GEVONDEN VOORWERP1N. Te bevragen alleeni op werkdagen van 91 ur aan het Bureau van Politie. (Zich te ver- voegen bij den WachtO>mmandant.) ten hondenhaam, een dooa met vuile boor- den, een isolator, drie rozenkransen, een hoadenhalsband, vijf portemonnaies met en zonder inhoud, drie armbanden, een ring met sleutels, een strikje, een bos sleutels, een' kip- penlkorf, een duimstok, een1 voetbalschoen, een dop van een vulpotlood, een auto-sleutel, eenige sleutels, een 6tui van een rozenkrans, een honden penning, een lorgnet, twee mantel- banden, twee pantoffels, een rolletje ijzer- draad, een1 pet, een mesje, een koperen ge- wichtje, een beursje met inhoud!, een bril in etui, eea fluweelen boodschappenzakje, een R. C. kerkboekje, een handschoen, een stuk touw en een' hond. Al'kmaar, den 14den Maart 1922. De fg. Commissaris van Politie, J. H. O VAN DEN BERO. Genua, geen wijziging zal brengen in den vastgestelden datum, 10 April. De Russische sovjetregeering vraagt aan Engeland een oorlogsschip ter beschikking te willen stellen voor de reis der Russische delegate naar 'Genua. De deskundigea conference te Londen, ter voorbereiding van het technisch gedeelte van de conference van Genua, is nu definitief op 20 Maart vastgesteld IN OPPER-SILEZte NOG GEEN RUST. Fransche berichten melden dat in den nacht op Zaterdlag te Petersdlorff in Opper- Silezie verschillende aanslagen op Polen zijn gepleegd. Zoo moet er een granaat gewor- pen zijn in het hois van sliwika, den directeur van de Poolsche Banik, waardoor een kind gedood en een vrouw emsitig gewcnd1 werd. Verder werden twee granaten geworpen en schoten gelost op het huis van' den abt Ma- tea, den voorzitter der Poolsche eommissie kwamen bier niet voor. De aanslagen worden toegeschreven aan uit Duitsdhland gekomen personal. DE ENGEL9CHE LEGER- EN MARINE- BEG ROOTINGEN. De marine- en legerbegrootmgea voor het nieuwe finandeele jaar, hetwelk met April aanvangt, zijn geschetst in witboeken, welke heden zijn gepubliceerd. Uit deze blijkt, dat hetgeen in tetaal voor het Oosten vereischt wondt, is begroot op 65 millioen pond sterling voor de vloot en 62 nriUioen voor het leger, hetgeen te zamen 127 millioen voor de beadle diensten uitmaakt. Het vorige jaar bediroegen de uitgaven 112K imllioen voor de vloot en 93 H voor het leger, dus totaal 206 millioen, zoodat die bezuini- nop dleze twee diensten 79 millioen be- gt. De begrootingen voor den dvielen dienst voor het aanstamde jaar zijn 383 millioen, tegen 590 millioen in het vorige jaar, hetgeen een besparing van 207 millioen uitmaakt De totale vennindering van de begrooting voor de nationale uitgaven voor het komende jaar is derhalve 286 millioen. Het aantal Britsche .troepen behalve de koloniale en uit inboorlingen bestaande In- dische troepen in Indie en het Midden-Oos- ten wordt voorloopig begroot op 10.129 offideren en 142.707 manschappen, totaal 152.836, hetgeen een vermindering beduidt van 48.000. De koloniale en uit inlanders be staande troepen en de troepen in het Mid- d'en-Oosten worden begroot op 62.167 tegen 139.873 in het vorige jaar. Het geheele aan tal van alle troepenafdeelingen wordit dus begroot op 215.000 tegen 340.000 'in het vo rige jaar, zoodat de vennindering 126.000 bedraagt. Het marine-personeel wordt op ongev;*°r 110.500 geschat, hetwelk naar berteht wordt, zoodra mogelijk zal worden teruggebracht tot 98.500. Het vorige jaar was de sterkte van dirt personeel 123.700. KORTE BERICHTEN. De kwestie van het stakingsrecht der be- ambten zal in Duitschland door een rijikswet worden geregeld. Gisteravond is te Belfast een bom ge worpen, waardoor 10 personen werden ge- wond. Naar de „Echo d'e Paris" uit Boedapest verneemt. wordt aldaar in goed ingelichte kringen bevestigd, dat ex-koning Karl aan de Engelsche regeering vergunning heeft ge- vraagd om op het eiland Wight te mogen wonen. Tengevolge van de verhooging der amb- tenaarssalarissen zullen de Duitscne post- en' spoorwegtarieven opnieuw moeten worden verhoogd. Nadat de metaalarbeiders in Baden en Wurtemberg de vorige week in staking zijn gegaan, hebben nu ook de metaalarbeiders te Augsburg besloten morgen het werk neer te leggen. De christelij'ke vakorganisaties heb ben zich hierbij- aangesloten. Het loonvraag- stuk is aanleiding tot het conflict. De „Tennant's Stalk", een bekende fa- brieksschoorsteeni benoorden Grasgow, is om- gevallen, terwijl werklieden bezig waren hem te sloopen. Vier man werd'en gedood, twee gewond. In Belgie zullen gezinnen, waarin min- stens vier kinderen bencden 18 jaar zijn, goedkooper trednreizen kunnen maken. Als 3 leden ervan tegelijk reizen, zal slechts een den vollen prijs moeten 'betalende anderen •krijgen 50 pet. reductie. Generaal Gerardo Reyes werd met zes man te Vera Cruz (Mexico) gedood bij een gevecht met de opstandelingen, waartegen generaal Sanchez een veldtocht is begonnen. Na het votum van wantrouwen der Ka- mer is het Grieksche ministerie afgetreden. Er is nui al weer een nieuw kabinet. Te Moskou heeft Lenin, voor het eerst na een ziekte, die zijn leven bedreigde, een rede gehouden in verband met de as. con ference te Genua, waarin hij sprak over de economische samenwerking tusschen Rusland en de Westersche mogendheden. Lenin dacht zelf naar Genua te gaan. Te Biarritz is een monument voor Eduard VII onthuld', in tegenwoordigheid van den Engelschen gezant. 1 iardings en Raiberti voerden het woord. Kommerzienrait L. Stollwerk, mede- srich+sters der bekende chocoladefabriek, is te Keulen op 65-jarigen leeftijd gestorven Een personentrem is nabij BoChum in een ploeg spoorwegarbeiders gereden, die door den mist dien trein niet h add en zien na- deren. De ploegbaae en vier arbeiders werden gedood, terwijl een aantal anderen zware De nieuwste stoffen voor kleeding naar maat. GEESTERSIMGEL 5. C. F. VAN 'T UCLLENAAB. verwonddngen opldepen. De financieel-politieke eommissie uit dien Duitschen economischen rijlksraad heeft uit- gemaakt, d'at het uitgeven van een gedwon- gen leening uiterat bedenkelijk moet wonien geaaht voor den economischen toestand. Poincart, de Fransche premier, is tegen- woordig bezig Engelsch te leeren, om de ver schillende intemationale conferences beter te kunnen volgen en ook omdat hij van plan is eerlamg eena naar Amerika en Engeland te gaan. Binnenland DE ZOMERTIJD. I zijn Memorie van Antwoord betreffende het wetson twerp tot wijziging van de wet van 23 Maart 1918 tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908, betreurt de Minister van Binnenlandsche Zakem het, indien de bo- raadslagingen in de vergadering der Tweede TOAjMOMmuX T« Oudmhoorn' heeft eea tramboteing plaats gehad. Een tram uit Rottedam, die om half acnt Ouidenhoonn paaaeerde, liep op een siti'lstaandte goederentram van de R, "f. IM. Vier goederenwageans werden uit dfe rails go- worpen, terwijl de locomotief aan voor- en achiterzajde ingedrukt word. Een le klas rij- tuig werd' totaal vemield, de postwagen kwam op hot baleen van een der rijtuijgen te- rcelit. Een zocn van den burgemeester van Outtenhoam, die op fdht balcon stond, kon zich nog redden, door van de tram te sprin- fan; hij zou anders zeker verpletterd zijn. 'De postbeambten sprongen uit het raam en kwamen met den schrik vrij; de schade is vriji groot. DE N. A. S.-DELEOATIE TERUO UIT RUSLAND. De delegatie van het N.A.S., die eendgen tijd in Rusland is geweest, is Zondag te Am sterdam teruggekeerd. De delegatie bestond uit de heeren Bouman, Lansink Jr. en Schenk. IN1HOUDSOPGAVE ALGEMEEN ZUIVELBLAD. Tweede jaargang no. 10. Het Algemeen Zuivelblad no. 10 bevat, be- Kamer m 7 Hp-tpt a™ I halve .^Praeludia" van de Redactie die artike- Arbeidsdag in den zomer !922» en hebben, als zou een intemationale regeling, een tractaat dus in zake den wettdijken tijd, te verwachten zijn. Van de zijde der regee ring is aan de disoussies geen deel genomen, maar de Minister wil wel verkfaren, dat hij. uit het gesprokene slechts meende te 'kunnen afleiden een toespeling op een wetsontwerp als het thans aangebodene. Immers dit be- oogt de aanshiiting aan intemationale toe- standen' mogelijk te maken. Verder te gaan, ons te binden aan met andere mogendheden vastgestelde regels, zou onze bewegingsvrij- heid te zeer beperken. In Engeland en' Belgie heeft men, evemals ten onzenit, twee soorten van tijd: den tijd naar deni meridiaan van Greenwich en den z.g. Zomertijd. De tijdstippem, waarop deze laatste wordt ingevoerd en vervalt, vallen buiten de door onze wet gestelde limieten. Dit geeft groote moeilijkheden in het interaatlo- naal verkeer en' daaraan den pas af te snijden is het eenige, wat het on twerp beoogt. Dat de regeering bii de bedoelde beraadsla gingeni in de Kamer had moeten mededeelen, welke materie bij dit ontwerp wordt geregeld, bestrijdt Minister Ruys met klem. Het is een goede gewoonte, dat ze zich niet miengt in de regeling van werkzaamhedea Te eer was er geen aanleiding tot spreken, wijl de Minister niet deni indruk had gekregen, dat misver- stand werd gewekt en tegen hetgeen in de motie werdi gevraagd, bij de regeering geen1 bezwaar bestond. Afgezien van de vraag, of de zomertijd al dan niet gehandhaafd moet worden, kon dit ontwerp zeer goed bebandel'd worden.. Daar- over kan alleen zuiver wonien beslist, wan- neer een zomertijd bestaat, welke de bezwaren van intemationalen aard opheft. Aangezien dit de strekking van' het wets- ontwerp is, moet ook naar ae meaning der regeering de behandeling aan de principieele besiissing voorafgaan. OlNTTWERlP-V'EIRID R AGEN VAN WAS HINGTON. Verschenen is de memorie van an/twoord op het vooloopig versing van1 de wetsontwer- pen tot goedkeuring van de ontwerp-verdra- gen van Washington, betreffende: den anbeid van vrouwen gedurendte den nacht; de vaststellmg van den leeftijd, waarop kinderen, gomen worden' toegelaten tot het vemchiten van arbeid in nijverheidsonderae- mingen den nachtarbeid van jeugdlge personen, werkzaami in Idle nijverheiid. ONDE'RWIJZERS-EXAMENl H>e minister van onderwijs brengt ter ken- nis van belangihebbenden dat het schriftelijke gedieelte van het in het voorjaar van 1922 af te nemen ex amen ter varkrijiginig van de acte van bekwaamiheid be- doeld in art. 77a van de wet tot regeling van het lager onderwijls van 17 Augustus 1878 (St.br. no. 172'), op Dinsdag 4 April a.s. zal plaats hebben; dat de mondelinige examens op 12 April d.a.v. zullen aanvangen; dat de commissien' met het afnemen dezer examens belast zullen zitting houden o.a. te Haarlem voor de inspectienTiaarlem en Alk- maar; dat de voorziitter dezer eommissie is: dr. J. F. M. Sterck, inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Haarlem, te rleemstede dat zij, die zich aan dit examen wenschen te onldlerwerpen, zich v66r 21 dezer gelieven aan te melden bij; den voorzitter der eommis sie voor welke zij examen zullen afleggen, met overlegging van: a. geboorteaJkte b. getuigschrift van zedelijk gedrag. RAD IO-TE LEG'R AF IE. De direoteur-generaal der posterijen en te- legrafie maakt bekend dlat in de maand April e.k. en zoo noodig, in aansluiting daarop, ook in' de daarop vol- gende maand, een examen zal worden ge houden voor het verkrijlgen van certificaten voor radiotellegrafist eerste of itweede klasse. Verzoaken om te wordten toegelaten tot dit examen, dat voor ieder is opengesteld, voor el ken candidlaat in fen hoogste twee al of niet achtereenvoligende dagen afloopt en waarbij de Nederlandsche taal1 zal worden gebezigd, moeten vodr 26 Maart a s. tot dfen directeur generaal voornoemd! worden, gericht, ondier nauwkeurige opga-ve van naam, voornamen en woonplaats en met overlegging van een gezegelde geboorte-akte. Op latere verzoeken zal geen acht worden geslagen. „De oeconomische politick". H. H. van Santen vervolgt ziin artikel „Economische Bedrijfsorgamsatie en be- spreekt de trustvorming. Het verslag van de proefnemingen te 'Boston betreffende de ge- schiktheid van het melkpoeder als zuigelin- genvoedsel welke proetnemingen voor het melkpoeder gunstig uitvielen wordt voort- gezet. Voorts bevat het nummer de periodieke ru- brieken ..Vereenigingen", ,,Allerleie Berich ten", nWisselkoersetf', „Marktberichten" en „Scheepvaart." AjANVARINO. iZaterd'agmorgen is in de vroegte tenge volge van de mist op den IJsel tegenover Biingerdm de sleepboot De Mars van' de N. V. van de Loo en Jurgens te Rtheden, in aan- varing gekomen met de goederenboot Am sterdam'iBredla van de firma van der Schuyit ite Rotterdam, tdhgevolge waarvan De Miars zonk en de goederenboot een gat kreeg, doch daarmede Arnhem nog kon be- reiken. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. DE ROOiDE KRUIS ODNFERBNTIE TE GENIeVE. Van 27 Maart tot en met 1 April zal in Genfcve een vergadering worden gehouden van den Bond van Roode Kruis-vereenigin- en. Alls gedelegeerden van het Ned. Roode fruis zullen daarheen gaan mr. H. C. Dres- selhuys, lid van de Tweede Kamer; mej. A Thorbecke, te's Gravenhage, dr. H. Alders- hof te UtreCht; en waarsChiinlijk ook jhr. A. W. G. van Riemsdijk te Aerdenhout. DIE TYPHUS. Te Andijk zijn ongeveer 40 gevallen van typhus. Van de gelegenheid, tot inenting, hebben reeds 1200 personen gebruik ge- maakt; die behandeleing wordt voortgezet. De autoriteiten tredien krachtig op. JUSTITIE, POLITIE E'N PE'RS. De officier van justitie te Arnhem, mr. H. C. van Kleffens, heeft, naar aan de Telegr, wordt gemeld, aan de inspecteurs van politie, belast met de afdeeling recherche, opgedra- gen, geen, hoegenaamd geen, inlichtingen meer te verstrekken aan de pers. Hiji zelf zal, in belangrijke aangelegenheden, aan de ver- slaggevers vertellen, dat hij meent dat gepu bliceerd kan worden. HE'T ON'GELUK TE OENEMUIDEN. Gistermiddag is het eerste slachtoffer van het versehrikkelijke onheil te Genemuiden beigraven. Het stoffelij'k overschot van me- vrouw H. Groote Balderhaar-Hoogervorst, de echtgenoote van deni burgemeeester, wiens lijk nog niet is gevonden, werd onder groote belangstelling voorloopig in het lij'khuisje op de algemeene begraafplaats te Genemuiden ondergebracht om binnenkort te worden: ver- voerd naar Hardenberg, waar het in de fa- milie-grafkelder zal worden bijgezet. Op ver- zoek der familieleden zullen de lijken: van dm emeenteopzichter en diens echtgenoote, den eer en mevrouw Hellenthal, de weduwe Eenikhoorn en den veerman TTiijs Velthuis, in de kerk worden geplaatst. Hedenochtend zou de plechtige uitvaart geschiedlen. WAAROM DE SPREKER NIET KWAM. In een der voornaamste plaatsen van het Zuidelijk gededte des lands zou een groote politieke vergadering worden gehouden, be- legd door de S.D.A.P., waarin de voorman dier politieke partij ter plaatse een groote rede zou houden over de daar gevoerde ge- meente-poliitiek. Een groote zaal was afgehuurd en de luis- tergragen, die de helft ervan vulden, waren in groote belangstelling afwachtend dc dinr gen die komen zouden. Het bepaalde aan- vangsuur was reeds lang verstreken, toen de mecfedeeling werd gedaan, dat de spreker door bjjzondere omstandigheden verhinderd was zijn geluid aan de menigte te doen hoo- ren. Hij zou echter door een ander, een soc. Gemengd Nionws INBRAAK. Bewoners van een perceel aan de Binnen- Brouwerstraat te Amsterdam, die Zondag uit waren geweest, ontdekten's avonds bij thuis- komst, dat was ingebroken. Een pan eel uit de deur, toegang gevende tot de fweedie ver- daepdng, was verdwenen en ook op de deur van de eerste verdieping waren sporen van een poging tot forceering waar te nemen. Bij onderzoek bleek, dat op de tweede verdieping inbrekers danig hadden huisgehouden. Kas- ten waren opengebroken, kleeren lagen ver- spreid over den grood. Vermiet wwden 220 nan geld en 100 edgaren. Kamerlid worden vervangen. De aanwezigen schenen hiermee geenszins in hun schik, want verschiiilendle hunner ver- lieten de zaal. Bij nadere informatie naar de reden, die den aangekond'igden spreker deed wegblijveni, bleek dat deze eenige dagen in het Huis van Bewaring logeerde wegens ean overtrading van de plaatselijke politie-verordeninig. IN DE MIJNSTRE'EK. In de vergadering van de contract-commis- sie te Heerien zijn de onderdeelen van het collectief contract behandeld met een 'brief van den Nederl. Mijlnwerkersbond, welke er op wijfet, dat de patroons het collectief con tract op verschillend gebied niet naleefden, o.a. wat betreft de loonen en den arbeidsduur. Van de zijde der patroons werd medegedeeld, d'at de kladiten nader onderzocht zouden worden. De directie verklaarde zich niet be- reid een nadere specificatie van de loonen te geven. BEDRIJFSBELASTING EN GESTICHT. Te Purmerend is de St. Lidainasfiditing, R.K. pension en ziekenhuis, in de gemeente- lijke begrooting aangeslagen. Het bestuur de zer stiditing meent echter dat van deze in- richting geen bedrijfabelastinig kan worden gehevan, en voert hiarvoor aan, dat da etich- nng jfMD badrijf ia om winct te bahalan, doch een stidhftag mat tm ItefdaxHo doel en als zoodanig erkend door vrijstelHng van be- driifs- en m'komstenbelastmg, dat voor da bedrijfsbelasting de verhoudmg van werkge- ver tot werknemer geldend ia, doch dat de Eerwaarde Zusters uit hoofde hunner kloos- tergelofte onder het onmdddellijk bestuur der Oongregatie staan, hetwelk hen aansteit en ontslaat. Het bestuur der stichting heeft in deze aangelegenheid niet de minste zeggenschap. Volgens adressante bestaat ook niet de ver- houtfing van arbeider tot werkgever in den zin van het Burgerlij'k Wetboek, daar de stichting niet verplichf is tot het plaldken van rentezegels. AANISLAO OP EEN ASSISTENT. Een ontslagen mandOer op de ondieme- ming Pager-Alam', heeft ear aanslag ge pleegd op den employ^ H. J. Degens, die zwaar gewond werd en kort daarop is over laden. Volgens den dader zou de heer De gens hem hebben geschopt, hetgeen bij het voorloopig onderzoek onaamnemelijk is ge- bleken. EEN NIEUWE KATHOL1EKE PARTIJ? Eenige katholieke kiezers in Friesland roe- pen hun geloofsgenooten, die niet tevxeden zijn met de tegenwoordige rich'ting van de Katholieke Staatspartij en voelen voor de op- richting van een nieuwe katholieke partij, op, in dien geest handelend op te treden. Het program van de nieuwe R.K. partij zou voornamelijk hieruit bestaan: stopzet- ting van alle sociale wetgeving, opherfing van wetten, die hinderlijfc zijn voor die vrije on'twikkeling van de bedrijven, afschaffing van de Raden van Arbeid, beperking van het aantal ambten area ,tot het allemoodzakelijlk- ste en bestrijding van de overheids-oxploi- tatie. N. R. Ot. FUSIE TUSSCHEN N.V.V. EN A.N.V. Men meldt aan de N.R.Ot. inzake de po- gingen tot fusie welke van het Ned. Verbond van Va'kvereenigingen zijn uitgegaan, dat met het Algemeen Nfederiandsch Vakverbond de laatste vergadering" is gehouden en men tot zoodanige overeenstemmdng is gek men, dat deze zal leiden tot een fusie tusschen het N.V.V. en het A.N.V. Gelij'k bekend', had' het Ned. Arbeidssecre- tariaat geweigerd aan die besprekingen over dit punt deel te nemen'. EEN NIEUWE MELKOORLOG. De Melkveehouder meldt, dat het te Am sterdam tusschen de boeren en de meLldn- richtingen weder tot een conflict zal komen. De Vereeniging voor melkverzorging Her mes (voorzitter de heer Van der Veldt, direc teur van de V.A.M.I.) wenscht wederom 'tot verlaging van den melkprijs over te gaan, en de boeren verzetten zdeh daartgen. Zij zijn thans voomemens, een maatregel, waannede zij1 reeds vroeger hebben ged'reigd, ten uif- voer te grengen, n.l. de melk direct aan den klant te verkoopen, buiten dien melikhandel om. KORTE BERIOfTEN. Eenige jongens hebben Zondag van den Spaamdammerdijk te Amsterdam, met stee- nen naar een passeerenden. trein geworpen. Zij gooiden een ruit in, waardoor een dame werd gewond. Te Moordrecht is de 5-jarige E. v. B. in een sloot nabij de ouderlijke woning geraakt en verdronken. In Friesland wordt tegenwoordig de roode kool verkocht tegen 80 k 90 cent per stuk. ProYinciaal Nleuws UIT OUDKARSPEL. Het aantal kiezers in deze gemeente is voor den gemeenteraad 975, voor de Prov. Staten 1014 en voor de Tweede Kamer 1016. De eerste zicbtbare teekenen van de ko mende waterleiding zijn aanwezig. Men is gister begonnen met het aanvoeren van de buizen op de bestemde plaats langs de wegen en met een drietal weken zal met het opea- breken van de straat begonnen worden. Men zal dan reeds druk bezig zijn met het leggen van een tlegraafkabel door de straat, zoodat we een aangenamen tijd tegemoet gaan, een tijd die vooral voor hen die met rij- en voer- tuigen omgaan niet aangenaam is. UIT NOORDSCHARWOUDE. Maandgavond hield de afd. van den Bond voor Staatspensoonneering een propaganda- vergadering in het lokaal van den heer J. de Bakker. Als spreker trad op de heer Spaargaren, van Aartswoud, ide behandelde het onder- werp: „Onze strijd tegen oud en arm". In een gloedvolle rale zette de spreker het werken en streven van den Bond uiteen en wees op de enorme kosten die de uitvoering van de tegenwoordige wetten met zich brengt, hoe bij deze wetten het premievrij pensioen feheel verloren gaat. Met een oproep om bij e a s. verkiezingen te stemmen op een voor- stander van Staatspensioeni, werd de vergade ring gesloten. UIT CASTRICUM. Over de pluimveetentoonstelling alhier kan nog het volgende worden gemeld: Op het podium, dit dient zeker vermeld, is door den heer C. Broekhuizen een mooie bij- enstand geexposeerd en laat daar zien een fraaien oud-Hollandschen bijenstal met 2 ron- de en een grave Hoskerkorf, de stal is keurig met pannen gedekt, waarvoor een bloemperk- je is aangebracht. Vervolgens vinden we er een W. B. C. kast met sectiebak. Verschillende lectuur over bijenteelt wordt daar te zien gegeven. Ook is geexposeerd een observatiekist, ho- ningslinger, een mooien stand honing en was van de bijenhoudster de wed. Bakker en Zn., alhier, en ten slotte een mooie stand van de firma Heenk te Haarlem van gereedschappen en benoodigdheden voor de bijenteelt. Vermelden we nog, dat reeds Zaterdag- avond na de opening de tentoonstelling zich in een groot bezoek mocht verheugen, terwijl 7ondagmiddag het bezoek z66 groot was dat ruim 600 personen de dieren enz. kwamen be- zichfigen. Gister werd kosteloos de bezichtiging opengesteld voor de schoolkinderen der scho- Ien in de gemeente, terwijl des middags de pa- tienten van ,,Duin en Bosch" gratis toegang hadden. De eiren welke deze dagen van de ingezon- den dieren zijn geraapt, zijn ter beschikking gesteld van het Burgerlij'k Armbestuur. Gis- teren werden reeds 110 eiereni toegezonden. Hedenavond is de sluiting, waarbij. een ver- loting zal gehouden worden. TMetrrnimnen van horton EEN ZONDERLINGE SGHIETPARTIJ. DEN HAAG, 14 Maart. Op den Trek- van 14 Maart 1922. Opgave van KocrdtcDaudscb Landbouwcredlet. Koers van heden te Vorige koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 l'l 2 65ft, 23 521/, (ontvaneron per draadloo/.n telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANJGINSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. B1NNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. SUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstanl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unto Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union pacific 91s/i# 1241/4 971/4 1331/4 5i/s 1001/s 3651/4 309 15'U/s 1281/1 493/4 81 i/s 131 31 3891'» 141 4 03/4 86l/j i> 9 44* 57 212 147i/t I02i/t 22 92V, 70 47 161/, 753/, 236 3571/, 284 53 143* PROI.ONCJATIE vorige koers 4 pCt., heden 43„ pCt. WISSRLKOERSEN 123* 9?V, 131 - 123 51/4 - 356* 1493/8 128 50 79 309 (49* 128 356 149* 149* 49* 80 384 143 409 31 142* 409* 143 4U9* 384 4U9* 385 14i* 409 853/, 853/, 85 - - 145-7 233 - - 233 281 23 1451 Berlljn Brussei Londen New York Parljs Weenen Zwitserland V..nge koers. 1 01 21 95 11 521/, 0.031/, 51.45 V001 Uem koer, op bf.lei 0.991/,-1.01 21 65 laten 11 491/, 1.50 2 671/,-2.66V4 23.35 laten 0 04 laten 51.45 bieden VHEEmi) BANKPArlER Duitsch Bankpapier 1 (rood) 1.03«/4 1.003/,—I.02V4 .Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 0.0374 0.04

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2