AJJCBEnnf. De hevige leak en stekende pijn moeten gpoedig zwichten voor Foster's Zalf door .haar verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uit- atekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. publiek. fksloten werd met op 3 na algemeene stem- men dat het bestuurslid van de V. V. V. bii de Schoorlsche Courant zal medewerken om eene goede fusie met Bergen te bereiken. Tot leden der coinmissie van ledenwerving werden benoemd de heeren W. v. d. Molen, Dumoulin en Nedendorp. Bii de rondvraag deed de heer van der Garde mededeeling van de pas opgerichte ver eeniging van pensionhouders in Schoorl en vroeg ol bij het bestuur van V. V. V. of door een commissie uit de V. V. V. ook soma wel kiachten worden behandeld. De voorzitter deelde mede, dat dtt tot nog toe geschiedt door het bestuur. Tevens zeide de voorzitter dat hij hoopte, dat de nieuwe vereeniging altijd moge gaan langs dezelfde paden van V. V. V. en dat samenwerking en goede harmonie in beider belang is. De heer v. d. Garde gaf de verzekering, dat het bestuur der nieuwe vereeniging er stsede op uit zal zijn om samenwerking tezoeken. Van den heer Braak kwam het voorstel in om 45 uit te trekken voor nieuwe banken, welk voorstel werd aangenomen, terwijl een voorstel van den heer Zuurbier om ook de gemeente te verzoeken hetzelfde te doen, aller bijval vond. De heer Th. E. Jansen, boschwachter, deel de nog mede dat indien V. V. V. en gemeente banken plaatsen, dat hij ook zal trachten ze ook in de duinen te krijgen. Ook deze belofte had veel bijval. Onder applaus bood de heer Stam de gel- den a an voor een bank. Daarna stelde de heer Braak voor om in Schoorl een muziektent te krijgen. We heb- ben, zeide spreker, nu een muziekcorps. De voorzitter meende, dat wel zeer in den geest van het nieuwe muziekcorps zou wor den gehandeld en beval overleg met hun over dit voorstel wel aan. De vergadering vond er alles voor, dat on- derhandelingen zouden worden gevoerd en' 't bestuur wenschte ook in deze goed aan te pakken, doch de financien der V. V. V. staan niet toe dat zij zelve een bijdrage veratrelrt. Het zal van particuliere zijde moeten komen1. De heeren Braak, Green en Stam stelden zich geheel beschikbaar om alles te doen tot het verkrijgen van een muziektent. De verga dering nam dit met genoegen aan. De heer Langeveld hoopte, dat het kappen van mooie boomen in Schoorl minder zou worden en beval het bestuur aan om in den loop van den zomer plannen te overwegen voor de mogelijkheid van wegenbeplanting en het tegengaan van het onoordeelkundig rooden en kappen van hout. De heer Jb. de Jong beval in verband hier- mede aan om overeenstemming te krijgen met het G. E. B. inzake den snoei, ten dienste van het net, van soms mooie boomen. Het bestuur zegde gaarne toe, dat ze in de?e alles wenschte te doen en in den loop van den zomer hare gedachte aan deze gege- vens zal wijden, daar ook het bestuur over- tuigd is dat de zin naar mooie boomen in Schoorl moet worden aangewakkerd. De voorzitter deelde mede wat hij. pcrsoon- lijk bereikte in samenwerking met het Staats- boschbeheer tot behoud der mooie iepenboo- men bij de Ned. Herv. Kerk, toen eenige jaren terug het leven dicr reuzen werd bedreigr en hi} bereikte dat kapverbod werd gelega. Hij handelde toen persoonlijk, omdat de zaak spoed had en direct ingegrepen moest wor den doch hij meende in het belang van V. V. V. te handeien. Spreker gaf daarmee te ken- nen hoeveel het bestuur hecht aan mooie boomen. Nog wees de heer Braak op het onprac- tisch verplaatsen van een lamp der straatver- lichting aan den Laanweg. De voorzitter twijfelde er niet aan of de Rraad houdt gaarne rekening met wenken. 't Bestuur zal dus eens uitzien, niet alleen naar het lichtpunt door den heer Braak bedoeld, doch ook door de geheel gemeente. Hierna sluiting. UIT AKERSLOOT. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den veehouder R. J., in de Starnmeer, in deze gemeente, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. De noodige voor- zorgsmaatregelen tot ontsmetting zijn reeds genomen. Op het Alkmaarder Meer is Woensdag- middag 12 uur een motorschuit, beladen met kunstmes, komende van Vlaardingen en be- stemd voor Sint Maarten, gezonken. De hoo- ge gotven sloegen over de schuit heen, en de schipper, het gevaar ziende waarin hij ver- keerde, stuurde naar den Rijsdam toe, maar even van te voren dat de schuit tegen den wal zou komen verdween zij in de diepte. De schipper en zijn knecht bereikten doornat den wal en gingen naar den Kogerpolder, alwaar zij door het personeel van de Vlotbrug van drooge kleeren werden voorzien, en de in- wendige mensch konden versterken. Door het hooge water en den hevigen storm was het Alkmaarder Meer zoo wild, dat zoo hier en daar de golven over de dijken sloegen'. Mark tberich ten. NOORDSCHARWOUDE, 8 Maart. Blauwe aardappelen 13.10—/ 13.70; Bravo's 810.90; Grove uien j 32 37.20; Drielingen 20—/ 22; Peen 18.20-/ 19.60; Roode kool 9—/ 21.60; Gele kool 5.40—/ 10.10; Deensche witte 3.60—/ 5.20 per 100 K.O. SCHAGEN, 9 Maart. Op de hedem gehou- den weekmarkt waren aanvoer en -*rijZen als volgt: 9 paarden 150—/ 550; 19 gelde- koeien (mag.) 250400, 42 idem (vette) 350—/ 550 63 kalfkoeien 350—/ 600; 4 pinken 100140; 301 nuchtere kalve- ren 1226; 246 overhouders 2845 13 varkens (mag.) 2540; 146 idem (vette) p. K G. 0.60—/ 0.80; 97 biglgen 16—/ 22; 16 konijnen 0.25—/ 3; 24 kippen1 1.50—/ 4; 140 K.O. boter 1.80 1.95; 19338 kipeieren 6.50—/ 7.50; 1375 eeradeieren 8. BROEK OP LANGENDIJK (Llfl*«fiJ- Ictar Oroatchmvailiag), Maart 102®. Ia a# boden gehvnttcn vefltngen werd iwtaaM vwr Roode kool le soon 10.40—18.50, 2e soort 6.50—/ 9.10; Gele kool le soort 7.7010.90; 2e aoort 2.50—/ 6.30; Witte kool le soort 4 506, 2e soort 1.603.40; Bravo aardappelen 6.20 13; Uien Drielingen' 27.90—/ 28: Uien le soort 31.10—37.10; 2e soort 3.80— 9.90, per 100 K.G. Aanvoer: 24200 K.O. roode kool, 16000 K.O witte Icool, 60300 K G. gele kool, 6700 K.G. uien, 475 KjG. aardappelen. Stadsnieuws HET DOEL EN DE WERKWIJZE VAN DEN KEURINGSDIENST. Gisteravood vergaderd'e in de kledne bo- venzaal van ,,De Unie" de afd. Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging van Huis- vrouwen. 'De bijeenkomst was sledhts matig bezocht, waarvan het slechte weer waanschijnilijk wel de oorzaak zal zijn. De voorzitster, mevr. Bosch, deelde in haar opentngswoord mede, dat de heer dir. Mol, dwecteur van den Keuringsdienst voor Waren alhier, op deze bijeenkomst, op uit- noodiging van het bestuur, zou spreken over: „Het doel en de werkwijize van den Keurings dienst" Dr. Mol, hierna aan het woord komende, zeide met het grootste genoegen de uitnoodi- ging te hebben aangenomen, omdat die een bewijs was, dat er belangstellmg is voor den keuringsdienst. Spr. wilde eerst uit een historische iinlei- diing late» zien, hoe dte dienst ontstaam is in zijln tegenwoordigen vorm. Spr. noemdte daarvoor de «rtt. 174 en 175 van het Wet- boek van fttrafrecht. Deze luidec reapectie- velijk: „Hij die waren verkoopt, te koop aan- biedt, aflevert of uitdeelt, wetende, dat zij voor het leven of de gezondheid1 schadelijk zijn, en dat schadelijk karakter verzwijgen- de, \frordt gestraft met een' gevangenisstraf van ten hoogste vijftien jaren. Indien het feit iemands dood ten1 gevolge h'eeft, wordt de schuldige gestraft met le- venslange gevangenisstraf of tijddlijke van ten hoogste twintig jaren." „iHij aan wiens sdiuld te wijten is, dat waren, schadelijk voor het leven of de ge zondheid, verkodhf, afgeleverd of uitge- deeld worden, zonder dat de kooper of ver- krijger met dat schadelijk karakter bekend is, wordt gestraft met gevangenisstraf of hechtenis van tenfa oogste zes maanden of geldiboete van ten hoogste driehonderd gulden. Indien het feit iemands dood ten gevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met ge vangenisstraf of- hechtenis van ten hoogste een jaar." Die artikelen hadden echter niet veel zin, omdat ze sledhts straf hrhielden tegen hen', die artikelen, schadelijk voor de gezondheid, vehkocfaten. Van meer belang zijln de artt. 329 en 330 en wel voornametijk het laatste, hetgeen luidt: „Hij die eet- of drinkwartm of genees- middelen verkoopt of te koop aanbiedt of aflevert, wetende, dat zi} vervalscht zijn, en die vervalsching verzwijgende, wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoogste drie jaren. Eet- of drinikwaren of geneesmiddelen zijn vervalscht, wanneer door bijmenging van' vreemdfe bestanddeden hunne waarde of hunne bruikbaaiheid vermindeid is". Spr. ontleedde dit artikel in onderdeelen. Daaruit bleek, dat het vervalschen op zidhzelf niet strafbaar was, doch dat het ge- paard moet gaan met aflevering. 't Moeilijk- ste gedeelte van het betreffende artikel is wel het zinsdeel „wetende, dat zij vervalscht zijn". Want wanneer de verva'scher volhieldi, dat hij er niets van- wist, dan stond men er ab- soluut machteloos tegenover. Spreker gaf hiervan een sprekend voorbeeld, waaruit ten duidelijkste bleek, dat dit art. 330 van het W. v. S. weinig houvast biedt een schuldige te straffen. De veehouders werden bovendien, wanneer het over dit artikel ging, zeer ge- wiekst. Waar dus het Rijk niet veel deed om ver-, valschingen tegen te gaan en te straffen, gingen de gemeenten zichzelf helpen. Zoo verbond de gemeente Amsterdam aan haar Gezondheidsdienst reeds een soort keurings dienst. De eerste stad echter, die een volledigen keuringsdienst had, was Rotterdam. Aan het hoofd daarvan stond dr Lam, dien spr. de pionier van de keuringsdiensten noemde. Voor den Rotterdamschen Keuringsdienst bestond een verordening. 'Die werd zoo inge- richt, dat alle9 wat men als een begin van verkoop (van vervalschte waren) kon aan- merken, strafbaar werd gesteld. Zoo was strafbaar: het uitstallen, het vervoeren en het in voorraad hebben van vervalschte waren. Het afleveren en de opzet (het weten, dat de waren vervalscht zijn) waren tot vervolging niet meer noodig. In die verordening wordt echter ook ge- sproken van „ondeugdelijke" waren dat zijn waren, die dus niet vervalscht behoeven te zijn. Spr. illustreercte dit met een duicMijk voorbeeld uit de practijk. Er wordt in de ver ordening verder gesproken van artikelen, die van ondeugdelijke samenstelling zijn, en ar tikelen, die in een ondeugdelijken toestand verkeeren. Spr. toonde het verschil hiertus- schen duidelijk aan, erop wijzende, dat ar tikelen', die in een onddugdelijken toestand verkeeren, wel degelijk gevaarlijk voor die ge zondheid zijn. Naast de algemeene verordening (waarin geen bepaalde waren worden genoemd) be- staan er nog speciale verordenmgen b.v. op melk. Daarin wordt vastgesteld hoeveel het gehalte van melk moet zijn. Hierbij dient dus niet gedacht aan vervalsching, doch aan een ondeugdelijken' toestand van aie melk. Door die speciale verordeningen werden eischen gestela aan het vetgehalte, het soorte- lijk gewkht en de zindelijkheid van melk. Ook moeten de verkoopplaatsen aan bepaaldle eischen voldoen. Een andere speciale verordening is die op het brood. Daardoor werden eischen gesteld als het gewicht. Er wordt echter een speling toegestaan van 5 pdt. beneden en 5 pet. bo- ven het bepaalde gewicht. Spr. weidae hier- over nog nader uit Aldus is Rotterdam met dezen dienst be- gQMna, vsrvrvlgde dr. Mol, «n daarna bo- gonnee ook andere groot* plaatsen dit na te rotgtn en de vrrscWllende kcnehugeOniateu hebben uitstekend gewerirt, vooral ale de kantoerechters meehielpen, die een buitenge- woon groote steun voor de diensten kunnen zijn. 'Zoo uitstekend werkten deze keuringen, dat verschillende fabrikanten zelfs rekening gingen houden met plaatsen waar wel en plaatsen waar geen keuringsdienst was; m a. w. ze leverden twee soorten waren af. Spr. gaf vervolgena een beeld van' den provincialen keuringsdienst in Friesland, die zich ook over het platteland uitstrekte. Gro- ningen en Dremte volgden daarin en misn schien zouden andere provincien dit ook wel gedaan hebben, als het Rijk het toen niet noodig had geoordeeld, ook te volgen. En zoo ontstond de Warenwet Deze wet verstaat onder waren: lo eetwa- ren, 2o drinkwaren en1 3o gebruiksartikelen (pannen, welker alliage niet vertrouwd wordt behangselpapier enz.) In net geheele land zijh 21 van deze keu ringsdiensten. In Noord-Holland zijn er drie, verdeeld als volgtAmsterdam, met het Gooi Haarlem met de strook beneden het IJ, dat niet bij Amsterdam behoort en boven het IJ tot Uitgeest en de Zaanstreek; Alkmaar met de stredc boven UitgeestJEdam met dfe eilain- den Texel en Wieringen. Bij Alkmaar behoo- ren 76 andere gemeenten. De kosten van den keuringsdienst worden voor de eene hdft door het Rijk, voor de an dere helft dioor de verschillende aangesloten gemeenten gedragen, in verhouding tot net aantal inwoners. Spr. ging hierna uitvoerig in op die vraag: Hoe werkt een keuringsdienst? Deze werkt in 2 gedeelten, tw. het labora- torium, waarin alle ingekomen monsters wor den onderzocht, en de buitendienst. Deze wordt uitgeoefdid door keunneesters. 'Hier ter stede zijn er 6. Deze moeten monsters nemen en keuren. Er zijn artikelen, die men op het gezicht niet keuren kani en die dus naar het laboratorium gezonden worden. De monsters, die altijd betaald1 worden, kan men ook onderzoeken ter plaatse, hetgeen wel de meest economische wijze van 'keuren is. Keurmeesters moeten d(us menschen zijn, die hun vak goed verstaan. Spr. ging op een en ander nog nader in. Worden 'bij een winkel'ier nu ond'eugdelijke waren ontdekt, dan is het beste, dat de win- kelier verlof geeft tot het doen verdwijnen van die artikelen. Hij teekent hiervoor een verklaring. De zaak is daarmede afgeloopen, behalve dan bij hierhaling. Wanneer een winkelier echter weigert dte als ondeugdtelijk gekwalificeerdte artikelen te laten vernietigen, dan wordt er procesverbaal opgemaakt en doet dte kantonrechter uitspraak. In dte pauze, die nu volgdte, maakten ver schillende aanwezigen gebruik van de ge- legenheid tot vragen stellen, welbe door dr. Mol afdoende werden beantwoord. Hierna behandelde de inleidter dte kwestie, hoe het publiek kan medtewericen om den keu ringsdienst te doen slagen Dat die medewer- king zeer gewenscht is, daarop legde spr. dten nadruk. E>oor een eenvoudig briefje of een telefonische mededeeling kan men den dienst waarsdiuwen, wanneer men een han- delaar er van verdenkt, dat hij ondeugdtelijke waren' aflevert. Er wordt dan een keurmeester gezonden en deze onderroekt of die bewering al of niet gegrond is. De naam van dten waanschuwer wordt desgewenscht geheel bui'- ten spel gelaten. Het onderzoek op waarschu- wing van een particutier in het algemeen be lang is geheel kostelooa. Spr. eindigdte tenslotte met nogmaals een beroep te doen op alien, om even' te waar- schuwen, wanneer men artikelen tegenkomt, die niet deugdelijk zijn. (Applaus). De voorzitster sloot hierop de bijeenkomst, dr. Mol dankzeggende voor diens redte. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede. instemt). Mijnheer de Redacteur. Voor de verkiezing van leden van de Ka- mer van Koophandel klein bedrijf hadden de verschillende Middenstands-Vereenigingen te Alkmaar, Helder en Castricum een compro- mis aangegaan, om die door hen gestelde Can dida ten volgens een door hen overeengeko- men nummer te stemmen. Maar wat deed nu de Hlanze te Castricum, n h. ook in het cam- promis? Deze vereeniging zendt aan de kie- zers een andere nummerlijst (ook inij. werd zoo'n lijst van bevriende zijde bezorgd) met de vier katholieke candidaten bovenaan deze lijst. Zij is geteekend door P. Schotvanger, voorzitter, en F. Glorie; secretaris van de Hanze. Is dit nu een loyaal zich houden aan een afspraak, en moet hier niet sterk tegen geprotesteerd worden? Ik vertrouw dan ook, dat de Hanze alhier haar afkeuring over de houding van de Hanze te Castricum zal uitspreken, te meer daar de voorzitter van de Hanze alhier het slachtoffer van dit gedoe is geworden. Mocht bij een volgende gelegenheid weer eens sprake zijn van een compromis, dan kun nen andere vereenigingen -hier rekening mede houden, te meer nu er maar vier van de ne- gen compromitanten gekozen zijn. Hoogachtend, L C. OUDT. Mijnheer de Redacteur, De groote sttaatsman Mr. S. van 'Houten heeft dezer dagen weder een staatkundigen brief in het litht doen verschijnen, waarin hij aan de Ntederlandsche staatspartijen op rake wijze de les leest. Terecht zegt hij. dat het niet aangaat, zich aan ie Sluiten bij den Vrijheidlsb nd, hoe veel goede elementen die ook moge bevatten. Dat gaat niet vanwege de zonden, die de leiders begaanh ebben en waarvan zij nog niet bekeerd zijn. Dresselhuys, hoe bekwaam en eerlijk ook, heeft den millioenenrit van 4 December 1918 op zijh geweten en het niet minder bedenkelijke feit, dat de vriie libetralen zidh het vorige jaar hebben opgelost in den Vrij'heidsbond, die zooveel radicale en mili- tanstisdie elementen bevaf. De S.VW. zou er niet aan gedacht hebben zidh nieuw te vormen., wanneer dit laaitste niet geschied ware. Het program van' den Vrijheidsbond vertoont verschillende kenteekenen van ctie halfheid, die van Houten zoo afkeurt. Het ia: mtenager le chou et la chtvre. De zin: bevordering van hat bewuttzijn, da* de made- Hggenechap der arbaidare in da gastie dar fhbrirttn to awanlgi gencBen aanberreSftag verdient, is wel oo aandxang van Mr. van Gijn vervallen, maar de halfheid is gebleven, en de leiders hebben te veel met de socialis- ten gecoquetteerd om te kunnen aannemen, dat zij op eens veranderd zijn. De gedwon- gen maximum-46-urige werk week, die geesd van zoovelen, waarover ook zoovelen onder het werkzame grootste deel der brave Nedler landsche arbeidcrs ontevreden zijn, het col- lectieve arbeidscon tract, dat alle initiatief doodt en verschillende dergelijke verkeerdte insttellingen, vinden ia dat program geen woord van afkeuring. Minister Aalberse, zooals van Houten zegt, gedreven door Mon- seigneur Nolens, heeft ons de arbeidswet van 1919 op den hals gehaald en bet is niet die wet alleen, die de ambtenarij, waartegen van Houten zich zoo terecht keert, in het leven geroepen heeft. Zij tiert reeds eenige tientallen jaren, maar viert thans hoogtij. De socialisten roepen de ambtenaren op om zich, niet alleen tot kastijding der Eerste Kamer, die de Pensioenwet verwierp, maar tot tal van vexatoire maatregelen met hen te vereenigen. Zullen zij zoo dwaas zijn? Wij hopen van neen. Zeer juist is hetgeen van 'Houten zegt, dat ih tijden als deze de stakers zoo dikwijls in de kaart der ondernemers spe'en en ook dit moet aan de verstandigen onder de arbeiders de oogen open en. Zij moeten leeren begrijpen, dat het niet hun leidters zijn, die hun belang dienen; dezen dienen sledits hun eigen be lang en1 dit wordt o.a. bewezen door ae, door van Houten zoo terecht gebrandimeiikte trans- formatie der onbezoldigde in bezoldigde volkvertegenwoordigera, terwijl het nog te bezien staat of degenen, die thans betrekkin- gen bij hun Kjamerlidmaatschap hebben, die in September zullen neerleggen. Dat wordt hun nergens gelast. De Vrijheidsbonders heb ben Allien voor deze wijziging gestemd. Men begrijpe toch, dat waar de belasting- schroef tot het uiterste is aangezet, waar tal van rij'kaards in wanhoop over die belastin- gen naar het buitenland verhuizeni (en geen hunner is zoo royaal als Dr. Bredius), die be- lastingen voor de hier blijvendien, als er geen keer komt, steeds ondiragelijker worden." Al de kleine bezuinigingeni, die men thans bezig is in te voeren,. helpen veel ie weinig, er moet een geheele omkeering in de gestie van den Staat en van vele gemeenten plaats hebben wat door particuliere dnstellingen kan ge- schieden, moet niet van Staats- of gemeeme- wege gebeuren, maar dit kan alleen geschie- den Ms de kiezers flinik fcleur bekennen en zich evengoed stellen tegen hen, die aan de sociale uifgaven niet getornd willen hebben, als tegenover de militaristen. Als de sorialistische leiders niet telkens nieuwe eischen stellen (men denke aan het denkbeeld van een katholiek socialist om bij elke geboorte de ouders dte doteeren), worden zij door hunne volgelingen voor onnutte dienstknechten gehouden; zij moeten steedls met iets niteuws komen, en zoo gaan wij, zoo- ilang zij de baas zijin, steeds verder het hel- lend vlak af. De Nederlandsche werkman, die in vroe- geren tijd vol energie was, (de luiaairds, die er altijd geweest zijh uitgezonderd), wordt door de maatregelen van de laatste jaren tot een luiaard tegen' wil en dank gemaakt, de zaken kunnen niet meer gaandte blijven, het intellect verdwijnt, althans ten deele. Dit alles wil van Houten tegengaan. Laat toch een ieder; die het met van Hou ten en ons eens is, zich met ons vereenigen tot het goede doel, dan komt er van het cngelukkige vaderland nog iets terecht. Zoo neen, dan verzinkt het in een poel van finan- tieele en zeddijke ellende. Mijnheer de Redacteur! Laat ieder, die een afdeeling der S.V.V. wil oprichten in plaatsen, waar er nog geen is, zich wenden tot de Willem de Zwijgerlaan 82 te's Gra- venhage; hij wordt met open armen ontvan- gen. - J. C. RAMAER, Secretaris van de Staatspartij voor Volkswelvaart. 's Gravenhage, 6 Maart 1922. Recfatszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. - Zitting van Dinsdag 7 Maart. (Vervolg.) MELKVERVALSCHING. De 58-jarige, zeer hardhoorende landbou- wer Jan G., uit Schagen, stond terecht ter za- ke het feit, dat hij 29 December te Schagen melk heeft afgeleverd, waarvan de bruikbaar- heid door bijvoeging van water was vermin- derd. (De keurmeester Klase had een halven liter melk gekocht. 's Avonds kwam beklaagde met het verzoek de melk terug te mogen heb ben. Dit werd' door den keurmeester gewei- gerd. Het onderzoek van de melk wees op vervalsching met water. Beklaagde leverde de melk af bij Visser in den stal. BekL wist dat er water in de melk was. Hij had een ongeluk gehadmet de melk. De keurmeester heeft hem echter reeds vroeger verdacht. „Buiten main weten", zeide beklaagde De getuige a decharge, de Ruiiter, siager te Schagen, verklaarde op verzoek van den ver- dediger, dat hij in den stal van beklaagde een slachtpaard heeft gestald. Beklaagde beweer- de dat hij geschrokken was van dat paard, toen hij met 2 emmers water in den stal kwam. Dat paard heeft tegen de emmers wa ter getrapt en toen is dat water in de melk gekomen. Mr. Mulder zeide: 't Is mogelijk, dat cr een ongeluk is gebeurd, maar het is ook mo gelijk, dat er buitendien nog wat extra is bij- gedaan. Het O. M. zteide, dat't er niet toe deed hoe het water in de melk is gekomen. Het water i s er bijgevoegd. De beklaagde wist dit en heeft de vervalsching verzwegen. Het O. M. achtte het feit bewezen en vor- derde voor dit in zijn oog zeer emstige mis- drijf, tegen beklaagde 1 maand gevangenis straf. Mr Leesberg gaf het O. M. Jurtdisch ge- lijk. Pleiter wilde echter de vraag opwerpen of in dit geval toepassing van gevangenis straf gewenscht is. Pleiter gaf een beschrij- ving van het ongeluk met de melkemmers en had een schetsteekening van den stal, aan welker hand1 hij den toestand nader demon- streerde. Beklaagde heeft tegen pleiter beslist volge- houden, dat de aanweeigheid van water aan dat ongeval te toe te schrffmL Bekl heeft onmiddellijk daarvan melding gedaan aan den melkcontroleur. Zijn tout is, dat hij de melk heeft afgeleverd. Pleiter geloofde dat er tennen bestaan voor een voorwaardelijke ver- oordeeling en deed dienovereenkcanstig daartoe het verzoek. MISHANDELINO. Joh. Th. B. heeft in den nacht van 23 Oc tober den vrachtrijder N. Smit te Berkhout mishandeld. Beklaagde pleegde eerst met eeni- e anderen op het erf van Smit baldadighe- en. Toen Smit in nachtgewaad verscheen, om daaraan een einde te maken, kreeg hij van beklaagde een slag. Beklaagde was niet verschenen. Eisch: 30 boete subs. 30 dageni hechte nis. BBELEEDIGINO VAN DEN VEIJ> WACHTER. De heer J. v. d. Kerk, gemeente-veldwach- ter te Bergen, is op 11 Januari beleedigd door den arbeider en winkelier Joh. P. al- daar. Dit is gebeurd ter gelegenheid van een onderzoek naar een gepleegde overtrading, waarnaar de veldwaditer onderzoek wilde doen. Beklaagde wilde geen antwoord geven op de vragen. van den veldwachter, duwde hem den winkel uit en riep luid: „DLe vent moet mijn huis uit." Beklaagde is zelf vroeger onbezoldigd rij'ksveldwachter geweest. Beklaagde ontkende dit gezegd te hebben. Wel heeft hij den veldwachter de deur uitge- duwd. Hij heeft tweemaal gevraagd of de veldwachter asjeblieft het huis uit wilde gaan De getuige v. d. Kerk zegt, dat beklaagde zich met op zijn huisrecht heeft beroepen. De overtreding betrof het laten loopen van kippen op eens anders erf. De kippen liepes op het erf van het Pensionnaat. De getuige k dtecharge, D. v. d. B., beweer- de ook dat beklaagde niet smalend heeft .ge- zegd„Die vent zal mijn huis uit". Het is mo- gelijk, diat beklaagde dit heeft gezegd v66r de getuige in den' winkel kwam. Eisch25 boete subs. 25 dagen hechtenis. WEDERRECHTELIJK VERTOEVEN. De 20-jarige Cornelis N., bouwvakarbei- der te Helder, heeft zich op 10 December niet verwijderd uit de inrichting van den heer Pluijlaar aldaar. De heer PL wenschte niet de tegenwoordigheid van beklaagde in zijn lo- kaliteit en gaf heto zulks te kennen. Beklaag- gegeven aan dit verzoek. Hi] is door anderen verwijderd, maar is later Weer teruggekomen. Hij wilde toen per ee het cafte van den heer P. weer binnendringen. Daarvoor stond hij echter niet terecht. Beklaagde beweerde, dat Pluijlaar niet heeft gezegd dat hij heen moest gaan. De getuige Keljaar zegt, dat beklaagde niet heeft voldaan aan de vorderine van Pluijlaar. Het O. M. vorderde vrijspraak. MISHANDELINO. De 19-jarige Hendrik Aart O. te Oudkars-. pel heeft op 20 Januari aldaar den venter Nic. Karnes mishandeld. Beklaagde reed eerst den venter met zijn fiets aan en toen deze daarop aanmerking maakte, sloeg deze hem een bfauw oog. Beklaagde heeft later zijn spijt over het ge- beurde betuigd. Eisch3 maanden vcoiWaardeMjke gevan- nilastraf met 3 proefjareo. Ook de gebroeders Hendr. en Steph. v. O. uit Hoorn stonden terecht ter zake mishande- hng van Th. v. d. Lee, gepleegd op 1 Januari nabij het cafe „De Nadorst" te Blokker. Beklaagden bewcerden, dat v. d. Lee vroe ger hun broertje had mishandeld en droog- den hem toen zoodanig af, dat v. d. L. bloe- dend werd verwond en hij een tand kwiit raakte. Iste Beklaagde ontkende getuige mishan deld te hebben. 2de beklaagde bekende v d Lee te hebben geslagen uit wrok dat hij. in den loop van den zomer het broertje van be klaagde heeft mishandeld. De getuige Brand heeft de mishandeling, door beiden beklaagden gepleegd, gezien Eischtegen elk der beklaagden' 25 boe te. subs. 25 dagen hechtenis. 2de Beklaagde zeide, dat hij alleen geslagen heeft. niet zijn broeder Hendrik. Hierna werd de openbare terechtzitting ge- sloten Zeet^dingen STOOMIVAARTLIJNIE'N. STV. Ml J. NEDERLAND. iggano vertr. 7 Mlaart v. Cardiff n. Am sterdam. Grotius (uitr.) vertr. 7 Maart v. Southamp ton). 'Karamata' (tixuisr.) vertr. 7 Febr. v. Port Said). Kambangan vertr. 7 Maart v. Batavia a A'dam. KON. NED. STB. MI]. Berenice vertr. 7 Maart v. Tanger a. Gi braltar, Castor air. 7 Maart v. Venette te Triest. Otrpheus vertr. 7 Maart v. Oporto n. Bor deaux. KON. PAKETV. Ml]. Palopo, v. Atdlam nu Batavia, air. 7 Maart te Port Said. HOLLAND-AMERJKA LIJN. Leerdam, v. 'New-Orleans a. R'dam, arr. 7 Maart te Havana. MoerdijOc, v. di. Pacifickust n. R'dam, arr. 7 Maart te Southampton). Woondam arr. 8 Maart v. (New-York te Rot terdam'. KON. HOLE. LLOYD. Maasfland (uitr.) vertr. 8 Maart v. Rio Ja neiro. Zaani'amdl (uitr.) air. 8 Maart te Antwer- pen. KON, WEST-IND. MA1LD. Astrea air. 6 (Miaart v. West-Indi6 te iNew- York. Jan van Nassau arr. 7 Maart v. Antofagas- ta ite Valparaiso. HOLL BRITSCH-1NDH LIJN. Miadioen (thuiisr.) arr. 8 Maart te Antw. HOLLAND AUSTRALIi LIJN. Dteli (uitr.) vertr. 7 Maart v. Suez. Tjikandi (uitr.) arr. 7 'Maart te Melbourne. ROTT. LLOYD. Gelriia, v. Batavia n. A'dam, vertr. 7 Maart v. Port Saidi. Rindjani (uitr.) vertr. 7 Maart v. Suez. Wilds (uitr.) arr. 7 Maart te Marseille. S7V. Mil. OCEAAN. Phemus, v. Japan a. A'dam, vertr. 6 J^aart v. Penanf

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6