Kleedermakerij Nieuwste Stoffen Zondag a.s. I anr; PURMERSTETN I. 0. P. v. 't Hnlienaar, voor het selzoen. ALCM.VlCfRIX erploitatie van tw* Sjxw^rk te vooricomen In het algemeen was own het er over eras, dat de exptoitatie van het Sportpark zichzel moest dekken. De coanmissie voor het Sport park strerfde daamaar met alle macht. Men vertrouwde dan ook, dat dit in de toekomet zeker zou geluiken. Wij deelen het gevoelen dat het Sport- park zich zelf zoo eenigszins mogelijk zal moeten bedruipen. In die rich ting zullen wi| bij voortduring werkzaam zijn. Volgnummer 150. Oevraagd werd hoeveel de brandwachten ieder ontvangen van de 950 als vergoeding tijdens de kermis enz. De 950 voor kosten van brandwachten enz. uitgetrokken zijn niet alleen bestemd voor de brandwacht tijdens de kermis, maar ook bij het heerschen van brand. In 1921 is de uitgaaf voor de kermis geweest 222.40, waarvan 9 personen hebben geprofiteerd. Volgnummer 165. Venscheidene ieden gaven den wensch te kennen, dat de uitgetrokken post van 50 weder worat gebracht op het oorspronkelijke bedrag van 250, omdat deze gelden zullen kunnen worden gebruikt door Alkmaarsche Vereenigdngen. zooals de Vacantiekolonie, die Alkmaarsche kinderen naar buiten zeudt. Wij kunnen ons met het voorstel van ver- scheidene leden vereenigen, om dezen post weder op 250.te heretellen, mede in ver band met het ter zaike ingefeomen adres van het bestuur der afd. Alkmaar van1 het Gen- fcraal Genootschap voor kinderherstelling®- en vacantieikolonies dd. 11 Januari j.l. Volgnummer 180. M. v. A. Volgens ontvangen bericht van' het bestuur der vereeniging Kinderideed ing" zal de aangevraagde subsidie voor 1922 ten bedra- van 1400.- - niet hooger behoeven te zijin 1000.Wij stellen dus nader voor de raming van dit volgnummer te bepalen op 6100.en den post „onvoorziene uitga ven" met 400.te verhoogen. M. v. A. Volgnummer 184. Voor het maken van een afgesloten tuintje voor de wooing van het hoofd der school voor buitengewoon Lager onderwijs, zijnde het perceel Keetgradht, deel uitmakende van de voormalige scheepstimmerwert, vragen wij alsnog een crediei van f 200.—, zoodat wij voorstellen dit volgnummer uit te trekken op 9400.—. Volgnummer 194. 'Van verschillende zijden werd aangedron- gen om verandering te brengen in de metho- de van het verleenen van mediische hulp ten behoeve van armlastige patienten. In olaats van 4 stadsartsen en twee specialisten, als- mede een vroedvrouw, achtte men de benoe- ming van een enkelen stadsarts. de aaeste ling van twee vroedvrouwen en de opname van de stadspatienten in een ziekenfands ge- wenscht. Vrije -artsenkeuze werd eveneens wenschelijk geadit. Daartegen werd opgemerkt, dat er geen ziekenfonds te vinden zal zijn, dat de arm lastige patienten zal opnanen. Wei achtte men het wenschelijk, in verband met het oo- langs in den Raad bespro-kene, dat deze post eenige wijziging zou ondergaan. Men vroeg - waartomtrent het oordeel van B. en W. Ten slotte werd gevraagd of het Burger- lijk Armbestuur voor de geneesmiddelen een normalen prijs moet betaleni en welke maat- staf daarvoor wordt aangenomen. De Raad ontvangt van ons over deze aan- gdegen'heid een nader voorstel. In afwach- ting daaivan zouden wij in de raming voors- hands geen wijziging willen brengen. De aanstelling van de stadsartsen is in verband hiermede niet verfengd, maar wij hebben hen uitgenoodigd a'lszoodanig werkzaam te blij- ven in afwachting van ander te nemen be- sluiten; deze nitnoodiging is bereidwillig aangenomen. De levering van geneesmidde len geschiedt volgens een met de apothekers gesloten contract (zie bijlage nr. 149 tot het raadsverslag 1919, ophefnng der stads- apofheek). Volgnummer 198. Gevraagd werd welke redenen er toe heb ben geledd dezen post van 350.te vermin- deren op /50.terwijl hiervoor in 1920 nog 255.is uitgegeven In dezen post was vroeger een bedrag van 300.opgenomen ter beschikking van ons college. Wij betaalden daaruit bijdragen in, of de geheele kosten van heelkundige instru- menten voor on- en minveiuiogenden, als bembeugels, rugsteunapparaten enz., van schoeisel voor misvormde voeten, voor bril- len. Nu het Burgerlijk Armbestuur deze taak heeft overgenomen, is het bedrag onder dit volgnummer niet meer noodig. Volgnummer 199. Gewezen wordt op de wenschelijkheid eener goede controle der uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur. Door de instelling van het bureau van veri- ficatie en controle en de jongste wijziging in het reglement op het Burgerlijk Armbe stuur verwachten wij dat in net vervolg een goede controle verzekerd is. M. v. A. Het bestuur der vereeniging voor gezinsver- pleging bericht ons onder dagteekening van 21 Januari j.l. dat zij van denier gevestigde afdeeling van het Witte Kruds onlangs heeft ontvangen een bedrag van 2000.uitma kende de subsidie door de gemeente over 1921 aan die afdeeling voor kraamverpleging be- schikbaar gesteld. Aangezien in het najaar 1920 tussChen deze afdeeling en de vereeni ging is overeengekomen dat de laatste zich met de taak der kraamverpleging zou belas- teni en zij deze taak eerst in het begin van 1921 tot Litvoering kon 'brengen, viel de voor het eenst over 1920 uitgekeerde subsidie vrij. Deze kan nu voor het jaar 1922 dienen, zoo dat voor dit jaar geen subsidie noodig is. In verband met deze mededeeling stellen wij voor de subsidie aan de vereeniging voor ge- zinsverpleging nader te bepalen op 2002.82K en den post voor onvoorziene uitgaven met het bedrag van /2000.te verhoogen. Volgnummer 200. Gevraagd werd waarom op het bedrag der 1/1000.— fteeaterslngeJ 5 H. Na de indiening der begrooting voor het burgerweeshuis is een niet onbelangrijke da- ling in den prijs der levensmidde'en ingetre- den, terwijl ons voorts bekend was, dat het aantal weezen sindsdien was vcrminderd. Deze beide omstandigheden gaven o-ns, teen er bezuimigd moest worden om de begrooting te doen sluiten, aanledding het we^huisbe- stuur te vragen of bedoelde post niet met 1000.kon worden verminderd; het be stuur beridhtte ons, dat het onze redeneering juist achtte en dat dus inderdaad de raming 1000.lager kon zijn. Hderdoor behoeft noch in de quantiteit, noch in de qualiteit der voeding verandering te worden gebracht. Volgnummer 201. Kosten van den Armenraad. Gevraagd werd eenige meerdere toelichting. waarom de begrooting va-r den Armenraad door B. en W. met J 1300.is verminderd. Gevraagd werd nog of B. en W. bij hun onderzoek naar de salarissen van andere ar- mijraden ook een onderzoek hebben ingesrteldl naar het werk, dat verricht wordt. De Alk maarsche Armenraad doet veel en good werk, terwijl de salarissen der ambtenaren aan- merkelijk lager zijn dan van de ambtenaren ter Secnetarie. Wij hebben er ons niet mee kunnen vereeni gen, nu het personeel van den Armenraad m den loop der jaren de gevraagde ui-tbrei- ding erlangde en de bezoldiging eenige jaren achtereen is herzien, thans opnieuw tot per- eoneeluitbreiding en verhooging van bezoldi- Qg mede te werieen. Wij hebben ons daar- Dir Laten leiden door de overweging, dat het bij den Armenraad werkzame personeel gee- nerld bevoegdheid -bezit, dus mot personeel ter secretaire, voor't welk bezit van bevoegdL heid tot eiscn gesteld is, niet op 66n lijn is te plaatsen. Overigens hebben wij informa- tien ingewonnen omtrent de armenraden, ge- vestigd te Helder, Zaandam, Hilversum, En- schede, Leeuwarden, Dordrecht eni Maas tricht. Uit de verkregen inlichimgen, welke wij ter inzage zullen leggen, blijkt dat Alk maar zoowel ten opzichte der bezoldiging als van het aantal ambtenaren bij dtn thans be- staanden toestand reeds vooraan staat. tiemengd Kieuws ^"oor de Weezen is be- T UBERCULOSEBESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. Men meldt ons, dat door den Rijksveeartse- nijkundigen Dienst de voorwaarden dex com- binatie van veehouders tot bestrijdiin'g van tuberculose onder het rundvee te Stompeto- ren zijn goedgekeurdi zonder eenige wijzi- ging- Hiermede zal dus de tuberculosebestrij- ding onder het rundvee in Noord-Holland of- ficieel haar intrede hebben gedaan en mo- gen wij aannemen, dat deze eerste gelukkige stap, welke door de zuivelfabriek „Neerlan- dia" en de fokvereeniging „Stompetoren" is tot stand gebracht, spoedig door meerdere fabrieken en fokvereenigingen gevolgd zal worden. Thans is op afdoende wijze geble- ken, dat door de meer loyale opvatting het Kon-. Bes-luit van 1910 inzake deze bestnj- ding bruikbaar is geworden. ONBEVOEGDE GENEESK-UNDE. De Kantonrechter te Zutpheni ver oordeel de den wonderdokter H. J. Eilers uit Leiden, wegens onbevoegd uitoefemeni der geneeskun- de tot 3 X 300 boete of 3 X 180 dagen hechtenis en- 3 X 2 maanden principale hech- tenis. KORTE BERICHTEN. Mr. S van Houten hoopt bij de verkie- zingen een lijst van een tiental tegenstanders van overheidsbemoeiin-g aan de kiczers voor te leggen. - De burgemeester van Delft wenscht aan de H T M een concessie voor electriciteit over het Oude Delft, op korten termijn. De Kattententoonsteliing te Amsterdam u crdt Zaterdag geopend. Te Vorden is de heer B. uit Wichsmond door een motorrijder omvergeredem. Hij stierf na enkel uren. In het Groot Noord-Hollandsch Kanaal bij West-Graftdijk is gezonken een vrachtmo- tor geiaden met veevoeder Het personeel wirt nog een groote hoeveelheid zakken op den wal te zetten en moest zich toen zelf zien t redden Overdag wordt de plaats met een iceiboot en roode vlag, des nachls met een ri licht aangegeven. De veenderij „Noord-Hollana" in den Oostwouderpolder zal, naar wij vernemen, c t jaar niet overgaan tot het graven van turf Wei wordt de aanwezige turf zoo nu en dr,n verkocht, maar dat is ook le eenigste be- drijvightid die daar nog heerscht. Proyinciaal Nieuws Het bedryfswater In het Noord- hollandsche lulvelbedryf. (Vervolg.) Het nortonwater staat onder druk. Het stijgt in de booibuis tot op zekere hoogte, tot- dat er hydro9tatisch evenwicht is. Het is dui- delijk, dat het peil het maaiveld des te meer nadert, hoe lager dit A.P. is gelegen. Het is een feit, dat de druk in deni loop der jaren heel wat is verminderd; dit feit zal blijken van groote beteekenis te zijn, wanneer we de ranstructie eener goede nortonwel bespreken Deze verlaging van het opvoerpeil1 is het eerst en sterkst gevoeld op net oude land en 't meest op de hooge gronden. Iinmers een belangrijke omstandigheid is het verschil in hoogte tiuschen' het opvoerpeil en het polder- peil, omdat daardoor de mogelijkheid van strooming eni gasafscheiding Bepaald wordt. Het polderpeil blijft gelijk; een daling van het opvoerpeil zal op den hooger en grondslag het geringe palvensehil het eerst opheffen; h«l cortcawster s-trc-wrd aiet meer uit rich zelf en de gasproductie kan niet meer plaats hebben, tenzij ineni't opvoervennogeni met be- hulp van- 'n electromotor verhoogt, zooale dit in a en laatsten tijd wel in toepassing ge bracht wordt. Het atroomende nortonwater heeft in de N. H. zuivelbddrijven tijdelijk een belangrijken rol vervuld als kodwater voor de melk en room. Dit is nog het geval in laag gelegen polders b.v. de Beemster en de Pur- mer, waar op de boerderijen de avondmelk in Swar.tzsche vaten in een betonnen bakje staat af te koelen en te roomen. Wanneer het 10 k 11° C. koude water flink om de vaten met mdk stroomt, wordt voldaan aan den dsch eener goede melkbehandeling. en tevens aan de voorwaarden tot een voldoemde oproo- ming. Toen de eerste 'kaas- en boterfabriekeni in gebruik kwarnen (het waren kleinere bedrij- ven) ging men de gezamenlijke avonchnelk der leveranders in een koelkelder met lange betonnen bassins afkoelen. Dit systeem moest verlaten worden-, toen de strooming zwakker werd en de groote hoeveelhdd melk haar calorein daardoor te langzaam kwij't raakte. Wel werd getracht nog verbetering aan te brengen door den kel der wat dieper te maken en- de afvoerpijp van het water lager te leggen, doch dat middel was al gauw uitgeput. Het is niet zoo erg voor de f abriekeni, aat dit systeem niet kon worden volgehoudenhet vertischt voor on- zen tijd van dure arbeidskrachten en wettelijk geregelden arbeidsduur te veel handenar- beid, en is te recht door het nieuwe Friesche oproomstelsel vervangen. Het nortonwater dient daarbij- evenals vroeger als koelwater, maar het moet door de stoom- of electramo- torische pomp door den koeler worden ge- perst. Om in haar behoeften aan deugdelijk bo en- water te voorzien, zijn de zuivelfabrieken en de boerderijen in N. H. aangewezen op nor tonwater. Hoe is nu de toestand in dit op- zicht? Wanneer de beheerder eener boerderij of kaasfabriek mededeelt, dat hij nortonwa ter gebruikt in zijn bedrijf. moet men zich vooral niet door dien goeaklinkenden naam laten misieiden. Alleen door den toestand ter plaatse op te nemen, kan- men zich een oor deel vormen omtrent de mogelijkheid, dat het water goed is. Over het algemeen valt het dan tegen en treft men zulk een toestand aan, dat het niet noodig is het water nog aan het bacteriologische onderzoek te onderwerpen. Het is zoo wel te zien, dat het niet zuiver kan zijn. 't Ls jammer, het goede water wordt on- noodig op allerlei wijzen besmet. Het bacte- riologisch onderzoek wijst dit uit. Voor het onderzoek is de monsterneming van groote beteekenis. Het is spr. vaste gewoonte om, wanneer hij van een fabriek of boerderij een flesch water ontvangt om deze te onderzoe- ken, die in de gootsteen te ledigen, daar de ervaring heeft geleerd, dat men- meestal het water in flesschen vulde reeds voor andere doeleinden gebruikt en dat water in de flesch vaak vol bacterien zat van de handen der flesscbenivullers. De monstername moet des- kundig en op deugdlelijke wijZe geschieden, anders beteekenit het onderzoek absoluut niets. Men moet een gesterialiseerde flesch vullen met water, dat na een geruimen tijd pompen is verkregen. 'De flesch is bedek-t met filtereer- papier en verder afgesloten met een watten- prop, de dan vrijkomende sluiting is ook ge- steri'liseerd en mag met de vingers niet wor den aangeraakt. Nad at de flesch met het wa ter is gevuld, gaat de sluiting dicht, de wat- tenprop er omheen en het filtereerpapier daarover, waarna alles met een touwtje wordt vastgebonden. Pas dan is het monster goed genomen. Een ->laatselijk onderzoek is vooral noodig. De geheele watervoorzieningsinstalatie moet wordem nagegaan, om een oordeel te kunnen vormen over net gedeelte waar de besmetting zou kunnen plaats hebben. Neemt men bij een zuivelfabriek een mon ster uit de leiding in de kaasmakerij, dan staat men voor de vraag, waar geschiedt de besmetting? Mien neemt een 2e monster bij den inloop van de leiding in het reservoir. Blijkt dan dat het bacteriengehalte aanmerkelijk verminderd is, dan kan geconclureerd worden-, dat de be smetting in het reservoir plaats heeft, iets wat ve3 voorkomt, omdat de toesitand van het reservoir in een zuivelfabriek lang niet altijd is, zooals die wezen moet. Bij den in loop in het waterreservoir kunnen' ook veel bacterien zitten. Men moet dan een monster nemen, zoo d'icht mogelijk bij de bron. In sommige gevallen kan men bij de bron komen en dan is van bet grootste belang hoe het wa ter is, als het uit de nortonpijp komt. Men neme dan een monster als de pijp flink welt. Het gebruik van een- gesteriliseerde pipet van 100 c.M*. is daarbij zeer gewenscnt. Kau men er niet goed bij komen, dan kan men ge- oruik maken van een instrument dat spr. toonde.. Het monster water moet zoo gauw mogelijk naar het labaratorium gebracht worden. Tot nog toe kan het onderzoek daar gratis ge schieden, doch het rijk tracht nu alles dienst- baar te maken aan de schatkist waarom dit onderzoek sinds 1 Februari betaald moet wordrn. Voor vervoer over grooter afstand is in den zomer ijsverpakking noodig. Spr. gaf nu aan hoe het bacteriologisch onderzoek geschiedt. Van veel belang is het de coli en de voortvloeiende bacterie tot groei te brengen. Spr. toonde verschillende cultuurplaten. De coli-bacterie is een bacterie die zich over de oppervlakte van het wafer uitbreid, omdat die veel zuurstof noodig heeft. In het jaarverslag van de afd. Zuivelbac- teriologie van het Rijkslandbouwproefstation te Hoom van 1920—1921 treft men naast bacterierijke verscheidene monsters aan met 0 tot 10 bacterien. Dikwijls zijn geen coli- of vervloeiende bacterien gevonden, of vond men alleen vervloeiende. Deze monsters kwamen niet uit N. H. Vele waren ingezonden door de cooperatie- ve Zuivelverkoopvereeniging Gelderland-— Overijsel. De vervloeiende bacterien men gemakkelijker aan bet groeien dan coli-bacterie. De vervloeiende wijzen' op de besmettings- mogelijkheid. Zij zijn zelf niet schadelijk, maar vroeger of later zal de besmetting met de coli-bacterien kunnen plaats hebben. Door het bacteriologisch onderzoek krijgen wij' een beeld van den toestana van ons bedrijfswa- ter. Ons oordeel wordt ongunsti^ev mst bet stijgen van het aantal baetarifo. iWaimeer monetm niet stelidmati, gegrepen, doch van eenige inzenders aftom- stig, ieder met zijn eigen bdoeling, dan kun nen ze gem getrouw beeld van den toestand geven. Wanneer ik u nu een voorbeeld tracht te geven van den toestand1 in N. H. eni daar voor de uitkomsten mededeel van de monsters bedrijfswater die ik in 1920 en 1921 inzond, dan dient men te bedenken, dat die vooral af- ko-mstig zijn van boerderijen en- fabrieken waar het niet goed ging met de kazerij. 'Het is dus geen1 beeld ingevolge een stelselmatig ingesteld onderzoek naar den toestand. maakte de zaak duidelijk door inplaats van getallen te geven door den heer A. C. Rodenhuis, oud-leerling der R. L. W. School vervaardigde teekeningen te demonstreeren, waarop 100 bacterien voorkomende in 1 cM'. water waren weer gegeven op een oppervlak te van 1 m.M*. De monstername van ver schillende fabrieken en boerderijen, toonden groote oppervlakten. Bij een aantal van 25 bacterien kan men nog zeggen het is goed water. i De slechte monsters water zijn vooral af- komstig van bedrijven waar spr. moest zijn omdat er geen goede kaas werd gemaakt. Zou er geen verband bestaan tusschen het slechte bedrijfswater en het kaasgebrek? Dezelfde gasvormende bacteriSn, de coli en de derogenes treft mien1 zoowel in het water als de kaas aan. Meerdere maleni is zoowel op een boerderij als aan een fabriek, waar het kaasgebrek een ohronische kwaal was, na en waarschiinlijk tenigevolge van de verbetering van het bedrijfswater een blijvemd bctere toe stand ontstaan. (Wordtt vervolgd.) UIT ST. PANCRAS. G e b o r e n Hein, z. van Jan Gutter en Antje Kosl Hendrik, z. v. Diik Gerritsen en Rijertje Joman. Jacobus, z. v. Jac. Joh. Lakeman en Alid'a Wolf. G e h u w dJohan Lodewijk Willen Blok- huds en Alke Guda Mdchior. UIT KOEDIJK. Ondertrouwd: Cornelia Jan Regter en Maria Geertruida Keeman. Jan Vos en Geertje Visser. Getrouwd: Cornelia Jan van der Ham en Dieuwertje Fentij. Geboren Johannes Hendricus, z. van Hendricua Simon- Greuter en Aafje Hendri- ka Mooij. Over led en: Grietje Prins, 92 j., wed. v. Cornells Bartland. Joan Otto, 42 we- ken. Dirk Diemer, 70 j. Trijmtje Pee- reboom, 32 j., echtgen. v. Pieter Leijen. Neeltje Cornelia Wallaasrt, 29 weken. EG MONO AAN ZEE. Februari. GeborenLena, <f. van' Gomelis Swart en Kniertje Smit. Gomelia, z. van Tteunis Hlam en Anitje SlooL Leandert, z. van Gerrit Prins en Bertha Stoker. Ja cob, z. van Ghr. Olas en- J. Zwant. Over leden Aagje Dekker, 8 maan den, d:. van Jan- Dekker en Jacoba Zwart. Adkiainia Zwart, 1 jaar, d!. van Kl-aas Zwar.t en Jiaoobai Zwant. Wilhelmina Cathianina Theodora Bont, 9 maanden, d. van' Th. H. Banit en S. Sprengera. Gerrit Bnia, 79 jaar, weduiwmaar van J. C. A. Roos. Pie ter Dijikhuis, 74 jaar, echtgonoot van T. Lin- ttemnjildier. Arie Gomelds Bootes, 81 jaar, z. vian wdjflen K. Bootes en E. Kdp. Lena Zwart, 5 weken, d. van Willem Zwant ea Anitje Gnoen. Elisabeth' Wijker, 5 maan den, dl van Arie Wijker en Cornelia Vis ser. Telegraminen van heden INDIe EN DE PRINS VAN WALES DEN HAAG, 3 Maart. Naar wij verne men had de Nederlandsche regeering ter gelegenheidl van- het verblijf van den Prins van Wales in Indie eenigen tijd geleden door den gezant te Londen stappen laten doen ten einde ter kennis van Z K H. te brengen, dat een bezoek aan Ned.-Indie zeer zou worden op prijs gesteld. De ge- bleken onmogelijkheid om het reeds vastge- stelde reisplan in dien zin te wijzigen, heeft den' Prins evenwel verhinderd gevoig te geven aan de uitnoodiging, die niettemin bij de Britsche regeering warme waardee- ring heeft gevonden. STAKING OP DE CHINEESCHE HANDELSVLOOT. IHIONGKiOND, 2 iMaart. Op de Chinee- sche handelsvloot is een algemeene staking uitgebroken. Deze staking dreigt zich ook over de overige takken van bedrijf uit te breiden. De stakingsleiders houden zidi te Kanton op, van waaruit zij een groot aan tal bolsjewistische vlugschriften tegen de regeering verspreiden. De Britsche Gou- verneur heeft den staat van beleg afgekon- digd. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jacobus van Heems en Neeltje Eiland. Charles Hubertus Horn en Jacoba Alles Martinus Teerhuis en Antje de GEBOREN: Jannetje, d. van Comelis Mazereeuw en Tannetje Slikker. Margaretha en Cornelia, drs van Comelis Bruin en Neeitje Margare tha Schoen. i ELEGRAFISCH WEERBERICHT. 3 Maart. Medegedeeld door het Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 4 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 775.2 te Toulouse. De laagste stand van den barometer 748 0 te Seydisfjord1. VERWACHTING. Aanvan'kelijk krachtige, later afnemende zuidel-ijke tot westelijken wind, zwaarbe- wolkt of betrokken met regen, later opklarend, zelfde temperatuur. van 3 Maart 1922. Opgave van Noordbollandscb Landbonwcredlet Koers van heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 Idem (gestempeld) 0 )4% 0.04%-0 04 (ontvangen per draarllooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATS«H. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstanl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. P«tr. RUBBERS Amsterd. Rubbsr Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloqiale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheenvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot HoU. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Raila Union pacific 91V, 122% 98i/s 134% 4% 981%. 350 305 150 128 51% 80 129% 31% 392 14 U/g 411% 86% 48 9* 44 59 197 150 105} 24 95 79 51 16'/i, 771/s 243 364 298$ 54% 143 122$ 96$ - 96% 133 133$ - 4$ - - - 99% - - 350" 351 351 351 351 305 1487/8 148r/8 149$ 149 126 - 126 49$ 50i 50% 78$ 78$ - 31 385 385 142% 143$ 143 409 411 4i'8-11 40S* 408$ 85$ 85 84 84 47 47 - 150 - 104$ 23$ 24 - - - 240 245 243 144 360 365 363 290 295 197 54 - - - - 23 143 WISSELKOERSEN. Berlijn Brussel Londen New York Parijs Weenen Zwitserland Vi-nge koers. 1 08 22 62$ U 57V4 2 60% 23 92% 0.05 51.15 VdOrbeur- koers op heden 1.051/8 22 60 -22.65 11.561/,- 11.571/i 2.61 - 2 611/4 23.90- 23.95 0 05% 51.10 51.25 VREEMD BANKPAflER. Duitsch Bankpapier j (rood) l.lU/4 1.061/4-1.07% Oostenr. Bankpapier t (ongestempeld)

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2