlkop en over de geritigen l'emgtte bij een aammerke- lijke breed le van de stembanden. Er zijn. wan Priita's voordrachteri opnemingen voor de Po- nOgraaf gedaan. ten bahoeve van het archief van de Academic voor Wetensdh'appen. Voor noodlijdende zangvereenigimgen en die zijn er thans zou het een belang- rijke besparimg kunnen worden, als men voortaan bij uitvoeringen van Elias, Paulus, Schopfung of Tahreszei'tem, in^laats van met vier solisten met een solist zou kunnen bol- werken ter vertolking van de sopraan:, de alt, de tenor en de baspartij De Times" vernecmt omtrent de ramp in de bioscoop te Washington nog het volgehde: Bij het ongeluk hebbcn geheele families den dood gevonden Niet minder dan elf echtpa- ren zijn bij de ramp om het leven gekomen Gisteravond ontdekte men onder een aantal 'ijken nog een tweetal kleine kinderen, die ge- Heel ongedeerd waren Een oude mijnwerker ontkwam op drama dsche wijze aan den dood. Hij zat op de ach- mrste rij en hoorde plotseling iets, dat hij be- schriift als het geluid, dat ontstaat bij het in- storten van cen mijngang Instinctief stond hij on en lien naar den uitgang. Hij zag een witte wolk die boven het hoofd van den di rieent hing. Alle andere aanwezigen bleven -venwel zitten, doch hij rende naar de deur plotseling hnorde hij echter een groot lawaai en voor hij er op verdacht was, werd hij door de deur naar buiten geworpen. DE ONRUST IN BRITSCH-lNDIe De Times" vemeemt uit Delhi: De regee- ring van Biitsch-Indie heeft in de Nationale Vcrgadering een belangrijke nederlaag gele- dcti, doordat een door haar bestreden. motie toch werd aangenomen. In de motie werd geeischt het recht tot bespreking van en stem rning over de staatsbegrooting. De bedoeling hiei*van is vooral, om controle te kunnen uit- ocfenen op de legeruitgaven, Politie-troepcn, die een poging deden om een dfuk bezochte meeting van non-coopera- ties te Calcutta uitgen te drijven, waren ge noodzaakt een charge uit te voeren. Aan bei- de zijden werden vele personen gewond Vijf- honderd perscnen werden gearresteerd. Er hebben emstige ongeregeldheden plaats gehad in de buurt van de jutefabrieken in een voorstad van Calcutta. De poiltie los- Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van LEONARD MERRICK, door E H. (Nadruk verboden). 37) Ze had een. lbs chachemirem morgenjapon- ndije aangeschoten, een van de eerste diin- gen die ze had gemaakf, sinds ze op „The Lodige" gekomen: was. Em, ofschoon ze er een oogenblik van genomen had, om haar gezicht op te frisschen, had ze het haar nog niet kumlnen doen en had ze dit maar even los gespeldi, im de vlecbt1, zooals ze het 's nachts direeg. Ellen kwam nu echter met de noodige spelden aan en dus stond ze naast len haard voor dbn spiegel, met het haar over de schiouders golvende, em de armen onrhoog geheven. om zich op de gewone wij ze te kappen. De lemige, echt-vrouwelijke in de houdimg, dat nog zoo herimncrde aan pas-cps:aan was igeheel in harmonie met het vroege zomilicht, dat dte kamer finiteent, toen Kincaid weer binmemtrad en haar zoo vond, moest hij onwillekeurig wel onder den imdruk komen, ofschoon hij er niet lang bij .ken stilstaan. Ze keek ommiddfellijk om cn- vroeg: ,jHoe gaat 'f mtet Mirs. Kincaid, dokter?" „Ik maak mij zeer ongerust over haar. Ik ga nui maar het ziekenhuis terug, omi het d'aar zoo te schikken dat ik hier blijven kan." „Hk>e denfet u, dat zij. er aan komt?" ,.lk ben bang, dat ze Zondag kou heeft gevsf in dieni vochtigem tuim." „Bm dat is op de lemgen gestagen?" „J*; 4a liokwrloag is a«ngeda*n Ze liet db laatste haarspeld' vallea, en, ter wijl ze er maar bukte, werd de bloote wreef zichbaar im db panfoffel. ,-,1'k kami haar helpcn oppassem, tenzij. u liever iemand. landers heeft." ,jlk denik, diat u het heel gocd' zult doen," aniiwoordde hij em ging toen. over tot het ge veni van enkele imlichtingen. iDie kwam zij ma, met een behemdigheid die hij bewonderonswaardag vond; of schoon, inderdaad, die bedrevemheid geen verbazing hoe.de wekken. Eer de dag door- getobdi was, had hij wel gemerkt, dat, hoe ze dam ook aan1 die vaardigheid kwam. hij, im haar, eem betirouwbare em bandige micdewerkster had; en die onverklaarbare be henddgheid bleef hern verbazen. Zij, voor zich; voeldb zich weer op bekend terrein maar hem was't, of ze zich op eemmaal wist uit tie druikken! in een vreemde taal. Hij voel de echter geern lust, om zich te verdiepem in de herkom^t van die bedrevemheid'over het geheel was eem overpeinzem van wat haar betirof wel hot laatste, dat hij nu begeerde; maar er waren oogenblikkem, dat de wijze, waarop ze zich kweet van het een of ander onderdeel van haar taak, hem tocli weer mieuwe stof tot verbazing gaf en hij haar behemdigheid1 gadesloeg met bclangstcHende blifckem. Hiervam! met lof tot haar te spre- kem, daar had1 hij1 echter van afgezicn: ieder dlamkbaarheidsbetoon zou immcrs toch ziiin afgestuit op haar •terughoudendheid en m hun mauwere samemwerking, volgende uit het ziektegeval, was de vormelijkheid, die er tusschem hem was gaan hecrscben er niets mimder op gewordem. Na die eene gelfegenheid1. waarin ze hem had vrij gelaten, had ze hem geen kams weer ggevem, de vroegere betrekkingen weer aan te knoopen ?1 zou hij dit dan ook gewenscht hebben; en de baetudeerde beleefdhdd, wa*r- te enkele salvo's, waarbij twee personen ge dood werden en veertig gewond. De relletjes waren ontstaan toen twee ar- oeiders gearresteerd werden, beschuldigd een manager van een der fabrieken te hebben mishandeld. Hun medearbeiders eischten hun vrijlating, die geweigerd werd. Zij wierpen daarop met steenen naar de poiltie. Dertien politieagenten werden gewond. De politie verstrooide de menigte en arres teerde 19 man Zij werd toen andermaal met steenen gebombardeerd, waarbij drie serge ant en verschillende agenten gewond werden Dertig arbeiders werden daarna nog gearres teerd. ONRUSTIG EGYPTE. Het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft een communique uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat Engeland ondei zekere voorwaarden bereid is, Egypte als souVereinen staat te erkennen. De Times" verneemt uit Cairo: Men is hier op het spoor gekomen van een politieke samenzwering, die blijkbaar was gericht te- gen het leven van vooraanstaande Egyptena- ren, wier namen zijn verbonden aan de feiten, welke in den laatsten tijd hier zijn voorgeval- len. Een aantal arrestaties volgde en men verwacht, dat er eerlang interessante onthul- lingen aan het licht zullen komen. De leden der Egyptischc delegatie, die in verband met de publicatie van anti-Engel- sche manifesten te Cairo werden gearresteerd, zijn in vrijheid gesteld De geschorste bladen mogen wederom verschijnen. De politie dted huiszoekingen im de wo- mimgem van inlanders im dc Saidiazowab-wijk en nam bommen en revolvers im beslag. Er werden studenten gearresteerd. Men ge looft hiermede op het spoor te zijn gekomen van de samenzwering, welke den moord op dem ex-minister Sarwaf Pasja op touw zette, met wien generaal Allenby kort geleden on- derhandelingen voe.rde over het aanvaarden van het premierschap. EEN AANSLAG OP EEN BIOSCOOP Uit Johannesburg wordt d.d. 27 dezex aan de „Times" gemeld, dat de stad den vorigen nacht kort na twaalf door twee zware ont- plcffingen werd1 opgeschrikt. Bij onderzoek bleek, dat er een poging was gedaan om de bioscoop voor de kleurlingen in de lucht te doen vliegcn. De aangerichte sdiade is niet belangrijk, maar de aanslag wordt be- schouwd als een symptoom van den erasti- gen staat van zaken, waartoe de mijnwer- kersstaking. die ongeveer een maand geleden ?anvin<r. heeft geleid. 'Dc politie heeft .reeds, zonder dat er orde- verstoringen plaats hadden, een aantal perso nen gearresteerd, die er van worden ver- d-rht wanorde te stichten. Dc werkzaamheden van de agitators strek ken zich zelfs uit tot het district buiten de Rand, waar pogingen zijn gedaan om geheim zinnioe commando's te vormen. Volgens ge- n'.rhten ziin sornmi^e stakers voomemen im voed=el weg te halen uit de boerderijen Im. dit geval kam mem! zeker moeilijikheden' ver- wach'cn met de boeren De burgerwacht van het district rondom den Rand is opgeroepen In het geheele gebied heerscht groote span ning. mee ze tot hem. sprak, was een voortduren- de herinmerimg daar aan, dat ze enkel met hem te doen had im zijn kwaliteit vam dokter. Wat haarzelve botrof, achtte zij de gegeven omstamd'igheden ook al de minshbegeerens- waardige, daar aam de ellende van eem her- mieuwdeni omgamg niet tie omitkomen viel maar, im geen enkel opzicht, kon ze hem toch veramtwoorddijk Stellem voor dien gediwomgen omgamg. Den volgemdem d'ag waren. er weer nieuwe aamvalleni van pijn. maar den Woensdaig bedaarden. diie, o'schoon de temperatuur al- iijd hoog bleef. Mary merkte, dat Kinoaid's bezorgdheid groolter werd dam ze geweest was em zoo langzamerhamd voelde ze toch ook wat bewondering tusschen haar bitter- hridi door. Iim de afmosfeer van de zieken ka mer warem zij elkaar nieuw en tot op zekere boogie was zij hem evenzeer een verrassing als hij haar. Ze zag hem: nu voor't eerst in zijin. werk en ze had eerbied1 voor zijn midde- len en de wijize. waarop hij' ze aanwendde; met een: waardieering, die nog des te grooter was door de ervarimg, die ze had. De bezoeker, diem zij niet anders had1 ge- kend dam) maar wat praifcnde en lui-liggend in zijn stool, was verdmenen; de man, die haar afsmeekte een' feederheid, die zij niet voelde. was nu gewordem een autoriteit, dien zij gehoorzaamdeen het leek wel. of er ook physiiek een ver ander in g over hem gekomen was. Zijn gelaat was levendiger van uit- drukkimg; uit zijn bewegimgem sprak een kracht en. een' vasffocraderiheid die hemi als't ware een: andere pcrsoonlij'kheid deden zijn. HSji boezemde haar zelfs ontzag in. Ze dacht, dat hij tegemiover dte wereld strenger zou lijL ken1 in dte uitoefenimg van zijn beroep en dacht, dat een ieder dat verschil ook erkennen zou. Hlet vertrouwen, dat hij inboezemde, was tM sterk, dat, toen hij haar op Donderdag NIEUWE VEEZIEKTE. De Framsche veeartsem Donatien en Bosse- ut hebben geschreven over een ziekte vam runderen. In een boerderij in de o«mgeving vam Algiers bebben zij in den afgeloopen herfst o p 20 dieren 9 sterf geval len geconstai- tteerd. Een onbekende ziekte had de dieren gedood'. 'Dte karakteristicke verschijnselen) wa ren woestheid en groote afscheiding van speeksel. Men had aam dolheid ged'acht, maar er deed zich geen enkel verlammings- versdiijnsel voor. Kalveren, konijnen en Guineesdie biggetjes stierven, wanneer ze met de zilektestof werden ingeeht. Sdhapen alleen waren er tegen bestandl Deze nieuwe ziekte schijnt overeen te ko men met hersenontsteking bij den mensch. De veeartsen stellen alan ook voor haar te noemen acute besmettelijke hersenontsteking bij runderen. 'HONGERIGE WOLVEN. In den nacht van 10 Jamuari j.l. werd' de ip 14 K.M. afstand van Plojesti in Roemenie gelegera gemeente Pietrofani door wolven ivervallen1, die verscheidene runderen ver- schteurden. De bevolking van het dorp .ging er met houweelen en bijlen op uit om de wol ven te verdrijven. De wolven namen echter Jen Strijd tegen de bevolking op, verwomddten 38 boeren zwaar en doodden er vijf, die zij geheel en al opvratem. Slechts een wolf werd gedood. Niemand in het gehee'e dorp bezat een wapen. De gendarmen hadden zich tij- dens dit ontzett'ende gevecht im hum kazerne opgesloten. SNEEUWSTORM IN DE VEREENIGDE STATEN. De streek tusschen Baltimore en Was hington is geteisterd door een zoo zwaren sneeuwstorm, als in vijftig jaren niet is voor- gekomen. Op sommige plaatsen bereikte de sneeuwlaag een dikte van 1.25 M. De sneeuw storm, die zich uitstrekte tot de Carolina's, duurde in enkele streken meer dan 24 uur. Het treinverkeer is gestoord, de tramdienst in vele steden eveneens. Aan de kust heerschte een zware storm Tal van berichten omtrent in nood verkeeren- de schepen werden ontvangen. Vooral aan de kust van Virginia heeft de scheepvaart veel geleden. Het Congres en de meeste regeeringsdepar tementen werden vroeg gesloten. De bijeen- komst der ontwapeningsconfercntie werd uit- gesteld. Washington is van de overige wereld af gesloten. Er zijn geen passagierstreinen ver- trokken sedert Vrijdagnacht. Slechts 50 senatoren bezochten den Senaat die derhalve werd verdaagd. 400 000 FRCS. GEVONDEN. Een tuinman, die Vrijdag werkte aan de grens van het Bois de Boulogne, ontdekte, begraven onder een heester, een verborgen schat. Van den eersten schrik bekomen, ver- zamelde hij alle edelsteenen en bracht ze naar het naastbijzijnde poiltiebureau. Hier bleek de vondst te bestaan uit 120 prachtige paar- len en acht safieren. De poiltie ontdekte al spoedig aan wie deze steenen toebehoorden, n.l. aan mevr. Thomp son, wonende in de Avenue de Boulogne, wie ze op 21 Juli 1914 ontstoleh waren De dief meedeelde, d'at hij eem consult wilde hebben, zij hem aan hoordte met een soort scholc: „1 Ibudt u dat voor raadzaam?" .,Ik vrees het ergste, miss Brettam. Ik mag geen kans verloren laten gaan." Zij had een paar vioolities in de hand. Ze was gewootm iederem ochifend wat versche bloemea in de slaapkamer te zetten, wat het voor die patientc eem vroolij'ker uitzicht gaf. Een tdjdlamg was ze zich nu vam. miets an ders bewust, darn van den zoeten geur, dien ze voelde opstijgem. „Mieemf u, dat ze er miet boven1 op kan ko men?" vroeg. ze ekidel'ijk, met verstikte stem. „God geve, dat ik mij: vergis!" amtwoord- de hij. „Wilt u Ellen' vragen, of zij het 'tele gram even voor mij bezorgt?" ■Hlet was maar eem dokter in de hoofdplaats van het graafschap, wien hij getelegrafeerd had; wiens repuitatie darn ook op wat hech- ters gegrondvest was, dam enkel op een aan genomen exoanfriciteit vam manicren, of eem zetel im de regeerimg van het land. Mary had al eer dem naam gehoord en. ze dteed nu maar haar best zich zelve wijs .te maken, dat deze med'icus eem gunstiger kijk mocht hebben op hot geval. De dag, die zoo somber begornnem was, bracht geduremde de volgende urem niet1 veel stof tot opvroolijkimg. Tegen. dten midd'ag werd dte pat'ienite plotsteling omrustig en slechts met vereende krachten van1 dokter en verpleegster lukle het haar eenigszins tot be- Haren te brengen Ze had een vurig ver- lamgeni om op te staan en smeekte er toch zoo allerdrimgendst om. Ze wilde enkel maar een' beetje rondloopem dit was haar een'ige wensch em) het dringende van die bede werd nog aamdoemlijker door haar eemmaal opge- vatte meening, dat ze het' haar weigerden, omdat ze niet begrepem, hoe sterk haar vcr- langen1 was.! Met een energie, die haar toch had ze blijkbaar begraven, om ze later weg te halen, hetgeen echter niet geschicd is. Des- kundigen schatten de ju wee lea op 400.000 francs. Voor den wakkeren tuinman schoot ni- tuurlijk een flinke belooning over. CHOLERA TE KIEF. Polen, die uit Kief naar hun vaderland te- ruggekeerd zijn, vertellen over het leven in. Kief het volgende: In Kief woedt typhus en cholera. In den laatsten tijd was in het bijzonder vlektyphus zeer verbreid. De huidige epidemie is veel uitgej>reider dan die van 1919. De hospitalcm zijn meer dan vol en er heerscht gebrek arm de noodige medicijnen. Ook is er gebrek aan voedingsmiddelen. De zieken krijgen slechts 100 gram roggebrood per dag en lijden kou- •de daar er te weinig brandstof is om de zie- kenhuizen goed te verwarmen. Eerst in den laatsten tijd werden de eerste gevallen van cholera geconstateerd. Men vreest dat ook deze epidemie vele offers zal eischen, aange- zien aan een werkelijke bestrijding niet ge- dacht kan wordten uit gebrek aan dcsinfectie- middelen. AMNESTIE AAN VLUCHTELINGER Uit Moskou wordt geme'cl, dat de sovjet- regeering, kort v66r dc opening van de con- ferentie vam Genua, een verklaring zal af- kondigen, waarin vlucbtelingen volledige amnestie verzekerd wordt, wanmeer zij in het land terugkeeren. „HET DAL DES DOODS". Hoe verschrikkelijk de beriditem ook zijn, die door de buitenlandsche hulporgamisaties en door leden van ihet Nansen-comite uit Rus- lamd gezondm worden over de ellende im de Russische homgergebiieden, zoO'SChijnten deze schilderingen nog niet eena dte afschuwelijke verschrikkingen nabij .te komen van dem toe- stand im dte afgelege® gebieden van Oost- Rusland. Tot de zwaarst gciroffen gebieden behoorer, de districten van Poegatsjef en t'-ezoeloek :n het gouvernement Samara De bolsjewiek Chori-lof heeft dit ,.Dal des Doods" zooals het genoemd wordt, bezocht en gceft in de Iswestia verslag van zijn be- /.ock Zelfs de reeds eliendige voediug met aller- lei onverteerbare ?urrcgaten is niet unn-.n voortgaam, daar de sneeuw de wortels en de kruiden in de bosschen bedekt en voor de menschen onbereikbaar gemaakt heeft. Ge vallen naarden en hondenlijkoni gelden als ldkkere beetjes, die zeer zeldzaam wordten. Bij dbzijmen liggtem de Iijken der verhon- gerden lamgs de straten en in die graven. Hoe het er im de afge/legen dorpen uitzict, weet ni-emamd, daar het bij gebrek aam paar- den onmogelijk is er door te <irimgen. Het gauw im dem. steek liot, trachtte ze het haar omgeving .aan het verstand te Srer.gen, maar, dat ze er 'ten slotte toch van1 overluigd was, dat ze het moest opgeven, lag ze achterover, met eem) blik in dte oogen, die een w^eeklacht was vam hulpeloosheid Later trad er ijiem im em im verwarde, on- duidelijke zimmen sprak zc van. haar zoon en haar gezelschapsd amezijn aanzoek en haar onverschilligheid. Hij en zij zatem ieder aan een. karnt van het bedmaar ze keken. el- kandier miet lamgcr aan. Bij) die eerste toe- spelimg op hun beidter betrekkimg voelde Mtary zich op eemmaal allerpijmilijkst gotrot- fem; maar door een bovenmatige inspamnimg wist ze haar zenuwachtigheid te beheerschen en van tijd tot tijd stond ze op, om het klam- me voorhoofd af te vegen, of de droge lippen te bevochtigcni, met eem vertoon van groote kalmte. M.rt het afnemen van het daglicht hield dte patiente ook op haar wartaal te spre- leem. )Dte dokter ging naar beneden en behal- vc de diepe adtemhali:ng werd het weer stil, tot eimdelijk bij: het imivallen. van de scheme- ring die enkele woorden weerklonken: „Ik voel me veel beter;" cn dit op een toon, van geruststellendte kalmte. Zich omkeerend, zag Mary, diat haar oorcm haar niet bedrogen haddten. De betuiiging w<f herhaald, met zwakken glimlach. Het pelaat had diezelfde uitd.rukkiing van vriendelijkheid. die ook uit de woordtem sprpak. Even, daarna vielen de oogen. .toe, als in. een zachten sluimer. Kin caid1 was niet boven, toen dit plaats had; hij liep op em neer, met dte armen over de boret gelcruisit. Toen Mary binmengeijld1 kwam, keerde hij zich ineens om, met opgehevem ge laat. ,,Ze gevoelt zich veel beter!" riep zij." ,J.e is im s'aap gevallen.." Hij stond stil, middien in het vertrek en sprak miet. Wordt vervotgd.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1