DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 87 Honderd tier en twMfeste Jft&rgrmg 1922 MAANDAG liuitenland 13 FEBRUARI Gemengd Meuws Oft Hammer bestsst alt 2 bl&timi Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnemcntsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door bet gcheele Rijk 2.50. Alzonderlijke en bewijsnummer* 5 centa. Prijs der gewone Advertenfiln. Per regel 0.25, bi] groote contracten rabat. Groote letters naar plaaisrnimfe. Brieves franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerfl v/h. HERMs. COS i ER ZOON, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. Dlrecteur: 0. H. KRAK. Telefoonnr. Eedactie 33. HoofdredacteorTJ. N. ADEMA. DE POSITIE DER DUITSCHE REGEERING. In den Duitschen Rijitsdag werd Zaterdag de bespreking van de regeeringsverklaring over de spoorwegstaking voortgezet. Behalve ae motie van wantrouwen der communisten en der cnathankclijken, werden ook zoodani- ge moties der Duitsch-nationalen en der uuitscne volkspartij ingediend De Duitsch-nationalen grondden hun rao- tie van wantrouwen op de zwakke houding der regeering en de onvoldoende beschermLng van) hot' pliichtsgetrouwe persoineelDe inoitie van wantiouwen der Duitsche volkspartij zei- de, dat de rijkskanselier de verordening van den rijkspresident tegen openbare vergrijpen niet heeft toegepast, dat de rijkskanselier in tegcnspraak met zijn verklaring met de Lei- ders van de rijksvakvereeniging onderhan- deld heeft, voordat de staking beeindigd was en dat de rijkskanselier met betrekking tot de bestraffing van dienstvergxijpen toezeggin- gen heeft gedaan, die geschikt zijn die staats- autoriteit in gevaar te brengen en de plichts- getrouwe beambten in de war brengen. De rijkskanselier stelde de kwestie van ver- trouwen. Over deze motie zal Woensdag ge- stemd worden, gelijk na ecu bewogen zittihg werd besloten. DE BERLIJNSCHE STAKERS NIET GESTRAFT. Aan het einde van de zitting van den Ber- lijnschen gemeenteraad, die zich bezighield met de algemeene staking der gemeentewerk- lieden, werd een motie der.communisten aan genomen, om op de stakers geen strafmaatre- gelcn toe te passen. DE TO EST AND IN IERLAND. De voorloopige regeering van Zuid-Ier- zijn in verband met de Engelsch-Iersclv land heeft aan alle personen, die veroordeeld vijandelijkheden gedurende de laatste zes jaar, amnestie verleend. Aangaande de verleden plaats gehad heb- bende ontvoeringen heeft Craig in een inter- vieuw te Belfast gezegd, dat hij geen termijn aan de Britsche regeering heeft gesteld in- zake de vrijlating der ontvoerde Ulster Unl- nisten alvoerens zijn eigen plannen uit te voeren. Hij ontving de verzekering, dat er vier nieuwe bataljons troepen naar Ulster zouden gezonden worden. De verzekeringen hebbenk noenxrahc—e De verzekeringen omtrent de veiligheid der ontvoerd'en hebben de bezorgdheid in Ulster doen bed'aren. Craig's oproep tot zelf beheersching wordt trouw nageleefd. De verbinding tusschen Belfast en de grenssteden is nog ongestoord. DE KRONING VAN PIUS XI. Gistermorgen had in de St. Pieter de plech- tige kroning plaats van paus Pius XI. De plechtigheid werd bijgewoond door de lami lie van Ratti, het corps diplomatique, vele hoogwaardigheidsbekleeders en andere auto- riteiten. Bijna vijfduizend personen waren bij de kroning aanwezig. Tegen 9 uur verscheen de paus in de St Pieter, voorafgegaan door de prelaten en kardinalen. Ete pontificate mis werd gezon gen. Vervolgens zette de kardinaal-diaken den paus den kroon op In de logc van den buitension basiliek ze- gende Pius XI de op het plein van de St. Pie ter verzamelde menigte, welke hem enthou- siast toejnichte Vervolgens trok de paus zich in zijn appartementcn terug. De menigte, voor de St. Pieter verzameld, werd op meer dan 200 000 personen geschat. Zij riep luid om den paus, om haar te zege- ncn. Ten s'otte verscheen de paus op het balcon, vergezeld van 6 kardinalen. De paus zegende de menigte cn wuifde daarna met de hand tot afscheid. Dit is een zeer belangrijke gebeurtenis daar sinds 1870 de pausen niet op het balcon zijn verschenen. De Italiaansche troepen presenteerden het geweer. De paus zag tijdens d? kronirasrsptechHe- heid zeer bleek en was zeer aangedaan, Zijn stem beHde een weinig, doch werd laragza- merhand krachtiger. De n'orhtteh-eid duurde tot 5 uur. DE OONFERENTIE TE GENUA. In diplomatiekek ringen in Rome beschouwt men wegens de houding van Franlcrijk al- thans een kort uitstel der conferentie van Genua als onvermijdelijk. Volgens de „Petit Parisien" zal1 de Fransche nota in za'ke Genua aan alle re- geeringen worden toegezonden, die tot deel- neming aan de conferentie zijn uitgenoodigd, met uitzondering van Rusland. Reuter verneemt uit officieele kringen, dat in verband met de houding der Fransche regeering ten aanzien van de conferentie te Genua de Amerikaansche regeering haar be- sluit in zake al of niet deelneming aan ge- noemde conferentie opnieuw heeft uitgesteld. De bolsjewisti»<±e delegitie die zich uar d* wf«rm*ie wa Oeoua ral ontving van de Russische regeering mstruc- tie om met alle middelen den eisch door te zetten dat de conferentie de kwestie in zake de schadeloosstelling voor de verliezen, welke door de blokkade der geaineerden zijn ont- staan zal onderzoeken. De Britsche regeering heeft nog niet ge- antwoord op het memorandum van Poincare. Het ministerie van buiteniandsche zaken toont zich op het oogenblik voorstander eener inleidende bijeinkomst van Engelsche, Fran sche en Italiaansche deskundigm, die alsdan de tOchnische kwesties zouden bestudeertn welke te Genua zullen worden behandeld. In Fransche kringen staat men gunstig te- genover zulk een voorbereidende technisclK oespreking, welke waarschijnlijk te Parijs zou worden gehouden, doch men zou wenschen dat alle geallieerden en ook de Kteine»Entente r aan zouden deelnemen. De Fransche minister van buiteniandsche zaken bestudeert op't oogenblik het pro- ran una der Genueesche conferentie. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. Volgens een Havasbericht uit Melilla 'heb ben de hoofden van tien afdeelingen1 van den stam Oeland-Setoe hun onderwerping aan- geboden aan den Spaanschen bevelhebber van de stellingen te Zaio. Hun onderwerping is aanvaard, op voorwaarde, dat zij alle igij- zelaars, wapenen, materiaal era vee zouden uitleveren, welke ziji den Spanj'aardera hebben afgenomen. De hoofden hebiben, deze voor- waarden aangenomen en leverden de gijze- laars onmiddellijk uit. DE STRI'JD IN KAREL'Ie. iDe „Prawda" is van meening, diat het ver- schijlraera van twee Fiosche vliegtuugem op Russisch igrond'gebied' op-den 31s.en Januari j.l., 'ten oostenl van1 het Sandermeer, moet wondieo beschouwldl als eera teekera, d'at, nu king thams met haar edgera I u se (en aan den aanvai wil dCelnemem. Vol ach mededeelingen van den generalen staf, trekt de vijiandi op alle puniteira terug en concen treent hij zich in dfe streelk van Oadhon. Het eerste Karelische regiment dat onder bevel stond van den Finschen officier Ilmarinen, is geheel venslagen. Een dCel er vaini slaagde er in, over de grans te vluchten. Het overige deel dter maschappen heeft zich in' fcteine troepen verdrellcf. De vij^trnd' iiKxxl'zaakit de mamneldjike bevolking om het gebied te ont ruiimara en voende alle tevensmiddelon mede, Zoo wend1 in (hat dlonp Toengozertooi nog slchts een QO-jariige grijisaard aangetroffen, Ook ite Kompozero heeft de vij-and alle in- wonmi9 ein Icvansmiddelon medegevoerd. Bo- venldletn is de mobiilisafie gelast van alle marnen van 17 tot 40 jaar. De sovjet-soldaten, die ten' oosten van net Nieokmeer dbor den vijamd alvorens te wor den, gefusiHeard, eerat mishandeld. De kare- liiere, die deel' uitmaken van de Fimsche ben- d'en, begiininien1 naar die roode troepen' over te loopeni. DE VERDRAGEN DER WASHINGTONSCHE CONFERENTIE. Naar de „Chicago Tribune" dd. 9 Febru- ari j.l uit Washington verneemt zijn de lei- ders der republikeinsche partij van oordeel, dat die ratificatie der vendragera .in zake de Stilte Zuidzee zoo goed als verzekerd mag worden beschouwd. Genoemd blad is voorts van oordeel, dat de openbare meening in Amerika de ratifi- catie der verdragen gunstig gezind is. Met het oog op dit feit zal het vlootverdrag onge- •wijfeld geratificeerd worden, en wanneer dat geschiedt is het nauwelijks denkbaar, dat de Senaat niet tevens de viervoudige overeen- komst zal ratificeeren. COoPERATIEVE MARKTEN. De Amerikaansche Senaat heeft een wets- ontwerp aangenomen op cooperatieve mark- ten. De bedoelirag van deze wet is om de tus- schenpersonen uit te schakelen en alle win- sten door de producentcn te doen behouden De wet moet thans nog door president Har ding worden getcekend. Volgens de „Chicago Tribune" machtigt die wet die boerera, prodiuconten van zuivel- producten, enz. om hun producten coopera- tief ter markt te brengen voor den handel tus schen de staten onderling en met het buiten- land. Het department van justitie zal er op heb ben toe te zien, dat de cooperaties niet den handel in genoemde producten monopolisee- ren. RAPPORT ENGELSCHE BEZUINIGINGSCOMMISSIE. De tusschentijdsche rapporten van de com- missie van zakenlieden, die aanigewezen was, om de nationale uitgaven in Engeland na te gaan en bezuinigingen aan te bevelen, zijn gepubliceerd. Aan de commissie was ver- zocht, aan te geven, hoe eene besparing van 100 millioen pond sterling kon worden te- weeggebracht. In deze tusschentijdsche rap porten beveelt zij eene totale vermindering der uitgaven aan tot em bedrag van 75 mil lioen pond. eommlstiie wlfit m ep, d«t groote besparingen kunnen worden verkre- gen in de marme-uitgaven tengevoige van' de oesluiten van de conferentie te Washington, bij het indienen van hare adviezen venoaart be commissie, dat bij een gebroken en uitge- put tuiopa en zonaer eene Duitsche bearei- ging ae geschatte kosien voor de Britsche ge- vecnisdiensten van net komende iaar op euoe onnoodig kwistige schaal zijn opgmaakt cr worat op gewezen, dat de marine-btgroo- angen voor het komende jaar 81 miiiioen pond sterling bedragen, terwijl zij; in 1914 >i miihoen beliepai. Er wordt voorgesteld, aierin 20 millioen pond te bezuinigtn. De begrootingen voor het leger voor het Komende jaar bedragen 78 millioen, vergeie- Ken met 28 millioen in 1914. Hierin wordt erne besparing van 21 m'lllioen voorgesteld De begrootingen voor de luchtstnjdkrach- ten voor net komende jaar bedragen lbVs millioen, tegen mets in 1914 en er wordt voorgesteld, deze te verminderen. tot 10 mil lioen. L»e commissie geeft de meening te kenneu, dat het personeel der vloot kaa worden ver- ininderd met 35.000 officieren en manschap- pen, zonder dat er eeuige wijziging plaais neeft van de bemanning der gevechtsschepen der vloot van af de linieschepen tot de ondier- zeeers, terwijl eene aanmerkelijke bespa ring kan worden verkregen bij de kust-inrich- tingen. Bij het leger kan eene vermindering van 50.000 officieren en manschappen geschie- den, zonder dat de strijdkrachten, die in bui- tenlandschen dienst worden aangewend, op eenige wijze worden verminderd. Door de invoering van' nieuwe wapenen en corpsen luchtstrijdkrachten, die ten doel heb ben het gevechtsvermogen van het leger te vermeerderen, worden verminderingen van uitgaven in andere richtingen mogehjk ge- maakt. De hoog opgevoerde ondergeschikte en hulpdienstm en de abnormale reserve van mobilisatie-uitrustingssiukken en wapenen kunnen eveneens aan eene groote bezuiniging worden onderworpm. De commissie verklaart, dat, om volledige besparingen bij leger, vloot en luchtstrijd krachten mogelijk te maken, deze alle moeten worden vereenigd door oprichting van eene overheid, die ze alle bestuurt, in den vorrn van een ministerie voor defensie. De admiraliteit heeft een in krachtige be- woordingen opgesteld commentaar op de voorstellen van de commissie met betrekking tot de vlootuitgaven gepubliceerd, waarin verklaard wordt, dat de voorgestelde bezui nigingen op de vlootuitgaven ten bedrage van 21 millioen pond sterling slechts voor een bedrag van 14 millioen uitvoerbaar zijn. In het commentaar wordt verklaard, dat de methodes der commissie de strijdvaardigheic van de Britsche zeemacht in gevaar zouden brengen. EEN Z'EER BIJ'ZONDIERE BE'DRIE- GERIJ. iDe gewezen predii'kanit der Anglicaa-nsche Kerllo te Oxbox, Saskawan) is dezer d'agen veroordeeld tot ncigen miaainden dwangarbeid naar de „Times" uit Rteginh (Canada) ver neemt. HHjl bad' n.l. aan zijn vnouw, die iin Engeland vertoefde, .een telegram gezonden, waahiira haar gemddl werd, dat hij1 overleden was. Hij had dit telegram onderteekend ,^ev Pilckerilrag." 'Later hadl hi} haar eveneens eera brief ge- schreven waarin hij bijteonderheden gaf over zijn eigen „doodw em ;,begraferais". 'Dit schrijven- hadl hij gestdd1 op naam van' een zijraar ouddrlingeni. Ten' slotte had hij haar eera certiificaat van overllijden van, zddi zelf gezond'en... PARFUMERIE, PERS, POLITIEK. Reeds sedert lang was het te Parijs be- kend, dat de bekende en zeer rijke parfume- rie-fabrikant Coty, die politieke ambities heeft, zich het zeggenschap over een groote Parijsche krant, licfst over „de higaro", trachtte te verzekeren. De kwestie van het op- koopen van aandeelen der „Figaro" door den heer Coty had reeds meermalen het onder- werp van heftige discussies uitgemaakt en de echoen van den financieel-politieken strijd rondsom „de Figaro" waren ook herhaalde- lijk tot de buitenwereld doorgedroragen. De correspondent van „de Times" te Parijs meldt thans, dat de parfumeur Coty er kort geleden in geslaagd is de controle over „de Figaro" te verkrijgen en het blad zou er bin- nenkort toe overgaan zijn concurrent de Gaulois op te slorpen. Dit laatste blad zou verdwijnen, terwijl de geheele staf der redac- teurs naar „de Figaro" zou overgaan. Alfred Capus en Robert de Fters zouden ook weer naar „de Figaro" terugkeeren, rcspectievelijk als politiek en als letterkundig directeur. Pierre Lafitte zou de manager van het blad worden. Als deze berichten van „de Times" waar zijn, zal het wel niet zoo heel lang meer du- ren cf de heer Coty zal er eindelijk in slagen een senaatszetel te vermeesteren, bijvoorbeeld ergens in Corsica. En wat „de Figaro" be- treft, ender het oppergezag van dezen groo- ten parfumeur zal het blad in alien, gevalte <wi b'ad zija. dat in goedan mik DE BEPERKING VAN DE BEWAPE NING. Met betrekking tot het Japansche leger deelt de „Daily Mail" mede, dat de Koekoe- minte-partij, de partij der nationalisten, bij den landdag een voorstel heeft ingediend om het leger tot de helft te verminderen. De re- geeringspartij heeft, hoewel zij niet zoover vermocht te gaan als het voorstel der nations listen, een wetsontwerp bij het Huis van Af- gevaardigden ingediend om het personeel van het leger in te krimpen en verschillende wijzigingen aan te brengen in de organisatie De Fransche minister Raiberti heeft aan de Kamercommissie voor marine-aangelegenhc- den mededeeling gedaan van de maatregelen, welke hij voornemens is, aan het parlement voor te leggen en welke beoogen, de Fran sche vloot te brengen op den weg, welke ge- opend is voor de Washingtonsche conferen- tie. In het overzicht, dat hij gaf van de htudige Fransche marine, herimnerde hij er aan, dat Frankrijk reeds in 1914 is opgehouden met den vlootbouw, zoodat het den anderen lan- den acht jaren v66r is geweest op den weg der ontwapening ter zee VALSCHE POSTZEGELS. Er zijn in den laatsten, tijd heel wat val- sche postzegels aan de markt gebraeht, waar- vaini voaral zij, dlie van onbcdoenxJe buiteniand sche handelaars koopen, de dupe worden Zoo verscheen er een heele serie Siberische zegete Russische zegete met cijferopdriuk- ken die nergens ziin uitgegeven verder: valsche 10-kronen zegels van Oostenriik C1Q18) en valSche ondrukken; van Syril. Port-SaTd, Hongarije (Occupation Fran<;aise), Alexandria. Transsylvante enz KORTE BERICHTEN. De stakingen in de Zuid-Beiersche tex- tielindustrie zijn door overeenkomsten, met dev akvereenigingen bijgelegd. Volgens de bladen is de algemeene sta king ie Napels mislukt. In Los Angelos schijnt een goud-ader te zijn ontdekt. Nader onderzoek wordt inge- stelo. De Engelsche minister van Britsch-m- die heeft, in vedband met de onrust in de ver schillende deelen van Indie een verklaring afgelegd', waarin hij mededeelde, dat de re geering nog steeds vasthdeld1 aan de politiek van 1917 en dat Indie trapsgewijze zelfbe- stuur zal krijpen. De professoren der univereiteit te Mos- kou zijn in staking gegaan. Waarmpe zou <fe kou zijn in staking gegaan. Waarom zou de stakingSkoorts ook aan hun voorbij gaan? Volgens de „Daily Mail" zullen zich onder de gasteri ter gelegenheid van het hu- welijk van de Engelsche prinses Mary ook vertegenwoordigers der groote arbeidsorgani saties en vakvereenigingen bevinden. Naar uit Leipzig wordt gemeld1, is het gebouw van de „Leipz. N. Nachr." uitge- brand. Het vflur vond in de aanwezige -pa- piervoorraden rijkelijk voedsel. De Fransche minister van justitie ont ving een brief van Talamon, advocaat bij het Hof van Cassatie, waarin om revisie wordt verzocht van het proces-Landru. Dit verzoek werd aan den precureur-generaal overgebracht. De president der repuibliek wend; ervan in kennis gesteld. Naar de Fransche bladen melden, heb ben zich thans ook te Marseille gevallen voorgedaan, welke er op wijzen, dat de Pa rijsche vitrioolwerpers hun bedrijf tot andere steden hebben uitgebreid. Te Parijs heeft de- gene, die deze zonderiinpe lieinebberij be- oefent, zijn eerste mannelij'ke slachtoffer ge- maaW. Het snelverkeer op de Duitsche hoofd- lijnen is hersteld. Ter bezuiniging zullen 1 Mei bij de Duit sche spoorwegen 20,000 man ontslagen worden. De heele oplaag der „Rote Fahne" is Vrijdagnacht om 1 uur, kort nadat zij, gereed gekomen was, in beslag genomen, daar in een artikel mel het opschrift: „Solidariteit met de „Gemassi egelten" indirect tot een omwente- ling wordt opgeruid. In het graafschap Fermanagh (Ierland) is een afdeeling politie door Sinn Feiners overvallen. Vier aooden, een gewondie. De anderen werden door de Sinn Feiners gevan- gen genomen en meegevoerd. Aan Krassin, die te Londen verblijft, is 1 millioen goudrn roebel voor den aankoop van mais en dergelijke voedingsmiddelen aan- geboden voor de hongersnoodstreken. De contrSle-commissie van den Volken- bond heeft Litauen via Wilna verlaten. De cx-keizer Karl bevindt zich in geld- verlegenheid. Zijne dagelijksche' kosten be dragen 50 pond, terwijl zijn totaal bezit slechts 300 pond uitmaakt. De Entente doet thans pogingen, hem een jaargeld te doen verstrekken. Jugo-Slavie is hiertoe bereid, doch Szechie wil voor eens een som betalen lementaire Unie heeft den volgenden brief gericht tot het Hof van Internationale Justi tie: De Nederlandsche groep van de Iote.-par- lementaire Unie acht zich bijzonder gelukkig hulde te kunnen brengen aan het Permanent Hof van Internationale Justitie, het verheven lichaam, dat een gedachte verwezenlijkt. wel ke sedert jaren een voorwerp van studie en verlangend streven van de Unie uitmaakt. Zij uit hare beste wenschen voor het wel- slagen van den arbeid van het Hof, welke moge strekken tot de vestiging en de verster- king van de goede verstandhouding tusschen de volken. WETSONTWERP-'B INNENVAART. Het Verbond van Nederlandsche Fabri- kanten Vereenigingen heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden naar aanleiding van het on twerp van wet tot vaststelling van bepalingen met betrekking tot de Binnen- vaart. EEN BRUTALE INBRAAK TE BALKBRUG. Te Balkbrug is, naar de Tel. meldt, een brutale inbraak gepleegd. De beid'e dochters van den heer Van Leijsen, adjunct-directeur van het R.O.G. „Veldzicht", ontdekten, dat in de keuken van het huis, waarin de direc teur, de heer Loos, die tijdelijk afwezig was, woont, een ruit was uitgesneden. De heer v. Leijisera, die dien sleutel- van dat huis bewaar- de, ging, vergezeld1 van den beambte K. en de' beide meisjes, naar de voordeur der wo- ning, opende deze en ging naar binneu. Het was bijna donker, doai niettegenstaande de duisternis zagen alien achter in de gang een mam staara. 'De heer v. Leijsen, riep: „Wie is daar?", waarop de onbekende antwoordde: „Ik". Wie is ,Jk", vroeg de directeur, daarbij een lucifer aanstekende en boven zijn hoofd houdende. Het antwoord was: ,,Ik, politie." en op het zelfde moment schoot ae onbekende zijn inmiddels getrokken revolver af, zoodat een kogel vlak over het hoofd van den heer L. heen float en in het deurkozijn sloeg. On middellijk verlieten de binnengekomenen de woning en gingen hulp halen. De inbrekei' is in dien tijd uit het keukenraam geklauterd en gevlucht op een uit het tuinhuisje gestolen fiets. De politie trachtte nog tevergeefs den vluchteling te pakken. E>e heer L. was in tus schen met gewapende macht weder naar de woning gegaan. Daar kwam men tot de ont- dekking, dat de inbreker op het punt had gestaan een goeden slag te slaan. Hij was 'boven op de slaapkamers geweest en had daar een bakje gevonden met sleutels van al'e in het huis aanwezige kasten, terwijl aan ioderen slCuitel een kaantje gehonden' was, vermeldende de kastdeur, waarop die sleutel paste. De inbreker behoefde dus niets te ver- rvielten. De karas, om van deze gelegenr heid gebruik te maken, had hij niet voorbij laten gaan. De koffers, die op den zolder stonden, had hij naar beneden gehaald, en gevuld met alles, wat van zijn gading was, zooals een bontstel, linnengoed enz. Van bed- degoed, dat hij uit de slaapkamers had ge haald, had hij zich in dien kelder een bed maakt. DE MOORD OP Mr. WIJ'SMAN. Naar aanleiding van het bericht, dat de ar- restaties, wdke in verband met den moord aan den Essenburgersingel te Rotterdam zijn geschied, in verband staan met den moord op Mr Wijsman, deelt de politie mede; dat de onderzoekingen tot dusver niet den minsten grond hebben opgeleverd voor de waax- schijnlijkheid daarvan. Met zekerheid is te zeggen, dat in het sta dium, waarin het onderzoek thans verkeert, er zelfs geen schijn of schaduw van aanwijr zing aanwezig is, dat de aangehoudene in zake den Rotterdamschen moord ook bij den moord op Mr. Wijsman betrokken zouden zijn DE MOORD AAN DEN ES9ENBURGER- SINGEL. De kantoorbediende C. B. en de student J. van A., ziiln vanmorgen in het gerechts- gebouw op aen Noordsingel Alhier, geleid voor en ter beschiking gesteld van den offi cier van justitie mr. J. A. de Visser en den rechtercommissaris mr. H. H. Boas. Gedurende zijn verblijf op het politiebu- reau in de Witte de Withstraat heeft de kan toorbediende C B. blijk van de grootstc on- verschilligheid en niet het minste berouw ge- geven van den door hem op den koopman H. B. gepleegden moord. Binnenland PERMANENT HOF VAN INTERNATIO NALE JUSTITIE. Ete NwiwUnHieh* p van d» De student J. van A. was onder den indruk van het feit, dat hij: erin betrokken is door de politie. Van middag heeft de politie hier ter s+ede telegrafisch bericht van de Duitsche justitie ontvangen, dat de voortvluchtige student J. B., wiens uitlevering reeds is aange\raagd, te Keulen is aangehouden. Zijn verblijf daar was men te weten gekomen, omdat hij een brief naar Ermdo schreef met het verzoek hem, in marken, 15.te zenden, daar hij geheel zonder middelen w». is

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1