Vraag en Aanbod. werkster van bet zfetenftuis. L»e Voorzitter zegde dit toe <n stride aanhouding van het weeshuis tot de avondt- vergadering voor. De heer Veen had tegen een avondverga- denng bezwaren De Voorzitter wilde die nader onder de ogen zien. Mevr. W e s t e r h o f besprak de kwesitie met mej. Lobach Ze heeft geen familie. Ze is 53 jaren oud heeft nu verbrande voetcn en strompelt nu naar het ziekenhuis om bijver- dienste. Haar pensioen is 11 en het is on- vcrantwoordclijk haar nu op straat te zetten. De Voorzitter vond de omstandighe- den droevig Na opheffing is 2 jaar een wachtgeld gegeven en het is geen recht dat iemand in overheidsdienst altijd, ook na het beeindigen van de dienstbetrekking, in over heidsdienst blijft. De gemeente deed reeds veel meer dan het particulier bedrijf in zoo'n geval doet. De heer W e s t e r h o f betoogde, dat dc vrouw a lleen stond en in haar vroegere werkkring van haar lie jaar af was vastge- roest. Spr. bepleitte een tegemoetkoming aan de vrouw. Moet zij van het pensioen leven, dan is ze aan het Armbestuur overgri.everd. De Voorzitter wilde niet nalaten iets voor haar te vinden, maar men kan nu niet verder gaan. Door regenten van het Zieken huis kan ze in dienst gehouden wordeo bij't ziekenhuis De heer Westerhof wees er op, dat bij opheffing van een openbare school de onder- wijzers met voortdurend wachtgeld gaan. Mej Lobach was in dienst van de gemeente. De gemeente hief de apotheek op en de ver- gelijking is geliik, waarom wij een vooortge- zette wachtgelaregeling vragen, zooals het rijk het voor de onderwijzers doet Het valt haar buitensporig moeilijk een an- dere betrek'king te vinden. Zij nam baar be- trekking voor naar moeder waar en geniet daardoor nu bijna geen pensioen. Door dit nuchtere feit krijgt ze nog geen 12 per maand. Ze heeft getracht iets andeis te krij- gen en werkt nu aan het ziekenhuis voor 1.50 per dag. Het lijkt spr. niet fair, iemand, die haar voile krachten aan de gemenschap gaf zoo te laten gaan. M'en moet in de lijn blijven en weigeren als zij een werkkring weigert, die ze kan vervullen, Spr. verzoekt net college te overwegen haar dit jaar het wachtgeld in afwachting van een na- dere rggeling uit te keeren. Mej. Buis weiger- de een andere functie en daarvoor moesf spr. zwichten. DevooTzitter was bereid mede te gaan om de zaak alsnog te bekijken en stride aanhouding voor tot voortzetting van de ver- gadering. Ook het punt over de subsidien werd aan- gehoudea De heer Ringers vroeg of het hooge rijfer van zaken behandeld door de huurcom- missie niet door de waterleidingaanvrage was verkregen. De heer Westerhof had hierover veel te zeggen waarom dit artikel werd aangehou- den. Dit gebeurde ook met den post voor het Weeshuis. ■Men was hiermede gekomen aan de sluit- post. De voorzitter verklaarde, dat het zijn bedoeling was om ook vanavond te vergaae- ren. De raad heeft het van te voren geweten. Spr. zou het zeer op prijs stellen door te gaan. De heer Veen stride voor geen avond- vergadering te houden, De heeren Oovers en Ringers wenschten dit wri. De heer Westerhof zou het zeer op prijs stellen en dit ondanks de gemaakte op- merkingen van den heer Covers, dat van avond niet vergaderd werd. Spr. was Yer- moeid en het zou toch niet mogelijk zijn met de aangehouden punten gereed te komen. Er zijn daaronder punten die veel tijd vragen. Ook de pers, die onder Imogen druk werkt, is na drie zittingen zeer vermoeid. Spr. stri de het op hogen prijs wanneer de volgende vergadering werd vastgesteld op een nader te bepalen dag. De voorzitter vond de argumenten van den heer Westerhof niet klemmend. Tot dusverre was het de laatste paar jaar regel om over de begrootingen 2 dagen vier ver- gaderingen te houden.. Spr. was voor door- werken. Als later een derde vergadering noo dig is, dan kan d'ie nog worden uitgeschreven. Wanneer dit voor de pers te zwaar is dan doet het hem dit leed, doch het gaat ten slotte over 2 dagen in het jaar. Het voorstel van den voorzitter om .alsnog des avonds te vergaderen kwam in stemming en werd met 9 tegen 6 stemmen verworpen. V6or de heeren Govers, Mr. Leesberg, Cloeck, mevr. Aukes, Ringers en Keijsjper. Tegen mevr. Westerhof, Thomsen, v. d. Bosch, Veen, van Veen, v. Druneni, H. E. Bosman, Plevier en Westerhof. De Voorzitter 9loot hierop de verga dering. Provinciaal Nieuws UIT HEILOO. Voor het eerst na lange ziekte fungeerde de burgemeester Vrijdag weer als voorzitter van de raadsvergadering, de eerste in dit jaar. Drie maanden waren verloopen sinds de vorige vergadering. Onder de ingekomen stukken bevonden zich verschillende goedkeuringsbesluiten van Ged. Statai. Verder was ingekomen een bericht, dat de rijksuitkeering over 1921 (noodu^keering) is vastgesteld op 2594,83. Mej. Hollander berichtte, dat zij hare be- noeming tot onderwijzeres aanneemt. Van de heeren Sengers, Vahl en Versteeg was bericht gekomen, dat de grond, waarop de katholieke school zal worden gebouwd, door hen getaxeerd wordt op een waarde van 1200. Alle voor kennisgeving aangenomen. Van Ged. Staten was bericht gekomen, dat zij het raadsbesluit tot het aangaan van een leening van 8000, om daarmee te betalen het nadeelig saldo van het levensmiddelenbe- drijf, niet goedkeuren, omdat de aflossing niet op 2, maar op 4 jaar is gestrid. De voorzitter deride mede, dat de griffier den heer Maas Geesteranus had verzekerd, dat niet gerekend kan worden op inschikke- lijkheid van Ged. Staten. De voorzitter meen de, dat de Kroon dat eelleg* ook wwl in het gelijk zal stellen, zoodat een Seroep geen euc- ccs zal hebben B. en W. stelden daarom voor zich neer te leggen bij de zienswijze van Ged. Staten. Alzoo besloten. Van de Vereeniging Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar was een verzoek ingeko- moi om een tegemoetkoming in de kosten van verzending van boeken enz. door het cor- respondentschap tc Heiloo. De voorzitter zeide, dat dergelijk verzoek ook reeds een vorig jaar is gedaan. Sprekcr zette het nut der Leeszaal uiteen, deride me de dat er in Heiloo 38 leden zijn, wees op het groote aantal boeken en courantcn dat daar ter lezing ligt op elk gebied en stride na mens B en W. voor 20 subsidie toe te staan. De heer Vahl meende, dat de instelling zich moest kunnen bedruipen met de contributies Spr. zou, ook met het oog op noodzakelijke bezuiniging, tegen stemmen. De heer Maas Geesteranus had het vorige iaar uit bezuinigingsoverwegingen tegen het verleenen van subsidie gestemd. Hij had later gei'nformeerd en was tot de conclusie geko men dat velen uit Heiloo van de instelling profiteeren en dat door het personeel met de mecste bereidwilligheid steeds aan alle vra gen wordt tegemoet gekomen. Ook niet-leden hebben gratis toegang. De Leeszaal is boven- dien zeer nuttig, waar zij vrie jongelui uit de herbergen houdt. Verschillende gemeenten uit de omgeving verleenen subsidie, o. a. het overwegend R. K. Castricum f 10. Spr. noemde de subsidiebedragen van rijk, provin- cie en gemeente Alkmaar en zei, dat hij: thans, gezieni de groote belangsteMing allerwege en het nut der instelling^ v66r het voorsitri was. De heer Vahl meende, dat, nu rijk en pro- vincie subsidieeren, indirect ook Heiloo be- taalt. Als het verzoek werd ingewilligd zouden ook andere instellingen kunnen ko men. De voorzitter meende* dat een leeszaal in Heiloo toch nooit geliik zou kunnen worden aan die te Alkmaar „Het Nut" zal zich niet dermate ontwikkelen. In stemming gebracht. werd het voorstel aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (tegen dc heeren Vahl, Sengers en wethouder Bakker.) Verzoek van de afd. Heiloo der R. K. ver eeniging tot tuberculosebestrijding „Herwon- nen Levenskracht". om subsidie voor het ver- plegen van hare patifnten Aan het verzoek was een memorie van toelichting toegevoegd, waaruit o. a. bleek, dat de leden dezer werk- liedenvereeniging totaal ongeveer 80000 biioen brengen. De voorzitter deride mede. dat de vereeni ging in Heiloo 86 leden heeft en stride het nut van goede vernleging bij tuberculose in het 'icht B. en W. stelden voor 20 subsidie te geven. De heer Opdam achtte de tuberculose veel gevaarlijker dan malaria en wees er op, dat zij speciaal de werkmenschen teistert. Hij wenschte daarom, dat de Raad zich op het zelfde standpunt zou stellen als bij de mala- riabestrijding en dus ook hier 5 cent per in- woner zou geven Ziek en arm is het ergste wat men kan denken en vooral de arme t b c nati?nten zijn een groot gevaar voor hunne omgeving, aoordat zij geen speciale verple- ging kunnen bekostigen en de verzorging dus moet geschieden door huisgenooten. De voorzitter was het in principe wel met den heer Opdam eens, maar achtte diens voorstel te bezwarlijk voor de gemeente. Wethouder Bakker zei, dat later altijd nog meer kan worden gegeven. De heer Vahl was teleurgesteld dat de R K. raad van Limmen het subsidieverzoek had afgewezen. Spr zou voor het voorstel van f 20 subsidie stemmen. De heer Sengers stride voor 50 te geven Het voorstel-Opdam werd niet gesteund, waarop het voorstel-Sengers werd aangeno men met 4 tegen 3 stemmen (tegen de heeren Vahl, van 't Veer en Mulder). De heer Maas Geesteranus motiveerde zijn stem, nadat de heer Vahl had opgemerkt, dat beide wethouders v66r hadden gestemd. Spr zei., dat hij terstond bereid was geweest sub sidie toe te staan, maar dat in die vergadering van B. en W de meeningen verdeeld waren geweest. Ten slotte had nij zich neergelegd bii een voorstel van den burgemeester om f 20 te geven. zonder zich evenwel daaraan krampachtig te willen vastklemmen. Vandaar nu zijn stem v66r een subsidie van 50. Van den Bond van Dilettantentooneridubs •'n Noord-Holland was een verzoek ingeko men om voor den gehouden toonedwedstrijd een medai'le beschikbaar te stellen. B. en W. stelden afwijzende beschikking voor. omdat zij in den wedstrijd geen alge- meen belang zagen. De heer Mulder vroeg of de inwilliging duur zou komen. Heiloo deed toch ook aan den wedstrijd mee Spr. stelde voor om een medaille te geven ter waarde van hoogstens Dit voorstel werd verworpen met alge- meene stemmen, behalve die van den voor- steller. Verzoek van alle inwoners van de Boekeler- meer om verbetering van den weg aldaar, die, naar adressanten meedeelden, in onbe- gaanbaren toestand is. De heer Vahl merkte op, dat de wegen- commissie al een inspectie naar den toestand van den weg had ingesfeld v66r het adres in- kwam en er een rapport over uitbracht. De voorzitter las dit rapport voor. De com- missie beveelt daarin verbetering ten zeerste aan door verharding met puin. De voorzitter deride mede, dat reeds or ders zijn gegeven om puin te storten op het eerste deel. In het tweede deel (over de brug tot de tweede brug) willen B. en W. een paardenpad doen aanleggm. De wegwerker zou dat kunnen doen in een tijd;, dat overi- gens aan de wegen niet veel te doen is, zoo dat de kwestie van het arbeidsloon vervalt. De heer Mulder juichte het rapport en het plan van B. en W. toe. Een goede herstelling s noodig, beter dan voor 2 jaren gebeurde Tnen was bet eigenliik slechts een ..vernfsje". Spr. wilde daarom keislag op denl weg bren gen Nergens beter dan hier zou daarmee een nroef kunnen worden gen omen. De inwoners van de Boekelermeer betalen 1700 voor de wegen in Heiloo en m^eten nu toch hun ei- "m weg ook gned hebben. Nog dezer dagen was snr met den jachtwagen den weg ge- oasseerd, maar hij had een heel eind stap voets moeten rijden, omdat de weg zoo slecht was. De voorzitter gaf toe. dat de weg slecht is. Hij heeft den laaMm tijd veel plarfM. Spr. nenrmerde aan de gwctrtedenli rsa dfe cnrvr- name van den weg. De heer Vahl protesteerde namens de we gencommissie tegen de meening, dat de weg in de Boekelermeer verwaarloosd zoy, wor den De commissie neemt den weg steeds op in hare plannen. Niet alleen deze weg, maar alle wegen in de gemeente behoeven verbete ring. De heer Sengers geloofde niet, dat de be woncrs van de Boekelermeer ooit gedacht zullen hebben, dat de weg zoo druk zou worden. Een grondige verbetering is nood- zakelijk. De heer Opdam bevestigde, dat vrie we gen verbetering eischen. Als de weg in de Boekelermeer goed wordt aangevula en aan de kanten afgestoken, wordt hij goed. Als men een paardenpad wil leggen, moet men niet beginnen met klelne steentjes. Het paar denpad in de Boekelermeer is z. i. niet uitge loopen. De heer Mulder betoogde, dat de weg nooit goed gelegd is, en de heer van't Veer wilde voortaan bij het aanleggen van wegen des- kundig toezicht hebben. De neer Vahl was het eens met den heer Opdam, dat een paardenpad behoort te wor den gelegd met nieuwe steenen. De commissie adviseert niet tot het leggen van een paar den pad De heer Mulder beval een paardenpad aan de heeren Opdam en Vahl meenden, dat het paardenpad niet is uitgeloopen. Het zou vol wens hen voldoende zijn om de wielslagen aar. te vullen. Na nog eenige besprekingen werd besloten de herstelling uit te voeren volgens het idee der wegencommissie. De voorzitter deride mede. dat onderhan delingen worden gevoerd met de eigenaren van de perceelen tegenover den heer Pran- "pt in de Boekelermeer Zij schieten goed op Nadere mededeelingen en voorstellen zullen ter zijner tijd worden gedaan. Van de vereeniging van burgemeesters en secretarisserr van buitengemeentcn was een schrijven ingekomen naar aanleiding van het standpunt der gemeente Alkmaar ten opzich- te van het bezoek van leerlingen uit die ge- meenten aan de in Alkmaar gevestigde scho len. De resultaten van een onderhoud met vertegenwoordigers van Alkmaar werden in het schrijven medegedeeld, alsmede een ont werp-besluit inzake samenwerking tusschen plattel andsgemeenten De voorzitter herinnerde er aan, dat de gestie van Alkmaar reeds eerder is bespro- ken en afgekeurd, zoodat B en W. meenden dat met het schrijven instemming moet wor den betuigd Alzoo besloten zonder hoofdelij- ke stemming. Wegens benoeming te Hoom vroeg de heer R Panman tegen 16 April eervol ontslag als nnderwiizer en als lid der schoolcommissie. Verleend. De heer Opdam verzocht om bij de vervul- ling der vacature in de schoolcommissie te letten op het belang der katholieken. De voorzitter zegde dit toe, er komen nog meer vacatures. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met 6 stemmen benoemd de heer W. Ad- miraal die periodiek moest aftreden. Heffing Hoofdelijke Oinslag. B. en W. stel den voor. om naast de rijksbelasting de ge- wone heffing (met aftrek van 600) te behou- den. De inning zal geschieden door het rijk. Conform besloten. Van den heer Opdam was ingekomen een verzoek om den kinderaftrekte veranderen B. en W. stelden naar aanleiding hiervan voor den aftrek te stellen op 50 voor 66n kind, en verder voor elk kind resp. op 60, 70. 80, 90, 100, 110, 110, 115 en 115. Goedgekeurd. De heer Vahl vroeg naar het vermenigvul- digingscijfer van dit jaar. De voorzitter maakte duidriiik, dat het niet gaat dit nu reeds vast te stellen, omdat de H O de sluitpost is op de begrooting. De secretaris lichtte nader toe, dat door het nu reeds vaststellen van het vermenigvuldi- gingsciifer gevaar zou bestaan voor tc hooge °f te lage heffing. Het suppletoir kohier hoofdelijke omslag. brdrage van 3314 15 werd vastgesteld waara de openbare vergadering werd geslo- ten UIT AKERSLOOT. Donderdagavond 9 dezer hield de Coope- ratieve Boerenleenbank te Akersloot hare jaarlijksche algemeene vergadering in het caf van den heer Scheringa te Kogerpolder. Aanwezig waren 43 van de 82 leden. De voorzitter, de heer J. de Jong, open- de met een toepasselijk woor deze bijeen- komst, waarna de secretaris, de heer J. v. t Hof Sr. voorlezing deed van de notulen der vorige vergadering, welke onveran- derd werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag memoreeren wij het vol gende: Aan spaargelden werd in den loop van het jaar ontvangen 191296.10, terwijl te- rug betaald werd 129822.24, zoodat deze met ruim 60.000 zijn toegenomen. Het eindbedrag 168768.06 was ingeschre- ven in 203 spaarboekjes en 59 vaste depo- sitobewijzen. Aan gewone voorschotten is verstrekt 35250 en terug betaald 29607. Het eindsaldo van 75218 was ingeschre- ven in 31 voorschotboekjes. In loopende re- kening is ontvangen 299377.97 en uitbe- taald 362599.84. Op 31 December was aan 28 leden een crediet in rekening-courant toegekend. Het tegoed bij de Centrale Bank dat op 1 Jan. 16744.08 bedroeg was op 31 December 61949.53. De rekening sluit in ontvangst en in uitgaven met 546430.29, De verlies- en winstrekening heeft een totaal aan baten van 8656.46 en aan las- ten 8106.30, zoodat de winst bedroeg 550.16. De reserve wordt hierdoor ge- sracht op 2179,62. De verhooging der omzet werd mede een gevolg genoema van het verrichten van verschillende kassierswerkzaamheden als incasseeren van cheque's, zoowel op buiten- als binnenland, verzilveren van coupons enz. Tevens werd medegedeeld dat de Bank ten behoeve van hare rekening cou- ranthouders het chequestelsel zal invoeren. Voor de verdere handelingen der vergade ring zij in het kort nog het volgende ver- meld: v Bij de verkiezingen wegens perlodleke af- t reding van het Bestuur her benoemd de keer H. Sckexuaga ea ails lid van dea lead Tbexfclt Sew J. de Jong. De kaa- siar, de heer A. Vermeulen, mocht bij accla- matie zijn herbenoeming zien toegekend. Tot leden der balanacommissie werden aangewezen de heeren S. Damiaans, A. Blokker en J. Groot. De rentevoet bleef on- gewijzigd dus opnieuw vastgesteld op 4 voor los spaargeld, en 4'/« pCt. voor de vas te depoaito's, 5M pCt. voor de voorschotten en in loopende rekening 4)4 pCt. voor de deposito's en 5H pCt. voor voorschotten. Aan den secretaris werd een vergoeding toegekend van 100, welke deze waardee- ring van zijn arbeid zeer op prijs stelde, terwijl het salaris van den kassier met 200 werd verhoogd en vastgesteld op 800 's jaars. Ook hierop volgaen eenige woorden van erkentelijkheid. Ten slotte werd beslo ten voortaan het eene jaar de algemeenc vergadering te houden in het dorp en het andere jaar aan den overkant. Daarna werd de vergadering gesloten. Woensdagmorgen vergaderde de raad de zer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer Koppes. Na de opening door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering na voorlezing goedgekeurd. In gekomen stukken. Van den Inspecteur Lager Onderwijs goedgekeurd terug ontvangen de regeling voor het schoonhouden der schoollokalen. Van Ged. Staten goedgekeurd besluit geldleening a 700.voor uitbreiding electrisch net naar de kalkovens. Van hetzelfde college dat het besluit tot de ruiling van grond met K. van Duin is verdaagd, en dat de rijksnooduitkeering in verband met de finantieele verhouding van rijk en gemeente 613.20 bedraagt. Een schrijven van Burgemeester «m Wet houders van Alkmaar dat op verzoek van het Gemeentebestuur alhier de toestand bij de gemeente-reiniging aldaar verbeterd zal worden om het over den weg waaien van papier te voorkomen. Verslag van de com missie tot wering van schoolverzuim in het dorp werd voorgelezen, hetgeen gunstig genoemd kon worden. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Door den raad werd den nieuwen weg loo pende van het Kanaal naar den weg in de Boekelermeer den naam gegeven van Hei- looerweg. Op verzoek van den schoonmaker van het Raadhuis werd aan dezen een verhooging van 50.per jaar toegekend. Een schrijven van de vereeniging van Ned. gemeenten om van de credietinstelling hunnerzijds op gemakkelijke voorwaarden kasgeld te verleenen. Burgemeester en Wethouders stellen voor daar zij nooit veel last met kasgeldleeningen hebben dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Benoeming gemeente-opzichter. Alvorens hiertoe wordt overgegaan werd de be- staande instructie voorgelezen, en hieraan eenige wijziging toegevoegd, daarin be- staande, dat de nieuwbenoemde opzichter bij ijsgang aan het pontveer den geregelden overgang yerzekert, met sneeuwopruimen zijn maatregelen neemt, toczicht op den ge- meentewerkman en een werkplan voor den gemeentewerkman samenstelt en eenmaal per week zich ter secretarie te vervoegen, terwijl voor buitengewone werkzaamheden het maken van teekeningen en dergelijke voor de gemeente, apart bezoldigd wordt. De heer Kersens: eenmaal per week, waar moet hij zich dan vervoegen. De voorzitter: op bepaalde uren ter se cretarie. De heer Meijne. Hoelang wordt hij be noemd. De voorzitter: dat is onbepaald, tenzij de raad zich hierover anders uitspreekt. De heeren Meijne en van 't Hof zijn er voor om voor 2 jaar te benoemen. De heer Helder: Als de nieuwbenoemde opzichter zijn werk niet goed doet dan ont- slaan. Door den voorzitter wordt bekend ge- maakt dat er 2 sollicitanten zich hebben aangemeld, n.l. de heer A. Groot, aannemer te de Woude alhier en de heer M. van Ooijen, bouwkundig opzichter te Uitgeest. De heer Helder: Het zal toch niet in de bedoeling liggen om een sollicitant buiten de gemeente te nemen, als men hier iemand kan krijgen, want wie kent den toestand beter dan een ingezetene van de gemeente. Ik zou het betreuren als het anders liep. De voorzitter: Ik kan de heeren dit wel mededeelen, dat Groot voor de gemeente nooit ander werk verricht dan aan de school in den Kogerpolder, en de capacitei- ten van Groot acht ik van dien aard dat hij wel voor de betrekking berekend is. De heer van 't Hof: Wat de onpartijdig- heid aangaat kunnen wij het gerust aan Groot overlaten tegenover de vaklui. De heer Groot: Wat mijn persoon betreft, zou ik het graag aan Groot gunnen, maar acht het toch beter iemand buiten de ge meente te benoemen, daar wij dan van con- flicten met opzichter en vaklui verschoond zullen blijven. De heer Helder: Wij hebben nu een op zichter gehad van buiten en een van binnen de gemeente, en nu zal niemand kunnen zeggen dat de opzichter Poland niet goed heeft voldaan. De heer Berkhout: Ik ken niet een van de sollicitanten, maar ben er beslist voor, als Groot berekend is voor zijn werk, dat deze benoemd wordt, en niet iemand buiten de gemeente. De heer Kerssens: Ik ben er voor dat er iemand buiten de gemeente wordt benoemd, daar die vrijer staat tegenover de vaklui dan een ingezetene. De heer Groot: De discussies die gevoera zijn geven mij aanleiding, te meer daar ik den sollicitant A. Groot goed ken, om voor te stellen dezen te benoemen voor den tijd van 1 jaar. Na stemming waren op den heer A. Groot 5 stemmen en op den heer v. Ooijen 1 stem uitgebracht. Alzoo benoemd de heer Groot. De gemeenterekening 1920 was van Ged. Staten terugontvangen met een kleine op- merking, waaraan is voldaan, en zal na op nieuw vastgesteld te zijn weer worden in- gezonden. Rondvraag. De heer Kerssens vraagt of door het nieuwe koperdraad der huisaan- sluitingen het stroomverlies verminderd is. D« secreUzis, als admiaistrateur vaa hat G. E. B. zaft dat dit nog slat geconatataerd kan worden daar alle huisaansluitingen nog niet gereed zijn. Tevens zou hij gaarne zien dat de takken hangende over de wegen op- gesnoeid werden. De voorzitter zegt dat de menschen hierop gewezen zullen worden en anders zal er proces-verbaal worden opge- maakt. De heer Helder vraagt of er al iets naders bekend is over de verpleegde B. Vet in het armenhuis, want nu woont er weer een >iuisgezin bij in, en hierin moet verandering (omen, Burgemeester en Wethouders zullen dit nog eens met het armbestuur bespreken, in zoo noodig andere maatregelen nemen, an nagaan of hier geen plaats in de ge meente voor haar is. De heer Groot zou opruiming wenschen van de steenen, bij de brug van het P. E. N. aan den Schouwerweg. Hierover zal het P. E. N. geschreven worden, Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. UIT HO0RM In verband' met die reorganisatie van het leger, is de eerete-Juitenant-adjudaint J. H. J Raat, uit het garndzoen Hborn, (gedria- cheerd bij den landaborTn)eervol omtheven uiit zijme functie van 1 ui tenan t-adjudant. UIT KjOLHORN. Ten overstaan van notaris Vrijburg is te Kolhorn verkocht de Hoofdherberg met Tooneelzaal en Kolfb&an, eigendom van den heer P. Rempt, kooper de neer J. Schaap aldaar voor 9510. UIT BERGEN. De woning van den gemeente-veldwachter J. van der Kerek is thans aan het triefoonnet aangesloten en wel onder nummer 89. Door den jachtopiiener P. R. is in de duinen een ledig, groen beschilderd ijzeren geldkistje gevonden. Vennoedelijk heeft het er nog niet lang gelegen, aangezien ter plaatse waar het kistje is gevonden, in het najaar nog helm werd geplant. Aan de Maatachaopij tot DetailVerkoop van Petroleum „de Automaat" is ingevolge de Hinderwet, door B. en W. vergunning ver leend tot het oprichten van een kluis tot ber- ging van benzine aan het perceel, gelegen achter het perceel, plaatsriijk gemerlct Bree- laan No. 7. UIT WINKEL. De polder Waard en Groet hield een ver- pachting bij inschrijving van het rietgewas. Ingekomen waren 3 biljetten. G. Dubbeldam, Gorinchem, 4.50 per voer, 60 bos. P. Zwakman, Barsingerhorn, gedeeltelijk 10, ged. 9. P. Ay en Co., Kolhorn, 6.75 zonder rijloon. Gegund aan P. Zwakman, Barsingerhorn. UIT SCHAGEN. Aan bovengenoemde gemeente is door het provinciaal bestuur over 1921 eene bij- drage van 300 verleend, ten behoeve van de wijkverpleging. Het programma voor de Schager Paaschtentoonstelling heeft eene belangrij- ke verandering onaergaan. Paarden zijn verdwenen, wolvee is met 3 afdeelingen voor Tesselsch ras' uitgebreid, terwijl Pluimvee en Konijnen elk met 10 nrs. zijn vermcerderd. De afdeeling Pluimgedierte zal 17, die van konijnen 20 nrs. tellen. De uitvoering van de laatste 2 afdeelingen is aan de Pluimveevereeniging Westfriesland opgedragen. UK EN HERIJK. Te Koedijk zal de ijk en heriik worden ge houden op 24 Maart en te Scnoorl op 25 Mrt. (•sen dlenstaanbtedlngea.) Jb. HARTLAND, Koningsweg B 69, Handel in 2e handsch Kinderwagens, Sport- karren, Ledikanten, Bedden, enz. KONINGS- WEG B 69 naast Klaas Verwer Wegens verhuizing TE KOOP 2 gesch. UINNE N'K A STEN voor 20 en 12 en een PIANO voor 125. MIENT 10. Af te geveni: 1-eenjar. RHODE-ISLAND^ RED-HaAN, stork, g^ezond exempl. M ETIUSOR'AOH'T 13. TE KOOP een goed onderhouden KIN- DERWAGEN. LAAT 101. TE KOOP: 1 kinderledikant 15, eenage eileen maohinetafris 11: partij eiken piede- stales 2.503.ACHTERDAM 8. TE KOOP een goed onderhouden FIETS. SCHIER M'E ERSTR A AT 1. EEN HEERENRIJWIEL TE KOOP zoo goed als nieuw. Niet op Zondag. Adres NIEUWESLOOT 69 TER OVERNAME AANGEBODEN we gens plaatsgebrek een mooie jonge DOBER- M'ANN PINCHER (teef), een kippenhok, een kunstmoeder met lamp en thermometer voor pl.m. 75 kuikens. Brieven: Vooretraat 52, Egm. aan Zee. TE'R OVERNAME AANGEBODEN een KON IJN ENHOK met twee afdeelingen en 6 Alaska konijnen. Brieven Vooretraat 52, Egmond aan Zee Te koop aangeboden eenige in goeden staat zijnde TR AN'SPORTR IJ WI EL EN. NLEUWPOORTSLAAN 131. PIANO EN VIOOL TE KOOP bij E. O. SCHIMTDT, Snaarmanslaan No. 70, hoek Kinheimstraat. TER OVERNAME AANGEBODEN een grijs HEERENPAK (kfleine maat). Te bevragen bureau van dit blad. MILITAIRE SCHOENEN iets gebruikt, nieuwe duibbele zolen en hakken, zonder lap- pen, 'het neusje van den zalm, vanaf 2 per Eaar. Let s.v.p. op't juiste adres. D. MUL- >ER, Laat 32a, boven. Niet op Zondag. TE KOOP een beste ZANE MELKGEIT geeft 3 Liter melk per dag. W. TROMP, Westdijlc b. d. Omval. Tf KOOP VERSOHE KIPErEREN van vastzittende kippen bij C. ROOS, Loudels- weg, Bergen. BILL IJK TE KOOP een1 groote KANA- RIEKOOI, L. 1.60, H. 1.30, B. 55 c-M- m 4 KANARIES. - RITSEVOOfiT 2f I

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6