OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Uit den Alkmaarschen Baad. SPAARBOEKJES BARKER'S Koffle en Thee No. 54 Honderd vier ea twintigste Jaargang 1922 ZATEBDAG 4 MAJJBT J0PIE SLIM DIKKIE BIGMANS Dlt trammer bost&at alt 1 blaflen Deze Coarafnt wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij voornitbelaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele RQk 2.50. Afzonderlijke en bew^snnmmera 3 cenla. Prija der gewone Advertentiln. Per regel 0.25, bfl groole contracten rabat. Oroote letters naar plaatarnimte. Brieves franco aan de N.V. Boek- en Handeladrnkker^ v/b. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. Nog diep onder den indruk van Landru's sinistere avonturen, van het over hem gevelde vonnis. van het verwerpen van zijn gratie- verzoex en zijn plotselingen, gewelddadigen dood, hebben wij Donderdagmiddag in Alkmaar's Raadszaal het eerste bedrijf van een dergelijk vreeselijk drama ten tooneele zieu voeren. Het vonnis is gevallen en ons wacht een drie-voudige executie. „Maak het kort", sprak de burgemeester onzen grootsten staatsman Johan van Olden- barneveldt na. En de Raad maakte het kort. Het was de heer Van den Bosch, die het zwarte kapje voor de uitspraak van het von nis der ter dood veroordeelden opzette. Langzaam en plechtig men kon de tra- ditioneele speld hooren vallen verklaarde hij nadrukkelijk, dat zijn fractie tot de over- tuiging gekomen was, dat een hooger week- loon van enkele werkelooze arbeiders van grooter beteekenis is dan het politieke leven van drie wethouders. Zooals Abraham op's Heeren bevel met eigen handen zijn zoon Izaak wilde offeren, zoo zou de Katholieke fractie, om der wille van den werkeloozen proletarier, met eigen handen den dierbaarsten katholieken wethou- der om het leven brengen, dien zij, ooit achiter de groene tafel had zien zetelen. Maar de heer Van den Bosch is niet alleen baas in zijn fractie. Hij deelt daar het opperhoofdschap met den heer H. E. Bosman, den katholieken de- mocraat in elke denkbare beteekenis, den man wiens woord steeds grooter gezag krijgt naar- mate het zwart der uniformen m de gelede- ren der katholieke getrouwen een rooderen weerschijnt begint te krijgen. De heer Bosman had dus ook het recht een vonnis namens zijn fractie uit te spreken. Hij deed dat minder ceremonieel dan de heer Van den Bosch, hij deed het meer demo- cratisch en verklaarde rondweg, dat de wet houders zich desgewenscht wel op mochten knoopen en dat hij geen enkele poging zou doen hen kunstmatig in het leven te houden. Toen kwam de derde magistraat aan het woord. Dat was de heer Westerhof. Hij verklaarde kort en bondig, dat hij zelfs voor drie menschenlevens niet zou terug- schrikken om zijn werkelooze medeschepselen aan een behoorlijk weekloon te helpen. Toen werd met elf tegen zeven stemmen het doodvonnis uitgesproken. De burgemeester neemt daar natuurlijk geen genoegen mee en zal ingevolge artikel 70 der gemeentewet dit raadsbesluit'ter ver- nietiging voordragen. Het gratie-verzoek zal nu wel reeds zijn ln- gediend. Wordt het verworpen, dan is het Vonnis onherroepelijk. Dan komt de dag, dat de Alkmaarsche plaatselijke pers van een sombere drievoudige executie zal verhalen, dan komt de dag dat beschreven zal worden hoe op een voorjaar- schen Donderdagmiddag de heer Westerhof in het rood, geholpen door den heer Van den Bosch in het zwart en den heer H. E. Bosman in de kleuren der Amsterdamsche weesmeis- jes, drie maal een slachtoffer zullen grijpen en de stads-guillotine zal druipen van het zwarte, blauwe en kamelonkleurige bloed van drie edelachtbare misdadigers. Loonen voor arbeiders, 't zij in of buiten gemeentedienst, 't zij voor niet- of wel wer- kenden, voor productief- ert onproductief ar- beidenden, zijn altijd moeilijk vast te stellen. De grens van een behoorlijk loon wordt soms hoog, soms laag getrokken. Dat hangt er geheel van af tot welke poll tieke partij de grenstrekker behoort en boven- dien van allerlei andere factoren zooals plaatselijke omstandigheden, alsmede het al of niet naderend tijdstip der verkiezingen. De sociaal-democraten trekken de grens gewoonlijk zoo hoog mogeliik, niet alleen om- dat zij dikwijls zelf uit de arbeiders zijn voortgekomen, maar ook omdat zij in den Raad zijn wat zij zijn, uitsluitend en alleen bij de gratie der breede schare roode prole- taren. Steeds duidelijker zien de christelijke en katholieke arbeiders welke resultaten hun lot- genooten in andere partijen door hun orga- nisatorisch- en politiek optreden bereiken en, niet langer geklonken door de boeien des ge- loofs, brengen zij den klassestrijd op eigen terrein over. Daar verbreeden zich hun gelederen, daar groeit hun macht, daar dringen zij hun 1 ei ders als den heer H. E. Bosman met steedls grooter krachtsbewustzijn op den voorgrond. En mannen als de heeren Van den Bosch en Bak maken plaats voor den sterkste hun- ner broederen. Dlreoteur fi. H. HL4JL Telefoonnr. Redactie 33. Rootdredactewn Tk BL ADEMA. Er mag er nog eens een zijn, die op eigen krachten vertrouwt. Mr. Leesberg mag zich als vertegenwoor- diger van de oude katholieke garde zeker van zijn politieken zetel voelen. Maar hij weet, dat hij bij den wassenden rooden vloed, ook in de gelederen zijner ge trouwen, de laatste der Mohicanen zal kun- nen zijn. Zijn zelfvertrouwen missen zoo vele van zijn partij genooten en in een beginnend „sauve qui peut" zien wij mannen als de hee ren Van den Bosch Bak en Keiisper hand aan hand met werkelooze arbeiders en hun eigen afvallige breeders een rondedans om den vrijheidsboom maken. Men went er spoedig aan, maar het is in het begin natuurlijk een komisch gezicht. Het is iets ongewoons de heeren Van den Bosch en Bak zoo overtuigend over de rech- ten van den' werkeloozen proletarier te hoo ren spreken, den heer Van den Bosch te hoo ren betoogen, dat er geen gevaar is dat hoo- gere loonen voor. werkverschaffing de werke- loosheid vergrooten, hem te hooren beweren hoe de gemeente-werklieden B. en W. nim- mer zullen verwijten, dat deze de werkloozen even hoog als hen zelve bezoldigen, dat deze gemeente-werklieden integendeel B. en W. daarom des te meer zullen..... „eeren eni lief- hebben". Het is iets ongewoons wanneer de heer Bak een redevoering van drie voile minuten houdt, om aan te toonen, dat het kosten- vraagstuk toch eigenlijk de moeite niet waard is om over te spreken. En wanneer de geheele fractie den Benja min uit het Katholieke huishouden, P enfant cheri, wiens politieke begaafdheid men tot dusver bewonderd heeft en aan wiens nuk- ken en grillen men zich steeds heeft onder- worpen, als een zondebok de woestijn in jaagt. Als de rood-zwarte kiezer straks op zijn stembiljet de namen Van den Bosch, Bak en Keijsper ziet, dan zal hij vragen': waart gij- lieden het niet, die een van zin en 6en van harte waart met de reactionnairsten uit ooze zwarte gelederen? En zij zullen als Petrus hem verloochenen en zeggen: „wij kennen hem niet". Het is inderdaad heel moeilijk precies vast te stellen welke loonen aan werkeloozen moe- ten gegcven worden, opdat deze eenerzijds niet verhongeren en anderzijde niet een zoo- danige belooning vinden, dat ziji in een be- voorrechte positie tegenover andere arbeiders Kcmen te staan. En het was voor den wethouder van soci ale aangelegenheden buitengewoon moeilijk, omdat de arbeiders met uitzondering der katholieken verzuimden te vergaderen en de voorzitters der vakbonden dus alechts hun persoonlijke opinies konden kenbaar maken Het is d-uidelijk, dat de loongrens l'igt tus schen de hoogste steunuitkeering en het laag- ste loon in vasteren dienst voor productieven Daartusschen kan men de grens zoo hoog en zoo laag trekken als men zelf noodzakelijk acht en het is natuurlijk absoluut geen kunst een loonregeling te ontwerpen, die bij werk verschaffing in aanmerking kan komen en juist weer wat beter of slechter is dan de loonregeling die anderen reeds als de in hun oogcn meest billijke hebben aangegeven1. Van de zijde van B. en W. geziem was de regeling der katholieke fractie veel te royaal, van de zijde der soc.-democraten bezichtigd, was zij een toonbeeld van kapitalistische be- krompenheid. Zooals elk vogeltje zingt zooals het gebekt is, zijn wij er van overtuigd, dat elk onzer le- zers de than® tot stand gekomen loonregeling naar zijn politiek en sociaal gevoelen zal ver- oordeelen of prijzen. Er zou een voorname reden kunnen zijn deze regeling als een onhoudbare te brand- merken. Dat zou het geval zijn wanneer van de ta fel van B en w. &n oogenblik op de finan- fieele machteloosheid der gemeente was gewe- zen om de thans vastgestelde loonen te beta- len. Maar te dienaangaande heeft de wethouder van Financien gezwegen. Waarom dan deze portefeuille-kwestie, waarom dan andermaal den Raad voor de mogelijkheid gesteld aan het leven van dit col lege een ontijdig einde te maken Is het omdat men van achter de groene ta fel voelt, dat men op geen meerderheid staat kan maken en daaraoor tot machteloosheid gedoemd is? Is het omdat de heer Cloeck slechts zeker van zijn eigen stem is, omdat de heer Thorn sen te weinig partijgenooten om zich groe- peeren kan, omdat de heer Leesberg door zijn eigen fractie in zeker kleedingstuk aan den dij'k gezet en te kijk gesteld wordt? Z66 wordt dit college het werken onmoge lijjfc Zou men van d1« rijda than® ttIf twt h«t i«- zicht gekomen zijn, dat een of meer der mach- teloozen, ter wille der regeeringsmogelijk- heid, vervangen moeten worden door man nen wier talrijker en gehoorzamer fractie- genooten htm een grootere kans op succes bieden Er pakken zich dreigende onweerswolken aan dep politieken hemel sament Het voorgevecht v an den schoolstrijd die de kortzichtige pac t catie-manneni uit de we- reld waanden zal de volgende week met een schermuteling over de schoolgeldrege- ling ingezet worden. Reeds tweemaal is dit punt van het pro- gramma geschrapt, omdat het een of andiere schoolbestuur nog geen gelegenheid gehad heeft er zich voldoende in te verdiepen en B. en W., alsmede den Raad, de eenig toelaat- bare regeling aan te wijzen. Wij leven nu eenmaal in een tijd dat alle belanghebbenden en hun organisaties van te- voren gepolst worden, zooals het ook in de bedoeling schijnt te liggen voortaan elken belastingbetaler te vragen hoeveel hij het liefst in de stedelijke schatkist zal willen storten. Hebben de besturen der bijzondere scholen de volgende week hun opinie gevestigdi, dan gaat het voor de tweede maal om het leven van den wethouder van Financien. Mag men met dergelijke exeeuties ver- trouwde politieke veteranen gelooveni, dan schijnt het gevaar voor deze tweede onthoof- ding van den betrokken wethouder nog wel bezworen te kunnen worden. De heer Cloeck zal aan de spits der rech- terzijde weer den strijd tegen de vrijzinnige en sociaal-d-emocratische raadsleden aanbin- den en de inzet van dien strijd zal thans een kostbare bevoordeeling der in hoofdizaak natuurlijk katholieke groote gezinnen zijn Het is te hopen, dat mevrouw AukesL die haar politieke begmselen trouwer is gebleven, en die zich als sprevkster over gezinsloon als een tegenstandster van- het in de hand wer ken van groote gezinnen door financieele te- gemoetkomingen heeft doen kennen, haar par- tijgenoot intijds van het gevaarl'ijke pad dat ten slotte in den afgrond der zelfvemieti- ginc moet doodloopen zal weten terug; te houden. De heer Van Drunen zou wel eens graag willen Weten waarom de voorzitter het noo- dig acht een rijtje makke werkejoozen op de publieke tribune te irriteeren door hen den heelen middag op een inspecteur van politie te laten kijken. De voorzitter bekende met de hand op het hart, dat hij dien middag zelfs de waarschu- wend-e tegen woord igheia van een gepension- neerden plantsoenwachter overbodig oor- deelde. En dat de politie gerequireerd was door iemand met wien hij den volgendien morgen vriendschapplijk overeengekomen was, dat de hulp van den sterken arm niet meer ingeroe- pen zal worden eer hij zelf daartoe het sein zal gegcven hebben. Naar wij vernemen zal de oude trouwe ge- meente-bode Corino biunen afzienbaren tijd van een welverdiende rust gaan genieten. Hij heeft in zijn veeljarigen diensttijd tal- rijke raadsleden zien komen en gaan, hij heeft den raad gekend als een eerzaam regenten- college en hij is nu te oud om zonder poli- tie-hulp applaudisseerende arbeiders van een publieke tribune te verwijderen. Wanneer het tijdstip van zijn heengaan ge komen zal zijn, zullen wij- dezen getrouwe die ook ons zoo tallboze smakelijke glaasjes water peschonken heeft gaarne een bijkon- der woord ten afscheid meegeven. NQORDHOLLANDSCH L ANDB 0 UW CREDBET. Rente 4 Buitenland OVERVAL IN IERLAND. Door drie gewapende mannen zij^ gister- morgen twee ambtenareu van het miinisterie van pensioenen aangehouden, die een koffer vervoerden met een bedrag van 500 pond Na zich van den koffer te hebben meester ge- maakt, namen zij de vlucht. Andere ambtena- ren zetten de roovers ach tenia en schotem op hen. Deze vuurden terug. iBij; het igevecht werd de voorzitter van het Iersche gevangenisbestuur doodgeschoten. Een andere man werd gewond. Twee der die- ven werden gearresteerd. Het geld is terugge- vonden. DE IERSCHE KWESTIE. Het Iersche Vrijstaat-wetsontwerp bdijft goede vorderingen maken bij1 de artikelsgewij- ze behandeling in het Lagerhuis. Er is wei nig oppositie. Er wordt eenig belang gehecht aan de numerieke sterkte der opposanten, diar men gelooft dat zij de kern, zoo ndet de volledige sterkte vormen van de partij in het Huis, welke het onttrekken van den unionisti- schen steun der coaliti^regeering eischt. DE POLITIEKE CRISIS IN ENGELAND. Hoewel in den brief van Lloyd George aan Chamberlain geen antwoord werd gevraagd, heeft Lloyd George sedert mondeling om ant woord gevraagd v66r 8 Maart. Verwacht wordit, dat, als de crisis dan niet op een hem bevredigende wijze is opgelost, hij dien dag zal aftreden. Naar veraomen wordt, hebben alle liberale collega's van den premier hem verzekerd1, dat zij hem zullen steuuten bij ieder optreden zijnerzijds. Dit wordt aldus uitgelegd, dat zij zullen weigeren eenigerlei regeering te vormen, die hem opvolgt. Het denkbeeld is geopperd, dat Balfour be- reid zou zijn op de bres te springen als pre mier, teneinde de coalitie te handhayen tot aan de algemeene verkiezing in1 het eind van den zomer, maar in verantwoordelijke poli tieke kringen wordt verklaard, dat het ver- zoek, om die coalitie te leidien, eerst zou wor den gericht tot Chamberlain In dat geval wordt verwacht, dat Lloyd George en Bjn volgelingen de regeering zouden steunen in haar politiek ten aanzien van IerLamd, Egypte en de conferentie van Genua. Er heerscht groote bedrijvigheid in coali- tiekringen teneinde tot een bijlegging der ge- schillen te komen, doch tot dusver zijn er geen vorderingen gemaakt. Chamberlain zeide in een toespraak, die hij gister te Oxford hield, dat Lloyd George hem had geraadpleegd, of het raadzaam zou zijn om af te tredlem, maar na een beraadsliaging van1 het ministerie haddenChamberlain en zijn collega's eenstemmig ten antwoord gege- ven, dat zij het noodzakelijk achtten voor net belang des lands, dat Lloyd George ook ver- der de regeering voerde. ITA'LIg EN FAJNKRIJK. De nieuwe Italiaaneche minister van tiui- teniaandische zaien, die heer Schanger is te Rome -aangekamten en1 heeft een ondierhoud. gehad met den premier Facta. Hij verioliaarde tegenover een vertegenwoordijger van de „Gi- ornale dT Italia" diat hij! geen hartelijker vriendschap tussdien zijln land' an Franikrijk kon wenschen, dan tot uiting is gekomen in de uitliaitingen van.' Podncar6 en ae artikelen in die Fransche pens, welke niet anders dian vleiend voor Italic waren. ,,De vaak tusschen bedde Tandem optreden- de meenanigsverschi llen aldius Schanzer moetenl niet all ernstig worden genomen. Bei- de landen zullen dn rustig verfcouwen sa- menwerloen." Podncare heeft aan het verzoek van Schan zer, omi hem mededeelingen te doen over de Fnansch-Ehgetsche overeensteinimilng, welke te Boulogne is bereikt, voldaan. iFrankrijk sdhSjnt dus ooik aan den Italii- aanschen- leant naar samenwerkimg te zoeken voor de uitvoering van de vredfesverdiragen. Die eamenwerking onder die geallieerden liet den laatsteni tijd ook wel eens wiat te wen- sahen over. Frahknijik sdieen dikwijls vrij; wel alleen te staan. DE WOELII-NO'EN IN PGRfTU'G'AL. (Uit Vigo wrdt gemeld, dat reizigens uit Portugal mededeelen, dat alle bemanningen van hiandelsschepem, met inbegrip van de officieren, in' staking zijn gegaan. Zij wordien gesteund door de hiaven'arbeidens. Naar yer- luidt, 'is de algemeene revlutiomnaire shaking in geheel Portugal reeds begonnen of kan zij elk oogenblik beginmen. Te Lissabo® wordt een oproerige beweging gesteund door de re- puibl-ikeiinsche garde. IHlet bericht v.an de Times (ziie cms numimer van gisteren) schljni) dius al waaxheid. lint officieole kringen1 te 'Madrid is echter nog geen enkel benicht ontvangen DIE CGNFERIBNTIE TE GENUA. De Tsj echo-Slowaaksche regeering betuig- de hiaar instemminig met de besluiten, welke op de Roemeensch-Serziscihe conferentie te Boekarest zijlni genomen. Volgens deze be sluiten' moet elke besprekiiig of wijlziging van de bestaanide veridlragan. op de conferen tie van' Genua achtenwege blijven. Voorts werd besloten, dat de conferentie vatnl des- kundi'gen, welke te Belgrade bdjecn zal 'ko men, zal worden uiitgesteld tot 1'5 Maart a.s. Gnifldanid wordt, dat Argentiie stappen zou hebben gediaam om zich te Genua te doen vertegenwoordigen. Zulks zou ook niet te ver- wadhten zijn. DE RUSSBSOHIE UNIVERSITEITE1N EN DE SOVJEThREOEE RING iDe vijanidschap tusschen die Russische uni- verslitedten en die sovjet-regeering begint scherper vorm) aan te neman. De sovjet-pers beschuldigt de professoren en studenten er van', dat zij: een heftige -anti- BolsjewistiSdhe propaganda gevoerd hebben inzonderheid is dit't geval met de univereir teiten' in Mloslkou, Petrograd en Charkof. De undversiiteiten verlangen in de eerste plaats erkenmiing van hiaar autanomie, welke die sov jet-regeering niet wil toestaan. COMIMUNISnnEN-ARREST ATIES. Te Boadapest is em oommunistische <w®a- segt tegen Ik gebruik nooit anders dan want dan heeft men BESLIST het BESTE. Eerste Alkmaarsche Eleetrische EofflebranderU en Theehandel. nisatie in hechtemiis genomen, welke uit krijigs- gevangenenl bestonri', die onlangs uit Rus- laind waren tieruggekeerd, doch daar in den propagandia-dlienst der sovjet-regeering 'aan- gestelui waren en de opdracht hadden ontvan gen na hiun teruglceer in hun vaderland or- ganisatordsch in net belang der communisti- sche propaganda werkzaam te zijn. Zij had den uit Rusland geld mode gekregen en zou den uit Weenen verdere geiden voor hun op treden ontvangen-. Zes der in hechtenis ge- nomenen hebben bekend. DE' GEALLIEERDE OGNTRftLEOOM- MIlSailEiS. Volgens de bepa-lingen van het vedrag van Verearlles zal de gealieerxie marine-coniniis- sie van controle deze maand uit Duitschland worden teruggenoitnen. Het zal daarna vrij staan' aan den Raad van dien Volkenboma een ondlerzoek te geHasten indien daartoe te eenigertijd reden zou zijn om na te gaan of die bepaliiugen betreffende de marinevaartui- gen1 wellicht door Duitschland worden oven tredien. De militaire en de luchtvaart-contr6- leoonmissie zullen eveneens binerkbrt auto- matisch worden, opgeheven. Met het oog op het feit, erkemd door de beste vriesnden van Duitschiand, dat (haar elementen gestaan, die bereid zoudlen zdjn tersluiks de betoften der Duitsdhe regeering te dezen aanzien te ontgaan, achten de geallieerden het raad zaam1 dat er voor zekeren tijd in Duitschland op kosten der gealieenden zelven een kleine commissie van toezicht wordt gehandtoaafd. In GrootjBriftaiuniS meent men, dat ads Duitschland toestemit in de instelling dezer kleine conimiesies, de geallieerden in ruil hiervoor die geallieerdle militaire sancties die nog in werkingi zdjn in vier steden van het Rijinilaiii-: dienen1 in te trekken. Deze taak is center nog bij denr aadl van ambaabadeurs to overwegtog. MINISTERCRISHS IN PGLENI. Wegens het mishikiken der anderhandelto- gen tusschen de Poolsche regeering en de de- legatie van Wilna over de tekst van het docu ment betreffende de aansluiting van Wilna bij1 Polen, heeft die minister-president het ont- slag van het geheele kiabinet aan het hoofd van dten stcat aangeboden. EEN VOORUITZ1EINDE GEEST. Professor Powers, van de Universiteit van Oadiifonmie, is tot de conclusie gekomen, dat de modCrne vrouwen zich zoo zw^ar bezlg houden met optreden in het openbare leven, dat ze hard op weg zijn, de overheerschende sexe -te worden Hij voorspelt, diat -to 1977 de vrouwen de wereld zullen regeeren en diat de mannen zullen cpgescfaeept zitten met de huishouding en de verzorging der ktodleren. Rleeds thans, zegt hij. nemen de vrouwen die in zaken en politiek zijn, de eerste plaats en. in in beslag; en men moet crop rekenen, dat ze volstreikt bestemd zijn, om met snelle schr;- deu de heenschappij over die wereldi te ver- overen. NIEUIW H5UWELIJK TUSSCHEN OE- SOHEIDEN ECHTGENOOTEN. 21 dezer treedt de wetsiwijziging to wer- king, waahbij het gescheiden edhtgenooten vergundi wordt, met el'kaar een nieuw huwe- lijik aan te gaan. Een beperkende 'bepaling is, dat het nieuwe huwelijk slechts kan worden gesloten, nadat een jaar is verstreken, sedert de ontbinding van het vorig huwelijk is ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand. Mocht op het tweede huwelijk wederom echtsdieiding volgen, dan is een verdere echtverbintenis tussdien de betrokken per son en verboden. De afkondiging van deze huwlijken kan be- gtonen op 25 dezer. DE DURE AARDAPPELEN. Volgens berichten uit Polen heerscht al- daar groote overvloed- aan goede consumptie aardappelen tot lagen prijs. In verband hiermede zijn, met het oog op de schaansdite en toenemende dhurte van de eet-aardappelen ten onzent, met name in de nood'ijdende veenstreken, eeni-ge aardappelhandelaars uit Ter Apel dezer dagen naar Polen vertrokkon, om te trachten aanzienlijke hoeveelheden op te koopen en naar deze streken te verzenden. KO'RTE BBRIOHTEN. Te 'New-York is een commissieonnair gearresteerd, die verschillende dames voor totaal 1 mill'ioen pond! had. opgelicht met de voorspiegeltog vang -roote zaken voor haar te kunnen doen. Twtaalf anderen, die mede in het complot zouden hebben gezeten, zijn ook gevangen genomen.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1